Homeopatie / autor: Jedi

11.3.2011 v Čtenáři 35

Homeopatie je dnes zařazováná mezi takzvanou alternativní medicínu a různí vědci a doktoři ji považují za neúčinnou. Také podle jejich vědy být účinná nemůže, protože se v ní mnohdy nevyskytuje ani atom té léčivé látky( většinou to je skoro jen voda).

Opakem homeopatie (homo- podobný, pathos- nemoc bolest), je alopatie (allos- jiný, pathos- nemoc, bolest). To znamená, že homeopatie je stavěna na principu podobnosti ( podobné léčí podobné) a alopatie používá jiný přístup. Dává léky, které vyvolají přesný opak té nemoci co nás sužuje. Ale o tom až dále.

Samozřejmě fakta jsou, že homeopatie vyléčila mnoho lidí, ale jsou vyzdvihovány jen ty neúspěšné případy. Ale také se běžně stává „normálním“ doktorům, že jim pacient prostě umře, to nikdo neřeší. V roce 2006 vyšel článek, že v českých nemocnicích umírá 20% lidí, víte na co? Rýmu? Kéž by. Umírají hlady. A proč se o tomhle nemluví? Tohle ví o hodně méně lidí, než že je prý homeopatie jen placebo. Avšak umře-li homeopatovi, může za to homeopat a objeví se takový zlý strýček, který říká: ,, My jsme vám říkali, že homeopatie je jen placebo“. Že věda nechápe účinky homeopatie, neznamená že homeopatie opravdu neexistuje.

A navíc kdyby byla homeopatie placebo, bylo by divné, že homeopati tolik vydělávají. Čekat na termín, až bude mít homeopat volno, může klidně zabrat tři měsíce. Teď budu citovat Thorwalda Dethlefsena( německý okultista a autor několik knih): “ Podezřívat lékaře-homeopata, který vede po dobu třiceti let čistě homeopatickou praxi, že spoléhá výlučně na fantazii svých pacientů, je projevem naivní hlouposti. Pokud by tomu tak bylo, musela by se akademická medicína stydět, že se jí nepodařilo docílit s efektem placeba stejných úspěchů. Proč jsou i zvířata schopna postarat se svou obrazotvorností o homeopatův úspěch, to je úkaz, který čeká na vědecké zdůvodnění.“

Paní Jana Mihovičová se ptala několik homeopatických veterinářů, kteří pracují na pražské veterinární klinice AA VET. Jedná se o velké a velmi kvalitní veterinární zařízení, které v Praze patří jednoznačně mezi špičku. Všichi lekáři, kterých se ptala, řekli v podstatě to samé: Ano, z naší praxe víme, že homeopatie u zvířat funguje. Jeden veterinář jí řekl: „Není to sice samospasitelná metoda, ale na některé diagnózy u zvířat zabírá velmi dobře. A neptejte se mě, jak to funguje. Nevím. Mám sice nějakou svoji teorii, ale jediné, co můžu říct opravdu s jistotou je, že homeopatie dokáže zvířatům pomoct.“ Že by i několik důvěryhodných veterinářů blábolilo, ptá se a dodává ve svém článku, že se prý používá homeopatie i ve velkochovech. Zemědělci by asi nevyhazovali peníze jen tak, co myslíte?

Mám jednoho známého, homeopata. Chodí k němu hodně lidí, za hodinu bere 600 korun a léčí dokonce věci, o kterých si „normální medicína“ myslí, že se nedají vyléčit. Dokázal vyléčit například zánět mozku, těžké záněty, roztroušenou sklerózu a nebo exém, se kterým si alopatická medicína nevěděla rady. Myslíte- li si stále, že je homeopatie placebo, tak pro vás mám jednu otázku. Představte si, že máte člověka, který silně věří v alopatickou léčbu. Takže to znamená, že ho vyléčí ten lék, plus „placebo“ toho léku. Protože když tomu věří, tak tam nějaké „placebo“ musí fungovat, ještě navíc se sílou toho léku.

Výše jsem se zmínil, že homeopatie funguje na principu podobnosti. Co to tedy sakra je? To znamená, že podobné léčí podobné. Například bolí- li vás hlava, vemete si rostlinu, která by u vás tu bolest vyvolala. Avšak ta rostlina bude velmi silně zředěná a vyléčí vás. Existuje tzv. Avogadrův limit. Je to hranice, za jakou se již nemůže vyskytovat v ředícím médiu žádná částice původní látky. Ředění totiž probíhá tak, že se nakape pár kapek extraktu té rostliny do vody( nejlépe destilované, protože ta je zbavena všech nečistot). Potom se silně zatřepe s lahvičkou a zase se nakape pár kapek extraktu té rostliny do destilované vody. Poté se silně zatřepe a proces se několikrát opakuje, až je rostlina ( nebo také nerost) silně zředěná. Látka je často zředěna nad tento Avogadrův limit, takže tam není tato léčivá látka vůbec(a přesto léčí, zvláštní co?).

Nejspíš budete chtít vysvětlení, proč teda ta homeopatie tak funguje. Mám dvě vysvětlení, jedno duchovní, a vysvětlení, které je skoro kvantová fyzika.

Takže to duchovní:

Uvnitř každého člověka je duch. Okolo toho ducha jsou obaly, které se nazývají duše. Úplně poslední obal ducha je vaše hmotné tělo( samozřejmě jsou obaly ještě kolem těla, ale to možná někdy jindy). Představte si to jako žárovku(ducha) obalenou několika dekama(vrstvama) a když je postupně odendaváte, tak se dostanete až k té žárovce (duchu).

fyzikální:

Cituji Maxe Plancka: “ Hmota jako taková neexistuje. To ta neviditelná, ale vším prostupující matérie ducha proniká a spojuje vše.“ To znamená, že za veškerou hmotu jsou tedy zodpovědné frekvence. To také znamená, že když změníte frekvenci, změníte i strukturu hmoty. Podle kvantové fyziky je celý tento „systém“ tvořen z myšlenek. A také, že naše vědomí tvoří realitu. Takže, když každá věc vibruje na určité frekvenci, to znamená, že i léčivá látka vibruje na určité frekvenci, stejně jako nemoc. A právě ta frekvence té zředěné látky vyléčí tu nemoc, která vibruje na té „špatné“ frekvenci. Nemoc je velice pomalý a hutný stav vibrace.

Samozřejmě v homeopatii to není úplně jako v alopatii. V homeopatii existují tzv. konstituční léky, které jsou specifické pro různé povahy. Když například máte, nějaký dlouhodobou potíž, tak je to odraz vaší osoby a povahy. Konstituční lék zahrnuje většinu pacientových symptomů, odpovídá vlastnostem, chutím, averzím, typu osobnosti pacienta. Přijdete k homeopatovi a povídáte mu o svých potížích. Homeopat sleduje vaše chování a vaše problémy a podle toho určí konstituční lék.

Například, přijde sympatický člověk, který je relativně hodný, má rád lidi ale má takový problém, že trpí akutními nebo chronickými intoxikacemi způsobující léze. Homeopat tedy zjistí, že konstitučním lékem je phosphorus. Phosphorus z toho důvodu, že fosfor je prvkem, který se velmi rád váže a tvoří sloučeniny, nikdy nevdyrží dlouho jako samostatný prvek.

Možná si někdo řekne, proč kupovat homeopatika, když mě vyléčí i alopatická medicína. Protože jedno velké plus homeopatik je, že nemají žádné vedlejší účinky.
Zatímco na medicíně se učí, že KAŽDÝ! alopatický lék má nepříjemné vedlejší účinky.

Z internetových zdrojů a podle svých vědomostí

Jedi

Další obrázky Pandy velké – Zde

Komentáře

Ikona diskutujiciho stuart cockburn 2011-03-11 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

moc sem nevěděla, jestli chodit za homeopatem, jestli mi pomůže. teď už to vím 🙂 moc děkuju za tenhle článek.

Ikona diskutujiciho Jitka 2011-03-11 10:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj, neco tu zaznelo… jedna veta a myslim, ze ta mi zmeni zivot. Totiz to ONO, o cem mluvim, se prave deje! Jasny dukaz, ze Planck nekeca :D Btw. neprodelala jsem chripku. Mozna proto, ze kdyz ju nekdo v mem okoli mel, dokazala jsem si velice rychle utvorit obranu, jakmile jsem si mozne ohrozeni uvedomila…? A rekla si, dyt ja ju mit NEMUSIM! 😉 a nemam

Ikona diskutujiciho Leannka 2011-03-11 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

O frekvenciách v látkach a ich pôsobení vie veľmi dobre aj náuka o kvantovej fyzike, konkrétne o tachyone (pole nulového bodu).

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-03-11 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Raz keď som už nemhol brať antibiotiká, pretože som už jednu sériu vybral, tak mi lekárka navrhla volajaké homeopatikum. Tak som s tím súhlasil, hlavne že som už nemusel hltať tie silné odporné veľké tablety. To sa len nechalo rozpustiť v ústach, zdalo sa že je to len cukor. Tak sme na to nadávali že čo nám to dali za cukrový bazmek, také placebo može vyliečiť akurát niekoho kto tomu naozaj verí. Neviem na akom princípe to funguje, ale tie cukríky zabrali.

Ikona diskutujiciho dzejna 2011-03-11 13:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak já jsem homeopatiky uzdravila ekzém a zlatého stafylokoka. A ted to běžte říct doktorům…

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2011-03-11 13:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Homeopatika jsou krásná věc. Rozhodně lepší, než duo chemie-řezání, které má na svědomí víc životů, než druhá světová :-/

Ikona diskutujiciho hegon 2011-03-11 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Homeopatie je skvělá. Ovšem v poslední době se často v různých časopisech apod.objevují rady jak užívat homeopatika – na bolest hlavy tohle na břicho tohle atd…To se pak lidi nemůžou divit, že jim nezabere

Ikona diskutujiciho pixie 2011-03-11 14:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím, mně homeopatika vyléčila bradavice, se kterýma jsem lítala po doktorech několik let, za několik týdnů, a od té doby mám klid.

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-11 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spiidy: Nevim jestli bude pokračovat, co by si chtěl ještě vědět??

Ikona diskutujiciho Nasgol 2011-03-11 14:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Stručný výkladový slovník českých skeptiků uvádí, že homeopatie vysvětluje údajný léčebný účinek tak, že má duchovní povahu, nikoliv fyzikální. Účinnými nemají být přímo molekuly ředěné látky, ale její „otisky“ ve vodě, lihu nebo jiném použitém ředidlu. Dále tvrdí, že pokud by však tyto otisky existovaly, jejich trvání by bylo kvůli klastrové struktuře ředidla v jednotkách nanosekund a jejich efekt by se nepřenášel v dalším čase.[3]: A také tvrdí, že diagnostické metody homeopatie nejsou fyzikální ani laboratorní, ale vycházejí z reflexe pocitů a nálad pacienta // viz. wikipedie..

Ikona diskutujiciho Nasgol 2011-03-11 14:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedi: Když si psal v článku, že se homeopatika používají ve velkochovech…Máš pocit, že jíš kvalitní maso?? Protože  já ne :o)

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-11 14:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nasgol: Ne, nemyslim, ale homeopatika nezaručí to, že je to maso kvalitní. A i homeopatika se dají vysvětlit fyzikálně. Víš co je to paměť vody? To znamená, že voda si dokáže udržet nějakou informaci. Dále je potřeba znát tzv. zákon, že podobné se léčí podobným (mimochodem využívaný i v "normální" medicíně, např. když tě něco uštkne, tak protijed bude z těch jedovatých látek). Takže tě například strašně bolí hlava z vyčerpání, a homeopat si řekne, že potřebuješ homeopatikum, které je právě z rostliny, která vyvolá vyčerpání, nebo bolest hlavy.

Ikona diskutujiciho Andy 2011-03-11 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já mám zkušenost s homeopatiky že nefungují, co ty Alue máš s nimi nějakou zkušenost? Pro mne osobně je homeopatie čistý blábol stejně jako akupunktura. Díky

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-03-11 15:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Inak mimo tému-keď tu máš ten obrázok pandy napadlo ma Japonsko…no včera som videl na internete správu že sa mesiac približuje k zemi. Tak ma napadlo že niake tie prírodné katastrofy nenechajú na seba dlho čakať. Mesiac ich totiž spúšta. A už sú tu zemetrasenia,cunami,výbuch spoky. A mesiac sa ešte stále približuje, ktovie či ešte niečo nenapácha.

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-11 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Andy: To hodně závisí na tom, jak dobrý je homeopat ke kterému jdeš. Když je úplně blbej, tak je jasný, že ti nebudou předepsaná homeopatika fungovat.

Ikona diskutujiciho kamienky 2011-03-11 15:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj kamienky vám pomôžu 🙂

Ikona diskutujiciho Nasgol 2011-03-11 23:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jedi: A určitě je na bolest hlavy nejlepší hned předepisovat homeopatika?? :o)…Já se co nejvíce vyhýbám všem lékařským "bludám" :oD a zatím to u ěm funguje skvěle :oP

Ikona diskutujiciho Daniela 2011-03-12 00:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Andy, moji mamku děsně bolela hlava a když požila homeopatika, co si koupila, nezabraly. Potom jsme se ale dočetly, že dávkování a druhy jsou pro každou osobu individuální, proto to nezabralo. Já jsem slyšela o případu, kdy homeopat vyléčil psa, který měl nějaký blok a pořád se počůrával nebo i jiná zvířata s různými problémy.

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-12 11:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nasgol: Co myslíš těmi bludy?

Ikona diskutujiciho septik 2011-03-12 16:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Prosím autora nebo zdejší čtenáře o vysvětlení jedné souvislosti:

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-12 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Septiku, tohle doopravdy nevim.

Ikona diskutujiciho Nasgol 2011-03-12 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Tím myslím, že i když jsou to homeopatika, pořád je to od doktorů…

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-12 20:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nasgol: Léčitelka, jako že dělala jinou medicínu než "normální"?? A homeopatika jak jsem psal nefungujou na nějakou nemoc, ale homeopat musí rozeznat to, co nemoc vyvolá( skoro vždy psychický problém).

Ikona diskutujiciho Nasgol 2011-03-12 20:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Léčitelka byla hlavně duchovní, pracuje s energiemi, a doporučovala co jíst a nejíst, aby ten nebo onen problém zmizel…např. mlíko, nepít – zahleňuje..na oči – A-Dčko…B12 u mě a ne jen u mě viděla ve velkém nedostatku…a tak :o)

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-12 20:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha, a co přesně měla proti homeopatikům??

Ikona diskutujiciho Nasgol 2011-03-12 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jedi: To vůbec netuším, ale nedoporučovala je..To já jen, že mi to říká mamka, když se ji ptám, proč někomu nezkusit homeopatika, když mu nezabírají nebo dělají zle normální prášky, tak mi řekne, že jsou jí samotné dělali zle a i léčitelka je nedoporučovala :o)

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2011-03-13 00:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Co bych chtěl vědět? Všechno :D Spíš jestli nevíš o nějakém spolehlivém zdroji, stránce, čemkoliv, kde bych se dozvěděl o homeopatikách víc. V té spoustě, co se válí na netu, se nevyznám a nevím, čemu věřit …

Ikona diskutujiciho jedi 2011-03-13 12:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spiiiidy: Aha, tak koukni na: www.homeopat.mypage.cz

Ikona diskutujiciho Spiiiidy 2011-03-13 20:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: Děkuju :-)

Ikona diskutujiciho Ivča 2011-03-14 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]:: Homeopatie vytáhne z nevědomí do vědomí nějakoustarou bolest, která nebyla neutralizována. Třeba nějaký šok, zemře zvířátko,nebo cokoli, třeba po porodu nějaký šok. Mimčo si s tím neumí poradit. Ta vibrace jde dále s ním, a pak má problémy. A homeopat ví, že třeba dítko muselodo inkubátoru, tak dá homeo na šok z odloučení od matky. Tím se to dostane do vědomí, buď to dotyčný zvládne sám, nebo pokud je dítkem, tak v náručí někoho citlivého se ten šok odblokuje. Platí zákon zachování energie: energii nelze zničit, jde ji změnit. A kdo byl v nějakém tom traumatu, které se takříkajíc nevybilo, stále je v těch emocích nepřijetí té dané situace, tak to stále blokuje proudění energie. Pokud to trošku pomohlo vysvětlit…

Ikona diskutujiciho monyka 2011-03-15 11:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

homeopatii se chystám delší dobu vyzkoušet. Mám paradontózu v pokročilém stádiu. A to je mi bohužel jen 19 let. Nechci přijít o zuby a bohužel něco jako antibiotika moc u mě v úvahu nepřipadají,jelikož antibiotiky jsem dopovaná už odmalička,takže na většinu z nich mám alergii nebo na mě moc neúčinkují.Moje asi jediná možnost,předtím než bych se vrhla do ozařování dásní nějakýma (s prominutím srač*ama,tak bych chtěla vyzkoušet něco alternativního,bohužel nějaký bylinky mi v tomhle stádiu už asi moc nepomůžou,takže bych chtěla zkusit toho homeopata. Myslíte si,že by mi mohl nějakým způsobem pomoc?

Ikona diskutujiciho Ivča 2011-03-18 00:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]:: Já mám taky problémy s dásněmi. Sliznice souvisí se slinivkou, slezinou, žaludkem… Uzemnění… Radost ze života. Strávit pocity. Já měla (mám) problémy přijímat vše, co je: všelůiké plýtvání, jak se lidé chovají navzájem, atd. Řeším si to, je to na delší zpracování, zatím jsem jakžtakš vyřešila rodiče, teď pracuji na přijetí muže a postiženého syna… Homeopatie může pomoci otevřít ty nezpracované pocity, různá ublížení, stresy.. Správné odléčení mívá nejprve zhoršení: jak se ten potlačený pocit z podvědomí otevře do vědomí. Trvá to tak dva tři dny, samozřejmě je to různé, pak dochází ke zlepšení. Jen se léčí po vrstvách: nejprve jsem zpracovávala ženské předky (těhotnou babi opustil otec dítěte, to zemřelo, babi muže zavrhla, máti ji odsoudila, plno přeplno mrtvých dětí v našem rodě, 2 matčiny sestry rakovina…), pak taťku (brášku bil), a když se odřeší současný život, řeší se věci z minulých životů. Píši to proto, že je to "běh na dlouhou trať", postupně znova objevit sami sebe pod nánosy různých nepřijetí, zklamání, frustrací, kdy nám bylo ublíženo a též my jsme ubližovali jiným… Toto vše je potřeba postupně vyčistit, otevřít, projít tím balastem a uzdravit to všechno. Homeopatie to pomáhá všechno bolavé otevírat. Jinak je to pořád v našem podvědomí, dokud to vše neotevřeme a neodblokujeme, a tyto blokády způsobují nemoci.

Ikona diskutujiciho am2 2011-03-20 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Vědci Sysifovci ztrácejí úctu a důvěru lidí, protože stále více vychází najevo, že údajné nesmysly, proti kterým bojují a zesměšňují, se často později potvrdí jako skutečnost.

Ikona diskutujiciho jaja 2011-05-05 14:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:Nová metóda tzv. autopatia (liečba riedením vlastných slín) je ešte zaujímavejšia. U homeopatie sa totiž nie vždy môžete trafiť. Výhodou autopatie je to, že si ju človek môže urobiť sám. Kto má o túto samoliečbu záujem odporúčam dať si do  googlu meno zakladateľa tejto metódy Jiřího Čhechovského a dozvedieť sa o tom viac.

Ikona diskutujiciho Radka 2017-04-05 13:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji  za hezký článeček:)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek