Hrůzostrašný pokus o krádež dítěte přímo v obchodním centru IKEA!

31.8.2010 v Zajímavosti 21

alue.cz

Následující text ke mě připlul e-mailem. Zaujal mě, znechutil, možná trochu postrašil. Nabízím vám ho k přečtení jako možnost pro zamyšlení, diskuzi, nebo abyste si lépe dávali pozor na své děti, protože v dnešní době už vám opravdu ukradnou úplně všechno.

___________________________________________________

Přeposílám příhodu, která se stala (od ing.Gabriely Zítkové):

O víkendu jsem se viděla se ségrou a vyprávěla mi docela příšernou příhodu. Myslím, že je dobrý, aby se o tom vědělo, co se tu děje. Takže se s vámi musím podělit. Moje mamka má kamarádku, který se to stalo. Jela s rodičema a 3-letou dcerou do Prahy, do Ikey. Procházeli ji a malou hlídali na střídačku s rodičema, najednou se sešli a zjistili, že malá tam není. Máma myslela, že ji mají rodiče a rodiče, že ji má máma…. Tak ji chvíli hledali a nic, tak šli za ostrahou, která tam stála. Chlapík je okamžitě seřval a hned nařídil zavřít celou Ikeu vč.nouzáku. Bylo jim to dost divný, že takhle jedná, ale tím líp. Malou našli na záchodě nadopovanou a uspanou, měla oholený vlásky (měla dlouhý blonďatý) a byla převlečená za chlapečka!!!

Zní to příšerně co? Ale bohužel je to tak. Měli veliký štěstí, že se vše semlelo včas. No je naprosto jasný, že už se tam něco podobného muselo stát, když okamžitě zavřeli celou Ikeu . Podělte se o to , prosím s lidma, co tam chodí i s dětma, protože to asi není jen tak. Mně teda z toho běhá mráz po zádech. Nevím jakou to mělo dohru, vím jen to co jsem napsala.

Ing. Gabriela Zítková

Tato příhoda není žádnou novinkou. Podobná situace se odehrává ve všech větších obchodních centrech. V Plzni se tato událost stala před rokem také. Maminka dávala synka do baby koutku. Malý si sundával boty a ona vypisovala lístek k přijetí. Než se ohlédla, syn tam již nebyl. Zalarmovala duchapřítomně ostrahu a ta nechala ihned celé Tesco uzavřít. Malého našli také na dámském WC, kompletně převlečeného a ostříhaného. Omámený nebyl, ale vyděšený byl k smrti. Není to opravdu žádný výmysl a trapné přeposílání čehosi. Toto je realita a ročně se takto ztratí vnenávratnu stovky dětí. Pouze se o tom v médiích nemluví. Děti tak končí jistě v organizacích s dětskou prostitucí a v rukou pedofilů. Proto je opravdu nezbytně nutné děti střežit, obvzláště v takovýchto místech! Díky vaší nepozornosti, byť jen chvilkové, to tyto organizace využívají ve svůj prospěch. Dnes je hranice otevřená a tak než dojde policie k pátrání, dítě je již dávno v zahraničí! Není to blud! Je to skutečnost! V Ostravě se stalo loni ke konci roku totéž! OPAKOVANĚ !!!

linka

Co si myslíte o podobných zprávách vy? Je to zbytečné plašení, nebo hnusná realita? Stalo se snad vám, nebo někomu vám blízkému něco podobného? Myslíte, že existuje způsob, jak by se dalo únosům dětí zabránit?

Komentáře

Ikona diskutujiciho Karel Král 2010-08-31 05:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To bude asi HOAX :-) Je to tady už od 2004.

Ikona diskutujiciho stenly911 2010-08-31 07:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No já myslím že takovéto věci jsou tu už hodně dlouho, ale ne vždy se o nich mluvilo. Asi jediný způsob, jak tomu zabránit, je hlídat si svoje děti, mít všude kamery a stíhat tvdrdě ty, kdo se takových věcí dopouští..

Ikona diskutujiciho Pepan 2010-08-31 08:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky potvrzuju hoax, tohle putuje netem už dlouho…

Ikona diskutujiciho Petr 2010-08-31 08:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:Kamery to nezachrání, stejně je na nich většinou houby vidět – ve smyslu identifikace pachatele. Pokud se podaří pachatele chytit a ví ce jak vypadal a co měl na sobě, ukazuje kamera docela slušně, co dělal. Ale k identifikaci pachatele většinou nestačí.

Ikona diskutujiciho Gilraen 2010-08-31 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, těmhlě příběhům se říka urban legend (městská legenda), můžete si to zadat do googlu. Existují publikace plné těchto smyšlených příběhů (a že kořeny některých sahají hodně hluboko do minulosti). Existují lidé, kteří se živí sbíráním těchto příběhů. Dokonce i vědci je zkoumají. Takže ne, nevěřím tomu. Jakmile nějaký příběh začíná něčím jako "moje známá má kamaráda a jeho brantrance vyprávěl, že" nebo podobně, vždy se jedná o tohle.

Ikona diskutujiciho Gilraen 2010-08-31 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Koukám, že ten web je jenom přeložený translatorem, omluva. Tak třeba stránky Českého rozhlasu a pořad o městských legendách tady: http://www.rozhlas.cz/cernasanitka/about/_zprava/489158

Ikona diskutujiciho Domácí čajovna 2010-08-31 10:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No a no, to je hoax jak vyšitý, teď se zase nějak rozrostl, přišel mi už dvakrát.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-08-31 10:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No však právě proto jsem to zveřejnila a pustila diskuzi, mě totiž zajímá, co vy na to? :D

Ikona diskutujiciho septik 2010-08-31 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Heh, když se podívám nahoru na název okna v MF:

Ikona diskutujiciho septik 2010-08-31 11:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Heh, když se podívám nahoru na název okna v MF:

Ikona diskutujiciho ham 2010-08-31 19:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

..príde mi to ako ďalšia hra na BuBuBu, pretože deti miznú už od chvíle, čo sa otvorili hranice (kto to nezaregistroval do teraz, naozaj si zarába na malér)

Ikona diskutujiciho jirka 2010-08-31 23:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle text je podle mně hoax. Kdysi šel v TV seriál o "urban legend" a myslím, že tohle se dost podobá jednomu dílu. Na konci každého dílu byl "zasvěcený" komentář, který vysvětloval, proč příběh není pravdivý a kde všude se objevuje.

Ikona diskutujiciho Michal 2010-09-01 02:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Slúžil som 14 rokov u špeciálnych jednotiek a tam sme preberali a precvičovali rôzne situácie a bojové scenáre, ale ak vychádzam z toho k čomu som bol cvičený postup uvedený v článku je úplné diletantstvo. Nebudem uvádzať ako by som to vykonal, lebo neviem, aký magor  by sa mohol dostať k tejto diskusii a zneužiť to. Skutočnosťou však je, že k únosom detí (a nielen detí) dochádza po nastolení "dmokracie" až príliš často. Bohužiaľ tomu napomáha aj dnešný konzumný spôsob života, kedy pod vplyvom reklamy a v nákupnej horúčke zabúdame na svoje okolie i svojich najbližších, kedy nám je niečo "štýlové IN" cennejšie, než vlastné dieťa, ktoré keď nemá našu lásku a pozornosť s vďakou prijme predstieranú lásku a predstieranú pozornosť i niekoho cudzieho !!!

Ikona diskutujiciho Petr 2010-09-01 06:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Souhlas.

Ikona diskutujiciho ham 2010-09-01 08:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: s tým hodnotovým rebríčkom rebríčkom je to bohužiaľ presne tak (ale ako u koho – nevšimol som si, že by pútnici po tomto druhu stránok mali priame skúsenosti s takýmito udalosťami – každý je tam,kde má byť a rieši, to čo má riešiť)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-09-01 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Přesně tak. Znám sama dvě příhody ze svého okolí, kdy ukradli auto i se starou babičkou, která se bránila, tak ji vyhodili z auta po pár desítkách km… nebo za bílého dne prostě zatáhli ženskou do auta. Bránila se, řvala o pomoc a nikdo jí nepomohl, protože se lidé báli, že taky dostanou. Už nejsme v bezpečí ani mezi lidma, ani když naše auto hlídá člen rodiny, když někdo chce, tak si ho vezme.

Ikona diskutujiciho sisi16xxl16pribehy 2010-09-01 18:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj..jen tak kdybyste se chtěli kouknout na jedno video o upířích denících tak to je na mým blogu..je to k písničce love the way you lie….kdyby něco

Ikona diskutujiciho Katrin1011 2010-09-06 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No s tím, že to je hoax, tak já jsem podobný případy téměř viděla vim jak to probíhá a děje se to (v zahraničí i za bílého dne). Co je na západě, bude brzy tady takže asi tak. V čr jsem nic takového nezaznamenala, ale tady se pohybuju v jiný společnosti a musim chodit do práce, takže tím odpadá možnost něco takového vidět – při uspěchaném způsobu života. Ale jinak to je běžná praxe, starší děti 12-13 unášejí nalákáním do auta a mladší kolem 3 let nevim, ale malé blondýky a blonďáci jsou nejvíce žádaní.

Ikona diskutujiciho Will 2010-09-08 02:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podle mě (ať se to děje, nebo ne) takovéto zprávy vedou ke zbytečnému strachování se a stresu obecně. Fajn, i kdyby se to stalo dvaceti dětem v Česku, tak je to dvacet lidí z deseti milionů. Jakou máme pravděpodonost, že se to stane nám nebo někomu blízkému? Samozřejmě je důležité poučit děti, že cizí lidi nemusí být vůbec hodní, to je jasný. Ale co je důležitý, je strach, který takové zprávy vyvolávají. Ten je jednoznačně špatný. Ten k nám jenom přitahuje lidi, kteří nás chtějí okrást, přepadnout a tak dál, protože cítí, jak jsme bezbranní.

Ikona diskutujiciho Lucia 2010-10-15 02:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

.. blondínky a blondiakov, modré oči = CISTA RASA – Hitler. ich DNA je veľmi vhodná pre rituály. Nič nie je náhoda! Ani to, že sa o tom verejne nehovorí v médiách! Asi niekto chce aby ľudia o tom čo sa skutočne deje NEVEDELI!!! Za komunizmu bolo dieťa chránené. Keby sa mu niečo stalo, tak by rodičia išli sedieť a dnes?! Aspoň nejakú výhodu mal tento systém.  

Ikona diskutujiciho Zuza 2013-12-02 12:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak mě tohle opravdu nepřipadá,jako blbost,protože v české republice se ztratí jedno dítě denně a nějakým způsobem je unáší.A tam kde je velký počet lidí bych řekla,že je to pro ně nejjednodušší.A jinak před měsícem byl můj manžel u bratránka a byl tam muž,který má bratra a ten má ženu(jsou jinak ze sousední vesnice a znám tam pár lidí,kteří to potvrdili).Byli na Slovensku na nějacích obrovských trzích a ta žena si vzpomněla,že ještě něco chtěla koupit tak tam šla sama že na ni její muž počká. Nakonec když se po třičvrtě hodině nevracela tak ji šel hledat a vietnamec mu řekl,že zavírají a že tam nemá co dělat.Tak zavolal policajty,kteří naběhli se psama a našli ji v bedně s oholenou hlavou(tak jsem zjistila,že je to opravdu pravda),svázaná,sfetovaná a nachystaná na rozprodání orgánů(to se dozvěděl od policajtů,protože to není samozřejmě první případ) ;-) a jinak jak můžete vlastně vědět s těmi dětmi z Ikei co s nimi chtěli udělat?nemuseli je zrovna chtít unést.Chtěli prodat třeba vlasy a zároveň je převlékli do opačného pohlaví,kvůli třeba nějakým mindrákům z dětství.Anebo oholili hlavu(aby zužitkovali každou část člověka pokud by šli taky na ty orgány.Protože na vlasech a ještě k tomu tak kvalitních jako jsou dětské se dá vydělat slušný peníz)ale zjistili,že nemůžou utéct díky pohotovostí rodičů a tak je nechali na záchodech.To opravdu nikdo z nás nemůže vědět,co za tím je a vše je spekulace.Já věřím,že se takové věci dnes a denně stávají,ale mluví se jen o některých..;-)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek