Co je to mantra?

12.4.2008 v Nezařazené 1

mantra – je kombinácia zvukov, slov a fráz, pričom pomocou ich správneho vyslovovania sa dosahuje rytmický efekt, ktorý napomáha uskutočneniu určitých cieľov (napr. privolanie ochranných síl, v duchovnej praxi, atď.) Filozofia Tantry vysvetľuje pojem mantry: “man” – v sanskrite znamená myslieť, meditovať, “trana” – oslobodenie. Z toho vyplýva, že mantra je energia (sila Šakti) , ktorá oslobodzuje prostredníctvom meditácie. Celé učenie o mantrách je založené na imanentnej sile, prítomnej v slovách, ktorou je zvuk. Rôzne zvuky obsahujú rôzne kvalitatívne druhy energie alebo božstiev. Tak je mantra sila Šakti vo forme zvuku. Správne opakovanie mantry privádza k spojeniu s určitou rovinou vesmírnej reality, ktorej kvintesenciou daná mantra vystupuje.

ráj!

Komentáře

Ikona diskutujiciho olivia 2009-11-21 07:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zbožňujem mantry!!!!Poslúcham ich skoro každý deň,alebo, si ich spievam.Sú prekrásne a vždy mi je tak krásne na dušičke….ukludňujú ma…..dodajú energiu….doporučujem!!!!!!!!!!!!!!!!

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek