Dopis / Mé vnímání reality a prorocké sny / autor: Petr

7.6.2010 v Čtenáři 16

můj avatar

Následující text je poněkud netradiční. Jedná se o obsáhlý e-mail, který mi Petr napsal. Jeho slova a názory jsou dle mého uvážení velmi inspirující, už proto, že on sám popisuje zkušenosti, které jsou pro materialistu prakticky nevysvětlitelné. S jeho dovolením jsem se rozhodla vám jeho e-mail nabídnou k přečtení. Možná vás inspiruje, možná potěší, možná vám dá důvod k zamyšlení.

linka

Ahoj Alue,

velice mě zaujal Tvůj web. Dostal jsem se na něj z Osudu, přes článek o ztrátě jasnozřivosti (ikonky dole jsem si nevšiml).

Zatím jsem přelouskal slabou polovinu, až přelouskám i tu druhou, na pár věcí bych se Tě zeptal – tedy pokud to mezitím nepochopím sám.
Mám při čtení Tvých článečků takový zvláštní pocit, který občas při nasávání informací z knížek a z netu mívám a který mi signalizuje:,,Teď narazils na něco podstatného, to si dobře zapamatuj, protože o tom to je.” Tento pocit mívám, když čtu daný text poprvé, max. podruhé a potom ještě někdy, když se k němu třeba po roce vrátím.

Z vlastní zkušenosti vím, že některé věci o kterých píšeš opravdu fungují a o dalších se to důvodně domnívám – ještě jsem v tom nenašel zákonitost, ale daná věc se mi už stala tolikrát, že to prostě nemůže být shoda okolností.
Slovu náhoda se vyhýbám, protože žádná skutečná náhoda neexistuje, to čemu říkáme náhoda jsou jenom jevy jejichž zákonitosti neznáme anebo jsme líní si je spočítat.

gilbert_williams309

Konkrétně:
Pravidelně nepravidelně (jednou za 2-4 týdny) se mi ve spánku zdá krátká sekvence z mého budoucího života viděná mýma očima, včetně zvuku. Zpravidla bývá dlouhá okolo 10 sekund a nebývá to žádný významný okamžik – prostě kousek budoucnosti. Ráno si to nepamatuju, ale až se to potom stane (cca za měsíc až dva), tak si uvědomím, že už jsem to viděl. Je to s přesností ukázky z filmu – jako když v televizi běží upoutávky na filmy, které půjdou večer a když se potom člověk na film dívá, tak si na tom místě v duchu řekne ,,Jo, tenhle záběr byl v upoutávce”.
Už se mi to stalo mnohokrát – více než 50x.
Když jsem to vyprávěl kámošům, z jednoho vylezlo, že jemu se to stává taky.
Nedokážu tuto schopnost nijak řídit, ale stačí mi jako důkaz, že existuje morfické informační pole, které je mimo čas a že je možné se do něj nabourat a ty informace si z něj přečíst, stačí to umět.
Lze důvodně předpokládat, že existují lidé kteří tuto schopnost mají lépe rozvinutou a dovedou si informace vytahovat cíleně a i z cizích informačních polí, protože těžko by se u člověka vytvářela nějaká schopnost, která je mu nanic jako mě – v jednom Tvém článku je dokonce uvedeno, že mozek sám žádné informace neobsahuje, ale jenom si je do tohoto pole ukládá a zase je vytahuje, zřejmě to většina lidí umí hlavně směrem do minulosti. Na to se zkusím zaměřit.

Dále se mi dvakrát, třikrát do týdne stane, že na někoho intenzivně myslím (třeba jsem mu slíbil, že pro něj něco udělám, nebo mu chci zavolat) a on mezitím zavolá mě. Tento jev na sobě pozoruju asi tři čtvrtě roku – předtím se to nestávalo tak často, abych tomu přikládal význam, ale už dlouho se mi stává, že když se na někoho soustředěně dívám a prohlížím si ho (zpravidla na nějakou holku, chlapy si takhle prohlížím méně často) ten člověk se na mě podívá, ačkoliv jsem mimo jeho zorný úhel, nebo přímo za ním a nemá žádný jiný důvod se otočit mým směrem.

Další jev, který na sobě pozoruju by se dal vyjádřit větou: ,,Se mnou je vždy Bůh a řídí moje cesty”, protože situací v mém životě, které dopadly naprosto nelogicky (nebo pro mě neobvykle dobře) už bylo taky tolik, že to nejde odbýt jako shodu okolností.

S tím souvisí další věc: Jako kluk vychovávaný spíše ateisticky jsem párkrát víceméně z legrace požádal Boha o pomoc v nějaké pro mě obtížné situaci a protože to vždycky dobře dopadlo (pokud jsem požádal s dostatečným předstihem před kritickým okamžikem) tak v tom pokračuju, když se občas něco semele tak blbě, že už nevím kudy kam. Snažím se to nezneužívat a žádám o pomoc až když už se mi to opravdu vymyká z rukou.

Bůh musí existovat minimálně ve smyslu Stvořitele, protože tak složitá věc jako je život nemohla vzniknout náhodou – dobře je to vidět např. na fungování lidského těla – tak komplexní systém nemůže být dílem nahodilé shody okolností. Oficiální (pa)věda si je toho dávno vědoma, akorát se jí to nechce přiznat.
Už A. Einstein ve 30.-tých letech posměšně prohlásil, že pravděpodobnost, že život na Zemi vznikl podle Darwinovy teorie je asi taková, jako kdyby se následkem výbuchu v britské tiskárně vysázela a vytiskla Ecyklopedia Brittanica.
Celkově oficiální (pa)věda spíš než touhu po vědění stále víc připomíná náboženskou sektu.

Musím končit, zbytek Ti dopíšu příště.

Zatím se měj jak chceš, jsem rád že o Tobě vím, protože mi můžeš hodně pomoct, možná i já Tobě.

Petr

HealingEarth

Další díla od Gilberta Williamse – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Veronika 2010-06-07 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc hezké, inspirativní. Zvlášť poslední část s Bohem. Také jsem byla od malička ateistka jako poleno. Ale stejně jako Petr už delší dobu věřím, že Bůh, Vesmír, Vyšší moc, každý ať si to nazve jak chce, určitě existuje. Když ho požádám o pomoc, o to, aby mi dal sílu něco zvládnout a vedl moje kroky, vždy mě vyslyší a pomůže. A každý den se mu snažím děkovat za to čím jsem si v životě prošla a procházím :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-06-07 11:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Správně 🙂

Ikona diskutujiciho Vee 2010-06-07 15:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc zajímavý příspěvek. Zvláště mě zaujala ta část, jak ve snu vidí (leč pár sekund) svoji budoucnost. 🙂

Ikona diskutujiciho Alissa 2010-06-07 17:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé, většinou jako bych četla o sobě, zvlášť s útržky budoucnosti ve snech. Zvláštní je, že se mi o budoucnosti přestalo zdát (nedávno) v době, kdy jsem se začala obracet k Bohu.

Ikona diskutujiciho Luz 2010-06-07 19:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podnětné myšlenky a zajímavé zážitky, taky se mi to líbilo.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-06-07 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Slovo Bůh je zprofanované.

Ikona diskutujiciho Andílek 2010-06-08 10:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Chci jen Alušce Andílkovi poděkovat za to, že si mohu číst její křišťálově čistou moudrost, vyjádřenou z mladičkého zářícího Srdce a vám ostatním za vaše hezké reakce. Slovo Bůh je zprofanované, slovo Láska má spoustu různě chápaných odstínů, ale nic nemění na tom, že Bůh je zářící bod, Bůh je a Bůh je láska, a Bůh je vše a nic a díky Bohu jsme a Já jsem je Bůh… Nemějte obavu použít slovo Bůh, ale hledejte  ve svém srdci Boha a ten je čistý a neposkvrněný, nesmrtelný a stále přítomný, plný lásky, síly, obětavý, milující, odpouštějící…

Ikona diskutujiciho ham 2010-06-08 14:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..to s tými bababmi mám tiež, až sa mi zdá, že ich tým plaším – asi majú lepšie vyvinuté vnímanie a cítia pohľad ;-)

Ikona diskutujiciho Deine 2010-06-08 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zajímavý článek. I já mám občas tak sekundový posit deja-vu…ale to možná není to samé =) a co se týče Boha, věřím. Myslím, že jsme určitě byli stvořeni něčím mnohem vyšším a inteligentnějším. Ale něco musím vytknout.Darwin sice celá léta svou teorii o evoluci prosazoval, ale když umíral, odvolal ji. Řekl, že mu až teď došlo, že život prostě nemohl vzniknout jen tak evolucí. A že vše co řekl odvolává. Ale to už se do světa boužel nedostalo.

Ikona diskutujiciho Petr - autor 2010-06-09 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravím Alue i všechny diskutující.

Ikona diskutujiciho Márty 2010-06-09 13:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… komentík 7 Krásná to slova …

Ikona diskutujiciho esteritka 2010-06-09 22:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj mne sa stávajú tieto veci, že vidím niečo z budúcnosti a potom sa mi to naozaj stane a ja si pomyslím: toto som už videla predtým a keď je to niečo zlé, tak to vedome zmením. Napríklad som videla ako urazím svoju sestru nejakou hlúpou poznámkou a potom keď tá situácia nastala tak som si zahryzla do jazyka a bola ticho a tak som sa vyhla konfliktu. Tieto záblesky mávam keď zaspávam, keď už nie som hore ale ešte nespím.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-06-10 09:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidíte, tak ty své zážitky popište, uděláme si z toho příspěvky, ať se můžeme všichni pořádně poplácat po zádech 🙂

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-06-10 11:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Petr mi píše zo srdca – vždy veľmi pekné príspevky. Vďaka.

Ikona diskutujiciho JanaJ 2010-06-10 11:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mne sa stávajú podobné veci, no nielen v snoch, ale i stále v bežnom živote, najčastejšie, keď chcem urobiť niečo nesprávne. Vtedy sa mi rýchlo premietne to, čo sa stane, ak urobím, čo zamýšľam. Výsledkom je, že v okamžiku zmením názor a už veľakrát mi to pomohlo nielen vyhnúť sa nepríjemnostiam, ale doslova aj zahrániť si kožu.

Ikona diskutujiciho Jan 2010-08-17 10:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dopis Petra mi je hodně blízký, stává se mi skoro to samé.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek