Héééj, Makarena!

4.2.2015 v Zajímavosti 21

Aneb zarelaxujte si při hudbě a tanci

Už před časem jsem psala, že jezdívám do Karibské perly na taneční neděličky a učím se pomalu Salsu. Dokonce tu i vyšlo video z mé první improvizace.

Postupně mě to chytlo, tak jsem začala trošku cvičit doma a hned je to někde jinde, ale jsou věci, co se člověk nenaučí sám, k tomu už potřebuje druhou osobu. – Tak vesměs procvičuji co umím, abych nezapomněla.

Začátkem února nám však taneční nedělička jednak nevyšla časově a navíc se vyskytla jakási škaredá chřipka, kvůli které jsem se domnívala, že v baru nedělička ani nebude. (nakonec ale prý byla) Tak jsem zůstala sama doma.

Kolem sedmé jsem si po večeři řekla, že si udělám taneční neděličku sama doma, že k tomu vlastně nutně nikoho nepotřebuji a vysoké botky přece nenechám smutně sedět na botníku. Navíc kroky se musí trochu procvičovat, aby to nezakrnělo.

Tak jsem asi hodinku cvičila salsu, ale když děláte pořád ty samé kroky a otočky, po chvilce už jednak máte pocit že to umíte dobře, zadruhé sotva pletete nohama.

Říkala jsem si, že chci změnit pohyby a navíc mi vadí, že ačkoliv jsem si udělala VIP taneční neděličku, tak jsem se nenaučila nic nového, jen se pohybuji v tom co už znám a snažím se to zdokonalit… A tu mě napadlo, že si zkusím Makarenu.

Makarena je stará dobrá klasika, ale v minulosti jsem neznala nikoho, kdo by ji umět zatancovat správně a sama jsem se ji neučila. – Tak jsem se na to hned vrhla.

Los del Rio – Macarena (official)

http://youtu.be/XiBYM6g8Tck

Samozřejmě vychytat pohyby takto z originálu dost dobře nejde, ale na to je lehká pomoc.

Internet je v tomto úžasný. Máte dlouhý večer, chcete se něco naučit – šup, rozkliknete si lekci a můžete cvičit do zblbnutí. A tak jsem narazila na krásnou slečnu s jednoduchým návodem a pěknou srozumitelnou angličtinou:


How to the Macarena

http://youtu.be/RAAfmuk180s

Stačilo si video pustit 2x a hned to šlo… I když už jsem byla unavená z hodinového nácviku předešlé Salsy a Makarenu jsem chtěla ,,jenom zkusit, jestli ji zvládnu“, tak nakonec jsem křepčila až do desíti.

První jsem to prostě chtěla umět, pak mi to chvilku nešlo, tak jsem se tomu začala smát a blbnout, pak mě to začalo bavit trochu, pak víc, pak ještě víc, pak mi to začalo jít a nakonec jsem nemohla přestat… Héééj, Makarena!

Původně by mě to nenapadlo, ale z Makareny jsem měla obrovskou srandu a tak mě to nakoplo, že jsem dostala naprosto úžasnou náladu, smích mě začal magicky dobíjet a tak jsem vydržela takhle dlouho. – Podle mě je to super relaxační technika. Mnohem lepší, než sedět na bobku a meditovat 🙂

Zkuste si ji taky, určitě se pobavíte! (a dejte mi vědět, jak to šlo a kolik jste toho vydrželi… Kdo překoná moje dvě hodiny, dostane zvláštní cenu IZB! – Imaginárního Zlatého Bludišťáka.)

….. Tak mě asi v Karibské perle hodně inspirovali a naučili mě něco nového, což je relaxování a dobíječka tancem. Na to bych už dávno zapomněla. A teď, když je na to prostor, čas a volné večery, můžu řádit. Rozhodně výborné cvičení, taky jsem pak celou noc úžasně spala.

….. Chtěla jsem vědět, co znamená španělsky zpívaný refrén, který si neumím sama přeložit:

Da le a tu cuerpo alegria macarena
Que tu cuerpo es pa darle alegria y cosa buena
Da le a tu cuerpo alegria macarena
Eeeeeh, Macarena – ay

Podle googlu se v něm zpívá, že naše tělo si makarenu žádá, protože makarena mu dodává radost. Či tak nějak v tomto slovasmyslu… Možná proto jsem z ní byla tak rozzářená. Třeba to funguje jako kouzelná mantra? 😀 Na mě to tedy opravdu zabralo.

Máte pro mě tip na něco dalšího jednoduchého,

co bych se taky mohla naučit sama? – Pište 🙂

Kam dál:

Otevřít rubriku ,, Pro šikovné ruce“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho vanilková 2015-02-04 09:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak mě napadá, co improvizace? Pustit si jen tak salsu a tancovat. Nechat se unášet rytmem. Člověk pak na parketu není nervózní,že zapomene kroky, blbě se otočí…

Ikona diskutujiciho Mára 2015-02-04 10:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nepřemýšlela jsi o kariéře v nějaké marketingové agentuře? :D

Ikona diskutujiciho Ella 2015-02-04 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ucila jsem se spanelsky jen chvilku,

Ikona diskutujiciho vea 2015-02-04 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

vím co by ses mohla naučit :D tu věc co tancuje ten chlápek se šálou na tom obrázku :D je to jednoduché ale můžeš zkusit zjistit jestli to vydržíš dýl než ten obrázek :D xD

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-04 15:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já se chci naučit španělsky :D Protože umím jen Hola! Como estas? Amigo a Desde abajo te devora. A taky, že nečtou h, a když je na začátku B, čtou to V, a naopak…

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-04 16:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Nepřemýšlela, a ani nemám důvod, protože už to svoje vybudované mám, nevím proč začínat někde něco jiného…

Ikona diskutujiciho Luz 2015-02-04 19:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Jo, je to tak 🙂

Ikona diskutujiciho Ameline 2015-02-04 21:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já tancuju orient (spíš jedu po tribalu) a to se dá na skoro jakoukoli hudbu 🙂 Tanec je naprosto geniální záležitost. Ráda říkám, že je to dokonalá metafora na život a na svět jako takový. A mezitím si u toho člověk může zameditovat naprosto parádně. Zrovna včera jsem si pustila plný album Wardruny a pěkně si zakřepčila. Protože jde o temnější notu – oslovuje ty poněkud primitivnější složky – ověsila jsem se cinkátkama, překvapivě to v tanci dělá strašně moc. No, rozhodně mi to připomělo, že vlastně jsem dcerou šamana :D (tohle jsem zjistila před rokem poté, co jsem tátu 10 let neviděla, předtím mi to, když jsme se viděli tu hodinku za rok, zamlčel že to dělá, potvorák :D)

Ikona diskutujiciho Vojta 2015-02-05 02:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:: No, pokud se nepletu tak b a v se na začátku čte vždycky jako b, a uprostřed jako v, nezaměňuje se to. Mě přijde španělština fajn, ale u nás ve třídě na ní spoustu lidí nadává. Pokud vím, tak se to obecně ale považuje za nejsnazší jazyk na naučení, a rozhodně je jednodušší než třeba němčina. Taky je dobrý, že má asi 10 pravidel pro výslovnost, pro který neexistujou výjimky, narozdíl od angličtiny, kde po sedmi letech narazíš na nový slovo a nevíš jak se čte. (např. choir)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-05 08:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Hm, trochu jsi mě navnadil 🙂 Když říkáš že je tak lehká…

Ikona diskutujiciho aves passeri 2015-02-05 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem za španělštinu taky! Krásně zní, když se člověk naučí ji, lépe rozumí i třeba takové italštině. Jen ty minulé časy mě svého času trápily :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-05 11:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Jojo, to jsem taky poznala nedávno :D

Ikona diskutujiciho Luz 2015-02-05 12:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Španělština je docela lehká až na systém sloves – je potřeba naučit se, kde se používá jaký způsob a čas (jsou tam rozdíly, které v češtině neexistují) a taky nepravidelná slovesa. Ale stejně myslím, že angličtina je lehčí.

Ikona diskutujiciho Alu 2015-02-05 12:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Věra 2015-02-05 13:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, také zbožňuji tanec:-) Učila jsem se v tanečních a také dál trénuji podle videí. Mám ráda videa s touto dvojicí.Základní taneční – Cha – cha.mpg: http://youtu.be/l0aH_DF4cxs. Trénuji sama i bez partnera, nevadí mi to.A pak na tomoto odkaze se dá trénovat fázovitě.ProŽeny.cz: Salsa 1 – Mambo vpřed a vzad: http://youtu.be/3vv3-kJgGUI. No a také tyhle retro videa obsahují spostu zajímavých informací:-)) Tak si tanec dál užívej :-) 09×11   Samba: http://youtu.be/qtHD33oW_Yk

Ikona diskutujiciho Alue 2015-02-05 14:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: To asi mělo být do dotazníku, ne pod makarenu, že? :D

Ikona diskutujiciho Alu 2015-02-05 14:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé promiň, trošku zásek0_o:D

Ikona diskutujiciho Vojta 2015-02-05 16:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Obecně se považuje za lehký jazyk, neříkám, že musí být lehká pro každého. Zpočátku, když přemýšlíš, který ze šesti tvarů slovesa použít, to dost dře, ale postupně se většina věcí automatizuje a už nad tím nepřemýšlíš. Na střední se všechno jede dost rychle, takže mám občas mezery, ale po roce a půl umím 2 minulé časy, přítomný prostý, průběhový, a pár blbostí jako vyjádřit, že se něco musí udělat. U všeho platí, že to, co děláš ráda jde snáz, takže záleží jen na tobě, jestli se ti ten jazyk líbí. Jestli ti to tak připadá, tak to zkus.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2015-02-05 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Makarenu jsme tancovali při rozloučení 9. tříd na akademii :D A sranda to byla :D

Ikona diskutujiciho Věra 2015-02-05 18:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

:-D Taky zkusim Makarenu. A chtela bych se vypracovat sem :https://m.youtube.com/watch?v=GTp-66J26qI a sem https://m.youtube.com/watch?v=QDOEk1fuffw a po anglictine tu nemcinu taky. Diky vsem za inspiraci:-)

Ikona diskutujiciho fluttershine 2015-02-06 20:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Už víííím :D Aserejé! To je šílený a super! :D

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek