Gympl: škola nebo blázinec?

21.8.2014 v Čtenáři 50

Čtenářka, inspirovaná mým nedávným seriálem o Nejdivnější schůzce na světě (Mimochodem děkuji za váš zájem a velice bohatou diskuzi), mi poslala svoji kuziorní zkušenost s nejmenovanou střední školou, kterou navštěvuje.

Berte to jako vtipnou vložku, ale také jako zajímavé zamyšlení. Srovnání mezi tím, co mladý člověk očekává a mezi tím, co poté dostane ve skutečnosti.

Gympl: škola nebo blázinec?

„Tak a je to tady… hodnocení má toto gymnázium velice dobré a tak se něco naučím a až budu velká, tak toho budu hodně znát a vědět.“ Asi v tomto duchu se nesly mé myšlenky, když jsem přestupovala na „elitní“ školu. Boužel jsem nevěděla, co mě čeká…

Už jako malý špunt jsem si přála chodit na gympl – chytří lidé, dobří učitelé, ale hlavně se mi tam chtělo kvůli té úžasné budově – krásná bílá, neponičená!

Gympl jsem vnímala jako nebe pro chytré lidi. Tady je ocení, připraví, odpoví na všechny dotazy. Budeme mít chemickou laboratoř a budeme dělat ty bublající a bouchající hokusy pokusy. Přesně jako v tom pořadu „Věda je zábava“.

A tak jsem se pilně učila, až jsem se do tohohle ráje dostala.
O několik let později, jsem se z tohoto snu probudila a lituji mého vynaloženého času a úsilí, abych se dostala sem. Budova zvenčí vypadá krásně, ale uvnitř se bojíte čehokoliv dotknout, aby se to nezbortilo. Že přeháním? Ráda bych, ale NEpřeháním. Z tohoto idylického snu mě probudily tři roky plné příhod všeho druhu:


Jednou jsem si takto zvesela šla na toalety, splachuji a najednou mi na hlavě přistane jakási deska, která ještě před chvílí byla na záchodové nádrži s vodou. Nejenže je to nechutné, ale taky to celkem bolí. Ale ještě horší je odpovědět na otázku „Co teď s tím mám, k sakru, dělat?“.

Přiznat bych se nemohla – to by se chápalo tak, že jsem to rozbila a byla by ostuda, ale kam mám schovat desku? Tak jsem ji nechala ladně ležet u stěny.

V jiném případě (a budu opět mluvit o záchodě) byl konec výtvarky. Zamatlaná jsem byla jako vždycky a potřebovala jsem se nějak zbavit barev na rukou. Tak si umyji ruce v umyvadle na záchodech a jelikož máme na sušení rukou jen větráky (které foukají z posledních sil), tak jsem si šla ruce s rozpuštěnýma barvami utřít do toaleťáku. Vytahuji ho a najednou mi v rukách skončí celý toaleťák i v tom plastovém obalu, který je připevněný na stěně! Zase se mi v hlavě honí myšlenka „Co teď s tím?“.

Nejdřív jsem si ruce utřela a pak se mi to povedlo nějak zavěsit na stěnu- na to místo, kde to dříve bylo. Sice trochu nakřivo, ale povedlo se mi to.

Vybavení sice není nejlepší, ale alespoň nás to připraví na všechny možné krize, až budeme dospělí. Jak třeba ucpat díru, která je velká jak kráva? Jednoduše – narvat do ní starý závěs, přebarvit to bílou barvou a jede se dál!

Nebo jak byste spravili rozbitou splachovací šňůru? Kupovat novou by byla zbytečná investice- lepší je si vsít nějaký starý kabel, připevnit ho k splachovacímu systému a tradá! Hotovo!

A to mám těchto kutilských senzací ještě mnohem více!

Vybavení nic moc, ale alespoň učitelé by mohli být fajn… To jsem se také spletla.

Víte, jaké bylo pro mě zklamání, když jsem se dozvěděla, že učitelka na chemii má alergii na chemikálie, takže žádné hokusy pokusy nebudou? A to je jen začátek hitparády!
Protože ani toho ocenění se tu člověk nedočká! A učitelé…

Jsem absolutní antitalent na matiku. Vymlouvání se na brutálně vyvinutou pravou mozkovou hemisféru dělají jen neschopní, a tak jsem začala chodit na doučování. První rok jsem chodila ještě před vyučováním od 7:00 na hodiny matiky i třikrát týdně! Místo toho, abych si v pohodě doma spala, tak věnuji čas něčemu, co mě nebaví, nenaplňuje a v budoucnu se tomu nechci věnovat! V zimě ve tmě na ledu jít přes půl města pěšky, přijít promrzlá do školy, kde se netopí, být tu do 16:40, vrátit se ve tmě domů, dělat úkoly z matiky, okolo 22:00 si jít lehnou, protože nemám JENOM matiku. Je to sice náročné, ale za to, že vidím zlepšení, mi to stojí. A teď chodím již jen jedenkrát týdně na doučko z matiky – bylo mi řečeno, že jsem šikovná a že to už chápu a víckrát to nemá cenu.

Ale zpět k věci: A tak doma počítám, snažím se, učím se na testy, tak taky čekám nějaké hodnocení, které bude úměrné mé snaze. Přijde čas testu a náš učitel nám tam na*ere něco, co jsme v životě neviděli! Jeden kámoš si to vyfotil a ukázal to své mamce, protože ani tento expert na matiku neměl páru jak se to počítá! A mamka učitelka mu odpověděla, že toto se učí až o ročník výš. Je toto normální? A pak mi ještě učitel řekne, že ,,mám za 5 a že už to víc pokadit nešlo a že bych měla se sebou začít něco dělat“! Sakra, kde to jsme? Tak já se snažím jak debil a on mě ještě takto ztrapní před celou třídou?

Také učitelka na angličtinu je případ sám o sobě. Jednou jsem se jí zeptala, proč tam nemůže být must, ale musí tam být have to. Odpovědí mi bylo doslova toto:“To moc vysvětlit nejde. To prostě musíš myslet jako Angličan.“

Tak jo, je to moje chyba, že jsem se nenarodila jako rodilý anglický mluvčí, odpusťte mi to prosím, slibuji, že v příštím životě budu Angličan a budu to mít v krvi. 😀 To máte za to, když se snažíte něco pochopit.

Specialita mezi učiteli je ,,ekomagor“.

Bydlí ve vlastnoručně uhnětený chatrči, nosí lněné kalhoty a když je léto, tak má trencle. JENOM trecle.

Moje kamarádka z vyššího ročníku to, boužel, zjistila v moment, když si sedl na volnou lavici v první řadě, trošku si rozkročil nožky, udělal si pohodlí a najednou mu bylo vidět až… do krku :D. Ani si nedokážete představit, jak se holky v čele s mojí kamarádkou , cítily pohoršeně :D. Biologii člověka bychom neměli mít s geologií v jednom výhodném balíčku 😀

Ještě lohní nějakou tu svou tekutinu ze zavařovačky- listy čehosi mu plavou na hladině toho nápoje. A to je ještě ta dobrá varianta- někdy si přinese nápoj do bílé barvy. To je teprv humus!

A ještě jeden zážitek z naší třídy s tímto učitelem: Jeden kluk měl referát a mluvil o krásách Českého ráje. Najednou se mu zhoupl žaludek a začal nám tam blinkat. Taková ukázka Niagárských vodopádů… Aneb interaktivní vyučování na naší škole :D.

No a co myslíte, že udělal tento nanejvýš citlivý, ekologický a éterický učitel? Zařval na něj: ,,To bliješ proto, že ti je blbě, nebo kvůli tomu, že jsi něco sežral?“

V tu chvíli jsem se nezmohla absolutně na nic. Jen jsem tupě zírala a přemýšlela, jestli slyším správně.

Korunku tomu nasadil ve chvíli, kdy se ho blinkající zeptal, jestli může zavolat mamce. On na to: ,,Zavolej si, ale do konce hodiny to tady ještě vydržíš. Příště si napíšeme test, tak abys to taky uměl.“

Jen taková poznámčička: do konce hodiny zbývalo ještě dvacet minut! Ano 20! Jelikož to ve třídě začalo nevábně vonět, tak jsme se zeptali, jestli si můžeme otevřít okna.

Odpověď tohoto ekomagora byla omračující: „Moc se mi nechce. Víte kolik tepla tím vyplýtváme?“ Jemu se to řeklo! On si stál na druhé straně třídy od místa činu! Co jsme měli říkat my v předních řadách u umyvadla?

Ale nakonec jsme otevřeli jedno okno, ke kterému posadil toho nemocného a nechal ho tam jen v tričku a mikině sedět do konce hodiny. Poznamenávám, že byla zima a mráz a chudák spolužák tam klepal kosu celých dvacet minut! Příští hodinu jsme opravdu psali, ale všichni si pamatovali jen ty Niagáry. A spolužák? Bůh ví, kde je mu teď konec… Dělám si srandu- za čtrnáct dní byl ve škole zase :D.

Když ani na nějaké učitele jsem neměla štěstí, tak alespoň ti spolužáci by mohli být chytří a inteligentní. Hahá, houby s octem! Zas tak příšerná ta třída není, ale máme tam skupinu kluků, kteří mají více dole než v hlavě. No a ti se neučí a to, z čeho píšeme, si vyfotí a opíší. A co myslíte, že dělají učitelé? Ignorují to a ještě je chválí! Vůbec jim není divný, že během hodin spí, když je na něco vyvolají, tak vykřiknou „Paříž“ nebo „24“. Většina učitelů je ještě pochválí, že jsou sice zlobivý, ale na testy je vidět, že se připravují a jak jim to pěkně jde. Proto jsem fanynkou všech učitelů, kteří je pěkně setřou a dávají jim takové známky, jaké si zaslouží. Teď už jich dokonce i přibývá!

Mně nezbývá už nic jiného, než to ty dva roky do maturity nějak vydržet, jít na nějakou zubařskou školu, kde by mohla být má práce i oceněna, a vybavení se nebude rozpadat…

P.S.: Toto jsem nenapsala kvůli tomu, abych si postěžovala, ale hlavně kvůli tomu, aby si mohli lidé uvědomit, že je něco špatně i ve škole. Proč musí chytré děti, které chtějí něco dokázat, být na gymplu (lepší škola) s magory, kteří se na gympl dostali přes známé nebo kvůli úplatkům? Proč se potom tito lidé vysmívají těm, kteří tam mají své vydřené místo? Jsem jediná, která toto musí trpět deset měsíců v roce? Je můj příběh ojedinělý nebo naprosto běžný?
Ještě chci napsat, že vše, co je zde uvedeno, je pravda- nic jsem si nevymyslela a takto to opravdu na mé škole chodí!

… A jaké jsou Vaše zkušenosti, nebo vzpomínky na střední školu?

Osobně myslím, že něco obdobného se najde skoro všude.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Příspěvky čtenářů“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Viktor 2014-08-21 04:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem chodil na průmku a budova vypadala jako starý komunistický panelák fakt hnus, :D ale zevnitř to bylo úplně naopak moderní super vybavená škola, hodně dobří učitelé, i super spolužáci. asi je to jak kde..

Ikona diskutujiciho Arriane 2014-08-21 07:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cely prispevek pusobi jako stezovani, at uz si autorka do zaveru napise co chce.

Ikona diskutujiciho Alek 2014-08-21 08:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Po čtyřech letech na osmiletém gymnáziu můžu jen souhlasit.

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2014-08-21 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo jo, už se těším, až tam prvního září přijdu :D

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-08-21 09:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, mě ten blázinec zase čeká 😛

Ikona diskutujiciho aneta 2014-08-21 09:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ty jsi chtěla fakt na zubařskou školu? 🙂

Ikona diskutujiciho Lenka 2014-08-21 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je pravda, ze je to podobne vsude. Zazitku mam take plno, az mi nektere ty v clanku prijdou jako kazdodenni realita. Napriklad ucitelka fyziky, ktera si sklada vejir z pisemek, ze kterych vsichni dostali za 5 a nasledne se s nimi oviva. Dale ucitelka HV, ktera zasadne na svych hodinach neuci, ale drbe sve studenty a kolegy. Ucitel, ktery to v kazdem rocniku uspesne zkousi na nekolik maturantek a dale spoustu expertu, kteri toho o svem predmetu moc nevedi. Spoluzaci s vyhulenyma mozkama, kteri se nepripravuji ani na testy a radi stiraji ucitele. Vedle toho uz vam absence toaletniho papiru nebo vetrak na ruce, ktery se spousti sam kazdou minutu prijde jako sranda. A to vse take na elitnim gymnaziu.  No kde to jsme?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-21 09:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: My se učili rozdíl mezi ,,must" a ,,have to" už na základní škole. Učitelka co tohle neumí vysvětlit, prostě na gympl nepatří. Nám jako děckám úplně stačilo:

Ikona diskutujiciho Li 2014-08-21 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Uf mi teda máme na gymplu učitele celkem normální co umí naučit a dovedou věci kterým nerozumím vysvětlit a látku taky ví.

Ikona diskutujiciho Morwen 2014-08-21 10:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Můj gympl byl fajn. Samozřejmě, ne všichni učitelé mi sedli, jeden biologář byl opravdu magor, ale i tak na to vzpomínám ráda. A k tomuto článku – autorka by to neměla psát sem, ale poslat to ředitelovi své školy a dalším lidem, kteří mají pravomoc s tím něco udělat, např. nějaká rada rodičů nebo tak něco.

Ikona diskutujiciho anelie 2014-08-21 11:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak já v angličtině pracuju už několik let (žiju v cizině) a s tím must a have to to není jak jednoduché, ta učitelka měla pravdu, že správně použití se musí vycítit. Ta pomůcku, must muset, have to, mít povinnost, je jen proto, aby se děti měly za co chytit, aby to aspoň trochu pochopily, ale úplně to teda realitě neodpovídá.

Ikona diskutujiciho Ani nemusím číst.... 2014-08-21 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na gymnázium bych v životě nešla, tam podle mě lezou jen outsideři prvního kalibru…Ti kteří mají potřebu v životě něco znamenat, ale nevidí jiný cíl jak jinak toho dosáhnout, než ze sebe dělat dementa na gymplu. Táhne to z nich na kilometry a akurát jsou pak z toho přistupu učitelu pak taky tak zkažení…

Ikona diskutujiciho Inalyn 2014-08-21 11:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zatiaľ som na základke a čaká ma posledný rok…Už tam je to teda pekný blázinec! :D

Ikona diskutujiciho Kopretina 2014-08-21 11:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Taky jsme se to učili na základce, řekla bych, že autorka šla asi na osmiletý nebo šestiletý gympl…

Ikona diskutujiciho Eileen 2014-08-21 12:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No jo, taková normální střední škola. Mám pocit, že tohle je všude – když soudím podle zážitků svých a kamarádů. Všude jsou dobří a špatní učitelé, chvilkama magoři. Všude (i na gymplu) jsou nadanější a méně nadanější studenti…

Ikona diskutujiciho Lori 2014-08-21 12:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

och, kiežby sa učitelia spýtali, čo si myslíme o  ich spôsobe vyučovania, keby sa nás len spýtali, kľudne formou " napíšte anonymne", či by sme niečo vylepšili na ich metódach vyučovania, pri niektorých učiteľoch by som im poslala zapísané stránky :D ( u nás na škole máme 4 predmety úplne samoštudijne kde nám učitelia len hovoria, čo sa máme naučiť)

Ikona diskutujiciho ginze 2014-08-21 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Komentář už jsem jednou psala, ale asi se neposlal, tak ho posílám znovu 🙂

Ikona diskutujiciho Lilien 2014-08-21 12:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky jsem byla na elitním gymnáziu a nikdy nezapomenu na to, jak naše třídní hrála na obě strany. Měli jsme chemikářku, s kterou nikdo nebyl spokojen, protože nedokázala dobře učit. Pak jsme dostali skvělou mladou, se kterou chápali chemii i ti, co v ní jinak plavali. A pak nám zase dali tu původní. Měli jsme schůzi s ředitelem, abychom mu to mohli vysvětlit a třídní místo aby stála za náma, tak se do nás pustila, že co si dovolujeme mít vlastní názor.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-21 12:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Ne.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-08-21 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jdu na gympl teď po prázdninách. Moc díky za uklidnění. :D 🙁

Ikona diskutujiciho clario 2014-08-21 13:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Střední škola je něco na co budete jednou rádi vzpomínat ať už jsou ty zážitky téměř jakékoliv :D. Občas jsou učitelé magoři a jindy zase perfektní lidé a vždy je to jen o učitelích, jestli bude výuka schůdná nebo ne. Není problém aby se vám změnily známky se změnou učitele ze čtyřek na jedničky. Vždy to chce jen zachovat ten správný přístup. Pokud chcete umět anglicky tak si ten cit angličana opravdu budete muset vypěstovat. Matematiku jsem také nikdy neměl rád, nicméně tak náročné učivo na střední zase není a musím spíš říci, že je učivo matematiky na většině škol včetně gymnázií zanedbané. Například mezi spolužáky na vysoké se takové integrály učili jen ti co přišli z průmyslovky. Střední škola navíc není základka, musíte si vybrat jestli chcete jen proplouvat a občas něco napsat tak aby vás to tam udrželo a nebo mít dobré známky. V takovém případě to chce dost samostudia, ke kterému by lidé na střední měli být vedeni o trochu více (zvláště na gymnáziu), protože následně na vysoké to o ničem jiném není. Nejdůležitější je ale zachovat chladnou hlavu a mít pozitivní přístup, protože jste to jen vy, kdo  rozhoduje o tom zda to tam pro vás bude legrace a nebo horror.

Ikona diskutujiciho Neri 2014-08-21 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem na soukromé knihkupecké střední, která je spojená se soukromým gymplem. Tzn., že máme společné učitele i některé předměty. Není to první škola, na které jsem a já zrovna si nemám moc na co stěžovat, jsem spokojená. No naši "spolužáci" z gymplu, samí kluci, to je sebranka. Námi knihaři opovrhují, jak jsme hloupí, že nejsme na gymplu, že oni jsou mnohem lepší. ALE ty jejich známky. Ve škole nic nedělají, spí, neodpovídají, testy na pětky. Já se nijak zvlášť nesnažím, pamatuju si s hodin, no měla jsem nejlepší známky ze třídy. A to prosím když tam započítali i ty gymplaře. Jsme v ročníku jen jedna třída. Chápala bych, že to mají těžší, ale ani ve společných předmětech nedělají nic, takže jejich tzv. chytrost je zřejmě vycucaná z prstu.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-08-21 14:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já si myslela, jak jsem na tom špatně. Třeba moje základka. Ta takky stála za hovno, ale Splachovadla byly v pořádku. Leda snad záchody byly odčas ucpané vším možným. Třeba tam přý někdo nastrkal i tričko nebo ponožky.

Ikona diskutujiciho Shae 2014-08-21 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Já taky nikdy nepochopila, proč to někomu dělá problém, vždyť je to to samé v češtině – musím uklidit a mám uklidit (must a have to)

Ikona diskutujiciho Babe 2014-08-21 14:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Omyl. Oboje must a have to mají v češtině význam muset. Must má tvar pouze pro přítomný čas, kde je mezi oběma slovesy jemný rozdíl. Rozhodně ale have to neznamená mít (povinnost), to je should/ought to.

Ikona diskutujiciho M.T. 2014-08-21 15:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se nám rozpadá škola, hlavně záchody. U jedné třídy v přístavbě jsou dveře, ze kterých vypadává klika a my když tam jdeme na záchod, tak ji vždycky popadneme a děláme si srandu, že dneska máme kliku. Jedné holce se tam dokonce prý podařilo uvíznout, protože se jí zasekl zámek, a tak ji musel přijít vysvobodit školník. Jinak gympl celkem fajn, až na pana matikáře, jehož přístup je: „Vy se to musíte naučit, já ne, mně už je to jedno.“ Bohužel vůbec neumí vysvětlovat a jeho podání úloh o pohybu dodnes nikdo nechápe. Musel mě to musel naučit strýček Google a vysoce inteligentní maminka, takže jsem naštěstí prolezla s trojkama 🙂

Ikona diskutujiciho Katrin 2014-08-21 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:: Ano, opravdu bych ráda šla na zubařku 🙂 Ještě mě lákala antropologie, ale tam si s živými lidmi moc pokecat nedá :D

Ikona diskutujiciho Arleta 2014-08-21 17:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Katrin- ahojky, nahodou jsi to popsala moc trefne, vtipne a troufam si tvrdit, ze i objektivne.  Myslim, ze to mas v hlave srovnane, coz je skvele a preji ti mnoho uspechu a sil do budoucna. Zaplatpanbu za "mladez" jako ty :-)

Ikona diskutujiciho Míra 2014-08-21 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hm… Já s gymnáziem problémy neměl. Je sice pravda, že škola měla menší nedostatky ve vybavení a někteří učitelé se chodili do školy pouze "pobavit", ale jinak tam bylo všechno super, kolektiv prima, i když jsem nezapadal, všichni se ke mně chovali mile a vyšli mi vstříc když jsem něco potřeboval. Jediné, co mi vadilo byly lži, co nám vtloukali učitelé do hlavy, ale tak je to na každé škole, takže… 🙂

Ikona diskutujiciho Eva 2014-08-21 22:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: Ahoj, k té antropologii – kdybys šla na sociokulturní, tak můžeš zkoumat domorodé obyvatelstvo nebo život subkultur (třeba bezdomovce :D). Archeologická antropologie se zabývá antropologickými nálezy.

Ikona diskutujiciho Janča 2014-08-22 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to by asi chtělo věnovat o něco víc času a energie na výběr nějaké pořádné školy, a ne jít prostě do první budovy, která "vypadá zvenčí hezky".

Ikona diskutujiciho Natyna 2014-08-22 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mno, jak si to tak čtu, tak si asi začínám říkat že naše škola vážně tak hrozná není :D

Ikona diskutujiciho lissabonka 2014-08-22 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vcelku ma zaujal ten učiteľ, čo si sám spravil chatrč :D to by bylo zaujímavé :D

Ikona diskutujiciho mk 2014-08-22 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jak říkal v jedné ze svých rolí pan dušek: "..všechno nový, krásný.." 🙂

Ikona diskutujiciho Pokoutník domácí 2014-08-22 17:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Katrin 2014-08-22 20:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]:: Mockrát Vám děkuji za milá slova :-)

Ikona diskutujiciho Šílený žabí kůň 2014-08-22 20:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když srovnám střední školu a vojnu, tak na vojně to bylo lepší:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-22 22:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: Upřímně, já taky svoje vědomosti nemám ze školy. To co jde vyčíst, jsem si nastudovala sama, škola byla pro mne dobrá jen jako základ, že mě tam naučili psát, počítat a číst. Občas mě něco zaujalo, tak jsem si to pak doplnila sama podrobněji.

Ikona diskutujiciho Pokoutník domácí 2014-08-22 22:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Denis 2014-08-23 00:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,len chcem napisat,ako funguju prihlašky na gympel v Slovinsku…

Ikona diskutujiciho Elie 2014-08-23 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to bylo velmi zábavné čtení xD. U některých pasáží jsem přemýšlela, jestli se náhodou nepopisuje můj gympl, tam to totiž chodí velmi podobně. Záchody, to jsou spíš kadibudky, o jiném zařízení raději nebudu mluvit. Někteří učitelé (naštěstí jen někteří) si asi omylem zvolili nesprávnou profesi a taky se u nás jede z taháků o sto šest. Naštěstí to ale není zas tak špatné a svojí školu mám přesto ráda, protože lidi tam nejsou špatný. Na rozdíl od ostatních škol ve městě tu k šikaně v podstatě nedochází a vládne tu slušnost. Jen to vybavení a úroveň výuky, no… :D

Ikona diskutujiciho Lulu 2014-08-24 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hlavně není gympl, jako gympl…dneska jsou tyhle školy všude, i v mini městech, kde se prostě kvalitních pedagogů nedostává. Stejně tak se žáky…myslím si, že ve velkých městech máš větší šanci dostat se mezi chytré lidi, protože už jen dostat se tam je větší problém než na maloměstě, kde vezmou každého. Klidně mě sežerte, ale já zkušenost z gymnázia na maloměstě a následně i na kvalitním gymnáziu ve velkém městě a nedá se to porovnávat…

Ikona diskutujiciho fluttershine 2014-08-24 19:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, naše škola je opačná, pokud jde o popis. Zvenku vypadá hrozně, ale zevnitř to tak zlý není, vloni se to všechno opravovalo. A pokud jde o papouškování všude…ano, je to tak…ale máme jednoho učitele, který po nás chce, abychom přemýšleli, a je zajímavé, že právě z jeho hodin si toho nejvíc pamatuju. (Aneb jé, to vím, to jsem se učila v zemáku. Většinou to tak je, když vím něco ze školy. I když tu hodinu prospím, tak si to pamatuju :D)

Ikona diskutujiciho lorana 2014-08-26 21:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co chtit od skolstvi, ze jo…vse podstatne o tomto dablove pokusu o vtip bylo psano.

Ikona diskutujiciho Alergie na chemikálie 2014-08-28 07:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alergie na chemikálie je veliký nesmysl. Chemikálie jsou různorodé, na nějakou alergii můžete mít, ale na mnoho jiných, zcela odlišných… Nelze mít třeba 200 alergií.

Ikona diskutujiciho dolor 2014-08-28 11:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]:Já myslela že to "dláchání pod lavicí" jsou jen bludy o_o

Ikona diskutujiciho Alue 2014-08-28 17:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[46]: Nejsou – Honimíři světu vládnou!

Ikona diskutujiciho dobry-jmena-uz-jsou-pouzity 2014-08-28 19:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Náš gympl je poměrně "friendly" prostředí – oproti tomu, ze kterého jsem kvůli stěhování přestupovala, určitě… alespoň, co se kantorů týče. Jasně, občas mě to taky pěkně se*e, ale mohla jsem skončit hůř, mnohem hůř – gympl sice není nějaká "elita," ale příde mi, že tam je větší šance narazit na rozumnýho člověka 🙂

Ikona diskutujiciho myší královna 2014-09-03 00:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Souhlasím s Arriane, tohle za článek fakt nestálo, jak sama říkáš, tohle je všude

Ikona diskutujiciho myší královna 2014-09-03 00:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: Prakticky většina anglické gramatiky se dá naučit zpaměti, připadá mi mnohem míň komplikovaná, než třeba německá. Jediná věc, u které jsem narazila, byl kondicionál, ale i ten mi dodnes nejde jen proto, že jsem líná se ho nadrtit.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek