Aluška.org Věděním ke svobodě 2019-10-21T16:16:38Z https://aluska.org/feed/atom/ https://aluska.org/wp-content/uploads/2019/01/ALUSKA.ORG-logo-vicezare-150x150.png Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[12 způsobů, kterými dávají víly najevo svou přítomnost]]> https://aluska.org/?p=12490 2019-10-21T06:57:58Z 2019-10-20T22:55:52Z Víly jsou okřídlené, veselé a úžasně okouzlující entity, které jsou od starověku spojovány s přírodními silami. Království víl je zcela jiná říše, často je nazývaná jako éterická. Přesto je éterický svět v úzkém kontaktu s materiálním, ve kterém žijeme my.Možnost nahlédnutí do jiné roviny existence, je založena na schopnosti rozšířit naše vědomí. Éterická rovina patří mezi ty, které jsou snadněji dostupné. Astrální svět například vyžaduje o něco více snahy a schopností.

Mnoho z nás se narodilo se schopností cestovat do jiných říší bez větší námahy, i zcela spontánně. Ve starověkých náboženstvích se věřilo, že děti, které se narodily v období svátku Imbolc (od 31. ledna do 2. února), byly přirozenými cestujícími do země víl. – Poměrně milá pověra.

Imbolc je jeden ze čtyř hlavních svátků irského kalendáře slavený Gaely a některými jinými keltskými kulturami, odehrává se na počátku února nebo při prvních známkách začínajícího jara. Nejčastěji je slaven 2. února, tedy mezi zimním slunovratem a jarní rovnodenností.

Cestovatelé do jiných světů se mohou narodit, nebo k tomu mohou být vyškoleni. Říše víl zahrnuje jak mužské, tak ženské entity, ačkoli mnoho starých tradic popisuje, že je toto království ovládáno královnou.
Spatřit víly je obtížný úkol, protože se je často snažíme skutečně vidět očima, jako bychom pozorovali nějaké ptáky, nebo motýly. I když toho lze také dosáhnout, je snazší vnímat nebo cítit přítomnost víly rozšířením našeho vědomí.

V tomto článku popíšeme způsoby, jak se víly snaží navázat kontakt s lidmi, i když se jim většinou vyhýbají. Mají totiž zájem o komunikaci výhradně s lidmi, kteří mají dobré srdce a konstruktivní energii.

1. Světelné orby
Jeden z nejčastějších způsobů, jak se víly mohou projevit, je zahlédnutí světla, blikání, nebo záblesku. V přírodě se to dá vidět v blízkosti hub, kvetoucích květin a pramenů. Lidé, kteří jsou spojeni s vílami, mohou sledovat tato světla poměrně často i u sebe doma. Můžete také občas koutkem oka zahlédnout záhadný pohyb. Když se tam podíváte přímo, nic tam najednou není.

2. Šepotavé zvuky a náznaky hudby
Jakmile se jednou naučíte spojit s říší víl, svět už pro vás není stejný. Člověka, který vstupuje do vílího světa, mohou přivítat zvláštní tiché zvuky, které nikdy předtím neslýchal. Může to být zvuk různých dechových nástrojů, jako například flétna, nebo jednoduchý zvuk, který se rytmicky opakuje. Jako třeba zvonění malých zvonků. Může se stát, že uslyšíte i zpívat oheň, protože víly nejsou jen v lese, ale vyskytují se všude, kde je přítomen nějaký přírodní element – takže naprosto kdekoliv, vždyť vzduch je také element.

3. Vílí kruhy
Už dlouho se věří, že víly milují zpívat a tančit v noci a obvykle tančí v kruhu. Není to náhoda, protože v noci je pro jasnozřivé lidi nejjednodušší vidět různé bytosti a odtud možná pramení tato pověra.
Citliví lidé, kteří zůstávají přes noc v lesích, tvrdí, že slyšeli úžasné okouzlující písně a později ráno najdou v lese vílí kruhy z hub, kruhy z rostoucích květin, nebo stopy nohou. Mnozí věří, že vílí kruhy jsou brány do jejich světa.

Jak vypadá vílí kruh?

Co dělat, když takový kruh najdete?
Respektujte vílí kruh, protože se v těchto místech většinou projevuje velmi zvláštní a silná energie, doprovázená pocitem, že vás někdo sleduje. Nejlepší je kruh obejít a místo nenarušovat.
Pokud jste větší dobrodruzi a toužíte po mystickém zážitku, před vstupem do kruhu víly uctivě poproste o svolení. Pokud dostanete nepříjemný pocit, místo opusťte a do kruhu nevstupujte. Víly a dévové nejsou chováním stejní jako andělé, je jednodušší je urazit a jsou citliví na narušování a poškozování jejich prostoru.
Rozhodně v takovém kruhu nikdy nic netrhejte, ani květinu ani houbu.

4. Smích
Víly jsou veselá stvoření a když jsou blízko, můžete zaslechnout smích, nebo cítit chuť se zasmát. Pocit radosti spontánně naplní vaše srdce a dlouho přetrvává.

5. Vůně květin
Najednou je váš nos plný ohromné vůně květin, jako je kosatec nebo fialky, nebo dokonce vůně trávy, jako by právě pršelo. Nebo cítíte ořechy, jablka nebo hrozny. Protože víly jsou často spojovány s květinami, rostlinami a stromy, jejich energie podobně voní. Někteří lidé jsou schopní vnímat energii jako zvuk, jiní jako vůni, nebo naopak zápach. Pokud vám pod nosem znenadání krásně zavoní květiny které ve skutečnosti nablízku nejsou, je téměř jisté, že vás zdraví víla.

5+1. Vánek
Vílí křídla mohou způsobit pocit lehkého vánku v blízkém okolí. Vlastně je to energetické pole kolem éterické bytosti, co můžete vnímat jako pohyb vzduchu, nebo dokonce i dotek. Věnujte pozornost podobným pohlazením vzduchu. Jemný vítr totiž může být spolehlivým důkazem toho, že má nějaká víla ráda naši společnost.

7. Zvířata jednají podivně
Všimnete si, že vás sledují nebo doprovázejí různí ptáci, dokonce i havrani. Vaše kočka se chová divně, dívá se upřeným pohledem na nic, nebo si hraje se vzduchem. Pes je nepochopitelně vzrušený a štěká na něco, co nevidíte. Víly mohou snadno vyvolat takové jevy.

Nedávno se mi stalo, že jsem šla po lesní stezce a přímo nad sebou jsem uviděla sedět na větvi veverku. Mohla být jen o dva metry výš než já. Dlouho jsme tam stály a koukaly na sebe. Nevadilo jí že se hýbu, ani že na ni mluvím. Nakonec jsem šla dál po svém a slyšela jsem, jak za mnou šustí větve. Velice mě překvapilo, že veverka šla za mnou a když jsem se zastavila, zastavila se i ona a pozorovala mě dál.

8. Kdo to vypil?
Někteří lidé věří tomu, že když se mléko skazí před datem expirace, nebo když se skazí pivo, mohou za to víly. Někteří jim zase ,,kladou za vinu” situaci, kdy záhadně zmizí mléko, které nikdo nemohl upít. Údajně může jít o znamení, že do vašeho domu přišla víla a měli byste s ní počítat.

Tyto legendy asi nebudou zcela fiktivní, pamatuji si že se mi stalo, že jsem nechala sklenici plnou studené vody vedle veliké rozrostlé kapradiny. Měla jsem na to svědka. Odešli jsme do vedlejšího pokoje něco zkontrolovat a když jsme přišli zpátky, moje sklenice byla prázdná  a nejen to. Zvenku byla orosená, ale uvnitř úplně suchá bez jediné kapičky. Nikdo jiný kromě nás přitom v domě nebyl.

9 Mizí šperky
Zkuste se porozhlédnout, jestli je náhodou nenajdete na jiných neobvyklých místech. Víly si rády hrají s lidmi tímto způsobem. Berou věci které se jim líbí a schovávají je na různých místech. Říká se, že víly milují všechny lesklé předměty. Klíče, nebo ozdobné přívěsky na klíče. Nezlobte se na ně, nekradou, jenom si s vámi hrají. Pokud věc nenajdete, může se stát, že se znovu po několika týdnech objeví na tom správném místě.

Když jsem byla ještě malá, někdo mě podobným způsobem pěkně vypekl. Kamarádka mi půjčila lak na nehty, levný miss sporty, ale krásně růžový. Moc jsem si toho vážila a lak jsem položila na stolek. Druhý den tam nebyl a nemohla jsem ho najít. Hledala jsem asi dva týdny a mnohokrát se kamarádce omlouvala. Byla jsem z toho nešťastná. Aby tak kamarádka neměla pocit, že jsem si její laskavosti nevážila a někam ho pohodila a ztratila. Co když už mi nic dalšího nepůjčí? – K mému překvapení se lak přes noc objevil položený na koberci před stolkem, kam jsem ho dala původně. Jednoduše jsem se ráno probudila a padl mi na něj zrak, nešel přehlédnout. Byla jsem z toho v šoku, ani jsem ho nepoužila a ještě ten den jsem ho běžela vrátit, aby zase další noc někam neodcestoval.

10. Pocit tepla na kůži
Energie víly, když je v těsném kontaktu s vaší aurou, se může projevit jako mírná vibrace energie, nebo teplo na kůži. Může to i mírně lechtat.

11. Květiny na zvláštních místech
Tohle je další jev, který se často spojuje s přítomností víly. Můžete si všimnout, že na nějakém místě je květina a z minuty na minutu tam není. Nebo i naopak. Pokud se to stane ve vašem domě, znamená to, že vás navštívila víla.

12. Stromy mají oči
Cítili jste někdy, že vás sledují stromy, když jste šli po lesní cestě? Stromy mohou mít ,,oči”, protože jsou obývány éterickými bytostmi a přírodními duchy. Strom je živá bytost a velmi dobře vnímá nejen vás, ale také vaše myšlenky.
Cítili jste někdy přítomnost něčeho opravdu zvláštního, když jste sami a noční obloha je plná oslnivých hvězd? Pocit že nejste sami, že jste součástí celého vesmíru a že na vás zeshora taky někdo kouká? – Určitě to nebylo pouhé zdání.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
16
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Kurkuma: výborný pomocník při redukci váhy]]> https://aluska.org/?p=12437 2019-10-13T08:00:57Z 2019-10-19T22:54:39Z Vědci objevili potravinu, která nutí buňky spálit tuk, místo jeho ukládání. Obezita a nadváha jsou dnes globální epidemie. Za příčinu se označuje hlavně západní typ stravy, která sestává z potravin vyznačujících se vysokým stupněm zpracování, GMO a chemickým znečištěním. Jde tedy o stravu, která není kompatibilní s naším evolučním vývojem. Následkem jsou pak zdravotní komplikace. Avšak strava není jedinou příčinou obezity. Jak to již v životě nejednou bývá, problémy jsou vždy o něco komplexnější. Bavíme se zde o faktorech jako jsou narušitelé endokrinního systému, chronický stres, špatná střevní mikroflóra, či nedostatek pohybu.Každý rok utratí lidé miliardy eur na pomůcky pro hubnutí, bariatrické operace (podvazování žaludku), případně za umělé či přírodní tabletky na hubnutí a navzdory tomu všemu se problém stále zhoršuje. Ale co kdybysme byli schopní najít řešení, které by spočívalo doslova na poličce s kořením?

Nový objev může kompletně změnit přístup k hubnutí
Průkopnická studie publikovaná v Žurnálu nutriční biochemie objevila látku, která může poskytnout nové řešení na problém s nadváhou. Jde o látku zvanou kurkumin, která je obsažena v koření kurkuma. Vědci zjistili, že uvedená látka dokáže měnit strukturu tukových buněk v lidském těle. Konkrétně na takové, které podporují spalování tuků, místo jejich ukládání do zásob.

Jaký je rozdíl mezi špatným a dobrým tukem?
Mnoho spotřebitelů i výživových poradců se domnívá, že místo vyhýbání se tukům úplně, bychom se měli snažit do našeho jídelníčku zakomponovat více “dobrých” tuků a méně “špatných” tuků. Mezi “dobré tuky” řadíme například olivový olej, avokádo, nebo kokos.
Co však mnozí nevědí je to, že nejen strava ale i naše tělo obsahuje dva druhy tukových buněk. Ty dobré se označují jako “hnědé” tukové buňky a špatné zase jako “bílé” tukové buňky. Jaký je náš poměr mezi špatnými a dobrými tukovými buňkami v těle, závisí na množství našeho pohybu, vlivu prostředí a samozřejmě na tom, co konzumujeme. Tento poměr pak ovlivňuje i naši náchylnost na různá onemocnění.

Dobré tukové buňky jsou hnědé, protože obsahují velké množství mitochondrií, které z tuku produkují ohromné ​​množství energie a tepla. Jejich úloha v metabolismu je přesně opačná, než bílých tukových buněk.
Bílé tukové buňky mají za úkol ne výrobu energie, ale uskladňování tuků pro jejich budoucí využití.

Na to, abychom podtrhli radikální rozdíl mezi dvěma druhy buněk, podívejme se na jejich původ. Obě totiž pocházejí z rozdílných linií kmenových buněk, přičemž hnědé tukové buňky se vytvářejí z téže linie jako svalové buňky.

Vlevo je bílá tuková buňka, vpravo hnědá. Bílá ukládá energii, hnědá ji spaluje.

Nový přístup k hubnutí
Ukázalo se, že lidé trpící nadváhou mají většinu tukových buněk bílého typu (nejvíce jich máme jako novorozenci, až kolem 5% z celkové váhy). Nejvíce bílých tukových buněk se nachází v oblasti pasu a břicha. A právě tuk v této oblasti představuje hlavní riziko pro vznik kardiovaskulárních onemocnění.

Místo úporné snahy o zbavování se tuku v této, ale i jiných partiích těla, napadla vědce geniální myšlenka: Zda by nebyla lepší snaha o změnu struktury tuku z bílého na hnědý? Předběžný výzkum tuto jejich teorii potvrzuje.

Jak změnit bílé tukové buňky na hnědé?
Jedna z možností, jak docílit změny struktury tuku, je aplikace chladu. Doslova se přiloží na pár minut kapsa s ledem na břicho (či na jinou problémovou partii těla), což vyvolá v dané oblasti spuštění procesu postupného odbourávání bílých tukových buněk. Možná jste už u tom i někde slyšeli, protože v současnosti je to populární novinka na poli hubnutí. Při použití této metody však panují obavy, že aplikace chladu může mít nepříznivé následky na zdraví kardiovaskulárního systému. Kromě toho, vystavování těla mrazivým teplotám je dost nepohodlné. To z něj nedělá ideální řešení na hubnutí.

Kurkuminový extrakt se může stát ideálním doplňkem při hubnutí
Naopak kúra pomocí kurkuminu dokáže poskytnout srovnatelné výsledky a zároveň je mnohem příjemnější. Studie provedená výzkumníky z Koreji poprvé potvrdila, že kurkumin je opravdu schopen vyvolat nahrazování bílých tukových buněk hnědými.

Tohoto efektu se dosahuje pomocí 4 různých mechanismů:

1. Posílením exprese genů zodpovědných za tvorbu hnědých tukových buněk.
2. Stimulováním produkce nových mitochondrií (továren buněk k výrobě energie). Tento účinek kurkuminu je možné využít i při ztrátě svalové hmoty nebo snížení výkonu mozku u starých lidí.
3. Zvyšováním úrovně bílkovin u – na hormony senzitivní – lipázy a p-acyl-CoA karboxilázy. Jde o dva markery, které hrají roli při zvyšování spalování tuků a potlačování jejich ukládání.
4. Zvyšováním aktivity AMP – aktivované proteinové kinázy. Zrychluje metabolismus, který je u lidí s nadváhou často oslabený.

Výzkumníci dále předpokládají, že kurkumin hraje při obezitě i jinou roli. Konkrétně v tom, že jeho protizánětlivé vlastnosti pomáhají při stavech jako cukrovka či záněty žil, které obezitu často doprovázejí.
Kurkumin má ještě jeden účinek hodný připomenutí a to, že dokáže vybudit apoptózu, neboli řízenou smrt rakovinných buněk.

Kurkuma výborně zabírá na tyto potíže:

nadváha a obezita
rakovina
cukrovka
deprese
kardiovaskulární onemocnění

kvetoucí kurkuma

připravila Aluška.org
podle zdroje: https://www.greenmedinfo.health/blog/turmerics-weight-loss-secret-it-turns-bad-fat-good]]>
9
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Mel Gibson a Brad Pitt odhalili pravdu: Pedofilie a dětské oběti v Hollywoodu]]> https://aluska.org/?p=12424 2019-10-12T09:29:53Z 2019-10-18T22:54:32Z Během propagace filmu Daddy’s Home 2 v Londýně v roce 2017, odhalila hvězda filmu Smrtonosná zbraň Mel Gibson šokující skutečnosti. Nazval elitu zábavního průmyslu „nepřítelem lidstva“, který „pije krev nevinných dětí“. Řekl, že klíčoví hráči ve filmovém průmyslu „z tohoto procesu těží adrenalin“, protože „si užívají, že rozbíjejí tabu“. Hovořil o epidemii „parazitů“, kteří „ovládají Hollywood“, kteří se podílejí na obětech dětí a pedofilii. „Každé studio v Hollywoodu je zakoupeno a placeno krví nevinných dětí,“ a dodává, že „nejcennější měnou je tam krev nemluvňat.“„Naprosto pohrdají obyčejnými lidmi. Zabíjení je pro ně jen hra a čím více bolesti způsobí, tím lepší přitom mají pocity. Děti jsou pro ně jen jídlo. Hodují na bolesti a hrůze maličkých, a čím mladších, tím lépe. Tito lidé následují své náboženství a používají je k morálnímu ospravedlnění. Nejedná se o náboženská učení, o kterých jste kdy slyšeli. Provádějí takové obřady, jaké by u normálních lidí vyvolaly záchvaty nevolnosti, a jsou zcela v rozporu s morálkou, která spojuje většinu vlasteneckých Američanů. Nejhorší na tom všem je, že to je v Hollywoodu veřejným tajemstvím a všichni se ho chtějí účastnit.“


O problému pedofilního Hollywoodu mluví otevřeně také Eliah Wood, který potvrzuje vyjádření Mela Gibsona. Obětování dětí spíše okrajově naznačuje a říká, že on sám byl zneužití ušetřen, protože ho jeho matka chránila. Tvrdí, že si normální člověk neumí představit, jaké se tam dějí odpornosti.

Mel Gibson vystoupil v britské BBC v hlavním vysílacím čase, v pátečím pořadu Graham Norton Show, kde v zelené místnosti za kulisami odpovídal na otázky šokovaných hostů reagujících na jeho vyjádření o skutečné povaze hollywoodské „elity“. Vysvětlil, jak byl v roce 2006 zařazen na černou listinu těmi, kdo ovládají Hollywood, za vyjádření svého názoru na filmové odvětví, které čelilo jejich agendě. Dále řekl, že od té doby „pracuje mimo systém“, což mu dalo novou perspektivu, a upřesnil: „Je těžké to pochopit, já vím, a omlouvám se, že jsem ten, kdo vám otevřel oči, ale Hollywood je smrtící legalizované panství pedofilů. Používají děti k realizaci svých děsivých nemocných fantazií.“

„Neumím to pochopit, ale oni si ty děti berou kvůli jejich energii a sytí se jejich krví. A vůbec to nedělají šetrně, nejdřív je k smrti vyděsí a pak je teprve obětují. Čím je dítě nevinnější, tím je to pro ně lepší. Co to znamená? Oni to nedělají jako nějakou formu uměleckého vyjádření: prostě doslova pijí krev dětí a jedí jejich maso, protože si myslí, že jim to dává nějaký druh životní síly. Čím více dítě trpí, když umírá, duševně i fyzicky, tím více jim oné životní energie dává. Nechápu, proč to dělají, ale ono se to skutečně děje. Většina z nás má morální kompas, který nás vede životem, že? Tito lidé ho nemají, nebo pokud ano, ukazuje jim opačným směrem.“

Gibson, který posledních 30 let strávil prací uvnitř i mimo hollywoodský režim, říká, že hierarchie odvětví „prosperuje ze zneužívání, mučení, utrpení a vraždění dětí“. Podle Gibsona však touha dopouštět se takových věcí není omezena pouze na hollywoodskou elitu, ale platí pro všechny, „kdo jsou na vrcholu potravinového řetězce, kteří si mohou takový „luxus“ dovolit, i když právě v tomto odvětví je jich nejvíc.“

„Hollywood je nasycen nevinnou dětskou krví. Odkazy na pedofilii a kanibalismus tam vždy byly, ale po mnoho let jen jakoby v symbolické rovině. Já jsem se o této praxi dozvěděl na začátku nového tisíciletí, ale byl bych ve vážném nebezpečí, kdybych o tom někdy mluvil. A nemyslím jen svou kariéru, myslím tím, že i můj život by byl v ohrožení a v nebezpečí by byla i moje rodina. Můžu o tom promluvit až nyní, kdy tito lidé, kteří tehdy stáli v čele odvětví, už jsou mrtví.
Děti pro ně jsou jako prémiová měna, a mají dokonce vyšší hodnotu než cokoli jiného, ​​na co si vzpomenete: diamanty, drogy, zlato, cokoli… Doslova s těmito dětmi obchodují jako s měnou – za služby, role ve filmech, provize…”

Podle Gibsona tato perverze není jen nejnovější módou, ale dlouholetou kulturou v Hollywoodu po mnoho generací, a je to populární mezi muži i ženami:
„To není nic nového, dělo se to ještě před založením Hollywoodu. Pokud prozkoumáte tento jev, najdete skrytá fakta ve stínu jakékoli temné éry v historii. Tyto temné, vícerozměrné okultní praktiky se používají v tajných společnostech po stovky let. Hollywood je používá pro sociální programování a ovládání mysli a jejich sdělení se promítají do psychiky Američanů…”

Po nedávné sérii zatčení pedofilů v Kalifornii, kdy se ve vězení ocitlo více než 200 osob, odhalil další herec Brad Pitt skutečnou hloubku hollywoodské pedofilie a zní to jako šokující odhalení.
Jako třicetiletý filmový veterán hovoří Pitt o své zkušenosti poté, co uviděl temnou stránku zábavního průmyslu z první ruky. Popisuje televizní a filmový průmysl jako návnadu do sítě obchodníků s dětmi, jak je tomu ve Spojených státech i v zahraničí, jakož i ve vyšších stupních politické a sociální hierarchie:
„Myslíte si, že Hollywood je o filmu? Ne, to je jen vedlejší produkt: tady jde o peníze, a co je důležitější – o moc a kontrolu. Lidé, kteří řídí Hollywood, řídí i Ameriku a většinu světa a ze všeho nejmíň je zajímají filmy. Slyšeli jste o Illuminátech? Tajné společnosti, politici, bankéři a média, to všechno jsou pedofilové a právě oni vládnou světu. A tohle všechno prochází kořeny Hollywoodu. Děti chtějí být ve filmech, nebo spíše rodiče chtějí, aby jejich děti byly ve filmech, a udělají vše pro to, aby je tam proslavili.”

Když se Brada zeptali, proč se Hollywood stal obětí těchto elitních sítí, odpověděl:
„To rodiče. Je to americký sen stát se slavným a rodiče udělají vše, aby tam své děti dostali. Už jste někdy potkali matky dětských herců? Nejsou normální. Podle nich jde o snadný výdělek, není to jen kino, televize, hudba… je to hlavně showbusiness. Většina rodičů prodává své děti a jejich duše za slávu.”

Pitt nadále odhaluje motivaci elitních kruhů v obchodu s dětmi, jak děti získávají role, jak ovlivňují ostatní děti k dosažení cílů. Popisuje, jak jsou používány jako politická měna, jak nad tím rodiče zavírají oči a předstírají, že řeč je jen o tom, že jejich potomci někde rozbili okno.
„Někdo z elity například zaplatí film. Na konkurz do hlavní role přicházejí tisíce dětí a asi 100 z nich má šanci ji získat. Pak se objeví sympatický mladý muž s vytrvalou matkou a začnou dělat vše pro to, aby její dítě roli získalo. Dítě pak odchází s nějakým chlapem, který pracuje v televizi. Televize natočí film a ten vydělá spoustu peněz, tedy v případě, že se film stane hitem. V televizi vám ale nikdy neřeknou o filmu něco špatného, protože ten chlap od filmu ví, co udělal s tím dítětem. A totéž se děje s politiky a bankéři a ostatními. Je to všechno obchod v zákulisí, kde děti jsou trumfem.”

Na otázku, kdo jsou tito „hollywoodští hráči“, Pitt odmítl jmenovat, ale vyjádřil důvěru, že nakonec spravedlnost zvítězí:
„Média nikdy neodhalí pravdu, protože ony samy jsou majetkem dotyčných. Ale internet je úžasná věc a volný tok informací vynese vše na povrch. Oni ztrácejí svou moc nad americkým lidem a vědí to. Je to jen otázka času, než to všechno vypluje.”

Tyto zprávy vůbec nejsou výjimečné, o problému promluvilo mnoho slavných osobností a po chvilce hledání můžeme najít záplavu videí, článků, ale také pokusů nepohodlná přiznání dementovat.


zdroj překladu článku anglicky (psaný zdroj na uvedené stránce ,,záhadně” zmizel): https://www.youtube.com/watch?v=Uq88lnhuVxw&feature=share

druhá polovina článku: https://worldtruth.tv/brad-pitt-elite-hollywood-pedophiles-control-america/]]>
7
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Jedenáct čarodějných sil podle knihy z roku 1899]]> https://aluska.org/?p=12391 2019-10-12T08:41:36Z 2019-10-17T22:54:11Z Čarodějné a nadpřirozené síly jsou skutečné. Jejich rozvoj představuje úžasný způsob, jak žít v souladu s naší spiritualitou, rozvíjet se každý den a vést naše životy v posvátné synchronicitě s rytmy Matky přírody. V minulosti existovalo mnoho lidí a skupin, kteří se snažili tyto síly cíleně používat. Stopy po nich se výjimečně dochovaly dodnes, navzdory dlouhodobé snaze o jejich potlačení  a zametení stop. Zajímavá kniha, o které si dnes povíme, je jedna z takových stop, a doslova láká k přečtení.Čarodějné síly podle knihy z roku 1899
I když někteří z nás věří, že nadpřirozené síly jsou velmi závislé na konkrétním jednotlivci, v Itálii kdysi existovaly spolky, které věřily, že následování prastarých náboženství může přinést 11 Darů od Bohyně, které sídlí uvnitř kompletní lidské rasy… a můžeme je sledovat v naší historii. Doslova věřili, že nadpřirozené schopnosti jsou součástí lidské bytosti a lze je cíleně rozvíjet konkrétními postupy.

Aradia
Charles Godfrey Leland v roce 1899 publikoval knihu s názvem Aradia, neboli evangelium čarodějnic, která se považuje za antropologickou studii o rituálech a vírách pohanských čarodějnic Toskánska.

Aradia, neboli evangelium čarodějnic, napsal americký folklorista Charles Godfrey Leland.

Obsahuje překlad dokumentu, o kterém se domníval, že je náboženský text skupiny pohanských čarodějnic v Toskánsku v Itálii. Měl dokumentovat jejich víru a rituály. Ačkoliv různí historici a folkloristé zpochybňovali existenci takové skupiny, ve 20. století byla tato kniha velmi důležitá při vývoji současného pohanského náboženství Wicca.

Text je složený z vícero zdrojů. Něco z toho je Lelandův překlad do angličtiny z původního italského rukopisu, Vangelo (evangelium). Leland uvedl, že obdržel rukopis od své primární informátorky Maddaleny.

Maddalena byla Lelandova hlavní spojka, která mu předala tajné vědění čarodějnického spolku, ke kterému patřila. Byla jedna z posledních vymírajících čarodějnic, které znaly staré řemeslo.

Zbytek materiálu pochází z Lelandova výzkumu italského folklóru a tradic, včetně dalších souvisejících materiálů od Maddaleny. Leland se dozvěděl o existenci rukopisu Vangelo v roce 1886, ale trvalo jedenáct let, než mu Maddalena poskytla kopii. Po překladu a úpravě materiálu trvalo vydání knihy dva roky.

Patnáct kapitol zachycuje původ, víru, rituály a kouzla italské pohanské tradice. Ústřední postavou tohoto náboženství je bohyně Aradia, která přišla na Zem, aby naučila praktikování čarodějnictví rolníky, aby se postavili proti jejich feudálním utlačovatelům a římskokatolické církvi.

V této knize je starobylým jazykem popsaných ,,11 Darů od Aradie”, a dají se shrnout do následujícího seznamu:

Čarodějky:
přinášejí krásu
přinášejí úspěch v záležitostech lásky
znají symboly a rozumí tajným znakům
umí vyvolat duchy
mluví s duchy a rozumí jazyku duchů
znají hlas větru
léčí nemoci
žehnají a osvětlují
ovládají sílu transformace
ovládají schopnosti věštění a umí číst znamení
mají přístup ke skrytým znalostem

 

Aradia byla toskánská lunární bohyně

Aradia je složena z patnácti kapitol, z nichž prvních deset je prezentováno jako Lelandův překlad rukopisu Vangelo, který mu dala Maddalena. Tato část, i když se převážně skládá z kouzel a rituálů, je také zdrojem většiny mýtů a příběhů obsažených v textu. Na konci kapitoly I je text, ve kterém Aradia dává svým stoupencům pokyny, jak praktikovat čarodějnictví.

Leland také psal, že čarodějnice dokonce vytvářejí fragmentární tajnou společnost, či sektu. Říkají tomu ,,Staré náboženství” a že v Romagně jsou celé vesnice, ve kterých jsou všichni obyvatelé zcela pohanští. Když to Leland zjistil, předpokládal že existence ,,Starého náboženství” bude mít i dochované písmo a v tomto případě lze snadno připustit, že Evangelium čarodějnic je opravdu velmi staré dílo.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019]]>
5
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Jak mozek tvoří nové neurony: 4 věci, které zvyšují inteligenci]]> https://aluska.org/?p=12377 2019-10-18T18:12:13Z 2019-10-16T22:54:35Z Ještě před dvaceti lety se věřilo, že po dosažení dospělosti už lidský mozek nedokáže vytvářet nové neurony. Dnes však vědci obecně zastávají názor, že mozek prostřednictvím procesu neurogeneze i nadále vytváří nové nervové buňky a to dokonce i ve vyšším věku. Existuje několik věcí z oblasti stravování a životního stylu, které tento proces umí podpořit a urychlit.Které části mozku dokážou nejlépe vytvářet nové buňky?
Výzkumy ukázaly, že k tvorbě nových neuronů dochází nejvíce ve dvou částech mozku – v subventrikulární oblasti a v hipokampu.

Hipokampus je zodpovědný za schopnost učení se a paměti. Když nefunguje správně, vznikají neurodegenerativní onemocnění jako jsou deprese, úzkost, či Parkinsonova choroba. Podporou tvorby nových nervových buněk v mozku během dospělosti, dokážete těmto onemocněním nejen předcházet, ale dokonce i zlepšovat své mentální schopnosti.

Následuje 5 věcí přímo podporujících vytváření nových neuronů, které tvoří základ pro zvyšování inteligence:

1) Fyzická aktivita
Může to znít jako klišé, ale nejúčinnější způsob, jak podpořit proces neurogeneze v mozku, je pravidelná fyzická aktivita.
Zrychlení tlukotu srdce a průtoku krve cévami pomocí běhu, cyklistiky či plavání, je výborný způsob, jak zvýšit hladinu mozkového neurotrofického faktoru (BDNF) a trofického faktoru gliálních buněk (GDNF) – čili dvou faktorů, které podporují neurogenezi.
Endorfiny uvolňované během fyzické aktivity také pomáhají minimalizovat hladiny kortizolu (stresového hormonu) a zároveň zvyšovat úroveň testosteronu, který podobně jako BDNF a GDNF podporují proces neurogeneze.

Tyto hormony a růstové faktory aktivované fyzickou aktivitou jsou kriticky důležité zejména pro stárnoucího člověka, protože působí jako elementy zpomalující stárnutí a přitom také zvyšují mentální kapacitu.

Oběma těmto ženám je 80 let. Vaše každodenní rozhodnutí určují, jak se vyvine vaše budoucnost.

2) Meditace
Přínosy meditace jsou vědecky dobré zdokumentovány. K tomu, abyste je získali, vůbec nepotřebujete být nábožensky založení. Stále nové a nové důkazy poukazují na to, že meditace pomáhá zvyšovat hustotu šedé mozkové kůry ve více částech mozku, včetně hipokampu.
Hlavním úkolem při meditaci je zaměřit pozornost člověka na současnost, namísto bloumání v minulosti nebo budoucnosti. Výsledkem je čistá mysl, která vyrovnává mozkovou chemii, včetně látek regulujících neurogenezi.
Minimálně jedna studie také potvrdila, že meditace aktivuje integrované funkce mozku, které podporují jak krátkodobé, tak i dlouhodobé nervové změny v mozku. Večerní meditace dokáže také zvýšit produkci melatoninu (spánkového hormonu), který se přímo zapojuje do neurogeneze.

Amishi Jha z Univerzity v Miami doporučuje takzvaný “trénink mysli”. Jde o metodu, která zahrnuje soustředění se na specifický objekt, jako například nějaký tělesný pocit, s cílem zlepšit strukturu a činnost mozku. To ostatně povede i ke zvýšení inteligence.

3) Strava
Zdravé stravování se může zdát samozřejmostí, ale mnoho lidí má stále špatnou představu o tom, co to opravdu znamená. Váš mozek je tvořen ze 60% tukem. To znamená, že tuk hraje v každodenním stravování velmi významnou roli. Mnoho lidí však stále pohlíží na tuk jako na něco špatného a snaží se mu vyhýbat. Místo něj upřednostňují potraviny bez tuku, případně nízkotučné varianty plné chemických sladidel a umělých příchutí (protože tuk je nosičem chutě, tak jídla bez tuku obvykle nemají žádnou chuť a tak se musí dochucovat uměle).

 

Nejdůležitější z tuků jsou omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které je třeba konzumovat pravidelně – denně.
Dalším nepostradatelným druhem tuku pro tvorbu nových neuronů jsou saturované tuky jako například kokosový olej. Případně ze živočišných tuků je to vepřové sádlo.
Absolutní kritická složka nesaturovaných tuků se nazývá dokosahexaenová kyselina. Ta hraje v procesu formování nových mozkových buněk nezastupitelnou roli.

4) Spánek, sluneční světlo a sex
Spánku se často nedostává takové uznání, jak by si zasloužil, ale pro zdravou činnost mozku je opravdu nezbytný.

Nedostatek spánku způsobuje:
snížení neurogeneze v hipokampu
narušení hormonální rovnováhy
zamlžené myšlení

Nedávná studie publikovaná v deníku Current Topics in Behavioral Neurosciences (Současná témata v behaviorálních neurovědách) zjistila, že vynechání spánku převyšující 24 hodin zpomaluje dělení buněk a v některých případech i samotnou neurogenezi.

Vystavení se slunečnímu světlu je další faktor, který podporuje formování nových neuronů v mozku. Během jeho působení se v pokožce produkuje vitamin D. Ten následně zvyšuje hladinu serotoninu (přenašeče mozkových signálů) a tvorbu GDNF v mozku. Minimální čas pro vystavení se slunečnímu světlu, se pohybuje mezi 10 až 15 minutami denně během léta.

Ještě tu máme sex
Ten pomáhá snižovat stres a zároveň stimuluje v mozku produkci endorfinů, které navozují pocit blaženosti.
Studie z roku 2010 publikována v deníku PLOS ONE zjistila, že sex pomáhá snižovat úzkost a úroveň kortyzolu.
Zároveň stimuluje neurogenezi v mozku, růst dendrické míchy a strukturu hipokampu.

 

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2019]]>
23
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Hony na moderní čarodějnice probíhají dodnes!]]> https://aluska.org/?p=12362 2019-10-10T09:23:13Z 2019-10-15T22:54:55Z Moderní hon na čarodějnice? Může se něco takového dít i v 21. století? Bohužel se to opravdu děje. Země, kde dodnes běžně probíhají hony na čarodějnice a jejich popravy, jsou: Kongo, Nepál, Jižní Afrika, Papua-Nová Guinea, Nigérie, Angola, Ghana, Irák, Írán, Afghánistán, Uganda a kupodivu jsou evidované i případy ve vyspělé Evropě.Moderní lov čarodějnic: nová stará noční můra
Organizace spojených národů (OSN) a agentura pro lidská práva – jako je Amnesty international – odhadují, že počet zabitých ,,moderních čarodějnic” budou tisíce obětí ročně. Mohou to být ženy, muži, mohou to být také děti, nebo dokonce zvířata. Vztek proti těm, kteří dokážou ohýbat realitu, je stejný.

V roce 2015 byla 63letá žena násilně vyvlečena ze svého domova v indickém Assamu, svlečena donaha a brutálně zavražděna kvůli obvinění místních vesničanů. Tvrdili, že je to čarodějnice a že uvrhla na zdejší oblast mor.

Seznam je mnohem obsáhlejší, než tento jeden případ. Podle údajů shromážděných Národním úřadem pro záznamy o trestné činnosti v Indii, bylo po obvinění z čarodějnictví v letech 2000 až 2012 po celém světě popraveno nebo zavražděno asi 2000 lidí.

Znepokojivé zprávy o lovu čarodějnic nejsou evidovány pouze v Indii. Zvláštní zpravodaj pro mimosoudní, souhrnné nebo svévolné popravy Philip Alston ve své poslední zprávě Radě pro lidská práva, říká: „V příliš mnoha oblastech světa, je označení osoby za čarodějnici, rovno trestu smrti.“

Země, kde dodnes běžně probíhají hony na čarodějnice a jejich popravy, jsou: Kongo, Nepál, Jižní Afrika, Papua-Nová Guinea, Nigérie, Angola, Ghana, Irák, Írán, Afghánistán, Uganda a kupodivu jsou evidované i případy ve vyspělé Evropě.

Podle dokumentů The Witchcraft and Human Rights Information Network (WHRIN) nejsou obvinění z čarodějnictví vzácné ani proti dětem, kdy může být údajné čarodějnické dítě snadno obviněno z psychického kanibalismu a vampirismu, nebo že dokonce létá a přeměňuje se na zvíře, aby ublížilo lidem a jejich zvířatům. Jsou dokonce obviněni z toho, že způsobili dopravní nehody, nebo šíří smrtící rány, jako zmíněná umučená žena v Indii. Čarodějky a čarodějové jsou dokonce obviněni a mučeni za to, že nevinným mužům a ženám způsobili nezaměstnanost.

Některé země stále používají zákony k omezování čarodějnictví, jako je parlament v Papui Nové Guinei. Ten teprve v roce 2013 zrušil zákon o čarodějnictví z roku 1971. Tento zákon údajně umožňoval vrahům používat čarodějnictví a černou magii jako argument pro zmírnění trestu za jejich zločin (,,Já bych ho jinak nezabil, tamten mě očaroval černou magií, jsem nevinen, byl jsem pod vlivem zlého ducha”). Zákon rovněž trestal ty, kdo praktikují čarodějnictví, pobytem ve vězení po dobu dvou let.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019]]>
10
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Historie pletených náramků a bohémská kultura]]> https://aluska.org/?p=11621 2019-09-04T12:32:36Z 2019-10-14T22:54:09Z Tradice pletených náramků je stará několik stovek let a pochází od indiánů ze Střední a Jižní Ameriky, kteří se jimi dodnes obdarovávají při různých slavnostech. Náramek je považován za symbol přátelství, bohatství, štěstí a vnitřní síly. Podle tradice nesmí obdarovaný náramek sundat, dokud se sám neodře nebo nepoškodí mytím. Úmyslné sundání znamená konec přátelství. Říká se, že do vyrobeného náramku bylo vpleteno přání, které se splní jen samovolným zničením nebo rozvázáním náramku.

Tak na pletené náramky přátelství nahlíží indiánská tradice, která dala vzniknout pleteným náramkům.
Jiné prameny také uvádějí, že Pletené Náramky se vyráběly současně také v Číně, protože zde byly nalezeny různé dekorativní uzly ve tvaru náramků pocházející z doby 481 až 221 př. nl.

Rozšíření pletených náramků v západní kultuře
Abychom pochopili, proč byla tradice pletených náramků rozšířena do západního světa, musíme se podívat zpět do minulosti, kdy vznikla takzvaná bohémská kultura.
Bohémská kultura je přes 200 let stará a vznikla po Francouzské revoluci. Lidé a umělci, zbaveni bývalého systému patronátu, byli ponořeni do chudoby. Mnozí z nich přijali kočovný životní styl, žili levně a nosili opotřebované, nemoderní nebo použité oblečení.

Dříve byl umělec považován za zkušeného a talentovaného řemeslníka. Ale romantické hnutí z konce 18. století odmítlo hranice buržoazního života a dřívější uvažování, které upřednostňovalo rozum, dalo přednost představivosti a rozjímání.
Nový umělec byl typem hrdiny s individuálním stylem vyjádřený způsobem, jakým se obléká. Umělec se stal zvláštním typem člověka, nikoliv pouze řemeslnou osobou, ale excentrickým géniem, jehož kreativita byla zobrazována způsobem, jakým žil a vypadal. Umělec se sám stal uměleckým dílem.

Pletené náramky dnes nosí řada mladých lidí, kteří uznávají volnější životní styl

Bohémský život se stává životním stylem
Ve třicátých letech 19. století vycházely francouzské bohémské umělecké davy do ulic a romantici oblékali středověké a orientální oděvní styly. S jejich barevnými látkami, dlouhými vlajícími vlasy a klobouky s širokým okrajem, se umělecká kultura podobala klasickému pohledu na kočovný životní styl romského lidu.

Spisovatel Henri Murger napsal příběhy o lidech, které nazval Bohémy a zaměřil se na skupinu umělců a intelektuálů v hnědých kabátech, starých botách a s výstředním zjevem. Příběhy těchto lidí inspirovaly slavnou Puccinniho operu La Boheme.

Bohémský styl se vyvinul v kult jednotlivce, jehož vzhled se stal uměleckým dílem s pečlivě sladěným oblečením a módními doplňky. Tento styl života odmítá jako prioritu materialismus, soukromý majetek a soustřeďuje se na tvořivost a společenský život.

Bohémové v pozdním 19. století
V 19. století se estetické hnutí stalo typem bohémského životního stylu. Estetika se vzbouřila proti rigidním společenským omezením viktoriánské éry a objímala styl založený na oděvech minulosti, obzvláště na středověkých šatech a orientálních vzorech.

Bohémové věřili, že hromadná výroba průmyslové revoluce byla dehumanizující, a proto se Estetika snažila povzbudit staré techniky středověku s individuálně zpracovaným oblečením. Oblečení bylo volné a měkké, používalo tkaniny barvené organickými barvami a zdobené ručními výšivkami. Před-rafaelitští umělci toho období odmítali nosit korzety, krinolíny, tuhé živůtky, kovové šperky, nebo jiné omezující oblečení viktoriánské módy.

Bohémský styl, který se nyní označuje jako boho-chic se v historii znovu objevil jako beatnikový styl a poté v hippie kultuře šedesátých let. Po 200 let se bohémský styl skládá z několika módních prvků. Jsou to:

Volné a přilehávé oděvy z přírodních tkanin
Méně omezující oblečení nošené bez korzetů, podprsenek nebo jiných omezujících prvků
Volné a rozpuštěné vlasy
Barevné šátky nosící se na krku, hlavě nebo místo pásku
Oblečení v selském stylu, včetně tuniky, volných kalhot, bot a sandálů
Použité nebo opotřebované oblečení
Orientální prvky na oděvu, včetně šatů a kimon, s etnickými vzory z Persie, Indie, Turecka a Číny
Míchání historických prvků středověkého oblečení s etnickými styly
Vrstvení
Přizpůsobené oděvy netradičním způsobem, jako jsou míchané barvy, nebo jiné neobvyklé barevné kombinace
Více korálkových náhrdelníků, několik náramků a také nošení neobvyklých, ručně vyráběných, řemeslných originálních šperků.
Velké náušnice
Klobouky se širokým okrajem
Spravované a látané oblečení
Vzorování, květy, volánky, rukávy s krajkovými okraji
Obecné ignorování čistoty a uniformity šatů
Rozptylující vzhled

Bohémové ve 20. století
V podstatě beze změn se po mnoho let bohémský styl života spojoval s mladými lidmi, kteří se chtěli vzdálit od materialistické kultury minulých generací. Bohémský styl způsobil vznik modernějších stylů proti-kultury. Jako třeba Beatnikové, se svými černými želvami a pruhovanými košilemi s více strohými tvary šatů. Zato Hippie bohémský styl oblékání byl rozšířený tím, že zahrnoval kovbojské a indické styly, stejně jako krátké dívčí sukně.

Ale jakmile masmédia zmíní pojem bohémství, člověk se ptá, jestli je termín stále životaschopný. Bohémská proti-kultura začíná procházet hlavním společenským proudem a tento styl již nelze považovat za alternativu. Když diskontní prodejny prodávají rolní sukně a módní časopisy nabízejí drahé designové šaty v bohémského stylu, povaha bohémského života se stala kulturní normou a již není jedinečná a specifická pro určitou skupinu lidí.

Nicméně ačkoli současná móda často zahrnuje boho-chic styl, samotný životní styl – touha po individuální svobodě, odmítání moderních materialistických pojmů, sny o utopických ideálech a ruční výroba řemeslných výrobků – zůstává silnou alternativou tradiční bohémské kultury.

Bohémství a pletené náramky
Na začátku článku jsme si řekli, že pletené náramky pocházejí ze stovek let staré indiánské kultury z jižní a střední Ameriky. Také jsme si řekli, že bohémové převzali různé styly oblékání z různých etnických kultur a to i od té indiánské. Bohémové z šedesátých let (Hippies) proto rozšířili kulturu pletených náramků do západního světa a tyto náramky nosili v kombinaci s jiným etnickým oblečením.
Pletené náramky proto dnes můžeme také zařadit do širší kategorie náramků zvané bohémské náramky, jinak ve světě známe jako Bohemian Bracelets (neplést si slovo Bohemian s výrazem Český, ale bohémský), nebo také Friendship Bracelets.

Slovo na závěr
Ať už se bavíme o pletených náramcích, nebo jiných doplňcích oblečení, které bohémové nosili a nosí, tak toto oblečení má symbolizovat nemateriální a na svobodě založený životní styl jedince. Slovo nemateriální životní styl ovšem všeobecně u bohémů neznamená všeho se vzdát, ale uvědomit si, že v životě jsou i jiné důležitější věci a hodnoty, než se celý život hnát za penězi a kariérou.

V dnešní době elektroniky, chytrých mobilů, tabletů a sociálních sítí si lidé ani neudělají čas na to, aby osobně navštívili své známé a popovídali si s nimi o životě. Nebo kdo se v dnešní době chce naučit hrát na kytaru, kreslit, má čas si přečíst knížku nebo svobodně cestovat a poznávat nové kultury, když jsou všichni neustále online, nebo v práci?

Někteří bohémové měli zlozvyky jako alkohol, drogy a nezřízený sex. Nicméně když si z jejich filozofie vezmeme to nejlepší,  jako je úcta ke svobodnému a nezávislému životu, volnomyšlenkářství a třeba také návrat k přírodě, pak se může náš život stát šťastnějším.

Pletené náramky
Jsme jedním z hlavních prodejců Pletených Náramků v ČR a ve světě od roku 2008.

Naše náramky jsou ručně vyrobené ze 100 % ekologické bavlny.

Pleteným náramkům se také říká náramky přátelství a spadají do širší kategorie nazvané Bohémské náramky.

Koupí našich náramků pomůžete například peruánským indiánům v této tradici pokračovat. Indiáni tyto náramky vyrábějí ve svých vesnicích, díky čemuž můžou nadále žít na místech svých předků se svými rodinami. Nemusí se tudíž stěhovat do hlavního města Limy a pracovat tam jako levná pracovní síla v otřesných podmínkách, kde jsou pak vykořenění ze svých tradic a půdy.

Prodej našich Peruánských náramků se řídí politikou Fair Trade:

  • Stanovuje minimální ceny, pod něž nesmějí dohodnuté ceny mezi pěstiteli a obchodníkem klesnout.
  • Dětská práce, která narušuje právo na vzdělání a zdravý tělesný i duševní rozvoj dítěte je zakázána.
  • Pracovníci na plantážích, farmách a v dalších podnicích pracují v důstojných a bezpečných pracovních podmínkách. Dostávají slušnou mzdu, která pokrývá náklady na jejich živobytí.
  • Škodlivé agrochemikálie a geneticky upravené plodiny jsou z fair trade vyloučeny. Podporovány jsou udržitelné pěstitelské a výrobní postupy, které zachovávají ekosystémy pro příští generace, ale také chrání zdraví pěstitelů i spotřebitelů.

Zboží s fair trade certifikací je již velmi známé v okolních evropských zemích a pomalu proniká i na český trh.

Věříme, že se vám naše náramky budou líbit a třeba nám jejich koupí pomůžete udělat svět lepším.

Doporučení zákanzíků
„Před dvěma roky jsem si u vás koupila pletený náramek Amiu. I po těch dvou letech mi stále drží na ruce a je stále stejně krásný, jako v době kdy mi byl doručen.“ Kateřina N., Hodonín

„Dříve když jsem byla malá, tak jsem si pletla náramky sama. Dnes už na to nemám čas, ale jsem ráda, že se tyto náramky dají sehnat ve vašem eshopu a já jimi můžu obdarovávat lidi, na kterých mi záleží. Moc vám děkuji : )“ Dominika K., Klobouky u Brna

„Také bych chtěl poděkovat našemu druhému partnerovi a to je eshop Pletené Náramky. V tomto eshopu se dají koupit kvalitní náramky z bavlnek a pletené náramky, jinak zvané také náramky přátelství. Před třemi roky jsem u nich jeden náramek koupil a můžete mě potkat, jak jej na sobě neustále nosím. Nosit pletený náramek je pro mě vhodnou alternativou ke kovovým náramkům a řetízkům, které dle mého názoru blokují tok energie.“ Martin Kirschner, www.vipnoviny.cz

„Sama jsem si otestovala pletený náramek Kelt a jsem z něj nadšená. Vypadá opravdu kvalitně, na ruce je příjemný a hlavně se mi hodně líbí zapínání, které vypadá nenápadně a zároveň dobře drží a nikde nepřekáží.“ Daysy, www.days-of-daysy.cz

„Pletené náramky jsou má srdcovka. Nikdy jsem nebyl na nošení nějakých stříbrných, nebo zlatých věcí. Proto jsou pro mě jasnou volbou pletené náramky z eshopu pletenenaramky.cz. Některé náramky z tohoto eshopu nosím na sobě a některé jsem dal jako dárek lidem, na kterých mi záleží. Z pletených náramků byli všichni nadšení.“ Jan Vrána, Brno


PR článek

]]>
0
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Zápisníček: Říjen 2019 / II.]]> https://aluska.org/?p=12462 2019-10-21T16:16:38Z 2019-10-14T15:45:48Z Krátké zprávičky ze světa, či ze života. Vítejte v Zápisníčku! 
Příspěvky jsou řazeny sestupně.

 14.10.2019
No vidíte to. Člověk si pořídí akvárko, nacpe tam korýše a hned je o čem psát. 😀 Z důvodu délky prvního dílu, zakládám druhý díl Zápisníčku pro měsíc Říjen.

Dostala jsem čerstvou zprávu ohledně Karla Gotta od svých speciálních zdrojů. Kdo poctivě čte Zápisníčky, tak ,,ví” o tom, že jsem měla s Karlem menší potyčku už dva dny předtím, než se mu se mnou konečně podařilo setkat. Byla to však zatím moje domněnka. Kdo nečetl, repete:

,,6.10.2019
Nečekané setkání s Karlem Gottem, které popisuji v čerstvém článku zde, mě přinutilo více se zamyslet nad ještě jedním svým zvláštním zážitkem. Měla jsem v noci (z úterý na středu 1.-2.10.) problém s nějakou lidskou duší.
Uprostřed noci mě probudila její ruka, jak mě hladí po týlu (spala jsem na břiše) a jak mi stahuje peřinu z krku pryč a jak ta přikrývka šustila. Jak jsem se lekla, tak jsem se naštvala, začala jsem nadávat ,,co na mě šaháš!” a vyhnala ji. Duše se lekla, rychle stáhla ruku a odešla, ale za několik hodin mi znova sáhla na hlavu, opět když jsem spala a opět mě to vzbudilo. To jsem byla ještě o něco naštvanější a řekla jí, ,,ať okamžitě táhne z mýho domu”. Pak došla dokonce ještě ráno o půl osmé, když jsem se probudila sama od sebe. Proberu se a slyším, jak hned došla do ložnice, jakoby na to číhala. Úplně mě z toho leknutí ,,natáhlo” kolem páteře… Byla jsem z toho celý den nesvá, byla jsem taky naštvaná proč za mnou pořád leze, co chce a byla jsem překvapená, protože mám doma několik vrstev ochran na zlé bytosti, ale tahle nebyla zlá, takže jimi v pohodě prošla. S hodnými duchy problém nemám, protože mě obvykle v noci neotravují – o to víc mě to překvapilo… Doma jsem si postěžovala, ale nikam jsem to nepsala.
Ona mi vlastně nic zlého nedělala, ale sahala mi na hlavu při spánku, což je způsob, jak mě instantně vytočit. A jak jsem nad tím přemýšlela, tak mě napadlo googlit, v kolik že to ten Karel vlastně odešel. A ukázalo se, že to bylo před půlnocí. Tedy pár hodin před tím, než mi tady někdo začal obcházet ložnici a sahat mi na hlavu. Tak si začínám pokládat otázku, jestli jsem tehdy v noci nevyháněla někoho, kdo jenom hledal vhodný a ŠETRNÝ způsob jak se se mnou spojit, aniž by mě dožral. Žeby Karlovi nevyšly první tři pokusy, tak na čtvrtý zvolil poněkud rafinovanější přístup?
A ještě si uvědomuju, že když jsem se probrala a když mě Karel držel za ty ruce, tak jsem si v tu chvíli i vzpomněla na tento zážitek, co jsem do článku nenapsala (on je i bez toho dodatku dost dlouhý). Že to byly stejné jemné ruce a stejně šustily s peřinou.”

Vzkaz zněl, že je pro mě schovaná zpráva v následujícím divadelním představení. A skutečně. Kdo by hledal marně, přetočte si na čas 03:33

,,Ještě jednou a nakopu ti zadek,” poznala jsem se. Je mi trochu stydno, ale kdyby se to stalo komukoliv jinému, myslím si že by taky nebyl zrovna nadšený. Vlastně to bylo pěkně děsivé.
No a že ,,je na vlasy strašně háklivej”, to se o mně také ví. V tomto představení mě Karel, aniž by to tehdy věděl, zparodoval.
Zatím mi ten zážitek pořád leží v hlavě a uvažuju, že tentokrát se stavím já za Karlem, abych se ho na pár věcí zeptala. No uvidíme, jestli na to taky budu potřebovat čtyři pokusy, protože to budu mít těžší než on.

Úžasné dětičky z Ukrajiny, které dělají vzdušnou akrobacii
Mi nedávno vyrazily dech a rozplakaly nejenom publikum na záznamu. Určitě se podívejte, představení fakt stojí za to:

Druhý morčodomeček zaznamenal přestavbu. Konečně! 🙂
Hobliny jsme postupně spotřebovaly, bobiny už bydlely na pidi vrstvě, takže jsem to všechno vyhrabala, vyčistila, přestavěla… No dalo mi to zabrat. Zejména jsem zakoupila moc tlustý a moc krátký provaz, takže jsem ho první musela ručně rozplést a pak namotat na tu jejich rampu, což byl zdlouhavý opruz.

Když jsem po několika hodinách piplání a uklízení konečně položila morčiny do jejich nového domku, bohužel se nekonala oslava jako u dvoumetrového kotce, kde morčiny okamžitě začaly házet salta od radosti.
Amálka si sedla na bobek, ztuhla na místě a deset minut jenom kulila očima. Zlatuška taky nepředvedla moc velké hrdinství, když se nesmyslně snažila v panice narvat pod spodek rampy vedoucí nahoru do patra. Jedno morče jsem musela rozchodit, druhý vytáhnout.

Amálce nakonec spravilo náladu zjištění, že seník nabízí možnost dvoupatrového krmení, takže už jí Zlatuška nikdy nebude moct bránit sednout si k seníku, kdykoliv bude chtít. Zlatušku, která se při prvotním úleku nasádlila do nejzazšího rožku, jsem zase vylákala ven na salátek. Jak je ve hře žrádlo, neexistují pro Zlatušku překážky. Ještě by bylo fajn, naučit ji chodit po rampě nahoru, aby měla větší možnost provětrat si svoje špekatý faldy.

Druhý den měly v domku jako po výbuchu, ale to je normální, teprve si zvykají na nový systém. Levý záchod pod seníkem ještě při další údržbě víc vykrojím, aby se do něj dalo lézt i zvenku a ne jenom zpod patra a bobky se musí denně zametat a vracet do záchodů, aby si bobiny zvykly, že tam bobky patří a nedělaly hromádky na kobereček. Taky jim budu muset dokoupit koberečky, pro dva kotce toho mám málo. Rozměrově tam vlezla dvoupatrovka úplně perfektně, to se musím pochválit a plastové záchodky jsem přinutila kobercákem, jinak by se tam vedle sebe nevlezly. Na úpravu plastových vaniček mám supersystém. Nahřeju plast zapalovačem na crème brûlée a pak to jde krásně prorazit čepelí, krájí se to jak máslo. Ořezané hrany potom zatavím.
Dvoupatrovka ve dvoumetrovém kotci se ještě taky musí dodělat, budu shánět další provaz, aby pašíci mohli chodit nahoru. Jinak Amálka svůj horní pokojíček hodně používá, chodí tam spinkat a aktivně vyjídá zeshora seník.

I když Zlatuš zatím do patra nechodí, nové uspořádání ji nutí k pohybu, protože do záchodku musí vyskočit a ze záchodku seskočit – což ochotně dělá!! 🙂 Nožičky se jí do hoblin neboří, takže může na koberečku víc poskakovat. Do prázdného prostoru vpravo jim střídám průlezky. Tunýlek nebo stoleček na nožičkách a bobiny se kolem toho prohánějí. Je to dobře, Zlatuška totiž zásadně odmítá venčení. Veškerá procházka v jejím podání je sedět celou dobu na místě a zvětšovat louži pod sebou, takže je těžké donutit ji k pohybu.

AKTUÁLNÍ ČAS
Pozor změna, původní hodnoty už neplatí. Podle aktuálního měření se čas opět zkrátil, tentokrát na 15 hodin, 15 minut a 15 vteřin. Jedna hodina už má místo 60ti minut zhruba 38minut.

16.10.2019
Moc zajímavý rozhovor na téma geneticky modifikovaných lidí. Už se údajně narodily první děti, u kterých proběhla úprava genu na zakázku. Problém je v tom, že ještě nejsou technologie dost vyspělé na to, aby se daly zaručit správné výsledky a nenadělaly se naopak škody. Celý projekt, který proběhl v Číně, navíc podezřele zapáchá a ještě se ukázalo, že hned jak se první děti narodily, proběhly určité korespondence, které naznačují, že budou snahy založit speciální kliniky, kam si budou bohatí lidé chodit pro děti na míru. Rozhovor pak celou myšlenku rozvádí do důsledků, kdy se dá předpokládat vznik elitní GMO společnosti, kdy vzniknou dva druhy lidí, navzájem nezkřižitelné. Zní to opravdu brutálně, jako kdyby ani nešlo o realitu, ale námět na nový sci-fi film, co má jít brzy do kin.


18.10.2019

Himálajské křišťály opět v nabídce

Po roce se mi opět podařilo sehnat prvotřídní přírodní himálajské křišťály. Už to nejsou takoví obři, většina je střední velikosti a krásně padnou akorát do ruky.

Novou nabídku si můžete prohlédnout zde: https://www.alue.cz/?collection=himalajske-kristaly

21.10.2019
Tak už se to krátí, za pár dnů by mi měli dodat nové akvárko… takže Zápisníčky v příštích měsících jsou jasné, bude to samá kreveta sem, kreveta tam.
Mezitím se morčátka ve druhém kotci pěkně zabydlela a začínají si zvykat na koberečky. Dokonce jsem si všimla, že mají přes den aktivnější náladu a přistihla jsem obě morčinky, jak dobrovolně chodí po rampě omotané sisalem nahoru a dolů. – Jsem na ně fakt pyšná 🙂 Budiž to nový začátek jejich aktivnější životosprávy.
Posledních pár dnů mám pocit, že se Vanilce začínají spravovat ty její očička. Denní mazání a opečovávání asi začíná nést ovoce a oči pomaličku začínají zase získávat zpátky svou původní barvu a lesk. Mezitím výrobce přestal dodávat Solcoseryl, takže budu muset přejít na nové léčivo, doufám že bude kvalitní a že to morčové bude stačit.
Na instagramu jsou nafocení morčíci, kteří dneska dostali travičku: https://www.instagram.com/aluebutterfly/?hl=cs

Předvánoční Výprodej na Alue.cz!
dnes startuje předvánoční výprodej zejména Energetických krystalů. Najdete je za zvýhodněnou cenu v rubrice VÝPRODEJ % zde: https://www.alue.cz/?collection=vyprodej
Ještě tento podzim se můžete těšit na další super novinky a výhody

…..

]]>
24
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Co s vámi dokáže udělat jediný šálek zeleného čaje? To budete mrkat]]> https://aluska.org/?p=12351 2019-10-10T08:50:11Z 2019-10-13T22:54:14Z Zelený čaj je lidstvu znám po celá staletí a zvláště v Asii se jako lék používá již velmi dlouho. V současnosti proběhlo v západních zemích hodně výzkumů, které odhalily jeho úžasný vliv na zdraví. Bez nadsázky by se dalo říci, že zelený čaj patří mezi nejzdravější nápoje naší planety.Rozdíly mezi jednotlivými druhy čaje
Podobně jako černý, žlutý, oolong nebo bílý čaj, i listy zeleného čaje se sbírají z téhož druhu rostlinky zvané Čajovník čínský (Camellia sinensis). Původem je z Jižní, Jihovýchodní a Východní Asie, ale dnes se pěstuje téměř na celém světě v tropickém a subtropickém pásmu.

Co tedy dělá zelený čaj odlišným od ostatních druhů? Hlavní rozdíl je v tom, že listy se při zeleném čaji nejméně zpracovávají. To u něj zajišťuje nejvyšší obsah antioxidantů. Právě ty jsou zodpovědné za většinu jeho zdravotních přínosů. Zelený čaj se suší, zatímco ostatní druhy podléhají oxidačním procesům, které v lístcích ničí ty nejužitečnější látky.

8 skvělých účinků zeleného čaje:

1. Snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění
Antioxidanty, nacházející se v zeleném čaji, pomáhají blokovat oxidaci “špatného” LDL cholesterolu a zvyšují hladinu “dobrého” HDL cholesterolu. Má také blahodárné účinky na vaše cévy. Snižuje vysoký krevní tlak a brání vzniku krevních sraženin. Ty jsou nejčastější příčinou srdečního infarktu a mozkové mrtvice.

2. Zrychluje metabolismus a spaluje tuky
Katechiny, vyskytující se v zeleném čaji, jsou zodpovědné za zrychlování tělesného metabolismu a také pomáhají rychlejšímu spalování tuků, zejména v oblasti boků a břicha. Ačkoliv samotný zelený čaj není zázrak na hubnutí, bez pochyb je při hubnutí skvělým pomocníkem.

3. Má protirakovinové účinky
Antioxidanty hrají hlavní roli ve snižování rizika u všech druhů rakoviny. Jejich ochranný účinek spočívá v tom, že neutralizují volné radikály v těle. Tyto volné radikály jsou zodpovědné za oxidační poškození, které zvyšují riziko rozvoje rakoviny. Výzkum ukazuje, že polyfenoly mají nejen preventivní účinek, ale že dokonce rakovinu i zabíjejí a zpomalují její další růst.

4. Zlepšuje mozkové funkce
Zelený čaj obsahuje tein. Ten stimuluje mozek podobně, jako je to v případě kávy. Blokováním adenosinu zvyšuje tein koncentraci dopaminu a norepinefrinu, což vede k lepší činnosti mozku. Další substance vyskytující se v zeleném čaji, nazývaná EGCG, zvyšuje schopnost učení a paměti prostřednictvím produkce neuronových progenitorových buněk.

5. Snižuje riziko Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby
Zelený čaj nám nepomáhá s pamětí jen z krátkodobého hlediska. Ochraňuje nás dokonce i před chronickými degenerativními onemocněními jako Alzheimerova či Parkinsonova choroba. Studie ukazují, že účinné katechiny chrání naše mozkové buňky před smrtí a umí dokonce i opravit poškození těchto buněk.

6. Předchází cukrovce druhého typu
Zelený čaj se používá v tradiční lidové medicíně celé věky na kontrolu krevního cukru. Nedávná studie ukázala, že EGCG zlepšuje intoleranci na glukózu a citlivost na inzulín. Zelený čaj zabraňuje prudkým výkyvům krevního cukru tím, že zlepšuje využití inzulínu.

7. Má antivirové a antibakteriální účinky
Katechiny ze zeleného čaje zpomalují růst a dokonce i zabíjí bakterie a viry. Tyto účinky jsou obzvláště přínosné pro vaše zuby. Zelený čaj totiž omezuje růst ústních bakterií a usmrcuje ty bakterie, které jsou zodpovědné za vznik zubního plaku, zubních kazů a zápachu z úst.

8. Péče o pokožku a oddalování stárnutí
Poměrně často můžeme vidět, že je zelený čaj uváděn jako ingredience v mnoha kosmetických přípravcích. Důvodem jsou opět volné radikály, zodpovědné v tomto případě za předčasné stárnutí pokožky, kdy berou z buněk kyslík a ničí kolagen. Kolagen je nezbytná látka pro udržování zdravě a mladě vypadající pokožky. Kvůli vysokému obsahu Oligomerických proantosyanidů (OPC), dalšího velmi silného antioxidantu, oddaluje zelený čaj proces stárnutí.

Celkově nás zelený čaj chrání před:
poškozením pokožky ze slunce
rakovinou kůže
mimickými vráskami
hlubokými vráskami

Jak správně připravit a pít zelený čaj
I přesto, že zelený čaj obsahuje méně teinu (kofeinu) než káva, neměli byste ho pít více než 5 šálků denně. Vyhnete se tak možným vedlejším účinkům. Je třeba také upozornit na to, že zelený čaj nízké kvality často obsahuje škodlivý fluor. Takový čaj obvykle mívá hořkou nebo travní příchuť. I tehdy však jeho přínosy převažují nad možným rizikem.

Další důvod, proč mnozí lidé nemají rádi chuť zeleného čaje, je jeho nesprávné vylouhování. Pokud ho budete louhovat příliš dlouho, bude mít hořkou chuť. Stačí pár minut. Někteří lidé do čaje pro vylepšení jeho chuti přidávají i cukr a mléko. To však není moc dobrý nápad, zejména v případě mléka, které snižuje sílu působení antioxidantů.

připravila Aluška.org © www.aluska.org 2019]]>
25
Alue K. Loskotová http://www.aluska.org <![CDATA[Kočky v legendách, pradávných tradicích a čarodějných kouzlech]]> https://aluska.org/?p=10537 2019-10-09T17:00:32Z 2019-10-12T22:54:33Z Kouzlo koček bylo v mnoha kulturách velmi ctěno, zatímco jindy byly pronásledovány jako ďáblovi přisluhovači, nebo dokonce byly považovány za zdroj nekonečné smůly a biblické zkázy. Přesto jsou to naše společnice od počátku civilizace. Lidé si je vybrali kvůli jejich hravé a veselé povaze a díky schopnosti lovit škůdce, kteří ohrožovali lidskou společnost šířením nemocí, nebo ničením úrody.Kočičí kouzlo v legendách starověkého Egypta
Tato schopnost byla považována za posvátnou pro starověké Egypťany, kteří ztotožnili bohyni Bastet s krásnou tváří domácí kočky. Příběh zahrnuje velkou bitvu mezi Velkým bohem všech – bohem slunce Ra – proti strašlivému Apophisovi, nebeskému jedovatému hadovi, který chce Ra pohltit a zničit. Ra nejprve vytvoří a přivolá Sekhmet, božskou lvici a pošle ji, aby ho bránila a zničila všechny povstalce. Ra si všiml, že byla příliš divoká a přivolal ji zpět. Místo Sekhmet pak vyslal méně násilnou a ochranářskou k lidem, bohyni Bastet. Ra bojoval po staletí proti Apophisovi a rozhodl se použít silné kouzlo, kterým se spolu s Bastet teleportoval do nejtemnějších hlubin, kde bude Bastet i nadále bránit Ra a celé stvoření života proti démonickému hadovi, který je díky tomu navždy oslabený a neschopný se vrátit.

Bastet

Isis bohyně moudrosti také milovala a chránila kočky. Proto kočky nesměly být nikým zraněny, protože to bylo považováno za zločin v očích Bastet. Láska egypťanů k jejich kočkám byla tak monumentální, že dokonce tvořili sarkofágy pro své oblíbené zvíře. Egypťané přírovnávali kočky ke slunci, později byla Bastet rozrůstající se řeckou kulturou spojena s bohyní Artenis (Dianou), která je bohyně měsíce.

Isis

Bohyně Artemis miluje kočky
Kouzlo koček je také velmi důležité ve starověkém Řecku. Lidé věřili, že se Artemis proměnila v kočku a schovala se za Měsíc, takže ji divoký démon Typhoon nenašel. Od té doby byla spojována s kočkami. Pro bohyni Artemis jsou však všechna zvířata posvátná.

O Hekaté, další lunární bohyni doprovázené psy, se věřilo že používá kočky, aby kontaktovala duchy mrtvých. V jednom příběhu Hekaté přijme za společnici Galanthis. Byla to žena, kterou bohyně Hera proměnila v kočku jako trest za to, že přerušila její plán pro zabránění Herkulovi v narození. Hekaté litovala ubohého tvora a tak ji přijala za svého milovaného společníka.

Artemis

Severské tradice a bohyně Freya
V norské teologii má Freya bohyně krásy a magie všechny kočky pod svou posvátnou ochranou. Dokonce i její kočár je tažen kočkami. Bílé kočky zvané Cerridwen navštěvují velkolepou bohyni jako její andělé a posílají zprávy na Zem.

Křesťanství a kočky, temná historie
Za dob rozmachu křesťanství v 15.-18. století byly tisíce koček spáleny a zabity, protože byly považované za společnice čarodějnic, nebo samotné čarodějnice.

Co je Maneki Neko?
V Číně a v Japonsku jsou kočky často považovány za zlomyslné a zlodějky, ale ovládají také magické schopnosti. Lidé věří, že pokud má jejich ocas ostrý konec, mají tendenci stát se „démony“, pokud nejsou správně vychované. Také je zde Maneki Neko (招 き 猫), což doslova znamená „přitažlivá kočka“. Je to japonské kouzlo štěstí, talisman přinášející dobro a štěstí majiteli i jeho domu.

Maneki Neko: kočka, která nosí štěstí

Kočka v čarodějném řemeslu
Kočky byly vždy považovány za majitelky magických schopností. Pomáhaly čarodějům a mágům dosáhnout lepšího spojení s vyššími říšemi. V čarodějnictví se silně věří, že kočky mohou vidět jiné dimenze, duchy, duchovní bytosti a mnohé další.

Existují četné příběhy (staré i nové), kde si člověk všimne, že jeho kočka jedná podivně, protože vnímá přítomnost určité duchovní entity. To je pravděpodobně důvod, proč si tradičně čarodějnice vybíraly kočky za společnice.

Literatura, divadelní hry, televizní seriály a populární filmy zpodobňují obraz kočky ztělesňující magické síly – dobré i zlé -, které lze nebo nelze snadno pozorovat. V Alence v říši divů vidíme kočku Šklíbu, která se může podle libosti objevit a zmizet.
Ve slavném televizním seriálu Čarodějky (Charmed) je jejich milovaná kočka skutečně člověk transformovaný v tomto roztomilém zvířeti, zatímco v Čarodějkách z East Endu se může silná čarodějnice podle libosti proměnit v kočku.

Proč kočky milují sezení v kruhu
Čarodějky vždy věděly, že kočky rády sedí v kruzích. Kočky byly vždy považovány za posvátné, chránily posvátný prostor, který čarodějka vytvořila. Navíc posilovaly spojení mezi vyššími světy a čarodějkou. Také rozšiřovaly psychické schopnosti čarodějky vidět neviditelné a chránily čarodějku před nebezpečím v době, kdy bylo praktikování čarodějnictví zakázáno. Kočky jsou také skvělé učitelky. Kočky nás učí nezávislosti a víře, že vesmír nám dá vždy to co v danou chvíli potřebujeme a můžeme tak žít bez zbytečného strachu.

Kočičí chlupy jsou součástí mnoha starých čarodějnických kouzel a většina grimoárů popisuje, že tyto chlupy musí pocházet z kočky, která je dá dobrovolně. Vidíme, že tuto symbiózu velmi ocenily obě strany, čarodějnice i kočka.

V nedávné době jsme viděli množství blogů, příspěvků a videí, které zkoumají proč a zda kočky rády sedí v kruzích. Jedná se o prastaré vědění a ne něco, co bylo nedávno objeveno.

 

Odkud pochází víra, že Kočky mají devět životů (nebo Sedm duší)? Ve středověku byla čarodějka považována za schopnou přeměnit se na kočku a zpět pouze 9 (nebo 7) krát.

Dešťové kouzlo 
Thajský královský korunovační obřad vždy zahrnoval kočku, o které se věřilo, že dokáže přinést ducha předchozího krále, který se stane svědkem ceremonie skrze oči zúčastněné kočky. V thajské tradici je také kouzlo, které přinese déšť a zahrnuje kočku. Kočičí volání údajně přináší dešťové srážky, takže se krásná kočka položí do zdobné bambusové ohrádky a následuje průvod se zvířetem, kolem města. Zpívá se u toho kouzlo, které říká: ,,Déšť nyní padá, déšť nyní padá. Spousta dešťů nyní padá, déšť padá na naše pole, nyní je tráva zelená.“

Neviditelnost
Kočky jsou také známy pro svou schopnost být vidět, pouze když opravdu chtějí, aby si jich člověk všiml. Tiše chodí a chovají se, jako by neexistovaly (když chtějí). To je důvod, proč se kočky používaly i při kouzlech neviditelnosti.

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019

 ]]>
11