Aluška.org Věděním ke svobodě 2019-04-21T22:54:38Z https://aluska.org/feed/atom/ https://aluska.org/wp-content/uploads/2019/01/ALUSKA.ORG-logo-vicezare-150x150.png Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Jak mi trhali zub moudrosti 1. díl: Umrtvení nezabralo]]> https://aluska.org/?p=8018 2019-04-18T10:43:44Z 2019-04-21T22:54:38Z Následující série popisuje moji osobní zkušenost tak, jak se skutečně stala. Bez cenzury a bez přibarvování. Vím, že je článek extrémní. Není záměr někoho traumatizovat, ale vyděsit vás to může. Berte tuto skutečnost na vědomí. Tento článek obsahuje syrový popis extrémní bolesti. Pokud jste slabá povaha nebo vás čeká operace, raději ho nečtěte a otevřete si až druhý díl série.

 

Na jaře mi trhali zub moudrosti. Byla jsem kvůli tomu objednaná na čelistní chirurgii. Moje situace se zuby moudrosti je taková, že mi vyrostly všechny čtyři zuby. Horní zuby mám posazené ne zrovna ideálně, křivě, ale nejsou uzavřené v žádné kapse, nekazí se, takže tam můžou i zůstat. Horší je situace u spodních moudráků, které bohužel neměly dost místa.
Takže mi zuby zůstaly zezadu zakleslé do kosti a napůl zasazené v kosti ve slizniční kapse, kam se dostávaly sliny a bakterie. Něco takového samozřejmě nejde vyčistit. Vyklubal se z toho dlouholetý bolestivý problém, až jsem do toho trhání nakonec šla. Jenom ta představa trhání zubu byla pro mne tak strašně děsivá, že mi nedovolila jít dřív nebo preventivně, ale nic z mých strachů a představ nebylo dost strašné jako to, co jsem zažila doopravdy v ordinaci. Nic z toho, co se dá načíst na internetu, mě nemohlo varovat dostatečně před tím, co mě čeká. Nejhorší na tom je, že mám venku jenom jeden zub a na podzim musím jít i s tím druhým, který je ve špatném stavu a musí taky pryč. A je ještě hůř posazený. Absolutně netuším, jak to budu řešit. Ale to předbíhám…..

Přišla jsem do ordinace jak jsem byla objednaná. S tím, že jsem si musela aktivně léčit propuklý zánět, protože asi dva týdny po tom co jsme se rozhodli že zarezervujeme termín na trhání, se mi do obou zubů vrazil takový zánět, že jsem si mixovala jídlo v mixéru. I s přeobjednáním na dřívější termín jsem musela vydržet tak měsíc a půl. Za tu dobu jsem oba záněty stáhla na minimum na únosnou mez tak aby mě to nebolelo a dalo se jíst a doufala, že to snad bude stačit. Nestačilo.
Nebyla jsem objednaná na konkrétní zub, mělo to záviset na konzultaci, ale potřebovala jsem vytáhnout hlavně levý, jinak jsem doufala, že dáme oba (abych nemusela přijít dvakrát), což mi doktorka rozmluvila, že to v žádném případě nejde (a rozhodně měla pravdu).Paní doktorka na mě už ve dveřích volala ,,nebojte se”, hned po pozdravu. To mě znejistělo. Pro mě to bylo jako: ,,máte se čeho bát, bojte se”. Nechala si ode mě rychle vysvětlit co mě trápí a který zub mě víc bolí. Vzala mě na křeslo a koukla do pusy.
V tu ránu jsem měla velice profesionálně na pět vpichů opíchaný levý spodní moudrák, ani jsem nemrkla… Říkám ,,takže jdeme na něj?” – ,,Mno panebože, tam je zánětlivý chobot jako prase, ten musí okamžitě ven, ten druhej počká do podzimu.” – ,,OK.”
Pak to začalo. Párkrát se mi jehlou zapíchla hluboko do tváře ke kořenům moudráku a ptala se, jestli mě to bolí… První tři vteřiny nic, potom tupá bolest. Říkám poněkud nejistě, že cítím tupou bolest a ukazovala kde. Sestřička i doktorka na sebe významně koukly a zachvěly se jim ruce. To jsem viděla, že je zle. Na to mi doktorka řekla: ,,Máte tam hluboko zánět, přes ten se umrtvení nedostane. Bez bolesti to dneska nedáme, ale musíte velmi dobře poslouchat co říkám a čím víc budete spolupracovat, tím rychleji to bude hotovo. Hlavně se s náma nesmíte prát, musíte držet. Vy jste už skoro případ na analgosedaci, ale mno….”
Všechno jsem odkývala. Říkala jsem si, že mi to asi říká pro jistotu, že to asi budu trošku cítit tak abych se nelekla. Že to určitě nebude tak hrozné jak to zní z jejího popisu, že mě asi zbytečně plaší.
Panebože to bych masakr… První mi rozřízly dáseň. Dáseň jsem měla umrtvenou, takže mě to nebolelo, ale udělaly mi dlouhý řez, který vedl až k šestce a dělalo to odporný škrabavý zvuk. Koukala jsem s vykulenýma očima, ale neříkala nic. Prostě šok. Nerozumím přesně, proč musel být řez tak dlouhý, možná kvůli tomu zánětu, aby vyšel ven. Rychle sušily aby na to viděly a vzaly další nástroj.
Pak přišlo odvrtání čelistní kosti. Co to je za bolest, se nedá popsat, ani se to nedá přirovnat. Je úplně ohlušující, absolutně vás to sevře jako do svěráku, nevnímáte nic jiného, jenom jak to šíleně bolí. Myslela jsem si vždycky, že kost nebolí když v ní nejsou nervy, že bolet můžou tak leda okolní měkké tkáně. Spletla jsem se… Začala jsem se klepat, tak udělaly malou přestávku a sušily krev. Vyvalil se mi do krve adrenalin, začala jsem být mimo a ptala se zoufale, jestli je to hotovo, nebo ještě budem… ,,Myslíte, že máme zub venku? Ne.. To byla jenom kost, to si teprve děláme místo.” No to snad ne… Ale co teď, když už mám rozdělanou tvář? Říkala jsem si, že snad nic horšího než tohle už nemůže přijít. Nic nemůže být horší, než vrtání živé kosti.
Pak se vzalo páčidlo. Potáhla poprvé, nepopsatelná bolest. Musela se udělat pauza. Potáhly podruhé, pauza. Vzaly kleště a začaly páčit. Bohužel to nešlo tak rychle jak jsem doufala a když už jsem se klepala tak, že jsem jim gumovala křeslo podrážkami bot, další pauza. Čekaly, než se docukám. Jinak to vypadalo jako epileptický záchvat, ale byly to čistě svalové záškuby, zatímco já jsem se soustředila jenom na to, abych udržela pusu otevřenou a hlavu rovně. Vůbec jsem nechápala, jak něco takového můžu přežít a ještě u toho spolupracovat a držet otevřenou pusu. Povzbuzovaly mě jak jsem úžasná a statečná, upřímně mi to dost pomohlo, ale vůbec jsem nechápala, jak se mi tohle může dít. Jak je možné, že v 21. století trháme zaživa zub moudrosti. Jak to, že mě nepřevezou na sál a nedají mi něco silnějšího, když injekce nezabírá… proč mi třeba pod ten zub nenaplácá něco dalšího, když vidí že je to kompletně živé? Proboha proč.

Když už byla tak pátá pauza než se docukám, něco se ve mně zlomilo. Už jsem toho měla prostě dost a hlavou mi projela myšlenka, že teď nebo nikdy. Kašlu na jakoukoliv bolest, i kdyby mi měly urvat hlavu, tak ten zub půjde teď hned ven a hotovo. Za jakoukoliv cenu. Poslední pokus.
Doktorka chytla zub mezi kleště a rvala. Sestra mi mezitím kovovým hákem táhla tvář dál od zubu. Musela jsem u toho mít naprostý výraz šílence. Když už jsem myslela že bolestí omdlím, zapřela jsem se víc proti tomu zubu, proti tlaku, abych ho naopak zesílila a pomohla rychleji vyrvat. Několik dalších přestávek na vycukání jsem odmítala absolvovat. Čím víc to bolelo a křupalo, tím víc jsem v duchu nadávala a tím víc se zapírala proti zubu. Zub konečně povolil. A byl venku.
Za mě to bylo pocitově pět minut naprostého pekla… kamarádka co byla mezitím v čekárně říkala, že se ve skutečnosti z ordinace asi dvacet minut ozýval křik doktorů a strašlivé skučení, kdo byl na chodbě ten zezelenal.

Strčily mi do pusy gázu. ,,Zavřete pusu! Zkousněte rychle zkousněte!!” Spěchaly. Ale nevím proč. Teklo to ze mě jak na jatkách, celý zákrok nestíhaly sušit a když jsem měla nakonec zkousnout, byla jsem tak zatuhlá, že jsem nemohla zavřít normálně pusu. Spíš jsem jenom tak sevřela gázu mezi čelisti a cítila, jak se mi všechno klepe.
Sestra po mě musela umýt úplně všechno. Celé křeslo, celé umyvadlo, dokonce i podlahu. I když jsem byla navlečená do zeleného munduru, nakonec ještě umývala krev i ze mě, z mých rukou, bůhvíjak se tam záhadně dostala.
Zůstala jsem s gázou mezi zuby seděl v křesle a čuměla do stropu s myšlenkou ,,Ku**a co to bylo…” Začaly se mnou okamžitě třást, aby se ujistily, že jsem ještě vzhůru. Očividně byly zvyklé na to, že tyhle případy omdlí. ,,Jsem vzhůru. Jenom čumím.” Procedila jsem přes vatu.

Sestra mi vatovými tampony umývala celý obličej a říkala něco ve stylu ,,abych mohla vyjít z ordinace jako dáma”. Tekly mi slzy proudem, první bolestí, pak šokem. ,,Nebrečte však už to máte za sebou”. Panebože té se to říká lehce. Doktorka se na mě usmála a řekla, ať už příště nečtu hovadiny na internetu (předtím jsem se přiznala, že mám všechno nastudované, včetně pooperační péče a jsem komplet nachystaná na všechno – což je DOBŘE!) … Koukala jsem na ni fakt vyjeveně, jak něco takového může vůbec říct. Nic co jsem četla, nebylo tak hrozné, jako tohle co jsem právě zažila.
Doktorka mi vysvětlila, že pod zubem byla granulózní tkáň. To je základ, který vzniká v ránách, když se tam má začít stavět nová trvalá tkáň. Tělo se prostě snažilo ten problém zahojit jak mohlo. Jenomže tím, že zub tam pořád byl, tělo nemohlo nic dostavět ani léčit, takže tkáň naopak dělala víc problémů, tlačila pod zubem, zhoršila zánět a pak ani nepustila injekci dál. Proto to bylo takhle živé. Kdybych přišla o několik let dřív, nemuselo to být tak strašné….

Mám pro vás dvě rady, pokud máte něco takového před sebou.
1. NEODKLÁDAT TO. Moje peklo bylo způsobené hlubokým zánětem. Doktorka mi narovinu řekla, že jsem měla přijít už o několik LET dřív a nemuselo to být tak hrozné.
2. POKUD I PO VPICHU CÍTÍTE BOLEST, TAK ANALGOSEDACE. Mám podezření, že vyrvat to zaživa je prostě rychlejší a levnější, jinak nechápu, proč jsme do toho šli. Jenomže potom hrozí popsaná zkušenost. Být hodný poslušný pacient není moc dobře, když vidíte že to pořád cítíte. Doktor vaši pusu nemá a nečte myšlenky, musíte hlásit. Kolikrát zubař sám uzná, že to zaživa dělat nebude, pošle vás domů i když už jste opíchaní a přeobjedná na jiný termín, kde vás přispí a udělá to bezbolestně.Se stehy to nebylo tak zlé. Vysvětlili mi, že tu ránu nesmí úplně uzavřít a dostala jsem jenom jeden steh dopředu na tvář, kde končil řez. Šití jsem v dásni už cítila, ale po tom zážitku, ještě napumpovaná adrenalinem, mi to už bylo úplně jedno.
Chtěla jsem ten zub strašně vidět. Hrabala jsem se k němu přes mundur. Ukázala mi ho s větou ,,ale nesahat”. Ten pohled byl naprosto fascinující. Zub byl zdravý a kořeny měl úhledně složené u sebe, říkala jsem si, jak mohl zmetek tak držet, když má takový pěkný kornoutkový tvar. Bohužel jsem neměla sílu, ale v hlavě jsem si říkala, že si ten zub chci vzít s sebou, že je můj a že ho ukážu doma, ale po té hrůze už jsem to nedokázala zdiskutovat.

Vstala jsem z křesla a měla jsem pocit, že ode dneška jsem někdo jinej. Protože jsem vydržela něco tak strašného… ale proč vlastně? A dalo se to udělat líp? Vždyť jsem byla u specialistů na chirurgii…. Dodneška tomu nerozumím, proč mě nemohli přispat. Nemohli, nebo nechtěli?
Dámy mi vysvětlily, že na můj případ jsem pořád ještě byla v té lepší půlce pacientů, protože podobné případy jako já bohužel mívají a zejména muži to blbě nesou, někteří dokonce vstanou z křesla a začnou v panice běhat po ordinaci, nebo se s nimi začnou prát.
Holt v takové extrémní situaci se ve vás probudí vaše nejhlubší zvířátko, vaše skutečné já. V bolesti je to agrese. U mě se ta agrese otočila proti zubu který to všechno způsobil, u jiných se otočila proti doktorce, která se jim snaží pomoct. Zvláštní. Nikdy by mě nenapadlo chtít ublížit člověku, který se mi snaží pomoct.

Ptaly se mě na moji lékovou minulost a současnost. Vzpomněla jsem si, že jsem měla jednou antibiotika když mi bylo asi 6, protože si pamatuju, jak mě mamka o půlnoci budila s práškem a jak jsem u toho brečela proč mě pořád budí, když potřebuju spát a jsem tak unavená… no co jiného by to bylo, než antibiotika. Takže jedny pravděpodobně jo. Od té doby komplet bez léků a bez antibiotik, všechno si léčím sama.
Uznale pokývaly hlavou, řekly že ,,to jsem teda dobrá” a doktorka se rozhodla následovně. Předepsala mi nějaká ,,slabší” antibiotika, která nevyvolávají alergické reakce. Když tedy neberu žádné léky, tak se neví, jestli můžu mít reakci na penicilin nebo ne. A že tentokrát mě opravdu prosí, abych je brala, protože můj případ byl dost zlý, zánět je dost ošklivý, musí se léčit a bez antibiotik nemám šanci, že je to opravdu nutné a moc důležité.

Sestra zkontrolovala co dělá díra, zbavila mě tamponu, ujistila mě že mám velmi dobrou krev, že suprově sráží a pokud budu dodržovat pooperační péči jak mám, neměl by tam být problém.
Všechno jsem odkývala a byla opravdu upřímně rozhodnutá s těmi antibiotiky poslechnout. Bylo na doktorce vidět, že mi chce pomoct a že to se mnou myslí dobře. A koneckonců, ona viděla co pod tím zubem bylo, jak to vypadalo, kolik hnisu. Já to neviděla. A když to dělá celý život, tak určitě má odhad na to, co už je závažné a co není.
Poděkovala jsem jim za pomoc, že mě zbavily toho zubu, protože mě trápil už hodně dlouho a užila jsem si s ním spoustu bolesti. Neměla jsem vztek, že mi to tahaly zaživa, protože opravdu nejsem zubař a skutečně nevím, a nedokážu objektivně posoudit, jestli tento postup byl nebo nebyl správný či normální nebo adekvátní, to by musel někdo z oboru, kdo zuby trhá a ví jak to funguje. Toto není hejt na zubaře, je to práce vlemi potřebná a někdo to prostě dělat musí.

Vyšla jsem ven z ordinace. Všichni se dívali, jakoby zkoumali, jestli jsem celá. Šla jsem ke svému doprovodu a říkám tlumeně, že ten zub šel zaživa a nechápu, jak se něco tak hrozného mohlo vůbec stát. Pak jsem se poslušně odbelhala do lékárny a k antibiotikům (které byly zadarmo na pojišťovnu) jsem si přikoupila velké balení laktobacilů.
Snažila jsem se číst příbalovou informaci, ale byla jsem celá rozklepaná, bolavá, zmatená a nesoustředěná. Takže jsem si to přečetla jednou, dvakrát, tikrát a nenašla jsem tam nic, proč bych to nemohla brát. Naštěstí jsem rozvážný typ, takže jsem je nevzala dokud jsem ještě byla v nemocnici, ale řekla jsem si, že si na to večer udělám čas až přijdu domů a uklidním se. Že si to ještě jednou pořádně přečtu, pořádně nastuduju a zodpovědně se rozhodnu až pak, jestli je tedy budu brát, nebo nebudu.

Dostala jsem se domů až pozdě večer. Naštěstí jsem si dlouho dopředu zjistila všechno o extrakci zubu, takže jsem byla připravená úplně na všechno. Dostatečná zásoba tekutého protejnu, celý dům uklizený, články připravené na týden dopředu, v e-shopu všechny objednávky hotové… Takže jediná moje starost budou morčata a ten zbytek týden počká. A dobře jsem udělala, všechny tyto přípravy mi v hojení pomohly.
Ještě přidávám (protože to bude podstatné ve druhém díle aby vyprávění mělo logiku), že ten můj doprovod šel na stejný zákrok hned po mě, sice nešel zub zaživa, ale vrtal se ven hodinu a půl, protože byl zkamenělý. Takže taky ,,radost” jak pro pacientku tak pro doktorku a ano, též předpis na antibiotika. Obě balení mám u sebe na stole a ještě vám k nim něco napíšu. To budete hodně koukat.

Pokud máte k mé zkušenosti cos konstruktivního říci, nebo máte vlastní zkušenost, napište. Je to už měsíc stará záležitost, ale pořád jsem z toho nešťastná a ráda bych otevřela diskuzi na toto téma.

Pokračování příště

 ]]>
0
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Požár v Notre Dame byl zaviněn žhářstvím, mnoho lidí předkládá šokující důkazy]]> https://aluska.org/?p=8265 2019-04-21T06:23:46Z 2019-04-20T22:54:12Z Znalci v oboru už vědí, že katastrofa v Notre Dame byla zaviněna žhářstvím. Blíže nejmenovaná osoba také prohlásila, že katedrála bude hořet už tři dny předtím, než se to skutečně stalo. Nyní máme šokující záběr, který ukazuje nějakou osobu, která chodí po střeše a něco tam zapaluje. Evidentně tam nedělá nic dobrého. Jde o záznam z průmyslové kamery.
Fox News a zbytek fejkových šmejdů z masmédií jsou posedlí zakrýváním těchto dat, aby se k nim nikdo nedostal. Jen to pěkně sdílejte na sociálních sítích, aby pravda přece jen vyšla najevo. Neil Cavuto, Sheppard Smith a ostatní ,,strážci brány” nikdy nedovolí, aby se veřejnost dostala k tomuto záznamu. Je na patriotech a zastáncích pravdy, aby to kopírovali a sdíleli.
Youtube to smaže pravděpodobně za jeden den, stejně jako to udělali se střelbou na Novém Zélandu.

Vedoucí architekt vyvrací fejkové zprávy a říká, že to bylo žhářství. Fox News a další masmédia nám pořád jen lžou. Je na občanech, aby sdíleli pravdu a nenechali se od nich oblbnout.

Architekt prohlašuje, že na místě, kde vznikl požár, ve skutečnosti žádné renovace neprobíhaly. To potvrzuje neoficiální teorie o úmyslném zapálení. Navíc tento člověk říká, že 800 let starý dub nehoří, pokud k tomu není donucen nějakou zápalnou látkou. Aby dřevo mohlo hořet, musí obsahovat minimální množství vody, bez toho nechytá. (zdroje: 1 2)Připomínám, že podezřelých postav pohybujících se po budově na místech, kde nikdo neměl být, je natočeno více než jen tato. Jak ukázal tweet v prvním článku na téma Notre Dame, po ochozu chodil blíže nejmenovaný zakuklenec v bílém.

Zajímavý je také nedávný komentář tomáše marného, který se tématem poměrně aktivně zabývá:

,,Hned od první minuty po oznámení požáru katedrály Notre Dame, jsem pochyboval o „nějaké náhodě, či nepozornosti rekonstrukčních dělníků“. Několik hodin po výskytu požáru tvrdila veškerá oficiální média (rozumějte sr**komety), že požár nikdo nezaložil, žádný teroristický útok, ale že je to jenom náhoda či chyba při rekonstrukčních pracích.
Hned v zápětí mně bylo potvrzeno, že se o náhodu nejedná, ale o připravený a zinscenovaný další podvod na lidi ve stylu 9.11.

Dnes jsem se setkal s člověkem zde ve Švýcarsku, který mně to potvrdil a řekl velmi zajímavé okolnosti ohledně celého požáru. Tento tajný zdroj uvádí, že celá akce byla připravena dlouho dopředu. Nejedná se tedy o žádnou náhodu.
Dále zdroj uvádí: Požár takového rozsahu se nemohl šířit během takové chvilky na veškeré části dřevěné konstrukce. Veškeré sochy a cennosti byly předem odvezeny francouzskými tajnými službami. Do kostela nemá ani dnes nikdo přístup, pouze složky k tomuto určené.
Bylo mně sděleno, že mají dokumenty, nahrávky a mejlíky, kde se „inteligentní novodobá šlechta“ M M M domlouvají na tomto činu. Francouzské složky se snaží zatím všechno zametat pod koberec.

Potvrdil mně, jakmile se dostanou jenom části těchto tajných nahrávek či spiknutí proti lidstvu na povrch, Francouzi jako národ se dostanou do naprostého varu. Jak to skončí, si snad může každý domyslet.
Data jsou od lidí, kterým naprosto věřím, ale sám je nemohu potvrdit, protože jsem je neviděl a neslyšel. K celému případu mi ještě sdělil, že tato data obdrželi od francouzských tajných služeb, od lidí, kteří naprosto nesouhlasí s děním a politikou ve Francii. Hlavně ne s Napoleónem, jak momentálně MAKRONA nazývají…..

Považuji za nutné okolnosti tohoto požáru sdělit přes web…. Prosím obrázek si udělejte sami, nevěřte mně a prozkoumejte celý internet, možná narazíte na další data…..
Děkuji
tm (zdroj)”

Velice zajímavý střípek do mozaiky přidává také autor Ďurino, který na svém webu píše:

,,Michelle Obamová a ďalší členovia globálnej elity sledovali požiar katedrály Notre Dame v podstate z tesnej blízkosti z lode na Seine, očividne si to užívali a oslavovali. Z plavby elity je množstvo fotografií. Na jednej z nich vidno Michelle, ako chlipká víno, zatiaľ čo na poháre vína vidno odraz horiacej katedrály.”


zdroj, a originál TU

Pohybujeme se ve velmi pečlivě připravovaném plánu. Elity ten plán znají předem, tak je ani takový požár nepřekvapí a klidně si u toho dají skleničku, nebo se smějou při rozhovorech jako Makaron.

Abychom se vrátili zpět k tomu nehořícímu dřevu, jeden autor z Německa (který se živí jako stolař a o dřevu snad něco tedy ví), se rozhodl na videu demonstrovat, proč nemohla katedrála shořet normální cestou. K tomu se váže další zpráva zprostředkovaná přes tomáše marného, ve které se píše:

,,Dnes dopoledne jsem dostal zprávu od našeho datového zdroje z tajných služeb ve Švýcarsku o provedené expertíze. Byla udělaná na základě vzorků, které byly nasbírány v den po požáru v Notre Dame. Rozbory vzorků vody, nějakých kousků ohořelého dřeva a nasátého vzduchu uvnitř katedrály.
Všechny vzorky potvrdily speciální vojenský termit, který vlastní jenom složky americké armády. Nejednalo se o termit obyčejný. Mohli jste si všimnout, že v jeden moment se požár začal rychle šířit proti větru a vzplanutí Notre Dame bylo velice rychlé. Je to naprosto proti fyzikálním zákonům, pokud ještě dnes nějaké platí.” (zdroj)

Stolař nafilmoval sám sebe, jak se snaží podpálit 350 let staré dřevo (1700 a něco letopočet), které bylo z nějaké památky. Nepodpálí ji ani PEPEM- podpalovačem dřeva do krbu, ani svařovacím zařízením, přímo svařovaném na dřevu. Dokonce ani dřívky, které poleje benzínem a zapálí. Také plamenomet, který je přiložen, nefunguje na podpálení dřeva. Staré vyschlé dřevo několik set let se dá velmi těžce podpálit. Jen se povrchově očoudí a když chvilku bafá, zase brzy zhasne. Je tedy naprosto jasné, že připravit takovou akci jako je Notre Dame, muselo být velmi pracné a rozhodně to nemohl být jeden drobný nepovšimnutý zdroj, či doutnající jiskra. Lidem se však budou vyprávět pohádky o tom, že to rychle shořelo právě proto, že tam bylo tolik dřeva. Kdo nečte a neví, o nic se nezajímá, ten tomu snad i bude věřit.]]>
2
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Hit v hubnutí? Proteinová dieta je klíčem ke štíhlé postavě]]> https://aluska.org/?p=8235 2019-04-18T10:43:27Z 2019-04-19T22:54:16Z Proteinová dieta patří bezpochyby mezi největší hity v oblasti hubnutí tohoto století a není divu. Jde o dietu, při které není problém zhubnout i 5 kilogramů tuku za první měsíc držení proteinového jídelníčku. Rychlé výsledky a “bezpečnost” diety jsou pro mnoho lidí takovým lákadlem, že neváhají utratit tisíce za proteinové potraviny a připravená jídla. V článku si ukážeme, v čem spočívá princip proteinové diety, co znamená ketóza, zakázané potraviny, povolené potraviny, kde kupovat hotová proteinová jídla a to včetně doporučení reálných zákazníků.

Pod jakým názvem můžete znát proteinovou dietu?

 • ketodieta
 • bílkovinová dieta
 • ketogenní dieta
 • ketonová

Ketóza – spalování tuku
Ketóza je stav, při kterém se v těle zvýší obsah ketolátek v krvi. K tomuto jevu dojde v případě, že tělu odepřete příjem sacharidů (cukrů). Tělo potřebuje z nějakého zdroje čerpat energii pro jeho chod, ale kde? Ano, v našich tukových zásobách. Díky tomu dochází k rychlé redukci podkožního tuku a bez vedlejších účinků. Jestli chcete provést ketózu správně, tak musíte vyřadit téměř veškeré sacharidy z jídelníčku. Denně můžete přijmout pouze minimální množství a to od 10 gramů do 50 gramů (záleží na pohlaví a celkové hmotnosti). Tělo se do tohoto stavu dostane přibližně za 2-3 dny!

I žvýkačka s obsahem cukru může u některých jedinců přerušit stav ketózy!

Povolené potraviny při keto dietě

 • libové maso (telecí, kuřecí, krůtí, jehněčí, skopové)
 • ryby (candát, štika, pstruh, úhoř, okoun, losos, treska, tuňák, mořský vlk a žralok)
 • tvrdé sýry
 • mléčné výrobky (jogurt, nízkotučný tvaroh, mléko)
 • vejce
 • sója
 • zelenina (avokádo, zelí, květák, brokolice, cuketa a chřest)

Zakázané potraviny při keto dietě

 • ovoce
 • přílohy (brambory, rýže, knedlíky, těstoviny)
 • všechny luštěniny
 • pečivo
 • výrobky z bílé mouky
 • cukr
 • ochucené limonády
 • dochucovadla (hořčice, kečup, majonéza)

Kde koupit hotová proteinová jídla?

Nemáte dostatek času na přípravu vyvážených a nutričně správných proteinových jídel? V dnešní hektické době je zcela normální, že nemáte čas, nebo se vám nechce vařit. Naštěstí je na českém trhu již několik obchodů, které nabízejí proteinová jídla ve špičkové kvalitě. Dokonce je mezi nimi i několik českých výrobců! Mezi nejznámější producenty patří KetoMix a Victus. Každá společnost má v nabídce rozdílný sortiment. U KetoMixu najdete spíše “tekutá jídla,” jako jsou proteinové kaše, palačinky, polévky, omelety a proteinové koktejly. Victus se zaměřuje především na plnohodnotná “tvrdá” jídla, jako jsou dietní saláty, maso, zelenina a další.

 

KetoMix recenze

KetoMix je česká společnost, která se zabývá prodejem proteinových jídel. Jedná se o jednoduchá jídla, která si sami připravíte během 5 minut a téměř kdekoliv. Za minulý rok měli obrat 50 milionů, takže je jasné, že to dělají dobře a o zákazníky nemají nouzi. Našli díru na trhu a dokázali to vyplnit kvalitou a skvělým zákaznickým přístupem. Co se pod tím skrývá? Myslím tím především zákaznickou linku, která je pro všechny zákazníky připravená každý den od 8:00 až do 23:00 (o víkendu 10:00 až 23:00). Na podpoře jsou holky, které mají osobní zkušenost s produkty KetoMix a dokážou vždy poradit. Mohou poradit i s výběrem správných příchutí jídel, přidají pár tipů jak úspěšně zhubnout a k tomu dodají motivaci!

Proč začít hubnout s KetoMix?

 • Nutričně vyvážená jídla
 • Rychlá a vstřícná podpora
 • Možnost volby dietního plánu za výhodnější cenu
 • Dobrá chuť


Jaké proteinové produkty mají v nabídce?

 • koktejly
 • polévky
 • tyčinky
 • omelety
 • palačinky
 • pečivo (proteinové)
 • kaše
 • pudink
 • sladkosti

 

Victus recenze

Victus je na trhu již o něco delší dobu a za tu dobu si stihl nabrat klienty i ze zahraničí (Polsko, Slovensko, Maďarsko). Victus má po celé České republice celkem 3 pobočky, kde si můžete zakoupit proteinové produkty, anebo podstoupit výživové poradenství (měření krevního tlaku, tetrapolární BIA – měření složení těla a individuální nastavení proteinové diety). Jednou za 14 dní si také můžete objednat konzultaci, kde můžete zkontrolovat vaše výsledky a vymyslet další postup.

Líbí se mi, že na stránkách Victus najdete přesně všechny informace a to včetně cen. Není to jako u konkurenčních výživových center, které se tváří, že téměř vše je zdarma, ale nakonec zjistíte, že platíte i za pozdrav.

 

Jaké proteinové produkty mají v nabídce?

 • sladká i slaná jídla
 • tyčinky
 • nápoje
 • jogurty
 • sušenky a sladkosti
 • kaše
 • palačinky
 • omelety
 • polévky
 • pečivo
 • těstoviny
 • hotová jídla (hovězí medailonky na zelenině, kuřecí prsa na estragonu a další)

 

Proč začít hubnout s proteinovou dietou Victus?

 • Nutričně vyvážená jídla
 • Opravdu skvělá chuť (bez pachuti proteinových výrobků)
 • Rychlá příprava
 • Profesionální přístup na pobočkách (přesto je lepší nakupovat přes e-shop, kde to máte levnější)
 • Široký výběr hotových proteinových jídel

 

Zdroje:
https://www.healthline.com/nutrition/high-protein-diet-plan
https://www.webmd.com/diet/guide/high-protein-diet-weight-loss

PR článek

]]>
13
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Změny Schumannovy rezonance a její vliv na člověka 2.díl: Jak číst grafy]]> https://aluska.org/?p=8117 2019-04-19T05:19:03Z 2019-04-18T22:54:41Z Pokud jste citliví na energie, nebo pociťujete výrazné fyzické symptomy, potom se vám může hodit tato znalost. Můžete si totiž kdykoliv ověřit, jestli vaše pocity byly způsobeny výkyvem v rezonančním poli, nebo je třeba hledat příčinu někde jinde.

Zde je příklad grafu, zachycujícího Schumannovu rezonanci z 9. listopadu 2018. Uveřejnil ji již zmíněný ruský zdroj.

Na levé ose vidíte hertz a na spodní ose vidíte denní čas v UTC+7.

UTC je koordinovaný světový čas. Jednotlivá časová pásma jsou vyjádřena odchylkami od UTC. Místní čas v České republice je dán jako UTC+1:00 (v zimním období) a jako UTC+2:00 v období letního času. To znamená, že je-li čas čehokoliv udán například na „16:00 UTC“, v ČR to je v 17:00 místního času (v zimě) nebo 18:00 (v letním čase).

UTC +7 je ruské časové pásmo, Česko je UTC+1. Když je u nás jedna odpoledne zimního času, rusové do grafu kreslí čas v sedm večer. Berte tento rozdíl v patrnost, když budete číst grafy z jejich zdroje http://sosrff.tsu.ru.

Horní osa grafu se schumannovou rezonancí zobrazuje datum. Zelená barva ukazuje, co se ještě považuje za normální pulsy elektromagnetické frekvence. Bílá místa ukazují na abnormální chování a to jsou chvíle, kdy reagují živé organismy a kdy je mnoha lidem nedobře.

Čím širší je bílé pásmo, tím déle trvá maximální vlna. Vypadá to, že maxima u prvního grafu byly kolem 24 hertzů.

Zde je stejný graf se šipkou, která ukazuje, co je normální hodnota 7,83 Hz:

A teď se podívejte na tento graf z roku 2018. To byl pěkný mazec:

Tyto snímky jsou pouze pro vzdělávací účely. Přejděte v případě potřeby na ruskou webovou stránku, kde najdete graf v reálném čase a v lepším rozlišení.

Není známé přesné datum, od kdy začalo být zemské pole takto neklidné.  Odhad je, že to začalo v průběhu posledních 40 let a v posledních 6 letech se to dost zesílilo.Co to znamená?
Frekvence ukazuje, kolik vlnových cyklů nastane za sekundu. 1 Hz. znamená 1 cyklus za sekundu, 40 Hz. znamená 40 cyklů za sekundu.

Amplituda je velikost vibrací, jak velká je vlna, a graf zobrazuje variační kmitočet v Hz a amplitudu pomocí bílé barvy.

Můžeme logicky vyvodit, že velké výkyvy energie v elektromagnetických frekvencích a po dlouhou dobu ovlivňují naše tělesná těla!
Tyto extrémní energetické frekvence pomáhají lidstvu k probuzení.

Můžeme si všichni vzpomenout na čas v našich životech, kdy jsme se ocitli hypnotizováni prostřednictvím povrchní zábavy nebo dokonce otroctví v práci, kterou jsme nenáviděli, ale museli jsme ji dělat pro potřebu peněz a základního přežití. Mnoho lidí, včetně těch, kteří čtou tento článek, si uvědomilo, že je něco opravdu špatného na tom, co se v této době na planetě děje.

Jsou to právě tito lidé, kteří jsou zasaženi vlnami energie nebo vibrací, světla a zvuku, které jim pomohou vymanit se z chaosu a neštěstí. Na úrovni Matrixu je 10% lidí, kteří touží ovládat 999% lidí na celé planetě. Nemají uvědomělost ani schopnost pohybovat se v těchto vyšších frekvencích, jako někdo kdo je vědomý a vědomě se rozhodl, že nebude otrok pod řídícím systémem. Nakonec ti, kdo zvýší svou fyzickou frekvenci těla na své vyšší vědomí, budou moci přelstít a překonat ty, kteří si je přejí ovládat na mnoha úrovních.

Maxima schumannovy frekvence pomáhají lidem probudit se.Účel tohoto článku je pomoci zmírnit strach z posunu a změn, ke kterým dochází, logickým vysvětlením. Záměrem není brzdit kohokoliv v tom, aby vyhledal lékařskou péči, ani není úplným vysvětlením o tom, proč k tomu vlastně dochází a odkud přicházejí vlny energie. Použijte prosím své vlastní rozlišovací schopnosti a proveďte vlastní výzkum, abyste se o tomto fenoménu dozvěděli více, a prosím, podělte se o své zkušenosti, aby ti, kteří mají potíže, mohli použít techniky popsané v tomto článku ke zmírnění symptomů.


připravila Alue K. Loskotová, © Aluška.org 2019

]]>
4
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Požár francouzské katedrály Notre-Dame: Máme plakat, nebo slavit?]]> https://aluska.org/?p=8198 2019-04-17T19:18:24Z 2019-04-17T22:54:04Z Katedrála na ostrově Cité byla nejnavštěvovanější pařížská památka, do níž ročně zavítá 10 milionů lidí. Katedrála Notre Dame, v češtině tedy Naše dáma, byla označována jako skutečné srdce Paříže. Leží na ostrově Cité, a ve 13. století byla velice důležitým poutním místem nejen pro francouzské věřící. To se však změnilo v pondělí 15.4.2019, kdy ji zachvátil požár. Okolnosti jeho vzniku jsou však krajně podezřelé.Nezávislé médium tadesco.cz vydalo v úterý k incidentu komentář svého čtenáře, který na místě žije a celou věc měl z první ruky, doplněnou komentářem od tomáše marného:

Komentář Erika Steinera, toho času obyvatel Paříže, k situaci:

,,V úterý večer měl vystoupit prezident Macron s prohlášením k řešení hnutí Žluté vesty a opatřením na stabilizaci situace. Hned v pondělí večer ve 20:00 se vynořují teorie, komu tento požár pomohl ?! Všechny zpravodajské televize dávají skoro celý den speciální vysílání k včerejšímu požáru. Debaty jsou opravdu zajímavé, protože zaznívají během debat, někdy i bouřlivých diskusí, různé teorie. Už jen tento fakt je sám o sobě velmi zajímavý, že se veřejně prezentují různé názory (v době politického korektního vyjadřování bychom to mohli nazvat konspirace!). Prezident však vyzývá k jednotě a sjednocení. Co má za těmito prohlášeními být je dost sporné a zaznívá to i v diskusích. PROČ najednou takové sjednocování, má to jiný význam? Ptají se mnozí!
Dalším zajímavý faktem je, že některá média už prohlašují s velkým důrazem, že příčina je nehoda?!? Z důrazem na fakt, že máme věřit úřadům! Ani ne 24 hodin po události, jako je požár a někdo chce přesvědčit lidi, že není jiný důvod než nehoda? Vyšetřování, které většinou trvá několik dnů a vyžaduje různé expertízy, je najednou po ani ne 24 hodinách už někomu jasné, že jiné teorie nejsou zjištěny, ale nehoda je určitá?!? To vytváří více otázek, než odpovědí.
Nejnovější je informace, že plánovaná akce Žlutých vest bude pro tento požár a jeho dopad na Francouze zrušena !!! Komu vše nahrává a v jakém krátkém čase už začíná být via a via jisté. Počkejme si na další odhalení, které mohou přinést i další překvapení a zvraty.”

Katedrála hoří a MACRON se v rozhovoru podezřele usmívá. Stejně jako kdysi starý BUSH u dvojčat.

Tímto způsobem nemůže reagovat normální člověk, pokud ho to přímo netěší!!!!! Řekl bych, že je to velice podezřelé a není vyloučeno, že raději obětují Katedrálu, jenom aby zastavili žluté vesty. I to je možný důvod. Proč se tak P-REZIDENT MAKARON směje, baví se dobře? Co za jeho lišáckými úsměvy stojí? Uvidíme…..

Jaké další okolnosti týkající se požáru katedrály podezřele zapáchají?
Ve stejnou dobu, kdy hořel Notre-Dame, hořela v Jeruzalémě Al-Aqsa-Moschee. Velice zvláštní!!!!! tm dodává, že veškerá náboženství byla k vyvolání válek a nenávisti mezi lidmi. Není vyloučeno, že právě zde má vše skončit….

Velice zajímavá bytost se pohybuje těsně před požárem na ochozu Notre Dame:

Pokud jste někdy v Notre Dame byli, z každého rohu na vás koukají rohaté bytosti a celá katedrála je jimi zvenčí poseta. Proč asi????

Jaké bytosti jsou přitahovány do chrámu díky různým vyzývajícím skulptůrám na celém Notre Dame

Není vyloučeno, že právě požár a pád věže je symbolický přechod od zla k dobru. Obrazně řečeno pád celé EU a přechod k novým dějinám bez diktatury…..A je nutné ještě dodat, že tento den je velice zvláštní:

(konec citace článku, zdroj)

Už v 18:20 byl podle německého Bildu spuštěn první alarm, ale byl odmítnut jako falešný poplach. Zanedlouho poté začalo pořádně hořet. Požární expert Serge Delhaye však upozorňuje, že jiskra může doutnat i hodiny bez povšimnutí. Druhý alarm se ozval v 18:43. A to už se z katedrály začal valit dým, objevily se plameny, které se rychle dostaly do podkroví.

Média uvádějí, že se do hašení katedrály zapojilo přes 500 hasičů. Kdyby se toto množství lidí chytilo za ruce, pohodlně obejmou celou katedrálu. Přesto jsme prvních dvacet minut jenom koukali, jak katedrálu pohlcují plameny a nikde ani strůžek vody. Čekali snad, až bude pořádně co hasit?

Katedrála se hasila opatrně a pozvolna, aby se z ní ještě dalo něco zachránit. Vrtulník k hašení přivolán nebyl, údajně aby se nepropadla střecha. Nakonec zůstala jedna třetina budovy, která je aktuálně určena k renovaci. Okamžitě se samozřejmě sbírají sponzorské dary na její obnovu.

Otázka, jak mohlo k požáru dojít, se nabízí i ve chvíli, kdy víte, jak moc dobře je budova zabezpečená, propletená systémem kamer a aktivně hlídaná. Že by mohlo dojít k náhodné nehodě, kterou neviděly kamery? A co ten zakuklený cizinec, co se krátce před požárem procházel na ochozu, jak ukazuje horní tweet? Turista se speciálním povolením? V tu dobu nahoře nikdo neměl co dělat.

V podstatě je jen otázka času, než média dřív nebo později přiznají, že to bylo naplánované. Stejně jako jsou již přiznaná dvojčata z 11. září a potopení Titaniku, dokonce jsou o tom haldy dokumentů. Stačí počkat.

Katedrála v Notre Dame bývala centrum velmi mocné destruktivní energie
Lidé, kteří na místě žili, nebo u katedrály opakovaně pobývali říkali, že kdykoliv tam člověk přišel, vždycky vynášeli ven 1-3 lidi v mdlobách. Tak obrovskou sílu měla tato katedrála, která okamžitě sála energii z každého, kdo dovnitř vešel. Ostatně to budova jasně ukazovala i navenek, že v ní sídlí obrovské zlo. Ale kdo by tyto obrazy skutečně četl?
Nemusíte ani přesně vědět, kam se musíte dívat, katedrála byla ďábelskými obrazy a sochami ďáblů doslova poseta, například to můžeme vidět zde:

Jeden ďábel stojí vedle anděla a druhý ďábel šeptá přes rameno do ucha jedné z ovcí v řadě, co je zároveň i voják. Jde vidět, kdo vojáky ovládá. Nepřipadá vám to nijak podezřelé?


Když se podíváte pořádně na váhu, tak dole je modlící se ovčan a nad ním je na váze ďábel. A zespoda se ho dotýká další dábel.


Rohatý ďábel kouká na paříž. Těmito chrliči byla budova doslova posetá.


Tato ,,lidská” postava nevypadá zrovna spokojeně:Reptilián!!

 

Kdyby vás náhodou zahltila jakásí vlna soucitu a solidarity, vzpomeňte si, jaká budova vlastně vyhořela a jaké v ní bylo koncentrované obrovské zlo. Nezbývá než doufat, že je to pro lidstvo konstruktivní znamení a že bez těch potvor, které požár vyčoudil, bude celé Francii lépe. Celá budova zcela nespadla. Vyhořel interiér, padla hlavní věž, ale kamenné obvodové zdi i s odpornými chrliči, požár přežily. Naprostá destrukce to není a budovu bude jistě možné uvnitř zrenovovat.
Nebo je to jen zástěrka na odvedení pozornosti, která má splnit jiné, mnohem aktuálnější cíle. Proč by se jinak Makaron tak podezřele usmíval na interview? Nevypadá, že by ho ten požár nějak trápil a očividně se to ani nesnaží skrývat. Ve Francii mezi neoficiálními zdroji už prosakují zprávy o plánovaném zapálení chrámu, ale všichni navenek mlčí, protože ve chvíli kdy by to přiznala oficiální média, budou údajně žluté vesty všichni občané.

© aluska.org 2019]]>
26
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Změny Schumannovy rezonance a její vliv na člověka 1.díl: Záhadné fyzické symptomy]]> https://aluska.org/?p=7815 2019-04-13T07:54:29Z 2019-04-16T22:54:18Z V současné době na Zemi není jediná osoba, která by necítila zvláštní a nevysvětlitelný fyzický příznak, díky kterému by se cítila nepříjemně. Mnozí lidé nechápou, proč k tomu dochází, a někteří jdou k lékaři, aby zjistili, že s nimi není nic špatně. Lékaři však zjišťují, že vzniká fenomén nevysvětlitelných „psychosomatických“ jevů. Existují vědecké důkazy o tom, že se na naší planetě děje něco, co s námi občas pěkně zatřese. Mnohé důkazy pochází z ruské webové stránky http://sosrff.tsu.ru, která sleduje Schumannovu rezonanci.

Co je to Schumannova rezonance?
Schumannova rezonance je globální elektromagnetická rezonance pojmenovaná fyzikem Winfriedem Otto Schumannem.Schumannovy rezonance jsou zvýšené hodnoty v pozorovaném spektru velmi nízkých frekvencí elektromagnetického záření, zachytitelné na povrchu Země (či jiných planet s ionosférou). Vznikají v atmosféře jako globální resonance elektromagnetického záření, způsobeného blesky. Hloubka průniku vln takové frekvence při skin efektu do mořské vody je přibližně 100 metrů. Jsou pojmenovány po německém fyzikovi Winfriedu Ottovi Schumannovi , který je teoreticky předpověděl v roce 1955. Jejich základní frekvence se pohybuje kolem 7,83 Hz, další resonance jsou pak 14,3 Hz, 20,8 Hz, 27,3 Hz a 33,8 Hz. Hodnota základní frekvence je dána počtem oběhů elektromagnetické vlny kolem obvodu Země za 1 sekundu.” (zdroj)

Jak můžete vidět, toto vysvětlení nám říká, že jsme v poslední době měli spoustu blesků, pokud si prohlédnete grafy, které se vám chystám ukázat. Vědecké důkazy ukazují, že něco ruší nebo šíří elektromagnetickou frekvenci na planetě.

Po tisíce let byla Schumannova rezonance měřena v hodnotách 7,83 hertzů nebo v mělkých vrcholech v závislosti na tom, kolik bouří je v té době na planetě. Ruská internetová stránka http://sosrff.tsu.ru je jednou z mála veřejných stránek, která zveřejňuje denní údaje o aktuálních výkyvech Schumannky. Důvody proč je tak málo zdrojů jsou nejasné, ale zdá se to jako snaha skrýt data před očima veřejnosti.

Normální hodnota je 7.83 Hz

Jak ovlivňuje Schumannova rezonance člověka?
Jako duchovní bytost spojená s lidským tělem, jsme také spojeni s vědomím a energetickým polem Země. Aby člověk zůstal v synchronizaci s planetárním složením a frekvencemi, má lidské tělo automatický systém, který se může v případě potřeby znovu skalibrovat se svým prostředím.

Když není aurické pole člověka synchronizováno, je pro emocionální, mentální, duchovní a éterická těla obtížné synchronizovat se s fyzickým tělem a frekvencí Země. Současně může výbuch magnetických frekvencí na Zemi narážet na jakékoli energetické blokády v našem aurickém poli, které mohou způsobit, že fyzické tělo zůstane na nízkém nebo stagnujícím ELF (extrémně nízká frekvence).

Výbuchy vyšších frekvencí jsou dobrou věcí pro očistění aurického pole člověka, pokud je prováděno s mírou. Pro příklad, člověk spíš lépe snese ránu z domácí elektrické zásuvky, než aby do něho venku uhodil blesk.

Duchovní a metafyzické vysvětlení zvyšování frekvence fyzického těla spočívá v tom, že čím vyšší je frekvence, tím méně je těžká a hustá realita, kterou člověk zažívá. Cílem je přeměnit hustou ovládající realitu, kterou prožíváme, způsobem který sjednocuje lidstvo ve vyšším vědomí založeném na lásce, zatímco stále existujeme ve fyzickém těle. Toho lze dosáhnout pouze uvolněním energických bloků z minulosti a z dětství, které udržují člověka ve vytváření opakující se iluze těžkosti a neschopnosti ve fyzické realitě. To umožní fyzickému tělu harmonicky vibrovat s planetární frekvencí a mít zdravý tok energie uvnitř těla, který zabraňuje stárnutí a nemoci.

Je-li člověk uvězněn ve starém vzorci, nebo je snad sražen či spokojen v nízké frekvenci, pak výbuch schumannovy frekvence může udělat jednu ze dvou věcí:

Pokud osoba pozvedla své vědomí natolik, aby si uvědomila, že se něco děje a je schopna mít otevřenou mysl a otevřené srdce, pak začne tyto frekvence přijímat. Tak rychle, jak jí to její mysl a duch dovolí.

Absorpce těchto frekvencí způsobí, že voda v lidském těle začne vibrovat na frekvenci vrcholu.

To může způsobit mnoho nepříjemných příznaků, ale nakonec je to také důkaz, že se něco skutečně děje na naší planetě a s naším vědomím.

Graf mapující schumannovu rezonanci. V obdobích, kdy dojde k výrazné změně této frekvence, pociťují to na sobě všechny živé organismy.


Několik nejběžnějších příznaků těchto vrcholů v elektromagnetické frekvenci Země, je:

Návaly horka – jak tělo rychleji vibruje, vytváří teplo
Rozmazané vidění a slabost
Závratě
Nepravidelný nebo vynechávající tep
Nevysvětlitelné bolesti, které mohou záhadně přijít a odejít
Zvonění v jednom nebo v obou uších. Vysoké kmitočtové frekvence, harmonické tóny, nebo někdy dočasné zhoršení sluchu
Výkyvy nálad, jak naše emocionální bloky odcházejí.
Extrémní únava nebo extrémní výbuchy energie v závislosti na druhu frekvence, kterou jsme v té době zažili. Také záleží na tom, jak se s tím jednotlivec umí vypořádat.
Zesílená intuice, hlubší smysl pro poznání nebo zapamatování si věcí, které vás provedou potížemi, a zvýšená schopnost šestého smyslu (mimo dotek, chuť, pocit, sluch a zrak)
Nevolnost
Příznaky podobné chřipce
Problémy se střevy
Extrémní hlad nebo nedostatek hladu – jiné než obvykle
Úzkost a aktivace režimu ,,bojuj nebo uteč”Pokud některé z těchto destruktivních symptomů přetrvávají, aniž by člověk dělal věci, které by pomohly tělu se aklimatizovat, určitě by to mohlo vyvolat pocit, že máme nějakou nemoc a můžeme se cítit, jako bychom umírali.

Ve skutečnosti je to očištění, aby bylo možné se aklimatizovat. Fyzicky velmi podobné tomu, jako by tělo zojovalo s chřipkou, nebo viry. Pokud je člověk zcela nevědomý a není starostlivým, soucitným člověkem (není oduševnělý), tyto frekvence ho budou dráždit a rušit, a s největší pravděpodobností nebudou integrovány do jeho organismu. Tito lidé proto zůstanou na nízké frekvenci a nebudou těžit z příchozích vln energie.

Mohlo by to dokonce způsobit, že se jejich fyzické tělo vypne, protože nebude schopno zůstat v souladu s frekvencí naší planety. Někteří lidé to bohužel fyzicky nezvládají a my v tuto chvíli vidíme některé, jak odcházejí (umírají). Někteří lidé se rozhodli, že tuto změnu ve frekvenci nevyužijí, nebo prostě nemají dostatek energie, aby ji zvládli. A nikdo nikdy stejně doopravdy neumírá, pouze měníme svoji formu. Tito lidé jednoduše přecházejí na jinou frekvenci mimo omezení fyzického těla a jdou tam, kam potřebují, aby mohli pokračovat ve své cestě.

 

Jak aklimatizovat tělo, aby přijalo vyšší frekvence
Existuje mnoho způsobů, jak se přizpůsobit energii, ale zde je několik nejběžnějších:

Meditace (Ne ten druh meditace ke spojení se s astrálními bytostmi, nebo snaha astrálně cestovat.) Mír, pauza, zklidnění dechu a zaměření na tok energie funguje nejlépe a meditace otevřeného třetího oka je také dobrá.
Uzemnění – Bosé nohy na zemi, strávení více času v přírodě, koupele v mořské soli, jíst uzemňující potraviny.
Požádejte své vyšší já, aby vám pomohlo s aklimatizací, zejména pokud trpíte.
Pijte hodně čisté vody! (Žádný fluorid nebo chlor, kupte si filtr).
Odpočinek – tělo má nezvyklou schopnost přenastavit se samo, když spí nebo leží v klidu.
Milujte se a starejte se pečlivě o své tělo.
Jemné cvičení – pohybujte energií k uvolnění blokády a podpoře správného toku energie.
Plnohodnotné potraviny – na rozdíl od zpracovaných potravin nebo GMO potravin.
Masáže
Naslouchejte svému tělu a dělejte to, co cítíte jako správné a co vám dělá dobře.

 

pokračování příště

 

 ]]>
14
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Kuriozitky: Vyhrožovali mi soudem za slovo TAMPÓN!]]> https://aluska.org/?p=7987 2019-04-11T06:50:00Z 2019-04-15T22:54:56Z Kuriozitky z mailů a diskuzí, aneb vaše pravidelná dávka emocí, jsou zpátky! Začneme asi největším skandálem a to je hrozba žaloby za to, že jsem si dovolila zdarma a v dobré víře doporučit něčí produkt. Vzhledem k tomu, že je firma přecitlivělá, mažu z korespondence všechny názvy a jména. I tak se ale můžete solidně pobavit.

7.2.2019: Uvařím si ráno čajíček, sednu k mailu a PRÁSK mě mezi oči následující zpráva:

Předmět: negativní reklama na〈název produktu〉

Čučím na to a říkám si, že to musí být nějaký omyl. Já přece produkty zejména doporučuji, nejsem žádný troll web, ani ubožák co by si na druhých lidech a jejich práci léčit svoje komplexy tím, že by je pomlouval, nebo po nich šlapal… Tak otevřu ten mail a čtu:.
Dobrý den, paní Loskotová.
Náhodně jsem se dostala na vaše stránky, kde prezentujete náš produkt 〈název produktu〉. V podstatě bych Vám mohla za doporučení poděkovat, ale bohužel.
Čtenářky informujete bez jakéhokoliv svolení naší firmy a ještě co je daleko horší, že je svými tvrzeními uvádíte v omyl.
〈název produktu〉 přírodní péče pro ženy, je zdravotnický prostředek registrovaný na SÚKL a ŠÚKL a splňuje všechny zákonem dané předpisy vč. PIL ( příbalové informace).
Náš produkt má klinické studie, které jsou zaměřeny na specifickou oblast gynekologie.
Rozhodně se tedy nejedná o tampony, což je velmi závažné tvrzení.
Uvádíte v omyl i prezentaci doc. Unzeitiga. Nemáte svolení na autorská práva ve vašem kontextu.
Vyjmenovala jsem Vám dost závažných pochybení, proto Vás žádám o výmaz všech informací spojených s naším produktem.
V případě, že nebude odstraněno do 14 dní, obrátím se naše právní oddělení.
Naopak , pokud byste měla nadále zájem náš produkt prezentovat, nejsem samozřejmě proti, ale musí být v souladu s legislativou a našimi tvrzeními.
Prodáváme v gynekologických ordinacích, lékárnách, e -shopech zaměřených na zdraví.
Děkuji za pochopení.
S pozdravem
〈jméno〉
.

Tím mě firma solidně dožrala, protože veškerý problém byl v tom, že jsem udělala recenzi na bylinné vaginální tampony a zároveň napsala, že existuje ještě jiný produkt s jiným názvem, který je však účinkem i vzhledem naprosto totožný, akorát se to nejmenuje tampon, ale tělísko. V nadpisu taky bylo slovo tampon. Jinak byl můj článek naprosto pochvalný, doporučující a jsem si jistá, že oběma výrobkům zvedl poptávku, protože článek měl velikou čtenost a veliký ohlas. Naštěstí jsem si pamatovala kde ten článek najdu, přestože už byl několik let starý. A říkala jsem si, co to je za demenci, reklamovat někomu článek (bez ohledu na důvody stížnosti), žádat o jeho přepracování a přitom neuvést URL, o kterou se jedná? Když už nic, když už vás nezajímají takové věci jako slušnost a vděk, tak je to přinejmenším prakticky potřebné.
Co mě na té zprávě také dožralo je, že zatímco prodejce prvního výrobku s názvem tampon mi napsal srdečné poděkování za zvednutí obratu, stejně tak jako jeden z největších e-shopů v republice (kterému by to přece mohlo být putna při jeho obratech), tahle firma, místo aby mi poděkovala za to že zadarmo nezjištně propaguji jejich produkt, mi za to vyhrožuje! Tak ať si to strčí za klobouk…. smazala jsem tedy část článku, která doporučuje jejich výrobek a promázla i diskuzi. Hodnota sdělení zůstala totožná, ale no more money for u baby když si stěžuješ, teď už bude doporučována tvoje konkurence. Jak si přeješ.
Nehledě na to, že i já jsem zákazník a ke spokojenému zákazníkovi by se opravdu firma měla chovat jinak. Navíc ty jmenované důvody, ve spojení s kontextem pochvalného doporučujícího vyznění článku, byly naprosto k smíchu. Největší konina jsou ,,autorská práva v kontextu”. Oni si snad myslí, že jsem úplně blbá a skočím na takové nesmysly?

Přepisuji článek na reklamu čistě pro konkurenci a píšu zpátky:

.

Dobrý den,
Pokud je něco nepřesné, nejde o špatný záměr a není důvod mi kvůli tomu vyhrožovat. Nechápu, proč jste agresivní kvůli takové banalitě. Negativní reklama to v žádném případě nebyla a k porušení autorského práva nedošlo. Na citaci způsobu použití se nikoho ptát nemusím a video vložené na youtube.com spadá pod AP která spravuje s uživatelem youtube a vkládání formou externího odkazu na weby je naprosto v pořádku a v souladu se zákonem. Vypsané důvody nemá smysl komentovat, žádosti však vyhovuji, protože nemám zájem dělat zadarmo reklamu někomu, kdo se chová takto nevhodně.
Asi máte na mysli tento článek:
http://aluska.org/vaginalni-tampony-perfektni-reseni-zenskych-gynekologickych-problemu-doporucuji
Bylo by alespoň vhodné pro příště poslat url a uvést konkrétní stať se kterou máte problém, aby se dala dohledat a upravit. Je to nutné pro správné vyřízení žádosti.
Váš produkt už rozhodně nikomu doporučovat nebudu, ani si ho už nekoupím, když vidím jaký máte přístup. Normální slušné firmy a e-shopy mi děkují, když je doporučím a zvednu jim obrat. Takže ode dneška budu jednoznačně všem lidem doporučovat pouze konkurenční produkty, jejichž výrobci nejsou hákliví na slovíčko tampon.
Článek jsem promazala tak, aby v něm o vaší firmě nebyla žádná zmíňka a dám si veliký pozor, abych o ní už nic nepsala.
Kdybyste měla ještě nějaký problém pí 〈jméno〉, žádám vás abyste byla alespoň konkrétní a uvedla přesnou url a citace, které ráda promažu. Vyhrožovat mi kvůli tomu určitě nemusíte.
s pozdravem
Alue
.

BAM. A máš to. Psala jsem to tak hodinu, byla jsem fakt naštvaná a pořád vymýšlela jak to napsat co nejlíp, aby je to koplo zpátky mezi oči. Ale přitom slušně. Konkurenční firma to má stejně lepší, protože je cenově o dost výhodnější a přitom udělá stejnou službu… Nakonec se ale ukázalo, že celá kauza je jenom jedno nafouknuté hloupé nedorozumění z toho, že si paní od nezmíněné firmy nepřečetla můj článek a napálila mi výhružku rovnou do mailu poté, co viděla jenom nadpis..
Dobrý den, paní Alue.
Děkuji mnohokrát, že jste smazala kontakt na naši firmu ve spojitosti s vaginálními tampony.:-)
Ráda bych se Vám omluvila, že jsem zřejmě zvolila “ostřejší” formu vyjádření a celkem Vás chápu, že jste do mě “obula”.
Bohužel jsem k tomu měla své důvody, kdy v minulosti se proti našemu prostředku zcela nejapně, lživě, klamavě,…. strefoval Zdravotnický deník.
Celá kauza se vyostřila až podáním trestních oznámeních na všechny osoby, které se nepravdivě, zkresleně vyjadřovaly.
Včera jsem si podrobně prohlížela Vaše příspěvky na youtube a moc se mi vše líbilo vč. Vašich knih,četla jsem si ukázku. Mám v plánu si nějakou objednat.
Každou práci ctím, obduvuji, protože je za ní spousta práce a osobního nasazení.
Sociální sítě jsou ale někdy dost tvrdé, protože každý má svůj názor a často hodnotí, co nezná.
Všimla jsem si taky Vaši správné reakce na samozvaný prapodivný Spolek Sisyfos, který vůbec nechápu. Mám za to, že se zcela zbláznili a beztrestně škodí.
Proto Vám přeji, ať se daří v každém směru a máte hodně příznivců.
Na závěr si ještě dovolím Vás upozornit, že vag.tampony firmy GW nejsou na našem trhu povoleny, nemají registraci a prodávají se tak nelegálně.
Je třeba si uvědomit, že jde především o zdraví ženy. Zavádí se na 3 dny do pochvy, proto jsou klasifikovány ve ZD vyšší rizikové třídy, což se musí legislativně prokázat. ( A to stojí nejen nemalé finanční prostředky).
Jak jsem psala, spolupracujeme s největšími odborníky v oboru gynekologie. O účincích se přednáší na gynekologických konferencích a veškerá sledování jsou odborně podložená.
Mějte se krásně:-)
〈jméno〉

.
Aha, tak to je hezké. Alespoň že se firma omluví, ALE: Toto je naprosté nezvládnutí krizové komunikace. Není přece možné, abyste někomu poslali takovou zprávu jenom proto, že máte červeným praporem zamávané před obličejem a jako býk sveřepě googlíte a rozdáváte facky padni komu padni. Já přece nejsem žádný podplacený deník a nejsem hloupé propagandistické noviny. Já jsem naprosto nezávislý autor a především jejich (teď už bývalý) zákazník, který naprosto nezávisle a bezplatně napsal doporučení na základě své dobré zkušenosti a zkušeností mých kamarádek, které mě k tomu dokonce přivedly. Firma tedy s vaničkou vylila i dítě a měla by si začít dávat pozor, komu rozdává facany. To, že vás někdo pomlouvá, ještě neznamená, že je proti vám celý zbytek světa a všichni budou slepě papouškovat nějakou pomlouvačnou škváru bez toho, aniž by si ověřili fakta. To dělají jenom primitivové, já rozhodně ne. Nesolidní je také to, že se snaží žehlit průšvih lichotkami, lhaním o zájmu o mé knihy, asi abych nakonec držela pusu a pomluvením konkurenčního produktu, který je levnější.
Nic proti jejich produktu. Že je na něho bambilion certifikátů je sice roztomilé, ale je mi to upřímně jedno. Službu to udělá pořád stejnou a certifikáty akorát nafukují výslednou cenu produktu.
Když čelí pomluvám od podplacených zaujatých novin, měli by si o to více hýčkat nás spokojené zákazníky a naše konstruktivní doporučení a ne nás fackovat za něco, co jsme ani neudělali.

Pokud jste obchodník, pamatujte si jedno: Základem je vstřícnost a solidní přístup k zákazníkovi. Můžete prodávat jakýkoliv zázrak, ale pokud se nebudete umět chovat k lidem, přejdou jinam, i kdyby to tam mělo být o něco horší. Platí to pro obsluhy restaurací i pro e-shopy nebo výrobce kosmetiky a zdravotnických prostředků úplně stejně a bez rozdílu.]]>
18
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Morčata léčí duši | Video od Alue]]> https://aluska.org/?p=8181 2019-04-14T19:02:58Z 2019-04-14T22:54:35Z Víte, co je to caviaterapie? Je to léčba psychiky za pomoci morčete. Ve světě jsou více známé terapie se psy, nebo s kočkami, ale právě roztomilá chlupatá morčátka jsou nejvhodnější terapeuti pro malé děti. V tomto videu si povíme o terapeutickém úspěchu léčivých morčat v Austrállii, kde se za tímto účelem zřídilo dokonce centrum.

 

Morčata léčí duši]]>
16
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Záhada kamenných Kounovských řad]]> https://aluska.org/?p=7823 2019-04-10T08:32:46Z 2019-04-13T22:54:34Z

Každý kdo miluje magická a tajemná místa, by měl navštívit Kounovské řady na Lounsku, které se nacházejí v katastru obce Domoušice.

Nejlépe se k nim dostanete, když zaparkujete u železniční stanice Mutějovice a odtud pokračujete pěšky po žluté turistické značce, která vás dovede až ke Kounovským řadám. Najdete je v pohoří Džbán na náhorní plošině Roviny v nadmořské výšce 526m. Nacházejí se sice v zalesněném území, jsou však docela dobře viditelné.

Jedná se o 14 řad, tvořených křemencovými kameny a balvany, vedených rovnoběžně ve směru od severu k jihu. Jednotlivé řady jsou od sebe vzdáleny 20 až 30 metrů a jejich délka dosahuje přibližně 400 m.

Zatím se neví, kdo Kounovské řady vytvořil, kdy vznikly a k čemu vlastně sloužily. V České republice nic podobného neuvidíte a naskýtá se tedy otázka, kdy vlastně Kounovské řady vznikly, kdo je vytvořil a k čemu vlastně sloužily?

Teorií je několik. Jedna z nich například tvrdila, že se jedná o závodní dráhy pro závody s koňmi a vozy, které jsou staré 2700 let. Při vší úctě k našim dějinám, naši zemi neobývala v té době tak vyspělá civilizace, která by zde mohla pořádat závody s koňmi a vozy. Vždyť v této době byly v Evropě vyspělé jen některé středomořské civilizace, teprve vznikl Řím a začala se formovat Římská říše. Taky se nepotvrdila teorie, že zde šlo o pravěkou astronomickou observatoř.

Někteří vědci se domnívají, že se jednalo o středověká pole, ale je to jenom jedna z dalších teorií.

V roce 1976 kdy zde byla prováděna těžba dřeva, která mimochodem Kounovské řady dost poškodila, zde byly zjištěny stopy po orbě. Někteří vědci pak došli k závěru, že se jednalo o středověká pole a kameny sloužily jako meze. Tím měla být podle nich tato záhada Kounovských řad vyřešena. Já bych však takovým optimistou zdaleka nebyl, stejně jako mnoho dalších vědců.

Nejsem sice vědec, ovšem dle mého názoru zůstaly nezodpovězeny tři základní otázky. Proč by zrovna středověcí zemědělci zakládali svá pole na horách na náhorní plošině, když je všude kolem dostatek úrodné půdy v nížině?
Taky je zarážející zcela neobvyklý tvar jednotlivých polí o délce 400m a šířce pouhých 20 až 30 m. A konečně, proč křemenné kameny na meze přiváželi středověcí zemědělci z nejbližšího naleziště vzdáleného 30 km až od Postoloprt, neboť takové kameny se ve zdejší lokalitě vůbec nevyskytují? Vždyť přeci mohli použít místní kameny, kterých je zde dost a dost.

Tak tedy až si přijedete prohlédnout Kounovské řady, tak usedněte na některý křemenný balvan . V lesním tichu se zamyslete, a třeba se vám podaří odhalit záhadu Kounovských řad. Tímto územím vede Naučná stezka Kamenné řady u Kounova, která měří 4 km a je zaměřena na geologii, historii, archeologii, flóru a faunu zdejší krajiny.

napsal Jiří Glet

uveřejnila aluška.org se souhlasem autora

]]>
13
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Dítě, které není vaše, si rozbije koleno: Zachránit, nebo nechat?]]> https://aluska.org/?p=7876 2019-04-08T09:27:26Z 2019-04-12T22:54:54Z Přijížděli jsme do obytné zóny ve slepé ulici, kde platí maximálně dvacítka. Kromě kočiček si tam na cestě běžně hrají děti, takže člověk musí najíždět opatrně a mít oči na šťopkách. Zatím se tam nikdy nic nestalo, ale tentokrát se sešly blbé okolnosti.
Najeli jsme, jedeme dozadu na konec slepé a najednou se z příjezdové cesty u posledního domu vyřítily dvě děti. Starší kluk na kole a mladší holčička. Kluk měl lepší odhad. Viděl, že auto je ještě daleko a jede pomalu, takže se zařadil na kraj cesty. Holčička na tom byla hůř. Zdálky se auta lekla, nepočítala s tím že na cestu teď něco vjede a v té chvíli neměla čas vypočítávat, jak moc je to auto daleko, jak rychle jede a jestli ji může ohrozit, nebo nemůže.
Snažila se rychle seskočit z koloběžky, jenomže příjezdová cestička je z kopce a koloběžka už byla docela rozjetá. Takže místo aby ji v klidu zastavila a počkala u kraje silnice, z ní náhle seskočila, ale zapomněla pustit řídítka a jedoucí koloběžka ji potáhla po silnici ještě další dva metry dopředu. Jak na ní visela rukama, sedřela si o silnici koleno a spadla na zem.
První vstala, koukala vyjeveně, ale pak si uvědomila, jak to strašně bolí. Sedla na silnici, chytila nohu a dala se do pláče.Udělalo se mi úplně blbě když jsem to viděla, ale doufala jsem, že po chvilce vstane a oklepe se, že to rozchodí. Kolikrát někde jsem, zničehonic kolem prolítne dítě jako tajfun, zakopne, plácne s sebou o zem až se mi hrůzou zastaví srdce a najednou vstane a jde dál. Jakoby se nic nestalo… Ale tohle nebyl takový případ.
Vystupuju z auta a vidím periferně, že je brácha u ní, hladí ji po hlavičce a říká, ať nepláče. Když jsme všichni vylezli ven, tak nevím proč, jestli se nás lekl nebo co, ale odjel pryč a sestru tam nechal.

Možná měl strach, že je budeme kritizovat, nebo budeme nějací nepříjemní, těžko říct. Ale tohle nebyla ničí vina, tohle byla prostě blbá náhoda. Možná má nějaké špatné zkušenosti s dospělými. Pamatuju si ho z předešlých let jako mladšího a vím, že je dost plachý. Jednou jsem mu vytáhla kolo do rozbahněného kopce, když šlo vidět, že nemůže dál, že nemá sílu. Nechtěla jsem mu lézt do zelí a snižovat jeho kompetence, ale když vidíte dítě, jak se trápí s velkým kolem do strmého svahu, tak projít kolem něco mlčky, dělat se ho nevidím když je dvacet centimetrů ode mě a nenabídnout pomocnou ruku? Tak by mě fakt žralo svědomí ještě celé roky poté a připadala bych si jako bezcitná zlá svi*ě s prominutím. Speciálně když vím, že mám naposilováno a do toho kopce vynesu v pohodě i jeho…. A když jsme byli nahoře, tak z toho byl tak vyšoknutej, že ani nepoděkoval, sedl na kolo a rychle odjel… Rozumím, že mají děti instrukce nebavit se s cizími lidmi, ale nemyslím si, že dvacítka mého zjevu pouští hrůzu, když je navíc ze stejné ulice. Sousedka vás přece nesní, co by z toho měla…..

Sestra za ním volala ať ji tam nenechává a začala strašně brečet. Bylo mi jí hrozně líto. Tak jsem zůstala stát a v hlavě mi jela rovnice.

Jednou se mi totiž stalo něco podobného a nedopadlo to úplně jak jsem si přála, či spíš jsem si tu situaci blbě přebrala. Když mi bylo asi 19, tak jsem šla s kamarádkou na procházku po rozbahněné cestě. Najednou se zezadu vyřítila malá holčička na kole, vjela do rigolu, spadla, zůstala ležet a plakala. Tak jsme k ní hned běžely a snažily se ji zvednout, že spočítáme prstíky, zoubky a případně ji vrátíme k mamince. Jenomže holčička, místo aby se zklidnila, začala šíleně plakat zatímco dál ležela na zemi obličejem dolů a nechtěly jsme ji zvedat násilím. Dost v nás zatrnulo a říkaly jsme si, jestli situaci naopak nezhoršujeme, jestli se nás nebojí a nechytá záchvat ze strachu z nás… Maminka byla naštěstí pár set metrů za námi, takže doběhla a malou si převzala. Ale tehdy jsem nevěděla, jestli jsem se zachovala dobře, nebo ne, jestli jsem právě zbytečně netraumatizovala něčí dítě. Jestli se mám nebo nemám vměšovat dětem do jejich problémů, když jsem pro ně cizí. Znejistělo mě to… Ale dneska jsem přece jenom starší, taky mám dost načteno, dokonce o dětské psychice, tak si dovolím víc. Stejně mi ta vzpomínka ale projela hlavou.
Později mi taky došlo, že je to nesmysl. Že reakce zesíleného pláče byla přirozená. Protože když jste malí a něco vás bolí, tak ve chvíli kdy se o vás někdo začne zajímat a položí otázku přímo na vaši bolest, tak automaticky projevíte naplno svůj pocit a svoji bolest. Je to reflex a často ho zažijete i v dospělosti. Něco vás hodně trápí, ale držíte to v sobě, přemáháte se a když se vás někdo soucitně zeptá, jestli vás něco trápí nebo bolí, tak to najednou vyjede ven a vy to neumíte ovládat, vypláčete se z toho i když ani nechcete. Je to jako když otevřete stavidla a vyvalí se celý rybník ven. Navenek to možná vypadalo jako že traumatizujeme holčičku, ale ve skutečnosti jenom otevřela svoje stavidla a dala naplno průchod tomu, co cítí.

Malé děti mají taky reflex, že začnou automaticky hodně naříkat, i když je to tak moc vlastně nebolí. Měla jsem ho taky. Praštila jsem se a začala z toho fyzicky hrozně brečet a u toho jsem si v hlavě říkala: ,,proč to děláš, vždyť to není tak hrozné, to jsi mohla vydržet”. Je to instinkt, který spouští poplach a ten poplach má přivolat maminku, nebo jinou pečující osobu. Problém nastane, když na signál SOS nepřijde očekávaná a chtěná reakce, což byl právě náš případ. Brácha odjel ve chvíli, kdy ho ještě potřebovala.
Je úplně jedno, jak moc to bolí, instinkt je v dětském věku zcela neoblomný… V tomto jsme podobní zvířátkům, máme zabudované poplašné zařízení, které vydá signál, když se něco pokazí. Důmyslně to příroda vymyslela, to se musí nechat.
U mě ten typ reakce povolil, když mi bylo asi 9, tehdy už se šlo vůlí ovládat a nebrečet, ale předtím to bylo úplně jako otevřené stavidlo, nezadržitelná reakce…

Mezitím malá na silnici pořád dál sedí a pláč zesiluje. Víc než pláče, už spíš křičí. Už to vypadalo, že nejde ani tolik o fyzickou bolest, ale že teď už je to hlavně psychická bolest a zklamání. Leknete se, zraníte se, brácha vás tam nechá poblíž těch cizích lidí, nevíte co se bude dít a nikdo vám teď neběží na pomoc a nikdo kolínko nepofouká. Trauma…. Uvědomila jsem si, jak já se cítím ublíženě a ukřivděně, když chci pofoukat a nikdo mě nepofouká a to mi ani není sedm (nebo kolik? malá vypadala skoro stejně, jako holčička na náhledovém obrázku). A opět, tak jako tehdy s kolem. Nechat ji tam v záchvatu a jít pryč, mno, svědomí by mě sežralo zaživa a připadala bych ji jako bezcitná zlá svi*ě.

Tož jsem se osmělila s myšlenkou, že nabídnutím pomoci se nikdy nic nedá pokazit, maximálně budete odmítnuti, to je celé. A navíc mateřský pud, že jo. Ten v podobných situacích víceméně rozhoduje za vás.
Je zajímavé, jak ve mě vždycky takové ,,obyčejné” všední situace vytváří hromady námětů k zamyšlení a vedou k takové obrovské pavučině vzpomínek. Občas mám pocit, že přede mě spadne šiška a já z toho mám téma na přemýšlení na další týden.

Jdu k malé a pokládám otázku. ,,Ukaž co se stalo, bolí tě to moc?”
Už zdálky jsem si počítala kolik váží, že ji klidně odnesu, kdyby potřebovala víc projevené spoluúčasti.
Malá začala ječet ještě víc, než předtím, až mi zalehly uši. Ale toho už jsem se nelekla, protože ta zkušenost už tu jednou byla a tak nějak se s tím dalo předem počítat.
Okamžitě sama vstala a ukázala mi s křikem odřené koleno. Bylo sice podřené povrchově, ale na větší ploše a do krve. Moc dobře si pamatuju, jak tahle odřená kolena bolí. Jako prase. Hlavně když se u toho ještě leknete a čekáte péči okolí a okolí místo toho dělá, že vás nevidí. To je rána.

Uznávám nahlas, že ,,to koleno má fakt dost…”
Malá okamžitě přestala plakat. Jak kdybyste ji vyměnili. Tak asi byl čas ji ošetřit, nebo vrátit mamince, nebo zjistit, kam vlastně máte vrátit nalezené dítě.
Ukazuju na příjezdovou cestu domu, od kterého vyjela. ,,A ty bydlíš tady?”
,,Ne, já bydlím TAM!” Řekla malá velice hlasitě a jasně ukázala ručičkou. Po pláči ani památky.
,,Dobře. Tak pojď, půjdeme za maminkou a ukážeme jí to.”
Narovnala jsem se a nabídla ruku. Že doprovodím, nebo přinejhorším přenesu.

Najednou se malá zhluboka nadechla, podívala se upřeně na svůj dům a aniž by cokoliv řekla, nasadila tempo a utíkala co jí síly stačily, co nejrychleji domů. Asi si vzpomněla, že maminka je doma, že ji vlastně neviděla jak spadla, takže si pro její pofoukání musí doběhnout.

Zůstala jsem stát sama na cestě a koukala na ni, jak valí. Ona od nás nepotřebovala odnést domů, ani ošetřovat, ona prostě chtěla, aby někdo přišel a projevil trochu toho obyčejného lidského citu a spoluúčasti, aby ji okolní lidé nenechávali bezohledně sedět zraněnou na cestě.  To by duševně bolelo každého. I mě.
Říkala jsem si, proč jsem se vůbec intelektem rozmýšlela nad tím, jestli za ní mám jít, nebo nemám, když automatický pud říkal jasně, že mám hned přiskočit. Vždyť to bylo tak snadné a řekla jsem dohromady jenom tři dobře namířené věty. Nic mě to přece nestálo a malé to i tak stačilo.

Večer jsem nemohla usnout. Pořád jsem na ni musela myslet, až jsem si řekla, že se z toho kolotoče úvah raději ráno vypíšu… Možná to může být dobrá inspirace i pro vás. Nebát se zesíleného dětského pláče a nepřemýšlet nad tím, jestli pomoct, nebo nepomoct. A hlavně si pamatujte, v obytné zóně je maximálně dvacítka a není tam náhodou. Je teplo, děti už lítají na kolech a odrážedlech. Když sedíte v autě, tak jeďte pomalu a nikam zbytečně nespěchejte.]]>
6