Dutá země – Jak vlastně vypadá vnitřní planeta? (14.díl)

15.2.2018 v Záhady 24

Vítejte u dalšího dílu o duté Zemi, po odmlce několika málo měsíců. Dnes mám pro vás dva zajímavé postřehy, nad kterými se můžete zamyslet (ale také vůbec nemusíte, znova opakuji že nemám zájem něco propagovat, dělám tuto sérii pro lidi které to zajímá a nikomu jeho názor neberu, ani mu nevnucuji svůj).

Pod jeden z mých starších článků, který vysvětloval co je levotočivé a co pravotočivé, mi přistál jeden komentář. Dotyčný se podivoval, jak může být levotočivý směr destruktivní a pravotočivý směr konstruktivní, když se naše planeta otáčí v protisměru hodinových ručiček, tedy levotočivě, což je dle článku destruktivní směr? A jaké pro to prý mám vysvětlení….

Vysvětlení je zcela jednoduché. Planeta Země se netočí. Ve škole vám lhali. Nemohu vám asi prostřednictvím článku předložit jednoznačné nevyvratitelné důkazy, ale můžete se dnes se mnou podívat na pár věcí, nad kterými když se zamyslíte, dojde vám, že to jinak být ani nemůže.

Toto je planeta Země, tak ji známe z učebnic, internetu, médií. Je to obraz světa, na kterém údajně žijeme:


Co nám neřekli je, že se jedná o obrázek vytvořený prostřednictvím Photoshopu a jeho autor je Robert Simon. Když zagooglíte, najdete o tom články v angličtině.

Komponenty, ze kterých robert Simon složil obraz Země:

Na internetu najdete více různých obrázků údajně Země, která vypadá celá tak krásně kulatá, souměrná, dokonalá…. Všechno jsou to výtvory různých šikovných tvůrců, kteří dobře ovládají photoshop. Zastánci teorie ploché země na toto téma dokonce složili písničku. Konkrétně týpek co si říká ,,Conspiracy music guru„, má na podobná témata písniček celou řadu, ale my si zatím ukážeme pouze jednu z nich. Je v ní jednoduše vysvětleno to samé, co jste si před chvilkou přečetli. (A než se zeptáte, tak ne, na teorii plochozemě v žádném případě nevěřím, nechápu jak někdo může, ale na druhou stranu některé argumenty kterými tito lidé vyvracejí život na povrchu koule, jsou použitelné i pro tohle téma, jako právě fakt, že Země se netočí a fakt že se díváme celé roky na photoshop)

Nejsou žádné fotky Země! – No Photographs of Earth! – Conspiracy Music Guru. CZ subs

https://www.youtube.com/watch?v=A6qzPb4LYjQ&t=

Mnoho let mi tak trochu vrtala hlavou otázka (dávno předtím než jsem se dostala k dutozemi), jak může být Země focená z vesmíru tak krásně dokonalá a kulatá, když je přece plná hor, tak by ty hory měly být na daných fotkách vidět. Mám dojem, že jsem se na to i někoho jako dítě ptala a on mi řekl, že je údajně Země tak strašně velká, že při pohledu z vesmíru ty hory prostě po okrajích nejsou vidět, i když tam jsou… věřili byste takovému vysvětlení?

Až nedávno na mě při prolézání 9gag.com vyskočila úplnou náhodou skutečná 3D podoba naší Země. 9gag je obvykle plný hovadinek, ale občas tam člověk najde i něco zajímavého a je zvláštní, že taková věc nikoho nepozastaví, když ji vidí.

Mohlo by nás všechny napadnout něco v tom stylu: ,,Hej… dopr.. proč to takhle nevypadá i z vesmíru???“ Nějakou dobu jsem si ten poznatek nechala pro sebe, v podstatě jsem čekala, až k tomu najdu něco dalšího, aby se to dalo sesumírovat do článku.

Každopádně ono znázornění reálné Země o kterém je řeč, vypadá takto:

Obrázek ukazuje Zemi bez oceánů, znázorňuje pouze pevninu:

Animace modelu Země (bez oceánů):

https://youtu.be/lzDGvyiJ0rc

Zde je i zajímavá animace, která ukazuje změny gravitačního pole na Zemi v průběhu času. (eng.) https://www.youtube.com/watch?v=APZN3HiUNq0

Očekávaná verze, versus skutečná…..

Když se nad tím obyčejně selsky zamyslíte, nemůžeme letět vesmírem levotočivě na obří nerovné bramboře udávanou rychlostí, protože by se okamžitě rozpadla, speciálně pokud by měla ještě i žhavý vnitřek. To bychom doslova explodovali.

Když se ale člověk zabývá teorií dutozemě, pochopí, že se ve skutečnosti nedívá na rotující bramboru letící vesmírem, ale dívá se na 3D model vnitřní země, kdy je vše otočeno naopak.

Ukázaný bramborový model je prázdný prostor uvnitř duté Země, která na obrázku naopak není nakreslená, ale nachází se okolo daného modelu. Skutečný povrch vnější Země je velice hornatý, mnohem více než zde uvnitř a je to možné právě proto, že Země se skutečně neotáčí, ani není uvnitř žhavá.

Překlad obrázku vloženého výše i níže: Všechno jsou to oficiální obrázky Země od NASA, tak jak byly zveřejněny mainstreamovými médii světa. Otázky: Jak velká je Amerika? Jakou barvu mají oceány a země? Proč neexistuje žádné reálné video Země, jak se otáčí, ale jsou k dispozici pouze statické záběry? Proč jsou obrázky tak moc rozdílné? Fakt věříte, že tohle je to, kde žijeme? Fakt věříte NASA?

Všimněte si na tomto obrázku (viz. výše), kde je ukázaná Země z roku 1975. Nahoře na severu je vidět otvor… zvláštní, nemyslíte? Už jsme to párkrát viděli v předešlých článcích.

Také si všimněte srovnání obrázků údajné Země z roku 2012 a 2002, jsou hned vedle sebe a je tam šokující neshoda ve velikosti mexického zálivu… Toho si nemůžete nevšimnout, doslova do kope mezi oči. – ,,FÉÉÉJK!!“ na nás řve mexický záliv.

To mě přivádí k další otázce… Co je vůbec z dohledatelných materiálů použitelné pro nějaké závěry, když je tu reálná možnost, že většina všeho co se dá najít, je totální podvrh, včetně údajných záběrů z jiných planet? Není divu, že lidstvo už neví kde je doleva a kde doprava, když se pořádně nemá čeho chytit.

Že není JE všechno falešné??? – Namátkou jsem naťukala ,,earth from space“ a našla tohle video. Zkuste si ho pustit. Všimli jste si na denních záběrech, že ačkoliv je to očividně časosběrné video (tedy zrychlený záběr toho jak se údajně naše planeta točí, nebo jak údajně družice letí nad planetou – je to jedno jak chcete), všechny zobrazené mraky stojí? Ačkoliv během otáčení Země ubíhají celé hodiny, každá malinká ,,ďubka“ mraku, ať se zaměříte na jakékoliv místo, se vůbec nepohne a nemění?

To proto, že jde evidentně o nakreslený obrázek, který se pouze díky chytrému počítačovému programu naanimoval, ale ti idioti zapomněli naanimovat i ty pohyblivé mraky, aby byla iluze dokonalá. Myslíte si, že se díváte na Zemi z vesmíru, ale díváte se opět jenom na simulaci.

EARTH FROM SPACE: Like You’ve Never Seen Before (2160p, 4K, 60fps)

https://www.youtube.com/watch?v=n4IhCSMkADc

A očividně nejsem jediná, kdo už jim to nežere, protože když sjedete dolů do komentářů…

I absolutely love the animation in this video because it is definitely not real

It’s all fake

Fake

Nasa are looking for Black holes…they found some in their own agency…they call them Nassholes…hahaha so fake by the way

what video game is this from (8

WHERE are the stars???? Is this off NASA WEBSITE?? FAKE? GOOD CGI THOUGH!!

Just animation with the computer.

I’m dumbfounded at how stupid they think we are!!

Jestli máte pocit že jsem zaujatá a vybrala jsem schválně falešné video, zkuste si najít jakékoliv jiné video na tohle téma. Zatím jsem neviděla jediné, kde by byly animované i mraky a diskuze jsou všude plné lidí, kteří tomu už nevěří. Čím víc kolem toho sbírám materiálů, tím víc vidím, jak moc je NASA spíše šikovné uskupení nadaných a dobře financovaných filmařů, animátorů a iluzionistů, než vědců. V podstatě se divím, že vůbec někdo pustil do médií ten model Země bez oceánů, že je nenapadne, že si tím totálně podkopávají důvěryhodnost svých animací. Možná spoléhají na tupost běžného občana, kterému nad to stačí napsat že to vydala NASA a víc už přemýšlet nemusí. Oni to přece vymysleli za něho.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Robert 2018-02-15 12:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé jak se ty informace spojují… https://www.youtube.com/watch?v=A6qzPb4LYjQ

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-02-15 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby jsme udělali model Země o poloměru 1 metr tak by například Mount Everest měl výšku 0.7 mm. Atmosféra by sahala do výšky asi 3.9 cm. :-?

Ikona diskutujiciho Gabby 2018-02-15 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jo teď jsem zmatená :D A co online záběry z ISS??https://www.exoplanety.cz/nasa-tv/iss-live/  wow tam se taky ty mraky nepohybují..

Ikona diskutujiciho Alue 2018-02-15 20:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  U těch ,,live" záběrů – bylo by asi lepší nahrát, zrychlit a pak sledovat jestli se reálně obloha mění nebo ne. Ale to co jsi poslala mi věrohodné nepřipadá.

Ikona diskutujiciho Petra 2018-02-16 01:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…a já jsem z toho opravdu "jelen" :-)

Ikona diskutujiciho .lak 2018-02-16 02:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale no tak, šiškoid je, ale přepočítaný na počítači X x zřetelnost.

Ikona diskutujiciho Radek 2018-02-17 11:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ačkoliv NASA jednoznačně není 100% věrohodná organizace, je třeba si uvědomit, že oni nejsou jediní, kdo provádí výzkum vesmíru. Čína, Rusko a další země mají vlastní agentury, které by musely být do téhle konspirace zapletené, což prostě není reálné. Stačila by jedna země, která jde proti "proudu" a všechno by to šlo dolů. To by musel být celej svět pod kontrolou a jestli tomu někdo věří, tak si zapněte zprávy a zjistíte, že realita je trochu složitější.

Ikona diskutujiciho áťa 2018-02-17 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

absolutně úžasný článek! Děkujeme za postřehy!!!!! ;-)

Ikona diskutujiciho Peace 2018-02-17 14:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Měl bych poměrně jednoduchý nápad, jak vše ověřit. Co se složit a postavit nějaký malý balón který ponese kameru a reálně se přesvědčit co je pravda?

Ikona diskutujiciho Žabák Kvak 2018-02-18 15:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Nejde jenom o oficiální výzkum, každý jen trochu movitější astronom-amatér si může pořídit docela výkonný teleskop kterým může vidět detaily Měsíce, planet a samozřejmě i okolní vesmír (Mléčnou dráhu). A samozřejmě také s ne moc velkou chybou určit vzdálenosti … Výzkum vesmíru nabral fascinující tempo a opravdu stojí za to se s novými poznatky seznamovat.

Ikona diskutujiciho Alaiana 2018-02-21 02:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: A co by ne? KLDR je přece taky celá pod kontrolou, tak tohle akorát stačí zvětšit a máš pod kontrolou celý svět. Každá země má přece svoje elity, proto žádná nevybočuje a elity jednají ve svých vlastních zájmech. Ale lidstvo žel Vesmíru nejedná v zájmu svého druhu, proto se elitám tak daří. A média jsou přece zkorumpovaná. Ale tohle stejně nemá cenu vysvětlovat někomu, kdo na to nevěří, nevidí to tak. I když to vlastně vůbec ani není o víře, věřit můžeme čemu chceme, ale tohle buď je, nebo není.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-02-21 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  Podle toho co vím, jsou otvory hlídané a průvodci na severní pol které si najímáš tě vedou schválně jinam a říkají ti, že je to severní pól. Reálně tě tam nikdo nepustí. A kdybys tam chtěla letadlem, sestřelí tě za poslední rovnoběžkou. Je tam armáda.

Ikona diskutujiciho Žabák Kvak 2018-02-23 08:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:  Řekl bych, že seznamovat se s nejnovějšími poznatky a mít alespoň přiměřené znalosti přírodních věd a matematiky může pomoci oddělit zrno od plev. Motto tohoto portálu Aluška.org zní "Věděním ke svobodě" a vědění je opravdu důležité. Myslím že je velmi důležité se seznamovat i s tím, co považujeme za špatné údaje, protože nám to pomůže při hledání těch z našeho pohledu správných. :-)

Ikona diskutujiciho Radek 2018-02-23 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úkolem vědy je neustále zpochybňovat a vylepšovat oficiální teorie, lidi si kdysi mysleli, že Země je plochá a věda nám ukázala absurditu toho tvrzení. Teorie kulaté Země je podporovaná tisíci dokumenty a staletími výzkumů…

Ikona diskutujiciho Žabák Kvak 2018-02-23 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:  Pravda, někdo zahýbá manželce, někomu naopak zahýbá manželka … ale komu by mělo zahýbat světlo ? :-P

Ikona diskutujiciho Alaiana 2018-02-25 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Hm. Tak jasně no. To o těch letadlech vím taky. Ale stejně mi bylo trochu smutno, když jsem četla tvou reakci.

Ikona diskutujiciho Margon 2018-03-05 15:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S teorií duté země nemám vážnější problém. Jen s tím, že žijeme uvnitř. Už v prvním dílu odkazujete na zcela falešný postulát. Že hvězdná obloha je nad námi stále stejná. Víte, dívám se na oblohu každý den. Ve dne i v noci. A nemohlo mi uniknout, že zatímco v létě vidím Velký a Malý vůz, tak namísto nich na hodně přibližné pozici vidím v zimě můj oblíbený Orion. Nebo nemám věřit svým vlastním očím a více než padesátiletému pozorování ? Těch rozporů je víc. Ale psali o nich už u jiných dílů jiní čtenáři. Jinak skvělá práce. Pěkně jsem si početl.

Ikona diskutujiciho m. 2018-03-05 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj alue

Ikona diskutujiciho Jarda B. 2018-03-13 20:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když se podíváš na měřítko toho Geoidu, tak ty rozdíly jsou +- 80 metrů. Pokud by naše planeta měla průměr 500 metrů, tak by to odpovídalo. Nicméně z vlastních pozorování vím, že ani po 10 km chůze jsem zeměkoli neobešel :-D

Ikona diskutujiciho Jakub Horák 2018-04-04 16:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Omlouvám se ale úplně nechápu jak má tohle všechno dokazovat dutou Zemi. Co máte s tím geoidem? Píšete, že je "real" ale jak to zapadá do duté Země? Mimochodem k těm mrakům, ta družice letí zatraceně rychle, není to stálý záběr jednoho místa a i když je to časosběrné video není zrychlené až tak moc. Nechápu jak si představujete, jak se mraky hýbou rychle. Na Zemi opravdu nejsou větry o rychlosti stovek a tisíců kilometrů za hodinu. Trvá několik dní než se dostanou přes kousek Evropy. A k těm horám, ano přesně tak bych si to představoval. Země má v poloměru dvanáct a půl tisíce kilometrů. Nejvyšší hora světa má necelých devět. Vidíte ten rozdíl? Je to jako byste měla kouli o poloměru 1,25 metru a na ní výstupek milimetr vysoký. Myslíte, že něco uvidíte? A navíc je tu asi 200 kilometrů atmosféry, která vážně není průzračně čistá.

Ikona diskutujiciho RaM 2019-04-30 12:35:22 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K té velikosti Mexického zálivu na fotografiích – zde je to způsobeno odlišnou výškou, ze které to bylo focené. Zkuste si to na globusu a pochopíte.

Ikona diskutujiciho Adam 2019-08-09 15:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten ‚pravý tvar Země‘ je FYZIKÁLNÍ model né skutečný tvar.Jó a Země není dokonalá koule, na pólech trochu sploštěný tvar.

Ikona diskutujiciho Simona 2020-02-02 20:32:29 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, spousta fotek v tomhle článku nejde zobrazit 🙁

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2020-02-02 21:57:41
Ikona diskutujiciho
sipka

Vidím to. Jejich zdroj mohl být odstraněn, nebo se ztratily při přenosu programem ze starého webu na nový. To se bohužel u starých článků stává.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek