Hony na moderní čarodějnice probíhají dodnes!

16.10.2019 v Zprávy 10

Moderní hon na čarodějnice? Může se něco takového dít i v 21. století? Bohužel se to opravdu děje. Země, kde dodnes běžně probíhají hony na čarodějnice a jejich popravy, jsou: Kongo, Nepál, Jižní Afrika, Papua-Nová Guinea, Nigérie, Angola, Ghana, Irák, Írán, Afghánistán, Uganda a kupodivu jsou evidované i případy ve vyspělé Evropě.Moderní lov čarodějnic: nová stará noční můra
Organizace spojených národů (OSN) a agentura pro lidská práva – jako je Amnesty international – odhadují, že počet zabitých ,,moderních čarodějnic“ budou tisíce obětí ročně. Mohou to být ženy, muži, mohou to být také děti, nebo dokonce zvířata. Vztek proti těm, kteří dokážou ohýbat realitu, je stejný.

V roce 2015 byla 63letá žena násilně vyvlečena ze svého domova v indickém Assamu, svlečena donaha a brutálně zavražděna kvůli obvinění místních vesničanů. Tvrdili, že je to čarodějnice a že uvrhla na zdejší oblast mor.

Seznam je mnohem obsáhlejší, než tento jeden případ. Podle údajů shromážděných Národním úřadem pro záznamy o trestné činnosti v Indii, bylo po obvinění z čarodějnictví v letech 2000 až 2012 po celém světě popraveno nebo zavražděno asi 2000 lidí.

Znepokojivé zprávy o lovu čarodějnic nejsou evidovány pouze v Indii. Zvláštní zpravodaj pro mimosoudní, souhrnné nebo svévolné popravy Philip Alston ve své poslední zprávě Radě pro lidská práva, říká: „V příliš mnoha oblastech světa, je označení osoby za čarodějnici, rovno trestu smrti.“

Země, kde dodnes běžně probíhají hony na čarodějnice a jejich popravy, jsou: Kongo, Nepál, Jižní Afrika, Papua-Nová Guinea, Nigérie, Angola, Ghana, Irák, Írán, Afghánistán, Uganda a kupodivu jsou evidované i případy ve vyspělé Evropě.

Podle dokumentů The Witchcraft and Human Rights Information Network (WHRIN) nejsou obvinění z čarodějnictví vzácné ani proti dětem, kdy může být údajné čarodějnické dítě snadno obviněno z psychického kanibalismu a vampirismu, nebo že dokonce létá a přeměňuje se na zvíře, aby ublížilo lidem a jejich zvířatům. Jsou dokonce obviněni z toho, že způsobili dopravní nehody, nebo šíří smrtící rány, jako zmíněná umučená žena v Indii. Čarodějky a čarodějové jsou dokonce obviněni a mučeni za to, že nevinným mužům a ženám způsobili nezaměstnanost.

Některé země stále používají zákony k omezování čarodějnictví, jako je parlament v Papui Nové Guinei. Ten teprve v roce 2013 zrušil zákon o čarodějnictví z roku 1971. Tento zákon údajně umožňoval vrahům používat čarodějnictví a černou magii jako argument pro zmírnění trestu za jejich zločin (,,Já bych ho jinak nezabil, tamten mě očaroval černou magií, jsem nevinen, byl jsem pod vlivem zlého ducha“). Zákon rovněž trestal ty, kdo praktikují čarodějnictví, pobytem ve vězení po dobu dvou let.

 

© Alue K. Loskotová, www.aluska.org 2019Komentáře

Ikona diskutujiciho pavel-)) 2019-10-16 13:18:26 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

každý normalní soudce smete takovéhle obvinění ze stolu kdo to kdy viděl pořádat hony na čarodějnice ve 21 století to ty státy musejí být sto let za opicema když sem jako malej objevoval své schopnosti že mohu myslenkou ohýbat realitu slušně to děsilo lidi zkousel sem ruzné pokusy jako malej sem stoho neměl rozum co tím způsobím měl sem třeba myšlenky že do kostela uhodí blesk což se pak stalo nebo kvůli mě někoho pronásledovali duchové nebo sem řekl že jeden z nich bude mít hodně peněz ten pak vyhrál 200 000 a lidi začali ze mě vystrašeny ale že by mě někdo lynčoval to ne akorát mi semtam řekl že se na mě chystá hranice to je maximálně všechno možna to bylo myšlenkou že sem nedoknutelný a že mě nic nemůže ohrozit sem si říkal ja sem ten kdo řidí realitu ja sem ten který si určuje budoucnost

Ikona diskutujiciho Alue K. Loskotová 2019-10-16 14:31:52
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno se mi stalo, že mě někdo opakovaně urazil, ani se neomluvil, i když jsem o to požádala… myslela jsem na to, že by měl dostat lekci, aby si dával víc pozor na pusu a začal se chovat lépe. V tu ránu ho píchla vosa zevnitř do rtu, vypil ji ve sklenici. Nic se mu nestalo, ale od té doby to přestal dělat.

Ikona diskutujiciho Nirvana 2019-10-16 15:01:32
Ikona diskutujiciho
sipka

to je hustý 😮
btw. kdo se má jako tu drzost se navážet do Alu?! a ani se neomluvit když ho požádá… >:(

Ikona diskutujiciho Tom 2019-10-16 21:34:47
Ikona diskutujiciho
sipka

Já bych se do těchto čarodějných aktivit nehnal. Vždycky jsem si od toho držel odstup. I od věštění a všech podobných lidí. Někoho asi mohou tyto věci imponovat, ale je to stejně nebezpečné, jak cokoliv jiného. Pak se někde objeví nějaký vrozený „talent“ a bude se mstít, jeho „služeb“ budou využívat jiní magoři, budou se ti šťárat v soukromí, dělat chytráky … jakože se tak běžně děje. To není dobrá cesta pro nikoho. Vždycky záleží na tom, jak se to používá, ale lidé se málokdy udrží na uzdě. Místo aby používali svoji představivost na něco hezkého. Možná by bylo dobré si v životě nejprve ujasnit, jak se postavit ke všemu kolem, a dát tomu všemu co nejvíc pevný základ, všemu porozumět. Chápu, že spoustě lidí dělá dobře, když mají moc nad druhými, když si hrají na „bohy“, spousta z nich kvůli tomu sklouzne do bahna, a žít se vedle nich potom stejně nedá. Já mám s urážkami jinou zkušenost. V poslední době se mi stalo, že mě dva lidé urazili. Jen tak „trochu“, v návalu jakési zlosti, ani to nebylo přímo ke mě, ukázal jsem jim pohled na problém z druhé, jiné strany. Oba se mi přišli omluvit, ta jedna paní kvůli tomu ani nespala, hned ráno přiběhla, aby se omluvila a setřepala to ze sebe. V obou případech mě úplně zarazilo, jak horlivě se ti lidé omlouvali. Bylo vidět, že je to hrozně trápilo. V podstatě jsem udělal to, že jsem jim ukázal, že věci by šly dělat i v dobrém a v klidu, a že není důvod dělat ze života peklo. Ani malé. Nijak jsem jim nic nevracel ani ve zlém neoplácel, nabídl jsem jim prostě pravý opak. Je to tak lepší. Když se člověk podívá na svět pořádně, zjistí, že zla, blbosti, msty a zloby, je už všude příliš. Lidé už ani neví, jak řešit problémy, a jak se k tomu všemu stavět.

Ikona diskutujiciho niky 2019-10-16 15:58:06 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně by spíš zajímalo, co přesně ten člověk řekl, že se mu stalo tohle.
Myslím si, že ty největší urážky dostáváme právě od rodiny a od přátel, od těch nejbližších lidí, protože oni si mnohdy ani neuvědomují, že nám tím ubližují. (Nebo si to nechtějí uvědomit.)

Ikona diskutujiciho Kateřina 2019-10-16 21:42:53
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně to si myslím taky, bohužel se mi to stále potvrzuje i v rámci mé rodiny.

Ikona diskutujiciho lenka f 2019-10-16 16:47:30 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A já asi vím kdo. 🙂 🙂 🙂
Musím říct, že v první chvíli mě taky napadlo, jestli to není za něco.

Ikona diskutujiciho romča 2019-10-17 21:46:35
Ikona diskutujiciho
sipka

Aj ja si myslím, že viem kto 🙂 …ale myslieť si neznamená vedieť

Ikona diskutujiciho Tomáš 2019-10-16 18:25:34 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem wiccanem 3 roky a doufám, že se minulost nebude opakovat. 🌒🌕🌘

Ikona diskutujiciho Jasmin 2019-10-17 20:18:42
Ikona diskutujiciho
sipka

Zejména Wicca se řídí tím, že se magií nesmí nikomu a ničemu ublížit. Nevím, proč to společnost prostě nedokáže přijmout.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek