IV. / Jak pracovat s energiemi / Další cvičení, rizika při léčbě lidí

5.8.2009 v Energie 0

Posílání energií jiným

Když se někdo dozví, že umíte něco s energiemi, chce hned důkazy. Chce například posílat energii na dálku. Párkrát jsem to sice také v začátcích udělala, ale posílání energií na dálku k někomu úplně cizímu ze zkušeností výslovně nedoporučuji. Je to nebezpečné a nikdy se to nevyplatí.

Používejte schopnosti uvědoměle a opatrně, ne bez rozmyslu. Nejvíce buďte opatrní právě u lidí. Neposílejte energii někam, když nevíte, co to udělá, nebo neznáte dobře dotyčného člověka. Mnohem lepší je naučit jiné, jak si mohou energeticky pomoci sami od sebe, než jim posílat energii. Tím nevzniká zbytečná závislost na druhých a navíc je to bezpečné.

Pokud tedy od vás někdo žádá ,,důkazy”, nebo žádá ať mu pošlete energii ,,když to tedy tak moc umíte”, odkažte ho na příslušné návody, ze kterých jste se to sami naučili. Pokud chce někdo energii nebo důkaz, ať si je odpracuje a zajistí sám.

Pamatujte si, že cizí problémy posíláním energie nikdy nevyřešíte.

A zarytého skeptika nikdy nepřesvědčíte.

Pokračujte tedy zatím dalším nácvikem v terénu:

ENERGETIZUJTE ZEMI

Můžete se napojit na vesmírný kanál energií, přes který lze posílat energii do čehokoliv. Nejlepší je cvičit posílání energií na přírodě. Najít si nějaké místečko, kde cítíte, že by to potřebovalo zenergetizovat, napojit se na kanál, položit ruce na zem, dlaněmi do hlíny. A představujte si, jak bílá záře prochází skrze vás do země.

Pokud si nejste jistí správností provedení, před posíláním energie si zkontrolujte, jestli cítíte pruživý balonek, když k sobě přiblížíte ruce. – Nejlepší je vyciťování energie se zavřenýma očima. Jakmile je otevřete, vaše vnímání se velice ztlumí, nebo úplně vypne. – Energii nabírejte a vyciťujte se zavřenýma očima, kdy máte menší kontakt s okolím.

Jedno skvělé cvičení je lehnout si břichem přímo na zem.

Pod sebou můžete mít deku, ale ne nic plastového, kovového a už vůbec ne beton, který energii země úplně odstiňuje.

Pokud chcete co nejsilnější prožitek, nepoužívejte ani deku, jděte ven kde bude hezká tráva a než si na zemi lehnete, ujistěte se, že ležíte s holým břichem.

Tam kde máme pupík se nachází velmi významné energetické centrum, přes které se dá z člověka velmi rychle vysát veškerá destruktivní energie (když víte jak) umí to i Země. Toto cvičení je velmi vhodné také na uzemnění a znovuspojení s Gaiou, Matkou a Bohyní Země, která nás živí.

(Postup funguje i když si lehnete na záda, ale výsledek je mnohem slabší.)

Lehněte si holým břichem, dlaně a jedno ucho položte přímo na zem, jakobyste se snažili ji slyšet.

Poté si uvědomte své tělo, svoji energii a vše co máte poslete přímo do země. Představujte si, jak celé vaše vědomí, veškerá vaše energie, celá vaše duše i existence vstupují do země a stávají se jedním. Dejte jí všechnu energii, kterou budete moci. Spojte se vědomě se Zemí.

Ucítíte obrovský příjem energie a velice se zharmonizujete. Toto cvičení je absolutně bezpečné a lze ho provádět i nenápadně za přítomnosti jiných lidí (pokud vás neruší a nemluví na vás), i když například ležíte venku v létě a opalujete se u vody.

Může se vám velmi snadno stát, že během procesu ucítíte, jak k vám Gaia Matka promlouvá, jak se vám snaží něco předat. – Vše přijměte s důvěrou a láskou. Země je naše největší živitelka a Matka, z její duše a z jejího nitra vychází ohromná láska. Možná budete chtít plakat, když si uvědomíte, kolik zla lidstvo napáchalo a Zem nás stále tolik miluje… Vše nechte volně plout, jak ucítíte. Patří to k uzemnění a vnitřní očistě.

OČISTA OKOLÍ

Můžete zkoušet posílat energii i do větších ploch, toto však vyžaduje obrovskou dávku soustředění.

Postup spočívá ve výstupu na vhodné vyvýšené místo, odkud budete mít dobrý výhled na okolí. Vybírejte si pečlivě místo, které budete chtít očistit. Město vás většinou vyčerpá, příroda potěší a dobije.

Když budete mít vybráno místo, uveďte se do povzneseného stavu vědomí. Vypusťte z hlavy všechny rušivé nebo destruktivní myšlenky. (Při práci v terénu často velmi pomůže i vhodná hudba do sluchátek. Nebojte se využívat této pomůcky i venku.)

Poté vizualizujte, jak se otevírá nebe nad místem, které chcete čistit. Stáhněte z nebe obrovskou bílou nebo stříbřitou ,,deku” energií. Vypadá to jako lana, která se táhnout z nebe na zem. Stáhněte jich co nejvíce a co nejhustěji do půjde. Tuto energii do místa vložte a nechte působit.

Na místo se neustále dívejte, neuhýbejte pohledem. (Vizualizace a očista při otevřených očích je náročná, lepší pro pokročilé a dobře soustředěné)

Pokud si na to troufnete, můžete pokračovat druhou fází a to je zmíněná očista. (Pokud netroufnete, zůstaňte pouze u posílání světla.)

Vyzualizujte černé útvary (vlákna, shluky, kouř), jak postupně vystupuje ven z místa se kterým pracujete. Pokud čistíte město, černoty půjde hodně. V tuto chvíli už nepracujete s vizualizací, většinou je vám obraz dodán a vy přímo můžete vidět, kolik toho vychází ven. Tuto černotu nesmíte spojit se sebou, buďte pouze prostředníkem při procesu.

Vyzvedněte ji a pošlete zpět do nebe, odkud jste původně stahovali bílou záři. Proste konstruktivní sílu Vesmíru, aby místu požehnala a aby všechnu temnou energii transformovala zpět na univerzální bílou, čistou.

Dále můžete provést jakékoliv dalš modlitby na lidi/zvířata/místo které čistíte.

Toto cvičení je velmi vhodné, pokud například bydlíte v místě, kde se necítíte dobře. Můžete takto na dálku čistit celé město a poté když jím půjdete, na vlastní kůži pocítte, jak se energie zlepšila.

V žádném případě při tomto cvičení nepoužívejte svoji vlastní energii a co stahujete nebo vytahujete, nespojujte se sebou. Celé to probíhá na dálku.

Energii a její účinky můžete upravovat

Bílá barva je univerzální, tu použijte na cokoliv. Pokud barvám rozumíte, můžete se pokoušet energii pomocí barev lépe nasměrovat na ten či onen účel.

Energie vždy slyší vaši mysl a ví, co se po ní chce. Někdy proto změní barvu i sama od sebe, to uvidíte, pokud se postupně během vizualizace naučíte obrazy nejen vysílat, ale také zpětně přijímat. Díky tomu uvidíte, co se přesně děje při vaší práci s energií. Přijímání obrazů většinou přichází spontánně, nelze to uměle vyvolat.

Pro začátek je dobré vědět:

– Zelená energie léčí.

– Světle modrá uklidňuje, tiší bolestivé vzpomínky, ukonejší. Často ji posílají andělé, když je vám duševně úzko a prosíte o pomoc a podporu.

– Zlatá energie chrání, ale často i přichází z Vesmíru, když je vám konstruktivní silou Vesmíru a anděly požehnáno. Když žehnáte, můžete také používat zlatou.

Abychom se vrátili zpět k tématu kapitoly a k lidem:

Osobně svoji ani vesmírnou energii nepoužívám na léčení. Potíž je v tom, že pokud začnete léčit nějakého člověka, jeho nemoc do sebe natáhnete spolu s jeho problémy.
POKUD BUDETE ŘEŠIT ZA JINÉ LIDI JEJICH PROBLÉMY, PŘETÁHNETE SI TO VŠECHNO NA SEBE VČETNĚ NEMOCÍ
.

Pokud chcete léčit lidi, začněte je léčit slovem a vědomostmi. – Pokud vás někdo poprosí o léčení, dejte mu návody a rady, jak si pomoci. Nedávejte mu svoji energii, neléčte ho. Je to totiž krátkozraké ,,řešení” a pacient po chvíli bude tam, kde byl předtím. Každý si musí své problémy a nemoci vyřešit sám, nikdo druhý to za něj udělat nemůže. Pomoc zvnějšku bez toho aby se vyřešila primární příčina, je zbytečná.

Například: Pokusíte se v dobré víře léčit něčí rakovinu.

Klientovi bude slastně, protože energii saje saje a saje, co jen může. Až do této doby měl veliký deficit. – Vaše léčení bude mít účinek možná pár dnů kdy se klientovi uleví, ale potom jeho účinky vyprchají. Například rakovina prsu je zapříčiněna konfliktem matka – dcera a naopak. Pokud je někdo takto nemocný, musí první řešit problémy ve své rodině, protože tam leží primární problém a příčina. Léčit nemocného člověka, který má nemoc díky svojí duši je zbytečné, dokud si dotyčný sám své problémy nevyřeší. Můžete mu dobře poradit, ale je opravdu zbytečné ho léčit. Pokud neumíte pomoci nemocnému radou, pošlete ho za někým, o kom jste přesvědčeni, že to zvládne.

Jsou i situace, u kterých lze udělat výjimku

Tou jsou například zvířata. Mnoho zvířat onemocní, protože jejich páníček je nemocný (Přetáhnou do sebe jeho energii. To samé se děje vám, pokud pracujete s nemocnými.). Zvířata jsou tak úžasná, že z lidí sají destrukci a tím jim pomáhají. Bohužel na to ale doplácí.

Zůstaneme u stejného příkladu: Když máte rakovinu, vašemu zvířeti se udělají také nádory. Když jste nešťastní, umírají vám květiny.

Zvířata je obecně bezpečnější léčit, protože nesají přebytečnou energii, naopak ji vracejí zpět.

Samozřejmě, že pokud se rozhodnete energeticky léčit i člověka za každých okolností, nikdo vám v tom nemůže bránit. Je to vaše svobodné rozhodnutí, které musí každý respektovat. Počítejte ale s důsledky a destruktivním dopadem na vaši osobu, protože nemoc a problém který u někoho druhého řešíte, přechází i na vás.

Přesný návod na léčení rukama nepopíšu, protože jak jsem řekla, nepodporuji to, je to potenciálně nebezpečné.

Pokud jste se přesto rozhodli použít energii k léčení, OKAMŽITĚ PO ÚKONU SI NĚKOLIK MINUT MYJTE OBĚ RUCE POD LEDOVOU TEKOUCÍ VODOU. Ta z vás vytáhne velkou část destruktivních energií, které jste chtě nechtě při práci natáhli do sebe.

POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU TADY – V. / Jak pracovat s energiemi / Využití na vlastní obranu 1.

(článek vyšel v původní verzi 5.srpna 2009. Naposledy upraven 10.června 2015)

Kam dál:

• Kontakt: [email protected]

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

http://www.kramky.cz/alue/

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek