Dělat web není pro každého

8.1.2012 v Poselství 48

Módou dnešní doby je internet a módou internetu je mít své stránky, nebo alespoň profil na sociálních sítích. Spravovat profil umí každý ňouma, ale tohle zamyšlení je na téma vytváření stránek. V posledních letech má/měl stránky kde kdo. Ať už osobní, nebo zaměřené.

Zajímavé je, že když člověk dělá nějakou stránku více let (tím mám na mysli sebe), pozoruje okolo různé vzniky a zániky blogů a osobních stránek, kde se vždy objevují stejné důvody pro rušení těchto děl, protože Dělat web zkrátka není pro každého.

Ale proč? – Přichází vždy otázka. Pojďme se na to podívat zblízka…..


Bez kreativity to prostě nejde

Pokud chcete vytvořit stránku o sobě, o nějaké celebritě, o vaření, nebo čímkoliv jiném, musíte umět vždy přijít s nápadem. Většina lidí skončí po půl roce, ti s větší výdrží po roce až dvou a potom s tím praští, protože dojdou nápady a jakmile dojdou nápady, přestane je to bavit.

– Ovšemže, koho by bavilo mít stránky, na které nevíte, co napsat?

Postupem času pozoruji, že bez kreativity a originality autor své stránky neudrží. Často se snaží je táhnout uměle dopředu tím, že třeba spamuje jiné weby, odkud si tahá návštěvníky, protože doufá, že s nimi snad přijde nějaká nová inspirace, anebo obšlahne obsah někoho jiného. Ať už doslova ctrl+c a ctrl+v, nebo krade témata a nápady. (video s nápadem, seriály na téma, fotopříběhy atd.)

Chce-li člověk někam se stránkami dojít, musí být vždy plný nápadů. Musí mít zkrátka TO něco dané do vínku, co nemá každý. Musí mít neustálé napojení na svoji můzu, na svoji vesmírnou studnu nápadů, protože bez toho brzy končí, anebo to zapíchne článkem jednou za měsíc, který moc lidí nezaujme.

Jsou autoři, kteří nemají v plánu být návštěvovaní a nemají v plánu ze sebe za každou cenu něco vypotit A tak jednou za měsíc napíší na své skromné stránečky o tom, jak se měli a tím to pro ně hasne. Takoví lidé nemají moc starostí, nepotřebují nic kopírovat a nepotřebují ničí komentáře pod svým spisem, protože nehodlají nikam dojít. Zkrátka si jednou za čas přijdou užít toho, že mají kam napsat svůj postřeh.

Je to takový fenomén, určitý druh stránek a určitý druh autroů, kteří to mají podobně stylizované, v podstatě stejně píší a v tomto názoru se shodují.

I v dnešní době se najde originalita

Lidi nezajímá číst něco, co už četli desetkrát předtím na seznamu, nebo na novinkách. Lidi nezajímají skladiště pixelek, kam si jednou za čas přijdou ukradnout něco pro ozdobení svých stránek a jinak vůbec. Lidi už nezajímá puberťačka s vyvalenýma prsama a očima vykulenýma na objektiv fotoaparátu a pod tím napsané ,,Su hezká, co?“

Lidé hledají něco, co by je niterně oslovilo a když autor nevdechne svým stránkám žádné speciální kouzlo, nikoho si neudrží a nikam nedojde. Souvisí to samozřejmě úzce s kreativní povahou, bez které žádné stránky nevydrží dlouho, protože kdo neumí být kreativní, ten neumí být ani originální a v takovém případě nemá smysl nějaké stránky vůbec zakládat, pokud si ovšem člověk nechce udělat na internetu deníček, do kterého si přijde něco naťukat jednou za čas.

Ideální je najít něco, co tu ještě nikdy nebylo, zpracovat to do formy přijatelné pro širší spektrum lidí a vdechnout tomu svoji duši, své osobní kouzlo.

V podstatě každý web, který má návštěvnost 500 lidí denně a výš už je hodnotný, jinak by tam lidé nechodili (ať už je o čemkoliv). Takovou návštěvnost totiž nelze vyspamovat, ani nijak vynutit, to už lidé musí přijít sami. Musíte mít co nabídnout, musíte mít rozmanitý obsah a musíte dát lidem to, co hledají, nějakou zajímavou formou. A to nejde jentak samo od sebe, to se musí odpracovat, minimálně rozmanitý obsah stoprocentně.

Drž se toho, čemu rozumíš

Když už člověk umí být kreativní, myslet originálně a hodlá to někam dotáhnout, musí chápat, že nelze psát úplně o všem. Já nebudu psát o tom, jak spravit motor ve škodovce a automechanik mě nebude učit, jak mám správně hrát na housle. Nejhorší je, když se někdo – přes všechnu dobrou vůli – začne cpát do něčeho, o čem nemá ani ponětí. Zkrátka proto, že si myslí, že je to dobré téma, jak natáhnout lidi, nebo jak být zajímavý.

Potom vznikají nesmyslné slátané člány o ničem, ze kterých nemůže mít radost čtenář po přečtení něčeho, co nedává smysl a v konečném důsledku ani autor, když si potom o sobě zpětně přečte, že je idiot.

Člověk by si na první pohled řekl, že přece není možné, aby někdo psal článek na téma, kterému vůbec nerozumí, ale ve skutečnosti je takových pisálků obrovské množství a ti se často velice diví, proč nikoho ani po letech nezaujali. – Někdo se nakonec sníží ke spamování a kopčení, někdo s tím praští a někdo se v tom dál plácá sám.

Nejlepší způsob, jak zaujmout přirozeně čtenáře, je nabídnout mu plátek, který bude o něčem, čemu autor velmi dobře rozumí a co jeho samotného zajímá. Protože když je článek psaný srozumitelně a se zájmem, vždy se najde někdo, koho to chytne. Čtenost a pozornost se nedá vynutit, musí se v podstatě odpracovat kvalitou.

Ani tohle neumí každý, kdo sedne za klávesnici.

Je to na silné nervy

Když je člověk v začátcích a dokázal vytvořit zajímavé stránky, za kterými se už semtam lidi trousí, ještě nemusí vůbec nic dokázat, nemusí o něm skoro nikdo vědět, velice snadno a brzy zjistí, že je to aktivita na silné nervy a čím více přijde zájmu a úspěchů, tím se tlak více zhoršuje.

Lidé jsou vesměs závistiví a hodně zlí. Můžou vám závidět cokoliv, od vašeho nosu až po znaménko na patě.

A úspěch, především osobní úspěch na internetu je něco, co závidí kdekdo (bojím se napsat všichni).

Jedna převelice moudrá bytost mi kdysi řekla, že ,,Úspěch se neodpouští“, když jsem za ní přišla s pocuchanými nervy a tikajícím koutkem z toho, co jsem si zase o sobě přečetla. Dala jsem jí za pravdu a myslím na to velmi často.

Spousta zajímavých autorů brzy se svými stránkami nekončí proto, že by neměli nápady, že by nebylo o čem psát, nebo že by nikdo neprojevil zájem o jejich práci. Mnohokrát končí proto, že nevydrželi tlak okolí.

Upřímně není to pěkné, když vytvoříte něco, do čeho dáte jen to nejlepší, kousek vaší duše a potom si o sobě přečtete slinty na vaši inteligenci, vzdělání, věk, schopnosti, vzhled, názory, zkrátka na cokoliv. Lidé si najdou vždycky něco, co na vás budou nenávidět, pokud začnou závidět vašemu úspěchu.

Vezměte si třeba na focení žluté tričko, budou vám nadávat za to tričko, jenom aby bylo proč.

Nemusí to být vůbec velký úspěch, stačí mít hezký design a pod každým článkem deset komentářů, ani nemusíte mít bůhvíjakou návštěvnost. Už tak chodí lidé slintat.

Pamatuji si na své začátky. První rok jsem měla na stránkách v podstatě vymeteno. Potom se začali trousit lidé, ještě jsem vůbec nic nedokázala, byla jsem (dejme tomu ve druhém roku existence těchto stránek) ještě dítě, ani ne patnáctileté, které objevovalo svět okolo a velmi často jsem o sobě četla, že s tím brzy praštím.

Že jsem hloupá, že si vymýšlím, že si na cosi hraju, že je to pubertální vrtoch a že z něho vyrostu, přestože jsem si psala to své. Deníčky, zážitky, zamyšlení. – To samo o sobě lidem stačilo na pokusy o cuchání mých nervů a když je člověk ještě malý a není na to připravený, umí to s ním občas pořádně zamávat.

Slinty o tom, že brzy skončím, přestaly, když jsem překročila magickou hranici dvou let existence stránek. Potom sice autor získá určitý respekt ze své stálosti, ale přijdou další důvody, proč si do vás každý den nezapomene někdo kopnout a čím více úspěchů máte, tím se to zhoršuje.

Samozřejmě, že míra vděku vždy převažuje míru nenávisti, protože bez toho by stránky nemohly být úspěšné a ani vy.

Člověk se stává úspěšným pouze díky lidem, kteří mu otevřou vrátka

Bez toho by nemohl být nikdo úspěšný, ani slavný, ani nic pořádného dokázat. Vždy se opíráte o fanoušky, čtenáře, zájemce, pomocníky, zkrátka kdekoho.

Jenomže typická lidská vlastnost je zaměřit se na to co nechceme, místo na to, co opravdu chceme.

Člověk se bude roky a roky utápět v tom, že o něm někdo napsal, že je farizejec a černý mág, místo aby se zaměřil na těch deset lidí, co mu jdou v řadě stisknout ruku za to, co pro ně udělal, přestože je úspěšný jen díky lidem, co mu šli stisknout ruku. Ne kvůli tomu, kdo slintá.

Dělat stránky není pro každého. Protože většina lidí, když ochutná úspěch, ochutná i nenávist, závist a neustojí to. Nezvládne o sobě každý den číst, že je idiot, co ničemu nerozumí. Nedokáže o sobě číst, že fotky co nafotil, jsou hnusné. Nedokáže o sobě číst, že to co prožil, si vymyslel. A skončí.

Je nutné stanovit pravidla

Když člověk píše stránky, musí sám sobě stanovit pravidla. Ta pravidla se nevycucají sama z prstu, ale přichází postupně s tím, jak autor získává postupně zkušenosti a odezvy na svoji práci.

Jedno z pravidel je například přidávat pravidelně a často, protože neaktualizovaný obsah nikoho nezajímá. Další pravidla už jsou nahoře vypsaná. Je to nápad, originalita, osobní kouzlo, srozumitelnost.

Potom přicházejí individuální pravidla, spíše podle toho, jaké je autor povahy a jakým směrem táhne svoji práci. Někdo si třeba stanoví pravidlo, že se nebude nikdy naobírat tou či onou nenávistnou slinou, kterou proti němu někdo vyšle.

Neustupuj, všem se stejně nezavděčíš

Maximální blbost, které se vůbec může autor dopustit, je měnit své názory podle toho, jak zafouká vítr, nebo podle toho, kdo mu vynadá v mailu, nebo v diskuzích.

Je nutné najít si radar a umět poznat, kdy je kritika oprávněná (Například jste napsali nesmyslný vulgární článek, co se mnoha lidí dotknul, nebo píšete stylem ,,HeZuČkÁ *CmUcK* hOlŠiŠkHHHááá♥“) a kdy jde naopat o prachsprostý útok na vás z důvodů, které jste nemohli ovlivnit.

Když už jako autor má člověk své příznivce, překročil několik let existence a má už své jméno, nemusí se v podstatě většinou kritiky zabývat, protože jde skutečně o ten druhý případ. – O jednoduchou závist, anebo o pokus vás ponížit, aby si ten, co útočí, mohl na vás pohonit své ego a komplex méněcennosti.

Když je člověk nikdo, nic nedokázal, stránky má krátce a teprve se hledá, může být kritika po určitou dobu, než se najdou zkušenosti, oprávněná. Žádný účený totiž z nebe nespadl a dokud se autor hledá, dělá mnoho chyb. Přesto to není důvod, proč by o sobě měl číst vulgární komentáře, protože i nesouhlas se dá vyjádřit normálním způsobem.

Tak jako tak, nevyplatí se ustupovat kritice. Žádný článek a žádný autor, ať je sebelepší a sebegeniálnější, nikdy nebude mít úspěch u 100% populace, vždy se najde určitá část, kterou nezaujme / znechutí / pobouří.

Tak to zkrátka je. Máme rozdílný vkus, rozdílné názory a nikdy nikdo nemůže počítat s tím, že bude zajímavý pro každého, komu svoji práci nabídne.

Tady je to také hodně o toleranci čtenáře, který není spokojený, aby pokojně odešl a nechal autora být, nebo se vyjádřil v klidu, když vidí, že jsou lidé, kterým se takové věci líbí. Silnou osobnost totiž žádná kritika nezlomí, maximálně naštve a kdo píše kritiku s cílem naštvat, ten si pozornost nezaslouží.

Když už autor najde sám sebe a své čtenáře, měl by se držet toho svého, neustupovat a neměnit vé názory tím způsobem, že jednou napíše ,,rok 2012 skončí třetí světovou“ a za půl roku napíše ,,v roce 2012 se nic nestane, budeme tu žít až do roku 4524″. – Protože takový autor nejenže se stejně nezavděčí všem, ale navíc ztratí důvěryhodnost. Lidi nezajímá, co si myslíte. Lidi hlavně zajímá to, co víte.

Vytrvalost je zde velice důležitá

Většina lidí má povahovou vlastnost toho typu, že něco začnou, nadchnou se, rozjedou projekt a valí, jenomže těsně před cílem, nebo v polovině jejich zájem opadne a projekt nikdy nedokončí.

Dělat web není o tom, kdy to skončí, dělat web je věc trvalá, pokud se člověk chce s tím někam dostat. Ale přesto je nutné mít povahu takovou, která věci dotahuje do konce, která neskončí po vyprchání prvotního nápadu a nadšení.

Protože pokud člověk má originalitu, nápady a všechno to, co je potřeba mít pro zdárné vedení stránek, ale nemá schopnost dotahovat věci do konce a nechává se zmítat chvilkovým nadšením, nebo je impulzivní (,,Tak, teď jste mě fakt nars***, já ty stránky smažu a bude to!!!!), nikam to nedotáhne.

Impulzivní jednání a žádná výdrž, to jsou velicí nepřátelé pro autory webových stránek.

Závěr

A tak když člověk náhodou přijde na opuštěné stránky, které kdysi někdo tvořil a přečte si

,,Už mě to tu nebaví,“ … ,,Mažu stránky, protože mi ta kráva pořád píše do diskuzí a štve mě,“ …. ,,Dělám přestávku, nepsala jsem už měsíc, ale snad se polepším“

– Je mu zkrátka jasné, proč. Dělat web totiž není pro každého.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení“ – Zde

Další obrázky morčat – Zde

Navštivte chat – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Babe 2012-01-08 02:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tohle je pravý článek na tvoření blogu, ne jako ty hlody na krásné :). Hádám doře, žes to psala e spěchu? je tam docela dost překlepů :).

Ikona diskutujiciho Tereza Matoušková 2012-01-08 03:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jo těch překlepů je tam fakt hodně a občas se autorka opakuje, takže je vidět, že je to psáno nárazově ve víru vášní.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-08 03:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím článkem souhlasím. Je to asi tři čtyři roky, kdy jsem s blogem začínala. Dávala jsem tam postřehy ze školy a se spolužačkami jsme měly takovou svoji partu pár blogerek, co psaly i o sobě navzájem a chodily si komentovat mezi sebou. Ale jak šel čas, pomalu odcházely. Zůstala jsem jen já a z mého blogu se stalo něco prapodivného. Hlavně skladiště videí z youtube a kopírovala jsem tam nějaké články, co mě zaujaly. Až teď jsem najednou dostala chuť se do toho pustit znovu. Začínají články z mého života a různá zamyšlení a úvahy. Pořád ale třeba hodlám upozorňovat na dobré filmy a dobrou hudbu.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-08 03:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Je, nějak se ten článek natáhl, pardon 🙂

Ikona diskutujiciho Míša 2012-01-08 03:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: *komentář! (a jdu spát, vypadám jako spamující blázen 🙂

Ikona diskutujiciho Aran 2012-01-08 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hezké a ze života. Je vidět, že tě k tomu "něco vyprovokovalo".

Ikona diskutujiciho Robka 2012-01-08 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tak tenhle článek je pravdivý. Spousta lidí se pro něco nadchne, ale jakmile nemají okamžitě úspěch, tak nadšení vyhasíná. Za ty tři a půl roku, co se pohybuji na blogu.cz jsem byla svědkem vyhasínajícího nadšení u hodně lidí. Důležité je, dát do svých stránek kus sebe a nepolevovat – nenechat se zblbnout tím, co je módní, ale k čemu nemám vztah.

Ikona diskutujiciho Houp 2012-01-08 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji, opravdu ti musím poděkovat. Určitě si za čas tenhle článek opět vyhledám, protože jsi ke mě promluvila a opět jsem v sobě našla touhu bojovat. Teda víc než obvykle. Cítím ten závan nové energie, kterou jsem nabyla. Zatím mám blog asi rok a půl možná i déle, ale jedno vím stoprocentně, chtěla bych jít pořád víš a víš a nevzdávat se! Nehodlám se jen tak vzdát.

Ikona diskutujiciho Verloren 2012-01-08 09:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Celkem trefný článek, souhlasím se spoustou věcí. Akorát to, že nátlak lidí jednou nebo pozdějí každého zlomí, není tak úplně jisté; setkala jsem se hned s několika blogy, kde lze jen těžko najít nějaké kladné hodnocení byť i pitomého designu, když už ne článků, ale jejich autoři vesele pokračují dál a posílají všechny kritizující do… háje, přestože opravdu NEJSOU v právu.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-08 09:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Aha? Tak já si to ještě jendou projdu.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-08 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, já tě klidně naučím na housličky 🙂 I na kytárku :D

Ikona diskutujiciho Myšák 2012-01-08 09:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, děkuji :-)

Ikona diskutujiciho Tammy 2012-01-08 10:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem právě ta povaha, která nemá sklony dotahovat věci do konce a máloco nevzdám… a blog bude mít letos v listopadu 5 let. Zatím se mě nic nedotklo natolik, abych chtěla blog smazat.

Ikona diskutujiciho Iv 2012-01-08 10:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Ještě jednou pro Alue: zdravím a děkuju, ta diskuse jinde o všem možném i o tvých stránkách je místy v těchto hodinách a dnech občas bouřlivá, nech to, prosím, vyšumět, ahoj

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-08 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Co? Kde?

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-08 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja naštastie žiadny blog nemám 🙂

Ikona diskutujiciho bigbiz 2012-01-08 11:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak pod tenhle článeik se můžu jen podepsat. Taky mám blog a vím, co je to za dřinu si udržet inspiraci, nebo nápady. Když jsem začínal, tak jsem přidával několik článků měsíčně. Pak najednou došly nápady a blog podle toho vypadal. Ale našatěstí se už začínám zase zvedat. A k těm kritikům, něco na tom opravdu bude. Buď někteří kritizují ze závisti, anebo jen ze své omezenosti. A takových lidí je nejlepší si nevšímat.

Ikona diskutujiciho Farah 2012-01-08 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ja take nemam blog, protoze vim, ze od prirody je pro me vhodna prace, kde po sobe vidim vysledky a to, ze nemarnim cas. Uklizeni me bavi, clovek si rekne: ale to nikoho dnes neuzivi. Castecne minimalne podpori, pokud zrovna z jine prace dostane padaka :D Protoze jde o uroven- neni nutne uklizet zachodky v hospodach, kdyz se najde solidni a dobre placene mistecko 🙂 A pak uz nemusi jeden zoufat—aaach a ted muj mesicni prijem je na nule…co ted? :O Stejne tak neni nutne delat telemarketing, kde se nabizi nejake predrazene vysavace, podomni prodeje apod…pokud se najde znama stabilni spolecnost, ktera poskytuje moznosti lidem usetrit na energii a nedela podomni prodeje-take jina uroven a celkem snadne 🙂

Ikona diskutujiciho Mystik 2012-01-08 11:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Autorka chce říct, že automechanik nemůže umět hrát na housle? 🙂 Ale proč by ne? 🙂 S článkem souhlasím, ještě bych přidal jeden fakt, a to je ten, že když mám takto rozjetý web, tak se předpokládá, že jsem ochotný se maximálně čtenářům resp. svým fandům věnovat, nechovám se povýšeně a arogantně, resp. jako bych spolkl veškeré vědění světa 🙂 Občas na těchto stránkách lze narazit na příspěvky, které tak vyznívají :/

Ikona diskutujiciho Iv 2012-01-08 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:… Ahoj Alue, aha… pusť to, prosím, z hlavy, tak ještě jednou díky a sama za sebe pozdravuju a přeju hodně optimismu

Ikona diskutujiciho Pavel 2012-01-08 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jj je to přesně tak. Není co dodat, jen toho automechanika jsem nějak nepochopil :-)

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-01-08 15:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To ano. Ľudí nezaujíma čo si myslíte, ale to, čo viete. Viem, že takmer nič neviem…

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-08 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já blog nemám, ale ráda si sem tam nějaký přečtu. Sem chodím ráda, protože fandím autorčině nadšení pro věc,líbí se mi její pisatelský talent a poctivost. a prograsivní tvořivost. To je prostě krása! Jinak je fakt že něco občas vyznívá v článcích dogmaticky, ale to v pohodě přežiju. Jinak není vše jen o výkonu, myslím, že jsou lidé, kteří s radostí plácnou jednou za měsíc něco naweb, protože nemají větší ambice. To jsou pohodáři. O to větší smůlu mají ti, jejichž ambice jsou velké a nedaří se jim svá přání naplnit třeba už jen kvůli způsobu myšlení nebo z jiných důvodů. Pro ty by mohl být článek inspirací. Co KSM? 🙂

Ikona diskutujiciho Pavel 2012-01-08 16:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem ti Alue udělal trošku reklamu na mém webu, tedy pod bráchův článek : http://ryshca.maweb.eu/index.php?clanek=37

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-01-08 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já jsem rády, že mi na blog přijde za den 20 lidí. To je tak akorát, aby moje články aspoň někdo četl a zárověň aby mi nikdo nezáviděl. Ikdyž on stejně přijde bloud, který napíše" Ahoj, máš hnusný blog, koukni na můj" a když teda na něj kouknu po několika ruřivých monolozích sama ze sebou, tak u několika článků vidím asi stovku komentářů typu "Neurážej laskavě můj blog." nebo ještě lépe. " Jsi p*ča, která…"

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-08 16:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(24) to dělaj nemocný lidi, co neměli možnost vytvořit si jiné strategie k navazování vztahů. Fakt jsou lidi, co to umí jen skrz zrańování. To se strašně těžko mění i ve chvíli, kdy to chce měnit sám dotyčný.

Ikona diskutujiciho Lara 2012-01-08 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Upřímně není to pěkné, když vytvoříte něco, do čeho dáte jen to nejlepší, kousek vaší duše a potom si o sobě přečtete slinty na vaši inteligenci, vzdělání, věk, schopnosti, vzhled, názory, zkrátka na cokoliv. Lidé si najdou vždycky něco, co na vás budou nenávidět, pokud začnou závidět vašemu úspěchu.

Ikona diskutujiciho Lara 2012-01-08 17:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Preto sa Ťa, Alue, Tvojimi vlastnými slovami pýtam: Naozaj si presvedčená o tom, že tie Tvoje slinty či už na inteligenciu, vzdelanie, vek, schopnosti, vzhľad a hlavne názory druhých, skrátka na čokoľvek sú výtvorom do ktorého vkladáš len to najlepšie a kúsok svojej duše? Sú výtvorom, za ktorý je možné očakávať len to pekné? 😮

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2012-01-08 18:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se přiznám, že někdy mám období úžasných nápadů a období, kdy mně nenapdá zhola nic. Jen škoda, že se nemůžu s kámoškou vídat častěji, jak se rozpovídáme, už by to měl někdo zapisovat, protože dohromady se skvěle doplňujeme a vzájemně inspirujeme 🙂 No jó, měla bych jí vlastně zavolat! :D

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2012-01-08 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]:ehm… co to tady plácáš? Jaké svalování viny, jaká nenávist, jaká zavist? Co to jako má být? Proč by tě zrovna ALUE měla NENÁDVIDĚT? A co by ti měla ZÁVIDĚT? Nechci tu nikoho vyvyšovat, ale řekla bych, že Alue toho dokázala dost, co se tvorby blogu a všeho okolo toho týče a jestliže myslíš, že by ti tedy měla něco závidět na tvém blogu, tak proč tu naň rovnou nehodíš odkaz?

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-01-08 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]:někdo chce bít zajímavý, že napíše nesmyslně smyslné komentáře :DD

Ikona diskutujiciho Weri 2012-01-08 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: dyť ona nařekla, že ji Alue nenávidí… podle mě je pravda, že se všechno vrací, ubližováno strašně hodným lidem je jenom v pohádkách…

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-08 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jasne, tenhle princip funguje. Ale pochybuju o tom, ze Lara, nebo kdokoli jiný vidí doopravdy do souvislostí. Takových lidí je dost málo a většinou nepíšou takové komentáře. Ono to může být dost alibistické a zjednodušující. Někomu se nebudete z jakéhokoli důvodu líbit, přijde, dá vám pěstí do voka, usměje se a řekne: "co si stěžuješ, mrcho, tohle je odplata za to co vysíláš do vesmíru. Nežijeme v pohádce, kdyby sis to nezasloužila, nepřitáhneš to k sobě. Není můj problém, že jsem ti dala pěstí, lebo ja som len tvoje zrkadlo" 🙂

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-08 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo a morčata jsou super, na jaře si jedno pořídíme!

Ikona diskutujiciho bigbiz 2012-01-08 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Těch morčat jsem si všiml až teď. Taky se mi líbí. Jsou roztomilá.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-08 22:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: A hele, tady jsem někomu asi nevědomky šlápla na kuří oko, tak se potřebuje vyblinkat do diskuzí. :D – Přesně o tom článek mluví, zde je to krásně názorně napsané, jaké věci semtam lidé píší.

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-09 08:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(36)no já nevím, Alue,ta forma sdělení Lary nebyla nic moc, ale ty se s tím taky moc nepáráš. Že by zákon vesmíru "oko za oko"? 🙂 🙂

Ikona diskutujiciho ... 2012-01-09 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Hmmm… O chybnosti aplikace zákonů vesmíru by se tady dalo diskutovat hodiny a hodiny… 😉

Ikona diskutujiciho Weil Hope 2012-01-09 14:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Úspěch neznamená mít velkou návštěvnost. 🙂

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2012-01-09 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V říjnu tomu bylo dva roky, co funguje můj blog, návštěvnost okolo 100 lidí denně, vím, že mám několik stálých čtenářů a to mi stačí :-)

Ikona diskutujiciho Houbik 2012-01-10 13:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, i ostatním diskutujícím.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2012-01-11 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na každém šprochu, pravdy trochu, proto si myslím, že Lara v pár věcech uhodila hřebíček na hlavičku. Co vysíláme se nám vrací – a dostáváme-li, byť v menší míře, nadávky a negace, pak zřejmě nějaké ty fuj věci vysíláme do vesmíru i sami. To je prostě Vesmír a jeho zákony, tak to je. Nedá se s tím nic dělat, Aluš, ani ty nejsi svatá:) To nic nemění na tom, že mnoho těch komentátorů jsou opravdu ubožáci, kteří závidí a sami mají v sobě bordel. Jen je potřeba znát nejen následky, ale i příčiny:)

Ikona diskutujiciho Jakub 2012-01-15 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Možná to, co jsi napsala, neplatí jen pro dělání stránek, ale pro jakékoukoliv tvůrčí činnost. Kreslení, dělání hudby, vedení kroužků, … Jojo, autoři to někdy mají těžké, ale když vydrží a nevzdají to, stojí to za to. 🙂 Děkuji Ti za pěkný a podnětný článek, Aluško.

Ikona diskutujiciho Irwain Nornossa 2012-01-17 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkné. Vysvětluješ to z jiného pohledu, než na jaký jsem zvyklý. Co líp, tenhle pohled jsem ani doteď neznal. Je to ale asi něco pro autory takových…větších stránek, ne? Ne větších ve smyslu seznam.cz, nebo tak, ale stránky spíš o něčem.

Ikona diskutujiciho lady Lianna 2012-01-17 18:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chce to hlavně originalitu. Když jsem dělala blog deníček, kde jsem jenom vypisovala, co se mi ten den stalo, nic moc. Všimla jsem si, že mám daleko větší ohlas u úvah na kontroverzní témata, kde dám najevo svůj názor. Přidávala jsem i svoje povídky, pak mi jedna čtenářka poradila, ať se věnuju raději pořádně fotkám, protože moje psaní je průměr, který neurazí, ale zabere strašně času. Zkusila jsem ji poslechnout a vyšlo to:-) Každý, kdo chce blogovat, by si měl najít něco, v čem vyniká a co bude ostatní zajímat

Ikona diskutujiciho Primula 2012-03-07 01:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po prečítaní článku a aj komentárov som si zase len potvrdila sama pre seba, že na živote ma hlavne baví tá rôznorodosť a pestrosť. Názorov, myšlienok, ľudí, cieľov, kritiky, pochopenia, závisti, nenávisti atď.

Ikona diskutujiciho Revl 2012-09-15 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek. Já sám mám blog teprve druhý měsíc,ale snažím se ho vylepšovat. Nedělám to jenom kvůli lidem co tam přídou. Dělám to i kvůli sobě,aby ta práce byla někde vidět. Samozřejmě se najdou lidi co závidí,ale to člověk musí brát s rezervou. Přeju hodně úspěchů a pěkný den vám všem.

Ikona diskutujiciho H2O 2013-01-13 19:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek