Co když má každý člověk svým způsobem pravdu?

31.8.2013 v Čtenáři 6

Zajímavé zamyšlení o tom, jak je realita každého z nás jiná. Podle toho, čemu zrovna věří.


Dopis:

Ahoj Alue

Budem ty tykať ak ti to nevadí , obaja sme mladý ludia. Dopočul som sa o tebe že si velmi populárna a uznávaná ,, ezoterička“.

Prejdem k veci – či v nemocnici na praxi alebo brigáde, hoci kde na ulici alebo po mojich potulkách svetom stretávam rôznych ľudí s rôznymi problémami a čo je najdôležitejšie , s úplne rôznym myslením , úrovňami a tu nastáva velký problém.

Jedny ľudia sa povišujú nad druhých, druhý sa zase sami ponižujú, tretí ostávajú stranou – proste, sama to velmi dobre poznáš ako to chodí. A každý z týchto rôznych ľudí má pravdu v tom čo robí.

Uhol pohladu alebo každého z nich, po mojom dlhom uvažování a snahy vcítenia sa do ich postoja, alebo role, niekedy som si až dokonca vyslovene modeloval ich život 😀 .. tak nejak ako to Marián Gebura spomínal vo svojom videu – no doslova to citovať neviem, ale princíp bol ten, že ked niekto chcel pochopiť problém, musel sa ocitnúť v jeho jadre, a tak som to aspon ako tak skúšal aj ja. – no každý z nich má pravdu. Niekedy tam vzniká až taký paradox a tu by sa mohla hádam aj prejaviť, nazvem to tak nejak – ,, Božia univerzálnosť ? … alebo .. hm

Cielová myšlienka: Každý máme naplnať svoje pravdy , a mali by sme rešpektovať druhých aj na základe velkých rozdielov.

zase sa mi tu naskytuje problém, či by to tý ľudia vedeli splniť , lebo nie každý je na takej istej urovni.


Fúúú , ked som si to čítal ešte raz , tak som sa pomali ešte viac doplietol ako to je dopletené 😀 .. preto ani nepíšem články na stránku a venujem sa zatial len blogu dobrodruhov ťo je na stránke. Hádam aspon trochu si z toho pochopila čo tým chcem povedať 😀 .. a ked nie .. 😀 .. tak ja sa už asi kašlem na to .. lebo som to presne nedokázal napísať tak .. ako to myslím ..

No hadam som to napísal správne.

Odpověď:

Ahoj,
Že má každý člověk sám v sobě pravdu, je přece logické. Všichni žijeme mezi zrcadly, žijeme v iluzi svého vnímání a vlastně skoro nikdo neví, co za těmi zrcadly je doopravdy. Vidíš to, čemu věříš. Tím žiješ, tím se vyvíjí tvůj život. A tak má každý z nás pravdu v té své iluzi, kterou má. Je to zákon vesmíru.
Každý z nás je architekt své vlastní reality.
Tohle video si určitě pusť, je to v něm vysvětlené: http://www.youtube.com/watch?v=Wp8PKHL0woo&feature=youtu.be
Ty bys však měl pochopit, že bys měl mít a znát svoji vlastní pravdu. Neorientovat se podle toho co ti kdo říká, ale snažit se vidět za ta svá zrcadla. Intuice a vyšší vedení ti vždy ukáže, kde je pravda. A ta skutečná pravda leží téměř vždy v samém středu všech teorií lidí, kteří pravdu neznají. Zlatá střední cesta, tam se ukrývá pravda. – Pravda je vždy jenom jedna, ale vypadá jinak podle toho, kdo se na ni dívá a jestli ji chce vůbec vidět.
Pro daný subjekt, není nic absolutní. Z pohledu Vesmíru je však absolutní vše.
Vždy budou vznikat paradoxy, vždy budeš potkávat lidi, kdy jeden mluví o voze a druhý o koze. Nezakládej si však na nich, najdi si svoji vlastní cestu, poslouchej své vedení, co ti říká, kam tě vede. Pak v tom nikdy nebudeš mít zmatek.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Příspěvky čtenářů“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho David 2013-08-31 08:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Náš postoj, různost vnímání světa je uzpůsobena naší karmou, kterou si neseme z tohoto života a minulých životů.

Ikona diskutujiciho Farah 2013-08-31 09:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alus, brutalne dobre recene, uplne jste tim vystihli spolu s tazajicim stav dnesniho sveta. Taky valim oci- pro priklad netreba chodit daleko…zjistila jsem, jak treba rodice maji za to, ze urcite si jejich potomek potrpi na TITULU, kreditu ve spolecnosti a pritom z pohledu potomka je pro nej dulezite naopak zit klidny zivot ve zdravi a bez stresu. Nejaky titul ale rozhodne hazi za hlavu! Jojo, rozdily tu budou porad, jinak bychom asi nemeli na cem se ucit a rust. Zajimave, co jsem zpozorovala na sobe, kdyz jsem si uvedomila: Aha, tak tatka, pokud by byl na mem miste, by porad se hnal na vyssi a vyssi mista ve spolecnosti…citila jsem klid, protoze vim, ze touhle cestou se ja neubiram, neni to muj styl. A to cloveku staci- vedet v ramci sebe. U ostatnich akorat lze rict: No OK, tak holt to ma on-ona takhle, nejak to brat jako fakt a jit dal.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-09-02 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasná odpověď!O:-)

Ikona diskutujiciho Martin 2013-09-19 17:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško! Možná jsi ode mně v poslední době zaznamenala až příliš mnoho otázek, ale tadytahle mi prostě nedala:

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-19 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ve své druhé knize mám speciální rozsáhlou kapitolu, Jak poznat pravdu… Na web to psát nechci.

Ikona diskutujiciho Martin 2013-09-19 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Děkuji ti za tvou trpělivost a pochopení pro věčné dotazy nás čtenářů i za rychlou reakci :). Ani nevíš, jak se teď na tvou novou knížku těším! :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek