Co dělat, aby mému psovi přestali ubližovat?

30.9.2010 v Poradna 16

alue.cz

Bohužel, stále jsou mezi námi lidé, kteří mají radost z ubližování zvířatům. A jsou tu lidé, kteří musí s takovými trapiči žít a na takové věci se dívat. Může se to zdát jako předem prohraný boj, když je vám třeba málo let a nemůžete rozhodnout o vedení domácnosti, ani nemůžete trapiče vyhodit z domu. To je smutná situace, když se snažíte něco změnit, ale nemáte na to fyzicky sílu, ani pravomoce.

Jak byste poradili s tímto problémem vy? Jak byste se pokusili daný problém řešit? Kde sehnat někoho věrohodného, kdo by si trápené zvíře vzal k sobě?

Dotaz:

Zdravím,

jak jsem ti jednou říkal o mém nemocném štěněti, tak ti musím poděkovat. Veterinář do ní cpal léky (ve svých třinácti letech asi nedokážu odporovat) a kvůli nim nechtěla jíst. Každý den, co jsem vyzkoušel práci s energií podle tvých návodů, jedla. Dnes již jí v pořádku, a jsem přesvědčen, že díky tobě. Nějaký jiný veterinář na srdce zjistil, že to má zřejmě kvůli lekání. Ano, můj “bratr” jemuž je dvacet sedm let, a stále žije u rodičů nedokáže nikoho mít rád. Směje se, když jí (a její tetu a mámu, o které se také starám) děsí. Vždy se s ním pohádám a začnu po něm házet věci (on se stále směje) a matka potom řve samozřejmě jen na mě. Matka přinesla domů Tajemství, a teď, když jí řeknu, proč pořád řve, proč mě nemá ráda, když stále mluví o nemocech řekne, že Tajemství vůbec nechápu, že ho překrucuji, a že mi ho (spolu se Zákonem Přitažlivosti a Klíčem od spoluautora Tajemství) zabaví (samozřejmě ve křiku). Dnes, když jsem šel s Abby (štěně) domů (jsou venku a byla doma, když jí bylo špatně) abych si vzal prášky (můj “bratr” jí totiž předchvílí venku obtěžoval) a dal jí je. Přišel. Schovala se pod stůl a on jí dal zapnutý vysavač k uchu. Začal sem po něm vše házet a pak jsem mu a dalšímu přítomnému “bratrovi” řekl, že nedokážou mít nikoho rádi, ať si tu shnijou u počítače. Omlouvám se ti, ale potřeboval sem se ti svěřit. Můžeš mi prosím říct, jak mám myslet, popřípadně co praktikovat, aby se moji úžasní “sourozenci” odstěhovali, nebo aby alespoň přestali? Mě teď moc nejde myslet dobře.

Děkuji ti

Odpověď:

Ahoj,

Úplně si umím představit, jak to u tebe vypadá. Prakticky proti tomu nejde nic dělat. Když je někdo (s prominutím) idiot, tak je idiot a změnit se může jen svým vlastním rozhodnutím.
Pomáhá zvíře jen chránit. Pokud je ta možnost, přestěhovat pelíšek do pokoje a pokoj zamykat. Když dojde bratr, vem pejska do náruče, nebo ho odveď na zahradu z domu. Zkrátka je separuj. Pokud to nepomůže, je tu jedno radikální řešení a to je psa dát jiné rodině. Na první pohled se to zdá jako blbost, ale když se zamyslíš, z pohledu psa je lepší, kdyby žil jinde, kde mu nikdo ubližovat nebude. Nedal by se třeba dát k prarodičům, nebo k nějakému tvému kamarádovi? Myslím, že kdybys vysvětlil, proč pes nemůže zůstat doma, že mu bratr ubližuje, někdo se najde.
Agresivita nepomáhá. Věci neházej, do bratra nebuš. To jsou věci, které problém vůbec neřeší. Prostě psa vem a odnes ho pryč. Možná, že když beze slova odejdeš se psem pryč, aniž bys nadával, nebo něco házel, problém se změní. Možná se pak bratr probere. Taky si můžete zkusit promluvit. Já vím, jsou rodiny, kde sourozenec jen co tě vidí ,,Vypadni ty liná krávo!” vyhodí tě z pokoje, zabouchne dveře a tys nestihl ani pozdravit. Ale někdy se objeví chvilka, kdy se dá i s takovým člověkem normálně mluvit a pokusit se mu to vysvětlit.
Taky si rozhodně udělej na bráchu i na zbytek rodiny růži. To znemožní, aby tě energeticky okrádali a ty potom budeš odolnější. Agresivita a házení věcmi jsou prakticky gesta člověka, který je zahnaný do kouta a zoufale se snaží bojovat v předem rozhodnuté bitvě. Rituál s růží ti dá výhodu alespoň energetickou. Odkaz na postup je tady:
,,Jak se účinně ochránit před vysáváním jinou osobou?”

Hodně štěstí 🙂
Alue

jak vojáci v řadě

Další obrázky psů – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho hel 2010-09-30 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pouštět psovi do ucha vysavač znamená vyvolávat mu těžký stres, to je opravdu idiotské a zlé. Chraň pejska i sebe, jak se dá( podle alue) a nezmění-li se situace v rodině, nakresli si třeba metr a stříhej den po dni ( jako na vojně) a představuj si, kam se přestěhuješ, až skončíš školu…

Ikona diskutujiciho Lena 2010-09-30 11:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Určitě bych zkusila to, co ti radí Alue. Měl by si jednat, protože tvůj pejsek je zbytečně ve stresu a může ho to poznamenat na celý život, nevím, co máš za rasu, ale v dospělosti by mohl být buď příliš agresivní nebo ulekaný. Možná kdyby si měl v blízkosti útulek, tak by se dalo domluvit, že se o pejska budeš chodit starat, jen ať má kde být.. Přeji Ti, ať to vše vyřešíš, ať máte s pejskem sílu vše zvládnout a vaše pouto jen roste. Nic se neděje náhodou… Hodně sil a radosti přeji

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-09-30 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď som dočítala dotaz, pozrela som von oknom na nášho Bariho a rozplakala som sa…

Ikona diskutujiciho Zdeněk Kmoch 2010-09-30 15:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ani nevím jak toto okomentovat

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-30 16:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Je to tak. Chování mnohých lidí jde úplně mimo moje chápání. Já mám výčitky, když vysaju na chodbě pavouka a někdo se tím dokonce baví a ještě to dělá psovi. Kdyby tohle dělalo nějaké moje dítě, asi bych hodně vážně přemýšlela, co jsem to za člověka, že jsem v něm tohle vypěstovala a dělala bych všechno pro to, aby se to spravilo. Jenomže když už dítě odroste, je pozdě ho vychovávat a rodiče si vyžerou svoji zanedbanou péči. Potom už se musí agresor změnit sám od sebe, nikdo jiný ho zvenku násilím měnit nemůže. Nejhorší je vedle agresora žít a nemít možnost odejít. To je nejhorší věc na světě, která se podle mě člověku může stát. Protože vedle zlého člověka nemůžete být šťastní, když vám to myslí normálně.

Ikona diskutujiciho KlaruShka 2010-09-30 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

nezávidím ti to,hlavně ty tvoje"sourozence" 🙁 ,souhlasím s radou od Alue.

Ikona diskutujiciho Veronika 2010-09-30 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z té situace je mi dost smutno. Přeju ať se Ti daří chránit pejska i sebe, věřím, že se to zpraví, držím pěsti 🙂

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-09-30 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: [3]: Krásný komentář… jenom ještě dodám, že aby jsme dokázali milovat své nepřátelé, musíme se stát hodně uvědomělými bytostmi světla. I když jimi jsme, naše hmotná existence tuto pravdu zakrývá. Vždyť kdo z nás dokáže milovat své nepřátele, kteří nám ubližují? Kdo z nás je na takové duchovní výšce, aby toto dokázal? I když na druhé straně, toto je podstatou lásky, milovat ty, kteří o lásce nic nevědí a ve svém poblouznění dokonce lásku popírají. Nechápou a nerozumí… Kdyby jen věděli, kolik bolesti budou muset prožít! Vše budou cítit ve své duši, všechno to zlo, které způsobili. Ó blázni… proste a bude vám dáno, tlučte a otevřou vám. Život je posvátný a nikdo nemá právo zabíjet život a říkám to i přesto, že se najdou puritáni, kteří budou tvrdit opak. Budou říkat či je hříchem zabít komára, který přenáší malárii. Nevím, možná není, ale když jsme nuceni zabíjet v rámci nějakých vyšších principů, měli by jsme se tomu tvoru, kterého jsme zabili, omluvit, stejně jako to dělali staří indiáni a Indiáni měli obrovskou úctu k životu. Vždyť žili velmi úzce spjatí s přírodou. Jak je to zvláštní, že člověk, který tak ubližuje živým tvorům, necítí v srdci žádnou bolest. Já kdykoliv udělám něco co odporuje zákonům  Božím, ihned to pocítím ve svém duchovním srdci. Ó, jaká je to jen bolest… Agónie duše. A to je právě ten kámen úrazu… oni ubližují, protože neznají lásku. Jak by tedy mohli konat jinak? Proto, jak velice hezky píše Jana, ukažme lásku těm, kteří ji neznají.

Ikona diskutujiciho Lenka 2010-09-30 22:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejtěžší je milovat ty, kteří to nejvíc potřebují

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-30 22:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Krásne si to napísala a si jemná citlivá dušička, aj keď som z niektorých Tvojich predchádzajúcich príspevkov mal dojem, že si "vrták", ktorý sa snaží upútať pozornosť. (prepáč)

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-10-01 23:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: To je pravda, bez odpuštění to nejde a i se vším ostatním co jsi Michale napsal souhlasím. Přiznám se, že jsem na některé věci, o kterých píšeš pozapomněl. Dík za připomenutí.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2010-10-04 23:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co to zkusit bráchovi vysvětlit klidně? Prostě se na něj vážně podívat, do té jeho vychechtané, zoufalé tváře a říct mu: "Bráško, já vím, že jsi smutný a že nikoho nemáš rád, ale prosím tě, nemohl bys aspoň jednou zkusit pejskovi a tím pádem i mě neubližovat. Já tě mám moc rád a trápí mě to. Děkuju ti bráško, ty jsi moc hodný a určitě to pro mě uděláš. Mám tě rád."

Ikona diskutujiciho hel 2010-10-05 21:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:: předpokladem odpuštění je pokání, to znamená, že viník jde do sebe a lituje, chce to napravit, odčinit,atd..pohne se v něm SVĚDOMÍ..to ale předpokládá, že svědomí  má..donedávna jsem si myslela, že svědomí je samozřejmou součástí vnitřní výbavy každého člověka…odborníci přes psychologii mi to vyvrátili, údajně cca 6% obyvatel na světě svědomí vůbec nemá…odpouštět a bezpodmínečně milovat takové lidi je sice krásné a ušlechtilé, ale z vlastní zkušenosti vím, že jim to nepomáhá..zneužijí toho…nedostatek svědomí jde ruku v ruce s vychytralostí..

Ikona diskutujiciho alenka15987788 2010-10-25 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

máš to tu pekne

Ikona diskutujiciho alenka15987788 2010-11-16 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

aaaaa 🙂 pekne

Ikona diskutujiciho Mája 2013-04-24 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den, vím, že tento článek je starší. A asi už sem nikdo nechodí, ale zaujal mě proto, že mám problém. Bojím se aby neubližovali mojí dceři. Je jí jedenáct a nemůžu s ní být pořád. Když se bude bránit, vyvolá to zase jen agresi.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek