Co ve skutečnosti dělají léčivé symboly / '6 díl / Známé symboly používané v systému Reiki

20.3.2018 v Spiritualita 9

U reiki symbolů je trošku problém, že když je člověk začne cíleně hledat a prohlížet, zjistí, že mnoho základních symbolů bývá zrcadlově otočeno, tedy existují ve dvou verzích s odlišnou orientací. Zrcadlové otočení může někdy zcela změnit význam symbolu, nebo může jeho funkci vyrušit. Není to tak vždy, zejména u symbolů které jsou kreslené zrcadlově. Pak jsem narazila na to, že je jich velké množství. Jak se reiki rozlezlo po světě, vznikají mnohé další odnože a z nich vznikají mnohé další odvozeniny, úpravy starých symbolů, další varianty, nebo symboly zcela nové. Dekodovat všechny určitě nemám v plánu, ukážeme si jen pár symbolů.

První chronicky známý symbol reiki se jmenuje CHO KU REI. Když jsem poprvé viděla ten název, napadlo mě okamžitě, jak by se ten název dal přeložit. Jelikož jsem trochu deformovaná tím, že jsem jako dítě dlouho koukala na japonský animák v původním znění, spojilo se mi hned ,,šoku rei“. – Šok bleskem. Či bleskový šok. Můžete se podívat i do google překladače, kde je slovo šok opravdu čteno jako shokku. Slovo Rai je spojeno s výskytem blesků, k ,,rei“ jsem nenašla nic. Je to však pouze můj subjektivní pocit a překlad na základě mých jazykových znalostí, lidé s jinou slovní zásobou by tam mohli vidět i jiné věci. Když vrazíte celé slovo cho ku rei do překladače, vyjede vám z japonštiny slovo ,,ubytování“. Oba významy mi připadají zajímavé.


,,CHO-KU-REI: Tento symbol se většinou čte (čokuré) a slouží pro zesílení toku energie Reiki. Tento symbol koncentruje energii do jednoho bodu a pokud je použit s jinými symboly, tak zesiluje jejich účinek. Pro začátek je vhodné si CHo-Ku-Rei kreslit celou dlaní před sebe nebo nad dlaň či nad léčeného člověka.“ (zdroj)

Slovo Rei, čtené jako ,,Ré“, mi ještě spojuje paměť se slunečním egyptským bohem Ré, nebo Ra. Na co tím narážím? Pokud jste četli články o symbolice, kde byl tento bůh mnohokrát zmíněn, víte odkud vítr fouká. Ale to je vedlejší. Jinak jsou názvy tohoto symbolu různě zkomolené, každý zdroj ho píše trošku jinak a hlavně, daný symbol se vyskytuje ve dvou variantách, točený doprava i doleva. Snažila jsem se k tomu najít nějaké ,,oficiální stanovisko“, a v jedné zahraniční relaci, kde reikista odpovídal na otázky je řečeno, že obě varianty jsou správné a mají stený účinek, takže je to jedno a vůbec nevadí, pokud to uděláte jiným směrem, než vás učí originál. V základu je to blbost, každý směr funguje na jiném principu, ale to teď nechme stranou.

Beru tedy primárně variantu, ve které se symbol vyskytuje nejčastěji a který ukazuje vesměs většina oficiálnějších reiki zdrojů. Když si zadáte heslo chokurei do googlu, častěji potkáte spíše jeho levotočivou variantu, která vypadá takto:

Nalevo i vidíte, jaký je doporučený způsob kresby tohoto symbolu. Stejný způsob zakreslení se doporučuje i pro jeho obrácenou variantu, která má údajně stejný účinek:

Daný způsob zakreslení je celkem zmatený, když si vezmete ,,oficiální“ variantu nalevo, tak tam se kreslí levotočivá spirála v levotočivém směru, ALE ze středu směrem dovnitř. Což ve výsledku nedává nic jednoznačného, protože máte levotočivý symbol, kreslený levotočivě, ale táhnete zvenku dovnitř, co je opačný systém.

A když se podíváte na variantu vpravo, která je méně frekventovaná, tam už se opravdu kreslí pravotočivě pravotočivá spirála, zvnějšku směrem dovnitř a to už je reálně pravotočivý symbol, problém však je, že jde o zrcadlovou variantu původního levotočivého symbolu kde je směr zmatený a směr kreslení se významově bije s konečným výsledkem. A teď se ptejte, co je nakonec platnější, jestli pravzor daného symbolu, nebo to že jste si ho otočili…. hm…

Vykašleme se tedy na levotočivost i pravotočivost a podívejme se na výsledný symbol sám o sobě, je ve skutečnosti velmi jednoduchý na výklad.

Vidíme spirálu, která je ve středu protnutá svislou čárou a čára nahoře má ještě ocásek. V překladu je to posílání energie, a teď: buď to vysílá z vás ven kamsi, nebo do vás odkudsi. To určí systém kresby. Kdybyste udělali spirálu a pak čáru a ocásek, vysílalo by to ven. Ale kreslí se první čára, protnutí skrz (vysílač) a pak až spirála zvenku dovnitř. Takže je to skutečně přijímač reiki energie. Na jakých frekvencích funguje reiki a co tato energie dělá s lidmi, všichni snad už velmi dobře chápeme.

Obecně všechny symboly, kde je dělící čára uprostřed, znamenají rozdělení, tedy rozrušení, likvidaci celku. Z principu je dobré a rozumné, vyhýbat se symbolům, kde je dělicí čára uprostřed. Dělicí čára dělí, nespojuje. Špatné jsou i symboly, které jsou přeškrtnuté křížem, svislým i diagonálním.

Je to také v symbolu Peace, kde vidíme rozdělenou pyramidu ohraničenou kruhem. Jde o destruktivní symbol.

Spirála sama o sobě je dobrá nebo špatná v závislosti na způsobu jak se nakreslí, ale rozhodně by ji nemělo nic přetínat.

Další známý symbol v Reiki se jmenuje SEI HE KI a vypadá jako postava prsaté ženy z profilu, která má na zádech dva hrby. Když jsem ho viděla poprvé, okamžitě mi došlo, že ty hrby na postavě jsou přisáté destruktivní bytosti, které tento symbol aktivuje. Je to pouze můj subjektivní pocit… Ale když jsem začala hledat slovní popisy k symbolu, vypadá to, že to tak skutečně je.

Sei he ki (nebo SI HI KI) překládá japonština jako ,,alespoň“, což je zcela neurčité.

V češtině si s tím klidně můžete pohrát, SEJ HEKY = Zasévej heky. :)))

Daný symbol pravděpodobně fakt posílá na ,,léčené klienty“ batohy, neboť je oficiálně popisován jako symbol, který aktivuje skryté staré bolesti a traumata. V reiki se klientovi tvrdí, že když se mu udělá pořádně blbě, že si tím čistí svůj vlastní binec, zatímco je na něj cíleně posílána destrukce. Oběť je zmatená, nezmobilizuje své síly na sebeobranu, destrukci přijme a poté se běžně stává, že se jí rozpadne rodina, odejdou přátelé, nebo těžce onemocní. Nejednou jsem se setkala dokonce i s tvrzením, že když se lidem rozpadl celý život a všechny vztahy, že to je vlastně dobře, protože ti lidé a ten vedený život pro něj vlastně nebyly dobré… i když šlo o původně milující ženu, děti, slušnou práci a dlouhodobé přátele.

Zaujal mě i symbol z Karuna reiki, který se jmenuje RAMA a je to vlastně jen přeškrtnutá spirála. První nakreslíte hlavní kříž, v podstatě si přeškrtnete papír a pak přes to jako třetí krok uděláte levotočivou spirálu, zeshora dolů…

Ve výsledku tedy máte levotočivou energii na kříži. Zní vám to léčivě?

A jeden vtípek nakonec, abychom odlehčili téma. Z některých symbolů mám pocit, že je dělali naprostí amatéři, kteří už nevěděli, co si mají k dalšímu systému vymyslet za blbinu, aby mohli zasvěcovat lidi do dalších stupňů a rýžovat. A tak se můžete v reiki setkat dokonce i s malůvkou, kterou se asi někdo inspiroval, když koukal na výtvory dvouletých dětí ve školce, co jentak brousí voskovkou po papíru.

Tohle se jmenuje MIDAS STAR, tedy Midasova hvězda a údajně je to symbol evokující prosperitu, co přitahuje peníze.

Lépe si z lidí už střílet nemůžou. Jistí si můžete být jenom jednou věcí: Je to prostě několik čar bez systému a vůbec nic to neznamená.

Tímto dílem uzavírám hlavní seriál, neboť jsem vyčerpala seznam témat, která jsem aktuálně chtěla probrat. Chtěla jsem udělat ještě tématické pokračování, ale vzhledem k tomu že už se nebude vyjadřovat přímo k tématu ezoterických zasvěcení a symbolů používaných v rámci jejich systému, to udělám zvlášť a zařadím do rubriky symbolika. Bude to naopak ukázka konstruktivních symbolů, které jsou dobré, protože tento dotaz dostávám opakovaně. Můžete se tedy těšit na další tématickou sérii.

(pokračování příště)


© Alue K. Loskotová, www.Aluska.org

Líbí se vám tento článek? Napište mi svůj názor do diskuze a nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli. Děkuji!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Daisy 2018-03-20 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně jedna známá, která byla "Mistr Reiki" říkala, že ta pravotočivost a levotočivost závisí na tom, ve které části Země se člověk nachází-tudíž, jinak se používá-a teď už ale nevím ten rozdíl-na severní a jinak na jižní, nebo jinak na východní a obráceně na západní polokouli.

Ikona diskutujiciho aston 2018-03-20 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bude mít tm zase nějakou přednášku? 🙂

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-03-20 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle symboly byly jediné ze seriálu, které jsem znala už předtím. Prostě reiki, od toho se ani nedá čekat nic dobrého :D a ani profesionálního…pochází to vůbec z nějakého starého systému, nebo to bylo moderně vytvořeno pouze za účelem výdělku má ovečkách? Myslím, že to druhé :D název toho prvního symbolu mi taky připomněl slovo šok, ale rei mi připomene max jméno Rey :D a název toho druhého mi zase připomíná she he čchi, ale on, ona a energie je naopak něco dobrýho

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-03-20 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ještě jsem se chtěla zeptat, odkdy bude vycházet nový seriál a kolik bude dílů? Na konstruktivní symboly se moc těším, byla jsem jedna z těch, kteří si o ně psali, tak mám radost 🙂

Ikona diskutujiciho Veronika 2018-03-20 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji moc za tento seriál a celkově za velmi přínosnou práci,kterou Alue děláš. Těším se na konstruktivní symboly, už teď si chci pořídit slunce na vchodové dveře.

Ikona diskutujiciho aston 2018-03-20 23:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je zvláštní… Nemohla by to být pravotočivá spirála v tom překříženém obrazci? Tu jsem tam uviděl jako první https://imagebin.ca/v/3vWBPvcdCcy8

Ikona diskutujiciho Aeonsun 2018-03-21 07:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Mně bylo řečeno totéž

Ikona diskutujiciho BED 2018-03-21 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Som vďačná Univerzu, že sa ma nijaké naučené techniky nedotkli. Nikdy totiž neidem s mainstreamom, a výnímočné momenty a schopnosti prišli samé. Lebo, dala som im možnosť , neobmedzovala ich svetskými čachričkami, machričkami. Odporúčam sa odpojiť, zostať v sebe, i keď viem, lebo samá taká som, že túžba po poznaní, v terajšom čase po rýchlom poznaní, je akýmsi merítkom vyvíjania. – Nie, to je falošná cesta. Duša to nepotrebuje.

Ikona diskutujiciho ⚜️ aston 405 2019-05-19 21:29:03 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se po nějaké době vracím zde, protože jsem si uvědomil – současný systém notového zápisu cíleně vysává všechny hudebníky! Vždyť houslový klíč je přesně toto – spirálka a z ní anténka. Tak jsem teď nedávno narazil na skutečného machra, který vymyslel nový notový systém „dodeka notation“. https://www.youtube.com/watch?v=JxNpyXscMnM Zrušil všechny předznamenání a zjednodušil tak čtení not, na kterém spoustu lidí pohoří a skončí tak s hudbou. Tohle naprosto řeší problém!

Nějací idioti mu tam dali 43 disliků, absolutně nechápu proč….

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek