Duch-hovní lidiškové

29.3.2014 v Poselství 39

Víte, co mě občas obtěžuje? Takoví ti duch-hovní lidičkové, kteří v podstatě fungují v diskuzích jako trollové.

Cokoliv člověk napíše – a je úplně jedno na jaké je to téma – objeví pod článkem od takových ,,lidišek“ komentář, který je sice většinou obsáhlý, ale vůbec nic podstatného neříká, neobsahuje nic, co by nějak prakticky a hodnotně doplňovalo sdělení článku. Zkrátka hodnota je absolutně na bodě mrazu.

Obsahem takového ,,příspěvku“ je vždy směška vět, které na první pohled vypadají strašně moc moudře, duchovně a učeně, ale ve skutečnosti je takoví lidé píší úplně všude, pořád dokola, stejně a když se nad nimi zamyslíte, tak vám vůbec k ničemu nejsou.

Obsahují buď nějaké velice obecné poučky, co už všichni četli 100x, nebo vyloženě nesmysly.

V podstatě jsou takové příspěvky jen žrouti vašeho času a absolutně ubíjející vaši snahu cokoliv ještě dál dělat, nebo se nějak snažit. – A k tomu jsou patrně i psané, protože si nedovedu moc představit člověka, co by takové průjmy mínil vážně.

Jsou to komentáře tohoto typu:

,,Nešiřme strach, to je to co elity chtějí a kdo šíří takovéhle články, ten šíří strach a pracuje pro ně a měl by se stydět a fujky! My jsme láska, květinky, sluníško a když si to nepřipustíme, tak nás nic nesejme.“

Jednoduchý fakt je ten, že pokud někdo publikuje článek, který obsahuje nějaké varování (například: Že GMO způsobuje rakovinu, že z mobilů přiložených k hlavě vznikají nádorová onemocnění, že chemtraily ucpávají plíce a mladí lidé díky tomu umírají na embolie), dělá to proto, aby u lidí došlo k UVĚDOMĚNÍ.

Protože když si něco uvědomím, tak s tím můžu začít něco dělat. Začnu se například: GMO striktně vyhýbat, abych si zachoval zdraví. Přestanu u sebe nosit mobil a zvyknu si používat pevnou linku a e-mail. Budu pravidelně dýchat solnou páru, abych v hlenech vykašlal ten hliník, který jsem nabral venku… To je správný účel. Říct lidem: ,,Je to takhle, něco s tím dělejte, pomožme si.“


Existuje několik skupin lidí, kteří se liší podle reakcí na podobné články. Tyto reakce jsou pořád stejné a neustále se opakují:

Část lidí takto správně reaguje, jednoduše si věc uvědomí a zařídí se podle toho. Pak jsou zdraví, ledacos se přiučí, nebo dojdou s vlastním dobrým nápadem. Je jich ale drtivá menšina.

Pak je skupina co tomu věří ale nic s tím neudělá, protože je líná něco se sebou dělat a něco na svých zvycích měnit, nebo si to prostě neuvědomí a nepřiloží tomu potřebnou váhu.

Pak je skupina, co tomu neuvěří a ta se chová různě: Někdo slušně diskutuje (výjimka), někdo autora článku pošle do řiti (zcela běžné), někdo začne strašně aktivně hledat, jestli to není na HOAX.CZ, nebo jakýkoliv jiný zdroj, který by ho uklidnil, že článek není pravdivý, protože se toho bojí.

A ti se – díky svému strachu – trošku kryjí s poslední skupinkou a to jsou právě ti ,,duch-hovní lidiškové“…

,,Duch-hovní človíček“ je někdo, kdo na podobný článek reaguje obrovským strachem. Začne se bát a neví co s tím má dělat. A podle pravidla ,,podle sebe soudím tebe i všechny ostatní“, začnou rychle psát, ,,AŤ NEŠÍŘÍME STRACH“.

Zaprvé takový člověk díky svému strachu ani trochu nepochopil smysl toho, proč nějaký takový článek vyšel, zadruhé díky svému strachu patrně ani nepochopil jeho poselství, ale hlavně (a to je bod třetí) aby uklidnil svoje vzruchy, začne napadat zdroj či autora, že slouží illuminátům, protože šíří mezi lidmi strach a chce je přes strach ovládat a to je strašně neduchovní, fujky…

Takoví lidé nejvíce sedávají v lavicích v kostelech, protože to jsou právě oni, které nejvíc ovládá strach a zastrašovací víra, ta na ně platí velmi spolehlivě. Ba ji dokonce vyhledávají, jsou na to zkrátka náchylní… Takže samozřejmě svoje ustrašené příspěvky ještě často prokládají výroky o ,,Pánu Ježíší Kristu a Boží vůli“…

Upřímně nechápu, proč se vůbec někdo zabývá konspiračními teoriemi, nebo duchovnem, když je to takový strašpytel, který si s tím nedokáže potom poradit? Proč vůbec takový článek rozklikne?

Proč ho čte (jestli ho teda vůbec aspoň trochu čte, hlavně že ho komentuje)?

Když se toho bojím, tak na to nejsem jednoduše připravený. A když na to nemám, proč to čtu? Proč se tím zabývám? – Sám se sebou takhle stejně nic neudělám, nijak mě to nevylepší, jenom si udělám v hlavě binec a pak matu všechny okolo svými řečmi o nešíření strachu a že musíme být sluníčkoví lidičkové a že když si ten ,,chemtrail nepřipustíme, tak se nám v plicích neusadí…“ Což je samozřejmě naprostý nesmysl a hraničí to už i s nějakou psychickou poruchou.

Ukažte mi totiž nějakého dospělého a svéprávného člověka, který věří tomu, že když před něčím zavře oči, tak se ho to netýká?

Jako že se postaví před jedoucí auto, zavře oči a řekne, že ho to auto nepřejede, když ho nevidí? … Takový člověk podle mě mezi normálními lidmi jednoduše neexistuje. Vlastně vůbec nechápu, jak taková bytost vůbec může na tomto světě fyzicky přežít, protože podobná víra je docela dost nebezpečná, hlavně tomu, kdo jí trpí.

Mezi jedoucím autem a chemtraily, mobily, GMO, mikrovlnkami, Fukushimou, čipováním a podobnými ,,srandami“, není absolutně žádný rozdíl. Jen v jedné maličkosti: Všechno jmenované, kromě toho jedoucícho auta, se šíří pomalu, potichu, ale jistě a zasáhne nás to ne hned, ale až postupem času. A to je to, co ty lidi děsí a to je to, na čem někteří staví svoji obhajobu, že ,,to není pravda“.

Proti něčemu se dá bránit snadno, proti něčemu už hůř, ale hlavní je se nebát a být zkoumavý, zvědavý, aktivní. Protože Vědění je moc. Jedině ten kdo ví, může se bránit, nebo něco dělat. Kdo neví a zavírá oči, toho to auto přejede.

Takže tyhle nesmysly o ,,nešíření strachu“, jsou úplně mimo mísu… Nikdo nepublikuje burcující články proto, aby lidi děsil, ale aby s tím ti lidé mohli něco dělat. A pokud to někdo nechápe, tak u toho evidentně nemá co dělat, protože tyhle články nejsou určené pro lidi, co umí na všechno neznámé reagovat plazím mozkem ,,Strach: bojuj nebo uteč“, ale pro lidi, co pod vlivem takové zprávy ZAČNOU PŘEMÝŠLET, tedy jsou už o něco dál… Ne se však bát, to nikomu k ničemu není a je to zcela primitivní reakce, o které bych se domnívala, že jí ,,duchovní lidé“ netrpí, když o sobě tak rádi říkají, jak jsou strašně moc na výši a daleko a vymeditovaní… To se hele hned pozná 🙂

Také mě baví, jak se pořád všichni lidé zabývají eliminací svých strachů, ale ti co těmi strachy nejvíc trpí, o tom budou poučovat jiné lidi a budou je ještě obviňovat…? Vždyť je to úplně postavené na hlavu.

Další vysoce intelektuální průjem, který se objevuje pořád dokola, je tento druh:

,,Všechno jsi ty, podívej se do svého nitra, když si vyřešíš konflikt, tak to zmizí.“

To staví na tom, že dotyčný pisatel si někde přečetl, že to na něco funguje a pak to aplikuje úplně na všechno.

,,Vyřeš si svůj konflikt a pak to zmizí.“ – Funguje jako pravidlo u problémů, které jsou: Noční můry, vztahové problémy, stále se opakující osobní problémy týkající se financí, rodinných vztahů, kariéry, práce, sebelásky atd., nemocí – tady to hlavně platí na rakovinu.

Souhrnně se to dá použít jako pravidlo na situace, kdy jsme pouze my sami jejich tvůrci. To znamená, že pokud mám v těle nemoc, tuto nemoc jsem si nějakým způsobem udělal a tedy si ji sám mohu i spravit, například vyřešením svého vnitřního mindráku, který je většinou prvopočátek všeho.

Podobně jsou na tom vztahy. Když se chovám špatně k jiným lidem, tak se pak oni chovají špatně i ke mně, nemám kamarády, atd atd… Tady to je PRAVDA.

JENOMŽE to NEPLATÍ v případě, že se jedná o nějakou situaci, kterou jsme NEVYTVOŘILI MY, ALE NĚKDO ÚPLNĚ JINÝ.

A to jsou například už výše zmíněné nebezpečné projekty, objekty, předměty (př. Mobily, mikrovlnky, Wi-fi, antény mobilních telefonů, GMO, farmacie atd.)

Tady nemůže nikdo nikdy aplikovat pravidlo, že všechno okolí odráží mě a že když si vyřeším svůj problém, tak že to zmizí… Například: Farmacie vznikla absolutně nezávisle na mé osobě a já nikterak nepřispěla k tomu, aby existovala a zabíjela lidi. A když budu dělat, že tato mafiánská instituce neexistuje, tak se na té situaci VŮBEC NIC NEZMĚNÍ. Protože já NEJSEM jejím tvůrcem…

Takže chápete tu logiku, kdy vy například publikujete film o nebezpečných antidepresivech, a varujete ať ty jedy nikdo neužívá, tak někdo vám tam napíše, že to co vidíte je důsledek vašeho vnitřního konfliktu a ať si ho vyřešíte, ať žijete v lásečce a že pak se to samo vypaří? – Žádnou logiku to nemá.

Nejvíc mě baví komentáře o tom, že se máme obrátit na víru, ,,PROTOŽE VÍRA V NAŠEHO PÁNA JEŽÍŠE KRISTA NÁS SPASÍ A PŘED VŠÍM OCHRÁNÍ.“

A opravdu to píšou caps-lockem, asi aby jejich výsostně důležitý příspěvek nikomu neunikl…

Pomoc.. Na jakou planetu jsem to přišla? Nějak nevycházím z údivu.

Inkvizice, pálení čarodějnic, křížové výpravy, vybírání desátků a v poslední době vyhlášení imunity na všechny pedofilní kněží, to by přece už mělo samo o sobě stačit k tomu, aby všem lidem došlo, co to je za satanistickou verbež, ale ono ne… A když se na to někoho zeptám, tak mi řekne, že vraždění čarodějnic a všechno ostatní jsou jenom ,,pomluvy“, že prý to vůbec nebylo.

Jediné moje štěstí je, že na mé stránky moc ,,duch-hovních lidišek“ nechodí, protože já podle nich nejsem dost na výši, nejsem na ně dost -posh, -guru, nemám -swag a -nemedituji a hlavně šířím strach když publikuji články o globálním dění, tak je to rychle odradí.

Přesto se najde pár velice úporných jedinců, kteří píší svoje poznatky o ,,nešíření strachu, řešení si svých mindráků a lásce k Ježíší“ celkem pravidelně. Dokonce jim vůbec ani nevadí, že jim to nevydám a že to mažu. Příště přijdou znovu a napíšou to zase… Co z toho mají? Proč někdo píše někam duch-hovní výžblept, když mu to nikdo nezpublikuje?

Takže postupem času se naštěstí míra podobných příspěvků snižuje, přesto se ale sem tam vždycky nějaký objeví, hlavně když jde o převzatý článek o něčem, co se chystá. Tady ale podobné nelogické nesmysly, které píšou tihle strašpytlové, nemají místo.

Mě zajímají normální lidé s normálním myšlením, kteří nad věcmi přemýšlí a umí si vytvořit svůj vlastní názor. Bez toho aby kohokoliv napadali, nebo vykládali, ,,ať nešíříme strach…“

Asi na tohle nejsem dost duchovní, posh a všechno, když pro to nemám pochopení…

Závěr:

Ještě bych nakonec poprosila duchovní lidičky, aby mi neříkali, že jsem článek napsala na popud něčeho, co mě naštvalo, nebo že jsem ho psala v naštvanosti a mám nějaký osobní problém… Vždy když napíšu nějakou kritiku, nebo že se mi něco nelíbí, tak něco takového pak musím číst v diskuzích. Jakobych snad měla povinnost všechno chválit a být ze všeho totálně nadšená. – Takovou povinnost nemám.

Takže bych byla ráda. Kdyby se pro jednou od toho už upustilo a vyjadřovalo se k tématu. Bez řešení toho, která osoba byla v jakém rozpoložení, když článek vzniknul a proč vzniknul, ,,agresore přiznej se“ apod. Toto zamyšlení chci totiž napsat už poměrně dlouho, protože ,,duch-hovní větičky“ jsou celé roky stále aktuální téma, na mnoha webech a blozích se vyskytují. Podle toho, nakolik je autor stránek ochoten je trpět.

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ryshoun 2014-03-29 07:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkně napsaný článek, přesně tak mi to taky příjde. Je zvlaštní že v této době se cirkve domáhájí peněz od státu které jim prý patří ale už nikdo se neptá kde že je vzali. Jak je vydělali. Právě placení desátku, prodávání odpustů, pálení čarodejnic apod. to mělo jen jeden cíl. Získávání majetku. A přítom v bibli co vím se zdůrazňuje význam chudoby a majetek tam není postaven v dobrém světle. Není to paradox? :-)

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-03-29 07:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyto komentáře taky znám, ovšem setkávám se s nimi v menší míře, takže mi zas takový problém nedělají. Zasměji se a mažu 🙂

Ikona diskutujiciho michaela kratka 2014-03-29 07:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alusko,prvni moje reakce jsou strach,sok.Strach v tom slova smyslu,jsem schopna se tomu ubranit?Sok,co to na sebe stale zkousime.Sok,ze jsou nekteri lide schopni byt takhle zly.Abych byla konkretni.Cipovani miminek,jsem ted tehotna,tak tohle tema je pro me nejdulezitejsi.Hodila jsem na fb svuj nazor.Maminky napsali,neco v tom smyslu,to je chtej cipovat jak zvirata?Nebo,ze se deti ztraceji, tak asi pro to.Ale proc to pisu.Napsala jsem to jak maminkam,tak i pratelum.Pratele zareagovali presne jak pises.,,Takove veci necti,se sblaznis? Jsi v nejake sekte?To,cim se zabyvas to posilujes".apod.Byla jsem z toho zklamana.Ja si dite cipovat nedam!Omlouvam se,ze nepisu hacky,carky muj telefon to neumi.

Ikona diskutujiciho mk 2014-03-29 08:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj, všichni.

Ikona diskutujiciho Robert 2014-03-29 09:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Smekám – skvěle a hlavně rozumně napsané!

Ikona diskutujiciho Viktor 2014-03-29 10:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jak si psala, že když někdo před něčím zavře oči a nebude tomu přikládat pozornost tak se ho to netýká to je filozofie Teal Scott, která přímo říká, že jsme tvůrci své reality a když tomu problému nevěnujeme energii tak neexistuje, a pač je Teal v ČR hodně populární tak se tomu nedivím.

Ikona diskutujiciho Colliode 2014-03-29 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tyhlety kecy vnímám spíš jako určité období, kterým si někdo prochází. Časem od něj sám upustí, buď že si to uvědomí, nebo že ho to jednoduše přestane bavit.

Ikona diskutujiciho Lady G. 2014-03-29 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám z tvého (nejen tohoto)  článku pocit, že kdo nesouhlasí s tvými názory , ten u tebe vlastně upadne v jakousi nemilost. Pokud  nevěřím například na víly,  neznamená to, že si článnek a názor  jiných nemůžu přečíst. A napsat svůj. Píšeš, že nemáš povinnost všechno chválit a být ze všeho nadšená. Naprosto souhlasím, ale zkus to respektovat u ostatních, místo jízlivých odpovědí. Pro mě některé tvé články mají logický základ, nad jinými se shovívavě musím usmát. Také se musím pozastavit nad tím, že odmítáš verzi,  kterou ti lidé podsouvají, o tom, že některé články píšeš jako reakci na něco, co tě naštvalo, popudilo. Nemyslíš že zrovna tímhle článkem si odporuješ?!

Ikona diskutujiciho Legio 2014-03-29 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný článek.

Ikona diskutujiciho Vénya 2014-03-29 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna minulý týden jsem řešila něco podobného u sebe na blogu, tito duch-dovní a esoterorističtí lidé se objevili s tím, že teď začalo být ,,moderní'' zajímat se o duchovno, číst tuto literaturu a přejímat tyto myšlenky. Bohužel většinou propagují něco, čemu nerozumí a hlavně to neaplikovali do svého života, ale poučovat by jim šlo. Konfrontace s nimi opravdu může být docela náročná.

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-29 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý článek, můžu souhlasit v podstatě se vším.

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-29 15:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ježiš, úplně mi mluvíš z duše!:-O

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-03-29 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Obvykle se píše duc-hovní, to h není potřeba zdvojovat. Ale jinak souhlas. Hlavní je vědět, kdy které duchovní moudro uplatnit. Někdo se naučí nějaké větičky a pak to používá na vše, protože to prostě nepochopil. Někdy se to ale těžko rozlišuje. Třeba, když máme agresivního šéfa. Je to pro nás zrcadlo a když něco v sobě pochopíme, tak se i on změní? Nebo platí, že je potřeba zdrhnout hodně daleko od něj, protože se stejně nezmění? A se sledováním destruktivních témat to taky není jednoznačné. Přestat sledovat TV zprávy,  abysme nepřejímali tu energii strachu a destrukce je docela nutné, pokud si chce člověk uchovat klid. Ale kvůli informovanosti se to pak stejně dočteme na internetu. Jen má člověk větší kontrolu, na co si sám klikne.

Ikona diskutujiciho v 2014-03-29 22:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

když nekdo stoupi do blata ať si to uvedomi koukne na to a ne že zavrit oči

Ikona diskutujiciho eva 2014-03-30 09:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Máš pravdu, ale ještě bych dodala k článku, že existuje daší skupina ne-duch-hovních lidí, kteří šíří okolo sebe podivnosti založené na pozitivním myšlení, ovšem vygradovaném do extrému. Příkladem toho jsou např.stránky jajsem.com. To jsou ti, kteří věří tomu, že když před něčím zavřou oči, nebude se jich to týkat. Žijí ve vlastní realitě. Udělejte si názor sami.

Ikona diskutujiciho Ameline 2014-03-30 09:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak nalézám svůj názor v útržcích článku, zcela v duchu slavné tradice potrefené husy – ale považuji jej za pravdivý, stejně jako ty svůj. Mám důvod vyjadřovat se minimálně k článkům toho druhu. Jedna věc jsou neustále opakované definice bez hloubky, ale vidím věci takto:

Ikona diskutujiciho Vladan 2014-03-30 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, dekuji za nadherny clanek, velmi aktualni a ucelny. Pro mne pravda vzdy predstavovala a stale predstavuje vic nez byt neco ci nekym tzv. duc-hovnim… Bohuzel mnohdy bez pochopeni, takze vim, neznam ovsem vse :-) proste dekuji, nadherne

Ikona diskutujiciho Otázka... 2014-03-30 10:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, můžu se zeptat: A jak víš, že tvé články jsou pravdivé a nepatříš taky mezi ty ,,Duch-hovní lidišky"??

Ikona diskutujiciho Luz 2014-03-30 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vcelku souhlasím, jen se mi nelíbí, jak dáváš dohromady víru (křesťanskou) a církevní instituce; víra v Ježíše může být a u mnohých lidí je i nezávisle na církvích! A když už se někdo hlásí k nějaké církvi, snad víš, že neexistuje jenom jedna a že jsou mezi nimi docela podstatné rozdíly.

Ikona diskutujiciho Števo 2014-03-30 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-) K tomu záveru: Áno, je cítiť, že si to písala od srdca :-D Nedá sa povedať, že ťa to štve, skôr to vyzerá tak, že si sklamaná z tých ľudí, čo také komentáre píšu.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-30 20:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Lze osobně pořešit v poradně.

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-30 21:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Jenže Teal Scott zapomíná na jednu věc: Kolektivní vědomí.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-31 10:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Je ale i možné, že se tím sama neřídí. Dostává diktováno co má lidem nalhávat, ale pokud má alespoň trochu mozek v hlavě, nemůže podle toho žít.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-03-31 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:  To ale přece nevymyslela ona? Tyhle myšlenky nejsou nic nového, šíří to např. Esther Hicks a objevovalo se to už mnohem dříve (hnutí Nová myšlenka). Přesto se to ale zatím v praxi nijak neosvědčilo jako pravdivé. Jedině těm autorům, protože tak hezky vydělávají na prodeji knih a seminářů, ale kdyby pouhé myšlení mělo takovou moc, život všech by vypadal o dost jinak, než je zkušenost, jakou známe.

Ikona diskutujiciho Luz 2014-03-31 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: To taky znám, zajímalo by mě, jestli jim to opravdu všechno tak funguje, protože to je docela fascinující, nebo jak to je ve skutečnosti. Jsou to opět přívrženci zmiňované Esther Hicks, ale kolem tohoto hnutí se dá taky dohledat leccos podezřelého.

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-31 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Přesně tak, pravděpodobně "káže vodu a pije víno", tak jak to dělají třeba církve.

Ikona diskutujiciho Domča 2014-03-31 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]:To je pravda. Nebo takový Dr. Joseph Murphy…Ten o tom má taky dost napsáno a knížky jsou hodně dobrý. Fakt znám lidi, kterým to tak prostě funguje, ale taky kterým ne:D Moje mamka se například hodně zajímá o využití alternativních metod ve zdraví, ale pak když všechny ty knížky čte, je jí mnohem hůř než kdyby je vůbec nečetla. Zjistí totiž, že kdyby chtěla žít úplně zdravě, musela by leda tak umřít, protože už ani ten vzduch není co býval, půda, voda, prostě všechno…To já se proto budu radši zajímat jen o to co lze a co sama dokážu ovlivnit, ne to co prostě jednoduše nejde.

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-31 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Nikdo nic nevymyslel, všechno už tu bylo dávno před námi, my jenom vzpomínáme a zapomínáme.

Ikona diskutujiciho Vladan 2014-03-31 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teal by mela pravdu, ale jen za podminek 100% magie. To ze to vypousti z ust pro siroke okoli je nezodpovedne – velmi. Zaslouzi si max. soucit. Mnoho lidi by na to mohlo doplatit – a skarede. Ani ona toho nedosahuje (jinak by znely jeji nazory ponekud jinak ci by se medializaci obloukem vyhla).

Ikona diskutujiciho roztomilymedvidek 2014-03-31 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně lidičky nezapomínejte že:

Ikona diskutujiciho Alue 2014-03-31 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[29]: Ok, ale už prosím piš jen česky. Mně ,,By Happy" nutí rýt nehty do stolu, to prostě angličtina není.

Ikona diskutujiciho Vladan 2014-03-31 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: to chce poradny stul ;-)

Ikona diskutujiciho Domča 2014-04-01 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:Mě to přijde jako, že to tak Alue napsala schválně, jako duch-HOVNÍ lidé:D Jako aby zvýraznila podtext toho co vlastně chtěla říct v tom článku:D:D

Ikona diskutujiciho Pepiky Rules 2014-04-03 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po dlouhé době bych se také rád vyjádřil ke článku.

Ikona diskutujiciho Farah 2014-04-05 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: S tím cítěním potřeb se mi to potvrdilo. Kolikrát já třeba nemohu přehlížet své nároky, jako odmítnout sníst celý oběd od babičky, jelikož zkrátka fyzicky nezvládnu porci pro 80kg člověka, když mám něco přes polovinu této váhy. Nebo také si nedám 5kafí denně s pocitem, že když to zvládl jiný, musím také a nic se mi nestane (jenom asi nějaký kofeinový šok, že?). A podobně jako fyzické nároky existují i duševní…duch-hovní jsou pouze mlátička do betonu. Proto je ideální jít sobě "na míru" (tak teda chápu já to obracení se dovnitř). Třeba teď přemýšlím často nad potřebou zavádět pojmy homesexualita-heterosexualita, přičemž to zatím vypadá, že to podstatné se na sexualitě nijak nezakládá. Takové naťuknutí tématu jsem si dovolila, protože je rozdíl mezi faktem a naučeným návykem a že když uvidím nahého chlapa, tak mi to něco udělá? Hmm, maximálně to, že vycítím, že on si nepřeje být takto viděn, je mu to zásah do intimity, pokud by se nejednalo o mého partnera atd…nechám si to uležet!

Ikona diskutujiciho Pepiky Rules 2014-04-05 12:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: To je pěkné náhodou :D

Ikona diskutujiciho Farah 2014-04-08 17:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]:Dobrá, zkusím to stručně: U mě třeba jakýkoliv kontakt, aby pokročil dále, se nezakládá na přitažlivosti vycházející z toho, jaké mám pohlaví já a člověk, který mě zaujal. Něco v mozku mi řekne, že v tomhle člověku něco je- SVĚTLO- a náhle se ve mně ozve příval nadšení a trochu euforie… a dále doslova prožívám k této osůbce- světélku- takovou tu lehkou nervozitu, aby to nebylo naposled, co jsme se setkali a začnu toužit po hlubším poznání, o koho přesně jde, co je to za duši. Pak mi dojde, že jsem se zamilovala, protože mi je do zpěvu! A hledám, co bych mohla nabídnout k radosti těchto lidí. Pokud to vyjde a jsme na totožné vlně, pak se radost a tvořivá energie násobí…a to nás povznáší oba-všechny. Nu, takže já nevím. Si klidně můžou lidé vybrat, za co mě budou chtít OZNAČOVAT, zda jsem homo nebo hetero nebo bi, či ani jedno z toho 🙂 Také mě dost lidí řeklo, že myslím nesystematicky- opravuji na myslím nesystémově. Protože další věci jsou jen komplikované (tak to vnímám).

Ikona diskutujiciho Pepiky Rules 2014-04-12 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]:Ahá, tak už rozumím, děkuji za vysvětlení. Je to ale převelice zaujímavá to věcička, není liž pravda?:D

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-06-07 12:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: … souhlasím, církev je zlo. Ale na druhou stranu nechápu, jak může SLOUŽIT církvi slušný člověk. Někteří faráři jsou hodní, vyzařuje z nich nezištná láska. Tak jak je to možné? Žeby dobro proti zlu?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek