Celestýnské proroctví

22.9.2010 v Doporučení 30

Film celestínské proroctví je jedním z těch, které by neměly uniknout pozornosti lidí, zajímající se o Věci mezi nebem a zemí. Co je speciálně na tomto filmu velice zajímavé jsou například ukázané přenosy energií mezi lidmi, kteří spolu mluví. – Asi si pamatujete, jak je to s energetickými upíry, lépe řečeno s vysáváním energií mezi lidmi. Něco takového tento film ukázal.

Další skvělý moment je, když hlavního hrdinu honí záporňáci v lese. Už už se loučí s životem, když vidí, jak je příroda nádherná a najednou se diví, že ho záporňáci nevidí, protože zvýšil svoji rezonanci do takové sféry, která je pro lidské oko nepostřehnutelná. Ano, je to možné a skutečně se to dá zažít.

Je to má srdeční záležitost z více důvodů, zkrátka a dobře, měli byste ho vidět, pokud ho neznáte. A pokud ano, pochvalte film v diskuzi, aby ostatní chytili ,,slinu” se podívat také.

Jaký je vlastně oficiální popis filmu:

Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje, jakou cestou se bude civilizace v příštím tisíciletí ubírat a jak se bude dále vyvíjet společnost a kultura. Film na základě stejnojmené knihy Jamese Readfielda, který vydal tuto svou knihu ve Spojených státech nejprve vlastním nákladem v nevelkém počtu výtisků. Knížka vzbudila velký ohlas, lidé si začali Celestinské proroctví opisovat a kopírovat a jeho pověst a sláva záhy rostly geometrickou řadou.

Další díla od Yuehui Tang – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Rob 2010-09-22 07:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jen bych dodal že film je zpracován podle stejnojmené knihy, která ve všech směrech film předčí. Já jsem nejprve četl knihu, takže mě film malinko zklamal.

Ikona diskutujiciho stenly911 2010-09-22 08:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No to jsme dva(ale spíše nás bude asi víc). Kniha je naprosto perfektní, a její pokračování Desáté proroctví a tajemství šambaly také. No Aluško, moha by jsi zkusit napsat nějaký článek o knížce a jejich pkračování ?

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-09-22 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film jsem viděl mnohokrát a je úžasný. Je tam mnoho věcí sděleno… Prostě krása, sám mám z toho některé věci zažité, ty energetické přenosy přesně tak fungují, jak je v tom filmu…a je to síla :-)

Ikona diskutujiciho Nora 2010-09-22 09:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film mě dle tvého popisu velmi zaujal, takže děkuji za tip, Alue 🙂 To marodění mi jistě alespoň večer příjemněji uteče.. Knížka také vypadá moc pěkně, zařazuji do "fronty" 😉

Ikona diskutujiciho Katrin1011 2010-09-22 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pravda, pravda, také se mi moc líbil:)

Ikona diskutujiciho Rajka 2010-09-22 10:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj ja som najprv citala tie knihy. Su velmi dobre. Vo filme sa mi paci, ze sa tvorcom podarilo zobrazit prudenie energie a vyzarovanie aury.

Ikona diskutujiciho yip 2010-09-22 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knížky mnohonásobně lepší… ale jestli film poslouží, aby se k nim někdo dostal, splnil svůj účel. Doporučuju

Ikona diskutujiciho MichalM 2010-09-22 12:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mala reklama (pokud Alue uzna za vhodne:)- seminar na toto tema:

Ikona diskutujiciho MichalM 2010-09-22 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Knížka opravdu stojí za přečtení, pro mě a mnoho lidí co znám to byl začátek vědomého hledání cesty.

Ikona diskutujiciho Kitt C. 2010-09-22 16:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem nejprve četla knihy a potom viděla film. A taky mě film trošku zklamal. Ale je to tam pěkně ukázané, takže doporučuji shlédnout i přečíst 😉

Ikona diskutujiciho Jindra 2010-09-22 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film je fajn hlavně pro lidi, co se zajímají o duchovko, auru a pod. Většina běžných diváků tento film hodnotí dost nelichotivě. Mně se to líbilo, ale nesmí od toho člověk očekávat příliš.

Ikona diskutujiciho Thera.D 2010-09-22 17:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taktéž se připojuji k názoru, že kniha je super. To co mě osobně pomohlo dostat z té knihy maximum nebylo jen její přečtení ale i pracovní kniha, která k ní vyšla. Jmenuje se stejně, jen s podtitulem Pracovní kniha. Tam už jsou přímo cvičení zaměřená na konrkténí věci, pokud si je člověk sám není z knihy, která je psaná formou románu, vytáhnout. :-)

Ikona diskutujiciho clario 2010-09-22 18:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jj knížky od Redfielda jsou vážně naprosto úžasné. Film i když na něm spolupracoval samotný Redfield je příšerně osekaný a hromada podstatných věcí v něm chybí a stejně tak mnoho dialogů je tak trochu stupidní, herecké obsazení také u některých nebylo nejlepší, hlavní hrdina je sice sympaťák, ale ne moc dobrý herec, Willův německý přízvuk je také lehce mimo i když jako Will byl nezapomenutelný. Nicméně je ve filmu pár parádních momentů a film jako takový patří mezi mé srdeční záležitosti, pokud bych před jeho shlédnutím ale nečetl knižní předlohu tolik sympatií by u mě nezískal, protože bych tak neznal mnoho podstatných věcí důležitých pro samotný příběh i jeho poselství. V souhrnu bych tedy řekl, že film (a hlavně soundtrack) mam opravdu rád, ale mohl dopadnout podstatně lépe.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-09-22 20:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Film jsem viděl už strašně dávno. Přenosy energií jsou tam krásně ukázány a je to opravdu tak. Je to strašné, když vás chtějí lidé svou láskou spoutat. Ó, jak mi z toho puká srdce. Já je chci milovat jen z čisté lásky pro lásku samotnou, ale vždycky jen narážím na tento jejich odpor. To se pokaždé moje energie automaticky stáhne a já jsem najednou úplně bezmocný. V tomto okamžiku nastupuje u mě druhá bolest. Tolik bych jim toho mohl dát, ale nemohu pro jejich touhu někoho vlastnit. Moc bych si přál vidět okolo lidí a rostlin, květů a stromů i barvy. Bohužel vidím jenom mlhovinu. Barvy jsem spatřil jen dvakrát. Jednou u jednoho pána v oblasti hlavy. Měl ji nádherně modrou a podruhé okolo své ruky,tehdy byla barva něco mezi modrou a fialovou. Stále si myslím, že něco dělám špatně, když nejsem schopný vidět lesní skřítky, víly, elfy atd. a barevný tanec aury. Vím, že ty barvy tam jsou a ne a ne je vidět, jenom ta všudepřítomná mlhovina, chjo. Nu co už, potřebuji asi více času. Musím se prokousat tou mlhovinou. Jinak Alue, mám pro Tebe jeden filmový tip. Nevím, jestli jsi ho tu už uváděla, ale myslím si, že rozhodně stojí za zhlédnutí. Jmenuje se Pokojný bojovník a je natočen podle knížky, kterou jsi jistě četla. Ta knížka se jmenuje Cesta pokojného bojovníka od Dana Millmana. Znáš to ne? O Sokratovi, o milé Joy, o duchovním růstu a tak. A ještě jeden výborný film dávám do pozornosti. Jmenuje se Velké ticho a je to unikátní film o Kartuziánských mniších. Kartuziáni, to je vůbec jeden z nejpřísnějších řádů. Trvá asi tři hodiny a nehraje tam vůbec žádná hudba. Dokonce ten film nemá ani žádný děj a přesto vám něco nádherného zanechá v srdíčku. Režisér musel na povolení k natočení filmu čekat skoro 17.let a když povolení získal, ještě mezi těmi mnichy, musel žít asi půl roku. Je to film, který není pro každého, zejména ne pro toho, kdo není zvyklý naslouchat tichu. Pro všechny ostatní přináší tento film nadčasové poselství, poselství tak potřebné pro tento uspěchaný svět. Mějte se krásně človíčci.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-09-22 20:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jjj zajimavej film .)

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-22 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Kdesi som čítal, že ten problém (neschopnosť vidieť a komunikovať s jemnohmotnými bytosťami napriek čistým úmyslom a enormnej snahe) môže byť spôsobený napr.tým, že si v minulých životoch mal tieto schopnosti rozvinuté, ale pretože si vyčnieval z davu skočil si na hranici, utopený v rieke, alebo umučený v mučiarni. Preto si Tvoje podvedomie vytvorilo bloky, aby  Ťa od opakovania traumatizujúcich zážitkov ochránilo.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-23 11:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Většinou je to ale nedostatečně jemnou vnímavostí. I s tím se ale vždycky dá něco udělat, ale zvýšit svoji rezonanci je velmi těžké, pokud nemáme podmínky.

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-23 23:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Čo si predstavuješ pod pojmom podmienky?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-24 16:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[18]: Životní situace. Nedostatek odhodlání, času, lidé, kteří s tebou bydlí tě mohou srážet.

Ikona diskutujiciho Péťa 2010-09-24 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milé malé srdce,velice se mi líbí tvé komentáře. Ke tvému stesku, že nevidíš, co by sis přál, zkus se v tichosti zeptat své duše – PROČ? Možná je to jen tím, že moc chceš, možná jen ještě nedozrál čas. Každý k tomu asi dojde svojí individuální cestou. Buď trpělivý, vesmír zná tou touhu. Vyjádřil jsi objednávku, nyní čekáš na její vyřízení. Těš se a raduj se …

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-09-24 20:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]:Nejbolestivější je podívat se sám sobě do očí, prohlédnout vlastní iluze…

Ikona diskutujiciho Sendy 2010-09-26 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten film jsem viděla a je vážně krásnej!

Ikona diskutujiciho Martin 2010-09-26 18:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fajn článek. http://www.znamodpoved.cz

Ikona diskutujiciho Pepča 2010-09-27 10:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z filmu mám rozporuplné pocity 🙁 ukázali tam sice pár pěkných věcí, ale opravdu hodně přeháněli. Absolutně se mi nelíbilo jak si nějaký maňas přijede, někdo mu řekne, pár rad, jak "vidět" a on to za den nebo za pár hodin umí…to je film spíš pro jednodušší lidi, aby se začali zajímat a funguje to naštěstí dobře 🙂

Ikona diskutujiciho Zdeněk Kmoch 2010-09-29 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-09-29 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Môže to byť tiež tým, že človek tieto schopnosti v minulom živote mal a zneužíval, alebo tiež preto, lebo má ťažkú karmu a najprv musí pracovať na seba a na jej vyrovnaní, alebo jednoducho duchovne na to ešte nedozrel…

Ikona diskutujiciho Zoltan 2010-10-25 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Este je mozno dolezite dodat, pre tych, ktori by to nevedeli, ze takychto "vhladov" je nie 10 alebo 12, ale su ich tisice. Kazdy clovek vo svojom zivote by mal individualne spoznat tisicky svojich vhladov a tym pomaly napredovat vo svojom vyvoji…

Ikona diskutujiciho Zullu 2011-06-02 16:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znám knihu, znám knihu Desáté proroctví i Tajemství Šhambaly. Všechny jsou skvělé. Film je výborný, u knihy nám funguje vlastní představivost. určitě stojí za vzhlédnutí.

Ikona diskutujiciho Eremi 2013-01-12 13:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super film pomohl mi uvědomit že nic se neděje náhodou a každý tu má nějaký účel

Ikona diskutujiciho Nanu 2014-02-14 00:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to nádherný film… jeden z nejkrásnějších a nejúžasnějších co sem viděla, ne pro zpracování, ne pro příběh, ale pro poučení, pro tu nádheru co skrývá 🙂 krása…děkuju Aluško za tento typ….Děkuji mnohokrát

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek