II. / Psychika a její vliv na zdraví

22.9.2009 v Zdravověda 0

— ZPĚT na začátek tohoto článku —

Nemoc dostanete takovou, jaká symbolicky odpovídá druhu problému. Není to žádné velké tajemství, dokonce existují knihy, které vám mohu napovědět, pokud vás něco trápí.

Například ,,NEMOC JAKO SYMBOL” od Rüdiger Dahlke.

Je to výborná kniha. Například mi díky ní konečně došlo, proč tak často škytám.

Není to normální škytavka, ale občas jednou škytnu a pak nic. Někdy je to častější, jindy obden. Vždycky jsem říkala ,,Á? Někdo na mě myslí.” – Podlé této knihy jsou to v podstatě zadržované emoce. – Buďme k sobě sebekritičtí… jo, má pravdu.

A to může být pro vás další důvod, proč se snažit zůstat za každou cenu v klidu, roztřídit si situace na důležité a kraviny. Kraviny neřešit, důležité řešit. Většina z nás kraviny řeší, zbytečně a pak jsou z toho zbytečné nemoci.

Nebo řeší důležité věci tak, že je vlastně neřeší. Přijdou se politovat, postěžovat, všichni řeknou ,,Jo, šeš chudák, je to hrozný.” – A když někdo příjde s řešením, okamžitě ho ,,pan chudák” zamítne, že to nejde a tamto nejde a přitom každý problém má řešení, když člověk chce a není línej přemýšlet.

Bohužel spousta lidí na tom že je nemocný těží a snažit se vyléčit se mu prostě nechce. Být nemocný a jen o tom vyprávět, jaký jsem chudáček to umí každý. To je lehké. Ale začít se sebou něco dělat, to už není jen tak. A takových je mnoho.

Spousty problémů a nemocí si způsobujeme my sami, protože v sobě špatně zpracováváme emoce, řešíme zbytečnosti, nerozumíme sami sobě a neumíme se odnaučit některým návykům, které nám dělají potíže.

Pokud jste nemocní, nikdy to nehažte na okolí, i kdyby na tom skutečně mělo podíl. Pokud vám někdo ubližuje a vy z toho máte depky a jste nemocní, neříkejte, že ,,To on za to může”, ale uvědomte si, že asi máte na sobě ještě zapracovat, protože nejste schopni se přes svůj problém přenést, vnitřně si ho vyřešit a přijmout ho, nebo ho vyřešit radikálně. – Odejít.

Kraviny se řeší tak, že je nebudete řešit a velké problémy se řeší pořádně. Před těma se nemají zavírat oči.

V jedné knize jsem četla kdysi dávno velice zajímavý text, kde se píše, že bychom v podstatě měli každou nemoc přijmout a poděkovat za ni, protože je to možnost, jak se něco přiučit. Jsem nemocný, to znamená, že něco dělám špatně. A moje nemoc mi to říká a dokonce symbolicky odpovídá problému, který mám. Nemoc je v podstatě možnost sám sebe zdokonalit a opravit na sobě to, v čem děláme chyby.

Ani já nejsem taková, že bych před spaním sepnula ruce a řekla upřímně: ,,Díky vesmíre, že mám rakovinu a lepru a že jsem malomocná (nebo já už nevím co), ale rozhodně je pravda, že díky nemoci si člověk leccos uvědomí.

Musí ale být k sobě kritický. Buďte na sebe hodní, ale spravedliví a objektivní. Když zjistíte, že vaše nemoc je z toho že jste sobečtí, neházejte to hned za hlavu a upřímně se nad sebou zamyslete, přijměte to a začněte to řešit. Uvědomte si některé důležité věci, které vám řeknou, že být sobec je kravina a že se to stejně z pohledu vesmíru nevyplatí. Pokud si to UVĚDOMÍTE, přestanete sami od sebe mít potřebu gabat jako křečet. Pokud si to neuvědomíte, budete pořád sobečtí a budete se násilím nutit takoví nebýt. Pokud se ale snažíte léčit bez uvědomění, povede to k dalším nemocem.

Pokud se chováte proti své přirozenosti, zadržujete v sobě energie, mučíte sami sebe a to vede k dalším nemocem. Začnete být na sebe naštvaní, že jste úplně blbí, že jste nikam nepokročili, naopak toho máte ještě víc a dostanete další nemoci, protože se nebudete mít rádi.

První si uvědomujte. Učte se. Sedněte si v klidu a přemýšlejte nad tím, proč jste nebo nejste takoví, nebo makoví, co vám to bere a co vám to dává. Jen vy sami můžete nejlépe vědět, jak se vyléčit. Ale k tomu je potřeba nebýt líný přemýšlet. Na vše existuje odpověď a řešení. Jen musíte chtít hledat. Hledejte hlavně sami v sobě.

Nenadávejte si, dopřejte si hodně sebelásky a nebuďte líní přemýšlet nad svými problémy, nebojte se začít řešit své problémy. Pokud vám to jedním způsobem nepůjde, zkuste jinou cestu.

Hlavně hledejte příčinu a řešení u sebe, ne u druhých. Na nikoho se neupínat, nezakládat své štěstí a svůj život na svém okolí, ale sami na sobě.

Pamatujte si, všechny nemoci si způsobujeme jen my sami a jen my sami si je umíme také vyléčit.

Viděla jsem před pár lety dojemný příběh jedné ženy, které doktor zjistil rakovinu prsu. Měla veliký nádor a bylo jí řečeno, že za chvilku už tu nebude.

Ona tomu ale nevěřila, protože se také někde dozvěděla, že zdravá duše má zdravé tělo. Několik měsíců nešla do práce, byla doma s manželem a s dětmi. Chodili na výlety a hodně seděli u komedií u televize.

Podstoupila v podstatě léčbu smíchem a dobrou náladou.

Nikdy se u nich nerozebírala její nemoc. Nikdo o ní nemluvil, nikdo na ni nemyslel, nikomu mimo rodinu se o tom neříkalo, takže se k ní ani známí nechovali jako k nemocnému člověku. Nic nevěděli. Tato paní měla oporu ve své rodině, která ji vždy za každou cenu udržovala ve skvělé náladě.

Když se po čase do nemocnice vrátila, doktor nejenže kvílel, jakože není zelená a pohublá, nebo mrtvá, ale ona si v klídku ještě dvě tři kila přibrala a její rakovina byla pryč.

To se stalo mimo jiné v Americe.

Podle druhu jejího onemocnění měla pravděpodobně matku, která jí dělala v životě velké problémy a ona se tím trápila. Rakovina prsu je konflikt matka – dcera.

To že odřízli tu paní od své matky, o tom už se v televizi nezmínili, ale symbolika nemocí mluví jasně.

To jen takové doplnění. To byla paní s fištrónem jak se patří.

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek