Dnes je mi 19 let

25.9.2011 v Aluška.org 48

Dnes je mi 19

Každoroční narozeninový článek se stal stadicí a ani tento rok nezůstává ochuzen. Otázka je, jestli je po tolika letech co psát. Minulý rok mi bylo smutno, když jsem psala článek o tom, že jsem plnoletá.

Člověk má pořád silácké trapné řeči o tom, jak až mu bude tolik a tolik, jak udělá mega pařbu, jak se zlije a jak to bude nezapomenutelné a monstrozní.

Minulý rok byl právě ten věk, o kterém jsem silácky prndala, když mi bylo 14.

Letos?

Po pravdě řečeno, vždycky když jsem byla malá, považovala jsem stárnutí za něco neskutečného. Za něco, čeho se já nikdy nedožiju. Když jsem chodila do druhé třídy a viděla děti v šesté, říkala jsem si: ,,Jéjda, ti jsou velicí a už jim rostou prsa, toho se já nikdy nedožiju.“

Proč?

Nevím. Možná, že v původním plánu mojí bytosti bylo něco jiného, než jak se to semlelo ve skutečnosti. Dožila jsem se nejen šesté třídy, ale pokračuje to dál. Proč jsem jako dítě nevěřila tomu, že někdy přijde budoucnost, byť jen o pár let vzdálená, se už asi nikdy nedozvím, můžu jenom spekulovat, ale ani dnes si nejsem jistá příštím rokem, takže mi to zůstalo. Otázka je, jestli je to známka pesimismu… co když ano? Nebo ne? Nevím.

I teď se cítím divně, stejně jako když jsem psala narozeninový článek minulý rok. A kupodivu mě napadají skoro ty samé myšlenky, jako loni.

Jediná myšlenka oproti minule je nová a zní takto:

,,Tohle je tvůj poslední rok, kdy jsi ještě ,,náct“. Pak už budeš ,,cet“. A až budeš ,,cet“, tak už budeš chtít být mladší a každý další rok budeš vnímat jako hřebík do rakve.“

A další myšlenka je: ,,Ale bude to skutečně tak? Třeba se mi ,,cet“ bude líbit, třeba se toho ani nedožiju anebo když se dožiju, tak to může být skvělé, milionkrát lepší, než nějaký ,,náct“, které, přiznejme si to, stojí za něco až od zimy roku 2008, jinak není co chválit.

A dál?

Dál se honí ty samé myšlenky, jako loni.

Někdo by možná měl radost a třeba by i slavil… Já částečně radost mám. Vždycky na svoje narozeniny se ptám sama sebe, jak jsem si za ten rok vedla a jestli jsem se někam posunula.

Teď můžu upřímně říct, že ano, že cítím, že jsem se posunula a že ten rok rozhodně nebyl promarněný, že jsem se nikde neválela na zadku, ale udržela jsem pilné tempo.

To je fajn pocit, když na sebe člověk může být hrdý… Jenomže dál?

Dál přicházejí úplně jiné myšlenky.

,,Na svoje narozeniny budeš sama, stejně jako vždycky. Nepříjde ti skoro nikdo popřát, s dárky počítat nemůžeš, dort nedostaneš určitě, leda by sis ho sama upekla. Můžeš se leda zachumlat a prolít hrdlo trochou vína, možná s tebou doma někdo na chvilku posedí, ale tím končíš.“

Nevím. Tento článek píšu týden dopředu, stejně jako loni a těch myšlenek se nemůžu zbavit. Loni jsem myslela, že mám třeba jenom blbej den, že to příští rok bude lepší s těmi myšlenkami o narozeninách, ale letos je mi úplně stejně, nic se nezměnilo. Když pomyslím na narozeniny, padne na mě stejně divnej pocit, jako vždycky. Takže to není náhoda.

Jsou to obavy, výčitky, strach? Ne… jsou to zkušenosti, které se mi zkrátka nelíbí, protože si své narozeniny představuji jinak.

A pak přijdou silácké řeči, že narozeniny jsou pro hňupy, že člověk může slavit každý den co chce, že je to vymyšlená blbost, aby lidi víc utráceli a že je to způsob, tak připomenout lidem, že na ně jejich okolí kašle, když jsou sami.

Ale s tím se nedá vždycky plně souhlasit a jsou lidé, co by s tím nesouhlasili už ze zásady, prostě proto, že jejich zkušenosti jsou jiné.

Dost by mě zajímalo, jestli někdy tahle blbá tradice a tyhle typické myšlenky půjdou pryč, jestli někdy bude nějaká oslava, nebo pařba, nebo hromada kamarádů, co sedí u stolu a veselí se, že někdo z nich má narozeniny.

Jo jo… a dárky?

Zase ty silácké řeči, že když je člověk dospělý, tak žádné dostávat nemusí, že je to pro děcka a že když něco potřebuju, tak si to stejně koupím a nemusím čekat, až mi to někdo možná na narozeniny milostivě daruje…

S tím se zase nedá plně souhlasit. Je to ubíjející.

Chtěla bych prožít svoje narozeniny, svátek, velikonoce, vánoce a silvestra stejně, jako většina ostatních lidí. ,,Prostě mám radost, prostě se těším, protože je na co.“

A dál?

Dál nic, tečka. Chtěla bych cítit tu neskalenou radost, ale nejde to, protože dopředu vím, že to bude stejné jako vždycky. Možná bych mohla letos udělat něco pro to, aby to nebylo stejné, ale co?

Doufat nemá smysl. Člověk pořád doufá a doufá, až nakonec zjistí, že je to zbytečné, že si má jenom nachystat láhev a nic nečekat.

Minulý rok jsem nechtěla, aby na moje narozeniny visel na webu smutný článek o tom, že se není na co těšit, že nic nečekám, že dort nebude a že není proč doufat, takže jsem původní verzi asi pětkrát přemazala, než jsem napsala něco pěkného.

Letos to udělám jinak, napíšu to upřímně.

Nedávno jsem četla článek od nějaké paní, která přispívala oficiálně na jakýsi portál určený ženám. A ta napsala, že její dcera pořád silácky tvrdila, že až jí bude osmnáct, tak všechny pošle do někam, půjde se zlít jako dobytek a nebude už nikoho poslouchat, protože už konečně bude DOSPĚLÁÁÁÁ! a bude si moct dělat, co bude chtít… Když ale kýžené osmnácté narozeniny přišly, dívenka nějak zkrotla. Prý plakala jako želva, dostala kopu dárků, sfoukla dojatě svíčky na dortě a všichni ji museli obejmout stejně, jako když byla malinká.

Tomu příběhu věřím, že si to ta paní nevycucala z prstu, protože ať se člověk tváří jak chce, ať si říká, že narozeniny jsou pro hňupy a že nic a nikoho nechce, stejně všichni toužíme po tom, aby nás objala kopa lidí, kteří nás mají rádi a aby ti všichni měli radost z takové voloviny, jako jsou narozeniny.

Já letos počítám s jedním člověkem. Že si vzpomene, že se mnou možná posedí a že možná něco dostanu… možná, že se k němu nezávisle připojí ještě jeden, ale to nelze určit, protože minulé roky k tomu nedaly příležitost… A zase je tu ta naděje, které se každoročně bráním, protože nechci být zase zklamaná. Zkrátka se s tím těžko smiřuje, ale na druhou stranu je pravda, že když se člověk brání tomu, aby něco čekal, tak se nakonec strašně diví a má obrovskou radost, když nakone ,,něco“ přijde.

Třeba minulý rok mi Morrisst poslal dárek. Ručně ušité žebradlo (rozumějte tašku přes rameno, z normální světlé látky s vyšitou želvičkou) a v něm schovanou medovinu. Ten dárek se ke mně dostal až za měsíc, sice pozdě, ale byla jsem v radostném šoku a ten pocit mi zůstal dodneška. Dneska je to žebradlo moje nejoblíbenější taška přes rameno. Ani ne tak kvůli tomu, jak na mě vypadá, nebo jestli ho vnímám jako nejpraktičtější, ale proto, že ho někdo s láskou a úsměvem pro mě ušil a pak mi ho s čistým úmyslem daroval. A kvůli tomu pocitu ho tahám všude s sebou, ať si říká kdo chce co chce, že se to k tomu a tam tomu nehodí. Mě je to fuk.

Nechci malovat čerta na zeď a nechci být ve zbytečně přehnané naději. Lepší je nic nečekat, smířit se s tím jak to je a být v klidu…. Snažím se o to, snažím, jenomže mi to pořád nejde. Nejsem s tím smířená a tomu očekávání se z minulých zklamání bráním. Možná, že až budu starší a víc zmoudřím, tak to dokážu, ale zatím je z toho akorát takový divný mix pocitů, ze kterého člověku příjemně není, až se nakonec těší, až to bude za ním a nebude zase v co doufat.

Znám člověka, co to umí. Prostě na narozeniny kašle, ale z nějakého důvodu každoročně přesně na tento den zmizne do zahraničí, aniž by řekl třeba ,,BŮŮ“. Co když to není pravda, co když jezdí někam slavit, anebo schválně zdrhne, aby zapomněl?

A já bych mu třeba ráda udělala radost, jenomže to on neocení, protože narozeniny jsou přece pro hňupy… třeba je to celé jenom přetvářka.

Jediné narozeniny, které prožívám zcela nezkaleně, jsou narozeniny mých stránek. Není totiž co čekat. Je to má interní záležitost, já slavím, že to vedu už tak dlouho, takže si s radostí udělám tvarohový dortík, ťuknu s vínem a vůbec nemám pocit, že bych byla osamělá, ačkoliv většinou nikdo další neprojeví zájem, že prožívám významný den. Proč taky? Narozeniny mají mé stránky, ne já. Proč to necítím stejně i u skutečných narozenin, nechápu. Bylo by to totiž mnohem jednodušší.

Člověk má stovky známých, ale vždycky velmi málo skutečných přátel. A když někdo jako já nemůže ani v klidu hodit karty na stůl, protože má mnoho tajemství, tak je to problém. A potom, když přijdou tyhle obyčejné věci, není spokojený, protože má jiné představy o tom, jak by to mělo vypadat… třeba kdysi dávno zažíval něco lepšího a po letech by to chtěl znovu, ale ví, že to už nikdy nedostane. Možná to je na tom všem tak moc špatně.

Nebudu malovat čerta na zeď. Devatenáct je pěkný věk, je to posledních ,,náct“ a že na ně zase budu sama jako každý rok, přes to se přenesu, ale štve mě, že tyhle pocity nemám jenom jednou do roka, ale minimálně pětkrát, podle toho, co se zrovna všeobecně slaví. Nepříjemné je také přihlížet, když někdo vám blízký má právě tohleto, co vy mít nikdy nebudete a vy se nemůžete ani zůčastnit a alespoň zakusit tu atmosféru. Vždycky se mi to připomene a nevím, jestli to někdy bude lepší. Snad jednou bude, ale zatím je to daleko, člověk holt taky nemůže mít všechno. Ty pocity asi patří k tomu všemu překonanému, co bylo. Jednou si snad zvyknu a pak třeba budu psát lepší narozeninové články… anebo se to spraví a bude konečně s kým pořádně slavit.

Kam dál:

Další obrázky víl – ZDE

Otevřít rubriku ,,Aluška.org – Ze zákulisí“ – ZDE

• Máte rádi stránky Aluška.org? Doporučte je svým známým: https://aluska.org/

Vaše dotazy směřujte do e-mailu◄

Komentáře

Ikona diskutujiciho renatapetrickova 2011-09-25 08:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

auuu…

Ikona diskutujiciho Bo 2011-09-25 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alušenko drahá, hlavičku hore, nie si sama, my ťa ľúbime  !

Ikona diskutujiciho Lily 2011-09-25 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška, ja som taktiež tento rok ,,slávila" svojích 19. Je to krásny vek, vek kedy som si začala uvedomovať hĺbku a šírku svojich možností. Prajem ti tú pravú lasku, aby si zistila že vždy je niekto s tebou a že nikdy nie si sama a že je veľa čitateľov tvojích stránok medzi nami, ktorí oslavuju s tebou, práve, tvoje narodeniny a v skutočnosti je to obrovská oslava. Posielam ti jedno veľké objatie :-)

Ikona diskutujiciho Farah 2011-09-25 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alusko, narozeniny a to jak jsem se na ne divala ve veku "nact", tak jsem to mela podobne. Zadne oslavy s kamaradkami. Zezirat se jak dobytek me jinak vazne nebavi, ale mnoho vrstvniku kolem mne neznali jinou zabavu. Na 18, protoze jsem to nemela jednoduchy jako dite, jsem se tesila, ve snech jsem prochazela "casovym tunelem" a za ceduli 18 bylo to svetlo. A po kazdem prozitem problemu, ci depce se mi zdalo, ze to svetlo je najednou dal. Kdyz jsem se zamilovala, tak bylo bliz atd…Pochopila jsem, ze jedu pres "baterky" zvana LASKA. Jakmile se citim nemilovana, nejsem skoro schopna niceho a nekam se hnout uz vubec. Kazde narozeniny byly o tom, ze jsem si tyden musela zvykat, ze mi vlastne neni 8 ale uz devet atd…v 18 jsem porad myslela, ze je mi 14. Aj dnes mam to s tim casem dojem, ze leti na me prilis rychle a to, ze o narozeninach jsem sama? Ani ne, teda jak se to vezme. Ty letosni byly spise pres Skype :D jinak bych si je snad ani nepamatovala, protoze se cely den nic nedelo a na Skypu byla mila osubka.

Ikona diskutujiciho Tammy 2011-09-25 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně s tím posledním odstavcem… souhlasím – vnímám to často stejně. A nejen když jde o nějaké oslavy (narozeninové, svatby a jiné, které nikdy nezažiju…), ale obecně když s někým mluvím a vím, že všechno vnímá úplně jinak než já a nechápe můj postoj k věci. Nechápou, proč "nějaký blbý strom" je pro mě tak důležitý. A připadám si jako bych byla úplně sama v nějakém úplně jiném světě. Jsem ráda a neměnila bych, ale někdy je mi z toho smutno. Narozeniny už teď vnímám taky trochu jinak. Do těch patnácti jsem se vždycky hrozně těšila a myslela si, jak to bude skvělé, najednou nějaké "bum" a budu moudřejší nebo co já vím. Oslavy jsme vždycky měli jen malé, rodinné. A teď? Když jsem měla těch 16, nějak jsem nemohla říct, že bych měla přímo radost. Ani že bych se nějak těšila na dárky nebo něco chtěla. Prostě mi to připadalo spíš tak nějak prázdné. Vzpomínala jsem na ty předchozí roky a říkala si: To už je mi tolik? Kam to všechno zmizelo? A co bude dál? Došlo mi, že ty skoky ve vývoji, to skutečné "zmoudření" není o věku a hlavně když uvážím to, co jsem si zažila za poslední rok, připadám si mnohem starší než na těch 16. A za chvíli mi zase bude 17. Mám z toho smíšené pocity. Na osmnáctku už se taky nějak netěším. Bude to jako vždycky – malá rodinná oslavička, žádná změna, jen melancholická nálada. A navíc, pořád budu student, takže mi bude věk k ničemu. Já vyjdu školu až ve dvaceti, takže teprve pak budu svobodná a budu moct jít za svými plány. A určitě je tady spousta lidí s podobnými pocity. Navíc v tom nejsi sama, protože jak už psali ti nademnou, tvoji čtenáři na tebe určitě myslí, hlavně ti, kterým jsi tak pomohla. Ale já vím, že to stejně nenahradí někoho blízkého, kdo by byl u tebe, ne za nějakým monitorem 🙂

Ikona diskutujiciho Martinka 2011-09-25 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všééchno nejlepší, Aluško! 🙂

Ikona diskutujiciho radost 2011-09-25 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško,

Ikona diskutujiciho Lúthien 2011-09-25 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, ještě jednou Ti přeji vše nejlepší k narozeninám :), hodně štěstí, zdaví a hlavně hooooodně hooodně moooc takových úspěchů jakých si do dnešního dne dosáhla. Pevně věřím, že do budoucna se Ti tvé přání s oslavou narozenim splní :), a ty už nebudeš mít takové chmurné myšlenky. Měj se moc krásně a přeji aby se Ti tento den vydařil lépe než čekáš. Krásný a slunnečný den přeji všem 🙂 a speciálně Tobě 😉

Ikona diskutujiciho Pišta 2011-09-25 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nám ľudom chýba Láska. Jednoduchá, úprimná, obyčajná Láska.

Ikona diskutujiciho Verča 2011-09-25 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-):-):-)

Ikona diskutujiciho Bereniké 2011-09-25 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,

Ikona diskutujiciho Jana 2011-09-25 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Srdečne blahoželám. Včera sme sa stretali, ale až dnes ráno som si zmyslela, že je tvoj dník. Tak nech je príjemný tak, ako ty chceš.

Ikona diskutujiciho G. 2011-09-25 12:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví a lásky k narozeninám. :-)

Ikona diskutujiciho Blue 2011-09-25 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ať Tě tento den velmi mile překvapí @>–

Ikona diskutujiciho Terka 2011-09-25 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V mobilu mi bliká Alue 19let.

Ikona diskutujiciho Jane 2011-09-25 17:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásný narozeninový den Alue ;-)Jsem ráda že jsi!

Ikona diskutujiciho Albiii 2011-09-25 17:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všecko nejlepší a ať se Ti splní všechna Tvá přání 🙂

Ikona diskutujiciho Ceneon 2011-09-25 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji všechno nejlepší, hodně štěstí a zdraví :).

Ikona diskutujiciho Jindra 2011-09-25 17:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alu. To je ale dlouhý článek, očividně pro tebe důležité téma. Přitom jde jen o narozky a ne o život :-) Možná by to chtělo spíš napsat takový článek den po oslavě. Abys mohla popsat skutečnost a ne si týden dopředu dělat pesimistické představy. Jsi dospělá a proto je jen na tobě, jak si to zařídíš. Máš obrovské množství příznivců díky blogu i díky přednáškám. Kdybys chtěla uspořádat oslavu třeba v Brně, tak věřím, že ti tam přijde pár lidí, ne-li desítek lidí a můžeš slavit jak v Holywoodu :-) Pokud budeš sama doma, tak holt víc než víno a dort a vlastnoručně zakoupený dárek nevymyslíš. Já osobně nemám potřebu cokoli slavit, takže mi ta domácí varianta v pohodě stačí. Fakt. Jinak co se týká stárnutí, hřebíků do rakve a pod., tak na to můžeš s klidem zapomenout. To si nech, až ti bude o pár desítek let víc. Věk mezi 20-30 je asi nejlepší období života a proto v 19 nemáš proč smutnit. Nebudu to natahovat. Nalil jsem si před chvílí rulandské modré 2009, abych líp vstřebal tvůj oslavný článek a k narozkám ti přejdu vše nejlepší a hodně sil k další konstruktivní činnosti.

Ikona diskutujiciho Jája 2011-09-25 18:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alunko, posílám virtuální obejmutí a narozeninové políbení… cet i sát bylo i pro mne kdysi zcela neuchopitelné, ale přichází to tak přirozeně, že teď se mi nezdá divné ani sto :). Pusť je k sobě, i s kartami na stole, je jich dost (když budeš chtít)… pak budou oslavy, společenství, dorty i dárky… 🙂

Ikona diskutujiciho Delia 2011-09-25 18:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue,

Ikona diskutujiciho Verunka 2011-09-25 20:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jsi skvělá osůbka a děláš úžasnou práci, tak proč tyhle pocity! Není důvod, jsi úžasná!!! Všechno nejlepší!!!

Ikona diskutujiciho Vesmírná Sestra Khalia 2011-09-25 20:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, přeji Ti k Tvým narozeninám všechno nejlepší, hodně Zdraví, Štěstí, Lásky a spoustu čtenářů na Tvých suprových stránkách! 🙂

Ikona diskutujiciho mg 2011-09-25 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

pozdravujem

Ikona diskutujiciho Kač. 2011-09-25 20:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško,všechno nejlepší!:)))))

Ikona diskutujiciho Michael 2011-09-25 20:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky všechno nejlepší a ať se ti vše co si přeješ splní Aluško.

Ikona diskutujiciho Beatrix 2011-09-25 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chcem Ti aj ja popriať všetko najlepšie, veľa šťastia, zdravia, lásky, svetla, aby sa Ti splnili všetky sny a ďakujem za to že sa o nás starostlivo staráš a vkladáš vždy zaujímavé články. Hlavu hore 🙂

Ikona diskutujiciho Naira 2011-09-25 21:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jej Alue, tak tento článek mě za srdce opravdu chytl. Přeju všechno nejlepší, hodně štěstí, zdraví, lásky a ať se ti daří!

Ikona diskutujiciho Orbia 2011-09-25 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší. 🙂 Přeju Ti, aby se Ti splnilo, co nejvíc z toho, co si přeješ. Aby byl Tvůj život plný lásky a světla.

Ikona diskutujiciho Katie 2011-09-25 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty víš, že nejsi sama. Ale pro jistotu ti to připomínám 🙂 Krásné narozeniny Alue.

Ikona diskutujiciho laik 2011-09-25 22:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj

Ikona diskutujiciho Peťa 2011-09-25 22:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší Aluško =) Z celého srdce Ti přeji hoodně štěstíčka, zdravíčka, lásky, mnoho úspěchů a aby se Ti splnily i ty nejtajnější sny, protože Ty si to zasloužíš… =)

Ikona diskutujiciho Michal 2011-09-26 01:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška.

Ikona diskutujiciho BoFi 2011-09-26 05:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Aluško.

Ikona diskutujiciho Šárka 2011-09-26 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší hodně splněných snů přeji .

Ikona diskutujiciho Lenka 2011-09-26 09:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hodně štěstí do dalšího roku, Aluško.

Ikona diskutujiciho onni 2011-09-26 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyz jsem byla mladsi, kdyz mi bylo nejak tech 16-19, taky jsem dumala u kazdych narozenin, svatku, vanoc, silvestra nad tim, coze to vlastne slavim, co mi prinesl posledni rok, nebo co mi spise vzal. Moje dumani bylo hodne podobne tomu, co tady pises. Dnes, kdyz je mi 25, vzhledem k tomu jak to utika mi bude 26 a ani si toho nevsimnu, uz vim, proc jsem ty veci takhle vnimala – byla jsem sama. Mela jsem kolem sebe plno lidi, velkou rodinu, spoustu kamosu, casto i toho chlapa, ale nebylo to proste ono. Rodice mi tyhle leta dost znicili, kamose jsem mela spis tak aby nekdo byl a trvalo mi dyl nez jsem prisla na to, ze si vystacim uplne sama, pripadne s jednou nejlepsi kamoskou. A chlapi? Nevim jestli jsem mela smulu na kreteny, mozna to byla soucast me sebedestruktivni snahy, ale taky jsem nakonec dospela k tomu, ze raci budu bez vztahu. Dneska je vsechno (nebo vetsina) jinak. Vetsinu veci v me rodine sme uz vyresili, ja jsem odpustila a tak nejak zapomnela a zacala se tesit z toho, ze tu rodinu mam. Zustala mi jedna jedina kamaradka, kterou by ale nezamenilo ani 10 dalsich. No a taky mam vztah, ktery je proste uplne jiny nez ty predesle a obcas mam vazne pocit, ze zandy jiny chlap pred nim nebyl (a ze jich ve skutecnosti bylo).

Ikona diskutujiciho Martin Havran 2011-09-26 22:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máme tě rádi Aluško! BO a spol. na Slovensku i my tady v Severních Čechách. Drž se, jsi slunce.:-)

Ikona diskutujiciho Colette 2011-09-27 18:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš… Chápu, jak se cítíš, ale opravdové přátele nepoznáš tím, že  za tebou přiletí na narozeniny a Vánoce atd. Je to sice milé a krásné, ale to jen proto, že nám to už odmalička tlučou ostatní do hlavy. Protože by to tak mělo být a když to tak není, tak bys MĚLA BÝT smutná. Já když se koukám, kolik krásných komentářů se ti tu sešlo, kolik lidí tě má rádo…Víš, někdo třeba na anrozeniny dostane dort, dostane dárky, ostatní se s ním veselí a objímají ho, ale když je tomu človíčku pak zle, potřebuje podržet a pomoci, často se potom stane, že nemá nikoho, s kým by se o svou bolest podělil.

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2011-09-27 21:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Sice opožděně, ale přece jen, hodně štěstí, zdraví a lásky. Kdybych Tě znala osobně, narozeniny bych s Tebou oslavila a už bych Tě zavalila spoustou různých dárků :-) Já narozeniny moc nehrotím, ani nic jiného. Vždycky dojde pár gratulantů, ale žádné kalby ani nic takového. A moc mi to nechybí.

Ikona diskutujiciho Lúmenn 2011-09-27 21:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Inu k narozeninám se váže i takovéto bilancování, co by kdyby a co bude, když bude. To k tomu patří:) Nevěš hlavu, bude líp:) Přeju ti hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky, přátel a skvělých zážitků:) Ať se daří!!!:)

Ikona diskutujiciho mirimek 2011-09-28 10:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško! Všechno nejlepší k tvým velkým narozeninám! Doufám, že je pořádně oslavíš a budeš v dalším roce dělat samé krásné věci jako tomu bylo doteď 🙂 Přeji ať se ti splní všechno po čem toužíš, hodně zdraví, štěstí a LÁSKY!!:))

Ikona diskutujiciho MMK 2011-09-28 11:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S "+" po funuse. Tedy s přáním po narozeninách. Jsem zde. Vše Nej Ti přeji ze srdce. A na hledani.gnosis9.net jako dáreček nejen pro Tebe. Těch <3 dokonce 8. A možná i * 4lístek pro Štěstí ;-) aneb kdo hledá ten většinou nalezne..

Ikona diskutujiciho Barbora Sejrková 2011-09-28 17:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nic proti, ale snad každému dítěti se zdá, že takhle moc nezestárne :D

Ikona diskutujiciho Natália 2011-09-30 19:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Drz sa Alue, chapem presne o com hovoris ..

Ikona diskutujiciho Annelise 2011-10-01 23:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všechno nejlepší k narozeninám! :))) Máme Tě rádi :))♥

Ikona diskutujiciho Chantall 2011-10-02 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluška tak všetko najlepšie ti prajem a neboooj o rok možno celá situácia bude vyzerať celkoom ináč…oslavy narodiek moc nemusím..a celkovo tie veľké oslavy ma desia

Ikona diskutujiciho karantava 2011-10-05 01:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Karolko, -cet je stejně bezva jako -náct. A já vím o čem mluvím. Jo a gratuluji! Stále s Tebou Petr

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek