Co je zač Petr Chobot?

3.8.2010 v Spiritualita 1

Mnohokrát jste se mě vyptávali, co já osobně míním o panu Petru Chobotovi. Pokud ho tu někdo nezná, jedná se o člověka, který samozřejmě tvrdí, že má znalosti ohledně mimozemšťanů a dělá různé duchovní praktiky jako meditace, semináře a přednášky, spojené s výlety. O tomto člověku ale panuje mnoho ošklivých zvěstí a zážitků, které špiní jeho pověst duchovního učitele. Dopředu vás varuji, pokud jste fanoušky Petra Chobota, článek raději nečtěte, to co se dozvíte, nebude vůbec nic příjemného. Chci tímto článkem lidi před Chobotem varovat a dám vám i doprovodná data a důkazy.

Chtěla jsem tohoto pána nechat napokoji, ale co se ke mě doneslo a co jsem si o něm zjistila, mi prostě nedá. A protože se mě na něj tak často vyptáváte, musím se s vámi o to všechno podělit.

Přikládám jako první výpověď našeho čtenáře: (Jedná se o úryvek ze souvislého textu, proto trojtečky.)

,,…Stručně vylíčím, co se v Itálii událo. Je to velmi zajímavé, i když děsivé. Zanedlouho jsme všichni tři zjistili, že nám Chobotovy „hlubinné“ medi tace, jak tomu říkal, nedělají dobře. Když jsme jednou šli společně z večeře, tak mě nenapdalo nic chytřejšího a na dveře apartmánu, kde Chobot bydlel, jsem nakreslil propiskou malý křížek, který nemohl být na tmavých dveřích ani vidět. Večer se mi ale udělalo strašně zle, měl jsem pocit, že se mi v žilách vaří krev, silně mi bušilo srdce, myslel jsem, že umřu. Rychle jsem doběhl do sprchy a trochu se mi ulevilo. Potom jsem zaklepal na dveře svých nových kamarádek a sdělil jim, co se mi stalo. Obě se snažily mi nějak pomoci, tak se mi nakonec podařilo usnout. Druhý den ráno Jana zjistila, že má podobné příznaky jako jsem měl večer já. Zřejmě ta zlá energie, kterou na mě, jak jsem přesvědečen, poslal Chobot, přešla na Janu. Byla z toho &uacut e;plně vedle a řekla, že tady nezůstane, tak si vzala nejnutnější věci a jela domů stopem. (Kufr jsme jí vzali do Prahy my.)…“

Aby toho nebylo málo, po internetu kolují o panu Chobotovi další nemilé zvěsti.

Znáte například tento článek z OSUD.CZ?

______________________________________________

Kdosi z diskutujících uvedl odkaz na rozhovor s Petrem Chobotem, který OSUD později přetiskl v samostatném článku (Petr Chobot: Nic nás nečeká, my tvoříme budoucnost!) .

Se svým očitým svědectvím se nám ozvala jedna ze čtenářek a musím říci, že jakkoliv měl Chobot předtím vesměs mé sympatie kvůli zajímavým názorům (nikdy jsem se s ním osobně nesetkal), tohle mnou doslova otřáslo.

Petr Chobot? Když slyším to jméno, chce se mi zvracet.

Moje máma byla počátkem roku 2001 u něj na přednášce v Praze.. meditace, astrální cestování, ufouni.. Astrální cestování s pomocnými látkami. Asi za měsíc se s ním rozhodla jet do Peru, zaplatila něco kolem 120 000 Kč, nepostaral se o hotel, jídlo, nic … Jeho lidi v Peru byli i několik dní bez vody. Nakonec skončili v pralese, kde se to mělo konat, asi tři dny od civilizace po řece. Tam jim udělal přednášku o krokodýlí civilizaci, kterou uctívá, o tom, že všichni lidi jsou svině a nakonec chcípnou, s máti tam bylo víc lidí, se kterými jsem o tom mluvila, vím to z více stran …

Chobot jim říkal, že kdyby je teď všechny v pralese posekal, tak by to bylo všem zcela u zadku. Pokračovala výuka astrálního cestování, ty lidi do sebe ve velkém množství píchali ketamin. Sám Chobot byl údajně celý pobyt v pralese napůl sjetej, pod sebou měl v houpací síti stříkačky. Mámina kamarádka si jako jediná za celou dobu nic nepíchla, ona je vrchní zdravotní sestra, měla z toho paniku si do sebe cokoliv píchat.

Dával jim i nějaký tablety pod jazyk, po kterých byli celou noc úplně mimo. Viděli se zvenčí, od těla nemohli. Chobot na tři dny odjel a vrátil se s novými prášky. On tam s někým mluvil rusky, někteří lidé z výpravy tomu rozuměli, domlouval si schůzku s nějakými Rusy na předání někde něčeho. Lidi, co tam tenkrát byli, si myslí, že na nich zkoušeli nějaké nové drogy, co to udělá s psychikou … Mělo to být Lsd, ale prý to mělo jiné účinky …

Dohromady jich v tom Peru bylo asi 10-12, asi šest lidí po zážitku z pralesu odletělo prvním letadlem domů a děkovali bohu, že přežili. Viděla jsem ty lidi po návratu a byli vystrašení, zcela mimo. Moje máti s ketaminem experimentovala dál, dopadlo to tak, že před čtyřmi lety zemřela. Po její smrti jsem se nějakou dobu setkávala s kriminálkou, dva milí inspektoři, říkali mi, že z této expedice těch asi 10 lidí zemřeli do té doby už 3! Někteří členové té expedice prokoukli malér a odjeli, jiní se na Chobota fanaticky upnuli a zůstali.

Další holka skočila pod vlak, a další paní, o ní nic nevím. Každopádně jedna paní se jim zbláznila přímo tam, prý lékařka. Když po pralese přijeli do města, svlíkla se ve městě do naha, utíkala jim a plazila se po chlapech.

Po celou dobu měli mít zařízený jídlo, pití, nocleh v hotelech. Spali v kůlnách na zemi a když se ráno probudili, viděli kolem sebe mrtvý tarantule, nechal je koupat v řece, kde jsou piraně, domorodci na ně řvali ať vylezou, Chobot se smál na břehu. Potom je tam na dva dny nechal a odjel. To bylo na tom zvláštní, vždycky je někde nechal a odjel.

Lidi, se kterými jsem mluvila, je jich 5, po pobytu s Chobotem ještě nějakou dobu bojovali se závislostí na Ketaminu. Není fyzicky závislý, ale ta psychická závislost po 14 dnech píchání prostě zůstala. Byli sjetí fakt pernamentně. Všichni známí postupně během roku odbourali závislost, moje máma pokračovala …

Ten člověk je opravdu hodně nebezpečný, kamarád, který byl na jeho první výpravě a to snad v Mexiku, nejsem si jistá, mi říkal, že také dostali pod jazyk nějaký prášek – nikdo nikdy nevěděl, co si do pusy vlastně strká, Chobot řekl, že je to jedna konkrétní věc, ale těm lidem bylo jasný, že to tak není, jiný účinky. Jeli na koni po útesu, sráz dolů několik km. A to byli slušně sjetí.

Párkrát jsem ketamin sama zkusila, zážitky naprosto božské, to je ale bohužel jenom to lákadlo na začátku. Naprosto všechny varuji jak před ketaminem, tak před „duchovním učitelem“ Petrem Chobotem.

Takže tolik výpověď naší čtenářky, kterou osobně znám a nemám jediný důvod jí nevěřit.

______________________________________________

Jak jsem už výše zmínila, publikoval ho OSUD.CZ a na internetu je asi desetkrát zkopírovaný po dalších a dalších serverech. Originalní článek je placený a najdete ho zde: OSUD.CZ: Petr Chobot? Děs a hrůza, chce se mi zvracet, když slyším to jméno, píše naše čtenářka a vypráví OSUDu o smrti své mámy

Zajímavá je diskuze. Pokud máte tu možnost, otevřete si ji. Nachází se v ní také příspěvek pana ,,Tomáše Marného“, který dokonale vystihl Chobota:

,,Ano, to máš naprostou pravdu, jméno člověka napovídá o něm mnoho.
Velice málo lidí zná návod jak číst určité typy obrazů.
Je jeden vynikající obraz Leonarda da Vinciho, kde je namalovaný kristus hned po sundání z kříže. Když se na tento obraz díváte, tak nic v podstatě nevidíte. Je nutné si tento obraz otočit vzhůru nohama, tedy o180 stupňů a najednou zjistíte, že do ucha ježíše a do ucha Máři Magdaleny jde jeden veliký CHOBOT zvířete, které je na planetě zemi nejsilnější a má chobot. (jde o slona) Pro znalce symboliky je jasné, že je tedy vše o 180 stupňů otočeno, (tedy lež je pravda a pravda je lež).
Chobot ze symboliky, zavedený v obrazech do ucha, je našeptávání v tom špatném slova smyslu a vše je tedy jinak, ano správně otočeno o 180 stupňů. Kdo by měl zájem o tento obrázek, napište si Jirkovi a já mu ho přes mejlíka pošlu.
Máš tedy johanko pravdu. Chobot je bohužel našeptávač v tom špatném slova smyslu…..
To Máš Marný“

Tedy přesně to, co jsem mu z obličeje vyčetla já. Ale to ještě není všechno. Fórum Babinet.cz obsahuje o Chobotovi šťavnatou diskuzi, která obsahuje příspěvek, který vás postaví ze židle asi po padesáté. Originální odkaz zde: http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=37177 Diskuze je otevřená, můžete si reakce ostatních pročíst:

napsal Vojtěch:

,,Dámy, prosím buďte nanejvýš opatrné. Petr Chobot je podvodník, lhář a psychicky nemocný člověk. Bohužel je také velice NEBEZPEČNÝ. Jak tady už padlo, tak v červnu 2001 přiotrávil 32 lidí, ale místo zaslouženého trestu se nechal znesvéprávnit, byl mu ustanoven opatrovník a nějaký čas strávil v léčebně. Nyní už zase „vesele“ šíří svoje bludy, užívá si a cestuje za peníze, které vybere od lidí, které těmi svými nesmysly oblbne.
Naneštěstí není problém pouze v drogách (čajích, bylinkách), které pro navození „zvláštních“ stavů návštěvníkům svých seminářů podává. Ony i ty jeho tří-hodinové monology dokážou oklamat lidi, kteří v danou chvíli něco hledají nebo jsou zrovna v nějaké těžké životní situaci. U citlivějších / emocionálně slabších lidí může jeho „kázání“ způsobit psychózu nebo různé poruchy osobnosti.
Nepřál bych vám zažít, jak někdo z vašich blízkých blouzní o tom, že je těhotný s mimozemšťanem a podobné nesmysly. Jak je apatický, nepoznává vlastní rodinu. To přesně se stalo mojí sestře, která teď po setkání s Petrem Chobotem a jeho „osvobozujícími“ metodami leží na psychiatrii. Když jsem ji navštívil, tak se mi chtělo brečet z toho, co s ní duševně nemocný Chobot provedl. Léčba, podle vyjádření lékaře, bude trvat v řádu týdnů a není jisté, že se z toho někdy vyléčí. Léky už bude asi muset brát pořád.
Sám primář nám řekl, že podle toho, co si o Petru Chobotovi přečetl, tak by se měl Chobot léčit, nebo by mu měla být soudně nařízena léčba, protože je nebezpečný. Případů, kdy po návštěvě jeho seminářů někdo skončil na psychiatrii, tam měli víc. Zpravidla se jednalo o ženy kolem 40 let. Proto buďte prosím opatrné!!!
PS: Netroufám si tvrdit, že neexistujou některé věci, o kterých Petr Chobot mluví. To však neznamená, že právě PCh jim rozumí. Jeho rádoby šamanství je nebezpečné právě proto, že si zahrává s jevy, kterým sám nerozumí a navíc je různě kombinuje. Přečtěte si proto prosím o jeho „učení“ na internetu co nejvíce, ať jste zdravě skeptické. Dočtete se, že i jeho „kolegové“, zabývající se podobnými jevy, ho považují za šarlatána. Jeho životopis na internetu zní jako životopis Járy Cimrmana na druhou, akorát že v jeho případě to není podáno jako vtip. Buďte opatrné. Byla by hrozná škoda, kdyby měl někomu dalšímu zničit život.“

Stále ještě máme k Chobotovi důvěru? Deník.cz zaznamenal pověstné fiasko, při kterém Chobot otrávil durmanem své žáky zde: DENIK.CZ: Otrávil desítky lidí, zůstal bez trestu

Další zajímavé čtení o Chobotovi, které byste si neměli nechat ujít:

http://www.minarcik.cz/noviny/dolezal_cajicek.htm

Jak tuto nešťastnou věc uzavřít? Říkejte si co chcete, věřte čemu chcete, já Chobota obejdu kilometrovým obloukem, protože už VÍM. Ale i kdybych nevěděla, samotný fakt, že o něm kolují takové zvěsti je výmluvný, každého to donutí k zamyšlení a já osobně bych rozhodně na žádnou akci s někým podezřelým nejela.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Elvira Farkasova 2021-09-26 11:34:08 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já taky nějakou dobu jsem měla na svém webu profil Petra Chobota, jeho horoskop, čakrový profil, atd. ale někteří jeho bývalí žákyně se pořád tak strašně se ho bojí, že jedna mně poprosila, abych článek o Chobotovi raději odstranila. Tak jsem to raději udělala, nechci mít nějaké nepříjemnosti, kdyby dotyčný se o tom dozvěděl.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek