Důkaz že lidem dorůstají amputované části končetin je konečně zdokumentovaný

14.2.2014 v Zdravověda 28

Už velice dávno věděli staří indiáni, jak to udělat, aby člověku dorostla končetina, o kterou nějakou nešťastnou náhodou přišel.

Metoda je jednoduchá, ale podle rozsahu zranění se musí přizpůsobit. Aby končetina dorostla správně a rychle, musí být řez rovný. Pokud se jedná o prst, zastaví se krvácení a už není třeba dělat nic dalšího. Jen čekat.

Pokud jde o celou končetinu, je potřeba zastavit krvácení chirurgicky. Zaškrcené tepny a žíly při dorůstání končetiny vytvoří nová spojení, na která se původní žíla napojí bokem. Vypadá to podobně, jako když zaříznete dracenu a ona vypučí z oček pod řezem. Naše žíly umí to samé, jedná se o další analogii, kterou příroda dodržuje.

Pokud se amputovaná končetina překryje kůží, nikdy nemůže dorůst. Díky tomu vídáme lidi o berlích, kteří trpí fantomovými bolestmi. Fantomová bolest je právě způsobená umělou blokací přirozených samoopravných schopností těla.

Na následujícím videu uvidíme zdokumentovaný dorůstající prst.

Příběh je prostý: Pán si (bohužel) uříznul prst a poté fotil, jak mu dorůstá (nebyl překryt kůží a řez byl rovný). Samozřejmě nemohli lidem říct úplně celou pravdu, protože by z toho bylo pozdvižení a farmacie by přišla o peníze plynoucí z podobných úrazů. Takže řekli, že existuje prášek z kmenových buněk (získávaný z prasečích močových měchýřů!), kterým se řez popráší a to právě způsobí ono dorůstání prstu. – Což je samozřejmě naprostý nesmysl, ale masa ho pravděpodobně spolkne i s navijákem.

Kmenové buňky z prasete těžko nějak pomohou člověku (Jsou mu cizí. Transplantované prasečí srdce se v lidském těle také neujme a velice brzy přestává fungovat), kor když musí být dehydrované, jinak by z nich nikdy nebyl prášek. Suchá buňka rovná se mrtvá buňka.


Navíc je velice zábavný fakt, že kmenové buňky – jak je všeobecně známo se vyskytují primárně v kostní dřeni (,,morek“), v placentě, v krvi pupečníkové šňůry, případně – což už je trochu méně známo – v menstruační krvi žen (článek najdete ZDE)

Ale samozřejmě, že lze získávat kmenové buňky z prasečích močových měchýřů, KDYŽ TAM ŽÁDNÉ NEJSOU.

Tolik jen k údajné zázračné metodě, kterou se to ,,jakože vysvětluje“.

Stem Cell Powder Regrows Finger

http://www.youtube.com/watch?v=NEnLK0oJCa8

http://www.minds.com/blog/view/275393897318846464/stem-cell-powder-regrows-finger

Osobní zkušenost

Když jsem byla ještě dítě, moje nejlepší kamarádka si nešťastnou náhodou ,,ukrojila“ kus prstu. Neoddělila si část kosti, ale seřízla si rovným řezem celé bříško ukazováčku. Šlo pryč maso a odhalila se kost.

Tehdy se s tím okamžitě jelo do nemocnice, ale samozřejmě že doktoři nemohli udělat nic jiného, než ránu dezinfikovat a zavázat, protože s takto ,,malinkým“ zraněním nelze nic dělat.

Bylo jí řečeno, že má štěstí že nepřišla rovnou o celý článek a že může jen doufat, aby se odhalená rána překryla správně kůží, ale že do konce života bude mít ten prst poškozený. Že už to nikdy nebude takové jaké bylo, protože šlo pryč i maso, bříško je pryč.. Ať nečeká žádné zázraky.

Byla z toho samozřejmě nešťastná. První týden probrečela a pak v podstatě neřešila nic jiného, než svůj prst.

Byla to levá ruka a díky tomuto zranění ji nemohla nijak používat. Prst se nesměl ničeho dotknout, nesměl se namočit, nesnesl tlak, dokonce nesnesl ani ten obvaz. Musel se sundat. Všechno ji strašně bolelo. Byly jsme z toho nešťastné obě dvě, ale jen do té doby, než mi po cca dvou týdnech sdělila radostnou novinku:

Prst se hojí, ale ne tak jak jí řekli v nemocnici a doma, ale úplně jinak. Vždycky mi nadšeně ukazovala, jak se rána postupně spravuje.

Uříznuté bříško se začalo ,,zatahovat“ od krajů, pomaličku se vytvořila nová kůže. Po měsíci prst normálně používala. Zhruba za dva měsíce už nebylo vůbec vidět, že prstu někdy něco bylo, protože maso se pod novou kůžičkou dotvořilo také.

Tehdy jsem ještě o této schopnosti lidského těla nevěděla, ani ona ne, tak jsme to považovaly za jakési ,,zázračné vyléčení“. Protože jsme byly ještě malé, chodily jsme obě na základní školu a děti – jak je všeobecně známo – regenerují rychleji a lépe než dospělí a staří.

Teprve postupem času jsem se dostala k tomuto zjištění a hned jsem si vzpomněla, že jsem to vlastně jako divák už jednou zažila.

Když jde pouze o měkké části prstu, nikdo nemusí být nešťastný, že už by mu nedorostl. Problém nastává ve chvíli, kdy se přijde o celou končetinu a je třeba lékař, aby ji správně ošetřil. Jenomže protože se tyto vážné úrazy překrývají kůží, nemáme v dnešní době šanci nechávat dorůstat lidem větší části těla. Musely by se nejdříve změnit vyučované postupy i přístup k samotnému zranění.

© Aluška.org, Alue K. Loskotová 2014. Článek není určen k volnému šíření.

Kam dál:

Otevřít rubriku ZDRAVÍ: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho doctor Marten 2014-02-14 07:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

video jsem si pustil několikrát a na internetu jsem si našel i pár článků od S. Badylaka – a je to trochu jinak. Nevím, jak jsi přišla na ty kmenové buňky z prasat (to samozřejmě JE nesmysl), každopádně to není žádná "lehce stravitelná lež pro masy". Ve videu se mluví o "extracellular matrix" – tedy mezibuněčné hmotě (to, co drží buňky pohromadě), která se používá jako "biological scaffolding" neboli biologické lešení – struktura, která pomůže nově rostoucím buňkám v růstu, ale jinak je to mrtvá hmota – tak jako lešení není dům.

Ikona diskutujiciho B. 2014-02-14 10:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týče toho uříznutého bříška prstu – kdyby mi doktor řekl, že mi prst zůstane zdeformovaný, asi bych se na něj dívala jako na největšího ťulpase a ještě bych si s tím poraněným prstem poklepala na čelo, protože mi příjde hrozně nelogické, že by měkká tkáň nedorůstala…

Ikona diskutujiciho gretka 2014-02-14 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj tenhle dokument jsem nedavno videla na discavery a dost me to zaujalo hltala sem kazdy slovo.

Ikona diskutujiciho Petra 2014-02-14 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže když se amputuje noha pod kolenem, tak dorostou i veškeré kosti, žíly, nehty, prsty do původního stavu? No to je neuvěřitelné! 🙂

Ikona diskutujiciho Alek 2014-02-14 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zázračný prášek, no jasně na něčem se přece musí vydělávat. Lidé si koupí drahej šunt kterej nepomáhá a ono to stejně doroste. V tom budou miliardy.

Ikona diskutujiciho Coll 2014-02-14 13:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě… Jako já už to mám v podstatě ověřené, ale jestli by se nějak dala zahojit keloidní jizva..?

Ikona diskutujiciho Klarka 2014-02-14 13:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo, a muže dorůst i oko, když si ho někdo vypichne? 🙂

Ikona diskutujiciho Frankie 2014-02-14 14:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mimochodem dorůstání nemá nic pro a proti kmenovým buňkám, protože ty lze vytvořit z jakékoliv živé buňky. Ale mimotělně to pěstovat se vyplatí snad jen kvůli umělému pěstování náhrad kostí, což by mohlo fungovat velmi dobře, stejně jako uši, nos…

Ikona diskutujiciho Ventrue 2014-02-14 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Fascinující… až mám nutkání to otestovat =D

Ikona diskutujiciho Venëa 2014-02-14 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

a co zlomený zub? doroste? nebo naroste nový? někde jsem slyšela o případu, že člověku na místě vyraženého DRUHÉHO zubu vyrostl nový…

Ikona diskutujiciho katalyn 2014-02-14 14:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc bych si přála, abys svá tvrzení v první části článku podepřela nějakými hodnověrnými prameny. Myslím, že kdyby bylo něco takového možné, už dávno by to byl standardní lékařský postup – i na dorůstání končetin by farmaceutické koncerny dokázaly vydělat, mám-li užít tvou argumentaci proč se tato lidská schopnost před lidmi tají.

Ikona diskutujiciho J. 2014-02-14 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zrovna před 14 dny jsem přemýšlela, že jestliže se nám zregeneruje celé tělo za pár let, tak amputované končetiny by měly dorůst. Už mi to zapadá do sebe. Děkuji za článek 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-14 21:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Ale v současném stavu zdravotnictví nereálné.

Ikona diskutujiciho Klarka 2014-02-15 07:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]:  no neviděla, ale ani jsem nikdy predtim neviděla, ze by někomu dorostl prst 🙂

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2014-02-15 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: A jak a čím ho deaktivovat?

Ikona diskutujiciho Amálka 2014-02-15 12:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: to s tím stárnutím buněk je velmi zajímavé! Určitě to můžeme do určité míry ovlivnit tím, jak se sami vidíme. Znám pár případů lidí, kteří ani náhodou nevypadají na svůj věk, protože myslí zamrzli kdesi v pubertě. Mojí kamarádce je např. 31 a nedávno po ní chtěli opět občanku:) A jednou se mě pán na rozhledně zeptal, jestli chci vyfotit i s dcerou – měl sice brýle, ale stejně – a to je kámoška starší než já! To mě tedy nasupilo, takže když se tam pak zapovídala s jedním fešákem, tak jsem jí čapla a říkám "kolikrát Ti mám říkat, že s cizími lidmi se nemáš bavit? Vůbec neposloucháš! Jdeme!":)

Ikona diskutujiciho J. 2014-02-15 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Já si myslím, že je to otázkou programů a přesvědčení, které si člověk volí.

Ikona diskutujiciho Sendvič 2014-02-15 16:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to nezbývá než to vyzkoušet.

Ikona diskutujiciho Hugo 2014-02-15 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Netuším čo je na tom pravdy…. Je pravda ze napr. keď si aj kožu oskres tak sa zahojí, tak prečo by nemala zahojit aj celá noha…….

Ikona diskutujiciho avespasseri 2014-02-15 23:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: On se ten zub malému děcku "netvoří". Ten už tam je… viděla jsem kdysi dětskou lebku s prvními zuby a pod ní již byly nasazené i ty druhé. Vypadala ta lebka docela "mimozemsky" :-) Proto se také koneckonců dnes tak vehementně vrtá případně trhá… aby se od zničených mléčňáků nezkazily i zuby, které jsou už pod nimi…

Ikona diskutujiciho Alue 2014-02-16 11:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Vláďa 2014-02-16 19:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V práci mi kolega zapnul stroj, když jsem ho nastavoval. strhlo mi to kůži i s masem na kost na prstu. všichni mi říkali že maso nedorůstá… blbost maso už mám a brzo už pudu zase do práce

Ikona diskutujiciho jirka79 2014-02-23 01:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Před třemi týdny jsem si semlel bříško prstu v mlýnku na maso. Replantace bříška nebyla úspěšná, po 14 dnech bříško upadlo. Vzhledem k mé profesi se jako nejlepší řešení jeví nechat prst, ať zaroste sám…jsem zvědav, neumím si představit, že bříško doroste…bylo to do skoro půlky nehtu, ale kost zůstala zakrytá.

Ikona diskutujiciho jirka79 2014-03-11 23:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už je to něco víc, než 14 dní od mé poslední reakce. Bříško opravdu dorůstá.Chodím pravidelně na převazy, kde se odstraňuje z prstu to, co brání dalšímu růstu. Prst byl po úrazu kratší na spodní straně o 1 cm. Dnes mu zbývají do původní délky v tomtéž místě 3 mm! A po dnešní kontrole zůstává špička bříška stále otevřená, takže ještě může dále dorůst. Nechápu, ale funguje to, nazvali mě mlokem:-)

Ikona diskutujiciho anelie 2014-03-29 11:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, sice už je to starší článek, ale možná Tě to zaujme… mojí mamce byla před asi třiceti lety odoperovaná štítná žláza, a s ní omylem i příštitná tělíska. Takže mamka musí celý život brát léky. Pravidelně jezdí na kontroly, a před pár dny byla zas. A pan doktor byl úplně vedle z toho, když na sonu zjistil, že  tam má mamka aktivní příštitné tělísko!!! Prej se k tomu pořád vracel a prohlížel si ho, že prý je možné, že by tam tehdy před třiceti lety malinký kousíček zůstal, ale je to prý dost nepravděpodobné. Ten pan doktor to prostě nechápal.

Ikona diskutujiciho Marie 2014-06-02 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: zdravim, minuly tyden mi kun ukousl tretinu jednoho clanku prstu. Chodim na prevazy a u toho pouzivaji visnevskij tyl k urychleni hojeni.. Chtela jsem se zeptat, co pouzivali u Vas? Mam si ranu nechavat prevazat nebo nechat ji volne bez obvazu? Budu rada za kazdou radu. Dekuji

Ikona diskutujiciho jirka79 2014-06-04 01:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Me to akorat prevazovali, strhavali to, co tam nepatri (stroupky atd.) aby to nebranilo dalsimu rustu, koupali to pod vodou a nakonec namazali Betadinou a zavazali. Uz mesic chodim bez obvazu, samozrejme prst nedorostl do puvodni delky, ale uz je kulaty, ma vpredu trochu plosku, je citlivy, ale uz si zvyka:-) Jo a samozrejme se koupe v Repaiku lekarskem, natira kalciovkou a provadeji se masaze.

Ikona diskutujiciho Jan 2016-02-25 07:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: preprogramovat DNA :-)) ale i tak to jde (v teoreticke rovine) zpomalit, ne zastavit… Cele je to pomerne slozite, ovlivnene mnozstvim faktoru.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek