Důležité upozornění ohledně mého přístupu k internetu pro září

26.8.2014 v Aluška.org 15

(sepsáno 25. srpna)

Milí čtenáři,

dostala jsem se přechodně do poněkud náročnější situace. Do konce tohoto týdne (srpen) budu mít každodenní přístup k internetu, ale potom nevím, jak na tom budu. A nevím, jak často budu mít možnost spravovat diskuze, odpovídat na maily a jak na tom budu s provozováním e-shopu.

Problematická a omezená možnost přístupu k internetu bude u mne (možná) trvat i celé září, nevím jak dlouho potrvá, než všechno dořeším. Takže je potřeba vám dát předem vědět a říct, co to znamená v konečném důsledku pro Vás, čtenáře.

Prozatím je výhled takový:

e-shop

Je v normálním provozu do konce tohoto týdne, to znamená do pátku 29.8.

Potom jsem bez stabilního přístupu k internetu. V praxi to bude vypadat asi tak, že se jednou za týden pokusím na krátko někde připojit, vyřídím nejnutnější maily, poklikám diskuze a zapíšu si nové objednávky, které poté vyřídím.

Takže e-shop vlastně fungovat bude, problém se kterým je třeba počítat je fakt, že asi nebudu mít pokaždé možnost operativně odklikávat, v jakém stavu objednávka momentálně je.

Takže pokud v září objednáte knihy nebo cokoliv jiného, balíček dorazí, akorát je potřeba vzít na vědomí, že ve chvíli kdy se dostanu k internetu a objednávku zaznamenám, vám ji potvrdím jako ,,VYŘIZUJE SE“. A od té chvíle už balíček můžete čekat. Nečekejte zbytečně, až vám ji znovu potvrdím jako ,,ODESLANOU“, protože ve chvíli, kdy půjdu z pošty a budu mít balíčky poslané, už na tom internetu nebudu a nebudu mít možnost odkliknout, že mám odesláno. To, že je objednávka už odeslaná, budu pak odklikávat dodatečně, až se za několik dnů (snad) k internetu dostanu.

Hned odklikávat, že mám odesláno, asi nebudu, nerada slibuji něco předem. (,,Teď hned, dneska to všechno zabalím a pošlu, protože jsem Superman.“)


Takže se pak klidně může stát, že objednáte, přijde potvrzení že se objednávka právě vyřizuje, za dva dny vám dojde balík a za týden třeba přijde opožděné potvrzení, že je objednávka vyřízená. – Počítejte s tím a zbytečně si s tím nelamte hlavu, nepište mi kvůli tomu maily, berte to jako dočasné technické problémy.

Také je potřeba vědět, že ti z vás, kteří něco objednají a pak rádi za dva dny píšou, že chtějí objednávku narychlo upravit, nebo zkrátka vyžadují jakékoliv podstatné zásahy, u kterých je nutné, abych to včas odchytila, tak toto nebude příští měsíc možné dělat.

Pokud objednáváte, berte to jako závaznou danou věc a pokud si nejste jistí, co vlastně budete chtít a kolik toho budete chtít, raději chvilku počkejte a objednávejte, až si budete stoprocentně jistí svým požadavkem. Dodatečným žádostem na rychlo, prostě nebudu moct vyhovět, i když pro mě samozřejmě platí ,,náš zákazník náš pán“.

Články a diskuze:

Mám nachystané na dostatečně dlouhou dobu předem. Operativně počítám s výpadkem na celé září a podle toho je program složený. Články tedy budou normálně vycházet v klasickém intervalu. Jediná věc, která se tady změní, je ta, že diskuze se budou ukazovat s hodně velikým zpožděním, podle toho, jak se k nim zrovna dostanu.

Takže při odesílání přípěvku je potřeba s tím počítat.

Poznámky stylu: ,,A hele, Aluška smaže všechny přípěvky co tady kdo poslal, proto je tady tak dlouho prázdno, no jo cenzorka to je, nesnese jiný názor, ble ble…“ (to mi skutečně občas někdo píše, když se nedostanu hned k diskuzím a dělám zrovna něco jiného) prostě smažu a nezveřejním.

Zbytečně do mě rýpat a kopat nebude mít smysl a nic se tím opravdu neurychlí, ani nespraví. Takže se mezitím prosím v diskuzích chovejte slušně.

Poradna:

Ta během měsíce září nemusí fungovat vůbec. To bude podle toho, kolik zrovna budu mít operativně času a energie poté, co vyřídím to hlavní. Takže klidně se ptejte, ale uhánění nepomůže a nic neurychlí. Tak jako doposud, poradna je něco, co mi bere strašně moc času a co už se nijak víc urychlit nedá. V září budou časové prodlevy ještě mnohem větší, než normálně.

BOVIS

Co se týče sepisování energií Bovis, nevím jak na tom budu a nevím, jak se to bude řešit. Možná štafetu vrátím zpátky tomáši marnému a on obnoví své okénko na Osud.cz. Když mi řekne NIET, tak budu Bovisy sepisovat hromadně a dodatečně ve chvíli, kdy to bude možné. Takže denní aktualizace zde neočekávejte, určitě ne první týden v září. Do toho 31. srpna to snad ještě nějak doklepu. Co bude potom, už fakt nevím. To se všichni dozvíme za pochodu v průběhu září.

edit 30.8: Bovisy zůstávají na Aluška.org a budu je dopisovat operativně.

Závěr:

Technické problémy nemusí trvat celé září. Klidně se může stát, že budu do týdne v normálním provozu, ale moc bych na to nespoléhala.

Kdo by mě rád uháněl nějak jinak než mailem, nebude mít možnost. Budu mít hromadu jiné práce, hlavu jako květák a i kdybych stokrát chtěla dávat na internet nějaké číslo na sebe a pak na tom telefonu kvůli čtenářům a zákazníkům být, zkrátka na to nebudu mít prostor ani čas.

Kdyby se něco podstatného změnilo, kdybych chtěla připsat nějaké podrobnosti, nebo operativně hlásit změny v přístupnosti internetu, dám o tom vědět DO TOHOTO ČLÁNKU. Nebudu kvůli tomu narušovat stanovený program. Webovky i e-shop zkrátka jedou, akorát všechno vyžadující nutně moji přítomnost, bude opožděné.

Proklik na tento článek nechám v horním upozornění, takže hlášení můžete operativně kontrolovat.

Kdyby náhodou někdo vymýšlel katastrofické scénáře, také ho pro jistotu uklidním…

Totiž stalo se mi, když jsem v roce 2012 jela s přáteli k moři, tak se na dálnici vyboural nějaký český autobus. Já po ní jela jen den předtím, než se to tam šprajclo. Prý dálnice nebyla průjezdná několik dnů a někdo tam i umřel…

A když jsem pak přišla domů a otevřela mail, tak jsem si přečetla pěknou hromádku hysterie, jestli nejsem mrtvá. Někteří mě už pomalu pohřbívali a vybírali kytku na rakev 😀

– Inu, děkuji že si o mě děláte starost, ale taková snad ani nebyla nutná 🙂

A kdybych mrtvá byla, tak už by stejně nebylo co řešit. Měla bych se totiž líp, než vy všichni tady. (😀 muhehe. Troška černého humoru nezaškodí.)

Takže uklidnění pro tuto situaci: Je to skutečně a POUZE technický problém, který je přechodný. Jinak já jsem v pohodě, zdravá a výpadek zkrátka není spojený s žádným průšvihem, úrazem, vybouraným autobusem, nebo čímkoliv jiným.

Není to ani žádná dovolená… I když je možné, že třeba budu po tom měsíci od internetu hezky odpočatá a snad mi to i prospěje, možná budu mít napsanou do foroty spoustu nových článků. Uvidím… Možná díky tomu bude říjen o něco plodnější, případně budu po večerech dělat svoji třetí knihu, pokud na to budu mít ještě energii navíc.

Toto je normální změna, normální životní situace. Takže se nikdo kvůli tomu zbytečně neděste.

Teď mi taky došlo: Slíbila jsem vám, že spustím prodej energetických krystalů v září… Tak to bohužel musí počkat. Všechno mám nachystané, ale podklady se musí nasázet na internet, zodpovídat dotazy, nastavit na e-shop… Prostě je nutné BÝt u toho. A to v září nebude možné, předtím jsem to nevěděla. Takže to bohužel musím o jeden měsíc posunout.

Toto oznámení platí až do odvolání. Žádný stanovený termín zatím nemám.

_____

edit: 6. září
Dostala jsem se cca po týdnu na chvilku na internet, abych zařídila to nejnutnější. Předpokládám, že za dva týdny by to už mohlo být v pořádku, ale uvidím. Zatím si tu svoji nedostupnost tak trošku užívám, a zabývám se jinými pracemi. Včera jsem sedla ke své třetí knize, kterou mám už částečně rozpracovanou a hezky s ní pohnula. Perfektně jsem se do ní zažrala a s prozatímním vývojem jsem velice spokojená. Bude dokonalá a mám pocit, že s každou další knihou je to psaní snažší a jde lépe.

Po týdnu mé nepřítomnosti jsem našla ve schránce asi 80 nových mailů. – Poklikám jen co teď nutně potřebuji. Vše ostatní musí počkat, až budu mít normální přístup k internetu. Poradnu teď za tu chviličku nemám šanci dělat.

_____

edit: 17.září

Ode dneška jsem opět na příjmu a plně k dispozici.

K mé radosti jsem od 6. září, kdy jsem naposledy byla na netu, objevila hromadu objednávek na knihy a 122 nových e-mailů.

Budu se to snažit co nejdříve dohnat, děkuji za Vaši trpělivost a přízeň 🙂

Také mě potěšilo, jakou obrovskou, zajímavou a plodnou diskuzi čtenáři za dobu mé nepřítomnosti dali dohromady pod nedávným zamyšlením na téma Komunismus. Původně jsem čekala, že se všichni rozhádají, ale ono vůbec. Takovou pěknou diskuzi už jsem dlouho neviděla. Děkuji za ni!

Komentáře

Ikona diskutujiciho Eileen 2014-08-26 07:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně ať všechno v pohodě vyřešíš a brzo se za náma vrátíš :))

Ikona diskutujiciho Lenka 2014-08-26 08:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyjo, jak stíháš třebas napsat tolik článku dopředu? sama vím, že to zabere hodně času, práce a rozhodně to není žádná sranda…

Ikona diskutujiciho Problick 2014-08-26 08:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-08-26 10:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jestli jde jen o technické potíže s pevnou linkou, tak je tady levná a rychlá možnost  s mobilním připojením. Když na ten měsíc překousneš, že je to bezdrát (modem jde dát na USB kabel metr od počítače, nemusí to být přímo v něm. Je tam limit 100 MB na den, tak žádná videa, ale na běžné surfování a maily není problém. Používám to už několik let, každá karta vydrží 3 měsíce. http://aukro.cz/mobilni-internet-o2-na-3-mesice-zdarma-100-kc-i4533973846.html a taky k tomu nějaký USB modem, např: http://aukro.cz/usb-3g-modem-huawei-e1750-usb-stick-i4545582129.html Je z Brna, jen se zeptat, jestli není blokovaný pouze na T-Mobile. Blokované nebývají poslední roky, v minulosti některé byly.

Ikona diskutujiciho colourfulworlds 2014-08-26 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak články jsou nastavené, to je dobrá zpráva :-). Přeji, ať se nastálá situace správně vyřeší :-)

Ikona diskutujiciho K. L. 2014-08-26 12:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak dneska není problém mobilního internetu 3G v chytrém telefonu dostupného úplně všude 🙂

Ikona diskutujiciho Jaroslav Tůma 2014-08-26 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nic se neděje Aluško, vše je tak, jak má být. Však od 29.8. nastanou velké změny… Pokusím se nějakým způsobem odeslat pozvánku na setkání dne 21.9.2014. V Kácově n. Sázavou, u zahradnictví U Šárky se totiž bude konat křest Duhového arboreta s meditační zahradou… Je to příležitost se potkat s mnoha lidmi a skrze svá Srdce si popovídat… Za Duhová Srdce Jaroslav

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-26 21:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Za ty roky mám svoje metody a postupy, jak z minimálního času vymáčknout maximální výsledek. Když máš nachystaná témata a něco předepsané, tak to prostě táhneš nějakou dobu za dva koně a jde to.

Ikona diskutujiciho Marťa 2014-08-26 22:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se strasne tesim na ty krystaly! 🙂 a alespoň můžeš to "volno" vyuzit a věnovat cas a pozornost predevsim sama sobe :).

Ikona diskutujiciho obycejnilide 2014-08-26 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: no jejej, z tama jezdíme na loďkách – Kácov – kemp u Kouzelníka :)  Na září je domluvené sraz ale asi až po 9.9.2014 (.. radši)

Ikona diskutujiciho lulu 2014-08-27 11:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ALue mám pocit že sa stahuješ…nech už je to čokolvek nech sa ti všetko podarí tak ako si praješ paa

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-27 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: nestahuji se.

Ikona diskutujiciho Jindra 2014-08-27 13:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Ona asi myslela, že se stěhuješ, ne stahuješ ze svých aktivit.

Ikona diskutujiciho lulu 2014-08-27 23:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jo tak som to myslela :D

Ikona diskutujiciho iriska 2014-09-18 09:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hurá, Aluš už je zpět!!! :D mám radost

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek