Aluška.org Věděním ke svobodě 2019-08-13T18:24:16Z https://aluska.org/feed/atom/ https://aluska.org/wp-content/uploads/2019/01/ALUSKA.ORG-logo-vicezare-150x150.png Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Dostal jsem červený náramek a je mi z něho špatně, o co jde?]]> https://aluska.org/?p=11184 2019-08-13T18:24:16Z 2019-08-17T22:54:06Z Dnešní výběr z poradny je vlastně varování před novým trendem na trhu, jsou to prodávané ,,kabbalah náramky” v různých ezo obchodech. Někdy to je také pod názvem ,,náramek proti uhranutí”, nebo ,,ochranný náramek”. Bývá to obyčejný červený provázek, občas s ozdobou. Kabala zvnějšku slibuje ochranu před prokletím, finanční prospěch a různé výhody, ale ve skutečnosti je to druh satanistického kultu. Je to navíc židovský systém, kdo není židovského původu, tomu nepřinese nic dobrého. Všechny tajné židovské systémy, speciálně očarované artefakty a rituály byly vytvořeny pouze pro ně, nám to absolutně nepatří do rukou a nemůžeme si s nimi hrát.
Kabalisté se poznají podle červeného provázku, který si uvazují okolo zápěstí, můžete to vidět na mnoha fotkách světových celebrit.Varuji vás, nepořizujte si kabala náramky, ani si je nevyrábějte, jsou nebezpečné a navíc je před prodejem mohl ještě někdo bonusově zaklít, aby je tak zvaně ,,posílil”, nebo ,,aktivoval”. Populární esoterika pro masu je zejména o černé magii a zahrávání si s nebezpečnými silami, kterým lidé nerozumí (ale byli na jednom kurzu, dostali certifikát a tak jdou hned ,,páchat dobro”, aniž by disponovali základními znalostmi) a pak se velice diví, že se jim daří tak zle.

Pokud dostanete nějakou věc, ze které cítíte zlo, zbavte se jí. Nejjednodušší je tu věc spálit. Vaše intuice se nemýlí a vždy vám dobře poradí. Zapne červený majáček, pokud vás něco ohrožuje. Existují studie, které dokázaly, že náš organismus ví dopředu, že se něco stane, předtím než se to vůbec stane. Náš systém na to reaguje už s předstihem. Nadsmyslové anténky fungují skrz prostor a čas, je dobré je občas používat.

Celebrity s kabbalah náramky

 

Dotaz:
Dobrý deň
Mám jednu novú kamarátku ktorá si ma tak troska obľúbila. A ona vymyslela že si kúpime navzájom červené náramky a že si ich aj nasadíme. Zevraj kvôli tomu aby ma chránila a aj kvôli urieknutiu.

A to som vôbec nevedel do čoho idem. Len som mal taký slabý divný pocit, aby som do toho nešiel, že to neni dobrý nápad, ale ignoroval som to. – Že čo! Je to ochrana? – Je! No tak potom čo ten alarm vo mne je? Tak som to neriešil …

Mno a nato, keď sme to už mali na ruke, tak cítil som ako by som bol spútaný a pod kontrolou. Ako by sme boli spolu energeticky spojení, ako by som patril jej.
Ten pocit sa mi vôbec nepáčil. Tak som to dal z ruky dole pred spaním a nebudem to nosiť. Len vtedy, keď budeme spolu vonku.

A moja otázka znie čo to ksakru má znamenať tá červená šnúrka na zápěstí, že som s toho mal zlý pocit? A čo teraz s tím? Nosiť to nechcem, ale musím, aby som neurazil svoju kamarátku.

Prosím vás vedela by ste mi to vysvetliť, co to má celé vlastne znamenat? A co teraz s tím?
Vopred ďakujem

Odpověď:
Dobrý den,

Mám obavu, že to není moc dobrý nápad. Červený náramek ovázaný okolo zápětí nosí kabalisté* – a kabala je náboženství Satana. Nemám vůbec tušení, jestli je vaše kamarádka kabalistka, ale určitě není dobré to nosit už jen z toho důvodu, že to symbolizuje kabalu a zve to temné síly do vašeho života.

*Kabala (hebrejsky קבלה‎‎) je druh židovské mystiky. Mystika je obecně směr v náboženství, při kterém se ten, kdo jej praktikuje (mystik), snaží oprostit od všedních starostí a přiblížit svou duši k Bohu. V židovském pojetí to znamená, že mystik (kabalista) se zcela oddává službě Bohu, studiu a naplňování Božích přikázání (Tóry). Své dojmy, techniky a praktiky kabalisté od středověku zapisovali, původně byly veškeré meditační a mystické praktiky předávány a vykládány ústně a byly přístupné jen úzkému okruhu soustřeďujícímu se kolem učitele a žáků.

Mimochodem jednou jsem si taky donesla prokletý náramek domů, byl červený, a když jsem ho spálila (cítila jsem z něho zlo, tak jsem se ho chtěla zbavit a spálení se mi zdálo jako dobrý nápad… ale co se dělo potom, mě teda fakt dorazilo), uvolnila se z něj černá magie a pak jsem dva dny honila po domě černého anděla, který se zjevil i mé návštěvě. S lidmi, od kterých jsem náramek dostala, jsem okamžitě přerušila kontakt, nakonec jsem to vykouřila ven, ale byl to opravdu velice nepříjemný zážitek.

Náramek určitě nenoste, případně ho i venku (ne v domě) spalte a kamarádku varujte. Pokud má rozum, zlobit se na vás určitě nebude.

Prodávají se červené náramky jako ,,kabbalah náramky” ve specializovaných obchodech a proto vám dělá takové problémy, jestli to máte z nějakého podobného obchodu. Obchodů s prokletými kabalistickými náramky je hodně.

s pozdravem
Alue

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
6
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Bloop: Záhadný zvuk z mořských hlubin]]> https://aluska.org/?p=11162 2019-08-11T08:43:07Z 2019-08-16T22:54:39Z Ani přes rychlý rozvoj vědy zatím dokonale neznáme hlubiny oceánů. Z jejich vod se občas vynoří neznámí tvorové, jindy je rozezní podivný zvuk, který zamotá hlavy i vědcům. Mezi hlasy z neznáma patří i takzvaný Bloop. Čemu, nebo komu by mohl patřit? Zvuk, který byl zachycen v létě 1997, měl takovou intenzitu, že ho zaznamenaly i tisíce kilometrů vzdálené podmořské mikrofony amerického Národního úřadu pro oceán a atmosféru. Nikdo nevěděl, co bylo jeho zdrojem a nevyřešené to zůstává dodnes.Americké podmořské hydrofony, byly původně určeny pro poslech sovětských ponorek a určování jejich pohybu. Od skončení studené války však mají poněkud mírumilovnější účel – zaznamenávají veškerou přírodní aktivitu v oceánech. Od výbuchů podmořských sopek, přes pohyb velryb a tektonických desek, až po praskání ledových ker.

Občas však zaznamenají něco, s čím si lidé neví rady. Do této kategorie patří již zmíněný zvuk, známý jako Bloop. Nelze ho totiž jednoznačně přiřadit k žádnému přírodnímu procesu, živočichovi, ani rybě. Na počátku bádání vědci z Národního úřadu pro oceán a atmosféru zvažovali možnost, že Bloop způsobila srážka ledových ker. Jenže porovnání s podobnými zvuky tuto možnost zcela vyloučilo.

Podle graficky znázorněné frekvence, Bloop neodpovídá ani žádnému zvuku známých přírodních procesů. Zarážející je, že se nejvíc podobá zvukům Keporkaků (plejtváků dlouhoploutvých). Jenže je mnohonásobně silnější, než jaký dokáže vydat tato velryba, dorůstající délky až 15 metrů.

Vzhledem k tomu, že podle vědeckých výpočtů zvuk urazil vzdálenost kolem pěti tisíc kilometrů, musel by mít záhadný tvor neskutečně silný hlas, nebo dorůstat délky pře sto metrů! Může podobná monstrózní velryba vůbec existovat?

 

Vědci něco podobného poměrně kategoricky vylučují. Nejdelší známý jedinec vorvaně obrovského dosahoval délky jen něco přes 28 metrů. Jak by tedy mohla existovat přes sto metrů dlouhá velryba, nebo jiný živočich?

Jenže jak moc dobře známe hlubiny oceánů? Vždyť do hloubek větších než 350 metrů se dokáže potopit pouze několik speciálních hlubinných ponorek, známých jako batyskafy. Proto mnohá místa oceánu zatím lidské oko nespatřilo. Kvůli ohromnému tlaku vodního sloupce – nepřekonatelnému pro většinu lidských strojů, si tak oceány stále uchovávají svá tajemství. A pokud je vydají, nestačíme se divit.

V temných hlubinách jsou nejen nalézány stále nové ryby, ale zcela jistě se tam skrývají tvorové, za jejichž existenci by se nemuseli stydět ani scénáristé hororů.

Úšklebek mořských biologů, dívajících se na stará vyobrazení obřích krakatic dostal jiný rozměr, když bylo na mořských březích ve 20. století nalezeno několik velmi dlouhých chapadel, která musela patřit krakaticím o rozměrech kolem 40 metrů!

Obrovské krakatice zřejmě nejsou jedinými tvory, kteří čekají na objevení v temnu mořských hlubin. Během 19. století bylo mnoha námořníky nezávisle na sobě hlášeno pozorování jakýchsi neznámých tvorů s hadím tělem, nazvaných ,,mořští hadi”.

Mořský had trochu jiného druhu byl prý v červenci 1915 vymrštěn po výbuchu torpéda nad mořskou hladinu. Tento děsivý tvor prý vypadal podle popisu kapitána německé ponorky U-28 jako obří krokodýl, jehož ocas měl tvar ploutve. Zřejmě není náhoda, že podobně vypadal údajný postrach druhohorních oceánů mosasaurus.

V hlubinách oceánu se za milióny let změnilo prostředí mnohem méně, než na souši. Důkazem jsou dodnes živoucí fosílie. Například latimérie podivná. Může tedy v hlubinách číhat jakási obří krakatice, velryba, žralok nebo jiné monstrum, jehož volání občas zaslechneme?

Záhadný Bloop z hlubin oceánu | NOAA SOSUS

© www.aluska.org 2019

 ]]>
3
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Naučte se mluvit řečí stromů]]> https://aluska.org/?p=11147 2019-08-11T08:22:40Z 2019-08-15T22:54:28Z Stromy byly v historii vždy velmi ceněné a mnohé druhy byly dokonce i posvátné. Třešňové stromy představují vznešenost a romantiku. Jilm symbolizuje intuici a vnitřní sílu. Olivovníky byly podle legend dar bohyně Moudrosti. Dub je symbol moci a odvahy… Ke každému stromu se váže nějaká legenda, pověst, nebo symbolika. Lidé zkrátka vždy milovali stromy a mnohé kultury je uctívaly.

Stromy perfektně symbolizují základní zákonitost „jak nahoře, tak dole“. Koření hluboko v zemi, zatímco jejich větve míří k obloze. Jsou prostředníky mezi temnou zemí a jasnou oblohou.Píseň stromů
To, že jsou stromy živé organismy s vědomím, je koncept, který zní naprosto logicky a rozumně všem spirituálně vnímavým lidem. Stromy mají duše, obývají je duchové, dévové. A snaží se s námi komunikovat… To, co může pro mnoho lidí znít absurdně, je nyní podporováno i mainstreamovou vědou.

Podle výzkumu týmu zaměřeného na poznávání rostlin, mohou kořeny stromů cítit akustické vibrace vody v půdě. Dokážou slyšet vodu, i když ve směru k vodě, není v hlíně vlhkost. To znamená, že jsou stromy citlivé na zvuky.

Ale je toho víc. Biolog George David Haskell ve své knize Píseň stromů z roku 2017 tvrdí, že stromy jsou nějak propojeny. Budování sítě znamená mít komunikační kanály, což je vlastně druh jazyka. Staří lidé žijící v blízkosti lesů si toho byli vědomi, proto existují odkazy na „šepot“ nebo písně stromů v lidovém umění, v básních a písních.

Stromy posílají zprávy různými způsoby. Do prostoru který je poblíž, jiným stromům, nebo k lidem. Nebo přesněji řečeno k těm lidem, kteří slyší stromy.

V přednášce TED talk, ekoložka Suzanne Simard, profesorka na Univezitě v Britské Kolumbii říká:

,,Chci změnit způsob, jakým přemýšlíte o lesích. V podzemí existuje další svět, svět nekonečných biologických cest, které spojují stromy a umožňují jim komunikovat. To umožňuje lesu chovat se, jako by to byl jediný organismus. Může vám to připomínat inteligenci.”

Své vyprávění založila na třiceti letech výzkumu v kanadských lesích.

Skrytý život stromů
Německý lesník Peter Wohlleben napsal knihu s názvem: Skrytý život stromů: Co cítí, jak komunikují – objevy z tajného světa. Název naznačuje úžasné tvrzení, kterou Wohlleben předkládá. Druhy stromů, stejně jako lidé a zvířata, vykazují různé postoje a „osobnosti“. Podle něj jsou například buky siláci a vrby jsou samotáři. Duby se chovají jako rodiny a stromy obecně fungují jako kmeny a chrání svůj vlastní druh. Fascinující je, že zdravé stromy mohou podporovat své „děti“ nebo slabší členy „komunity“ tím, že jim poskytují potřebné živiny.

Jak začít komunikovat se stromem
Komunikace se stromem vyžaduje velkou kapacitu intuice, čistoty a jasnosti mysli i duše. Stejně jako lidé nemusí být lingvisté nebo biologové, aby spolu mohli komunikovat, nemusíme o stromech vědět všechno, abychom pochopili jejich signály. Stačí jen naslouchat a intuitivně vnímat.

Vyberte si strom
Ve většině částí světa jsou stromy. Bylo by lepší jít do lesa, ale i menší park je v pořádku, pokud nemáte jinou možnost. Stromy jsou osobnosti, vyberte si ten, který vám nejlépe vyhovuje.

Pozorujte strom
Jakmile vyberete strom, se kterým chcete komunikovat, buďte u něj nějaký čas a naplňte ho kvalitní aktivitou, jako je čtení, nebo meditace. Strom si všimne vaší přítomnosti. Pokud chcete spolupracovat se stromem, musíte se vnitřně přizpůsobit jeho pomalému a stabilnímu tempu.

Podívejte se zblízka na kmen a jeho listy. Představte si, že jeho kořeny zasahují hluboko do půdy. Přemýšlejte o všech situacích, které strom zažil v minulosti. Cítit to, dotknout se ho. Vyhněte se zbytečnému extravagantnímu jednání. Všechno by mělo být o kontaktu mezi vámi a stromem.

Poslouchejte strom
Strom vám pošle své vibrace, aby zjistil, zda jste přítel nebo nepřítel. Ztište se vedle stromu, pokuste se mu naslouchat a cítit jeho signály. Bude to nějakou dobu trvat, pokud se to teprve učíte a zkoušíte to jako novinku. Zkuste „poslouchat“ celé vaše tělo, tímto způsobem vás vibrace osloví.

Pošlete své laskavé vibrace
Ukažte svou vděčnost stromu a celému lesu. Postavte se vedle něj, vdechujte, vydechujte a mlčky vyjadřujte, jak jste vděční za dar čerstvého vzduchu, který vám stromy poskytují. Stromy rozpoznají váš vstřícný postoj a přijmou vás jako součást jejich okolí. Prostřednictvím této interakce se budete hodně učit z jejich moudrosti. A pokud jste v lese, můžete být schopni kontaktovat duchy žijící uvnitř stromů.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
3
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Totemové zvíře: Ropucha, symbol přeměny]]> https://aluska.org/?p=11126 2019-08-11T08:03:10Z 2019-08-14T22:54:08Z Existuje speciální druh vizualizační meditace, pomocí které můžete spatřit své totemové zvíře. Je to druh duchovního průvodce, který je s vámi spojený a může vám pomáhat na duchovní rovině, ale také ve fyzickém světě, kdy se zjeví a přinese znamení. Každé zvíře v sobě nese určitou symboliku a reprezentuje kvality a schopnosti. Na Aluška.org můžete najít přesný návod zde: Meditace pro poznání totemového zvířete

Kdyby vás téma hodně zaujalo, zde přikládám ještě dva tématicky spřízněné články týkající se totemových zvířat:
7 Znamení která prozrazují, že máte šamanské schopnosti
Jak jsem poznala své totemové zvíře

Dnes si povíme co to znamená, když se vám v životě, meditaci či snu, zjeví ropucha.Běžní tvorové jsou jedni z nejlepších učitelů na Zemi, protože mají úžasné adaptabilní schopnosti, umí přežít a prosperovat téměř v každém ekosystému. Ropuchy jsou znamení pro člověka, který se v životě zrovna nachází na životní křižovatce. Mohl by to být také někdo, kdo je ve svém zaměstnání, v životě nebo ve vztazích ve fázi změny. Ropucha představuje životní změnu, protože je obojživelná.

Pokud jste dnes potkali ve snu, venku na zahrádce nebo při meditaci ropuchu, může to být z následujících důvodů:

– Jste na pomyslné křižovatce ve svém životě a je potřeba se rozhodnout. Ropucha říká, abyste našlapovali lehce a opatrně. Jděte na to pomalu a na důležité rozhodnutí si vyhraďte potřebný čas.

– Ropuchy jsou mistři kamufláže, kteří v tuto chvíli ukazují na vaši potřebu maskovat to, co právě děláte, nebo řešíte. Takže o tom pomlčte.

– Ropuchy mají téměř 360 stupňový zorný úhel. Když potkáte ropuchu, je to znamení abyste pozorně sledovali všechno, co se kolem děje. Utvořte si o tom větší komplexnější obraz, než se rozhodnete.

– I když můžete být malí vzrůstem, ropucha vám připomíná, že máte velmi silný hlas, který se může nést velmi daleko. Buďte opatrní jak jej používáte, a zároveň se ujistěte, že ho používáte. Ropucha říká, abyste nepodceňovali sílu svých slov.

– Ropuchy jsou symbolem transformace díky své schopnosti měnit tvar a přizpůsobit se svému prostředí. Všechno, co právě potají děláte, v dobrém přispěje k veliké transformaci, kterou právě procházíte.

– Ve spojitosti s prací a obchodem je to zpráva, že váš hlas je slyšet, že si vás okolí všímá, ale zároveň jste chráněni před nebezpečím, které by mohlo vzejít z přílišné pozornosti od vašeho okolí.

– Ropucha vám pomáhá skrýt se před rušivými vlivy, pokud potřebujete splnit důležité úkoly, které k vám právě teď přicházejí.

Ropucha je výrazný symbol spojený s transformací, schopností žít mezi světy a nese význam maskování pro vaši životní cestu.

Lidé, kteří mají ropuchu jako svůj symbol, se chovají na své životní cestě velmi obojživelným způsobem. Část života žijí tak a část života úplně jinak, podobně jako ropucha, která žije v jedné fázi života ve vodě a v další fázi žije na souši.

Říká se, že lidé s ropuším totemem jsou velmi citliví na své okolní prostředí. Takže pokud je ropucha součástí vaší symboliky, je důležité sledovat kde a jak trávíte svůj čas. Všímejte si, jak tato místa ovlivňují vaši náladu, vaše zdraví a váš fyzický stav. Je také důležité věnovat pozornost vašim slovům.

Pokud máte pocit, že ropucha do vašeho života dnes vstoupila z nějakého důvodu, máte asi pravdu. Věnujte pozornost tomu, jak a co absorbujete ve svém prostředí, zůstaňte maskovaní a myslete na to, že jste zrovna na křižovatce.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019]]>
9
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Obnova energetického štítu proti černé magii a smůle]]> https://aluska.org/?p=11048 2019-08-04T11:51:27Z 2019-08-13T22:54:21Z První lekce, kterou by se měli všichni naučit ohledně temných sil je to, že jste zranitelní, když se cítíte špatně. Vaše energetická ochrana je v té době slabá a je snadnější skrz ni proniknout a také svými smutnými myšlenkami živíte zlovolné entity, které to přitahuje. To je důvod, proč by si měl každý najít svůj ideální a funkční způsob, jak se chránit každý den. Dnes si ukážeme několik jednoduchých triků, které vám pomohou obnovit vaši přirozenou energetickou ochranu.Pokud vám někdo chce ublížit energeticky, nebo cestou černé magie, musí s vámi nejprve navázat psychické spojení. Aby toho dosáhl, musí překonat vaši obranu. Stejně jako hackeři se pokoušejí překonat i ty nejsofistikovanější algoritmy, temné umění se snaží najít kód, který odemkne vaši obranu. Zdravou lidskou aurou je velmi obtížné proniknout, když je její energetická ochrana silná.

Šťastní a zdraví lidé, naplnění silným životním optimismem, mívají nejsilnější přirozenou energetickou ochranu a obrovskou vitání sílu, díky které žijí dlouho. Babičky nad sto let odpovídají na otázku ,,jak jste to dala nad stovku”, všechny stejně: Hodně práce a životního optimismu. Pak vás nic neskolí. Jakmile je člověk líný, depresivní a žít se mu nechce, jeho vitální síla je slabá a stává se z něj snadné sousto.

Tajemství je v síle vašich emocí
Vaše emoce jsou to, co brání (nebo naopak umožní) vetřelcům vejít do vašeho energetického pole. Pokud vaši mysl naplní smutek, vaše obrana je tehdy velmi slabá. Člověk s destruktivním myšlenkovým naprogramováním pak přitahuje životní smůlu a špatné lidi, kteří jeho situaci nadále zhorší.
Po delší době se můžete se smůlou smířit a sžít až do té míry, že pokud se vaše situace zlepší, začnete se toho bát, nebo dokonce očekáváte, že to stejně nevydrží, že to pak spadne ještě hlouběji do hnoje. To je kritický stav, protože v tu chvíli se stáváme strůjcem svého vlastního životního pekla. Jedině změnou myšlení, tím že přestaneme očekávat smůlu a zlo, se z toho dá vystoupit.

Jak si obnovit ochranný štít:

1. Přiznejte to
Prvně musíte své destruktivní vzorce a nepříjemné pocity uznat v srdci. Buďte k sobě upřímní. Všechny tyto pocity o sebepoškozování a sebenenávisti mají dopad na vaše tělo. Přijměte fakt, že ty pocity máte. Tato duševní bolest je signál, který vám dává vaše tělo, abyste pochopili že je něco zásadně špatně a mohli s tím něco začít dělat.

Poděkujte svému organismu za signály, které vám dává a rozhodněte se, že uděláte změnu. Protože vy si to zasloužíte. Můžete se naučit mít se rádi a můžete mít pěkný život, jen je důležité se pevně rozhodnout a pak za tím jít. (Návod jak se zbavit sebedestruktivních vzorců myšlení a začít se mít rád najdete v knize Svítání)

Rozhodně nikdy nepopírejte své pocity a emoce, nenamlouvejte si že je nemáte, nebo že to není oprávněné. Je to váš interní navigační systém a pokud vám hlásí error, je potřeba provést akci. Popřením jen problém prohloubíte. Pokud by neexistoval důvod, necítili byste se tak.

2. Vraťte se do přítomného okamžiku TEĎ
Vaše destruktivní myšlenky obvykle načerpaly sílu z vašich traumatických zážitků v minulosti. Největší zdroj takových traumat je dětství. Depresivní a smutní lidé si téměř vždy prošli strašnými věcmi, ze kterých se ZATÍM nezahojili.

Bez ohledu na to, jak pevně se držíte své minulosti, uvědomte si, že objektivně tato minulosti již neexistuje!

Minulost je iluze, protože poté co se stala, zbyla jen vzpomínka a příběh o vzpomínce. Pokud by na ni nikdo nemyslel, tak by už ani neexistovala. Čas je to, co rozhoduje o existenci, nebo neexistenci. Už je to pryč! Není to tady, proto to už neexistuje. To, co se již stalo, nelze změnit, ale vy můžete změnit to, že na to přestanete myslet.

Můžete být ubohé týrané dítě s nulovým sebevědomím uvězněné v těle dospělého člověka na základě toho, že se rozhodnete, že je to vaše odentita a budete žít příběhem o minulosti. Nebo můžete být životní vítěz, protože přijmete takovou identitu. Všechno je to o vás a vašem způsobu myšlení. Minulost vás definuje pouze tehdy, pokud jí přikládáte důležitost.

Co musíte udělat, je obrátit svoji pozornost na současnost. Naučte se žít NYNÍ, nežijte pro to co se stalo, nebo co se teprve stane. A rozmyslete si dobře, jakou přijímáte identitu: ,,Kdo jsem a co dělám s časem, který mi byl na planetě Zemi dán?” Zacházejte s ním rozumně, žádná vteřina se nebude znovu opakovat.

3. Podívejte se na hvězdy
Funguje to pro všechny lidi. Když se podíváme na hvězdy, okamžitě pochopíme, jak bezvýznamné jsou naše problémy ve srovnání s velkolepostí věčnosti a stvoření. Ucítíme v sobě klid a mír.

Říká se, že když se podíváme na hvězdy, náš strážný anděl se usměje. Pravděpodobně se to fakt děje, protože se v tu chvíli propojujeme s kosmickým vědomím. Když se napojíme na toto vědomí, automaticky posílíme naši auru. Zkuste si takový malý pokus. Vždycky než jdete večer spát, počkejte až bude úplná tma a 10-20 minut seďte na balkoně, nebo koukejte z okna a pozorujte hvězdy. Uvidíte, že najednou budete mnohem lépe spát, i vaše vědomí bude přes den jiné, jakobyste z hvězd načerpali mír a harmonii.

4. Hluboký dech
Věděli jste, že když se zhluboka nadechneme, naše tělo se automaticky narovná? Udělejte tento jednoduchý test. Postavte se a zhluboka se nadechněte. Podívejte se, jak se vaše ramena zvedají a tlačí dozadu, jak se krk narovná a váš hrudník se zvedne. Takto byste normálně měli stát. Opakujte to, kdykoliv máte pocit, že normálně nedýcháte, nebo když se celkově necítíte dobře. Nejčastěji je tento špatný pocit způsoben tlačením bránice v břiše. Postavte se a jen se zhluboka nadechněte.

Nemocní a stresovaní lidé obvykle moc nedýchají, respektive dýchají příliš povrchně.

Uvědomte si, že špatná poloha těla způsobuje tuhnutí svalů, špatné vedení signálů v nervech, špatnou funkci orgánů, špatný tok energie v meridiánech… Jsou to propojené systémy! Nemocné tělo nemůže mít silnou energii! Naučte se pořádně dýchat a rovně stát i sedět. Když budete zkroucení jako paragraf, nejenom že vás bude všechno bolet a budete z toho nemocní, ale budete se cítit mizerně i na duchu. Je prokázáno, že narovnaný postoj okamžitě zvedá sebevědomí.

5. Požádejte o pomoc
Nebojte se poprosit o pomoc někoho, komu věříte, nebo se zeptat na dobrou radu, dobrý postup, dobrou knihu. Pokud vláčíte problém, se kterým jste naprosto bezradní, nemá smysl  trápit se s ním dál sám.
Každý skutečně úspěšný člověk, který v životě něco dokázal a něco vybudoval, to dokázal na základě dobrých kontaktů a dobrých vztahů s lidmi. Bez dobrých vztahů a bez podpory druhých lidí nemáte šanci v životě uspět a ani nemůžete být skutečně šťastní. Proto věnujte čas i společnému sdílení zkušeností a pěstování konstruktivních vztahů s dobrými lidmi, kteří mají snahu vás podporovat.
Nikdo z nás tady není jenom sám pro sebe, každý potřebuje pomocnou ruku, podporu a radu. Když řešíte problém a hledáte správnou cestu, vždy rozhoďte sítě, ptejte se, hledejte někoho, kdo to před vámi už dokázal.
Požádat o pomoc můžete i svého strážného anděla, nebo konstruktivní sílu Vesmíru. Pošlou vám znamení, lidi a příležitosti, které vás navedou na správnou cestu.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
9
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[V Paracasu byly nalezeny protáhlé lebky, podle analýzy DNA nejsou lidské]]> https://aluska.org/?p=11103 2019-08-08T16:12:33Z 2019-08-12T22:54:13Z Paracas je pouštní poloostrov, který leží uvnitř provincie Pisco v oblasti Ica Region v jižní části Peru. Právě tady peruánský archeolog Julio Tello učinil v roce 1928 udivující objev. Našel masivní a složitý hřbitov, obsahující hrobky naplněné ostatky jedinců s velkými, prodlouženými lebkami, které jinde na světě nebyly nalezeny. Tyto lebky se proslavily jako „Lebky z Paracasu“. Celkově Tello našel více jak 300 těchto prodloužených lebek, které byly prý asi 3 000 let staré.

Analýzu DNA na jedné z lebek nyní prováděl expert Brien Foerster, který uvolnil předběžnou informaci, týkající se těchto záhadných lebek. Je dobře známo, že většina případů prodloužených lebek je důsledkem lebeční deformace, stlačování hlavy nebo těsného ovazování hlavy, při kterém je lebka úmyslně deformována silou aplikovanou po dlouhou dobu. Obvykle se toho docílí ovazováním hlavy, na kterou se přikládají dva kousky dřeva, nebo se hlava ovazovala nějakou pevnou tkaninou. Ale i když lebeční deformace změní tvar lebky, nezmění to její objem, váhu ani další znaky, které jsou charakteristické pro běžnou lidskou lebku. Lebky z Paracasu jsou díky tomu zcela unikátní.

Vnitřní obsah lebek z Paracasu je až o 25% větší a o 60 % těžší než u normální lidské lebky. To znamená, že nemohly být úmyslně deformovány prostřednictvím ovazování, nebo stlačování.
Obsahují také spíše jen jeden plát, než dva. Skutečnost, že rysy lebky nejsou výsledkem lebečné deformace, znamená, že příčina prodloužení je záhadou a trvá po mnoho desetiletí.

Juan Navarro, vlastník a ředitel místního muzea, nazvaného Historické muzeum Paracasu, které uchovává 35 sbírek lebek z Paracasu, dovolil odebrat vzorky z pěti lebek.

Vzorky obsahovaly vlasy včetně kořínků, zuby, lebeční kost a kůži. Tento proces byl pečlivě zdokumentován fotoaparátem a videozáběry. Vzorky byly poslány již zesnulému Lloydu Pyeovi, zakladateli Starchild Project, který doručil vzorky do genetické laboratoře v Texasu k testům na DNA.

Výsledky jsou nyní zpátky a Brien Foerster, autor více než deseti knih a autorita ohledně starých prodloužených hlav lidí z Jižní Ameriky, právě uvolnil předběžné výsledky analýz. O genetických zjištěních uvádí:

“Lebka měla mtDNA (mitochondrická DNA) s mutacemi neznámými u jakéhokoli člověka, primáta nebo dosud známého zvířete. Ale pár fragmentů jsem byl schopen ze vzorku izolovat, což naznačovalo, že pokud se tyto mutace budou udržovat, máme co do činění s novou bytostí, podobnou člověku, velmi vzdálené od Homo sapiens, Neandrtálce a Denisovana. Nejsem si jist, zda se dokonce hodí do známého evolučního stromu,“ napsal Foerster.

Dodal, že jsou-li jedinci z Paracasu tak biologicky rozdílní, nebyli by schopni se s lidmi rozmnožovat. Výsledky je nutné opakovat a podstoupit více analýz, než se učiní konečný závěr.

Detailní záběry na lebky z Paracasu

© aluška.org 2019]]>
4
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Snaží se vás někdo proklít? 12 ukazatelů, podle kterých to poznáte]]> https://aluska.org/?p=11005 2019-08-07T08:44:01Z 2019-08-11T22:54:22Z Prokletí je bohužel stále v mnoha částech světa velmi populární magický rituál, ale člověk se dá proklít i nemagických postupem, například úporným přáním zla a vysíláním zla na jinou osobu, nebo může efekt udělat i ve vzteku vyřknutá věta. Proto je mnoho lidí prokletých, aniž by to vyloženě věděli. Některá prokletí jsou pochopitelně zhoubnější či závažnější, jiná už méně.Co je kletba?
Prokletí je forma kouzla, které proběhlo buď spontánně (na základě hněvu, nebo jiných temných emocí) nebo bylo vykonáno strategicky (pomocí rituální magie) s výjimečně zlovolným a špatným úmyslem.
Prokletí může cílit na osobu, místo, nebo dokonce na předmět. Jakmile je kletba vyslána, pokusí se svůj cíl jakýmkoliv způsobem poznamenat, nebo poškodit. Zda bude kletba úspěšná, záleží na tom, jak je cíl v současné době ochráněn. Prokletí mohou vydržet celé roky.

Kletba je těžké porušení zákonů vesmíru
Uvažovali jste někdy nad tím, proklít svého nepřítele, nebo soka a hledáte tady nějakou inspiraci? Tak na to raději hodně rychle zapomeňte. Černá magie je sice účinná zbraň, ale vždy seká na oba směry, to znamená že za každou službu od temných bytostí, nebo za každé ublížení živé bytosti, budete platit i vy sami. Prokletí je aktivní pokus o ovlivnění svobodné vůle a cesty někoho jiného. Toto porušení nejvyššího duchovního zákona přináší okamžité snížení duchovních vibrací útočníka a vybere si na něm daň. A nebuďte naivní, za kletbu vyžadující smrt můžete z pozice útočníka zaplatit i vlastním životem.

 

Znamení, že jste prokletí:

1. U vás doma se dějí děsivé věci
Jeden ze silných nástrojů temné magie je strach. Když se bojíte, že jste prokletí, můžete být sami sobě strůjci sebenaplňující se předpovědi, kdy se chováte jako někdo prokletý a tím na sebe stahujete nepříjemné zkušenosti. Takže hlavu vzhůru, ničeho se nebojte, všechno se dá vyřešit!

Vloupal se vám někdo do domu? Zanechal u vás doma děsivý předmět, co zavání woodoo? Bez ohledu na možné prokletí, zavolejte hned policii. Návod jak se zbavit prokletého předmětu najdete zde: Jak se zbavit prokletého předmětu

2. Vyrytý, či nakreslený symbol
Podobně mohl útočník „označit“ vaše území prokletou značkou. Nalezení talismanů nebo symbolů neznámého původu na vašem území znamená, že se vás někdo pokusil proklít. Tento symbol je pravděpodobně napsán nožem (rituální dýkou), nebo barvou s magickým inkoustem.

Je to také důvod, proč zavolat policii. Prokletý symbol odstraňte, nebo pořádně smyjte. Místo pak můžete pro jistotu i vykouřit, abyste vyčistili zbytky destruktivní energie.

3. Chybí vám fotografie
Předpokládá se, že fotografie (zejména ty vyvolávané na papír, ne digitální) mají v sobě něco z vaší Aurické energie. Mohou fungovat jako odkaz na fotografovanou osobu, zvíře nebo místo. Používá se to jako ohnisko mnoha rituálů, dobrých i zlých. Chybějící fotografie z vašeho pokoje nebo domu tedy znamenají, že je někdo mohl ukrást, aby je použil pro rituál.

4. Chybějící spodní prádlo, nebo jiné osobní věci
Spodní prádlo nebo oblečení (použité) v sobě má silný aurický otisk. Totéž platí i pro jiné velmi osobní věci, jako například hodinky. Tuto silnou energii lze použít jako důležitou složku v magických rituálech.

5. Neznámé rozlité kapaliny na prahu vstupních dveří, nebo ve vašem blízkém okolí, nebo na vašem území
Mohou být použity kouzelné lektvary pro prokletí vašeho místa, nebo vás. K tomu musí být tekutina rozlitá kolem vašeho domu, nebo ve vašem domě, nebo na prahu vstupních dveří. Najít takové tekutiny spolu se železnými hřebíky nebo rozbitým sklem, může znamenat, že se vás někdo snaží proklít.

5+1. Máte náhlé ataky bolesti
Někdy psychický útok či kletba reagují s vaší energetickou matricí, což můžete vnímat jako bolest. Tato bolest je varování aury, že se stalo něco špatného. Obzvláště pokud tato bolest není podobná ničemu, co jste kdy předtím cítili, nebo zasáhla část těla, která je naprosto zdravá.

Sledujte bolest. Kdy to začalo? Bylo to za ustupující luny? V noci za úplňku? To je špatné znamení.

Velmi silný útok černé magie se může projevit i dost dramaticky v podobě silné migrény, zastření mysli, panického až hysterického záchvatu, neschopnosti dýchat, slabostí, návalem absurdního jednání. Zničehonic můžete být vyděšení k smrti, aniž byste věděli proč.
Rozhodně nikdy na tento stav nepijte alkohol. Postižená osoba by měla okamžitě vložit obě ruce až po lokty pod proud ledové tekoucí vody. Pokud vlastní silné křišťály, do každé ruky je třeba jeden vzít a opět dát pod ledovou vodu. Hlavní záchvat by měl do 10ti minut polevit, i poté je vhodné pokračovat s nápravnými postupy a posílením ochrany dotyčného. Pomáhá poté postiženého vyvézt autem do přírody a nechat ho projít bosky po trávě, nebo obejmout strom.
Pokud to situace vyžaduje a zejména pokud to vyžaduje postižený, zavolejte lékařskou pomoc. Nepodceňujte situaci.

7. Vaše rostliny onemocní
Pokud zdravé pokojové rostliny onemocní bez zřetelného důvodu, zkontrolujte půdu, nebo obsah květináče.
Někdy zlí černí mágové raději zahrabávají okouzlené předměty pod pokojové či zahradní rostliny, aby se na ně nepřišlo snadno. Pokojové rostliny díky tomu často onemocní, protože nemají účinný způsob, jak si od toho očistit auru. Jsou první, kdo to schytá. Pokud je pod rostlinou skutečně nalezena mystická nebo neidentifikovatelná věc, či kapalina, zbavte se toho.

8. Zvířata se ve vaší blízkosti chovají divně
Prokletí obvykle přitahuje entity s nízkými vibracemi, které číhají kolem prokletého cíle. Proto zvířata, která jsou citlivější na zlé duchy a destruktivní energie, reagují divně. Sledujte následující příklady:

Ptáci – obvykle havrani – létají kolem vašeho domu, nebo území.
Obvykle klidní psi najednou úporně štěkají na nic. Aspoň tak si to myslíte.
Kočky upřeně hledí na nic a lekají se ničeho. Aspoň tak si to myslíte.
Kočky zaujímají obrannou pózu na neviditelné nic.
Mravenci (zejména červení) okupují místo, kde donedávna nebyli. Mravenci jsou totiž  silně konstruktivní energetické společenství a jsou na energie extrémě citliví. Mraveniště si založí na léčivých místech (pokud ho mají v dosahu), protože jim tato energie dělá moc dobře a zajišťuje jejich zdraví a vitalitu. Destruktivní místo se mohou rozhodnout vyčistit, tedy okupovat, pokud jim vadí v jejich teritoriu. Mraveniště totiž bývají v podzemí velice rozlehlá a i když si myslíte, že tam nejsou, po vašima nohama se nohou prohánět tisíce mravenců ve vyhrabaných chodbičkách. Mravenec není obyčejný hmyz.

9. Vidíte někoho, jak vás proklíná ve vašich snech
Obvykle jsou proklínající čarodějnice rozzuření lidé k rozháranou psychikou, kteří jsou náchylní k chybám. Proto nezakrývají své energetické stopy. Intuitivní (i když prokletý) cíl je někdy schopen je ve svých snech uvidět, protože jeho bytost nadvědomě ví, kdo to byl a prostřednictvím snů se toto sdělení může dostávat do vědomé mysli zasaženého.

Zeptejte se sami sebe: Existuje nějaký důvod, proč mě tato osoba proklíná? Pokud si myslíte, že jste této osobě udělali něco zlého, pokuste se to napravit.
Pokud máte čisté svědomí a nemáte co napravovat, pusťte se rovnou do ochranného rituálu s rudou trnitou růží.

10. Potkáváte temná znamení
Spatřit modrého motýla je znamení, že zde pracuje speciální energie. Může být jak dobrá a vaše vlastní, tak i zlá.
Vrány a sovy jsou přitahovány tajemnem, může v tom být konstruktivní síla, ale i černá magie. Pokud ve vaší blízkosti před úsvitem proletí sova, nebo vám havran zkříží cestu, zkuste zjistit co se děje.
Červotoč kostkovaný je brouček, který vytváří divné zvuky. Je to považováno za zlé znamení, protože tento zvuk je obyčejně pozorován v blízkosti mrtvých nebo umírajících lidí.
Nalezení tmavého žloutku ve vejci je považováno za zlé znamení černé magie. Je to také způsob, jak zjistit, zda jste prokletí. Tady si můžete přečíst, jak zjistit kletbu za pomoci vajíčka.

Zářný příklad z praxe
Když jsem byla malá, máma mi vyprávěla (poté co se úplně otřesená vrátila z Brna), že tam potkala čarodějnici, která ji proklela. Nevím přesnou souvislost, protože tento příběh je velice starý, ale vím, že čarodějnice byla opravdu rozcuchaná špinavá kreatura v černých hadrech, opravdu čarodějnice jak si ji obvykle představujete! Žádná nenápadná dáma, ale fakt Baba Jaga, jenom sednout na smeták a odletět. Máti se jí prostě nějak nelíbila, čarodějnice šla kolem a máti zaslechla, že na ni zezadu vrhla kletbu. Máti nestihla nic udělat. Bohužel to docela vystihuje její život – pořád měla smůlu a pořád se na ni lepili špatní lidé.
Po cestě zpátky jela sama autem a cítila, že musí být velice opatrná. Uviděla obrovského černého krkavce. Byla si jistá, že to není vrána, ani havran. Prý byl naprosto mamutích rozměrů, něco co v životě neviděla.
První se jí zjevil jakoby z povzdálí u cesty, ale podruhé ho uviděla, jak stojí na silnici v jejím jízdním pruhu. Jevil se naprosto skutečný a živý, skoro by se kvůli němu vybourala, ale jelikož jela pomalu jako s hnojem s předtuchou průšvihu, situaci zvládla. Popisovala ho jako obrovského krkavce s odhadovaným rozpětím křídel 5 metrů. Nutno podotknout, že to bylo na jižní moravě, kde krkavci určitě nežijí a navíc to bylo v teplém ročním období.
Tehdy jsem si zapamatovala, že velikánský černý krkavec je temná bytost. Doslova černý anděl. Máti na to vzpomínala s neskrývanou hrůzou, pak se nějakou dobu snažila to prokletí odstranit. Koupila knihu se starými čarodějnickými postupy, kde byla i nápravná opatření na zlomení kletby. Pak už krkavce znovu nepotkala. Objektivně jsme nezjistili, proč se to vlastně stalo, ale máti mluvila o tom, že si myslí, že na ni tu zlou čarodějnici někdo poslal jako prostředníka k vykonání. Je dost smutné, že zrovna lidé, kterým nemá absolutně kdo co závidět, jsou někdy terčem takové abnormální nenávisti. A kdo náhodou má co k závidění, ten si to dle mého pozorování většinou tvrdě vydřel, pokud zrovna nedědil. Tak než přát zlo a proklínat druhé, je lepší se nakopnout do zadku, vybudovat si svoje a nechat ostatní v klidu žít… Může se čarodějnice jako bájná bytost zjevit z jiné dimenze, jako vykonavatelka sesílaného prokletí? To je otázka, která mi vrtá hlavou.

11. Bludičky
Bludičky jsou považovány za zlé znamení temné magie, nebo dokonce smrti. Bludička je atmosférická přízračná žlutá, nebo nazelenalá koule, která se zjeví venku v noci. Mohli jste ji vidět například v pohádce o princezně Meridě, kde byla modrá. Zde je video z úvodu zmíněné pohádky, kde se zjevují ,,Will-o-Whisps” od druhé minuty.
V zahraničí tomu říkají Will-o-Whisp, ale v českých pohádkách figurují bludičky, které pocestného zavedou do bažin. Čistě prakticky je to stejná věc.

12. Vaše chranné amulety a pomůcky se zlomí, rozbijí, nebo úplně zmizí
Amulety v ideálním případě slouží tak, že odvrátí zlé energie a černou magii pryč od svého majitele.
Pokud se amulet zlomí, nebo pukne, znamená to, že jeho energie byla spotřebována (záleží samozřejmě na typu pomůcky), nebo naráz absorboval příliš mnoho destruktivní energie a nevydržel ten nápor (to vás měl někdo opravdu ,,hodně rád!”). Pokud vám amulet pukne, sežeňte si nový, nemá smysl ten starý slepovat.

Lidé, kteří mají opravdu velké problémy s temnými bytostmi, jako jsou posednutí, poltergeisti a slyšení hlasů, se většinou potýkají se záhadným zmizením své ochranné pomůcky. Klidně do několika minut, co si ji pořídili. To se temné síly pojistily natvrdo, aby jim nic nestálo v cestě. Podobné ,,záhadné” případy zmizení předmětu eviduji od lidí, kteří si pořídili proti temným bytostem energetický krystal, okamžitě si ho nedali na krk, ale někam ho položili… už se nikdy neobjevil. Náhradní krystal však problém odstranil, za předpokladu že se po doručení dal okamžitě na krk a nikam neodkládal. Od té doby, jakmile se někdo přizná že ho pořizuje za tímto speciálním účelem, kladu všem na srdce, aby si ho dali okamžitě na krk a nenechávali ani na patnáct minut bez dozoru, aby ho bytosti nemohly schovat.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
17
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Jsou bludičky pouhá pověra, nebo přírodní úkaz?]]> https://aluska.org/?p=11073 2019-08-05T17:58:22Z 2019-08-10T22:54:04Z Podle svědectví skutečných lidí i podle legend jde o blikající světýlka či energetické koule, které se objevují za temných nocí v lesích, poblíž močálů a na hřbitovech. V pohádkách lákají bludičky pocestné do bažin. Podle početných svědectví byly tajuplné svítící koule mnohokrát spatřeny v jižních a západních Čechách, ale zjevují se po celém světě a mají proto mnoho jmen.Jednu takovou kouli potkala paní Hrachová už v roce 1999 (6.srpna), když v noci jela poblíž Petrovic u Sušice. Náhle ji oslnil zářící objekt, který odkudsi přilétl před vůz. Řidička zastavila vůz a sledovala, jak se odkudsi vynořila bílá svítící koule o průměru kolem dvaceti centimetrů, která spadla na asfalt silnice a po nárazu se kolem ní objevila modrá záře. Koule pak na zemi dvakrát pružně poskočila jako tenisový míček a vzápětí prudce odlétla šikmo vzhůru na pravou stranu silnice. Celý úkaz proběhl v naprostém tichu. Šokovaná žena chvíli seděla a bezmocně se dívala před sebe. Zvláštní světelná koule totiž zmizela stejně rychle, jako se objevila.
Někteří záhadologové míní, že mohlo jít o UFO. Především na jihu a západě Čech se až nápadně často objevují malé létající svítící kulovité objekty, které podle mnoha svědectví smysluplně reagují na okolí, jakoby měly vlastní vědomí.

Staročeské příběhy o bludičkách, nazývaných také jako světýlka nebo rychmandle (v oblasti České Třebové), tak dostávají poněkud reálnější nádech. Přestože jde často o zkreslenou vzpomínku na přirozené světelné projevy (Eliášův oheň, kulové blesky, zapálené pařezy a bahenní plyny, odrazy světel), na popis bludiček překvapivě nejvíce pasují právě ony tajemné svítící koule neznámého původu.

Podle mnoha svědectví se jejich velikost pohybuje od většího tenisáku, až po míče na košíkovou. Nezbedně poletují nebo poskakují, když se nečekaně objeví jakoby odnikud a obdobně i zmizí. Stejně jako světýlka z pověstí, se až nápadně často vyskytují v oblastech s hustými lesy, tlejícím dřevem nebo mokřady. Kromě toho mají bludičky také rády regiony s mnoha rybníky. Snad proto se obvykle objevují na Šumavě, Blatensku, Třeboňsku a Jindřichohradecku.

Občas pronásledují osamělé chodce. Zkušenost s tajemným světelným úkazem měla i paní Ságerová z Veselí nad Lužnicí na jaře roku 1984. Žena tenkrát údajně zahlédla poblíž kravína zelenou zářící kouli, která plula vzduchem a postupně se vyhýbala všem budovám tehdejšího zemědělského družstva. Svědkyně tehdy pozorovala tajemnou kouli, letící ve výšce kolem dvou metrů, necelou půl minutu. Poté, co tento podivný objekt přeletěl plot a vyhnul se budovám, zmizel kdesi nad vzdáleným polem směrem k obci Žíšov.

Podobné jevy se na některých místech vyskytují pravidelně a můžeme se s nimi setkat i v zahraničí. Mýty podobné těm o českých bludičkách najdeme u mnoha národů.

Například poblíž texaské Marfy se objevují záhadná Marfa lights, v australském Queenslandu takzvaná Min Min lights, tajemné světelné koule jsou však k vidění i v Norsku, Thajsku a jinde. Jaká je příčina těchto jevů? Odrazy vzdálených světel nebo hoření plynů, jak chtějí tyto fenomény vysvětlit někteří vědci, můžeme zřejmě ihned zavrhnout. Na to jsou světýlka příliš pohyblivá, a navíc se objevují i v místech, kam mohou jen obtížně proniknout světelné paprsky (v hustých lesích, či v údolích).

Přestože jsou záhadné světelné koule částečně podobné kulovým bleskům, mezi ně nejspíš nepatří. Objevují se totiž nezávisle na bouřce a jsou zřejmě vázány jen k určitým lokalitám. Na rozdíl od kulových blesků jsou také na povrchu většinou studené a nezvykle tiché. Jak je tedy vysvětlit?

Podle fantastičtějších hypotéz jde prý o průzkumné sondy vesmírných civilizací (tomu by prý nasvědčovalo pozorování jakýchsi pravidelných výčnělků na některých z nich), nebo má jít o duše zemřelých lidí.

Jako logičtější se jeví možnost, že jde o neznámou energetickou strukturu složenou z plazmy.

Zároveň se zdá, že některé reakce bludiček mohou nasvědčovat šokující variantě – možná má tato plazma vlastní vědomí a inteligenci.
Jde o zatím neznámou formu plazmatického života, která občas pronikne do našeho prostoru z jiných dimenzí?

www.aluska.org 2019]]>
11
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Jak se pozná duchovní probuzení: 5 projevů]]> https://aluska.org/?p=10813 2019-08-02T09:28:39Z 2019-08-09T22:54:37Z V dnešním článku si shrneme několik základních ukazatelů, podle kterých poznáte, že se vaše spiritualita probudila a volá vás, abyste ji začali rozvíjet a byli v tomto směru aktivní. Pozorování probouzení spirituální síly se může odehrávat už ve velmi útlém dětství, nebo jako následek nějaké veliké životní změny, nebo dosažení určité úrovně uvědomění, či dosažení vysoké energetické rezonance. Cest, jakými se dá do tohoto bodu dojít, existuje tolik, kolik je na světě lidí. Záleží na každém z nás, jestli se po té své originální cestě vydá, nebo ne.Je těžké žít plně podle vaší spirituální identity, když vás svět neustále tlačí k přijetí nudné hmoťácké reality. Temné síly se bohužel stále snaží udržovat hlubší duchovní moudrost v ústranní. Proč? Protože aktivně využitý duchovní dar, je veliká moc.
Duchovní dar je jako slunce. Je těžké se před ním skrýt, protože je to mocná přírodní síla, která koluje našimi žilami. Potlačování toho, kým skutečně jsme, není cesta ani řešení. Měli bychom poslouchat hlas naší intuice, jít tam, kam nás vede.

Jste spirituálně probuzení?
Zde jsou indície, kterými se to projevuje nejvíce a nejčastěji.

1. Slyšíte někoho, jak volá vaše jméno, když jste zrovna sami
Pro člověka s aktivovanými spirituálními dary je to jedno z největších a nejvýznamějších volání. Jsou to hlasy vašich strážných andělů, kteří se tím hlavně snaží říct: ,,Jsme tady, je na čase začít se k nám obracet a naplnit svůj osud! Slyšíš nás?!”
Ještě větší mazec je situace, kdy vás hlasy volají ne vaším křestním jménem, ale jménem duchovním! Což může být dost zvláštní zážitek, pokud vy své duchovní jméno ještě neznáte, ale andělé vás takto nazývají už s předstihem.
Bývá to většinou jedno slovo, jedno jméno a potom je ticho, protože jste náhle překvapením změnili svoji pozornost (změnila se mozková frekvence) a tím jste si blokli ,,naslouchací kanál”. Většinou je totiž slyšíte ve chvíli, kdy jste v klidu a jakoby koukáte do blba, kdy máte uvolněné myšlení. V bdělém a rozptýleném stavu je obvykle nemůžete slyšet.
Pokud se vám to stane, je to velmi významné a důrazné upozornění.

2. Najednou máte mnoho kreativních nápadů
Vyšší duchovní moudrost poskytuje nevyčerpatelnou studnu inspirace.  Když se probudí naše duchovní dary, inspirace k nám přichází přirozeně. Jsme požehnáni nápady, které se nám zdají být silné a zázračné zároveň. Proč? Protože když jsme spirituálně probuzeni, spojíme se s moudrostí našeho vyššího Já, která je zároveň spojena s naším Andělem strážným a našimi spřízněnými duchy a duchovními průvodci. Tyto myšlenky pocházejí z jiné říše!

3. Cítíte přítomnost jiných světů, když jste sami
Děje se to proto, že když jsme se duchovně probudili, jsme si více vědomi toho co je kolem, i když je to neviditelné. Senzorická deprivace způsobuje silnější aktivitu našeho šestého smyslu. Když tedy nikdo není nablízku, můžeme skutečně cítit to, co je obvykle skryto před naší pozorností. To také znamená, že když jsme doprovázeni duchy našich předků, cítíme se jakoby podivně ,,kouzelně a přítomně”, když jsme sami. Naopak když v našem domě číhají temní duchové, začneme se tam bát, když jsme sami.
Duchovně probuzení lidé to praxí postupně poznají, proto chodí do lesa sami, když chtějí mluvit se stromovým dévou, nebo květinovou vílou a vyhledávají samotu, když chtějí oslovit své strážné anděly. Teprve tehdy, kdy je kolem vás a ve vás klid, je můžete dobře slyšet. Přítomnost druhé osoby má obvykle blokující účinek. Proto je samota moc důležitá pro duchovní rozvoj, na tyto dary je potřeba mít klid a čas.

4. Slyšíte zvuky o vysoké frekvenci, když máte přitom uši naprosto zdravé
Stává se to, když se pokoušíme spojit s jinými světy a slyšet od nich zprávy. Tyto vysokofrekvenční zvuky jsou běžné v mnoha spirituálních a paranormálních zážitcích, zejména když se pokoušíme komunikovat s duchy, nebo když kontaktujeme naše totemová zvířata.

Ne vždy musí být zvuk nutně vysoký, i když je to nejznámější případ. Během transu a spánkové paralýzy se dají slyšet i různé šumy, i velmi hluboké, intenzivní, přicházející v nárazových vlnách. Můžete slyšet tichý šum, který mění frekvenci na jiný šum ve chvíli, kdy zavoláte svého strážného anděla a on se u vás zrovna zjeví. Jeho přítomnost totiž změní energii v prostoru.
Naučte se posluchat různé šumy a vypozorujte, jak je vnímáte a při jakých příležitostech, protože se z toho může stát výborný nástroj, jak identifikovat různé bytosti, energie a jevy.

Vysokofrekvenční zvuk může mít však i zdravotní příčinu, například zánět středního ucha. Pokud byste ho slýchávali náhodně, často, dlouho a zvuk byl obtěžující, určitě navštivte lékaře. Výborný na záněty vnitřního ucha je přírodní výrobek Audiron.

5. Jste schopni vnímat dobré i špatné vibrace
Jste si více vědomi toho, co přináší štěstí do života, či do domu. To se děje proto, že když jste se probudili, jste si více vědomi energií ve vašem okolí a samozřejmě chcete přitahovat a vyzařovat ty dobré. Můžete se začít zajímat o harmonizační metody domova jako je feng shui, nebo se učit rituály a postupy pro energetickou očistu a harmonizaci. Také si začnete jinak vybírat lidi okolo sebe. Začnete také cítit různé energie z předmětů, z lidí, zvířat, nebo v přírodě.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
13
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Za jakého muže by se žena neměla vdávat, podle brožury z roku 1930]]> https://aluska.org/?p=10646 2019-07-28T13:34:04Z 2019-08-08T22:54:06Z Kuriózní perlička z historie, nebo dobře použitelný ,,návod” i pro dnešní moderní ženu? To posuďte sami. V emigrantské knížce, která byla vydána v Ženevě v roce 1930 profesorem Gerlingem, jsou shrnuta doporučení pro ženy, která jsou založena na nejnovějších výzkumech z té doby. Zajímá vás, jaká jsou to doporučení a jestli platí i dnes? Inu pojďme se s brožurkou stručně obeznámit.Ženám se nedoporučuje vdát se za muže:

1. Který věří tomu, že všechno, co dělá, je perfektní.

2. Který nemůže projít kolem zrcadla, aniž se v něm neobdivoval.

3. Který každý týden, nebo i častěji, mění milovanou.

4. Který má vášeň ke kartám a alkoholu.

5. Který má ve zvyku okusování nehtů, nebo který chodí neustále se špinavými nehty.

brožurka s radami z roku 1930

6. Nevstupujte do manželství s těžce nemocným mužem, protože rodina, kterou musí založit novomanželé, není sanatorium, ale je to rodinné hnízdo, ve kterém se musí narodit nové a zdravé pokolení.

7. Nevstupujte do manželství s mužem, o němž je známo, že je velmi hloupým člověkem.

8. Nevstupujte do manželství s mužem, který je morálně méněcenný, například lhář.

9. Který si neklade za cíl vydělat na důstojný život pro ženu a pak pro své potomky.

10. Který je chamtivý a nemá za cíl obdarovat svou ženu suvenýry, vodit ji například do divadla, na dovolenou, kam si žena přeje.

11. Který nechce vědět, že žena musí být radostná a šťastná, protože její nálada a zdraví je základem prosperity v rodinném životě.

12. Nevstupujte do manželství s mužem, který má nevyvážený charakter.

13. Který neumí sedět 5 minut tiše na jednom místě.

14. Který má hlas připomínající štěkání psa, nebo zvuk tříštícího se skla, protože takový hlas označuje svár a nesnášenlivost.

15. Buďte velmi opatrné s mužem, který je jediným dítětem v rodině. Takoví muži pocházejí od matky trpící infantilismem, když je žena zbavena možnosti porodit více dětí.

16. Který je starší o více než 12 let, nebo pokud vy jste starší o více než 12 let.

17. Nedoporučuje se vstupovat do manželství ze známými, velkými muži – velkými umělci, vědci, hudebníky, lékaři, protože ve většině případů se jedná o nervózní lidi, kteří jsou celí ponoření do svých děl.

18. Nedoporučuje se vybírat si do manželství Don Juany, takový muž nemůže vytvořit zdravou rodinu.

19. Nebezpeční pro manželství jsou muži – návštěvníci veřejných domů, protože získali nemocnou duši i tělo. Při vstupu do manželství si takový muž myslí, že je zdravý, ale skrývají se v něm zákeřné nemoci, které pak ničí jeho, i vás a celou vaši rodinu.


zdroj: https://www.biosferaklub.info/za-akeho-muza-by-sa-zena-vydat-nemala-podla-vyskumov-z-roku-1930/
do češtiny Alue]]>
8