ENERGETICKÝ VÝZNAM ZVÍŘAT PRO ČLOVĚKA / Doporučuji!

15.8.2010 v Energie 57

alue.cz

Jak už víte z minulých článků, člověk ve své prvopodstatě představuje nejvyšší bytost ve Vesmíru bez omezení. Z toho důvodu je příroda stvořena pro člověka. Pro jeho potěšení a zdraví. Kdyby neexistovaly zvířata a rostliny, člověk by se neradoval ze života.

Zvířata v původním způsobu života nepředstavovaly pro člověka zdroj potravy. Zvíře slouží člověku jako jeho přítel a přirozený léčitel. To je také důvod, proč se velice doporučují zvířata jako terapie pro nemocné lidi. Ať už je to poškození těla, nebo mozková porucha. (vodící psi, terapie s delfíny) Pro malé dítě představuje zvíře možnost rozvinout si základní empatii a také se naučí zodpovědnosti.

Málokoho ale napadne, že zvířata a jejich přirozené schopnosti jsou to pravé požehnání z energetického hlediska a také jsou výbornými pomocníky pro lidi, kteří se snaží žít duchovnějším životem.

Všechna zvířata bez rozdílu vidí duchy, duše a různé bytosti. Zvířata nemají narozdíl od zdejších lidí zablokované přirozené toky v mozku, které způsobují jasnozřivost a možnost neustálého zdroje energií z kosmu.

Všechna zvířata jsou přirozené baterky pro člověka. Když jsme unavení, jdeme za psem a pomazlíme ho. Děláme to intuitivně, protože pes nám dá energii a my se potom cítíme lépe.

Každé zvíře funguje jako přirozený zdroj energie, ale existují i výjimky, nebo se zaměřují trošku jiným směrem. Pro nás bude asi nejzajímavější prozradit si, jak se dá ,,zneužít” pes a kočka, klasičtí obyvatelé našich domácností.

Předtím bych ale chtěla upozornit na jednu věc, která přirozeně napadne každého z nás a to je šťouravá otázka: ,,Je vůbec správné brát ze zvířat energii, byť i nevědomě? Neublížíme jim?” – Odpověď zní NE.

Zvíře není člověk a člověk není zvíře. Nikdy z něj ani nevznikl. Brát energii druhému člověku není dobré, protože mu potom chybí. To platí v systému, ve kterém žijeme. U zvířat tomu tak není. Zvířata se dobíjejí sama automaticky a pokud je pohladíte a odeberete z nich část energií, hned se jim vrátí a nic jim nechybí. Samozřejmě není dobré si představovat, jak ho vysáváte, nebo na něj pouštět něco zlého. – Ne, odebírání energie od zvířat se má provádět mazlením, hlazením, láskáním. Protože vy svojí láskou energii zvířeti také vracíte.

Dávat člověku energii je jedno ze základních poslání zvířat. Jsou to naši chlupatí pomocníci. Ovšem jsou tu výjimky. – Energii vám takto přirozeně nepředávají opice a plazi. Proč? – Raději to nebudu rozebírat, třeba na to někdy přijdete sami. Ale kdo má doma opici, že? Asi nikdo, takže se zaměříme na psy a kočky.

kočka

Pes je výborná dobíjecí baterka. Má úžasné schopnosti, protože umí poznat u člověka nemoc. Také pes cítí, kde jsou dobrá energetická místa. Říká se: ,,Kam si lehne pes, tam si může lehnut i člověk”. A je to skutečně tak, pes si nikdy nelehne na destruktivní místo, do geopatogenní zóny, nebo kamkoliv jinam, kde to není pro živé stvoření prospěšné.

Pes je zářným příkladem zvířete, které umí mnoho energie vyzářit, předat a které vyhledává prospěšná a léčivá místa. Proto bývají také psi (pokud jsou zdraví) plní elánu.

Oproti tomu kočka je taková specialitka. U kočky probíhá energetická výměna na jiném principu. Je to tedy taková výjimka, ale rozhodně není k zahození.

Kočka nasává destruktivní energie. Jak z člověka, tak z okolí. Sama o sobě není destruktivní zvíře, ale destrukci nasává. Ovšem pozor, ne do sebe, ale do srsti. Kočka má nádhernou načechranou srst díky kladnému náboji, který si v ní udržuje.

To už znáte z minula, ale znovu vysvětlím:

Co je PLUSOVÉ/KLADNÉ/POZITIVNÍ, to je pro člověka SMRTONOSNÉ.

Co je MINUSOVÉ/ZÁPORNÉ/NEGATIVNÍ, to je pro člověka ŽIVOTADÁRNÉ A LÉČIVÉ.

Destruktivní energie, která zabíjí člověka, má plusový náboj. Konstruktivní energie, která je pro nás prospěšná a léčivá má záporný náboj a vyskytuje se všude v přírodě.

(Proto neříkáme pozitivní/negativní, ale konstruktivní/destruktivní. Kdo říká ,,tohle je pozitivní” a myslí tím to dobré, ten neví, že říká pravý opak. A když nevíte, co říkáte, o něčem to svědčí. Schválně nás učili blábolit nesmysly, abychom už nepoznali, co je to dobré a co je špatné. Záměrné zmatení lidstva je skryté už v pouhém rozlišování mezi pozitivním a negativním.)

Kočka vycítí nemoc, nebo špatnou náladu, která obsahuje plusový náboj. – Přijde k nám, omotá se okolo nohou, nasaje destrukci, načechrá si srst a odchází. A nám je najednou mnohem lépe. Kočka dokonce při svém nasávání destrukce lehá na určitá místa, kde je právě ten náboj, který vyhledává. Kočky rády proto lehávají na destruktivní místa, která jsou pro člověka špatná. Kočce ale neublíží, protože ona soustředí destrukci pouze do své srsti a ne do těla. Z toho vyplývá, že není radno pobývat na místech, kde rády spí kočky.

Čili skvělá kombinace je mít psa a kočku, kteří si na sebe zvyknou a mají se rádi. – No ano, je to možné. Dáte kotě ke stěněti a necháte je v jedné domácnosti. Když jsem byla malá, měli jsme Toma kocoura a Ronu fenku. Spávali na houpacím křesle. Rona ležela na boku a Tom jí spával v náručí. Rozkošný pohled:) – Tato kombinace vám totiž dá od každého něco. – Odebere vám destruktivní energii a dodá tu správnou, kterou potřebujete k životu.

Podobně fungují všechna zvířata (kromě výše jmenovaných), akorár čím menší zvíře, tím menší energetický transformátor představuje. Proto z léčivého hlediska je lepší morče než myš a je lepší velký pes, než roztřesený punprlík do kabelky.

chi chi :)

Další obrázky koček – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Datlik 2010-08-15 11:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Super článek, moc se mi líbí 🙂 Akorát jsem netušila, že kočky berou destruktivní energii pouze do srsti. Bylo mi divný, že by vyhledávaly destruktivní místa a přitom jim to neublížilo. Pokud budeš mít Aluško nějaký článek podobný tomuhle tématu, sem s ním..článek mě zaujal 🙂

Ikona diskutujiciho Vojta 2010-08-15 11:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skvěle jsem si doplnil informace,výborný článek"".Jen prosím o doplnění info o hadech a opicích.Je snad had odnož destruktivních hadích bytostí?Má spojitost jejich DNA?A opice?Tuším,leč byl by skvělý článek o genetické upravě člověka od A-Z.Ahoj Alue.

Ikona diskutujiciho Deine 2010-08-15 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek =). A proč jsou špatné opice? Hady docela chápu, ale opice moc ne…Jako možná, že opice mají podobnou stavbu všeho jako my a proto od nich energii brát nemůžeme? Jinak mám peska, i když jorkšírka =D a kocourka Tommyho :D

Ikona diskutujiciho stenly911 2010-08-15 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No s těmi hady je trochu pro mne zamotaný, píšeš aluško plazi a ne hadi. Myslela jsi jen hady, nebo třeba i plazy,jako ještěrky, nebo třeba varany ?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-15 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: opice nejsou ,,spatne", jen to u nich funguje jinak diky tomu, jak vznikly.

Ikona diskutujiciho septik 2010-08-15 17:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za doplnění informací Aluš:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-15 18:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Daja 2010-08-15 19:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

By mě zajímalo co se stane, když mi kočka spí u hlavy nebo u nohou???

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-15 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..tak mi začína svitať, prečo majú mačky plazie oči a nie cicavčie

Ikona diskutujiciho M 2010-08-15 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak jsem o enco chytrejsi . Ti plazy mi jsou jasni , ale ty opice by me taky moc zajimaly 🙂

Ikona diskutujiciho Daniela 2010-08-15 23:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem tohle poznala jsem to hlavně na koních. Ikdyž je mi některý den úplně na nic a jdu se starat o koně, přijdu domů jako znovuzrozená 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-16 08:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: svita ti spatne. kocka je normalni a prospesna. koza ma taky neobvykle oko a neni hned reptil.

Ikona diskutujiciho Katrin1011 2010-08-16 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super článek, tohohle jsem si taky všimla, je to tak. Ale zvláštní je, že když jsem zkoušela psovi posílat energii abych mu jí vrátila, tak odešel a nelíbilo se mu to.

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-16 10:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: ale tie gény tam niekto namixovat musel – osobne som s mačkami kamarát, len tá charakteristika oproti iným cicavcom je podivná (nočný tvor, výborný zrak, dokáže "spotrebovať" nežiadúcu energiu.. netvrdím, že to nie je prospešné) no možno mi v skladačke ešte niečo chýba ;-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-16 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: protoze ji nepotreboval.

Ikona diskutujiciho deyf 2010-08-16 13:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A můžeš ještě dodat jak vznikly ty opice?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-16 19:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: radeji Ne.

Ikona diskutujiciho stenly911 2010-08-16 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co ryby ? Teda mám spíše na mysli kontakt s delfíny, biologicky to nejsou ryby, ale savci pokud se nepletu..

Ikona diskutujiciho Vojta 2010-08-16 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho stenly911 2010-08-16 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho M* 2010-08-16 22:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, psala jsi, že opice vznikly mutací lidí při konci pátého matrixu, který skončil atomovou válkou. Proč o tom teď nechceš mluvit? Také vy mě zajímalo, jak to celé bylo…

Ikona diskutujiciho deyf 2010-08-16 23:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: škoda no … rád bych si tady přečetl nějakej článek o historii člověka nebo života obecně …

Ikona diskutujiciho Martin Havran 2010-08-17 08:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hadi – reptiliáni jsou levotočiví a my jsme pravotočiví. Nevnímáme jejich emoce a oni nevnímají naše. Je to tak? Had chutná prý jako kuře a ptáci jsou z ještěrů. Ptáci jsou také reptiliáni? Není opice, jako opice. Takový orangután má oči jako člověk. Nemám problém je zařadit mezi lidi. Naproti tomu pavián je nebezpečné zvíře a jeho oči jsou bez citu.

Ikona diskutujiciho Dana 2010-08-18 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímalo by mě, jestli správně vnímám to, že kočka mění svůj pelíšek, místa, ve kterém jí je dobře, a to například i kvůli tomu, že tím místem může být geopatogení zóna, která se přesouvá.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-18 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Je to tak 🙂

Ikona diskutujiciho Realtoltek 2010-08-23 23:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Záměrné zmatení lidstva je skryté už v pouhém rozlišování mezi pozitivním a negativním………..vytecne opravdu ses strefila ;).

Ikona diskutujiciho Kyra 2010-08-24 15:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Aluško, v článku jsi psala, že kočka si lehá na místa destruktivní a pes naopak, ale když spějí spolu, tak to mi potom nejde moc dohromady :D Ale chápu to tak, že ta kočka tam asi nemusí být pořád nebo je to jinak?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-24 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Není to spíš tím, že spí spolu, protože se mají rádi? Já tohle totiž taky zažila a bylo to z přátelství.

Ikona diskutujiciho Julca 2011-04-04 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

naprosto odzbrojující článku

Ikona diskutujiciho jitka 2011-08-16 15:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

trochu občím od tématu

Ikona diskutujiciho LOL 2011-08-21 13:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

prej jak se dá zneužít pes, tak to by mě nenapadlo :D :D

Ikona diskutujiciho Emil 2011-09-27 22:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Docela jsem o tom četl a souhlasím s tebou….

Ikona diskutujiciho annie 2011-09-29 21:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný článek, hodně jsem se toho dozvěděla :))*

Ikona diskutujiciho Jezzy 2011-11-08 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vůbec s tebou nemůžou souhlasit! Tenhle článek se mi ale VŮBEC nelíbí. Nepochop mě špatně, ale tvrdit, že zvířata jsou tady !pro lidi" je prostě hloupost! Zvířata a příroda tady nejsou aby se člověk mohl těšit! Jsou tady a člověk z nich má radost, ale to není důvod proč tady jsou. A navíc to nedává smysl – naši psi se lehají tam kam naše kočka, takže s tim lehání na určitý místa to až tak pravda není. A navíc – pro energie? Nestačí mít prostě radost z přítomnosti zvířete? Naše názory jsou prostě naprosto rozdílný..

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2011-11-12 21:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:zřejmě si špatně pochopil(a) význam tohoto článku – je zaměřený na energie zvířat, ne na zvířata samotná…

Ikona diskutujiciho Jezzy 2011-11-13 20:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: No, já taky, ale proto, abych byla u Toho psa. :D

Ikona diskutujiciho "Někdo" 2011-12-28 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je mi líto, že máš občas velmi kousavá slova, která trochu poukazují na to, že si o sobě myslíš, že jsi víc, než my. Jinak hezký článek, jen mi tam pár věcí nesedne. Nemyslím si, že by tu zvířata byla jen proto, aby nám sloužila. Jsou to stejně tak tvorové, jako my a my jsme stejně tak z planety Země, jako oni. Ne vždy chodili po našem boku, až později si je člověk domestikoval a ona se musela přizpůsobit nám. Samozřejmě, zvířata nám oplácí lásku, když jim jí dáme, ale pokud se k nim zachováme sprostě, nepolezou nám za zadkem, jestli mi rozumíš. A pak je tu ještě jedna věc: Pokud opravdu zvířata nepotřebují přijímat energii od lidí a mají tedy neustálý přísun energie z vesmíru, jak je možné, že onemocní? Že jim je psychicky špatně a potřebují naší společnost a lásku? Proč tedy vyhledávají naší náruč? To je můj názor.

Ikona diskutujiciho pentagram 2012-01-18 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

můžu se úplně jako laik. zeptat proč jsou plazy špatní? Stačil by i odkaz. Mám doma agamu vousatou a přijde mi jako super tvor, je krásná. kočky nesnáším a psi taky moc nemusím..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-24 21:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prečo by sme nemohli mať doma opicu? 🙂

Ikona diskutujiciho Primula 2012-03-09 20:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Opice a plazi , hmmm

Ikona diskutujiciho nobody 2012-03-11 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zdravim všechny a vše ve všem…krasný článek o zvířatech byl napsaný a upřesněně hezký názor lidský.s veškerým respektem psanému i vyslovenému bych rád přidal další ůhel pohledu sníciho.předem omluvte pravopisné vyjádřené ale škola respektivě institut programování mysli mě nikdy nepřitahoval tak jako příroda protože ona je tou školou,obrovskou knihovnou všeho co bylo.je.bude ..zpět k tématu..tak jako člověk tak zvířata maji Duši a ta si na sebe bere podobu upřesněně masku podle toho co potřebuje zjistit nebo předat a nebo naučit.učíme se navzájem od sebe samích v různých podobách a situace se nám natáčejí podle uvědomění si.každé zvíře má svůj specifický simbolový i energetický význam stejně tak i člověk.ten kdo vám má předat zprávu k zpracování může přijít jako žebrák nebo inženýr nebo uklizečka ale take jako orel nebo kočka nebo pes atd.atd.po dlouhém odloučení se nám dostává skrze ně ale i třeba stromu či keře poznání která nás vedou za ruku a sundávají nám masky z tváří aby sme poznali kým vlastně jsme,sami sebe.vše má svou specifickou vybraci a vše se navzájem doplnuje bez rozdílů.to co nám má něco předat či odebrat může na sebe vzít jakou koliv formu a skrze ní to pouze prochází.i komár nám prokazuje svím způsobem službu která se nelíbý.to co předáme našim dětem přesněji čím naplníme jejich mysl se jím bude v životě plést nebo hodit,uzavíráme je do vězení našeho přesvědčení a oni stvárnují svět iluze natáčející svou fantazií který sme jim předali a stejně tak to je se zvířatý…podej,přines,lehni,nechtoho,vyskoč,hlídej,pochop to atd.místo zákona jediného…žij a nech žít.. sám se učím a poznávám..Světlo a Lásku všem

Ikona diskutujiciho katarina 2012-06-06 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, prečítala som si Tvoj článok "Energeticky vyznam zvierat pre človeka" a chcela by som sa Ťa spýtať ako je to s papouškami (mám korelu).

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-07-25 19:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

My máme dva psi a spostu koček. A dobrý konstruktivní zvíře je i prase.

Ikona diskutujiciho Laonet 2012-08-10 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám doma  2 letou andulku. Vždycky, když si ji pohladím, mám pocit. Příjemný pocit. Vždycky, když je mi smutno nebo jsem unavená, jdu si ji pohladit. Zázrakem je mi potom mnohem lépe.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-08-21 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"opice nejsou ,,spatne", jen to u nich funguje jinak diky tomu, jak vznikly"

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-02-18 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A co taková krásná tarantule?? :D

Ikona diskutujiciho Marťanka 2013-02-22 13:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám doma psa a kočku:) Oba jsou černí:)

Ikona diskutujiciho Ilíriel 2013-04-11 21:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Díky za přínosný článek. Potvrdil mi, co se mi honí hlavou už delší dobu, totiž že mi Mína lehá zásadně na holeně (nedovedu si na sobě představit míň pohodlné místo), protože máme v rodině křečové žíly. Taky si lehá na člověka na různé části těla podle aktuální situace… :-)

Ikona diskutujiciho Zdeňka 2013-05-28 20:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dovolila bych si s článkem částečně nesouhlasit. Stává se, že kočka převezme z člověka zátěž, "onemocní" a odchází. Je pravdou, že to činí dobrovolně a k odchodu, neboli smrti, se staví pro člověka naprosto nepochopitelně. Je dobré vědět, že k takové situaci může dojít.

Ikona diskutujiciho Dan 2013-09-25 19:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Správně. Pes nepotřebuje energii, ale drbání! 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek