Helen Duncan: Poslední odsouzená čarodějnice

9.9.2015 v Záhady 11

Helen Duncan (celým jménem Victoria Helen McCrae Duncan) byla neobyčejná žena, která žila mezi lety 1897-1956 ve Skotsku. Proslavila se svými úžasnými schopnostmi – komunikací s duchy a chrlením ektoplazmy.

Už jako malá holka ve škole děsila své spolužáky i svou mámu (přesbyteriánku) svým chováním.

Děsí je podivnými hysterickými záchvaty a katastrofálními proroctvími, které údajně skutečně vidí. Za své chování si postupně Helen Duncan vysloužila přezdívku ,,Pekelná Nell“.

Přestože Helen Duncan žije v období 2. světové války a hony na čarodějnice se již dávno nepořádají, přesto se stane na konci svého života poslední odsouzenou britskou čarodějnicí.

V roce 1916 se provdala za Henryho Duncana, truhláře a zraněného válečného veterána, který ji podporoval v jejích domnělých nadpřirozených talentech. Stala se matkou šesti dětí a pracovala jednu dobu i na částečný úvazek v továrně na bělidla.


Když jí bylo 30 let, prohlásila, že našla způsob jak se spojit se světem mrtvých. Brzy začíná provádět seance po celé Británii.

Zemí však později začne zmítat válka. Těm, jejichž blízcí padli za vlast, dává možnost s mrtvými příbuznými nejen mluvit, ale i se jich dotýkat!

Jak to ale dělá?

Význačným rysem jejích seancí je schopnost vytvářet ektoplazmu. Během vyvolávání mrtvých jí z úst a nosu proudí bílá látka, která prý duše či duchy zemřelých zhmotňuje a umožňuje jim komunikovat se světem živých.

Ektoplazma v určité vzdálenosti od těla média skutečně nabývá podoby obličejů, končetin, nebo i celých postav. Skutečně dokázala Helen přivolat a zhmotnit mrtvé, nebo se jedná o pouhý trik, díky kterému parazituje na nešťastnících, kterým válka vzala milované?

Londýnská aliance spiritualistů prozkoumala její metody a veřejně prohlásila, že Helen Duncan je podvodnice.

Její ektoplazma je údajně vyrobena z běžného papíru smíchaného s vaječným bílkem a toaletním papírem. Poté jsou u ní odhaleny další pomocné rekvizity – plastové panenky nebo vystřižené obličeje z novin.

Helen přesto tvrdí, že s mrtvými komunikuje.

Pak přichází osudný 25. listopad 1941. Den, kdy ,,pekelná Nell“ slaví své 44. narozeniny. Tehdy potápí německá ponorka ve Středozemním moři britskou bitevní loď Barham. Umírá zde 868 mužů.

Nedlouho poté se na Helenině seanci ve městě Portsmouth jedné ženě zjeví syn, který má na sobě pruhovanou čepici se štítkem Barham.

Matka je v šoku. – O tragickém osudu bitevní lodi totiž v té době veřejnost nic neví, protože námořnictvo nešťastnou událost úzkostlivě tají. Hned druhý den ráno volá zoufalá matka na velitelství.

,,Jaký je zdroj vašich informací?“ ptají se zaskočení důstojníci, kteří si sluchátko přehazují jako horkou bramboru.

Námořní velitelství se poté začne o Helen zajímat… Jak se mohla dozvědět o potopené lodi? Že by spolupracovala s němci?

Tato fotografie byla pořízena Harvey Metcalfe, FCIS, během Heleniných ranných fází vývoje jako ,,materializačního média“. Je třeba zdůraznit, že zhmotnění v této fázi byla experimentální a nebylo určeno, aby se podobala zemřelým osobám.
Jak je vidět níže, Helen Duncan sedí s nohama svázanýma a obě ruce jí hlídali přísedící. Tato materializace jasně ukazuje vytváření podoby miminka. Páska přes oči je pro minimalizování případného šoku, který by mohla způsobit i obyčejná baterka do očí. Médium je v této fázi extrémě senzitivní.

Během seance, která se konala u Helen doma v roce 1933, fyzické médium Helen Duncan vyprodukovala materializovanou podobu svého duchovního průvodce „Peggy“. Harry Cena prohlašoval, že je to vyrobeno z tenké látky a gumové panenky. Nicméně, mnoho renomovaných svědků svědčilo u soudu v roce 1944 o setkáních s mnoha opravdovými duchy na Helenině pravidelných seancích…

Je možné, aby Helen vytvářela podvodné snímky s látkou, papírem a panenkami pro svoji větší popularitu, přestože prokazatelně měla velké schopnosti? Mnoho ze snímků z této doby vypadá i v očích laika dost podezřele. Kde je pravda?

Zatímco je Helen vzadu v kabinetu, zhmotněný duch se přišel publiku ukázat před oponu.

Je velmi zvláštní, že Helen jakožto velice kontroverzní médium, v jednom kuse obviňované z podvodu, nosila během seancí lesklý oděv, který vypadá jako satén.

Pokud se skutečně jednalo o satén, svědčí to o jejích pokročilých znalostech… Jak se k nim ale dostala?! Radili jí snad správnou techniku její duchovní průvodci, či snad měla učitele mezi žijícími lidmi?

Lidé ani dnes netuší, že saténový oděv člověka chrání před energetickými útoky a zlými duchy. Prakticky je to perfektní ochranný obal pro médium. Pokud by byla Helen podvodnice, upřímně pochybuji o tom, že by to věděla, navíc ještě v té době… Nemůže jít o náhodu, neboť fotografií s tímto oděvem existuje vícero a je očividně schválně ušitý tak, aby ji pokrýval od hlavy k patě. Výběr vhodného oděvu stoprocentně nebyla náhoda.

O tři roky později, 19. ledna 1944, je Helen zatčena a obviněna z tmářství a čarodějnictví podle Witchcraft Acts, zákonů proti čarodějnicím z roku 1735.

Když se s Helen Duncan konalo soudní líčení, jedním ze svědků byl i muž jménem Vincent Woodcock. Ten dříve na Heleninu seanci přišel společně se sestrou své manželky, která nedávno předtím zemřela.

Woodcock vypověděl následující: ,,Když Helen Duncan upadla do transu, začala produkovat ektoplazmu. Z ní se po chvíli zhmotnila má žena. Požádala mě i mou švagrovou, až si stoupneme. Poté si sundala zásnubní prsten a navlékla ho na prst mé švagrové. Řekla, že chce, abychom se vzali. Prý pro dobro naší malé dcery, kterou jsme se ženou měli.“

Když se o rok později k Duncan vrátili a ze švagrové již byla Woodcockova žena, jeho první žena se údajně zjevila ještě jednou, aby jim požehnala… Přísahal Woodcock u soudu křivě, aby Helen pomohl, nebo mluvil pravdu?

Helen byla nakonec odsouzena jen na devět měsíců.

Proč je po třech letech zadržena tak náhle? Spekuluje se, že když se Helen záhadně dozvěděla o potopení Barham, mohla by se též dozvědět o dalších, mnohem důležitějších akcích. Například Dnu D, vylodění spojenců v Normandii, plánovaném na 6.6.1944. A to by mohla vyzradit němcům! Je možné, že ji vládní špičky potřebovaly na čas uklidit.

Helen po propuštění slibuje, že už žádné seance provádět nebude. Přesto je po dlouhých dvanácti letech znovu zadržena.

Policisté se na ni v Nottinghamu vrhnou přímo uprostřed seance a přetrhnou ektoplazmu, která vycházela z jejího těla. V místech, kde látka vycházela, se jí záhadně objeví popáleniny 2. stupně. Údajně z toho, jak ektoplazma spěchala zpět do těla.

Policie ji nakonec neobviní… Šest týdnů poté Helen umírá, údajně na srdeční selhání. Její rodina však tvrdí, že zemřela na trauma, způsobené tím, že ektoplazmě nebylo umožněno dokončit svou cestu.

Bonus pro anglicky rozumící: zajímavý dokument s dalšími podrobnostmi o této nadané ženě:

Helen Duncan

https://www.youtube.com/watch?v=IZs67zQrZn0

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://alueshop.webnode.cz/

Komentáře

Ikona diskutujiciho Al One 2015-09-09 09:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ty fotky jsou k smíchu, taková špatná kamufláž :D

Ikona diskutujiciho BE 2015-09-09 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… taká živá 3D tlačiareň :-)

Ikona diskutujiciho Tara 2015-09-09 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O této paní slyším poprvé a například o tom saténu jsem to nikdy nevěděla, je to velmi zajímavé.

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-09 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Blog prvopodstata byl zrušen kvůli údajnému porušování podmínek blogu.cz. Zrušena byla očividně na něčí udání. Od rána pracujeme na nových stránkách prvopodstaty, které by už za pár dnů měly začít fungovat. Zatím jsou stránky v přípravě, potřebují doladit a chybí obsah.

Ikona diskutujiciho Moudrávrba 2015-09-09 15:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Aby to taky neudělali tobě.

Ikona diskutujiciho Tara 2015-09-09 17:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Jejda, tak vám držím palce, ať se daří. 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2015-09-09 17:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Od toho se přece hodlám stěhovat taky… ale i z mnoha jiných důvodů.

Ikona diskutujiciho mira 2015-09-09 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cenzura v demokracii, věřím že příště samet už nebude. Tenkrát bylo chybou že to proběhlo v rukavičkách, bohužel žádné ponaučení.

Ikona diskutujiciho Jindra J. 2015-09-09 21:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ta paní je zajímavá. Bylo by zajímavé vidět ty seance na živo.

Ikona diskutujiciho marcela 2015-09-10 08:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přeji ať se vám daří při tvorbě nových stránek, a připojuji kdysi čtenou :)malou prosbu, která se mi velmi moc líbí….. Konstruktivní sílo vesmíru, stůj prosím při skutečných lidských bytostech a pomož nám v neřešitelné situaci. Děkuji. Děkujeme…..moje drahé bytosti.

Ikona diskutujiciho Jarek Van Ek 2015-09-10 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spiritualismus byl vždy velmi rozvinut, zvláště ve 20.století. Je všeobecně známo,  že jasnovidci měli velký vliv na nástupu fašistů v Německu.  Byli mezi prvními,  které pak zlikvidovali v koncentračních táborech. Nejdřív posloužili, pak byli nebezpeční,  protože viděli i do válečných zločinů. Je zajímavé, že to sami museli dopředu vědět,  ale zřejmě se domnívali, že karmu lze změnit.  Toto dokazuje, že nelze.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek