Existuje nebe a peklo?

1.8.2012 v Poradna 21

Dotaz:

Přeji hezký den, Aluško.
Chtěla bych se zeptat, jaký máte názor na nebe a peklo. Co jsem kdy slyšela a četla, udělala jsem si názor, že po smrti těla se duše může dostat na onen svět a hříchy si odpyká v příštím životě.

Já osobně na nebe a peklo moc nevěřím. Jednou byla výpověď o zážitku blízkosti smrti, a tam jeden muž vyprávěl, že se jeho duše po oddělení od těla dostala do pekla, potom začal říkat „přijímám Ježíše Krista“ a šel nahoru do nebe. Pak se samozřejmě vrátil zpět do těla.
Chci tedy znát Váš názor a také mě zajímá, co si myslíte o zážitku blízkosti smrti, já bych se vsadila, že je to jasný důkaz existence duše a astrálna.


Někde jeden pán říkal, že kdyby existovalo nebe a peklo, všichni by byli v pekle, protože se tvrdí, že do nebe může jen člověk naprosto čistý, bez hříchu, existuje někdo takový? To by asi ten dotyčný musel trávit celý život někde na pustém ostrově a koukat kolem sebe, a to už by měl hřích, že nic nevykonal.
Jak to vidíte Vy?
Děkuji za čas a mějte se pěkně. K.I.

Odpověď:

Dobrý den,
Nebe a peklo může existovat, pokud si ho sama vytvoříte. Váš život bude peklo, pokud si ho tady uděláte, ale může být i nebem. Po smrti těla nezanikáte a i to co vás potká po smrti fyzického těla se odvozuje od toho, co jste napáchala na života. Někdo vidí světlo, krásné bytosti a cítí se skvěle. Ale kdo popisoval po NDE peklo a hrůzu, měl na svědomí očividně nějaké nepěkné věci, které k němu černotu přivolaly a to vytvořilo dojem pekla. Peklo a nebe jsou relativní pojmy a vy zažijete to, čemu za 1. VĚŘÍTE a 2. co tvoříte za života, to budete mít i po smrti.
Nejde o to vyhnout se peklu a žít bez hříchu. To jsou fanatické výmysly pobožných bláznů na strašení lidí. Jde o to za života nikomu vědomě neubližovat, dobře se starat sama o sebe a pomáhat ostatním lidem. Snažit se být k užitku a myslet konstruktivně. To bohatě stačí.

Pokud takto žijete, je hezký i váš život a bude to krásné i po smrti. Reinkarnace samozřejmě probíhá také, ale nejdete okamžitě do dalšího těla. Vždy nějakou dobu na onom světě zůstáváte a tam se promítá jenom to, co si sama vytvoříte.

Odvíjí se to jenom od vás samotné.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrázky Zvířat: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/


Komentáře

Ikona diskutujiciho FXL 2012-08-01 08:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V sobotu jsem od kamaradky čarodějnice slyšel vtip, který mi mnohé objasnil (vlastně až druhý den ráno mi naskočilo, že se jedná o univerzální mechanizmus):

Ikona diskutujiciho Petr.. 2012-08-01 09:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj. Eduard Tomáš to vysvětluje celkem rozumně.

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-01 10:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co se týká katolíků … zrovna nedávno jsem se k tomu dostala, že to není tak, že by bylo peklo, ale po Božím soudu, který přijde s apokalypsou, budou všechny duše souzeny. Ty šptné pak sežehne oheň. Jak jsem ale pochopila, bude to oheň od Boha.

Ikona diskutujiciho Teia Warrilow Gingl 2012-08-01 12:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já osobně se v nebi i peklu pohybuji, jen si nejsem jistá, jestli to tak nazývat. Nemluvím totiž o nebi ani peklu v křesťanském/jiném náboženství, ale jako "domov" andělů a "domov" démonků.

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-08-01 15:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se moc líbila verze našeho bývalého kněze. Když jsme se o tom bavili v náboženství, řekl, že to nejsou místa, ale pocity. Takže peklo samo o sobě bych si představovala jako hluboce depresivní pocit podporovaný tím, že žiju téměř stejný život a na stejném místě, jako před smrtí, AVŠAK bez schopnosti hovořit, být viděna, reagovat. Nikdo mě nevidí, nikdo mě necítí. A člověk, který si opravdu peklo zaslouží, si ještě vyslechne, jak jsou ostatní rádi, že je pryč.

Ikona diskutujiciho Myší královna 2012-08-01 15:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Tady jde i o to, že celý katechismus udává skoro POVINNOST trpět. Nemít žádný majetek, nerozvádět se, když mě chlap bije, usmívat se na všechny, co jsou na mě hnusní… Doslova a do písmene musí "nést svůj kříž, jako Kristus". Naopak v nebi to má být za to všechno utrpení ráj. Ráj má člověk zažít až po boku Pána. Takže si myslím, že ten fór není až tak od věci. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2012-08-01 15:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Booože.. ráj až po boku Pána? – Takže si nesmím užít svůj život tady a teď? S takovou filozofií se půjdu rovnou zahrabat, zasaďte nade mnou lípu a fialky…. na co ztrácet čas? 🙂

Ikona diskutujiciho Luz 2012-08-01 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno jsem četla "Posolstvo svetla" a popisuje se tam při NDE, jak probíhá rekapitulace života a přitom člověk prožívá i pocity lidí, které svým životem ovlivnil. Tedy kdo ubližoval jiným, prožije peklo v tom, že sám prožije jejich pocity.

Ikona diskutujiciho Teia Warrilow Gingl 2012-08-01 16:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Tak on to ani tolik neřeší. Možná je trochu šmírák, ale kdo s kým kde kdy proč a jak snad nerozebírá 🙂

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-08-01 16:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já souhlasím s tím názorem, že po smrti člověk nějakou dobu pobývá v astrálním prostoru (bez fyzického těla). V astrálním prostoru existuje prý mnoho různých úrovní s různou jakoby hustotou, s různými vibracemi. Zkrátka je tam zřejmě vrstva, ve které jsou lidé, co si potrpí hlavně na hromadění majetku například, a v jiné vrstvě jsou lidé, co mají radši duchovní hodnoty.

Ikona diskutujiciho Babe 2012-08-01 16:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Promiň, ale nemůžu nad tebou zasadit lípu a fialky, příliš bych si to užívalo :).

Ikona diskutujiciho Vajtman 2012-08-01 17:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teória pekla.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-08-01 19:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak je jasný, že z původního křesťanství vyrostlo něco co je už několik tisíc let úplně mimo, to chápe každej… ale "Vědomě neubližovat" je trochu zavádějící, lidi jsou sebevraždený, napadaj ostatní a když ne ostatní tak sebe… a dělají to nevědomě, nikdo netrpí vědomě, neuvědomují si to (až na určitý % vrahů a bláznů :-D)… tedy hlavní problém je nebýt v tomhle nevědomým módu, kdy ubližuji sám sobě i ostatním a nevím o tom (to ale neznamená, že daný člověk netrpí)… což dělá většina populace :-)

Ikona diskutujiciho Míša 2012-08-02 00:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Mám v tom trochu bordel, ale díky za reakci 🙂

Ikona diskutujiciho Anub 2012-08-02 01:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pakliže přijde SMRT, chceme-li přechod do jiné formy bytí, nastává moment stagnace. DOšli jsme do cíle, je třeba zhodnotit výsledky našeho počínání (film života). Na jedné straně Anděl s dobrými skutky, na druhé straně Anděl se skutky špatnými. A váží se. Převažují-li skutky špatné, vracíte se na Zemi udělat "reparát". Avšak, máte záchranu v podobě uvědomnění si svých činů, chcete-li vlastní Peklo. Je to vlastně způsob, jak pokročit dál, aniž by jste museli nuceně spadnout zpět. Zažíváte stavy a pocity, které jste způsobovali druhým a buď jen fňukáte, prosíte o milost atd., nebo toho litujete a prosíte o odpuštění. Duše, které prosíte o odpuštění se s Vámi shledají a vy jste postaveni před soud – vlastní – buď poprosíte o odpuštění a ujasníte si vzájemně k čemu mezi Vámi došlo nebo ne. Když ne, Peklo pokračuje a zapisuje se to do karmy. Když ANO, postupujete výše, špatný skutek se maže z karmy atd. To s tou karmou je tam z toho důvodu, aby bylo vidět, že do další úrovně bytí /bo na každé planetě jsou podmínky k žití jiné/ půjdete přesně bez toho aspektu, který nesmíte vláčet s sebou. Nicméně, pakliže dobré skutky převažují nad špatnými, máte dvě volby – návrat na Zem a žít dál tuto úroveň duality, avšak již bez sebezdokonalení, nebo jít výše. To jest takový základ širších souvislostí, je toho mnohem víc, co ještě rozhoduje vaše posmrtné bytí a další vývoj…Důležité je však jedno jediné: Snažte se být k užitku na této planetě. Ti nahoře chtějí vidět, že z Vás jednou může být Anděl, schopný pracovat na velkém božím plánu. Toto je jediná věc, o kterou jde.

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-02 06:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

K evoluci existuje jeden příměr. Řekněme že naše země je Pravda-nekonečno. Pokud kolem této země budeme obíhat a toto udržovat, pak jsme ve středu evoluce. Pokud nebudeme svoje chování udržovat na této oběžné dráze, pak do toho nevložíme žádné úsilí a zemská přitažlivost nás o tuto zemi rozbije. Pokud ale do toho vložíme přespřílišné úsilí, pak budeme z této oběžné dráhy opět vyhozeni ven z vlivu země-pravdy-evoluce. Kdo se tedy nedrží

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-02 06:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Existuje jeden příměr. Řekněme, že naše země je pravda,evoluce,nekonečno. Pokud nevyvineme úsilí, abysme byli na oběžné dráze této skutečnosti, pak přitažlivost země nás o tuto zemi rozbije. Pokud ale vyvineme přespřílišné úsilí, budeme opět z této oběžné dráhy-evoluce vyhozeni ven. Tomu se říká poslední soud. Pokud tedy se budeme držet v rovnováze, přítomnosti, jsme v evoluci. Pokud se naše ego domnívá, že minulost a budoucnost trvají nekonečně, tak se mýlí. Důležité je v sobě odrážet podstatu-lásku, pak budeme na té oběžné dráze pořád.

Ikona diskutujiciho Michaelamimi 2012-08-02 10:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Proc bi musel duse cloveka do pekla ??

Ikona diskutujiciho Václav 2012-08-02 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Duše člověka je nekonečná a čistá. Ta do pekla nechodí-ona je prostě všude aniž by to na ni mělo jakýkoli vliv. Pokud si ale přestane uvědomovat, že je čistá a nekonečná, pak upadne do iluze máji-duality. a jaká ta mája bude, to záleží na hloubce této iluze. Pak se potom vytvoří pohádky o nebi a pekle.

Ikona diskutujiciho serafX 2012-08-03 16:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Váš život bude peklo (nebo nebe), pokud si ho tady uděláte. – viděl bych to stejně.

Ikona diskutujiciho Hafík Ahasver 2012-08-07 22:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:Ten vtip s pekle je skvostný, peklo existuje asi jen v ŘŘC.Egypťani a tibeťani napsali své knihy mrtvých, což jsou přesné technologické návody pro doprovod umírajících duší. S jednosměrnou cestou do pekla by se určitě nepitvali a neorganizovali školení. Něco o pekle napsal Jan van Helsing.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek