Dávejte si pozor, o co žádáte!

3.2.2010 v Bytosti 4

Jednou jsem se svým manželem Michaelem kráčela na letišti pro naše čtyři velké kufry, nacpané věcmi pro můj víkendový seminář. Byl pozdní páteční večer a my se těšili na večeři.

“Co kdybychom požádali Rafaela, archanděla léčitelů a cestovatelů, aby se naše zavazadla dostala z letiště přímo na pás?” řekla jsem Michaelovi. Pak jsem ale zaváhala, protože dobře vím, jak důležité je pečlivě zvážit, o co požádáme. Pokud chcete andělům vysvětlit, co přesně chcete, nezapomeňte pečlivě vyplnit všechny prázdné kolonky vaší žádosti. Proto jsem svůj požadavek upřesnila: “Nechci po tobě, abys je vyložil tak rychle, až spadnou na rozjezdovou dráhu. Jen prosím zařiď, abychom si je mohli hned vyzvednout.”

Domnívala jsem se, že lépe už svůj požadavek specifikovat nemůžu, ale andělé mi ukázali, že si naše požadavky vykládají doslovně. Když jsem kráčela od jezdícího pásu pro velký vozík na zavazadla, zaslechla jsem Michaela, jak mě volá na pomoc. Otočila jsem se a spatřila, jak všechny čtyři naše kufry vypadly na pás zároveň. Protože přistáli současně, nemohl je Michael bohužel uchopit najednou. Takže jsme čekali, dokud se k nám kufry po dlouhé okružní jízdě na velkém pásu mezinárodního letiště nevrátily. Oba nás v té chvíli napadlo to samé: Příště si lépe rozmyslíme, o co požádat.

Příběh je z knihy Léčení s anděly od Doreen Virtue Ph.D.

K tomuto tématu bych ráda přidala i moji vlastní zkušenost. Jednou jsme se s přítelem vracela z dovolené a po osmihodinovém zaoceánském letu jsme měli přestoupit na linku do Brna v Paříži. Ach jak já miluji Francii a Paříž jsem viděla jen z autobus, při dopravě z jednoho letiště na druhé. V duchu jsem si povídala s anděly a sdělila jim své přání zůstat v Paříži déle, aspoň o trošku, vlastně jsem to nemyslela ani úplně vážně.Jen jsem si tak povzdechla, že bych si to prostě přála. No a co se nestalo. První věc byla ta, že naše letadlo mělo zpoždění, no to se stává. Když už konečně přiletělo a lidé postupně procházeli odbavením, mě, přítele a ještě další 3 lidi postavili bokem. Nakonec si nás přizvali až na konec a oznámili nám, že prostě tímto letem nepoletíme, že mají nějaké problémy s kapacitou letadel a přestože máme rezervované místo, že to nejde. Další letadlo nám letělo tedy až za 8 hodin. Bylo to perných 8 hodin, protože i tak jsem byla hodně unavená po tom dlouhém zaoceánském letu, a protože jsme už prošli pasovou kontrolou, nemohli jsme se podívat ani do velkých obchodů. Takže jsem těch 8 hodin proseděla na kufru, prošla si čtyři obchody s alkoholem a parfémy, co byly v naší hale a měla co dělat, abych neusnula ve stoje. Takhle jsem si moji návštěvu Paříže opravdu nepředstavovala!!!!Takže se přikláním k Doreen-dávejte si pozor, o co žádáte.

Další Andělé – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Datlik 2010-02-03 19:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj, to je pravda :-)

Ikona diskutujiciho ham 2010-03-20 16:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..a najhoršie je, keď človek už zabudol, čo si vlastne prial a je konfrontovaný s výsledkom :-D ak Si potom spomenie, že je to "jeho maslo" (lebo je to do bodky tak ako si želal) aspoň sa na sebe zasmeje

Ikona diskutujiciho Stanislav 2011-09-27 01:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale jo, proč ne….:-)

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-10-28 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Tohle znám!:D a pak si říkám jako "a jo, sakra, vždyť já si o to řekla!"

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek