Bytosti přírody a léčení Země / napsala Margot Ruis

13.11.2014 v Doporučení 15

Bytosti přírody a léčení Země

Život s jiným světem

napsala Margot Ruis

Dostala jsem možnost si přečíst a zrecenzovat druhou knihu od úžasné autorky Margot Ruis. Margot je mi srdcem ze všech knižních autorů snad nejblíž, protože z jejích knih krásně vidím, jak moc jsou autentické, upřímné a jak jsou jen minimálně – pokud vůbec nějak – ovlivněny něčím cizím, nebo něčím co je momentálně v kurzu. Margot píše o tom, co má od přírody dáno, čistě o přírodních bytostech a svém prožitku. Díky tomu jsou její knihy velice čisté a pravdivé, jako málokterá.

Zkrátka když má člověk něco dáno a není to načtené ani koupené, hned se to na jeho práci velmi významně podepíše a odliší ho to od všeho ostatního.

Mnohokrát se mi stalo, že konkrétní místa, kde jsem já osobně byla z různých důvodů, Margot Ruis ve svých knihách popisuje přesně taková, jaká jsou, i s bytostmi, které se tam skutečně vyskytují… Včetně léčivých míst. Neznám žádného autora, který by nezávisle na mě popisoval stejné zkušenosti. Knihy Margot Ruis jsou v tomto zkrátka výjimečné a je také velká výhoda, že žije v sousedním Rakousku, o to jsou nám její příběhy bližší.

Když jsem její druhou knihu dostala, myslela jsem si, jak u ní budu celou dobu relaxovat, jako u té první. (Na kterou najdete mé doporučení z roku 2010 zde: Bytosti přírody, setkání s přáteli člověka) Tato je však úplně jiná.

Už nekolébá čtenáře na sladké vlně popisující rozkošné elfy z lesů, ale vysvětluje, jak vážně člověk ubližuje planetě Zemi a přírodním bytostem, které na ní žijí.

Kniha mě celkem zasáhla, protože je to opět něco, co od nich v poslední době slýchávám také. A velká poklona Margot za to, jak dokázala všemožné problémy, se kterými se přírodní bytosti aktuálně potýkají, krásně poskládat do knihy, i dobře vysvětlit. Rozhodně to nemohlo být snadné.

Margot ve své knize vysvětluje, co se stává přírodním bytostem, když výrazně narušíme rovnováhu v přírodě, či nějaké konkrétní místo, o které pečují. A doporučuje také řadu postupů, jak jim pomoci, a jak problémy zmírnit, nebo odstranit. Sama nám v tom jde přitom skvěle příkladem.


Anotace:

Margot Ruis nabízí v této knize pohledy do světa, neviditelného většině lidí z našeho kulturního prostředí: Komunikuje s vodními bytostmi, elfy, dévami stromů a jinými postavami. Kromě mnoha milých setkání nám popisuje i jejich naléhavé volání jiného světa: Chybný technologický a společenský rozvoj poslední doby přivodil jemnohmotnému prostředí naší Země utrpení, a ohrožuje postupně i život nás samotných. K léčení „Matky Země“ může každý z nás přispět vědomějším životem, orientovaným nikoliv na „mít“, ale „být“, a láskou k přírodě, k jejím bytostem i k sobě navzájem.

Během čtení mě často mrazilo v zádech a hodně jsem přemýšlela nad tím, co Margot píše. Není jediná pasáž, která by se mi nezdála, ale upřímně jsem se ptala sama sebe, jestli máme šanci destruktivní vývoj nějak zvrátit?

Kniha je praktická, obsahuje skvělé rady i vysvětlení a tlačí přesně na ta bolestivá místa, která nikdo moc nechce slyšet a která je přitom tak moc nutné změnit! Ale… pokud někdo i vezme do ruky takovou knihu, jako je tato, jistě už to je dávno člověk, který se snaží něco napravit po svém. Kniha mu možná dá lepší vodítka, povzbudí ho, ukáže mu jak to dělat lépe a jak zapojit další lidi, kteří jsou tomu nakloněni… Ale k těm lidem, kteří by nejvíc potřebovali tuto knihu číst a aplikovat, se už nedostane. Materialisté si ji nepřečtou. A to je to… V pomoci planetě Zemi jsme pořád průkopníci, ale ona už na nás dlouho čekat nebude, protože nemůže.

Jednu pasáž musím speciálně vyzdvihnout. Je u konce knihy, týká se vegetariánství a má název: ,,Naše výživa – Příspěvek k léčení Země?“

Na jednu stranu – jak je kniha celá orientovaná na přírodní bytosti – by měl člověk dojem, že je to tam jakoby navíc. Ale není… Ochrana zvířat je velmi důležité a hodně diskutované téma, které se léčení Země bezesporu týká.

Co mě velice mile překvapilo, je schopnost, jakou Margot dokázala střízlivě a jemně vysvětlit, proč je vegetariánství – či alespoň omezení masa na minimum – správná volba.

V kapitole není cítit jediný náznak nátlaku, nebo výčitky ve stylu ,,tohleto musíš udělat, nebo budeš špatný člověk a zabíjíš planetu“, ale je tam cítit silné pochopení ženy, která . Margot je už zkrátka starší paní, moudrosti má na rozdávání a tak uměla téma zpracovat s velkým nadhledem a jemností.

Nestačila jsem zírat, jak je tato kapitola úžasně a originálně podaná, dokonce neobsahuje ani tisíckrát omílaná klišé, ale přináší úplně jiný úhel pohledu a nové poznatky.

Knihu velice doporučuji všem, je to silné čtení a hlavně pravdivé. Když nás bude hodně, mohli bychom se trošku zorganizovat a pracovat na uzdravení planety společně. Protože v tomto případě to není o tom, co komu jde, nebo co kdo má a umí, ale je to jenom o CHTÍT a aplikovat.

Knihu můžete přes internet pořídit zde:

– Integrál Brno: Margot Ruis, Bytosti přírody a léčení Země

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Knihy“ pro další doporučenou četbu – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho David 2014-11-13 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dalej sú veľmi hodnotné knihy Marka Pogáčnika o el. bytostiach hlavne "Elementárne bytosti", "Śkola geomantie" "Léčba Zeme" at´d, ktoré podla mňa idú ešte ďalej, komplexnejšie ako Margot.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-13 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Pogačnik má více mužský pohled na věc a bere to celé jakoby systematičtěji a zevrubněji. Takový složitý a podrobný styl podání se mi zdá na čtenáře zbytečně složitý, k porozumění přírodním bytostem není toto zapotřebí. I já se místy trochu ztrácela, přitom popisoval věci, které znám, ale zbytečně složitě.

Ikona diskutujiciho lissabonka 2014-11-13 11:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Túto knižku som čítala nedávno a páčila sa mi kapitola o óm :D

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-11-13 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jéé, mockrát děkuji za tip! Vůbec jsem netušila, že vyšla od Margot Ruis další kniha. Ta první se mi líbila moc, četla jsem ji několikrát, tak už se těším i na druhou 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-13 12:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Její druhá kniha opravdu stojí za to, je toho v ní hodně.

Ikona diskutujiciho Fred 2014-11-13 14:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obě knížky od Margot Ruis jsem četl, moc se mi líbily, určitě stojí za přečtení i vícekrát. Zdejší recenze na knihu(y) výborně sedí.

Ikona diskutujiciho Ivett 2014-11-13 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knihu jsem také již četla a rozhodně rovněž doporučuji! Tuto knížku by si měl přečíst snad každý, ale jak píšeš Alue, právě ti, kteří by to nejvíce potřebovali (materialisté apod.), takovou knihu do ruky nevezmou… Což je škoda. Každopádně krásná kniha, Margot mám moc ráda :-)

Ikona diskutujiciho Malina 2014-11-13 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Její první knihu jsem také četla několikrát,tuhle si určitě také pořídím,už se moc těším až si nadělím dárek pod stromeček 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2014-11-13 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To vypadá hodně dobře :)Zatím každá kniha, kterou jsem četla na tvé doporučení, byla skvělá a věřím, že tahle se stane jednou z nich. Zkusím jí také ukázat kamarádce, ona se teď začala o podobné věci zajímat, tak snad jí to zaujme.

Ikona diskutujiciho All 2014-11-13 21:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knihu som si kúpila asi pred rokom, je vážne skvelá 🙂

Ikona diskutujiciho Jakto 2014-11-13 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Coze???jakto ze o ni nevim?! okamzite si ji poridim, dekuju za tip! Takoveto knihy miluju a konecne je tady neco co me hodne zaujalo. Jinak teda kdyz si vyberu jakoukoliv knihu podle sebe, tak v ni jsou vetsinou vzdycky myslenky, rady, tipy a veci ktere presne koresponduji i s temi mymi a to vzdycky velmi potesi a zahreje u srdce;)

Ikona diskutujiciho jojo 2014-11-13 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:presne takhle tezce a slozite je napsana i kniha od Davida Deidy-Intimni splynuti a prijde mi to uplne zbytecny. Nebo taky prace se sny. V jednoduchosti je krasa a hlavne i pravda. Cely Vesmir, jeho zakony a jejich chod je tak jasny a jednoduchy az ta podstat nekterym lidem prave proto unika. Clovek by se ve vsem hrozne rad stoural…

Ikona diskutujiciho Alue 2014-11-13 22:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Kniha Práce se sny byla zase naopak pro mne osobně velice jednoduché čtení… a příjemné 🙂

Ikona diskutujiciho Njn 2014-11-13 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Jak pro koho, kazdy je jiny a kazdemu proto i neco jineho sedne;)

Ikona diskutujiciho Mára 2014-11-14 05:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško proč nevyšel dnes dotazník jak bylo oznámeno nahoře v aktualitkách? :((

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek