Gilrén – rybniční víla

2.7.2011 v Bytosti 7

Gilrén

Tato překrásná bytost žije v malém rybníčku na okraji města, kam si chodí odpočinout maminky s dětmi a staří lidé. Krmí kachničky, nebo jen sedí na lavičce a koukají, jak se před nimi vlní hladina.

Gilrén má lidi ráda, ale zdá se, jakoby na ně byla velmi opatrná, jakoby je vnímala v podobě skryté hrozby, od které se dá čekat ledacos. – Proč, to se mi zjistit nepodařilo, ale jistě to souvisí s její přirozenou povahou.

Je velmi slušná, opatrná a milá, sprosté slovo byste z ní určitě nevymámili, její vědomí je na něco takového až příliš čisté.

Je ochotná a dobromyslná, jde vidět, že jí záleží na bytostech a životech okolo ní a že má snahu být jim co nejvíce nápomocná. Chová se zkrátka zodpovědně.

Gilrén působí v malém rybníčku jako hlavní ochránce. Je velmi zajímavé pozorovat, jakým způsobem zachází s bytostmi, které s ní v rybníčku žijí také. Promlouvá k nim velmi jemně, přátelsky a s úctou, jakoby každý tvor byl její dítě.

Komunikace s Gilrén šla zezačátku ztuha, jakobysme se na sebe navzájem první musely naladit. Je pravda, že ona je na přítomnost lidí zvyklá, ale evidentně patří k té většině bytostí, které neměly to štěstí, že by s nimi chtěl někdo mluvit a proto nám navázání správného spojení trvalo pár minut. Když se ale povedlo, fungovalo to velmi dobře, hladce. Gilrén je sdílná a ochotně odpovídá na všechno, na co se zeptáte.

Nejvíce výrazné jsou její oči. Má je světle zelené, po okrajích duhovky tmavší a do středu do běla. Tak, jak je to na obrázku. Nemá černou panenku. Oči má v porovnání s obličejem větší a hodně poutají pozornost. Zajímavé také je, že má na obličeji něco jako ,,zdobení”, zkrátka jiný odstín zelené, než zbytek těla, jí na tváři kreslí pěkné kontury.

Barva její kůže a vlasů odpovídá odstínu rybniční vody, přesto se mirně odlišují. Její vlasy jsou velmi dlouhé, prakticky splývají s vodou, ze které vystupuje. Za celé naše setkání jsem ji neviděla vystoupit ven z vody úplně, že by šla nohou na sucho. Nemyslím si, že by to nesměla, ale spíš asi nechce, protože takto je jí nejlépe, ve spojení se svým živlem.

Ve vlasech má vpletené lístky a řasy, které jí velmi sluší. Oblečení má jednoduché, neřekla bych, že skromné. Od pasu dolů ji hají krásná sukně, která působí velmi nadýchaně, pohyblivě, jakoby byla upletená ze vzduchu a vody. Od pasu nahodu chodí Gilrén nahá, evidentně jí to tako vyhovuje… koneckonců každé zjevení nehmotné bytosti odpovídá její povaze a jelikož tyto existence necítí horko ani chlad, nepotřebují se funkčně zahalovat.

U vodních bytostí by někdo mohl očekávat ploutve, Gilrén má ale podobu mladé ženy, žádné ploutve nemá, ani nic, co by se jim podobalo. Její ruce i nohy mají lidský tvar a nepůsobí křehce, jak to někdy bývá, ale jsou naopak pevné, se zřetelnými svaly.

Kam dál:

Přejít na článek s popsaným zážitkem, kde jsem se s Gilrén seznámila – ZDE

Zobrazit kresbu Gilrén ve velkém formátu – ZDE

Otevřít rubriku ,,Nehmotné bytosti osobně” – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho Anička 2011-07-02 07:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Znám ji:)

Ikona diskutujiciho Nelča 2011-07-02 08:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vyřiď jí že je nádherná :-) Děkujeme Aluško :-)

Ikona diskutujiciho ok 2011-07-02 08:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bůůůůůů, já si ju chcu pohladit…

Ikona diskutujiciho Farah 2011-07-02 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

neco se pohlo na srdicku, asi mi je nejblizsi Gilren. Doted, co jsem cetla o jinych bytostech, nektere me upoutaly vic, jine  mene, ale Gilren…je uzasna! Teda ja bytosti nevidim, jen nekde zustavam v prirode radeji a na kazdem tom miste se citim jinak…a neni to uplne treba az ve skalach, ale tam kam se z mesta hezky pesky dostanu celkem snadno, kde je zeleno, misto pro slunicko a pritahuji me ricky, rybnicky a male vodopady.

Ikona diskutujiciho Genesis 2011-07-02 15:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ze všech bytostí, o kterých jsi milá Alue psala, je mi Gilrén skutečně sympatická. Prosím pozdravuj. ;-)

Ikona diskutujiciho Pavel 2011-07-02 20:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji Alue za naučné články, jsi opravdu člověk který dokáže ostatním lidem svítit na cestu 🙂

Ikona diskutujiciho Nikís 2014-03-13 20:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je moc krásná a vypadá moc mile.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek