DOPORUČUJI: Antiparazitiká – zoznam najsilnejších prírodných prostriedkov proti parazitom

12.12.2014 v Výživa 12

Človek môže byť hostiteľom viac ako 100 rôznych druhov parazitov, od mikroskopických vírusov, baktérií, červov, kvasiniek či pliesní, až po pásomnicu, ktorá môže narásť viac ako jeden meter. Parazity nie sú iba v hrubom čreve, ako sa väčšina ľudí domnieva, môžu sa nachádzať aj v iných častiach tela, napríklad v pľúcach, pečeni, slezine, žalúdku, svaloch, nosohltane, mozgu, srdci, krvi, koži, urogenitálnom systéme, očiach a pod.

Tu je zoznam najsilnejších prírodných antiparazitík, vďaka ktorým sa môžme zbaviť nepríjemných cudzopasníkov v našom tele:

Palina

(pozn Alue: Palina je pelyněk. Ovšem pozor, musíte vybrat správnou odrůdu a vhodně ji připravit. Za tímto účelem doporučuji nastudovat si první vhodné publikace, jako je třeba tahle: Jak se zbavit parazitů do pokusů naslepo se s pelyňkem rozhodně nepouštějte!)

Šťava čistí organizmus od prvokov a ďalších mikroorganizmov, jednobunkových bičíkovcov, hemolytického stafylokoka, lamblií, bičíkovcov. Všetky tieto parazity narušujú látkovú výmenu, spôsobujú zápal tenkého čreva, rôzne pečeňové choroby, upchávajú žlčovody, provokujú kožné ochorenia (alergia, koprivka, ekzém, psoriáza atď.) a v neposlednom rade vedú taktiež k chorobám z nachladnutia s hojným vylučovaním hlienov. Proti hlístam zaberajú klystíry z výťažku paliny, ktoré sa zavádzajú do tela po vypudení stolice. Pridáva sa do nich cesnak: v jednom pohári výťažku uvarte cesnakovú hlavičku. V lekárskej praxi sa využívajú kvety z paliny, ktoré sú silno protihlístové. Kvety rastliny sa usušia, roztlčú v mažiari a užívajú sa v zmesi s cukrom, zaváraninou, medom a sirupom. Dávkovanie pre dospelých: behom dvoch dní sa užíva päť gramov paliny tri krát denne hodinu, hodinu a pol pred jedlom. Po užití poslednej dávky sa pacientovi na noc dáva preháňadlo.

Kontraindikácie: palina je v zásade jedovatá rastlina a je zakázaná ju užívať v tehotenstve a pri žalúdočných vredoch. S palinou sa to nesmie preháňať, obzvlášť opatrné by mali byť chudokrvné osoby. Nadmerné užívanie paliny dokonca i v malých dávkach môže spôsobiť kŕče, kŕčovité záchvaty, halucinácie alebo psychické ťažkosti.

Červená paprika

Je silným stimulátorom pre tráviacu sústavu i krvný obeh. Efektívne likviduje vonkajší i vnútorný chlad. Je vhodná pri srdečnej slabosti, spaľovaní toxínov v hrubom čreve i pri vylučovaní parazitov.

Cesnak

Cesnak omladzuje, dezinfikuje. Čistí krv a lymfu od toxínov a vyháňa z nich kolónie mikroparazitov a nielen z nich ale aj zo žalúdka, čriev a celého tráviaceho traktu. Vynikajúci účinok majú cesnakové klystýry, pretože zabíjajú parazity priamo v hrubom čreve.


Ionty striebra a medi

zabíjajú mikróby a ďalšie patogénne organizmy

Urina

urina pôsobí ako okysličovadlo a homeopatikum. Najsilnejšiu okysličovaciu schopnosť má novorodenecká urina

Dubová kôra

2 polievkové lyžice dubovej kôry zalejte 2 dcl vriacej vody, nechajte 4 – 6 hodín luhovať v termoske, sceďte a pite na lačný žalúdok. Termosku odporúčame preto, že sa v nej voda nasýti fytoncídmi lepšie ako v otvorenej nádobe.

Anýzový výťažok

obsahuje prchavé fytoncídy, ktoré ľahko prenikajú cez póry v koži dovnútra organizmu. Negatívne pôsobí na hlísty a vypudzuje ich z organizmu von.

Bylinková zmes

pijeme bylinkový zápar z dvoch polievkových lyžíc rešetliakovej kôry a 2 polievkových lyžíc harmančeka, ktoré sa zalejú 200 ml vriacej vody a nechajú uležať 2-4 hodiny v termoske. Potom sa nápoj scedí a pije sa na lačný žalúdok.

Šťavelové listy

V lete a na jar si občasdajte na lačný žalúdok niekoľko listov šťavelu.

Klinček

Klinček efektívne pôsobí na parazity a ich vajíčka. Stimuluje pľúca a žalúdok. Dezinfikuje lymfatickú sústavu a odstraňuje chlad.

Granátové jablko

Ideálne proti hlístam, červom a pásomniciam

Proti parazitom sú účinné aj:

 • Tekvicové semienka
 • Mäta prieporná
 • Materina dúška
 • Chren
 • Horec
 • Zázvor
 • Cibuľa

Úprava stravovacích pravidiel pri parazitoch:

Parazitom najviac vyhovuje výdatná, nadmerná, chaotická, zmiešaná strava obsahujúca veľa sladkostí. Bez úpravy jedálničku a zmeny stravovacích návykov sa parazitov nezbavíte.

1) Stop prejedaniu.

2) Jedzte len také množstvo, ktoré je pre váš organizmus optimálne.

3) Stravovanie nesmie byť chaotické a musí byť pravidelné.

4) Piť pred jedlom, nie počas jedla.

5) Od jedálnička zaraďte jedlo obsahujúce biologicky aktívne prvky.

Mikroparazity sa často držia v krvnej plazme. Aby sa odtiaľ vypudili, musíte organizmus zasýtiť kremíkom a tekutinami z čerstvých rastlinných štiav. Ionity kremíku vytvárajú energeticky nabité koloidné systémy. Koloidný systém z kremíku má špecifický elektrický náboj a preto má zvláštne schopnosti: priťahuje, udržuje, ničí a vypudzuje z organizmu víry a škodlivé mikroorganizmy a vylučuje von ich toxíny.

Je to ako oligodynamický účinok: pozitívne nabité ióny sa prepojujú s aktívnymi centrami baktérií, ktoré sú na povrchu bunečného povrchu nabité negatívne. Tým zablokujú aktívne centrá baktérií, cez ktoré prebieha ich látková výmena a s ktorými si vymieňa energie s okolitým prostredím. To znamená pre patogénne mikroorganizmy istú smrť.

1) Doplniť kremík: kremík obsahujú: celozrnné potraviny, ovocie, zelenina. Veľa kremíku má napr. praslička roľná (pozn.Alue: viz. můj článek k tématu o přesličce: Křemíkem na posílení vlasů i nehtů) alebo čerstvá uhorková šťava, čerstvá papriková šťava. Tieto šťavy obsahujú vysoko kvalitný a ľahko vstrebateľný kremík. Obe šťavy sa dajú kombinovať s mrkvovou šťavou.

2) Odstrániť zo stravy živočíšne bielkoviny. Parazity je potrebné odstrihnúť od výživy a potom sa prestanú rozmnožovať. Po dobu liečby nejedzte živočíšnu bielkovinovú stravu – mäso, vajcia, ryby ani mlieko. Vylúčte všetko priemyselne vyrábané pečivo a ďalšie produkty obsahujúce kvasnice. Zo stravy vylúčte kávu, bujóny, krupicu a obmedzte spotrebu soli. Pamätajte: sladkosti okrem prirodzených akými sú med, čerstvé šťavy sú tabu.

3) Užívajte probiotiká

4) Zelené potraviny. Parazity nemajú radi potraviny zelenej a červenej farby. Obzvlášť im nesedí chlorofyl. Neznášajú pálivé a horké potraviny.

5) Červené lesné plody. Väčšina lesných plodov červenej farby sú silnými antiparazitikami, napríklad brusnice a obzvlášť brusnicová šťava okamžite hubí bičíkovcov. Podobné vlastnosti má aj moruša, figy, maliny, citróny, čučoriedky, tomel a granátové jablká.

6) Surová zelenina vyháňa hlísty, kyslá zelenina ničí všetky druhy parazitov usadených v organizme.

7) Jedzte oleje z tekvicových, dyňových, horčičných semienok. (Obsahujú fytocidy, ktoré majú antiparazit. vlastnosti. Užívajte tri krát denne 1 čajovú lyžičku pred jedlom alebo počas jedla)

8) Doplňte jedálniček o sušené morské riasy, či sladkovodné riasy – napr. spirulina.

Liečba hlístov, škrkaviek

Odčervenie koňakom a ricínovým olejom je efektívna metóda zameraná na očistu tráviaceho ústrojenstva od parazitov.(pozn. Alue: Zrovna tento návod pochází z knihy ,,Jak se zbavit parazitů“, na kterou jsem odkazovala nahoře.)

Na lačný žalúdok pijeme zmes 50 ml vysoko kvalitného koňaku, ktorý má 3-4 hviezdičky, a rovnaké množstvo ricínového oleja.

Mechanizmus pôsobenia procedúry je nasledovný: koňak paralyzuje hlísty (doslova sa ním opijú), takže sa nemôžu pevne prisať k črevným stenám a ani sa schovať do nejakého zákutia v tele. Ricínový olej vás preženie a vylúči ich z tela von. Rovnakú procedúru opakujte i na ďalší deň. Niekedy sa stane, že na prvý krát metóda nepomôže a hlísty nevylezú. Pokiaľ vychádzajú na prvý i druhý krát je nutné proces zopakovať i po tretí krát a v prípade nutnosti i štvrtý krát. O tom, že sú všetky hlísty z tela vylúčené, sa presvedčíte tak, že v stolici žiadne nebudú.

Deti – u detí prebieha očista trocha inak. Zobuďte dieťa okolo 1 – 2 hodiny v noci a dajte mu piť nejaký veľmi sladký nápoj, napr. čaj, šťavu z kompótu, sirup alebo zaváraninu. 20-30 minút na to dávku ricínového oleja. (15 – 30 g podľa veku). Hlavné je, aby dieťa prehnalo. Nasledujúci deň procedúru opakujte a robte ju po celú dobu pokiaľ sú hlísty prítomné v stolici.

Liečba toxoplazmózy:

 • očista organizmu
 • nasýtenie organizmu kremíkom
 • liečba palinou a cesnakovou tinktúrou
 • užívanie elixíru Trojčátko (pozn.Alue: Trojčátko je zevrubně popsané v knize ,,Jak se zbavit parazitů“) a liehovej tinktúry zo šupiek alebo vnútorných membrán vlašských orechov
 • urinová hladovka
 • potieranie kože starou urinou
 • posilňovanie imunity

Liečba bičíkovcov (trichomonasvaginalis, trichomonastenax, atď)

– elixír Trojčátko (viď nižšie)

– liehová tinktúra zo šupiek alebo vnútorných membrán vlašských orechov (Nazbierajte pohár vnútorných membrán vlašských orechov, rozomeľte ich v mlynčeku na kávu a premiešajte s alkoholom a nechajte odstáť na temnom mieste). Prvý deň užívajte 5 kvapiek na lačný žalúdok, druhý deň 10 kvapiek a tretí deň 20 kvapiek a takto pokračovať celý mesiac.

– doplniť kremík

Najviac sa osvedčili horké byliny s antiparazitárnymi vlastnosťami v sušenom stave: palina, klinček. Ďalej užívame cibuľu, cesnak, horčicu, chren, mandarínky, citrón, ríbezle. Ďalej sa odporúča omývanie pohlavných orgánov v hlinenej vode. Je nevyhnutné vylúčiť mäso, sladkosti, tučné jedla a kvasnice.

Liečba chlamýdií:

Liečba chlamýdií je nesmierne obtiažna, pretože títo malí paraziti žijú vnútri v bičíkovcoch. Liečba prebieha v dvoch etapách. V prvej etape je potrebné sa zbaviť bičíkovcov a v druhej etape chlamýdií. K druhému kroku sa môže pristúpiť až po 7 – 10 dňoch po liečbe nákazy bičíkovcami. Nevyhnutná je očista organizmu a zvýšenie obranyschopnosti. Nakoľko chlamýdie sú mimoriadne zákerné, liečiť by sa mali všetci členovia rodiny, predovšetkým manželské páry, u ktorých by liečba len jedného nebola účinná. Proti chlamýdiám používame elixír Trojčátko, palinu, liehovú cesnakovú tinktúru. Chlamýdie neznášajú pitie uriny a vtieranie starej uriny do pokožky.

Liečba plesní a húb:

Väčšina plesní potrebuje vitamíny, biotin, riboflavín, thiamín a ďalšie. Odoberajú ich z organizmu človeka. Plesne nemajú radi odvodňovanie, to je pre ne zhubné. Proti plesňovým chorobám sú účinné vysušujúce prostriedky a metódy napr. suchá hladovka.

Liečba plesní: Optimálna by bola 3-5 dňová hladovka, prípadne urinová terapia. Dôkladne si prepláchnite krk Lugolovým roztokom, čo je jód s glycerínom a predáva sa v lekárni.

Môžete si z neho pripraviť liečebný nápoj: 2-3 kvapky pridáte do 100 ml teplej vody. K preventívnemu opatreniu plesňových ochorení sa hodí cyklus antiparazitárneho liečenia s elixírom Trojčátko. Plesne neznášajú odvodňovanie a soľ a taktiež rastliny s pálivou chuťou, obzvlášť cesnak a šťavu z neho, ktorá sa užíva samostatne alebo ako výťažok. Ďalším vynikajúcim ochranným prostriedkom je odparená urina, do ktorej sa pridáva lyžička soli.

Liečba lamblií:

Recept č. 1 – opláchnite 50 g brezových listov, položte ich do smaltovaného kastrólu, dobre stlačte a prikryte tanierikom, aby boli stlačené. Potom kastrólik zavrite pokrievkou a na noc omotajte tkaninou. Ráno preceďte a dajte do chladničky. Pite tretinu pohára pol hodiny pred jedlom.

Recept č. 2 – do pol litra vody pridajte 2 cesnakové hlavičky a nechajte 5 dní odstáť. Užíva sa 1 polievková lyžica na lačný žalúdok, ktorá sa zajedá jednou polievkovou lyžicou medu. Liečba trvá mesiac.

Liečba škrkaviek:

Liečba tekvicovými semienkami: Ráno na lačný žalúdok zjedzte pohár lúpaných tekvicových semienok, dva surové žĺtky z domácich vajec a niekoľko menších kúskov sleďa (konzervovaného v soli). Potom si na dve hodiny ľahnite a na pravý bok priložte ohrievač. Každé tri minúty zjedzte kúsok tohto sleďa, celkom 4 kúsky. Liečba trvá 5 – 6 dní. Počas liečby je potrebné zotrvávať v tichu a dbať na to, aby nikde nebolo počuť zvuk vody.

Liečba cibuľovým a cesnakovým klystýrom: Hlísty spoľahlivo vyženie z tela klystýr z cibule a cesnaku. Tri cesnakové strúčiky a rovnaké množstvo cibule rozrežte, zalejte teplou prevarenou vodou, nechajte 3-4 minúty pôsobiť, sceďte a pretlačte cez kúsok gázy. Zbytkový výťažok premiešajte do 1,5 až 2 litrov vody (36-39 stupňov Celzia). S pomocou Esmacherovej šálky zaveďte roztok do konečníku. (po toalete). Niekoľko takýchto procedúr stačí aby ste sa zbavili, hlíst, škrkaviek či iných parazitov.

Zdravotné problémy, symptómy a vonkalšie znaky pri parazitóze:

Príznaky: uhry, vyrážky, vriedky, hrubá koža, pehy, rôzne škvrny na koži, príliš skoré vrásky na tvári, skorá plešatosť, praskliny na pätách, štiepivosť alebo lámavosť nechtov.

Nákaza parazitmi sa prejavuje častými infekciami (nachladnutie, angína, chronický zápal krčných mandlí, zápaly sliznice, zápaly vedľajších nosných dutín (sinusitída), polypy, chrápanie.)

Príznaky parazitárnej nákazy u žien: biely výtok, zápal vaječníkov, bolestivá a nepravidelná menštruácia, celkové vyčerpanie, fibróza, myóm, fibrózna cystická mastopatia, zápaly nadobličiek, močového mechúra a ľadvín.

Príznaky parazitárnej nákazy u mužov: prostatitída, impotencia, adenómy, , cystitída, kamene a piesok v močovom mechúry. Infekcia môže narušiť psychiku až do tretieho pokolenia.

Najčastejšie príznaky parazitózy:

 • zápcha
 • hnačky
 • plynatosť a nafúknutosť
 • bolesti kĺbov a svalov
 • alergie
 • kožné problémy
 • anémia
 • granulómy
 • nervozita
 • poruchy spánku
 • škrípanie zubami
 • chronická únava
 • poruchy imunity
 • onkologické ochorenia

Elixír Trojčátko

– Tinktúru zo šupiek vlašských orechov pripravíte tak, že rozdrobíte 15 šupiek, zalejete pol litrom liehu a necháte na svetle 30 dní vyluhovať. Potom ju prenesiete na temné miesto. Orechy sú najlepšie také, ktoré práve dozreli a ešte visia na strome alebo práve odpadli. Ich zelená šupka sa hodí k príprave tinktúry najviac pretože obsahuje veľa jódu. Ak nezoženiete tieto šupky, užite Lugolov roztok, čo je jód s jodidom draselným. Užíva sa 5 – 10 kvapiek na 50 až 100 ml vody.

– Palina skvele čistí organizmus od parazitov od mikroorganizmov až po veľké hlísty. Palina sa vždy užíva len zrelá. Zbierajú sa listy a plody, najlepšie v tvare guľôčky a potom sa sušia a drvia. Užívajú sa v suchom stave ako prášok a zapíjajú sa obyčajnou vodou. Dávka na jedno užitie je 200 – 300 miligramov (1/2 čajovej lyžičky)

– Tretím komponentom Trojčátka sú semená klinčeka. Obyčajné semená, ktoré sa používajú pre kulinárske účely, je potrebné pred použitím rozdrviť. Na jednu dávku stačí 500 miligramov, čo zodpovedá veľkosti hrášku. Dávky sa zvyšujú postupne: Prvý deň jedna dávka, druhý deň dve a od tretieho dňa po desiaty deň sa užívajú tri krát denne. Prášok z klinčeka sa užíva pred jedlom. Ďalej sa preventívne počas celého roka užívajú tri menšie dávky raz za týždeň. Doktorka Clark odporúča užívať všetky tri zložky Trojčátka naraz – tinktúru zo šupiek vlašských orechov, paliny a klinčeku. S elixírom Trojčátko si efektívne očistíte organizmus od všetkých druhov parazitov a hnisavých infekcií.

Neodporúča sa tehotným ženám.

Vírusy

Víry a mikróby väčšinou neznášajú vysokú teplotu a väčšina z nich uhynie pri 50 – 60 stupňov celzia do pol hodiny až do hodiny. Ničí ich tiež kyslík vo vzduchu. Neznášajú zmeny pH vnútorného prostredia organizmu smerom ku kyslému, ultrafialové žiarenie, rastlinné farbivá a bojí sa niektorých chemikálií, napr. obyčajnej kyseliny askorbovej. (vit C)

Spracované podľa knihy – Genadij Malachov: Jak se zbavit parazitů, Eugenika 2001

Zdroj: http://www.eiaktivity.sk/2012/antiparazitika (redakčne upravené)

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Iveta 2014-12-12 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je krásné, kdykoliv se na něco zaměřím a začnu se o to zajímat, objevím o tom článek na serverech, které navštěvuji :-D jak mi to život krásně přihrává. Já teď koukám na antiparazitární balíček od Jukl, obsahuje Pelyněk, ořešák, hřebíček a slezinu. Nemáte s ním někdo zkušenost?

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-12-12 16:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Má někdo ještě nějaké zkušenosti s léčbou plísní? Například když si netroufneme na hladovku ani urinoterapii 🙂

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-12-12 20:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak a právě jsem se naučila pár slovenských názvů bylinek 🙂 to se mi bude hodit při dalším studiu 🙂

Ikona diskutujiciho BP 2014-12-12 20:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Pred 2 lety jsem si koupila od bylinkare pana Jukla antiparazitarni smes. Jestli ale pomohla, nedokazi rici. Brala jsem ji jako prevenci a nevsimla jsem si, ze by ze me behem nebo po dobrani neco odeslo. Takze nemohu posoudit ucinnost. Ale urcite to neuskodi. 1-2x do roku bych to podstoupila.

Ikona diskutujiciho Ivett 2014-12-12 22:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám vyzkoušeno (několikrát) na pročištění, především střev, Helmifit od Naděje (p. Podhorná). Je to přírodní a pokud se bere opravdu pravidelně a tak, jak má, tak se člověk nestačí divit, co z něj leze za potvory :-). Je to sice trochu nechutné, ale zajímavé – sledovat během kúry, co jsme vyprázdnili :-) Jako já čučela jak blázen. A to jsem vegetariánka a dělám pravidelně půsty (i několikadenní) a různé detoxikační kúry.     Každopádně super článek a užitečné rady, určitě něco vyzkouším… :-)

Ikona diskutujiciho onyxxx 2014-12-13 13:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1Tuto antiparazitální kúru jsem zkoušela…neposoudím, jestli mne to zbavilo nějakých těch potvor, ale přestalo mi pálení žáhy. A tím jsem trpěla docela dost. Ale spíš doporučuji…:-)

Ikona diskutujiciho Henryho 2014-12-13 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

čo je to také "pásomnicu"

Ikona diskutujiciho Henryho 2014-12-13 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

cesnakové klystýry

Ikona diskutujiciho Henryho 2014-12-13 14:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

v článku je popsána celá řada "babských rad,receptů" pěkný článek dávám pět hvězdiček

Ikona diskutujiciho Chybi 2014-12-13 15:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tam deprese a psychicke poruchy ci choroby…

Ikona diskutujiciho Fred 2014-12-14 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: "pásomnica" je česky tasemnice.

Ikona diskutujiciho Majda 2017-09-11 17:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Česnek a hřebíček, je na léčbu parazitů super. Vyzkouším i pelyněk

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek