Gary Yourofsky – kompletní přednáška o právech zvířat a nutnosti změny našeho způsobu stravování

6.3.2012 v Doporučení 37

Popis:

Celý projev Garyho Yourofsky o zvířecích právech a veganství na Georgia Tech v létě 2010. Poslechněte si tohoto skvělého řečníka, který zahodí mýty a naplní vaši mysl zajímavými fakty a pomůže Vám udělat etickou volbu pro zdravé srdce a duši. Jeho charismatický, kazatelský styl je jediný svého druhu – povinné vidět pro všechny, kdo se zajímají o zvířata nebo si přejí udělat svět lepším místem k životu.


Tento film na jednu stranu doporučuji – Obsahuje obrovské množství šokujících a velice důležitých dat, která jsme nevěděli / nechtěli vědět / byla nám skrývána / nemluví se o nich / neuvědomili jsme si to. – Tato data by se měla šířit, protože proti nim neexistuje žádný pádný argument. Mluví ve prospěch veganství a ochranu zvířat, která staví jako naše rovnocenné přátele a společníky.

Na druhou stranu však důrazně varuji: Tento snímek je chvilkami hodně extrémní. Doporučuji přeskočit kompletně obě videa, která vám Gary během projevu promítne na obrazovku. – Jsou strašlivá a o kopání do telat, házení s malými selátky o zem a podřezávání živých zvířat se vám bude zdát ještě dva měsíce potom.

Tento film vámi otřese už tak dost, nedívejte se na ty masakry, které jsou v něm přiložené a rozhodně film nesledujte s dětmi. – Je to na silný žaludek.

Soustřeďte se pouze na jeho projev. – Gary zná zkrátka pravdu, kterou nikdo nechce slyšet. Dopředu musím také podotknout, že nejsem zastáncem veganství a nepatřím k žádnému extrémnímu názoru na výživu, ale tato řeč je velice obohacující a jasně ukazuje, kam naše společnost bude směřovat při možném brzkém nastolení nového způsobu života. Změna jídelníčku bude také nevyhnutelná, ale bude to jiným způsobem, než jak si to Vegani představují… nechme se překvapit.

Nejlepší řeč jakou kdy uslyšíte – Gary Yourofsky

originální odkaz: http://www.youtube.com/watch?v=zMuJ-bDs30M&feature=player_embedded


Kam dál:

Další doporučené filmy – ZDE

Znáte skvělý film, který stojí za zmíňku? – Doporučte mi ho ►mailem◄

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-03-06 05:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukám, že uživatel vidko odstranil, našel jsme náhradní link:

Ikona diskutujiciho Karolína 2012-03-06 07:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, chtěla jsem se podivat na film, ale je fuč:-), není nikde – je odstraněn. Bohužel

Ikona diskutujiciho Myna 2012-03-06 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kde se tolik zla v nás vzalo?! To je… strašné. A ode dneška jsem vegetariánka.

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-03-06 13:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přednášku jsem viděla, je to bomba…proč bychom se neměli dívat na pravdu?????Rozhodně se podívejte, co se někde děje!!!! Já to viděla a už nedám do pusy mlíko:)

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-03-06 13:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Takže si myslím, že vše má rub a líc, a není jen to hezké, musíme vidět i to šeredné a nepříjemné! Nepřeskakujte ty videa, jsou důležitou součástí přednášky!!!……….

Ikona diskutujiciho Nasgol 2012-03-06 14:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:'( mě už jebe jen když to čtu…. Podobná videa sem viděl a nehodlám vidět znovu, ty které pouští během peřdnášky..

Ikona diskutujiciho Jan 2012-03-06 14:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Haha od masa, mléka a vajec k GMO soje a vařenému obilí a luštěninám=> monokultůry trvale měnící půdu na mrtví písek. Vařené obilí => candida WELCOME!

Ikona diskutujiciho Jan 2012-03-06 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na škrobnatou zeleninu taky nejsme stavěný.

Ikona diskutujiciho Berenika 2012-03-06 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už pri polovici toho štvorminútového videa (ktoré som sa napokon odvážila si pozrieť) som sa nedokázala na to pozerať… a to len preto, že v očiach som mala plné oceány sĺz a cez ne som takmer nič nevidela. Myslím si, že táto prednáška zmení dosť ľudí.

Ikona diskutujiciho secret 2012-03-06 16:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je příšerný.Jak někdo může TOHLE dělat krávám a telátkám.Já to video celí probrečela.To je strašný!!! Ale ve škole nás učí,že mléko potřebujeme.A je to vážně tak?Já vážně nevím.Učitelka nám říkala,že lidé potřebují živočišné látky,protože si je tělo nemůže vytvořit.Že vegani na to umírají.Je to vážně tak,nebo nás učí lež?A co ryby.Sůl s uměle přidaným Jodem je nezdravá,ale jod potřebujeme na štítnou žlázu.Mám jíst ryby nebo brát rybý tuk?Výsledek vyjde na stejno.Ale  vážně,odedneška udělám cokoliv proto,abych nejedla maso,vejce,mléko zvířat o kterých nevím,jak zemřeli,nebo jak žijí.Máme doma slepice a jsou to naši miláčci.Krocany jsme si vychovali od kuřátek,zabili jsme je rychle ,bez trápení.Králíky máme na chov.Staráme se o ně,mazlíme se s nimi,každé léto je bereme na chatu do ohrad.Jsou 2 měsíce na čerstvém vzduchu a na kvalitní trávě.Smrt je opět rychlá.To samý kačeny,kozy,husy.Nikdo z naší rodiny netýrá zvířata.Kromě mého bratra ,který si ,,hraje´´ s morčátky.Já jsem na něj pak vždy byla hnusná,ale nekříčela jsem.Odedneška na něj křičet budu a budu ho klidně i mlátit.Nikdo v mé přítomnosti nebude ubližovat zvířatům.

Ikona diskutujiciho Lirka:) 2012-03-06 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem ty videa přeskočit musela, protože zvířata miluji, hodně trpím podobnými videi a jen tak pak to video z hlavy nedostanu. Přestože doma zvířátka mám (a nedala bych je), přesto maso jím, maso ze zvířat- kteří netrpí. A proč nejsem vegetarián/vegan? Maso, mléko, vejce,.. všechno tohle naše tělo prostě potřebuje. Tak to je. Můj názor? Tohle VŮBEC není o tom, jestli přestaneme jíst maso nebo zvířecí produkty. Jde o vnitřní změnu, změnu našeho vlastního myšlení, postojů a probuzení. Kdo si myslí, že se stane vegetariánem a tím se svět zlepší, hodně se mýlí. Naopak, může mít docela nehezké problémy se svým tělem (a vím o čem mluvím, jelikož studuju VŠ- obor: všeobecná sestra). Nevyřešíme NIC tím, že se staneme vegany či vegetariány. Nemyslím si, že kvůli pár tisícům lidí přestane fungovat Mc'Donald nebo podobní. Je to v nás, je to v lidech. Stále ještě, díky bohu, jsou tací, kteří mají ke zvířatům úctu (i na jatkách podotýkám). V USA je to ale asi mnohem horší, to přiznávám.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-03-06 18:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nechci tu dělat nějaký reklamy ani ukvapený závěry, ale lidi koukněte se někdy na stránky SupremeMaster TV nebo na pár jiných serverů, případně čerpejte z vlastní zkušenosti…

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-03-06 18:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo a jinak, vegani nejí med… s tim nesouhlasim :-) já jsem na něm jak na feťák na heroinu, naposled kdy jsem neměl svojí denní dávku medu od včelaře bylo nějak před měsícem asi pátek, jinak bez něj ani ránu… všechna ostatní živočišná strava mi přijde… jak to říct, no mrtvá :-D

Ikona diskutujiciho Eressiel 2012-03-06 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je opravdu něco šíleného! Nejhorší byly ty scény, před kterými si nás varovala. Musela jsem u toho brečet, protože to bylo tak odporné. A nejhorší na tom je, že je to pravdivé.

Ikona diskutujiciho Jezzy 2012-03-06 20:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Jestli to myslíš vážně, tak gratuluji. 🙂

Ikona diskutujiciho Světluška 2012-03-06 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jezení masa mučených zvýřat má ještě další – nematerialistický důsledek: Celý život mučená zvířata a následná hrůzná smrt mají tyto vibrace strachu a hrůzy v mase a my je potom snězením dostaneme do těla! Takže nejen násobené škodliviny – protože zvířata jsou krmena tím nejlevnějším – tedy často GMO a pod. , což se v jejich mase koncentruje – ale i antibiotika, která dostávají, protože jim hrozí např. tubera – jsou zavřeni celý život bez slunce a zdraví tedy rozhodně nejsou. Když už si občas maso dopřát, tak bio, protože tady jsou zvířata chovány ohleduplně a bez chemie.

Ikona diskutujiciho evunka3366 2012-03-06 22:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

velmi zaujimave škoda že sa to neda puštať do telky a stale dookola pokial si ludia neuvedomia čo pachaju.

Ikona diskutujiciho Primula 2012-03-07 02:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ach jo, radšej si to ani nepozriem, pred chvílou som kukla video kde jedna mačka zachraňuje druhú, ktorú prešlo auto. Plakala som a bolí ma z toho srdce.

Ikona diskutujiciho Dominika 2012-03-07 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když o tom tak přemýšlím. Jediné co by mi chybělo je mléko a jogurty, ale pravdou je, že sojové mléko mi chutná mnohem víc. Mrzí mě, že je tak drahé

Ikona diskutujiciho Myna 2012-03-08 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uvědomte si, že NEEXISTUJE žádný HUMÁNNÍ způsob zabíjení. Nebo snad existuje humánní znásilňování dětí, humánní domácí násilí, humánní týrání? Ne? No tak vidíte.

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2012-03-08 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]:Souhlasím s Tebou, jsou to kecy….

Ikona diskutujiciho Lirka:) 2012-03-08 19:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Ne, žádné humánní se ani nemůže se zvířaty dávat do souvislosti, protože HUMÁNNÍ znamená LIDSKÉ. A to, co chodí po světě už skoro nejsou lidé.

Ikona diskutujiciho Myna 2012-03-09 11:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]: Já jsem v klídku, to je tvůj problém, že si myslíš, že se snad hádám. Ty nevidíš energie, nevidíš co se člověku děje třeba  okolo břicha, když má mrtvé zvíře v těle. Chápu tě. Nevíš, čeho jsem denně svědkem. A tvé poslední řádky moc nechápu. Že celý den neprobrečím a pak si to tu na pár  % užiju? Ty celý den brečíš nebo co? 😉

Ikona diskutujiciho Lirka 2012-03-09 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Kecal 2012-03-10 14:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Půst=pití vody bez jídla… všechno ostatní je dieta, tělo se taky detoxikuje, ale málo

Ikona diskutujiciho Lirka 2012-03-11 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[25]: Myslela jsem to obrazně, a proto opravuji (půst

Ikona diskutujiciho Lirka 2012-03-11 22:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: Nicméně říct o někom, koho neznáš, že něco neví, nebo není něčeho svědkem, je docela odvaha.. ale ne, už končím a nebudu se vyjadřovat, sklápím hlavu a odcházím.. 🙂

Ikona diskutujiciho majko 2012-03-13 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na zamyslenie: všetko je živé!!! môžeme spokojne jesť zeleninu len preto, že ju nepočujeme kričať, keď ju trháme???

Ikona diskutujiciho Jan 2012-03-15 22:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To jako vegan je ready diky těm desítkám krabic pochybného původu,které tam ukazuje? Pro mě je to jen další extrém doplněný brutálními videi. Domácí vajíčko,které nesním,se akorát tak zkazí.Kozí nebo kravské mléko ručně dojené od vlastního zvířátka není vůbec špatné,je to jen o přístupu.No a s tím medem,že ho včely zvrací? Neznám čistší potravinu.Maso nejím,protože škodí především duši. Ale v případě nouze se dá živit i tím. Gmo sója je daleko horší jed a ničí celou Zemi. Takže v supermarketech brzdit a ten zbytek s rozumem všem přeji.

Ikona diskutujiciho Lukáš-veg 2012-05-23 20:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj..chtěl bych jen říct, že na videa, která jsou pužita v přednášce Garyho, by se právě každý podívat měl!!… o to, že se vám to dostane do paměti jde.. pak si člověk má na co vzpomenout, když přemýšlí, zda si ten  sýr, vejce atd chce koupit.. doporučuji ještě film pozemšťané,zátoka nebo peaceable kingdom.. vše dostupné na uložto.cz .. 🙂

Ikona diskutujiciho Monča 2012-07-17 13:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ty videa jsou fakt hrozné:( nemůžu se na to dívat:( maso teda nejím, ale odteď už si nedám ani mlíko!:(

Ikona diskutujiciho Vojta 2012-10-17 15:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všichni, před časem jsem tuto přednášku shlédnul – tedy vlastně necelou a rád bych se podělil o můj názor. Po tom co jsem viděl videa, kde je panem GY znázorněno hrubé zacházení se zvířaty – jsem si tohoto pána zařadil do PODVODNÍKŮ. Jak jsem k tomu došel? Prostě a jednoduše se od malička pohybuju kolem zemědělství a vím o tom hodně. Videa, kde je ukazováno hrubé zacházení na mě působí jako PODVRH, který má pouze za účel ohromit diváka – a myslím, že to ZFALŠOVÁNÍ musí vidět každý na první pohled, kdo se pohybuje kolem zemědělství. Navštěvoval jsem a navštěvuji pravidelně již skoro 10 let desítky farem v ČR a takhle se 99% zemědělců ke zvířatům nechová (myslím tím, že by je někdo mlátil pro radost). Samozřejmě, že jsou rozdíly, někde se ke zvířatům chovají velmi citlivě a lidsky, někde je přístup o něco tvrdší. Pokud mě nevěříte, ukažte toto video někomu známému, kdo se pohybuje v zemědělství a uvidíte. Mějte se všichni fajn. Vojta

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-17 16:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Dejme ale váhu i tomu, že Gary je… tuším Američan? – Jiný kraj jiný mrav, my co žijeme v česku nemůžeme vědět, jak je to u nich na farmách, pokud jsme tam nebyli.

Ikona diskutujiciho Vojta 2012-10-19 23:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]: Alue, souhlasím s tebou, že když jsme nebyli za kamerou, tak nemůžeme vědět jestli je to skutečnost. Přesto, když se oprostím od zkušeností, tak moje intuice při shlédnutí těchto videí mě hodně silně dávala najevo, že jsou videa podvrh (ať už jsou natočená kdekoliv). Tím ale samozřejmě nikomu neberu jiný názor, pouze předkládám svůj pro zamyšlení :-)

Ikona diskutujiciho Terka 2013-01-18 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj všem, souhlasím Vojtou i s Alue. Můj tatínek je bývalý inseminační technik a ujistil mě, že takto brutálně se v ČR (snad ani v Evropě) zvířata neusmrcují.

Ikona diskutujiciho Elzina 2013-03-20 09:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem se po tomto videu stala vegankou, přestože mléko jsem milovala a pila přes litr denně a dřív jsem myslela, že bez něj nemůžu žít. Najednou, když jsem se rozhodla, mi nechybí. Všechno je jen o přístupu a o rozhodnutí.

Ikona diskutujiciho Elzina 2013-03-20 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Názor, že se problém časem vyřeší sám a přirozeně – či jinak, než si vegani představují – je strašně alibistický. Až takové řešení bude, sem s ním – ale dokud není, musíme udělat, co se dá – a dá se jen málo, úplné minimum – a my bychom to minimum udělat měli. Ale každý má svou cestu, mě to taky dlouho trvalo, než jsem to pochopila…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek