Čistě technická poznámka k ,,přihlašování se“, vracení se na hlavní stránku, reklamám, odběru novinek a mailům

19.5.2012 v Aluška.org 10

Vzhledem k tomu, že se mi trošku opakují dotazy v e-mailu, ráda bych oznámila všem uživatelům, kteří mají podobné potíže a nejasnosti ohledně stránek, následující důležité poznámky:

1. ,,Přihlásit se“ na Aluška.org nejde

Jsem opravdu ráda, že se mi podařilo namalovat design, který u čtenáře vzbuzuje dojem, že jde o server, na který se může přihlásit. Avšak není tomu tak. Aluška.org hostuje na serveru blog.cz, který nedává možnost žádného přihlašování se v rámci stránky. Určitě by nějaké členství mohlo být zajímavé, ale tato funkce zde neexistuje.

Já vím, že některé z vás mate možnost přihlásit se, která se ukazuje v diskuzi u okénka, kam píšete komentář, ale nejde o přihlášení se na Aluška.org, jde o přihlášení se na server blog.cz pro ty z vás, kteří mají na tomto serveru založené stránky také.

Ostatní uživatelé jen napíší své jméno (nick) a text příspěvku, nic víc není třeba. Nemusíte se nikam přihlašovat a pro účast v diskuzích žádnou registraci nepotřebujete.

Toto je blog, hostující na serveru blog.cz, což má sice pár nevýhod, ale výhody mnohokrát převažují a proto zde zůstávám a zůstat zde chci. Dokud bude server pracovat tak dobře jako doposud, nějakou možnost se přihlášit ráda oželím, protože tady za mne všechny technické potíže řeší profesionálové a já si pouze užívám tvoření.

2. Na hlavní stránku se vrátíte kliknutím na logo Aluška.org vlevo nahoře.

Každý uživatel internetu by měl znát jedno ze základních pravidel orientace v internetovém prostředí. Každá relativně slušná stránka má tuto základní funkci, čili že na hlavní stránku se vracíte kliknutím na logo, které by mělo být umístěné vlevo nahoře.

I tady na Alušce.org to platí, takže nemusíte řešit žádné zmatky v orientaci na webu. Stačí vědět, že se kliká na logo.


3. Reklama, která se mi zobrazuje, je zvolená reklamním oddělením a já to nemohu ovlivnit.

Blog.cz patří Nova.cz.

Blog.cz je projekt, který je financován hlavně z reklamy inzerentů, kteří mají svůj prostor na každém blogu hned pod prvním článkem.

Podobu, barevnost, pohyblivost a charakter reklamy určuje reklamní oddělení, ne uživatel a nejsou to ani administrátoři, kteří se starají o chod webu. A předávat jim uživatelské stížnosti nikdy nikam nevedlo.

To tedy znamená, že pokud vám vyskakuje na Alušce.org lichva od Cofidis, podvodný zázračný recept na hubnutí, ukecaná reklama na můj oblíbený druh šamponu a podobné, nemůžete mi u mne stěžovat, protože reklama opravdu není v mých rukách a často trpím společně s vámi.

A jelikož je pro mne časově, nervově i finančně milionkrát úspornější trpět reklamu na Alušce.org než si nechat vybudovat vlastní web a platit hosting, reklamu máme všichni rádi, občas na ni klikneme a jsme rádi, že o blog.cz mají zájem inzerenti se svými podvodnými produkty, protože díky tomu se nám minimalizují starosti a potíže s provozem vlastního webu.

Máme rádi své inzerenty, máme rádi reklamní oddělení, máme rádi administrátory a máme rádi server blog.cz, chápete?

Jak určitě víte, já osobně všechny lichváře s podvodnou reklamou posílám k šípku a jejich finančnímu ohodnocení se zvysoka vysmívám. Jestli jste tady měli někdy nějakou reklamu, tak to bylo proto, že jsem ji považovala za přínosnou, nebo zajímavou. A to byly jednou oční stíny a párkrát upoutávky na akce jako je Jasmuheen, tomáš marný, nebo Nick Vujicic. A za žádnou z těchto reklam jsem nikdy peníze nedostala. Mám peníze za svoje knihy a poradnu, ale ne za reklamu.

Takže ten škaredý tlustý pupek, co nám už svítí v reklamě i červeně a slibuje, že my ho mít nebudeme, není moje dílo. A ano, je to opravdu podvod.

4. Odběr novinek si musíte zrušit sami

Pokud jste se jednou přihlásili k odběru novinek a už ho dostávat nechcete, nepište mi, ať vám to zruším, protože to já v administraci nemůžu. Já takovou funkci nemám. Navrhovala jsem administrátorům vést jakýsi seznam e-mailů odběratelů, který bych moha v případě žádosti opravdu ovlivnit a někomu ten odběr zrušit, ale bylo mi řečeno, že taková funkce by jejich právníkům přivodila menší infarkt, protože mailová adresa je na internetu brána jako citlivý osobní údaj, s jehož archivací by musel majitel adresy první souhlasit a že jde o málo využívanou funkci, čili se to předělávat nebude.

A tomu určitě všichni rozumíme.

Takže pokud to chcete zrušit, rozklikněte si ty maily co vám chodí a koukněte se tam po možnosti ,,zrušit odběr“, nebo ,,odhlásit se z odběru“, ,,už to dostávat nechci“, či něco podobného. – Musí to tam být. Je to povinnost, dát možnost odběrateli, aby se odhlásil. Mají to tam e-shopy, aukro, jakékoliv zpravodaje, reklamy a musí to tam mít i odběr z blog.cz.

Čili když se sami přihlásíte k odběru, musíte se sami i odhlásit.

5. Když pošlete e-mail na ,,[email protected]“, tak dojde skutečně jenom ke mně.

Nemusíte nikam připisovat ,,předejte to prosím Alui“, nebo ,,nevím, jestli to dojde k Alue, no doufám že jo“.

Na svoji korespondenci si žádného zaměstnance ani brigádníka neplatím, zvládám to sama a kdyby se to někdy v budoucnu stalo, věděli byste o tom a mail na pomocníka by byl jiný, než ke mně, aby on mohl řešit to, na co cíleně bych ho potřebovala. A to bych si ještě hooooodně rozmyslela, jestli bych někoho k tomu pustila, protože ostatní lidi většinou neumí dělat věci pořádně, ideálně to ještě pokaňhají, takže dokud to půjde, budu se jakýmkoliv pomocníkům vyhýbat, jako svěcené vodě.

Mimochodem ,,[email protected]“ a ,,[email protected]“ jsou také moje mailové adresy, všechno chodí z několika adres do jedné schránky, takže se nemusíte bát, pokud vám v odesílateli vyskočí něco takového. – To jsem všechno já, mám zařízené trošku složitější přeposílání a bylo by na dlouho vysvětlovat, nač mám tolik schránek.

Doufám, že teď už všichni všemu rozumí a že už v tom nebudou nejasnosti.

Pokud se mi do budoucna budou opakovat další dotazy podobného charakteru, sepíšu další vysvětlivku, ale myslím, že to už nebude potřeba.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-05-19 08:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nic z toho by mě snad jako dotaz nenapadlo, ale chápu, že lidé můžou být někdy zmatení 🙂

Ikona diskutujiciho Daysy 2012-05-19 09:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty pandy jsou skvělé. x) Fajn článek, někteří by se možná i zeptali. Mimochodem, nesnáším, když někdo nemá na záhlaví nějaké logo, na které se dá kliknout. Tady je to hezky viditelné.

Ikona diskutujiciho Jana 2012-05-19 09:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můžu se zepta jestli bude článek o těch mobilech?

Ikona diskutujiciho Sedmikráska 2012-05-19 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Že ano ;-) Já si myslím, že tenhle vzhled působí opravdu profesionálně :-)

Ikona diskutujiciho Skříteček2 2012-05-19 13:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pro uživatele Blog.cz naprosto jasné a běžné věci, pro "obyčejné" návštěvníky však užitečný "FAQ". :-)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-05-19 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Asi začátečníci s internetm 🙂

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-05-19 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Každdý, kdo zná dobře Blog.cz by takové nevědomosti neměli. Ale stajně je lepší všechno osvětlit, protože lidě jsou v tomhle nezkušení.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-05-20 08:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Bude. Akorát jsem ho přesunula kvůli jiným aktuálnějším/důležitějším a vyleze až 6. června, jestli mezitím zase nepomíchám pořadí.

Ikona diskutujiciho Jana 2012-05-20 17:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Děkuju za odpověď, to je skvělé, protože na něj jsem se zrovna docela těšila.

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-05-20 17:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky by mě asi nenapadlo se na něco takového ptát. Přijde mi, že někteří lidi jsou trošku líní přemýšlet a přijít na něco sami.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek