,,Já” v rámci členění lidské bytosti (graf podle Marko Pogačnika)

30.6.2012 v Spiritualita 0

Po minulém grafu ,,Úrovně rozvinutí elementárních bytostí“, můžeme pokračovat dalším zajímavým grafem, tentokrát zaměřeným na ,,Já”.

Co je to vlastně ,,Já”? – Zná někdo konkrétní odpověď? – Dobrá odpověď by v tomto případě asi byla: ,,To je podle toho, jaké ,,Já” máme na mysli.”

Není totiž pouze to ,,Já”, které vnímáme v běžném životě, ale máme jich více. Marko Pogačnik si tuto skutečnost dobře uvědomuje a velmi trefně zachytil koexistenci různých ,,Já” v člověku do zajímavého obrázku, který jsem vám přemalovala do počítače a na který se teď můžete podívat. Jak už jsem psala v článku, na který odkazuji výše, Marko přišel i na další složku lidské bytosti, na tzv. ,,elementární Já”, které zařadil do obrázku minulého, i do toho dnešního.

Hurá na graf:


Vyšší ,,Já” určitě všichni znáte. Je to právě to ,,Já”, které nám radí, když ztišíme vědomou mysl a zaposloucháme se sami do sebe. Někdo to označuje jako hlas srdce, někdo tomu říká intuice. Vlevo nahoře je uvedeno ,,Vyšší Já”, pravo nahoře stejnou barovu pak jeho funkce v lidské bytosti.

Stejně funguje celá tabulka. Vlevo najdete složku ,,Já”, vpravo jeho funkci. Vidím to tak, že je dosti praktické mít tabulku alespoň trošičku v paměti, protože se velmi často setkávám s neuvěřitelným gulášem pojmů, ve kterém si málokdo umí udělat pořádek. Z toho důvodu jsou nákresy odborníka velice praktické.

Tabulka je velmi jednoduchá, takže není třeba vypisovat k ní slohy textu navíc. Jen bych ještě dodala, že to co Marko označil za ,,Vnější Já”, je vlastně to naše ego, vědomé ,,Já” a všimněte si, jak trefně ho v druhé polovině tabulky charakterizoval.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Nehmotný svět” – ZDE

Další obrázky na téma Fantazie – ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

Otevřít seriál Zákony Vesmíru

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek