Co jsem provedla s Vašimi kresbičkami? – To budete čučet!

10.2.2015 v Aluška.org 8

Obrázků a jiných dárečků od čtenářů mi chodí hodně. Většinou v elektronické formě, občas dojde přímo k poslání fyzické kresby, nebo jejímu předání.

Co s nimi vlastně dělám? Za ty roky se to celkem už sešlo 😛 – Inu ty nejkrásnější s nejlepší energií vystavuji, ale ne vždy je na to prostor. Tedy dřív nebyl.. Teď je… A o tom je vlastně tento článek. (Se chci pochlubit, jaká jsem šikovná :D)

Aktuálně mám však super velké místo na chodbě a kolem schodiště. Chodbu jsem konečně po cca půl roce prokrastinace částečně vymalovala, ale když jsem byla v nejlepším, došla mi barva… Proto jen ,,částečně“ Sakra! – To jsem typická já. Jdu malovat a nezkontroluji, jestli mám od posledně dost velké zásoby a jestli jsou v pořádku. A pak se tomu strašně divím… :O

Takže musím ještě dokoupit běloskvoucí Primalex a dodělat rožky, boční zdi a vybílit to mezi schůdky. Chci to tam mít jako ze škatulky, aby to byl prostor hoden uměleckých děl, která jsem tam vyvěsila (ještě to není úplně všechno, zbytek si pověsím, až to dodělám pořádně) každopádně základ tam je a zadní stěna už vypadá pěkně, tak jsem tam konečně mohla udělat něco krásného, abych ji mohla zútulnit.

Vymýšlela jsem to několik měsíců předem. Tak, aby to bylo symetrické, pěkné, vkusné a MODRÉ (miluju modrou barvuI`m blue daba deee daba daj…).

Mezitím mi ještě přišlo další dílo díky poslední soutěži, takže jsem to pěkně nakombinovala, přikoupila rámečky a výsledek jsem vám vyfotila… Měla jsem to dobře vymyšlené. Jeden modrý lapač snů jsem koupila, 3 modré rámečky jsem pořídila za pár korun v IKEA (to stálo nějakých 40-70kč podle velikosti, nic drahého… Sice to asi nevydrží tolik jako kvalitní rám za pár stovek, ale TY BARVIČKY! JÉÉÉJ!)

Moje před-vymazlená chodba teď vypadá takhle:

… Jop, to dole jsou dvě malé ALOE VERA. Aloe mám úplně všude. Všude… VŠUDE! Strašně rychle se mi to množí.

Můj foťák je celkem šunka, tak to berte trochu s rezervou…


Ten super portrét nalevo je pár let starý, malovala mi ho Barborka. Díky němu jsme se myslím poznaly. – Nakonec jsem ho i dostala do ruky, ale dlouho ho nebylo kam dát, stejně jako spoustu jiných překrásných kreseb od čtenářů, kamarádů a fandů… Což mě samozřejmě pěkně žralo.

Původně byl za sklem, ale vypadal tam na zdi strašně nevýrazně (a to si nezasloužil, chci aby přitahoval pozornost a byl hodně vidět), tak šel pěkně do ikeáckého modrého rámečku a za sklem teď mám lístek z koncertu Nightwish… Ten si pověsím taky, ale později. (Vytiskla jsem si aktuální členy kapely i s Floor Jansen, k tomu dala ten koncertní lístek a vypadá to doost dobře. Jeho umístění musím ale domyslet.)

Ten větší uprostřed je od druhé vítězky mé zimní soutěže, slečna si říká Sisi, nebo Siwinka… Ten obrázek prostě miluju. MI-LU-JU. A ten malý lapač snů vlevo, ten modrý, je také od ní. Došel mi spolu s tím obrázkem. Jakoby Siwinka věděla, že mám doma nachystaný druhý modrý lapač snů… Zvláštní 🙂 – Tak jsem je zkombinovala a pověsila spolu.

Rámeček vpravo nahoře ukrývá můj duševní poklad, je to vytištěný a zalaminovaný anděl s bílými holubicemi. Dostala jsem ho od přítele, když mi bylo nějakých 14 a díky laminaci vydržel tak dlouho zcela nepoškozen. Ať se nakonec dělo co se dělo, tento obrázek šel všude se mnou, moc se mi líbí a váže mě k němu krásná vzpomínka. Dnes konečně po tolika letech dostal rámeček a visí na prominentním místě. Vážím si toho, že ho mám. (No ten chlapec kdyby věděl, že ho pořád ještě mám a pěkně si ho věsím na chodbu, by asi hodně hleděl… 😀 Ještě mám od něho džembe. Také v zachovalém stavu.. Mám těch věcí víc. Byl ke mně kdysi velice štědrý, umím to ocenit i po letech.)

Ještě v jiné části chodby mám pověšený portrét od Míši (ta mimochodem v té již 2x zmíněné soutěži vyhrála 1. místo), který už mám taky pěkných pár let, taky ho dlouho nebylo kam dát. Ale teď na té chodbě visí už tak půl roku… I když tu chodbu chci taky ještě vymalovat, ale to asi budu zase půl roku prokrastinovat, než se k tomu dostanu… Nicméně, mám to na pořadníku. Chci to mít jako ze škatulky a basta fidli.

Původně jsem tam chtěla dát portrét od Barborky, ten menší, ale nebyl na té zdi moc vidět a modrý rámeček jsem tehdy ještě neměla… Tak jsem je vyměnila a Míšin díky svému většímu formátu uspěl. Tak dostal luční vílu k sobě (to je oba povýšilo na další level) a od té doby tam spolu lebedí.

Je to dobrý konverzační starter, všichni se ptají, jestli jsem to kreslila já… (blázni. Já bych samu sebe v životě věrně netrefila, to musí někdo jiný…)

Velká výhoda toho schodiště je, že nejenom mám ještě dvě dlouhé zdi k dispozici, ale to schodiště pak vede ještě dolů ,,jakoby do sklepa“… A po celém obvodu je dlouhá bílá volná zeď, na kterou je taky krásně vidět z přízemí…. V přízemí jde perfektně vidět na obě půlky toho schodiště, takže oboje jsou vlastně prominentní pozice. – A tam to taky budu ještě malovat. Takže když časem náhodou zaplním horní polovinu, můžu se přesunout a věšet další tvorbu směrem dolů.

A ještě mám nějaké místo v pracovně. Tak až mi přijde nějaké další mistrovské dílo, tak něco si ještě dám za záda, aby to na mě zářilo při práci u počítače… Uvidím, co mi přijde… To by ale musel být exemplář přímo úchvatný, aby si vysloužil prominentní výstavku za moje záda 😀 (Ale musí být modrý, jinak je to bez šance prostě…)

To abych už dopředu začala syslit modré ikeácké rámečky, aby to k sobě všechno pěkně ladilo na chodbě :3 – A lapače… Koupila jsem jeden obrovský, ten mi volně visí v prostoru nad počítačem v pracovně. Je to fešák… Miluju lapače.

Mám fakt radost, že mám teď tolik místa, kde si můžu vesele vystavovat, co chci. Ještě není všechno hotové, ale hned ta chodba vypadá úplně jinak a teď je pro mě běhání po schodech úplně estetický zážitek. Jeden obrázek je krásnější než druhý… (A všichni se teď na to musí chodit povinně dívat :D)

Vám všem za vaše práce moc děkuji! 🙂 – Ať už fyzické, nebo elektronické.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze Zákulisí“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní Vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho aves passeri 2015-02-10 08:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkné to doma máš :-))) A obrázky vypadají skvěle, i s těmi rámečky, i s těmi lapači snů. Což mi připomíná, že bych to doma taky mohla jít trochu upravit…. :-))))

Ikona diskutujiciho Schmetti 2015-02-10 11:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jeee, to schodiště je moc pěkný! Líbí se mi :D Zdá se, že je tam příjemná energie 🙂

Ikona diskutujiciho mili911 2015-02-10 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Veľmi pekné, pôsobí to naozaj krásne. Milá Aluška, prajem Ti veľa lásky a aj pekných obrázkov, ktoré potešia a pohladia očká i dušičku. Tvoj web mám veľmi rada a denne do neho nahliadnem. Je pre mňa veľkou inšpiráciou. Tvoju prácu na webe i knižnú oceňujem a teším sa na Tvoju tretiu knižku. Mili

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-10 15:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš to krásné :-) Já mám obrázky na nástěnce, a to momentálně pejska (moje tvorba), Doitsu (moje tvorba) a vyšitý "portrét" bráškova plyšového dinosaura xD A potom má své čestné místo samozřejmě Garfield (toho jsem chudáka zeštíhlila), a vedle nástěnky rámeček s Ita-chan od kamarádky, to je úplně boží obrázek…ze seriálu Hetalia je tam Itálie, který drží v rukách zeměkouli a kolem něj jsou ostatní státy v menší podobě…:-))) Dostala jsem k Vánocům a byla jsem naprosto unesená :-)

Ikona diskutujiciho Kenz 2015-02-10 16:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vypadá to tam krásně 😉

Ikona diskutujiciho Amálka 2015-02-11 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tedy, schodiště pěkně ožilo, že?:) Obrázky to velmi zútulnily a ta popínavá rostlina se mi tam taky moc líbí.

Ikona diskutujiciho Mára 2015-02-11 21:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Téda Ty to máš doma moc hezký. Je to nádherný.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2015-02-12 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé 🙂 To vypadá úžasně :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek