Co způsobuje moje výkyvy nálad?

2.9.2013 v Poradna 11

Dotaz:

Ahoj Alue,

chtěla bych se zeptat na věc, která mi vrtá hlavou. V době kdy jsem byla na střední škole jsem začala být hodně pesimistická (odmalička jsem introvert, snílek a ráda utíkám do svého světa, a v té době jsem se hodně uzavírala do sebe), myslela jsem si že to patří k věku, že ta náladovost přejde, ale pak na výšce jsem začala mít silné deprese, pocity beznaděje, že život tady nemá smysl.

Začala jsem hledat smysl mého života, začala se soustředit na to, co mě baví, změnila jsem školu. Teď (ještě studuji, je mi 25) se cítím mnohem lépe, “plně” 🙂 i díky tvým stránkám, ale jedna věc mě tíží – jako bych neustále padala na dno a zase se z něj zvedala.

Často spadnu do pochybností o sobě, jsem na ostatní zlá a všechno vidím černě, a když jedu na této špatné vlně, tak jsem pasivní, nedokážu se o ničem rozhodnout, nic mě nebaví (ani věci které mám nejradši na světě – tanec a zpěv), ani se mi nechce do přírody a veškerá aktivita pro mě znamená že se musím nutit, cítím velikou rezistenci v sobě. Taky mám sklon se v těchto situacích přejídat.


Taky jsem si u sebe všimla, že mám občas tendenci druhým ublížit – jen tak, jako by mě přitahovalo to, že “se to nesmí” – třeba si představím, že do kolemjdoucího strčím a on spadne z mostu. Je to fakt hnusné a stydím se za to, je vůbec možné že bych měla tak silné ego?

Když se přistihnu, že takto uvažuju, řeknu si v duchu “zmlkni” a většinou to zafunguje. Ale i tak mám nepříjemný pocit z toho, že mě takové myšlenky občas přepadnou a já nevím, čeho jsem schopná (občas mám ze sebe strach).

Je možné, že jsem zlá a nevím o tom? Jinak se můj život opravdu mění k lepšímu, jen toto mě moc trápí. Moc bych si přála mít čistou mysl a rozdávat radost.

Ještě k tomu dodám, že v mojí rodině je silně zakořeněný pesimistický náhled na život, taťka vyrostl v katolické rodině a babička s dědou celému světu jenom nadávali a byli na sebe zlí.

Byla bych vděčná za tvůj názor a případně doporučení, co v takových situacích mám se sebou dělat.

Děkuji mockrát

Hanka

Odpověď:

Ahoj,
Může to být určitý program z výchovy, mohla by to být i nákaza toxoplasmozou, může to být i útok temných bytostí, kdy na sebe občas někoho nabalíš a než se ho zbavíš, tak ti leze do vědomí. Těžko říct, klidně to může být i kombinace všeho dohromady, protože pravda bývá vždycky uprostřed.

Samozřejmě, že říct si ,,zmlkni” je dobré. Když se umíš ovládat, tak ten program (pokud to je program z výchovy, či nějaký převzatý zvyk) nad tebou nikdy nemůže získat moc, protože k tomu nedostává prostor. Tobě by se fakt moc hodila moje druhá kniha, jenomže bohužel, ta začne existovat až za pár měsíců.

Bylo by ale také dobré zjistit, jestli nemáš nějakého parazita, případně tu toxoplazmozu, co ti může občas lézt do vědomí. Toxiny z parazitů dráždí nervovou soustavu, a pak jsi jednoduše na nervy, naštvaná a vypadá to v podstatě jako PMS spojené se syndromem permanentní naštvanosti.
Na tohle je velmi dobré udělat si preventivně kůru MMS. Zkusit třeba brát každý den po dvou kapkách. Buď ráno v poledne večer, anebo 8x po hodině, jak radí Jim Humble. Spousta jednodušších parazitů s tímto pochcípá, a když vydržíš delší dobu, psychika se ti pak může hodně spravit a posílit. – MMS určitě zapoj do hry.

Také bych doporučila, ve chvíli kdy je ti totálně mizerně, vyloženě násilím se dokopat k nějakému stromu a do přírody, tam si sednout a z té své naštvanosti se vypovídat, vyzpívat, nebo vychodit. V přírodě a u stromů se člověk vždycky zklidní a přijde na jiné myšlenky. Když jsi zavřená v baráku a bojuješ se svými rozdrážděnými nervy, jasně že se ti nikam nechce jít. Ale když se k tomu přinutíš, pak naopak se pod stromem uklidníš a třeba ani nechceš jít zpátky domů, jak ti tam bude dobře.

Když tě přepadne přejídání a nebo máš chuť někoho strčit z mostu, může to být kromě všeho výše jmenovaného i potlačená emoce. Kdy se ti třeba něco stane, ty to v sobě zašpuntuješ, udusáš někam na dno a pak ti to vyplave v této podobě ve chvíli, kdy to nečekáš a nechceš. Pokud máš tyto problémy, je lepší si pokaždé když tě někdo naštve, nebo se necítíš dobře, jít prostě ven a tam si poplakat, postěžovat, klidně kopnout do šišky. Prostě to v sobě neskladuj, ale pusť to ven.

Pokud s lidmi, kteří jsou pesimisté a vyzařují hodně destruktivní energie například žiješ, nebo se s nimi velmi často stýkáš, mohou to na tebe posílat i oni. Jediná nejlepší preventivní ochrana je snížit kontakt na minimum, případně se odstěhovat. Pokud je to tvůj případ, rázem se ti moc uleví. Vím o čem mluvím. Když žiješ s někým destruktivním, taháš na sebe jeho problémy a pak v podstatě řešíš něco, co není tvoje, ale někdo to na tebe hází a posílá. Ty klidně můžeš mít tyto myšlenky ne ze sebe, ne z parazitů, ale z někoho s kým se často vídáš a přebíráš jeho špatnou energii. Popřemýšlej, jací lidé se kolem tebe nejvíce pohybují a lépe si případně vybírej své kamarády.

Hodně štěstí 🙂
Alue

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho hel 2013-09-02 09:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj:), já mám dojem, že se Hanka nemá dost ráda, možná by si měla otevřít zdejší seriál Kurs sebelásky a vážně se tím začít zabývat…na netu najde k cestě do své vlastní duše i spoustu dalších stránek…účinná jsou také cvičení, která člověka harmonizují, např. jóga, tai-či…ale u začátečníků( navíc se sklonem k depresím )to má smysl jen v kolektivu, ne individuálně sama doma. Držím palce:)

Ikona diskutujiciho Farah 2013-09-02 15:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hanko, jsi uzasny clovek, mas na to se zdokonalovat a ROZHODNE mas na to, abys zapomnela na bolest, kterou Ti prinesla minulost, okoli…nebo cokoliv. To, ze jsi uzasna dokazuje uz jen Tva touha neco se sebou delat. Zaslouzis si vnimat lasku a filtrovat ze zivota to, co Te posili a skutecne Ti neco prinese. Jakmile citis, ze Te neco tahne dolu, snaz se to co nejdrive najit, pojmenovat a posli to pryc. Vykecat se v prirode treba stromu a pak si predstav, jake emoce bys chtela mit a jaky zivot zit, bez nekam k potucku a s touto predstavou si v ni treba namoc ruce, oblicej, nohy…klidne se i napij 🙂 to je lek. Voda je nosic dat a kdyz je jeste z prirody, tim lepe, zbytek zavisi, cim na ni pusobis. Proto si myslim, ze neni dobre jist ani pit, kdyz ma clovek blbou naladu nebo stresy. Misto toho, aby telo vyuzivalo prijmute, tak se v tehle situaci deje akorat to, ze bud je cloveku blbe pak, nebo pomalu a nenapadne si zanasi organismus-pozor bez vyuziti energie! a stale trva hlad- a to vede k obezite.

Ikona diskutujiciho David 2013-09-02 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Ameline 2013-09-02 17:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měla bych na Hanku jednu velice přízemní otázku: Jak jíš? Dodržuješ pravidelnost a aspoň zhruba doporučené rozložení živin? Já jsem na tohle náchylná, jak jím špatně a jsem pod byť mírným tlakem, pociťuji přesně tohle. Je to strašná blbost, ale jak nefunguje, je v háji všecko. Zkus třeba zezačátku vyplňovat svou stravu na stobu (stobklub.cz), zjistit, zda se živíš, jak potřebuješ – není to jen o hubnutí. Zkus mířit na jídlo co 3 hodiny, po pár měsících se to vyrovná a budeš si moct příležitostně dovolit nějáký výkyv, ale je to risk.

Ikona diskutujiciho Firzen 2013-09-02 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Hanko, přesně tímto problémem se zabývám posledních pár let. Pokusím se ti říct několik mých posledních poznatků:

Ikona diskutujiciho Monika 2013-09-03 01:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Katherine 2013-09-03 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No… V posledním odstavci jsem našla odpověď, která sedí na mě. Problém je v tom, že destruktivní osoba v našem domě je moje matka.Ne destruktivní, jako trochu, ale nehorázně. Alue, jsem přesvědćená, ze ty bys to kolem ní viděla naprosto hmotně. Je paranoidní, bezcitná. Vím, že je příšerné, když člověk něco takového o své mámě tvrdí, ale já to, bohužel, cítím. Neustále lže a chová se vážně hrožně. Někdy se na ni jen tak dívám a cítím kolem ní všechno to nahromaděné zlo. Nejhorší je, že si to ani neuvědomuje. Pokaždé, když jsem s ní sama, musím se zavírat do pokoje. Jenomže to vše neustále narušuje naše vztahy doma…Nemůžu přeci začít vysvětlovat, že se s mámou něco děje i když bych jí ráda pomohla. A odstěhování také nepřipadá v úvahu – zatím.

Ikona diskutujiciho greta 2013-09-03 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj u dvanacty odvovedi jsem se fakt nasmala hezky den vsem

Ikona diskutujiciho gretchen 2013-09-03 21:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Tauri 2013-09-04 13:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano mohou vypadat jako v pohodě lidičky, jelikož vypadají i jako silné bytosti, ale pod tímto jsou třeba duší repriliánů a Ty pak ovládají ostatní. Tím,. že z nich cítíme něco víc, se necháve vést a posloucháme je…Takže bacha na to, buďte každý svůj, uvažujte sami za sebe a jak co cítíte. Naslouchejte svému srdci a pokud se Vám něco nezdá, je to asi správný pocit. Těch lidí, kteří jsou ovládání temnáři je mnoho…možná víc, než si myslíte.

Ikona diskutujiciho honzi3 2013-09-09 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná by bylo dobré se zamyslet nad tím že většina myšlenek a emocí(zejména negativních)je na člověka promítaná zvenčí.Je to někdy těžké rozlišit co je naše a co cizí.Kolem běžného člověka se vždy motá dost hladových strašáků z neviditelného světa kteří ho pomocí emocí a temných myšlenek vlečou ke zkáze.Nejhorší situace je ve větších městech tam to člověk přímo cítí jaké tam pulzují energie a pokud je někdo naladěný negativně tak toho na sebe nabaluje geometrickou řadou víc a víc a největší úspěch negativních entit je když dotyčnému ještě vnuknou že je to jeho přirozenost a vlastně normální stav(!)Stačí mi když jedu na pár hodin do hor a pak se vrátím zpátky do města.Někdy člověk zírá v čem žije:-)Fakt je že NIKDY by se člověk neměl sám vinit za to co mu vsugeruje nějaká entita nebo blbec od vedle:-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek