Aluška.org Věděním ke svobodě 2019-12-06T18:34:47Z https://aluska.org/feed/atom/ https://aluska.org/wp-content/uploads/2019/01/ALUSKA.ORG-logo-vicezare-150x150.png Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Teal Swan: ,,Duchovní učitelka”, která povzbuzuje své následovníky, aby si vzali život]]> https://aluska.org/?p=13639 2019-12-02T10:07:24Z 2019-12-07T23:54:27Z Facebook zrušil skupinu Teal Swan v důsledku investigativního vyšetřování televize BBC ohledně jejích nebezpečných výroků o sebevraždě a na základě četných znepokojivých komentářů členů sekty.
Prohlášení od Facebooku, proč zavřel „Teal Tribe“, které mělo téměř 30 000 lidí, znělo následovně:
„Po konzultaci s odborníky na prevenci sebevražd a sebepoškozování naše zásady umožňují určitý obsah, který vyjadřuje úmysl k sebevraždě nebo sebepoškozování, jako příležitost pro někoho dalšího, aby měl možnost reagovat na toto volání o pomoc. Nepovolujeme však obsah, který přímo propaguje nebo podporuje sebevraždu nebo sebepoškozování. “Teal Swan: Žena, která povzbuzuje své následovníky, aby si vizualizovali svou smrt
Upozornění: Tento článek obsahuje popisy, některé můžou čtenáře rozčílit

Kresba dlouhovlasé ženy byla už nějakou dobu v jejich domě. Ale Sarah si o tom nic nemyslela. Její dcera Casey byla totiž talentovaná umělkyně a trávila mnoho hodin ponořená ve své umělecké tvorbě.
Teprve později začala Sarah přemýšlet o významu kresby a proto začala pátrat. Brzy zjistila, že Casey kresbu zveřejnila online. Titulek vedle ní zněl: „Nádherná žena Teal Swan, milovaná velkolepá duchovní guru.“
Casey si vzala život jen pár měsíců poté. Sarah, zničená ztrátou své jediné dcery, se chtěla pokusit porozumět více tomu, co se dělo v posledních týdnech jejího života.

Kdo byla tato žena, která byla pro osmnáctiletou dívku tak fascinující?

Teal Swan je samozvaná duchovní učitelka, která si říká „revolucionářka osobní transformace“ a „duchovní katalyzátor“. Narodila se v Utahu jako Mary Teal Bosworth a utekla do USA a střední Ameriky. Má stovky tisíc sledujících napříč sociálními sítěmi – její kanál na YouTube má více než 79 milionů zhlédnutí.
Její značka se zaměřuje na poskytování poradenství v oblasti duševního zdraví, z nichž většina je zaměřena na lidi, kteří se cítí depresivně nebo sebevražedně. Swan, jejíž přesvědčení zahrnuje reinkarnaci a sílu krystalového léčení, říká že její zkušenost s přežitím několika sebevražedných pokusů jí dává zvláštní vhled, který naopak postrádají odborníci na duševní zdraví.

Swan říká, že jejím záměrem je pomoci lidem, kteří jsou v krizi a mnoho lidí tvrdí, že její učení jim pomohlo, když o sebevraždě uvažovali. Kritici Teal Swan ji však obviňují, že riskuje, když oslavuje smrt, a odborníci na duševní zdraví, s nimiž jsem mluvil, označili některé její názory jako „nezodpovědné“ a „nebezpečné“.

,,Chci, abyste se viděli na smrtelném loži”

Sarah sedí ve svém obývacím pokoji na severozápadě USA, křesťanská hudba hraje jemně na pozadí, zatímco sluneční světlo proudí okny. Ona a její manžel mi řekli o telefonním hovoru, který rozbil jejich svět – ten, ve kterém zjistili, že si jejich dcera vzala život.

Zatímco Sarah věděla, že Casey se potýká s bolestí po nedávného rozchodu, netušila jak špatně se dcera cítila a co ve skutečnosti zvažovala. Sarah začala hledat stopy na sociálních sítích.
Všimla si, že Casey sdílela kreslený portrét na Facebooku s označením Teal Swan, a brzy zjistila, že se její dcera připojila k „Teal Tribe“ – soukromé skupině na Facebooku, což znamená, že pouze členové mohou vidět, co je uvnitř.

Sarah se připojila ke skupině a byla zděšená tím, co objevila. Četla příspěvek od své dcery, že se snažila vzít si život. U popisu byl přiložený obrázek ženy držící si dva prsty u hlavy jako zbraň. V reakci na to dva lidé, včetně jednoho z dobrovolníků, kteří pomáhají moderovat obsah ve skupině, odpověděli Swaniným videem s názvem „Chci se zabít (Co dělat, pokud jste sebevražední)“.

Ve videu Swan naléhá na ty, kteří se cítí sebevražedně, aby vyhledali lékařskou pomoc, ale dále říká, že podle jejích zkušeností to pro některé lidi nemusí dlouhodobě pomoci. Místo toho navrhuje, aby sebevražda byla vnímána jako „naše záchranná síť nebo naše tlačítko pro opětovný reset, které máme vždy k dispozici“. Tvrdí, že pohled na něj tímto způsobem umožňuje lidem odložit myšlenku stranou, a místo toho se soustředit na to, co mohou udělat, aby se v současnosti cítili lépe.

Navrhuje také cvičení, při kterém je divákům řečeno, aby si lehli na podlahu a představili si jejich smrt v „hrozném detailu“. Swan ve videu tvrdí, že diváci si tím uvědomí, že „není kam jít, jedině zpět k životu… tak proč odejít?“

Ve videu zdůrazňuje, že sebevražda by pro pozůstalé byla ničivá a „záleží na tom, jestli jste tady nebo ne… Nechcete zemřít. To, co chcete, je konec vaší bolesti. “

Když jsme si začátkem listopadu prohlíželi toto video, byl to jeden z nejlepších výsledků ve vyhledávání Google, pokud jde o pojmy související se sebevraždou.

Teal Swan rozvířila horkou debatu poté, co její bývalá následovnice spáchala sebevraždu. Youtuberka a vedoucí kultu obviněna z povzbuzování k sebevraždě

Nevíme, jestli Casey sledovala toto video, a pokud to udělala, nemůžeme vědět, jak by to ovlivnilo její konečné fatální rozhodnutí. Její příspěvky krátce před smrtí však odrážejí některá prohlášení, které Swan používá, včetně zmínky o znovuzrození.

Její matka Sarah zuří, že zveřejnění videa bylo jedinou odpovědí skupiny Teal Tribe na Caseyinu zprávu a že nikdo nezavolal policii, ani se nepokusil kontaktovat její rodinu.

Jen dva týdny poté, co Casey poprvé zveřejnila svůj zamýšlený pokus o sebevraždu, se zastřelila a zemřela.

„Jaká obrovská promarněná příležitost a neuvěřitelná chyba,“ říká Sarah. „I když věřím, že se v životě naší dcery odehrálo více depresivních období, jsem přesvědčena, že učení Teal Swan sehrálo v mysli naší dcery významnou roli, když si vzala život.”

,,Je to skoro jako zkouška,“ říká Sarah o radě řečené ve videu.

Chladná Teal. ,,Duchovní učitelka” Teal Swan prohlásila: Zajímavé, díky sebevraždě jsem minulý rok ztratila svého prvního klienta. A byla to žena v bezútěšném stavu.”
Je to normální, aby učitel hodnotil sebevraždu svého klienta jako ,,zajímavou”? Vypadá nebo zní Teal empaticky?

Abych se dozvěděl více, připojil jsem se k uzavřené skupině Teal Tribe na Facebooku s více než 27 000 členy a viděl jsem mnoho příspěvků, které mi připadaly znepokojující. Probíhaly tam opakované diskuse o sebevraždě, kdy lidé říkali, že chtějí ukončit svůj život, a členové skupiny jim nabízejí rady. V reakci na příspěvky byly někdy přiloženy linky důvěry specializované na prevenci sebevražd. Ale mnohokrát bylo zveřejněno pouze video o tom, co dělat, pokud se cítíte sebevražedně, spolu s radami ostatních členů.
Během týdnů, kdy jsem sledoval skupinu, jsem zjistil, že si další mladý člen fóra také vzal život během několika dnů po zveřejnění svých sebevražedných pocitů.

Teal Swan prohlašuje, že se buď zabije, nebo spasí svět. Říká, že lidé jako ona jsou barometry. Jsou to indikátory zdraví nebo kolapsu ekosystému. Umírají jako první, když se systém pokazí.
,,Lidé jako já jsou barometry lidstva.”
Je snad tohle zdravé poselství pro její následovníky??

Osobní výuka
Kromě výuky online organizuje Swan osobní workshopy v USA a Evropě. Vstupenky stojí až 200 dolarů. Šel jsem do jednoho v Chicagu a potkal jsem tam fanoušky, kteří s ní jasně cítí intenzivní spojení. Jeden mi řekl, že Swan „mění svět“. Další jí říkal „génius spojení lidských vztahů a vhledu“.

Akce trvala asi šest hodin, přičemž byli diváci zváni na jeviště, kde jim Swan radila. Mluvili o hluboce osobních záležitostech, od zneužívání až po sebevražedné pocity. Jeden muž řekl, že každou noc sledoval její videa pět hodin.

Po workshopu jsem potkal Swan a zeptal jsem se jí, jak bude reagovat na ty, kteří ji obviňují z podporování sebevraždy.
Zpočátku se tomuto nápadu zasmála a řekla: „To je docela zábavné. Je to pro mě opravdu zábavné.“
Pak zaujala vážnější tón.

Řekla, že nazývat ji zastánkyní sebevražd je „směšné“ a řekla, že kdokoliv kdo tak učiní, její videa evidentně nesledoval.
Když jsem jí řekl, že dva mladí lidé, kteří byli členy její skupiny, spáchali sebevraždu, atmosféra zhoustla.
„Nevím o nich,“ odpověděla. Poté se viditelně rozhněvala a řekla, že je důvod, proč se mnozí lidé nezabili.

,,Když se podíváte na demografické údaje o lidech, kteří se zajímají o můj typ materiálu, pracujete s nestabilní skupinou lidí. Říkat, že jsem zodpovědná za sebevraždu lidí, kteří ke mně už přišli sebevražední, to je docela šílené.”

Když přišla řeč na její skupinu na Facebooku, Swan přiznala, že cítí hodně úzkosti. „To je nejhorší část mé kariéry,“ řekla mi.
„Zahájíte skupinu na Facebooku a doufáte, že to bude místo pro všechny, aby se tam mohli sejít. Pak řekněme, že se jeden člověk rozhodne zabít z této velké skupiny lidí, kteří už tím ale trpěli, než se k vám dostali.
Snažím se získat moderátory, kteří se nacházejí v různých časových pásmech, ale řekněme, že to jeden z nás nevidí [sebevražedný příspěvek]. A teď někdo říká, že byste to měli vidět. Teď je to vaše chyba, že spáchali sebevraždu.
Stále o tom přemýšlíme. Máte tam lidi, kteří jsou zranitelní. Co byste měli dělat, když to všechno nedokážete zachytit?“

Připustila však také, že dobrovolníci, kteří pomáhají s provozováním této stránky, nedostávají žádné školení ani instrukce co dělat, pokud uvidí příspěvky, v nichž někdo říká, že se cítí sebevražedně.

„Někdy to tam vypadá jako psychiatrické oddělení, s nikým kdo by se o to postaral, a nemůžete si dovolit platit za to, aby se někdo takový najal. A kdo se vlastně na takovou práci přihlásí?“

Odpověděl jsem jí, že možná sociální sítě nejsou tím pravým místem pro tak citlivé diskuse.
„To je vlastně moje otázka, na kterou se hodně ptám a přemýšlím o svém patnáctiletém já,“ říká Swan. ,,Přemýšlím o tom, co bych jinak chtěla, když byly tři hodiny ráno a všichni ostatní v mé domácnosti spali. Kdyby existoval někdo na videu YouTube a řekl by mi, jak se cítit jinak, chtěla bych to.”

Nikdy nebudeme vědět, zda někdo, kdo si vzal život, byl opravdu ovlivněn učením Teal Swan. Swan tvrdí, že lidé jí neustále říkají, že jim pomohla.
Swan řekla, že: „Sebevražda není nikdy odpověď. Moje učení jsou navržena tak, aby lidem pomohla vybrat si život. Jakákoliv sebevražda je tragédie a my rodině této mladé ženy vzkazujeme nejhlubší soustrast.“
Dodala také, že „mnoho učitelů v oblasti duševního zdraví podporuje moje učení“.

Od našeho rozhovoru vydala Swan další video, což jasně ukazuje, že je proti sebevraždě a že jejím záměrem je pomáhat lidem a rozhodně nepodporovat tento čin. Říká, že se snaží destigmatizovat diskuse o sebevraždě. A destigmatizace problému je něco, co mi každý expert na duševní zdraví, se kterým jsem hovořil během svého vyšetřování, řekl, že je potřeba.

Umírání je tak příjemné: Je opravdu zodpovědné od ,,duchovní učitelky” Teal Swan, opakovaně vykládat svým následovníkům, z nichž mnozí trpí duševními nemocemi a sebevražednými sklony, že je sebevražda resetovací tlačítko, nebo že je příjemné umřít? Myslíte si, že rodiny a přátelé těch, kteří bojují se sebevražednými tendencemi budou souhlasit s takovým učením?

Obavy odborníků
Všichni však vyjádřili obavy ohledně aspektů učení Teal Swan. Jedním z těchto odborníků je Dr. Jonathan Singer, prezident Americké asociace suicidologie.

Dr. Jonathan Singer, prezident Americké asociace suicidologie

„Když jsem slyšel, že Teal říká, že sebevražda může být resetovacím tlačítkem, byl jsem rozrušen,“ řekl mi. ,,To naznačuje, že se můžete zabít a že věci začnou znovu a budou lepší, ale to není pravda.”

„Má tyto myšlenky, které jsou v její mysli užitečné, ale pro ostatní by to mohlo být opravdu nebezpečné.“ Co děláš, když někomu řekneš, aby si představil, jak se zabijí? Říkáš mu, aby si to nacvičil v mysli,” říká.

Vysvětluje, že výzkum ukazuje, že tento druh vizualizačního nácviku je „velmi účinný způsob, jak zlepšit svou skutečnou schopnost něco udělat“. Je to něco, co i sportovci na olympijské úrovni používají, říká. ,,Takže někomu říct, aby si představoval jak se zabíjí, není bezpečné.”

Také jsem mluvil s Gedem Flynnem, generálním ředitelem britské charitativní organizace pro prevenci sebevražd Papyrus, a ukázal jsem mu Swanino video, které radí divákům představit si jejich smrt.

Ged Flynn, generální ředitel britské charitativní organizace pro prevenci sebevražd Papyrus

„Za žádných okolností není užitečné povzbuzovat každého, kdo má myšlenky na sebevraždu, aby si představoval, že je mrtvý, a dále tento stav oslavovat,“ řekl. „Toto cvičení může pouze zvýšit riziko újmy, nebo dokonce smrti. Taková cvičení jsou nezodpovědná. Riskuje oslavování sebevraždy.“

Teal Swan tvrdí, že ,,tato technika je o zachycení podvědomých sebevražedných myšlenek a jejich vědomém převedení na jiné místo, což vede k pozitivnějšímu výsledku.”

Dr. Singer se také zajímá o to, kde a jak se obsah Teal Swan sdílí. Tvrdí, že zatímco pro lidi v podobných situacích může být užitečné poskytovat si navzájem podporu, fóra jako Facebook se mohou chovat jako ,,ozvěna“.

,,Pokud jste sebevražední, jdete na fórum a všichni tam zveřejňují zprávy o sebevraždě, v mysli se vám sebevražda znormalizuje.”
Podle názoru Dr. Singera by společnosti v oblasti sociálních sítí měly udělat více pro regulaci obsahu a pomoci lidem dostat se k těm, kteří by si mohli chtít ublížit. Tvrdí, že jejich technologie by měla být v této fázi dostatečně vyvinuta, aby jim umožnila jednat.

,,Myslím si, že by měli absolutně zasáhnout, pokud jsou lidé sebevražední.”V reakci na naše vyšetřování Facebook zrušil uzavřenou skupinu Teal Tribe a řekl nám, že:
„Po konzultaci s odborníky na prevenci sebevražd a sebepoškozování naše zásady umožňují určitý obsah, který vyjadřuje úmysl k sebevraždě nebo sebepoškozování, jako příležitost pro někoho dalšího, aby měl možnost reagovat na toto volání o pomoc. Nepovolujeme však obsah, který přímo propaguje nebo podporuje sebevraždu nebo sebepoškozování. “

Někteří členové však vytvořili novou skupinu na Facebooku nazvanou „Phoenix Tribe“. I když to nespravuje Teal Swan, je členem alespoň jeden starší člověk z jejího řídícího týmu, a už jsem tam zase viděl lidi mluvit o tom, že se cítí sebevražedně, bez vhodné nabídky pomoci od ostatních členů.

Vedení YouTube nám sdělilo, že „usiluje o nalezení rovnováhy mezi zákazem videí, která podporují nebezpečné činy, a zároveň nabízením místa, kde lidé mohou otevřeně a čestně hovořit o svých myšlenkách a zkušenostech“.
Řekli, že video, ve kterém Swan radí, aby si divák představoval vlastní smrt, bylo odstraněno kvůli porušení jejich zásad. Stále je však na kanálu alespoň jedné další osoby a sdílí se v nové skupině na Facebooku.

Členové Teal Tribe se dokonce nechávají tetovat stejným obrázkem, jaký nosí jejich vůdkyně

V jejich klidném předměstském domě na severozápadě USA se matka a otec stále snaží vyrovnat se smrtí své dcery.
Moje konverzace se Sarah a jejím manželem se táhla od odpoledne do večera. Vyprávěli mi, jak se jejich rodina navždy změnila. Už nemají pevnou linku, tak silné bylo její spojení s ničivým hovorem, který změnil jejich životy.

Sarah říká, že doufá, že může sdílení jejich příběhu pomoci někomu jinému.

„Život je vzácný. Život je dar. Život nepřichází s tlačítkem reset. Pokud se cítíte zranitelní, video není autoritou na téma tohoto druhu. Jdi si promluvit se svým pastorem, nebo s někým, kdo tě miluje, s někým, kdo se o tebe stará. To je tvoje autorita na téma této povahy.”

,,Duchovní učitelka” Teal Swan říká, že: ,,Žít není vždycky správně”
,,Neměli bychom předpokládat, že žití je vždycky správné. A není k tomu fakt důvod. Speciálně z vesmírného hlediska není důvod být na této planetě, když se celý život jenom moříme.”
– Proč Teal pokračuje v obhajobě sebevraždy jako přípustné možnosti?

Některá jména osob byla změněna
překlad Aluška.org © 2019
podle původního zdroje]]>
0
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Jak do deseti minut zjistit, zda je někdo skutečně inteligentní]]> https://aluska.org/?p=13611 2019-12-01T10:16:08Z 2019-12-06T23:54:44Z Zjistit, zda je někdo opravdu inteligentní, může být obtížné. Spojuje se s tím problém, že možná někoho zbytečně urazíte. Člověk se to musí snažit udělat tak, aby se při tom držel pravdy a faktů.

Jak zjistit, zda je někdo inteligentní?Inteligentní člověk ví, že více interakcí rovná se více příležitostí
Nejednat s lidmi s patřičnou úctou, rovná se zbytečně zmeškané příležitosti.

Například špatné nebo ignorující chování k obsluhujícímu personálu v restauraci, konkrétně takové, že člověk s číšníkem mluví “co nejméně”. U hlupáka je velká pravděpodobnost, že číšníky sotva vezme na vědomí, natož aby s nimi rozmlouval.

Skutečně inteligentní člověk ví, že úspěch vyplývá z dobrých vztahů s lidmi, proto se k nim chová slušně, s úctou a drží se zásad slušného chování.

Proč nemůžou inteligentní lidé najít štěstí

Osoba s vyšší inteligencí si všimne detailů a maličkostií, které se zdají být nepodstatné
Lidé s vysokou inteligencí si s větší pravděpodobností všimnou malých detailů, které ostatní lidé ignorují. Na rozpoznání velmi inteligentního člověka proto stačí jednoduché pozorování:

Vejdete s ním do nového prostředí. Někam, kde jste nikdy předtím nebyli, kde do té doby nikdy nebyl ani on. A sledujte, jak ten člověk vnímá prostor.

Inteligentní lidé si nejen povšimnou malých detailů, ale budou na ně i velmi zvědaví. Tato zvědavost může podnítit jakýsi další smysl pro zvědavost a mohou se na ty detaily vyptávat podrobněji.

U člověka s vysokou inteligencí je také více pravděpodobné, že bude skeptičtější vůči odpovědím, které dostává. Nestačí mu, že to někdo řekl, nebo napsal. Neznamená to, že vůbec ničemu a nikomu nevěří, jen potřebuje podrobněji analyzovat každý aspekt, než dospěje k jednoznačnému závěru.

Inteligentní lidé se vždy snaží naučit něco nového
Inteligentní lidé se prostě rádi učí.

Na světě jsou miliony lidí, kteří jsou o sobě přesvědčení, že nejsou schopní ničeho dosáhnout, neboť se trápili v základní škole. Nebo jsou možná postižení nějakou poruchou učení. Možná v raném věku dostali nálepku, že jsou ,,pomalí” a ta jim už zůstala.

Přesto musí toto zničující vnímání sebe sama opustit. Současná věda totiž ukazuje, že lidé mohou vědomě měnit strukturu a fungování svého mozku. Svou inteligenci si může zvýšit každý jedinec kráčející po Zemi – velký i malý, starý i mladý.

Vědecký termín používaný pro výše zmíněný jev je neuroplasticita. A je dokázaný vědou. Michael Merzenich, považovaný mnohými za otce současné neurovědy, v časopise Forbes napsal:

,,Při správném cvičení mozku si může inteligenci zvýšit každý, v jakémkoliv věku a potenciálně značně. Nebo jen můžete nechat svůj mozek zahálet – a sledovat, jak pomalu a neúprosně chřadne. Stejně jako tělo, které má sedavý způsob života. ”

Je to zcela jasné: Inteligence není neměnná. S trochou snahy a odhodlání může své kognitivní funkce zlepšit každý.

Jen je sledujte, obvykle to tam je. A obvykle jsou to ti tiší. Klidné vody totiž tečou nejhlouběji
Skutečně inteligentní lidé neklábosí na prázdno, umí být sami se sebou, nevyžadují si za každou cenu pozornost a ve škole často nezvedají ruku, i když jako jedni z mála znají odpověď.

Nové definování inteligence
Zastánci teorie MI tvrdí, že tradiční definice inteligence je příliš úzká, a tak širší definice přesněji odráží různé způsoby, jakými lidé přemýšlejí a učí se. Aby to bylo jasné, něco takového jako inteligence opravdu existuje. Ale je u každého člověka jiná. Většina sporů kolem inteligence a IQ není věcí reality, ale definice.

Pro ilustraci tohoto tvrzení se podívejme na dva úplně odlišné lidi. Dejme tomu, že osoba “A” je špičkový automobilový mechanik a osoba “B” profesor angličtiny na jedné z nejprestižnějších univerzit.
Pokud oběma těmto lidem dáte stejný test na IQ, je možné, že profesor dosáhne vyššího skóre. Předvídatelnost takového výsledku vyplývá ze způsobu sestavení většiny inteligenčních testů. To znamená, že jelikož většinu IQ testů sestavují vědci, nedá se prakticky nijak vyloučit jejich jednostrannost.

Je tedy profesor inteligentnější, než skvělý mechanik? Někteří lidé, jako například badatelé v oblasti inteligence (a profesoři angličtiny), by řekli že ano.
Výsledky by však byly zcela opačné, kdyby byl vydán inteligenční test, který se zaměřuje více na prostorové, než na jazykové schopnosti. Požádejte profesora, aby nakládal s nějakým složitým kusem zařízení a bude na vás hledět jako vyoraná myš. Takže správná dpověď zní ,,ano” i ,,ne”.

Co se týče úplného, ​​přesného změření inteligence, IQ testy žalostně selhávají. Tedy, většina z nich.

Teorie MI
Necelých sedm desetiletí po objevení prvních IQ testů byla předložena celková teorie inteligence. Tato teorie je známá jako Teorie rozmanitých inteligencí, tedy ,,MI”.

Teorii MI vypracoval v roce 1983 psycholog z Harvardovy univerzity, Howard Gartner. Zatímco tradiční testy IQ zakládají výsledek obecné inteligence na třech či čtyřech obecných schopnostech, Gartner uvádí, že je nejméně osm testovatelných schopností. Jsou to:

tělesně-kinestetická (pohybová)
intrapersonální
interpersonální
logicko-matematická
hudebně-rytmická
přírodní
verbálně-lingvistická
vizuálně-prostorová

Je proto vhodné zakončit tento článek citací samotného Gartnera: ,,Zaráží mě neodůvodněná domněnka, že se jisté lidské schopnosti mohou svévolně vyčlenit jako inteligence, zatímco jiné ne.”

připravila Aluška.org s pomocí zdroje]]>
5
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[5 úklidových tipů pro posílení dobré energie v domě a pro jeho ochranu]]> https://aluska.org/?p=13594 2019-11-30T09:43:55Z 2019-12-05T23:54:32Z Všichni máme obyčejné úklidové návyky, které provádíme po mnoho let. Probudíte se, vyčistíte si zuby, zorganizujete si pokoj, díváte se na svůj šatník a přemýšlíte, co si dnes obléknout. Ale s trochou speciálního přístupu se některé z těchto běžných činností mohou stát mocnými rituály, které vám pomohou při vašem duchovním pokroku, ochraně domova a přitahování štěstí!V tomto článku si ukážeme 5 nápadů, které vás přitom nestojí čas, ani peníze. Přesto neustále vytvářejí zdravější a silnější prostředí, ve kterém můžete žít a vzkvétat. Pamatujte, že ,,kouzlení” nemusí být vždy nutně exotické, nebo komplikované. Někdy to mohou ty nejjednodušší činy.

1. Pusťte slunce dovnitř
Kdykoliv se ráno probudíte, nezapomeňte otevřít okna a vpustit světlo do domu. I když zrovna není slunečný den, světlo pomůže vašemu pokoji zbavit se všech možných destrukcí nebo chaotických myšlenkových forem, které vznikly během spánku.

Myšlenka je astrální útvar, vytvořený také vašimi emocemi, takže silná noční můra může vytvořit myšlenkovou formu, která ovlivní vás a váš dům. Myšlenková forma může být velmi rušivá, když se v domě usadí. Světlo ze slunce má moc tyto útvary vyhnat a zbavit vás jejich vlivu.

2. Nechte dům dýchat
Nezapomeňte pravidelně otevírat okna, aby mohl vítr očistit a osvěžit energii ve vašem domě. Vzduch představuje také cirkulující energii, proto by u vás doma měl být element vzduchu vždy v pohybu.

I když to není pokaždé možné, měli byste vzduch v domě alespoň jednou nebo dvakrát denně provětrat.
Nejlépe hned po probuzení a než půjdete spát.
Ráno vás uvede do pohybu vdechnutí čerstvého vzduchu, a dodá to energii vaší auře.
A když vyvětráte než půjdete spát, je to jako pozvání pro anděly, aby vás požehnali a chránili. Pokud míváte špatný spánek, dlouho usínáte nebo trpíte na noční můry, pamatujte, že vám určitě pomůže čerstvý vzduch. Když budete spát v dobře vyvětrané místnosti, budete rychleji usínat a budete mít i mnohem klidnější sny. Dost možná to souvisí se složením vzduchu a množstvím kyslíku, který díky tomu máte k dispozici. Zlé sny často vznikají i z příliš přetopené ložnice, protože když se tělo během spánku přehřeje, zlý sen vás donutí se vzbudit a snížit teplotu, nebo se alespoň odkopat.

3. Vymetání koštětem
To fakt existuje. Koště se dá cíleně používat jako pomůcka k vyhnání zlých energií z domu. I když asi většinou používáte elektrický vysavač, můžete pravidelně používat i prosté koště nebo smeták k odstranění veškeré destrukce z domu.

Ne že by na to vysavač nefungoval, naopak se dá použít také. Ovlivníte zařízení svým záměrem, silou své myšlenky. Tím ho jakoby ,,okouzlíte”. Jednoduše myslíte na to, že při zametání neodstraňujete pouze prach a nečistoty, ale také veškerou destruktivní energii v místnosti. Vizualizujte si tmavou a špinavou energii, kterou vysavač odstraňuje a uzamyká v sobě.

4. Kouzelné mytí podlahy
Moderní ekologické produkty jsou samozřejmě vynikající čistící prostředky a voní výborně, ale jednou za měsíc můžete do vody přidat také 9 kapek esenciálního oleje z levandule, 9 kapek šalvějového esenciálního oleje a umýt s tím podlahu.

Obě byliny mají schopnost neutralizovat destruktivní energii a způsobit energetické uzdravení vašeho domu. Kromě toho i překrásně voní.

5. Vyrazte destrukci ze dveří
Tři dny před úplňkem jděte ke svým hlavním dveřím. Mírně je otevřete, zatímco vy dál stojíte uvnitř domu. Představte si konkrétně, co chcete ze svého domu vyhnat (například smůlu, nebo hádky). Nyní uchopte kliku a zabouchněte dveře, zatímco říkáte:

,,(To co chcete vyhnat), odejdi z mého domu!”.

Opakujte podle potřeby.

Pamatujte, že největší kouzlo je ve vás a vaše myšlení a váš záměr udávají do pohybu všechny děje i energie.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
8
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Takto poznáte, že máte potíže s ledvinami]]> https://aluska.org/?p=13573 2019-12-06T18:34:47Z 2019-12-04T23:54:39Z Ledviny jsou životně důležité orgány a nacházejí se přímo pod hrudním košem. Jsou zodpovědné za očistu a detoxikaci, v klidu přefiltrují asi 1,2 litru krve za minutu. Jsou důležité pro udržování všech tělesných funkcí a udržují vaši krev zdravou. Podílejí se na vylučování nadměrného množství tekutin a odpadů z vašeho organismu.
Regulují hladinu elektrolytů a udržují kosti silné a zdravé, podílejí se na tvorbě červených krvinek a stabilizují krevní tlak.V případě, že vaše ledviny nemohou správně vykonávat svou funkci, vaše zdraví může být ohroženo. Pečlivě si přečtěte následující problémy, které jsou spojeny s poškozením či selháním ledvin:

Otoky
Když vaše ledviny začnou selhávat, mají problémy s odváděním přebytečných tekutin, což může způsobovat otoky obličeje, kloubů a končetin.

Změny močení
Nejviditelnější příznaky změn jsou následující:

Potíže s močením
Tlak v průběhu močení
Tmavá moč, méně časté močení a v malém množství
Bledá barva moči, časté močení a ve velkém množství
Pěnivá moč
Zvýšené nutkání na močení v noci

Akné na obličeji
Nahromadění odpadu ve vašem těle může být spojeno se selháním ledvin. Výsledkem mohou být vyrážky a svědění pokožky obličeje. Veškerý odpad se nahromadí v krvi, díky čemu vaše pleť vypadá nezdravě, vysušeně a podrážděně.
Pleťová mléka a krémy, či jiné kosmetické přípravky vám mohou trochu pomoci, ale hlavní problém nevyřeší, protože pochází zevnitř. Samozřejmě, pokud jsou vyrážky způsobeny právě nesprávnou funkcí ledvin.

Únava
V případě, že jsou vaše ledviny zdravé, produkují EPO (erythropoietin), což je hormon, který produkuje více červených krvinek, odpovědných za přenos kyslíku tam, kde je třeba.
Pokud je množství červených krvinek snížené, projeví se u vás únava a to ovlivní i mozek a svaly. Je to také příznak vážné anémie.

Dušnost
Jde o běžný problém, který však může být spojen s poškozením ledvin. Pokud nemá vaše tělo dostatek kyslíku, důvodem je snížená tvorba červených krvinek, okysličujících organismus. Snížené množství těchto krvinek je spojeno s nahromaděním škodlivých toxinů v plicích.

Kovová chuť v ústech
Odpad nahromaděný v krvi dokáže ovlivnit vaši chuť a způsobit špatný dech. Dalším příznakem poškození ledvin je změna chutě některých potravin, nebo nechutenství.

Bolest
Bolest v horní části zad je dalším příznakem poškození ledvin. Může být vyvolána infekcemi, nebo přítomností ledvinových kamenů.

Problémy s koncentrací a závratě
Nesprávné proudění kyslíku do mozku je jasným příznakem vážné chudokrevnosti, ale i selhání ledvin. Způsobuje to problémy s koncentrací, závratě a problémy s pamětí.

Časné příznaky nemocných ledvin
To, že je nějaký problém s ledvinami, se bohužel často projeví až v poměrně pokročilém stádiu. Obvykle tehdy, když se již vyskytuje bolest ledvin, pomalu selhává jejich funkce, nebo když se v moči vyskytnou bílkoviny.

Časné příznaky bývají všeobecné, to je důvod, proč jim mnozí pacienti nevěnují náležitou pozornost, případně je zaměňují s jinými onemocněními. Následkem toho jen asi 10% pacientů s chronickým onemocněním ledvin vědí, že ho mají.

Je důležité umět rozpoznat tyto časné příznaky. Pokud se nechají bez povšimnutí, časem dojde k mnohem závažnějším škodám. Kromě výše popsaných jsou to také:

problémy se spánkem
nevolnosti a zvracení
špatné trávení
ztráta chuti k jídlu
lapání po dechu
vyrážky na kůži a častý pocit mravenčení
bolest ledviny
bolesti zad nad pasem
škytavka
otok nohou a kotníků
špatné prokrvení končetin
otoky víček a vaky pod očima
tmavé kruhy pod očima- nadměrná tvorba a špatné vylučování kyseliny močové
pleš nad čelem – přetížení ledvin
problémy se sluchem – uši jsou kontrolkou ledvin (jejich tvar ne náhodou připomíná ledviny)
bolest kolene zezadu
padání vlasů
revmatismus, DnaJak předcházet nemocem a posílit své ledviny
Nemocné ledviny jsou vážný zdravotní problém, který může vést k postupnému rozvoji dalších zdravotních komplikací. Vzniklé škody se často nedají napravit, proto je nejlepší řešení prevence. Ke snížení rizika jsou důležité hlavně změny ve stravě a změny v životním stylu.

Změny ve stravě
Mezi nejdůležitější změny ve stravování při ochraně ledvin řadíme:

1. vyvážená strava (cholesterol a saturované tuky s mírou)

2. absolutně NE hladovkám při pokusech o hubnutí

3. rovnoměrný příjem kalorií

4. snížení množství konzumované soli (sodíku), rovnováha mezi sodíkem a draslíkem

5. na talíři by neměl chybět červený meloun, jablka a lesní plody

6. vyvarovat se nadměrnému příjmu bílkovin (norma je 1 gram na 1 kg váhy)

7. dostatečný příjem tekutin, nejlépe čisté neperlivé vody (6 až 8 sklenic denně)

Změny v životním stylu
Kromě změny ve stravování je důležité následovat i několik zásad životního stylu, zejména:

1. udržování stabilního krevního tlaku (kolem 130/80)

2. v případě zjištěného nedostatku vápníku a některých vitamínů, užívání doplňků

3. vyhýbání se lékům proti bolestem a steroidním lékům

4. pravidelný pohyb (sníží se i riziko cukrovky, obezity a hypertenze)

5. omezení alkoholu a kouření

Dodržováním uvedených zásad nejen výrazně minimalizujete riziko oslabení a poškození ledvin, ale dokonce posílíte a zlepšíte jejich funkce.

připravila Aluška.org podle zdroje

 ]]>
15
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[4 projevy, podle kterých poznáte, že se vám aktivuje třetí oko]]> https://aluska.org/?p=13106 2019-12-04T08:04:58Z 2019-12-03T23:54:41Z Aktivace třetího oka vám umožňuje proniknout hluboko do vaší vnitřní síly, neomezené inspirace a moudrosti. Je to duchovní probuzení, které vás spojuje s vaším vyšším Já. Větší aktivace třetího oka lze dosáhnout například meditací, při které se přenesete myslí to přítomného kamžiku, do stavu pozorovatele a vnímáte pouze tuto chvíli a všechny vjemy které k vám přicházejí. Hmatové, chuťové, čichové… Tento druh meditace se obvykle doporučuje pro relaxaci, uklidnění mysli, ale jelikož duševní klid pomáhá k aktivaci třetího oka, funguje i pro tento druh duchovní rozvoje. S probuzením třetího oka se váš vnitřní průvodce (intuice, anděl strážný, vyšší Já, skrývá se zde mnoho pojmů) stane přítomnější silou ve vašem životě.Zajímá vás tématika ozdravění a aktivace šišinky mozkové? Přečtěte si seriál o šišince, který nedávno vyšel zdarma na Aluška.org. První díl: Šišinka mozková 1: Jak odvápnit šišinku a proč je to tak důležité
Nebo si přečtěte knihu Anděl strážný, kde se dozvíte ještě více do hloubky o aktivaci vašich schopností a jejich využití. Kniha je k dispozici ZDE

Zde jsou čtyři znamení, podle kterých poznáte, že se probouzí vaše třetí oko:

1. Zesílená intuice a schopnost předvídat
Jeden z nejvýraznějších znaků otevření třetího oka je zvýšená schopnost předvídavosti. Pokud jste pozorní a uvědomělí, budete zažívat silnější intuici. Můžete mít pocit, že se něco stane. Nebo budete mít pocit správného a špatného ve vztahu k nějakému pocitu. Může to spontánně přijít a odejít, nebo se to může konstantně zesilovat a proměnit se ve velkého pomocníka, rádce a učitele vašem každodenním životě.

Nedávno se mi stala zajímavá věc se šišinkou. Když jsem vydala článek o stimulaci třetího oka pomocí poslechu binaurálních rytmů (dočtete se v odkazovaném seriálu výše), po zjištění že mě tyto rytmy uklidňují a skutečně jakoby teple hladí v mozku, jsem si stáhla jednu hodinovou skladbu do mp3 a přidala si ji do přehrávače. Občas jsem si ji pak pouštěla, když jsem byla venku, třeba na procházce. Jako první jsem zjistila, že mám po této hudbě zvláštní sny, ale to pro mě není až tak výrazné, protože sny mám vlastně zajímavé pořád.


Zrovna jsem na poště podala hromadu balíků, beru si papíry od okýnka, loučím se, vycházím z místnosti  a zavírám za sebou dveře. A v tu ránu naprosto intenzivně VÍM, že nemám kartičku. Vědění mluvilo o ,,kartičce”, přesněji ji nepojmenovalo. Tak asi buď nemám občanku, nebo nemám zákaznickou kartu od pošty. To vědění bylo tak silné, že jsem se hned za dveřma zastavila, chvilku jsem ten vjem vnímala a podivila se mu, jak byl intenzivní a krásně jasný.
Tento ,,vyšší hlas” jsem už v minulosti sice zažila, ale nikdy se mi neozval s takovou prkotinou, vždycky zahlásil v rozhodujících, ba dokonce životně důležitých chvílích.
Samozřejmě jsem sáhla do peněženky a podívala se, jestli skutečně něco nemám. Neměla jsem v ní zákaznickou kartu. Vrátila jsem se zpátky a ptám se po ní. Paní se plácla do čela a hned mi ji vrátila. Zapomněla mi ji vydat a nechala si ji na stole.
Bylo to jiné, než si vzpomenout, že něco nemám. Já si vůbec nevzpomněla normálním způsobem, já dostala vnuknutí!

Když jsem pak vycházela z pošty, vzpomněla jsem si na svou mámu, která mi byla těmito vlastnostmi hodně podobná, ale byla mezi námi řada zásadních rozdílů co se týče praktického přístupu k událostem a lidem. Máma se svých darů bála, nedokázala je ochránit a rozvíjet protože nevěděla jak a neměl jí v tom ani kdo poradit (Možná proto mám takovou potřebu sdělovat své zkušenosti, radit, dělat návody, vysvětlovat jak to funguje… protože kdyby tehdy mamce někdo dobře poradil co a jak funguje a proč to má, kdyby si ji vyslechl a řekl jí že je to jediná správná cesta pro ni, mohl její život skončit úplně jinak. I já sama jsem v dětství kriticky potřebovala někoho k sobě. Na všechno jsem byla sama, neměla jsem se koho zeptat, ani jsem to pořádně nemohla nikomu říct. Nebylo to nikde, ani v knihách, ani na internetu.). Máti udělala nesprávná rozhodnutí, obklopila se samými špatnými lidmi a ti ji zničili. Poučila jsem se z toho, co jsem viděla. A tak jsem se vydala přesně opačnou cestou než ona, zasvětila jsem svým schopnostem život, před všemi špatnými lidmi pálím mosty a vše co mi vstoupí do cesty, odklidím a nenechávám se tím strhnout ani znejistět. A funguje to.Přesto se se mnou máma o své zážitky dělila, i o ty velmi staré. Byla jsem jediná, kdo se toho nebál a kdo to neskrývaně obdivoval. A vůbec toho nebylo málo. Když totiž máte něco vrozené, tak to vyplouvá na povrch spontánně, i když o to přímo neusilujete. – A když už jsme u toho rodu, nedávno jsem se zkoušela opatrně ptát babičky a zjistila jsem, že se u ní určité tendence objevují také (a také od ní vím celou řadu zvláštních zážitků), akorát si je přesně nedokáže vyložit, nebo zařadit. Prostě to zažije. Naposledy mi řekla, že když zavře oči, tak se vymisťuje ven z těla. Začalo se to objevovat až s vyšším věkem, je mi jasné o co jde. Kupodivu se nevyděsila, když jsem jí vysvětlila, co to je a že to mám taky, akorát odmalička. V minulosti by mě nenapadlo, že povedeme takový dialog, možná jsme k tomu musely dospět časem… Možná proto jsem si vybrala k inkarnaci zrovna tuhle linii, pravděpodobně tam je nějaký (geneticky?) příznivý předpoklad…? Nebo se v rodu objeví jedna žena a z té to pak jde dál? Těžko říct, ale je to fakt zvláštní. Jejda, už moc odbíhám od tématu. Vraťme se zpátky k mamce:

Když jsem byla ještě malá, jednoho dne přišla máti úplně vyšokovaná domů, jakoby viděla ducha. Dodneška si pamatuju ten její šokovaný pohled, když vstoupila ve žluté bundě do obyváku. To mě zaujalo a ani jsem se nemusela ptát co bylo, máti to vyklopila sama hned u dveří.
,,Představ si, normálně takhle jdu přes hřiště, spěchám a jak jsem pořád taková roztržitá a ztrácím věci, tak jsem nějak vytrousila z kapsy mobil. A představ si to, normálně jdu, o ničem nevím a najednou jsem uslyšela intenzivní mužský hlas, který mi řekl: ,,NEMÁŠ MOBIL.”
Tak jsem se zastavila a překvapeně hledám, jestli ho mám. Tyjo a já jsem ho fakt neměla!! – Tak jsem se otočila a pomalu jsem se vracela zpátky tou cestou kudy jsem předtím šla a hledala jsem ho v trávě. Byl asi sedm kroků za mnou, já jsem ho fakt našla! Umíš si představit ten průšvih, kdybych ho ztratila? To musel být můj strážnej anděl!”
Její zážitek na mě tak zapůsobil, že jsem si ho zapamatovala, ale nebylo to těžké, protože ho máti opakovaně vyprávěla ještě dlouhé roky poté a tím se mi vtisknul. A když se nám stalo něco zvláštního, většinou jsme to korunovaly hláškou ,,nemáš mobil”, ale jenom my jsme věděly, co to znamená. Některé její schopnosti mě šokují dodneška, když si na ni vzpomenu. Zasloužily by si místo v nějaké knize.


2. Jste citlivější na světlo
Jakmile se vaše třetí oko začne aktivovat, může se vám stát, že reagujete citlivěji na světlo. Můžete také intenzivněji a jasněji vidět barvy. Není to zásadně ohromující zážitek, ale přináší vám zprávu o tom, co se ve vás děje. Pokud se během meditace soustředíte na své třetí oko, mohou se vám před očima objevit světla, někdy i intenzivní.

Nejlepší je, cvičit třetí oko večer před spaním. Udělat si v ložnici pořádnou tmu a meditovat. Když mám dobré podmínky, ani nemusím nutně zavírat oči, vidím záblesky bílého světla ve svém zorném poli. V poslední době mi to začalo dělat častěji, nejsem si jistá jestli to mám od preventivní dekalcifikace kterou dělám (asi kalcifikaci nemám, ale prevence je vždycky lepší než léčba, tak ať šišinka ví, že se o ni pečuje), nebo od binaurálních rytmů, nebo z častějších meditačních cvičení.

3. Pocit tupého tlaku mezi obočím
Když se třetí oko začne intenzivněji projevovat, zažíváte pocit tlaku mezi obočím, nebo uprostřed čela. Můžete mít pocit, jako by se někdo dotýkal vašeho čela a tlačil na něj, nebo můžete zažívat pocit tepla, tepání. Může to přijít z ničeho nic, nebo to může přijít skrze cílenou meditaci. Je to signál, že se dostáváte do vyššího duchovního stavu.

Mnohokrát se mi stalo, že mě tlačí třetí oko, když mluvím se strážným andělem. A často se stává, že když ho o něco konkrétně poprosím, třeba o lepší spánek, používá třetí oko k tomu, aby na mě silněji působil. Hladí mě po hlavě a přikládá mi prst na čelo, když se zjeví v podobě lidské bytosti. Většinou po tom hned usnu a proberu se až ráno.4. Pocit postupné a neustálé změny
Otevírání třetího oka představuje změnu. Může to změnit váš pohled na svět a vaši osobnost. Změny jsou prospěšné. Můžete se stát tolerantnějšími k druhým lidem, nebo méně sobeckými. Vaše priority budou jiné. Když se vaše třetí oko aktivuje, můžete mít pocit, že se věci mění kolem vás i uvnitř vás.

Když se ponoříte hlouběji do svého rozvoje a vaše třetí oko zesílí na aktivitě, budete často poslouchat větu: ,,Změnila ses. Změnil ses. Už nejsi takový jaký jsi býval.” A ne vždy vám to lidé budou říkat s úsměvem, ale většinou spíše s opovržením. Protože takto přesně funguje matrix.
Jakmile se člověk začne probouzet a zjišťovat o čem ve skutečnosti systém je, matrix zpozorní. Hrozí, že vezme osud do svých rukou. A tak pošle své prodloužené ruce, agenty, kteří nás srazí zpět do chaosu. Jsou to nejčastěji naši nejbližší, kteří žijí v systému a nevědomky ho chrání. Přesně tak, jak nám bylo řečeno ve filmu.

Budou vás pokoušet a budou se vás nevědomky snažit vrátit zpátky. Abyste začali být zase jako oni, abyste začali chodit do hospody, mluvit sprostě, stýkat se s toxickými lidmi, kouřit, pít alkohol a ztrácet čas pochybnou neproduktivní a destruktivní ,,zábavou”.
Duchovní rozvoj není procházka růžovým sadem, není to pokaždé až taková romantika. Teprve když si uvědomíte co je pro vás v životě skutečně důležité (konstruktivní) a půjdete za tím, zjistíte, kolik je okolo vás lidí, kteří vás začnou tahat zpátky a kterým se to nebude líbit.
Mohou být i agresivní, zejména v případě, kdy se cítí osobně napadnutí tím, že v jejich očích začnete být lepší než oni, právě tím že odmítnete dělat něco, o čem i oni sami podvědomě tuší že je špatné a hloupé, ale vědomě si to odmítají připustit a potřebují někoho, koho by do toho stáhli taky, aby měli potvrzení pro svůj omyl a komplice ve zločinu. Nenechte se do těchto her zatahovat, buďte sami sebou a pokud se vám někdo vysmívá za to že nepijete alkohol, chodíte spát v deset večer a místo chlastání v hospodě jdete na procházku do přírody, neberte si to osobně a nenechte se sebou manipulovat. Na tom, že jste upřímní sami k sobě a pečujete o své zdraví, není nic špatného, ani ostudného. Naopak!

Jak stimulovat třetí oko
Existuje celá řada způsobů, jak přirozeně stimulovat třetí oko, abyste se dostali do vyššího stavu vědomí. Budete zažívat silný pocit intuice a získáte zcela jinou perspektivu. Zde je ve skratce seznam aktivit, více najdete v doporučeném seriálu a v knize.

Meditujte
Buďte všímaví vůči svým smyslům a vjemům, které dostáváte
Pijte hlavně čistou vodu
Procházejte se v přírodě každý den a odpočívejte u toho, zahoďte starosti
Osvoboďte se od omezujících přesvědčení
Dělejte věci, ve kterých využijete svoji kreativitu a estetické cítění, stimuluje se tím šišinka: kreslete, vybarvujte omalovánky, navrhujte designy, oblečení, interiéry, zahrady. Fotografujte, nebo přes den sněte ve své hlavě a vytvářejte si imaginární příběhy. Aktivní šišinka, to je i silná obrazotvornost a bujná fantazie.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
7
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Co má značný vliv na to, jaké dítě se vám narodí]]> https://aluska.org/?p=13520 2019-11-24T15:39:28Z 2019-12-02T23:54:42Z Při sloučení vajíčka a spermatu dojde k prudkému energetickému vzplanutí, které dosáhne na další úrovně planety – éterické, astrální a mentální. V závislosti na tom, na jakou úroveň tento energetický “výboj” dosáhne, taková podstata z éterických, astrálních nebo mentálních rovin planety do budoucího dítěte vejde.Co ovlivňuje amplitudu tohoto energetického výboje?

1. Genetika rodičů.

2. Úroveň jejich duchovního vývoje.

3. Geografická poloha místa početí.

4. Poloha hvězd a planet nad místem početí.

5. Emocionální stav rodičů v době početí.

6. Přítomnost různých jedů v organismu rodičů v době početí – alkohol, nikotin, drogy atd. …

7. Ekologický stav životního prostředí, ve kterém rodiče žijí.

Čím zdravější je genetika rodičů, tím větší je amplituda tohoto energetického výboje. Povrch planety má oblasti s destruktivní, konstruktivní a neutrální energií. Proto v závislosti na tom, jakou energetiku má místo početí, bude amplituda energetického výboje různá. Konstruktivní energie zvyšuje amplitudu výboje, destruktivní energie snižuje tuto amplitudu.

Z Kosmu, hvězd a planet na Zemi proudí toky energií, které mohou být destruktivní i konstruktivní. Kromě toho, různé typy genetiky reagují různě na toky energie přicházející z vesmíru a z planety. Stejné energetické toky mohou konstruktivně ovlivnit jeden druh genetiky a destruktivně ovlivnit jiný. Pro každý typ genetiky existují příznivé zóny povrchu planety a zóny destruktivního vlivu.


Pokud rodiče prožívají hluboké a silné pocity v době početí, pak jejich láska vytváří silný nárůst konstruktivních emocí, které zase zvyšují amplitudu nárůstu energetického výboje.

Pokud k sobě rodiče nemají hluboké a silné pocity a je u nich přítomna pouze fyzická přitažlivost, pak se amplituda výboje sloučením jejich zárodečných buněk nezmění.

Pokud dojde k početí v důsledku rozvratného sexuálního života rodičů, pak bude amplituda energetického výboje ještě mnohem nižší.


Drogy, alkohol, nikotin a další jedy přítomné v organismu rodičů vytvářejí silné destruktivní pole, které potlačuje tento energetický výboj. A pokud byly organismy rodičů vystaveny tomuto jedu po dlouhou dobu, výboj během početí vzniká tak slabý, že může dosáhnout pouze dolní astrální nebo éterické úrovně. V tomto případě se vtělí podstata nízké úrovně rozvoje a narozené dítě bude mentálně neplnohodnotné (primitivní).


Špatný ekologický stav životního prostředí vede k oslabení organismů rodičů a oslabené zárodečné buňky během sloučení nemohou vytvořit plnohodnotný energetický výboj.

Podstata vstupující do oplodněného vajíčka při početí má složitou organizaci éterických, astrálních a mentálních těl.
Zygota (oplodněná buňka) má nejjednodušší strukturu jednobuněčného organismu a pouze éterické tělo (s výjimkou fyzického). Kvalitativně jsou struktury podstaty a oplozené buňky tak odlišné, že jejich koordinace v této formě není možná. Oplodněná buňka musí projít určitým vývojem, dokud její kvalitativní struktura éterického a naakumulovaného astrálního těla získá možnost koordinace s podstatou.

originál napsal Nikolaj Levašov
z knihy Poslední apel lidstvu]]>
26
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[tomáš marný: Jak funguje hra v Matrixu 2.díl]]> https://aluska.org/?p=13498 2019-11-29T10:34:27Z 2019-12-01T23:54:46Z Pro správné pochopení veškerých souvislostí a všeho, co je nutné vysvětlit, je nutné začít zcela od začátku. Nastíníme si potřebné momenty a sekce o pobytu člověka v „HOTELU ZEMĚ.“ Pro správné pochopení psaného je nutné poukázat na důležitá fakta.Dítě, které ještě dnes neexistuje, se v budoucnu narodí. Tak jak jste to všichni v minulosti prožili. Všechno se začíná odehrávat vstoupením energetického kódu, někdy v třetím měsíci těhotenství, do vyvíjejícího se plodu v matčině břiše. Říká se: duše vstoupila do těla nové lidské bytosti, která se na planetě Zemi (v hotelu Země) narodí….

Tím pro každého jedince vše začíná. Vstoupením „duše“ do těla. Každý správně vyvinutý jedinec má dvě mozkové hemisféry. Lidstvo je nazývá pravá hemisféra a levá hemisféra. Pravá hemisféra je intuitivní a levá hemisféra je logická. Po narození začíná u každého jedince skutečný ,,boj“ v rozhodování mezi pravou a levou. Intuice Vám kolikrát říká něco zcela jiného, než logika. Většinou u mnoha lidí vyhraje právě ta levá, o které neustále tvrdím, že patří do koše. Ta pravá, je právě ta ,,pravá“ pro každou lidskou bytost.

Každý jedinec se rodí do systému, který byl v „hotelu Země“ vytvořen. Nyní ponecháme stranou, jestli správný nebo nesprávný, korektní či nekorektní. Momentálně na tom nezáleží.


Ihned po porodu začíná na bezbranné dítě útočit Matrix děsivou sílou. Sílou, která má zablokovat dítěti mozek a hlavně šišinku mozkovou a jeho intuici. Jedná se o údajné očkování pro „ochranu dětí.“ Výsměch a naprostá lež. Všemu je jinak.

Dítě, které se původně narodilo jako naprostý král a suverén, je naučeno rodiči, že je úplně blbé, nesamostatné, nemůže a neumí rozhodovat a všechno je rozhodováno za něj. Když projeví svou nelibost a začne se přít nebo plakat, je potrestáno, zbito, nebo je mu vysvětleno, že je špatné a že jeho chování není žádoucí, ani v pořádku. Takto dítě pochopí, že na tomto světě není místo pro jeho potřeby, pocity, emoce, touhy. Že zde není prostor pro svobodné vyjádření a ztrácí sebedůvěru, protože rodiče a nadřízení ví „všechno lépe“ a dívají se na něj jako na poločlověka. Mluví s ním jako s méněcenným jedincem. „Je to přece jenom hloupé děcko co nic nechápe, nic neumí a nevytváří žádnou hodnotu, tak proč bychom s ním měli jednat v úctě?“
Je to základní přípravný stupeň pro další debilizaci malého člověka, protože, aby přijmul kompletní program od matrixu, musí nejdříve vnitřně popřít sám sebe. Pochopit, že je nehodný, méněcenný, hloupý a zbytečný. Ale ještě že tu máme systém, díky kterému má každý šanci se „zadarmo“ vzdělat, získat maturitu a někým se stát! Ještě, že máme systém, který nám řekne, kým máme být, čemu máme věřit, a co máme dělat se svým životem.

Po několika letech, kdy dítě žije v relativním bezpečí v rodinném kruhu, nastupuje další útok na malou bytost a to je údajný „VZDĚLÁVACÍ PROCES.“ Vzdělávacím procesem uvěznili i Vaše mozky. Může být jenom základní, ten povinný. Většina jedinců, která nebyla okradena očkováním o „potenciál mozku“ se zapojí do systému dalšího „vzdělávání.“ Je nutné „chytnout“ myslící mozky a vymýt jim správný směr úvah, jejich myšlení dát na „správnou úroveň.“

Řeknou vám, že už nemusíte nic nového vymýšlet a nad hotovými poučkami přemýšlet, protože je za vás už dávno předtím vymysleli jiní lidé, kteří tomu prý rozumí mnohem víc než vy, a byla by to ztráta času a zbytečná snaha. Mnoho lidí pak považuje samostatné myšlení za zbytečné, nebo ho dokonce ani není schopno a musí se chodit pořád někoho ptát co mají dělat, protože mají ze školy tak vymydlený mozek, že už si neumí sami poradit ani v základních věcech. Převzetí odpovědnosti za svůj život a za své zdraví se mnozí doslova děsí a snaží se to vždycky hodit na nějakou autoritu nad nimi, co by tomu měla rozumět lépe, než oni. Tak jako tomu byli naučeni ve škole. K velikému prospěchu farmacie, náboženství a jiných sekt, kteří z nich tak vysají energii, čas, zdraví i peníze. Protože tohle přesně po Vás chtěli. Abyste byli poslušné ovce. V kostele vám to říkají jasně, jste označováni za OVEČKY.

Ve škole vás v dobré víře učí, že abyste někým byli a obstáli v systému, musíte mít minimálně maturitu a musíte chodit do práce a mít peníze. Takto se docílí toho, že výsledný „produkt“ systému, který vyjde ze škol, nejsou kreativní svobodní lidé, ale pracovní otroci (též označováni jako pracovní síla) a dříči, kteří se budou všichni chovat stejně. Obětují všechen svůj čas a energii na vydělávání papírků. Jdou do práce, mají děti – nové otroky do systému – a nebudou mít už žádný čas na hledání důvodů, kvůli kterým se sem původně narodili. Jejich svět jsou povinnosti, starosti a čísla. Tehdy nad nimi Matrix zvítězil.

Takto vznikají jedinci, kteří pro systém nejsou nebezpeční, ale sami sebou ho vytvářejí. Bytost je vržena do otroctví a přetvořena na správnou osobu pro systém. Jejich mozky byly totálně zničeny, uvězněny v programu.

Ptáte se nyní, proč je tomu tak? A proč se to tak vytvořilo? Odpověď je jednoduchá: Abyste nemohli z tohoto otroctví uniknout. Možná jste si také poslední dobou či za poslední roky všimli, že systém přitvrdil a začíná čím dál tím více zotročovat lidi penězi a hlavně nesmyslnými produkty, které k životu vůbec nepotřebují. Stále nejnovější mobily a televize. Ty jsou výborné nejen na dokonalé vymytí mozku, ale lidem hlavně MUSEJÍ UKRÁST TAKÉ ČAS. Dnes už neustále opakujícími se re-klamami s podprahovými daty, které na Vás chrlí veškerá média, o nutnosti si pořídit to či ono. Nutí Vás lišácky do půjček tím, že když si koupíte produkt na splátky, je levnější, než když ho koupíte za hotové. Takových nástrah je nespočetně.

Bylo by dobré nyní pochopit psané v souvislostech a hlavně si celý psaný text UVĚDOMIT.

Uvědomit si právě, jak Vás čtenáře tohoto článku, MATRIX vtáhl do jeho hry a neustále Vám nutí pro Vás nepříjemné a likvidační zá-kony a nařízení, příkazy a omezení. Ano nacházíme se na konečné. Proto ke konci časů tohoto systému, ve kterém dochází v geometrické řadě k probuzení nejenom jedinců, ale celých skupin, musí MATRIX zasahovat podlými praktikami s masivním nátlakem, a vy to vidíte kolem sebe.

Všímáte si lidí kolem sebe a pozorujete, že v poslední době se s nikým nemůžete normálně – dokonce ani na jednoduchých věcech – domluvit? Jakoby se lidskost a ochota z lidí vytrácela.

V dalším díle, který bude značně delší a složitější, se dozvíte mnohé podrobnosti, které Vám začnou do mozaiky zapadat.

Prosím Vás, kdo má skutečně zájem naprosto přesně pochopit co se na planetě Zemi či v „HOTELU ZEMĚ“ odehrává, podívejte se také na film Správci osudu:

Správci osudu, The Adjustment Bureau, 2011
Věříte na náhodu? Nebo na osud? A co když je to všechno úplně jinak? Co když naše kroky řídí někdo, kdo s námi má konkrétní plány? A co se stane, když mu je, byť nevědomky, překazíme? Ambiciózní thriller Správci osudu podle povídky Philipa K. Dicka naznačuje, že svět může být místem, kde pro náhodu není místo a s osudy lidí si pohrávají pánové v klobouku.

pokračování příště

napsal tomáš marný]]>
37
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Zápisníček: Prosinec 2019]]> https://aluska.org/?p=13507 2019-12-03T20:26:36Z 2019-11-30T23:54:25Z Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

1.12.2019
Našla jsem zajímavý film Čarodějky (The Craft) z roku 1996

https://www.csfd.cz/film/2774-carodejky/prehled/
Není to úplně odpočinkové pokoukáníčko na osamělý večer, ale připadal mi dost zajímavý a má pár klíčových momentů, u kterých jsem si kladla otázku, jestli je to film co měl lidem něco říct, nebo je to jenom nějaká ,,náhoda” a tvůrci filmu prostě prolezli nějaké spiritistické knihy a udělali si před točením pořádnou přípravu, aby to nebylo celé úplně vycucané z prstu? Dost jsem si film užila, klidně ho mohli víc natáhnout 🙂
Je to o skupině dívek s nadpřirozenými schopnostmi, kterým se čarodějnictví vymkne z rukou a vyvolají mocné síly, se kterými si pak neumí poradit zejména jejich vůdkyně. Připadalo mi to jako docela zajímavá obrazná ukázka toho, co se stane, když dostanou do ruky velkou moc lidé, kteří na to nejsou dostatečně zralí, ani moudří. I když je film ke konci dost dramatický, nakonec dobře skončí. Zlo bude potrestáno a ti kteří ve zlém zneužili svou moc, o ni přijdou. Není to ale žádná pohádka pro děti a kdo se bojí čarodějnických témat, u toho může mít docela bobky.

A když už jsme u těch čarodějnických filmů, znáte seriál Čarodějky z East Endu?
https://www.csfd.cz/film/353431-witches-of-east-end/prehled/
Je z roku 2014 a vyšly jenom dvě série, pro nízkou sledovanost (nechápu proč, je to žužolo bužolo, takové brutálnější Čarodějky v modernějším provedení) byl zrušen, takže končí s useknutým dějem. Ti které přitahují filmy s kouzlením, se na tom parádně vyžijou. Je to samé kouzlo, akce, překrásné herečky a erotika. Kámoš říkal, že se u toho bál 😀

Problém trochu je, že servery na kterých se to dalo vidět, byly nedávno zrušeny. Velké filmové společnosti zažalovany populární streamovací servery, na kterých byly uložené všelijaké seriály a filmy. Vadilo jim, že koukáme zadarmo. Po dlouhém boji vyhrály soud, takže máme po ptákách. Jedna věc ale není domyšlená. Na těch serverech byly i archivní věci, které nejsou v prodeji a v telce se nevysílají.

Fotky akvárka!! 🙂
Nové fotky brčálníků jsem si nechávala na nový měsíc.
Ve třicetilitru mám krevetí miminka. Nevím kolik jich tam doopravdy je, ale den za dnem vylézají pořád další. Takže první bylo jedno, pak dvě, pak tři a pak jsem jich napočítala sedm. Ostatní ještě můžou být zalezlí v dutinách kamenů, takže možná jich je i víc!
Zkusím ještě měsíc počkat než mimi vyrostou, abych je mohla bezpečně přestěhovat. Nechci o ně přijít tím, že to teď zruším a všechna mimi nenajdu.
Jinak už tam přestaly úplně zlobit řasy, i mechy jsou perfektně čisté. Dělá se jenom zelený povlak na skle a ten si vzadu cíleně pěstuju.
V malém akvárku jsem zatím našla tři malé šnečky plovatky ostré, ty jsem odchytila a udám je jinam. Mám totiž obavu, že i když jsou šnečci hezouncí, tak by se mi v tom velkém nezajetém přemnožili, vzhledem k tomu, že je tam problém s řasou, který nevím kdy vyřeším a taky chci přikoupit další neritiny, našla jsem zase barvu co se mi šíleně líbí a budu pro ně potřebovat potravu.

Řasokoule mi nádherně rostou a jsou docela veliké. Krevetkám se taky moc líbí 🙂

Tady jsou moje první krevetí miminka. Mám z nich fakt radost. Bohužel mi pár dospělých žlutých zase chcíplo, doufám že to vyřeší stěhování do velkého, protože jinak fakt netuším, co by mohlo vadit. Jestli mi ty žluté postupně úplně vychcípají, tak to vzdám a budu mít o to víc amano, protože z těch mi žádná nechcípla a jsou hodně aktivní. Podle mě jsou odolnější a pro začátečníka lepší než neocaridina.

Takhle teď vypadá velkolitr, bydlí tam pět šneků, deset amano krevet a jeden žluťák – zkouším jestli to přežije. Žluťáci jsou totiž očividně hrozné citlivky, ale zatím čile plave a má hezkou barvu, snad bude dobrej. Ryby ještě nekoupím, počkám až šneci a krevety sežerou nejhorší řasu, aby mi nechodili na rybí krmivo. Bohužel je tam jakýsi žlutý sajrajt co všechno polezl, stýská se mi po zelené vláknité, ta šla aspoň vyčesávat, ale tohle se nedá očistit, jedině vyndat kytku úplně ven, umýt ji ve dřezu a vrazit zpátky. Ale za dva dny je to tam zase, takže marný boj, to vyřeší jenom zvířátka.

3.12.2019
Bedlivě sleduju vývoj krevetích mimi. Zdá se, že se narodili čistokrevní žluťáci, až na jednu. Je průhledná s jasně červenými pásky. Nenapadlo by mě, že se může narodit až takhle odlišná krevetka, ale tak co už. Je naša a líbí se mi. Můžeme jí říkat Tygřík.

Velké akvárko bylo tak porostlé sinicí, že jsem jí vyhlásila válku. Kořen jsem vydrhla a přelila vařící vodou, mechy jsem vyprala a nalepila znova. Všechny květiny jsem vytáhla, omyla od sinic a zasadila znova. Kameny jsem očistila kartáčkem, vyměnila vodu a pak jsem to na tři dny zakryla dekou, aby ta sinice chcípla. Žluťák ten zásah kupodivu přežil, dneska jsem ho potkala na šutru, když jsem koukala pod deku. Mezitím krmím, aby tam stouplo NO3 (sinice jsou tam, kde je nulové NO3, nové nádrže). Mezitím jsem objednala na hladinu okřenek (taková hezká malá kytička co roste po hladině) a svítit budu zatím jenom jednou ledkou, aby tam bylo trošku šero. Dneska jsem objednala sumečky, Otíky a dvě ultra krásné neritiny – bude to šnekárium jako řemeň – doufám, že se tím problém se sinicí vyřeší a pokud ne, mohli by ji dožrat Otíci. Byla jsem totiž celkem překvapená, když jsem viděla že se na pár místech sinice drží a trochu povyrostla, i když měla tmu a v akvárku z ní zbylo jen pár žužlů, co se mi nepodařilo odsát.

Na YT je pěkný odpočinkový film Jak sbalit holku: https://www.youtube.com/watch?v=abYy2ljHHMo , kdybyste náhodou nevěděli, co s načatým večerem.

…..

]]>
19
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Takto vypadá automatická kresba aury Sri Swamiho Vishwanandy a Sai Baby: Hrůza a děs, píše čtenářka]]> https://aluska.org/?p=13264 2019-11-20T08:30:59Z 2019-11-29T23:54:34Z Dorazila mi zkušenost čtenářky, která již dříve odhalila skutečnou podstatu ,,duchovního gurua” Sri Swamiho Vishwanandy prostřednictvím automatické kresby. Čtenářka velmi přesně odhalila nejenom Vishwanandu, ale dokonce sama přišla i na skutečnou podstatu velmi nebezpečného démona Sai Baby, jehož meditace dodnes poškozují jeho příznivce, kteří pak zoufale hledají pomoc, aby se tohoto zla zbavili. Držte se dál od všech falešných guru, skutečný bůh sídlí ve vašem nitru, nepotřebujete nikoho a nic uctívat.
Následuje dopis čtenářky:Dobré odpoledne Aluško, ráda bych ti poděkovala za zveřejnění informací ohledně sekty swami Vishwananda.
(čtěte zde: Vůdce sekty Bhakti Marga obviněn ze znásilnění bývalým členem: Sri Swami Vishwananda má nejraději mladé muže)
Zaobírám se kreslením aurického systému, zpočátku spíše pro zhodnocení aktuálního zdravotního stavu, stavu energetického pole. Nejsem v tom ještě úplný profík, ale už jsem se slušně zdokonalila.

Byla jsem požádána ze zvědavosti, jestli bych mohla nakreslit auru právě tohoto svatého muže, jelikož dost lidí které znám, k němu jezdí na “požehnání” a v ČR je poměrně častým hostem.

Byla jsem naprosto překvapená a zdrcena, když jsem kresbu dokončila, protože jasně vykazovala naprosto něco jiného, než auru “avatara”.
Kreslila jsem to stále dokola, jestli se nepletu a bohužel… stále stejný obrázek. Je to pochopitelně pouhá kresba a nikdo jí nemusí důvěřovat, ale po tom šoku jsem si dohledala všechny možné informace ze zahraničních zdrojů a kromě krádeží relikvií z kostela (Swami je znám jako vášnivý sběratel ostatků svatých), jsem našla mnoho témat o sexuálním zneužívání a obtěžování. Bylo mi jasné, že v tomto případě kresba přesně poukázala na reálný stav věci. Samotné se mi tomu nechtělo věřit, protože ten člověk má opravdu půvabný zjev a mnoho lidí mi řeklo, že se do něj “zamilovali” na první pohled.

Falešný guru Sri Swami Vishwananda zneužívá mladé muže a podvádí své následovníky, kterým předvádí pouťové triky a rozdává sušená lejna v podobě prášku vibhuti. Kvůli sexuálním skandálům se jeho sekta v roce 2008 téměř rozpadla, ale díky fanatismu jeho nejbližších přežila do dnešní doby.

Bohužel ačkoliv jsem se na to snažila upozornit, nikdo mi nevěřil a lidi, co k němu jezdí byli samozřejmě velmi pohoršeni tím, co si dovoluji tvrdit, byla to nejhrubší urážka člověka, kterému z celého srdce věří.
Byla pouze jedna žena, která tuto variantu akceptovala jako reálnou možnost… a nyní je za to ráda.

Poté jsem zjistila, doufám že z věrohodného zdroje, že Swami pobýval v mladém věku v chrámu Sai Baby, jako jeho učeň. Z toho jsem vyvodila, že bude pouze oběť přenášející zlo, které na něm bylo pácháno, dál.
Protože Sai Baba, ač doteď uctívaný jako vtělený bůh, vůbec nebyl člověk – tedy alespoň podle mých kreseb. Jeho aura vykazovala znaky, které jsem viděla u pár veřejně známých osob – patří mezi ně současný papež, a také ten rusák z AllatRa – to nejsou lidé… ani jeden. Troufám si použít slovo “démon”, ačkoliv nevím, do jaké míry je přesné, protože má kresba neumí zobrazit tváře parazitů, pouze kvalitu energie, která je přítomna u toho daného jedince.

Jsem moc ráda, že pravda vychází najevo – a to i díky tobě!

Posílám obrázky, které mám uložené. Konkrétně Swamiho a Sai Babu i s popisky, protože z těch čáranic by asi nikdo nic nepochopil.  Vyvinula jsem si postupem času specifický styl kresby a trvalo mi, než jsem pochopila, co znamená který znak. Přidávám pro srovnání i vzor pěkného zdravého pole člověka.

Také jsem už jednou kreslila Swami Nithyanandu a matku Ammu a oba bohužel vykazují taky tyhle podobné znaky.

Swami Nithyanada, další povedený ,,guru”

U té Ammy by mě to třeba vůbec nenapadlo – a pak jsem četla, že její spolupráce s OSN generuje tak příšerné peníze, že si to nedovedeme nikdo představit. Zároveň se údajně poblíž jejího ášramu našlo v řece tolik mrtvých těl, že se o to začala zajímat policie + tam proběhlo velké množství sebevražd jejich oddaných.

Matka Amma – nepřipadá vám divné, že jsou všichni indové? Nějak se tam s bohy roztrhl pytel.

Jak moc jsou tyto zdroje věrohodné nevím, ale velmi elegantně se to očividně zametá pod koberec. Samozřejmě jsou i možnosti, kdy se veřejnost snaží pošpinit některá jména veřejně známých osob, ale v těchto případech se obávám, že veřejné útoky jsou oprávněné.

Na prvním obrázku je zdravá aura
Uvnitř je nakreslený panáček a jednotlivá pole jsou řazená od spodních základních čaker, po ty horní – mentální a spirituální.
V reálu samozřejmě takhle aura nevypadá. Jednotlivá pole do sebe zapadají jako matrjošky – tato kresba je názorná a plošná, aby bylo zřejmé, která vrstva konkrétně nefunguje, nebo je třeba jen oslabená.


Jak lze vidět, u zdravé aury jsou barvy jasné, husté tak akorát, kompaktní, a celý obrázek připomíná pěkné uhlazené vajíčko. Někdy se z oblasti srdce vytváří po obvodu pole taková barevná spirála – tu mívají často lidé, kteří umí od přírody léčit druhé. Málokdo má ideální stav, ale to nevadí, stačí když se tomu kvalita aury alespoň přibližuje. Každý člověk má svá těžká období, a energetický systém poctivě reaguje na všechny změny ve vašem životě.
Občas se u některých jedinců můžou vyskytnout výraznější defekty na energetickém poli – tedy cizorodé energie, paraziti.

Na druhém obrázku je model narušené aury
Tady je očividná přítomnost dvou parazitů u hlavy, je to docela častý jev. Často naruší auru při tíživém životním období, jelikož cítí slabost, ale jakmile se dá člověk dopořádku, sami postupně zmizí, protože žijí výhradně z destruktivních emocí, které se pokouší v člověku živit. Jakmile se nemají čím “krmit”, opustí hostitele sami.

Na kresbě je zřejmé, jak přítomnost škodlivého vlivu auru “tříští” a rozkládá. Jsou samozřejmě i situace, kdy parazit žije ze škodlivého chování člověka, třeba když někdo vědomě poškozuje druhé lidi, ale pozor – i když poškozuje sám sebe!

Parazité mohou být různě velcí a tvarovaní (záleží samozřejmě na individuálním stylu kresby) v mé kresbě v podstatě všichni připomínají hmyzí formy. Platí, že čím větší (obvykle postupně živený), tím silnější vliv na hostitele má.

V momentě, kdy jsem se začala zaobírat i kresbou spirituálně aktivních lidí, kteří vykazovali jakkoliv nevhodné chování a řekněme i zneužívání svých schopností, narazila jsem na další parazitní formu, kterou jsem do té doby neznala.
Tento parazit připomíná svým tvarem pijavici, která má velikou sílu a snahu ovládnout ducha člověka a je téměř pravidlo, že kde je pijavice, je přítomna zároveň i nějaká forma zhoubné magie, nebo manipulace na opravdu vysoké úrovni.
Tento jev je ale poměrně vzácný… Lidé, kteří jsou tímto parazitem napadeni, mívají někdy až psychopatické chování a své schopnosti užívají proti ostatním.

Postupem času se v kresbách objevil ještě další symbol, kterému jsem nejdříve nerozuměla, než mi došlo, že je to oko – všichni víme, jaké oko. Toto oko se v malé velikosti objevovalo v auře lidí, kteří se potýkali se spirituálními útoky od jiných osob (spirituálně zdatných útočníků), ale i to je dost vzácné. Každopádně symbol oka považuji za dosavadní čas kdy kreslím, za jakýsi svrchovaný symbol ničivé energie, která je dokonale a přesně cílená.

Třetí obrázek je aurická kresba Swamiho Viswanandy, o kterou jsem byla požádána
Čekala jsem něco docela jiného a nechtěla jsem věřit, že je to možné, proto jsem kresbu několikrát opakovala.


Představujete si takhle auru avatara? Co tam dělá pijavice a proč je pole roztříštěné a agresivní?

Poslední obrázek je aura gurua Sai Baby, u kterého se Swami údajně v mládí vyučoval
Můžete vidět, že jednotlivé vrstvy aurického pole nejsou vůbec přítomny! Existují jen základní čakrové body, které jsou lemované velikým okem… Vypadá to, jako by toto nebyla ani lidská bytost, pouze tělesná schránka pro….koho???..


Vím, že mnohdy jsou veřejně známí lidé neprávem napadáni a hanobeni, ale v těchto případech jsem se skutečně pozastavila: Ke komu se lidé po celém světě modlí?

napsala čtenářka V.

 připravila Aluška.org © www.aluska.org 2019

]]>
41
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[tomáš marný: Jak funguje hra v Matrixu 1.díl]]> https://aluska.org/?p=13477 2019-11-24T09:03:06Z 2019-11-28T23:54:36Z Doposud se většina lidstva neprobudila. Existují mezi námi jedinci, kteří sice „probuzení jsou,“ ale málokdo se s nimi setkal. A když se setkal, nevěděl vlastně s kým se setkal. Nedají to o sobě vědět. Možná jenom náznaky. To stejné platí o 144.000 světelných bytostech, které se mezi námi nacházejí.
Takže prosím klid, celá hra se chýlí ke konci. Možná to mnozí z Vás už cítí a cítí to až v morku kostí….Celá situace je velice složitá, ale budu se Vám ji Vážení čtenáři snažit jednoduše vysvětlit. Vysvětlení rozeberu v 5 nebo ve 4 článcích. Popřemýšlím, jestli by tři stačily, ale to co se chystám popsat bude velice náročné na přemýšlení.
Proto Vás veškeré čtenáře prosím a žádám, abyste při čtení přemýšleli, a když Vám není vše jasné, vrátili se zpět a znova četli. Děkuji….

Podíváme-li se do jakékoliv sféry na planetě Zemi, třeba do odvětví průmyslu, obchodu, vědy, školství, výchovy dětí ve školkách a jeslích, jednoduše řečeno kamkoliv, zjistíme, že vše v dnešní době je naprosto nelogické a zároveň postaveno na hlavu. Otočeno o 180°, dnes bez povšimnutí a bez studu. Dokonce prosazováno lidmi, od kterých bychom něco takového nečekali. Shrneme vše jednou větou: PRAVDA JE LEŽ, LEŽ JE PRAVDA A LOGIKU DNES V NIČEM NENAJDETE!

Jen krátké vysvětlení. Vše se nyní otáčí proti konstruktivní síle vesmíru a lidem. Počítače dostaly autonomii, nezávislost na lidech. Je jim naprogramováno, že jsou dokonalejší než lidé a rozhodování důležitých a kritických situací mají řešit primárně místo lidí.
Program jim říká: „LIDÉ JSOU BLBCI a podřadní“, proto primární rozhodnutí přebírají naprogramované, chytré systémy počítačů (UI). Výsledkem jsou katastrofy. Stačí se podívat na kauzu Boeing 737 MAX, s autonomií počítačového systému a ukradenou technologií odhmotnění letadla. Výsledek byl střemhlavý let s naprostou destrukcí letadla a všech cestujících a to hned u dvou letadel. UI převzala nad lidmi moc. Naštěstí zatím jenom v omezené sekvenci, která stála mnoho lidských životů. (no i když je to jinak, na konci všech článků pochopíte)

Politici jdou proti svému národu (a to ve všech směrech) a vyzvedávají jiné entity na výsluní. Ve většině částí světa.

Výchova dětí proti přirozenosti přírody a zavádějící systém dvou otců či dvou matek. Zajímavé…..
Povolení pedofilie ve všech směrech a dokonce podpora světovými organizacemi…..
Lidé likvidují vědomě sami sebe a to bez přemýšlení. Farmacie s očkovacím průmyslem a spol…..
Pokračování a vyjmenování všeho by zaplnilo knihu o více než „miliónu“ stránek. Zbytek si prosím můžete domyslet sami.

Skoro všichni myslící lidé si říkají, že se svět zbláznil. Stojí vzhůru nohama. Nechápou, jak je něco takového možné. Vše se příčí zdravému rozumu. Prosím uvědomte si, že VŠEMU NA PLANETĚ ZEMI JE ÚPLNĚ JINAK. ALE ÚPLNĚ JINAK NEŽ MŮŽETE DOMYSLET.

Nyní si vše vysvětlíme. Budeme se snažit stručně.

Proto Vás vážení čtenáři teď na začátku žádám o prostudování celého článku, který jsem napsal před téměř deseti lety. Asi tušíte, o který se jedná. Zde je vše lidem řečeno, ale málokdo pochopil, co ve skutečnosti skrývá. Ano je to článek: Mé setkání s indigovou dívenkou.
Zde leží celá pravda o lidstvu a systému, kde se lidstvo nachází. Ano, ke konci časů museli lidem říci pravdu.
Prosím pozorně přečtěte a prostudujte dopodrobna. Je to v podstatě úvodní článek pro Vás, pro správné pochopení, co je na planetě Zemi ve hře a v jaké hře se lidstvo nachází. Určitě mnozí z Vás budou ohromeni.

pokračování příště

Napsal tm]]>
8