Děsí mě temné bytosti, ale esoterika mě přesto fascinuje

18.11.2010 v Poradna 35

Otázka:
Ahoj Alue,

chtěl bych poprosit o pár rad a zodpovězení některých otázek. Předem děkuju za strávený čas a vážím si odpovědí.

Christian Riese Lassen - Mystical Journey

Vždy jsem věřil na duchovno, měl z něho obrovský respekt a přiznám se, že i většinou strach. Vnímám negativní pocity z některých míst a okamžiků, zažívám závaly náhlého zdánlivě neopodstatněného strachu ( někdy mám strach otevřít v noci oči, jít ven na chodbu, jindy jsem schopen jít 10 km sám ve tmě po silnici či odlehlé komunikaci). Mám pocit, že jsem tak nějak citlivější a vnímavější než spousta jiných lidí. Že by mně to ale dělalo nějakou obrovskou radost se říci nedá. Občas si říkám, jak by bylo klidné kdybych v nic nevěřil a chodil klidně spát, neznal ty návaly strachu atd. Ač to může znít zbaběle, tak někdy usínám při světle, abych se vyhnul strachu ze tmy. Ale zase na druhou stranu mně to dělá lepším člověkem se zvýšeným zájmem o okolí a citlivějším chováním. Paradoxem je, že i když mám z těhle věcí strach, tak si o nich velmi rád čtu, sbírám historky (na Tvých stránkách jsem strávil asi 4 hodiny v celku po jejich objevení a nebyl schopný odejít), sleduju filmy, i přesto, že vím, že se pak budu bát a nebudu mít klid. Vzrušuje mě to a zároveň bych o tom nejradši nic nevěděl.
Zatím jsem neměl žádné vizuální setkání s temnou bytostí, ani neviděl žádného anděla. Kromě záchvatů strachu a občasného pocitu tíže na zádech a zvláštních pocitech pak nemám žádnou zkušenost s nadpřirozenem – ale ono i tohle budou právě asi příznaky nadpřirozena. Proto se chci dotázat podle čeho si temné bytosti a duchové obecně vybírají své “oběti”, které trápí a straší a proč tak vlastně činí (vím, že sají energii)? O takové setkání moc nestojím, jelikož přináší jen nepříjemnosti a člověka zatěžuje, rád bych se tomu vyhnul. Mám taky pár kamarádů, kteří se ze strachu bojí i číst články o nadpřirozenu, při debatách jdou radši pryč a nechtějí se o tom kvůli respektu a pokoře vůbec bavit. Myslíš, že je to správný přístup? Radši se v tom nedloubat, aby se pak člověku temnota nemstila… Velmi mně překvapil názor o nevhodnosti křížů v domě – měl jsem za to, že kříž je ochranný symbol, vždyť bývá také používán při obřadech vymýtání a sami v domě pár křížů máme. Taktéž o nevhodnosti navštěvovat hřbitov – proč? Já se tam chodím modlit za zemřelé a jejich duše, které nenašly pokoj a bloudí.
Mám ještě trochu problém se svými sny – v podstatě se mně nezdá skoro nikdy nic hezkého. Často mě někdo pronásleduje, vraždí, straší duchové nebo mám neúspěchy v osobním životě. Prý se ve snech odráží naše skryté vědomí, ale já žádné problémy nemám, jsem vyrovnaný a psychicky odolný člověk, takže tomu nerozumím.
Budu velmi rád, jestliže mně poradíš jak dál ve svém duchovním rozvoji chovat a co dělat.

Přeju hezký den a zdařile prožitý víkend.
Petr

Odpověď:

Ahoj,

Démoni a temné síly chodí strašit lidi, u kterých vědí, že budou mít úspěch. Proto chodí automaticky za vystrašenými, psychicky labilními lidmi, nebo za takovými, kteří cítí, ale nerozumí. A člověk má tendenci bát se toho, čemu nerozumí. Pokud za tebou temné bytosti chodí, znamená to, že jsi pro ně snadný cíl. Jediný způsob, jak se jich zbavit, je nebát se jich.
Co na to funguje? Uvědomělost. První je důležité pochopit, na co máš masité tělo. Tvoje duše je jemná, éterická a většinou i zranitelná. Od toho máš své fyzické tělo, které tě chrání. Máš energetické ochrany a obaly, přes které se temná bytost normálního druhu nemůže dostat. Nevleze do tebe a nesní ti ruku, protože to udělat nemůže. Posednutí temnou bytostí jsou velmi vzácná a pravděpodobnost, že by se něco takového stalo normálnímu člověku, je mizivá. Musel bys mít minimálně schyzofrenii, abys byl potencionální cíl. Temné bytosti ti nemůžou ani vzít energii, pokud jim to nedovolíš. Svým strachem se necháváš dobrovolně vysávat. Když se nebudeš bát a budeš pevně věřit ve svoji neproniknutelnost, dají ti pokoj. Samozřejmě temné bytosti přitahují také deprese a lidé, kteří rezonují na destrukci.
Kříž je symbol smrti, neštěstí a temnoty. Ve Vesmíru jsou dvě překřížené čáry takto zakodované a neměnné. Velmi si pomůžeš, když se všech křížů zbavíš. Na hřbitovech je křížů velmi mnoho, to je ten důvod, proč není dobré se tam zdržovat. Přes kříže na destrukci rezonuješ. Pak za tebou chodí bytosti a bojíš se tmy. Je to velmi jednoduchý princip.
Církev je nástroj temných sil, jak přivést lidi do poslušné ohrádky přes strach a brát z nich energii. Proto používá kříže a vykládá lidem, že je to ,,svatý symbol”. Pověz mi, co je konstruktivního na kusu dřeva s mrtvým člověkem? Já tam nikdy nic hezkého neviděla a to mě jako malou tahali pořád do kostelů a na všemožné akce. Z dnešního hlediska se mi to zdá jako hezký pokus o brainwashing malého dítěte. Veškerá náboženství jsou nástroje, jak rozdělit a oblbnout lidi. Ať jdeš do jakéhokoliv spolku, vždycky je tam něco, co tě dostane tak, aby sis myslel, že je to pro tebe dobré.
Esoterických záležitostí se není proč bát. Uvědom si, že směrů a druhů těchto praktik je obrovské množství. Nechápu například, proč některé lidi děsí, když jim začneš vyprávět o tom, že vidíš nějaké krásné bytosti, které si s tebou povídají. To je přece nade všechny pochybnosti krásná věc a je moc příjemné si o tom popovídat s někým, koho to zajímá. Mě nedělá problém povídat si o čemkoliv. Když jsem byla malinká, tyhle věci mě fascinovaly, ale neděsily. Vždyť se přece nemáš čeho bát. Pokud nejsi nějaký velký guru a nevedeš zástupy nějaký prospěšným směrem, tak si můžeš povídat s kýmkoliv o čemkoliv a můžeš si o tom i psát, jak tvé srdce cítí bez jakýchkoliv omezení. Noční návštěvy temných bytostí opadnou, kdy zjistí, že to na tebe nefunguje. Já zažívala podobné věci do svých 14ti let. Potom už to u mě nemělo smysl a postupně to přestalo. Teď už jsem víc jak dva roky žádnou temnou bytost ve své blízkosti nezažila, až na jeden případ, ale to nebyl útok. Vlezla jsem záměrně na hromadné pohřebiště a něco tam zkoušela, takže jsem si to zavinila sama.
Tvé sny jsou skutečně odrazem tvého života a tvého nitra. Změnit sny můžeš, když změníš sám sebe a zbavíš se svých strachů, stresů a destrukcí.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Christian Riese Lassen - Freedom

Další díla od Christiana Riese Lassena – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Renata 2010-11-18 07:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Petře,jakobych četla o svém dětství.Až na to, že já je opravdu viděla a bála se přesto, že se jednalo o anděly!!! Tak moc jsem je nechtěla vidět až jsem si uhnala krátkozrakost:-)))O tom už se Alue také zmiňovala. Ale proč píši…Před  třemi týdny jsem potkala báječnou ženskou.Řekla mi větu, která mě donutila přemýšlet.Exustují pouze dva city, je to LÁSKA A STRACH.Strach převládá při nedostatku lásky..Zkus o tom přemýšlet, možná Ti to pomůže..:-)Mně to pomohlo:-)

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-11-18 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zivot je hra kterou sme si sami vytvorili .)

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-11-18 13:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tvoje duše je jemná, éterická a většinou i zranitelná. Od toho máš své fyzické tělo, které tě chrání. Máš energetické ochrany a obaly, přes které se temná bytost normálního druhu nemůže dostat………………..

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-18 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všimli jste si té ankety pod článkem? Schválně jsem byla zvědavá, jestli je nějakého znamení více, ale očividně není, je to hrozně vyrovnané, takže výsledek je nulový 🙂

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-11-18 14:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tve sykorky je mi lito Alue.

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna, Renata 2010-11-18 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: kočka je šelma…v každém z nás je kousek šelmy… jen to umět přijmout. Kočky miluju a když ta naše sežrala sýkorku na balkóně, taky mi to bylo líto a snad jsem tu mrchu i nenáviděla… ale pak mi došlo, že je to její přirozenost… a trochu jí i pochopila, i já mám někdy chuť někoho zardousit :-)))) když na to přijde, stejně jako já třeba hledám s dychtivostí v knihách, tak ona šmejdí dychtiva po krvi – máme to prostě jinak…

Ikona diskutujiciho amad2 2010-11-18 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tady je snář, který vykládá ve vztahu k duchovnímu vývoji:

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-18 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: To je to. Nemůžu být na ni naštvaná, nemůžu ji potrestat a ani jí to nemůžu vyčítat. Je to kočka. Ale chudák sýkorka, jak pištěla, že to má číča zapotřebí, když nemá hlad.

Ikona diskutujiciho barchettka 2010-11-18 17:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: To chápu, já teď taky začala krmit sýkorky a ohromně ráda je pozoruju, jak skáčou za oknem 🙂 Vždycky si připomenu, že kousek přírody je i v betonu, jen ji umět vidět. Můžeš to zkusit taky, třeba to rozežene chmury.

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-18 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Je to pěkná potvora to špatné počasí, je málo světla…  A hned je člověk smutný, má špatnou náladu, má depku, pociťuje ještě větší prázdnotu uvnitř sebe sama, než doposud, špatné myšlenky, slabá soustředěnost, roztěkanost, nervozita z ničeho nic,… Zdá se, že vnitřní stav sebe sama je za špatného počasí mnohem horší…

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-18 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Č: PROČ CHYTÁTE PTÁKY A MYŠI A PAK JE NESNÍTE?

Ikona diskutujiciho Lia 2010-11-18 22:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Raz som spolužiačke rozprávala o utajených zázrakoch tohoto sveta…o tom čoho všetk=eho sme schopný, kto všetko je tu s nami. Istú chvíľu bola nadšená a povedala že si to nechá uležať v hlave. Na druhý deň mi povedala, že je možné, že je to pravda, ale ona sa tomu venovat nebude, nechce byť DIVNÁ…ˇVtedy som sa vážne zarazila, v živote mi nenapadlo uvažovať o anjeloch čivytostiach prírody ako o divných veciach o.O

Ikona diskutujiciho Jindřich 2010-11-19 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všem.

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-11-19 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kriz ve vesmiru symbolizuje budoucnost,minulost a pritomnost.Kriz v kruhu znamena reinkarnace.

Ikona diskutujiciho Martin 2010-11-19 14:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Symbol rovnoramenného kríža existuje od počiatku tohto stvorenia a je nemenným symbolom čistej božej pravdy. Je to tiež dôvod prečo ho používali staré národy ako aj mnohé církvi. Je to aj dôvod prečo ho môžeme nájsť na cintorínoch a všade tam, kde človek potreboval vyjadriť spojenie s touto pravdou ako aj úctu k nej. Každé iné vysvetlenie je nesprávne.

Ikona diskutujiciho bo 2010-11-19 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tmavé entity sa tiež lepia na tých čo svietia, ony sa tak chcú dostať ku svetlu…

Ikona diskutujiciho kotto 2010-11-19 21:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

skvělý článek

Ikona diskutujiciho Darkleynon 2010-11-20 15:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Musím se přiznat, že mám stejný problém. Fascinují mě nadpřirozené věci a dokážu brouzdat po tisících stránkách, ale jakmile je večer a tma, raději se od těchto věcí snažím držet dál a vůbec na ně pro jistotu nemyslet, protože mám pocit, že nějaké temné bytosti dokáží slyšet mé myšlenky. Často potom neusnu bez světla. Myslím, že jakkoli je to neškodné, respekt bysme měli mít vždy.

Ikona diskutujiciho Bozka 2010-11-20 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bipoarita. Svetlo a tieň, napriek tomu jeden celok. Všetko má svoj protipól. Aj Láska. Máme zakódované, že opakom lásky je nenávisť, tá je však len láskou so znamienkom – (mínus). Opakom lásky je strach. "Nebojte sa ničoho okrem strachu". Jeho sila sa prejavuje aj fyzicky častejšie, než by sme si mysleli. Napr. taká "otrava" z húb, to lekári poznajú najlepšie. Stačí, aby niekto presvedčivo povedal, že huba, ktorú ste práve zjedli, je prinajmenšom nejedlá a príznaky otravy – už skutočné- na seba nenechajú dlho čakať.  Je to len na nás, čomu uveríme.  

Ikona diskutujiciho putující oblak 2010-11-20 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: "Kde je světlo není tma."

Ikona diskutujiciho Renata 2010-11-22 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Úžasné…lépe bych to nenapsala…a za toho Junga děkuju zvlášt-to jsem potřebovala slyšet!!!!

Ikona diskutujiciho Andy 2010-11-22 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všem, líbí se mi ta diskuse ohledně křížů a také chytrost Alue, která nereaguje, protože pravdu intuitivně cítíme a již nepotřebujeme pořád dokola vysvětlovat fakta.

Ikona diskutujiciho Mária 2010-11-23 06:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nádherný článok, ďakujem. Komentár ku krížom tiež super. Myslím, že každý si  musí nájsť svoju cestu, jednoducho si vybrať. Nie som zástancom krížov, ale ten, čo som si doniesla z Jeruzalema je pre mňa krásnou spomienkou na nádhernú dovolenku na ktorej som sa veľmi veľa dozvedela a veľa pochopila. Pekný deň všetkým

Ikona diskutujiciho bo 2010-11-23 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mala som problém s umučeným Kristom na kríži. Až raz som na výstave poľských domácich umelcov/z chudobného baníckeho kraja/ videla ich stvárnenie Krista.

Ikona diskutujiciho Bozka 2010-11-24 17:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Čo ak to nie je o utrpení, ale absolútnom pochopení vesmírnych zákonov? Čo človek do vesmíru vyšle, vráti sa k nemu  a ešte k tomu zosilnené. Ak človek vysiela len lásku, nevyšle násilie, ani ak by išlo o jeho ochranu: Ak je niekto bytosť, necíti potrebu MAŤ život (v zmysle ako ho chápeme v hmote), vie, že BUDE (vedomie seba: JA SOM)aj ak mu zoberú telo.

Ikona diskutujiciho bo 2010-11-25 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

N to sme tu aby sme súdili = usudzovali, konfrontovali, posudzovali a rozhodovali sa. Nie odsudzovali.

Ikona diskutujiciho bo 2010-11-27 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prestaň brouzdat po temných stránkách , čo nevidíš :

Ikona diskutujiciho zizalicka 2011-01-08 23:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

prvy koment,dobry vecer a dakujem za mnoho info

Ikona diskutujiciho zizalicka 2011-01-08 23:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vo veciach ezoteriky som batola, pokusila som sa kyvadlom kontaktovat svoje vyssie ja,anjela strazneho(vraj mam 3,1 z cisteho svetla a starych rodicov z maminej strany) a prosila som o ochranu, na co som mimovolne zdvihla lavu ruku,ktora mi na cele nakreslila maly krizik. po precitani clanku o  krizoch som sa vydesila, pomyslela som  si len to nie, v panike si celo drhla a prosila univerzum o odpustenie, ze sa mi take nieco stalo, nakreslila si tri srdiecka na rovnake miesto a zapalila sviecku a modlila sa, aby mi to neprinieslo destrukciu. Nie som v ziadnej cirkvi,ani pokrstena,ale hlboko veriaca. Malicka som sa v kostole nahlas pytala:  PRECO FARAR PIJE A INYM NEDA? PRECO ESTE JEZULIATKU NEKUPILI KOZUSOK,KED IM DAVAME PENIAZKY? ;oD a starky to so mnou vzdal…vysvetli mi niekto, co sa mi to stalo? s tym krizom….mohol to byt starky, presvedceny krestan, co ma chcel takto chranit? ak to bola destrukcna sila, co robit pre ocistu? dakujem

Ikona diskutujiciho Eva 2011-01-26 19:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]:Chápu jak jsi to myslel :-), ale Alue nechce o kříži nic slyšet, protože to je jediná věc, která jí spolu s církví a náboženstvím nejvíc irituje, proto se to nejdřív chytře snažila zamluvit s kočkou a teď nereaguje :-):-) Bojí se, že kdyby se tím začala víc zabývat, musela by změnit názor.

Ikona diskutujiciho Soňa 2011-02-06 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Petře

Ikona diskutujiciho GaleWOOD35 2011-12-24 00:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Houses and cars are not very cheap and not everyone can buy it. But, <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> are invented to aid different people in such kind of hard situations.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek