Geladra a Gaurien z podskalního Pramene

10.8.2010 v Bytosti 10

Geladra a Gaurien z podskalního Pramene

Vodní víly- malá verze

Geladra a Gaurien žijí na okraji lesa ve skále. Tedy lépe řečeno pod ní a občas vylézají na povrch, aby se nabažily okolím. Nejsou to lesní, ani skalní bytosti. Bydlí pod skálou, kde se starají o spodní vodu. Říkají, že opatrují pramen. Starají se, aby měl správné energie, aby procházel tam, kde má.

Geladra i Gaurien vypadají prakticky stejně a mají stejný úkol. Proto se jejich jména velmi podobají. Jediný rozdíl je v jejich přístupu a velikosti. Geladra působí jako zkušenější, komunikativnější a její výška čítá zhruba 165cm. Působí jako starší a zvědavější sestra. Oproti tomu Gaurien je opatrnější. Drží se v uctivé vzdálenosti, rozhovorům spíše naslouchá, občas přizvukuje, nebo doplní myšlenku Geladry. Vysoká je zhruba 140cm.

Obě bytosti mají bílá těla. Ani jejich vlasy nebo oči nemají žádný odstín jakékoliv barvy. – Modrý obrys na přiloženém obrázku byla snaha obě postavy zvýraznit a podtrhnout jejich vodní podstatu. Ve skutečnosti jsou obě čistě bílé, bez zabarvení.

Kupodivu ani jedna z nich nemá tělo zahalené do látky, nebo do šatů. Jejich vzezření připomíná bílou nahou postavu, která je zahalená do hustých pramenů rovných vlasů. Ačkoliv se obě bytosti pohybují, jejich vlasy nikdy nemají konec, ale neustále splývají se zemí a okolím, jakoby byly napojené na přírodní energie. Ačkoliv nenosí šaty, nevypadají jako nahá žena. Na hrudi nejsou vidět ňadra, ale mírné jemné vybouleniny, které naznačují jejich něžný ženský původ. Kromě vlasů nanich nejsou patrné žádné chloupky. Když se jedné z nich zadíváte do očí, všimnete si, že jakoby nemá duhovku a čočku. Vidíte bělmo a duhovku, která působí jako hluboká zařivá studánka.

Obě podskalní bytosti působí velmi přátelsky a zvědavě. Hodně se vyptávají a když něco vysvětluji, přirovnávají mé vysvětlení nebo zajímavé předměty k vodě, aby lépe chápaly. Na první pohled zvláštní, nicméně jejich hluboké myšlenky s vodou mě dostávaly do jednoho velikého údivu. Obě působí velmi čistě, jakoby nikdy nezažily zlobu lidí, ale zato ne naivně. Jsou velmi moudré a dobrotivé. Rády poučí a nechají se poučit.

Z jejich chování a z toho co se dělo během našeho rozhovoru bylo patrné, že jejich velkými kamarády jsou právě menší lesní skřítkové a bytosti větru. Geladra Gaurien mají velmi rády hodné lidi a děti.

Komentáře

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2010-08-10 10:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle Tvého popisu a obrázku vypadají sympaticky 🙂

Ikona diskutujiciho lenka 2010-08-10 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Achjo, jak ráda bych je taky viděla, dá se to trénovat? nebo to musí prostě přijít samo?

Ikona diskutujiciho Laigo 2010-08-10 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano, to moc :)..souhlasím s Lilly 🙂

Ikona diskutujiciho Dana 2010-08-10 11:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný článek. Moc se mi líbí, jak popisuješ jemnohmotné bytosti.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-10 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: No, tak to je nápad 🙂 Ale co ceny? :D

Ikona diskutujiciho Dana 2010-08-10 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cenou bude potěšení ze hry. Není přeci důležité vyhrát, ale zůčastnit se. A mohlo by to být zajímavé poznání, jak kdo "vidí" to, co čte.:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-11 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: No jo ale to bych musela překopat systém článků o bytostných :D Moc práce, achichouvej.. no uvidíme, tak snad mě někdy chytne slina 🙂

Ikona diskutujiciho police15 2010-08-21 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj.

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-06-13 19:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kde a jak se s nimi můžeme setkat? Je k tomu třeba nějakých podmínek?

Ikona diskutujiciho Ida E. N. 2012-02-27 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, sklanim se pred tvou odvahou tyto veci rikat verejne. Neznam konkretnte tyto bytosti o kterych pises, ale spoustu jinych jsem potkala a mluvila s nimi ruzne po svete. Vec je, ze to reknu malokomu. Ale potvrzuji, jsou, existuji, normalne komunikuji, maji sve povahy a ukoly a meli bychom je respektovat. Jsou krasni. Je tu vedle hmoty normalni nehmotny svet. At se ti dari. Pa. Ida

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek