Jak by vypadal svět, kdyby všichni lidé mysleli jako já? (1. díl)

11.9.2013 v Poselství 53

1. díl

Položili jste si někdy někdo otázku, co komu neustále na mě tak moc vadí? Proč se na mě nasazují placení trollové, proč jsem terčem lživých nařčení, proč existuje skupina lidí, která o mě publikuje lživé články, snaží se mi dostat pod kůži a odrovnat mě jak psychicky, tak profesně?
Není to proto, že bych někomu ublížila. Ani v tomto případě neplatí, že pravda je uprostřed, protože když si někdo vycucá nějakou pomluvu z prstu, nelze tam hledat ,,prostřední pravdu“.
Proč mi to tedy dělají?

Důvod je prostý: Způsob myšlení, který zde prezentuji.
Umíte si představit, jak by vypadal svět, kdyby všichni lidé najednou mysleli jako já? Během několika měsíců až let, bychom všichni žili ve zcela nové realitě a tato změna by byla naprosto nenásilná, bez jakýchkoliv vzpour, protestů, bez násilí, bez zabíjení. Pouze by stačilo, aby lidé byli uvědomělí a domýšleli do důsledků své životy a své činy.

Na světě je zmar a chaos jenom proto, že se už dnes nedomluví dva lidé, natož pak dva národy. Kdyby se však sjednotily vzorce myšlení u všech lidí, okamžitě by lidé táhli za jeden provaz a nastal by pořádek. – Nevěříte?

Zkuste se na chvíli zastavit a vše co napíšu, si představujte v živých obrazech. Zkuste si to procítit… Jak by se vám líbil svět, který popisuji? Nebylo by to to nejlepší, co vás kdy v životě potkalo?

Kdyby všichni lidé na světě mysleli jako já, prakticky by z nás byli rázem vegetariáni. Nedokážu zabít zvíře. Maso jím jen proto, že jsem tak byla vychovaná. Ale pokud by platilo, že mohu jíst jen to co si sama seženu či ulovím, vypadalo by to jinak.
Možná by se dojedly během několika dnů zásoby, ale potom co? – Podívejte se na ty kravičky, prasátka, chudinky… Masná výroba jako taková, by skončila. Neexistovali by řezníci, protože by nikdo neměl na to, aby podřezal a naporcoval jedinou krávu.
Chlapi by bezradně stáli v řadě před krávou, přehazovali si sekeru. ,,Ty to udělej.“ – ,,Ne ty, ty ji kuchni. Máš větší sílu.“ – ,,Ne, já to nedám… Radši ty.“ – ,,Děláš si srandu? Já nemůžu vidět krev, dělá se mi z ní zle.“
Kráva by se jim mezitím vysmála do obličeje a šla na procházku po okolí.


Kolik problémů by se tím vyřešilo? Hodně. Abychom uživili dobytek, který potom porážíme a jíme, musíme ho nakrmit. Když nebudeme chovat dobytek, nemusíme pro něj shánět jídlo, tím pádem pole, na kterých jídlo roste, budou určena přímo lidem. Tím se ušetří práce, peníze, již nebude třeba GMO, ani jiné metody na popohánění výnosu, protože planeta nás uživí v pohodě, už nebude muset produkovat jídlo navíc pro náš dobytek.
Vegetariáni by slavili triumf. A zcela nenásilně. Jen by stačilo, aby všichni lidé mysleli jako já.
GMO by také nebylo. Nikdo by ho nesázel, nikdo by ho nekupoval, nikdo by ho ani nejedl.

Kdyby všichni lidé mysleli jako já, skončí velmi mnoho (i tradičních) profesí. Například nikdo by nešel k volbám, všichni by prohlásili politiku za zbytečnou a politici sami by to už nemohli dělat, protože by neměli svědomí lhát na veřejnosti, podvádět, brát úplatky a žít podle schématu, který jim nadiktuje vládnoucí elita. Už by nechtěli být loutky tohoto systému, chtěli by si žít po svém a být užiteční. Vláda by zkrátka nebyla, protože by nebyli podvodníci a lháři, co by v ní účinkovali.
Všem by přišla totálně zbytečná a postavená na hlavu, takže by zanikla sama o sobě, s naprostou samozřejmostí a nikdo by se nad tím ani nepozastavil.

Kdyby byli všichni lidé jako já, ze dne na den skončí armáda, vojáci, zničí se všechny zbraně. Na co sakra se pořád budeme zabíjet? Nejsme přece opice. Všechno se rozmontuje a zlikviduje. Už nebudou žádné války…
A nebude ani kriminalita. Protože proč by někdo někomu ubližoval, proč by kradl? Když jsem v loji, poprosím o pomoc a vždy mi někdo pomůže, protože všichni budeme mít dobré srdce s potřebou být prospěšný.
Navíc tohle bude jenom začátek a v loji semtam někdo bude jen do té doby, než systém úplně padne. Potom však zcela zmizí důvody, proč by někdo kradl, nebo ubližoval. Čtěte dál…

Kdyby všichni lidé byli jako já, uvolní se lidem utajované technologie. Každá domácnost dostane zdarma generátor, aby byla energeticky samostatná. Nikoho nebude zajímat, kdo to zaplatí. Všichni všem materiál a práci poskytnou zdarma, protože všichni si budou z hloubi své duše přát to samé. Budou se chtít osvobodit ze svého otroctví a nastolit zlatý věk lidstva. Osobní prospěch a peníze, už je nebudou vůbec zajímat. Tím krachnou a skončí veškeré elektrárny, protože jejich dodávky proudu už nebude nikdo potřebovat.
Ty hnusné větrné elektrárny, které hyzdí krajinu a každý den povraždí hromadu ptáků, se zruší. Zruší se i solární panely, zastavená pole solárními panely. – Lidé na to hned vlítnou, nikdo to tam nebude chtít.

Patenty se dají ven okamžitě, protože nikdo už nebude mít zájem je zadržovat. Nebude k tomu žádný rozumný důvod. Vládnoucí elity ztratí sílu, nikdo je nebude poslouchat, i kdyby ony samy nedošly k uvědomění a nezačaly kopat za lidi a ne proti nim.
Když moc, kontrola a peníze nebudou pro lidi důležité, nebude důvod, proč lidi omezovat, svazovat a kontrolovat. K rychlému odtajnění využijeme masmédia, v době kdy bude systém pomalu padat. Za čas už ani ta nebudou třeba, ale k tomu se dostanu.

S uvolněním tajných patentů se změní vše. Lidé už nebudou mít auta, která jsou neekologická a ničí přírodu. První by se uvolnil patent na pohon vodou, tedy by stačilo jen všechna auta předělat a upravit. Později by se lidem poskytla technologie UFO, až by si trošku zvykli. Všechno okamžitě naráz by byl velký šok, lepší postupně… Už žádné, že si UFO může udělat jenom americká armáda. Dá se to lidem…
Tím už nebudou potřeba silnice. Můžeme je zrušit. Nebudeme muset těžit ropu, vyrábět a dodávat benzín, protože nic z toho už nebudeme potřebovat. UFO na svůj pohon využívá vakuum. Ropný průmysl díky tomu zkrachuje. A nikomu to nebude vadit.

Kdyby všichni lidé byli jako já, odkryjí se přísně tajná data, která v současné době nesmí na povrch světa, protože lidé nejsou dostatečně uvědomělí. Kdyby však byli, nebyl by to problém, nic by již nebylo třeba skrývat. Tak by lidé dostali zpět svůj plný potenciál a mohli by naplno využívat schopností svého mozku, které jsou vskutku neomezené.

Mohly by se kompletně zrušit peníze, protože pokud bude člověk mít možnost využívat plný potenciál svého mozku, nemusí už nic nakupovat, protože si vše zhmotní a zajistí sám. Může si zhmotnit jídlo, nebo plynuje přejít na breathariánství.
Když nemusíme platit energie a nepotřebujeme si kupovat jídlo, nepotřebujeme skoro vůbec žádné peníze, jsme samostatní a nezávislí.
Oblečení si zhmotníme a boty nebudou moc potřeba, v teplých dnech se naučíme chodit bosky (kvůli nošení bot jsme všichni tak nemocní), akorát na zimu se něčím přihřejeme, to však nebude problém.

Vytápění našich domovů zvládne již zmíněný generátor na principu perpetuum mobile. Těchto patentů už bylo jenom v Americe zabaveno a zlikvidováno několik set, což teprve po celém světě… Vybereme ty nejlepší a nejvíce výkonné, ale stejně všechny většinou fungují na stejném principu, takže výběr nebude těžký.

Věci jako zdravotní a sociální pojištění přestanou dávat smysl, protože proč by je někdo platil? Stejně jsou všechny pojišťovny podvodné, takže by se ani nenašel nikdo, kdo by byl ochoten v nich pracovat. Tím odpadá povinnost něco platit, včetně daní. Kdo by ty daně vybíral, když budou všichni myslet jako já?
K čemu sociální, když důchod ani dávky nikdo najednou nebude potřebovat? Z peněz se stanou papírky, vhodné maximálně na toaletní potřebu.

Skončí chemtraily. Nikdo už nebude ochoten to dělat. Zastaví se výroba, letadla na sprejování se rozmontují a zničí.

Skončí mobily, mobilní společnosti a operátoři okamžitě krachnou. Nikdo už nebude chtít mít prsty v zabíjení, kontrole a skryté špionáži civilistů. Žádný civilista už nebude ochoten si způsobovat telefonováním rakovinu, poškozovat si mozek. Nikdo už nebude mít zájem si zničit kvůli mobilu zrak a sluch.
Mobily skončí v odpadních koších. Zařízení na komunikaci, která neubližují lidem, jsou zahrabaná v hromadě neschválených zabavených patentů. Stačí do nich hrábnout a v případě potřeby zavést něco nového s ohledem na životní prostředí a lidské zdraví.
Tím skončí i vykořisťování Afriky a podvodné rubání kasiteritu a koltanu, kvůli kterému je tam pořád uměle udržovaná válka, lidé otročí a umírají. Kvůli surovinám na výrobu debilních mobilů, které stejně opět jen zabíjí lidi.

Představte si svět, ve kterém by tohle všechno bylo. Můžete se kamkoliv dostavit pomocí auta na vodu (v omezenou dobu, pak už ne), UFO, nebo jednoduše teleportací, pokud byste to měli dobře nacvičené a zvládnuté.
Když dostanete hlad, vizualizujete si jídlo a dostanete ho, aniž byste kvůli tomu museli zabíjet. Nebo si sednete ven, zaměříte se na slunce, budete se do něj dívat a to vás zasytí.
Nemusíte platit žádné pojištění, ani daně.

Nemusíte chodit do práce. Pracovat bude jen ten, kdo bude chtít pracovat, ale nedostane za to nic než úctu a vděk druhých lidí, protože nebudou existovat peníze. Bude vlastně pracovat jen pro vlastní potěchu. Díky tomu každý umělec může dělat to co ho baví a nemusí se ohlížet na nic.
Nikdo nebude nutně potřebovat, aby kdokoliv pracoval, protože každý člověk na planetě zemi bude samostatná jednotka, která si všechno důležité zajistí sama. Práce bude něco bohulibého navíc, co bude zušlechťovat a těšit, ale co není nezbytně nutné. Odpadnou však práce nudné, hloupé. Zde se nejvíce rozjedou lidé s uměleckým nadáním, případně lidé s touhou sloužit druhým a dělat jim radost.
Umění, řemesla a učitelé totiž stále budou mít smysl.

Školy, v podobě jaké je známe, skončí. Rodiče budou své děti učit doma, protože nebudou muset chodit do práce, čili na své potomky budou mít čas. Případně děti samy budou moct dobrovolně navštěvovat skupiny, kde bude zaveden alternativní postup výuky s individuálním přístupem. Škola nebude automat, ale zájmový klub, kde si učitel vybere pár žáků a oni si vyberou jeho. Každý se bude učit to co má rád a pro co má nadání, nic z donucení.
Číst, psát a základní počty se každé dítě naučí skoro samo za pochodu (od rodičů a vypozorováním), to ostatní se naučí vlastní přirozenou touhou znát a vědět, která nebude potlačována ani zadupávána konzumem, materialismem, či skepticismem starého systému.
Děti mají od přírody danou touhu se učit, ale současná škola jim tuto touhu bere svými předpotopními a absolutně nevhodnými donucovacími metodami povinné školní docházky, kde jim vnucuje své nesmysly a bláboly prostřednictvím znuděných učitelů, které tahle výuka také nebaví, ale stejně v ní otročí, aby měli co jíst.

Učitelé v nových zájmových kroužcích nebudou placeni. Vždy se najde mnoho starších lidí, kteří budou chtít své vědomosti předat dětem.
Pokud děti budou moct chodit do školy zcela dobrovolně, aniž by je někdo známkoval, omezoval a peskoval, budou tuto školu milovat a budou se do ní těšit. Taktéž učitelé budou učit děti s radostí, protože jim nikdo nebude šlapat za krk.
Alternativní postupy výuky už jsou dávno vymyšlené a perfektně fungují, zde nejsou žádné překážky a je na to i mnoho odborníků, co už to mají odzkoušeno, bohužel zatím hlavně v zahraničí. V tomto systému nedostáváme možnost, ale kdyby všichni byli dostatečně uvědomělí, nikdo už do klasické školy své dítě nepošle a všichni se budou dožadovat alternativních postupů… A nebude hrozit postih za neposlání dítěte do školy, protože všichni budou chápat, že moderní škola je předpotopní nesmysl.
Vykašlou se na ni všichni kolektivně a systém nebude mít žádné páky, jak nás do škol zase nahnal.

Nebudeme potřebovat policii, ani na silniční piráty.
Navíc velmi brzy silnice stejně zaniknout a v dopravě antigravitačními stroji jako je UFO nejsou omezení. Tyto stroje jsou natolik inteligentní, že pokud je ze země nikdo vyloženě nesestřelí, nemají poruchy a nesrazí se.
Nikdo nebude krást, ani zabíjet. Ze všech lidí budou absolutní pacifisté. Lidé se mezi sebou nebudou bít, vlastně ani hádat… K čemu tedy policii?
Navíc by policajta už nikdo nedělal. Okrádat a buzerovat slušné lidi, už nebude mít nikdo zájem. Nikdo už nebude chtít dělat nesmyslné práce a dělat ze sebe idiota, jenom aby se někomu zalíbil, nebo vydělal velké peníze. Bude chtít být především sám sebou a mít svůj klid.

Skončí televize a televizní společnosti. Nikdo se nebude už na televizi chtít dívat, protože se všichni shodnou na tom, že je nesmyslná a lidem dělá z mozku omezenou krychli. Všichni budou chtít žít reálný život a ne zabíjet své drahocenné hodiny před bednou s barevnými fleky.
Tu dostanou možnost lidé s hereckým nadáním. Lidé se vrátí k hranému divadlu a zábavě na úrovni, která bude mít vtip. Když budou herci hrát pro svoji potěchu, budou hrát úžasně. A bez omezení času, prostoru, či financí.

Pokračování příště

Vy jste planeta Země

http://www.youtube.com/watch?v=DW26Twq26vI

Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Zamyšlení“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Dalibor Zástera 2013-09-11 03:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Milá Alue, Ty jsi trochu přeběhla dobu. Z 99% souhlasím s Tebou. Když jsem stavěl s dcerkou domečky pro trpaslíky či někoho jiného, věděla to, dnes jí je 18 a ví prd.Ty naše stavbičky různě po lese měly svůj smysl.Vše jí bylo jasné. A teď po těch školách, mám pocit, že ví úplný.

Ikona diskutujiciho Jarka 2013-09-11 08:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásné ráno Alue, jo tak v takovým světě žít to by bylo nádherné 🙂 Akorát bohužel je tady ještě tolik omezených mozků na tomto světě a lidí, kteří nemají zájem poznat pravdu,jsou pohodlní a jdou raději ve vyšlapaných kolejích a je jim to celkem jedno co se stane. Když někdy na takové téma dojde řeč, tak většina my řekne "to tak bylo je a bude s tím nic nenaděláš". Já osobně nechápu z čeho mají strach něco změnit. Já změnila hodně věcí v životě a jsem za to ráda. Asi proto, že jdu proti proudu a ne ze stádem.

Ikona diskutujiciho David 2013-09-11 08:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Cítím tam trochu Tvoje ego.

Ikona diskutujiciho mg 2013-09-11 09:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak to je krásna predstava.

Ikona diskutujiciho Rondir 2013-09-11 09:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Víte jak já bych si přál takovéto školy, kde bychom se učili starým pravdám a novým poznáním? Jupí, už se na to těším :D.

Ikona diskutujiciho diana 2013-09-11 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jak jsem to četla, ta jsem se až rozbrečela, jak je ta vize krásná. Tohle si já říkám často, proč lidi nejsou jako já, pak by odpadlo tolik problémů… Říkám si to stejně jako ty, ale neuměla bych to tak krásně zformulovat. Díky moc.

Ikona diskutujiciho Eruvië 2013-09-11 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kéž by podoba takového světa nastala ihned:) krásně napsané Alue:) mám otázečku, za jak dlouho myslíš, že to tu nastane? nebo zda vůbec… :/

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-09-11 10:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue, tleskám. Skvělý text. Bohužel je ale na světě ještě spousta lidí, kteří žijí trochu "mimo" a tomuto by nerozuměli. Soudím tak z vlastní zkušenosti. Ono by pro začátek stačilo, kdyby si lidé uvědomili vesmírné zákony (zejména zákon přitažlivosti) a hned by se jim žilo líp.

Ikona diskutujiciho martin 2013-09-11 10:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

o bože! Jémine! Páááni  :DD!!! To je ten nejkrásnější článek, co jsi kdy napsala! Tohle jsem prostě potřeboval přečíst ještě nikdy jsem se nedostal do stavu takového štěstí (tedy mám na mysli štěstí z toho, co jsem se kdy dozvěděl) :DD svět se musí změnit. Co nejdříve!

Ikona diskutujiciho kocour 2013-09-11 11:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je moc dobré, že jsi to napsala, alespoň si to spousta lidí, teď díky Tobě, dokáže také představit a tím pádem jsme tomu o kus blíž.Pevně věřím a zdravím.

Ikona diskutujiciho Sigil 2013-09-11 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doteď jsem netušil, že by na Zemi mohl žít dokonalý člověk. On žije dokonce i v této době.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-11 12:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Ale tohle je přece jenom zamyšlení. Mám právo se zamyslet a mít přání… a není to nic o svobodě druhých lidí, ani o ,,jediné pravdě" tak k tomu prosimvás nepřidávejte věci, které tam nejsou.

Ikona diskutujiciho Arriane 2013-09-11 12:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásná a doufám mže i velmi pravděpodobná vize budoucnosti. Akorát jeden menší zádrhel-nějakou dobu bude trvat, než se u lidí "obnoví" jejich schopnosti, než se je zase naučí používat. A mám silný pocit, že i kdyby k takovémuto převratu myšlení došlo už za mého života, popisované schopnosti (materializace, teleportace,…) by mohla mít v lepším případě generace příští, spíš až přespříští. Ale kdo si počká, ten se dočká:-).

Ikona diskutujiciho Likan 2013-09-11 12:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Kde je tam napsané, že si myslí, že tahle verze je ta pravá? ? Už v nadpisu se vyskytuje JAK BY, KDYBY tím pádem je jasné, že je to jenom úvaha. Tvoje reakce je naprosto typická pro většinu lidí, kteří něco takového nedokáží přijmout a začnou do toho vnášet jakoby diktaturu toho kdo to psal nebo říkal. Spíš se laskavě zamysli sám nad sebou a nad reakcemi, které prezentuješ vůči cizím nápadům a názorům. Tohle jaksi nekoresponduje s tím že: ,,Rád poznáváš názory cizích lidí včetně odlišných od tvých". Ba naopak rád si je upravuješ podle svého.

Ikona diskutujiciho Veronika 2013-09-11 14:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:Nemohu nereagovat. Kdybyste četl či se jinak zajímal, jak žijí vyspělé civilizace, tento článek by Vás nijak nepřekvapil. Mohu doporučit např. knihy p. Walshe nebo p.Barriose.

Ikona diskutujiciho Lenka 2013-09-11 14:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A naše mysl by se spojila…. A vytratilo by se to krásné, to originální,to jedinečné, to kreativní… To, co vytváří svět takovým, jaký je. Rozdíly, rozličnosti, kontrasty. Síla jinu a jangu by zkolabovala. Harmonie by byla narušena a cosi, co bylo ladné a něžné, by získalo jednu etiketu, jedno pravidlo… Jedno začarovaný kód tvého myšlení.

Ikona diskutujiciho Ananas 2013-09-11 14:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A lidé by nepotlačovali svou individualitu a jedinečnost, ale každý by byl sám sebou. A možná bychom se konečně dostali do páté dimenze. 🙂

Ikona diskutujiciho adeláč 2013-09-11 14:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavá úvaha, i když sice naprosto nereálná, z části ovšem hodně k zamyšlení a krásná.

Ikona diskutujiciho Blue 2013-09-11 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem rád, že konečně došlo na článek, na který jsem čekal. A ikdyž je to teprve první část, určitým způsobem mě překvapuje, že jsem podobný Alue ;-) A jsem zvědavý na další díly…teprve potom budu hodnotit. Děkuji za článek.

Ikona diskutujiciho Blue 2013-09-11 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Paradoxně zrovna v tomhle článku já to AlueEgo vůbec necítím. Přiznám se, že mám podobné představy jako Alue a i mně ta "reálná rovnice" moc nevycházela, takže jsem napjatý, jak to vyjde Alue, protože zatím je to jen první část článku. Tímpádem s hodnocením počkám až na konec. Ale jsem mile překvapen.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2013-09-11 15:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Úžasný článek 🙂 Přesně tak si představuju dokonalý svět i já, jen bych to neuměla tak krásně napsat. Nemůžu se dočkat až to tak bude. 🙂

Ikona diskutujiciho Blue 2013-09-11 15:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Ale tohle je jen první část článku ;-) Jak víš, co bude v další? :-)

Ikona diskutujiciho aralklovkyne 2013-09-11 15:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že lidé musejí dosáhnout úplného dna, aby se mohli odrazit a jít nahoru.

Ikona diskutujiciho Luz 2013-09-11 16:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mně se to velmi líbí a věřím, že to je možné. Docela povzbuzující je v tomto hlavně stránka inner-light.ning.com.

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-09-11 17:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem doufal, že přesně takový svět nastane 21. 12. 2012, a třeba se tak stalo, jenom se to ještě neprojevilo ve hmotě 🙂

Ikona diskutujiciho Eva 2013-09-11 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Domča 2013-09-11 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo tak asi takovouhle nějakou slohovku jsem napsala na střední škole na na téma něco jako: Můj svět, to už si přesně nepamatuju, ale co je důležitý, je to, že učitelka si vzala mou práci úplně stranou, skoro jako vždy, protože jsem byla jediná v tej tříde, pro ně asi s nálepkou "divná" jěště musím podotknout, že ta učitelka byla školní psycholožkou na tej škole no a tak vzala tu moji práci a před celou třídou se mě ptá: "Dominiko?ty jsi v nějaké sektě?????:-O" To mě jako úplně dostalo….pak se mě aspoň půl roku ptaly spolužáci ve třídě, jestli jsem nebo nejsem…No jo holt, když někomu něco nejde přes hlavu, příjde mu to neuvěřitelný, neuskuteřnitelný, něco novýho co nezná a co je tím pádem pro něj těžce stravitelný, tak si z toho udělá svůj obrázek, aby mu to mozek vůbec mohl vzít a někam uložit(zaškatulkovat).:/:D Nejlepší věta:  Z peněz se stanou papírky, vhodné maximálně na toaletní potřebu!:D:D:Dpřesně! Tyjo ted vzpomínám na to jak jsem ráda za to, že jsem chodila na Waldorfskou základku i když jsme teda měli učitele "úchyla", bylo to mnohem lepší než to co jsem si zažila jeden den na normální základce… Ta návšteva na tej škole ve mě tkví pořád, jen si na to vzpomenu a zvedne se mi žaludek…Nepochopím ty děti, teda chápu už jsou z nich stáda ovcí, ale i tak, jak to všechno co se tam v tej škole děje můžou dovolit na sobě provádět??? já i kdyby mě měli zabít za to kdybych tam nechodila, tak bych tam prostě ani nepáchla! Ten pohled se mi z hlavy nikdy nevymaže, jak tam všichni poslušně rozdělení seděli, až se strachem v srdci, ani necekli, připravený ze sebe dostat pohotově pomalu i duši jen aby se tomu podělanýmu učiteli zavděčili, přitom já bych mu leda tak flusla do ksichtu za to jeho chování….No prostě jeden velkej otřes, který mnou teda fakt otřásl. Nečekala jsem takovej šílenej rozdíl…Na to jsem fakt nebyla připravená a jsem ráda za to, že ani nebudu a moje děti už vůbec ne!Co je moc to, je moc…Naštestí pro mě přechod na střední nebyl, tak těžkej, jak nás učitele a ostatní dospelí strašili, protože jsem dost přizpůsobivá a naštestí to nevypadalo, tak jako na tej základce, to bych se jinak opravdu nepřizpůsobila.:D

Ikona diskutujiciho Rea.A 2013-09-11 17:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ono by stačilo prodchnout všechna srdce všech lidí láskou. Každý by měl svůj názor a svůj postoj, ale vedla by jej láska.

Ikona diskutujiciho martin 2013-09-11 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hmm, možná že by něco jako "televize" existovat mohlo, ale bylo by to v porovnání s dneškem nepředstavitelně zredukované a mělo by to převážně dokumentárně-poučný účel. Ono je to totiž v souvislosti s filmy- já moc do divadla nechodím, protože se mi to hraní zdá takové neupřímné; skoro strojené… Kolikrát se dva herci nenávidí a hrají spolu zamilovaný romantický pár. Není to ale útok proti tvému názoru, aluško 😉 je to pouze další názor :). Vím že u filmu se děje to samé… ale přecejenom, MOŽNÁ by mohlo něco jako film existovat.

Ikona diskutujiciho Fungus 2013-09-11 18:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, neber si to prosím útočně, ale první věc, kterou bych chtěl k zamyšlení vznést je, uživila by tolik lidí s tímto životním stylem naše planeta? Ty chemikálie a továrny, stejně jako silnice atd. se nevypaří, pořád tady budou smrdět.

Ikona diskutujiciho Farah 2013-09-11 18:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hhhhh, cekala jsem, kdy tam das neco s tim, ze uz nebude potreba debilni krychle, zvane TELEVIZE :D jo a zrovna dneska povidam na otazku babicky: A co duchod, az budes mit? JA: Asi ho mit ani nebudu 😛 kdovi, jestli se mi vubec bude do nej chtit, ja takovej zivel :D (oboustranny smich)

Ikona diskutujiciho mk 2013-09-11 18:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:: ten svět by byl nudný jen natolik, kolik kdo sám dovolí. nikdo tě přece nenutí sedět na zadku a koukat do zdi (jak to bývá v našich současných školách). ani tu nepadlo nic o čtení myšlenek nebo nemožnosti mít jiný názor. a proč myslíš, že bychom v takové společnosti měli vyhynout?

Ikona diskutujiciho Ivča 2013-09-11 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A jak bychom se naučili toleranci? Trpělivosti? Vděčnosti, že máme vědomí jaké máme? Dobročinnosti? A spoustu dalších vlastností?

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-09-11 20:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: „přitom já bych mu leda tak flusla do ksichtu“ To teda čest tvému egu :))

Ikona diskutujiciho BP 2013-09-11 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak takovyto svet si temer denne vizualizuji pri dobre nalade a krasne hudbe. A doufam, ze se do nej brzy presunu i s rodinou. Ze takovyto svet uz nekde – na jine planete ci v paralelnim svete – existuje, vubec nepochybuji. Vsechny varianty uz existuji, prijit jen na tom, jak se presunout do te nejlepsi. :-)

Ikona diskutujiciho vlaja 2013-09-12 01:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tleskam.Pravda ubližuje hodne Egu.

Ikona diskutujiciho Ev 2013-09-12 07:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj,

Ikona diskutujiciho Léňa 2013-09-12 07:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to teda hlavně vidím tak, že kdyby všichni mysleli jako ty, Alue, tak by si nikdo nekoupil tvé knihy – protože by je všichni psali :-)

Ikona diskutujiciho Léňa 2013-09-12 08:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: No a co, že by někdo jiný "uznal za vhodné Nás vystřídat" ? Takhle přemýšlejí lidé ovládaní strachem, kteří neustále posuzují kdo je lepší (a samozřejmě by za každou cenu chtěli být v první řadě oni sami ti nej nej nejlepší,namlouvají si že jsou nejlepší a zároveň se strašně bojí že by to nemusela být pravda…). A to jsou právě ti, kteří především sami sebe a potažmo i ostatní zbytečným bojem brzdí a omezují.

Ikona diskutujiciho Alue 2013-09-12 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Pleteš si POVAHU a UVĚDOMĚNÍ. Já píšu o stejné míře UVĚDOMĚNÍ, ne o stejné POVAZE.

Ikona diskutujiciho Domča 2013-09-12 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]:Nevíš co se v té třídě dělo a posuzuješ. Pardon, ale když si učitel dovolí fackovat žáka, tak proč bych si já jako ten žák nedovolila tohle??Jak by ti bylo??vzpomeň si na scénku v Titanicu…když se ke mě někdo neumí chovat a neumí mě respektovat, tak mu to dám patříčně najevo, i když tohle bylo myšleno pouze jako slovní obrat;-)který jsi asi nepochopil…Samozřejmě bych to řešila jinak:)rovnou bych mu ji taky napálila, když mlátí ženský a ještě mladý, cizí a studentky…

Ikona diskutujiciho Domča 2013-09-12 12:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[34]: rozhodně se mlátit od chlapa nenechám a už vůbec ne od učitele, který si to ani nesmí dovolit…

Ikona diskutujiciho Milan 2013-09-12 12:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to krásný článek, ale takovýto svět nikdy nebude pokud lidé budou chtít něco vlastnit, hnát se majetkem a řídit se heslem urvi co můžeš. Pokud lidé neodstraní ve svém uvažování zlo,hrabivost, podlost…… tak svět bude zahlcen stále více špatnou energií.Vidíme to kolem sebe neustále, nejhorší na tom je, že se celá ta špinavá lůza snaží ovládnout naše bytí za každou cenu a neštítí se ničeho. Máme však duši, každý z nás a právě v tom je obrovská síla, protože duše je přímo spojena s tím co je nad námi. Pokud naše myšlenky a činy budou čisté, bude čistá i naše duše.To jen tak ve zkratce,člověk  má vždy na výběr.

Ikona diskutujiciho Lili 2013-09-12 13:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zni to skvele, jen nechapu proc by v tom svete nebyla tv ( respektive spise filmy) a proc by tam nebyly knihy…..Vzdyt i to jsou obrovsky kreativni svety fantazie. To ze dneska je tv odpad a hodne filmu i knih taky neznamena, ze by to v onom svete nebylo mnohem mnohem lepsi:)

Ikona diskutujiciho K. L. 2013-09-12 15:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]:To jsem nevěděl, protože jsi to nenapsala. „čest tvému egu“ jsi mi napsala v komentářích pod článkem, který zde vyšel nedávno o Tomáši Klusovi – já jsem Ti to chtěl jen vrátit, takže se omlouvám. Takového učitele bych nechal okamžitě ze školy vyrazit a podal na něj trestní oznámení.

Ikona diskutujiciho greta 2013-09-13 11:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue dekuji za clanek moc si preju aby to tak bylo

Ikona diskutujiciho Domča 2013-09-13 18:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]: nápodobně;-)A víš že jsem si to myslela?jen jsem ti to nechtěla psát proč mě bereš za slovo, abys mě zas náhodou nenařkl například z toho, že to vadí mému egu:D Ale to je vpohodě, nedala jsem celistvý informace, pak si člověk může dělat snadno domněnky, moje chyba:)

Ikona diskutujiciho Domča 2013-09-13 19:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[45]:Akurat ho bohužel nikdo nevyhodil, protože se ho asi ostatní sami bály, nebo jim spíš dobře přispíval k tomuto systému, takže se jim to všem zamlouvalo…že děti poslušně sedí a ani neceknou.

Ikona diskutujiciho Ela 2013-09-14 09:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Clanek me velmi zaujal,na prvni pohled se zda jako z utopickeho romanu,ma vsak smysl se nad nim zamyslet.Hlavne mne zaujalo,co pises o tech botach,ze z toho jsme vsichni nemocni.Nevim,jak si to myslela ty,ja si myslim,ze v botach se drzi prave ruzne breberky diky potu a malokdo mysli na to,aby boty pravidelne dezinfikoval,jen utre podrazky a sups do botniku.Mozna prave proto je tolik obchodu z obuvi a lidem se tluce do hlavy,ze nejen saty,ale i boty delaji cloveka.Mohla bys to o tech botach trochu rozvest?

Ikona diskutujiciho Coccinelle 2013-09-14 15:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kdyby všichni přemýšleli jako Ty, tak by pořád jen vyprávěli o tom, že jíst maso je špatný a dál by se u toho ládovali bůčkem. Jediný způsob, jak nejíst maso, je nejíst maso:)

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek