Jak chránit náš zrak?

6.11.2010 v Poradna 52

Otázka:

Ahoj Alue,
Tvůj web znám už asi rok a půl a dost mi pomohl. Nejsem moc ten citlivý typ, který hodně pracuje s energiemi apod., ale upozornila jsi mě např. na nebezpečí opalováků, aspartamu a vůbec, čemu se v jídle vyhnout, a za to ti moc děkuju. 🙂 Koneckonců, občas si přečtu i nějaký ten článek o těch energiích apod. a ono se to hodí, když odněkud přijdu úplně vycucnutá.
Mám menší otázku – naučila jsem se pracovat se zákonem přitažlivosti (další díky, můj život je mnohem šťastnější 🙂 – ale jednu věc pořád nedokážu – vylepšit si zrak. Jsem totiž docela (4 dioptrie) krátkozraká na obě oči (narozdíl od tebe jsem totiž své brýle svědomitě nosila a oči se kazily a kazily) a docela mě to štve. A ono se to nejspíš bude kazit dál, teprve dospívám a téměř celá rodina má pěkně silná skla. Nevíš prosím o něčem, co by mi oči mohlo vyléčit (alespoň částečně)?
Předem děkuju za odpověď a měj se hezky 🙂


Odpověď:

Ahoj,

Víla

Oči se léčí sluncem. Nebudeš tomu věřit, ale dívání se do slunce léčí zrak a nejen to, nabíjí tělo vitamíny. Problém je tato roční doba. Rada se sluncem je ti k ničemu, protože se nemáš do čeho dívat. Plánuji už delší dobu popsat léčbu očí sluncem, jsou k tomu i cviky, bude to asi seriál a potrvá mi to, doufám že to stihnu do jara a ty ho můžeš rovnou začít zkoušet. Nemá smysl to vypisovat do mailu, je toho moc a navíc si to musím ještě přebrat a více naštudovat.

Pokud ale slunce vykoukne, dívej se přímo do něj bez brýlí. Nemůže ti to poškodit sítnici, já se do slunce dívám pořád a mám zrak jako rys. Nejlépe se do slunce dívá, když je slabé, čili při východu a západu. Skvrna co po sledování slunce vzniká zmizne sama, vůbec se toho neboj.
Jako prevenci ti ale doporučím jinou věc a to je zahodit mobil. Totiž volání mobilem a ozařování wifi likviduje zrak. Čím novější mobil, tím hůř. Tyto vlny doslova smaží mozek v hlavě a to je důvod, proč lidi po delší době používání telefonu bolí hlava a později nasazují brýle. Za žádnou cenu nikdy nepřikládej svůj mobil k hlavě. Pokud ho musíš používat a neobejdeš se bez něj, určitě si kup sluchátka a používej handsfree. Ale pozor, během volání NESMÍŠ  mobil držet v ruce, odsuň ho od sebe co nejdál a mluv do sluchátek. Volání a pouhé držení mobilu v ruce tě ozařuje a tím pádem ti budou i sluchátka k ničemu. Vyhýbej se wifi a mobilům, to je nejlepší způsob, jak své oči nelikvidovat.
Také dobře popřemýšlej nad svým myšlením. Ztrácení zraku znamená, že něco nechceš vidět, něco přehlížíš a ignoruješ. Zkus zjistit, co to je a pracuj na tom. Oči se umí spravit, všechno má nějaký smysl, musí se jen odkrýt, co nechceš vidět a ten problém přijmout a zpracovat.

Hodně štěstí 🙂
Alue

linka

Kam dál?

Další otázky a odpovědi – ZDE

Zeptejte se také na něco – ZDE

Požádejte o channelované písmo – ZDE

Další obrázky elfů a víl – ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Wera 2010-11-06 05:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavé:D

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-11-06 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak toto bych si na zodpovědnost nikdy nevzal, poradit někomu, aby se díval přímo do slunce. Už jen z toho důvodu, že každý člověk je jiný a co neškodí mně, může škodit jinému. Slunce je nejintenzivnějším zdrojem světla, při jehož účinku hrozí foto-toxické reakce, které se u někoho projevit mohou a také u některých jedinců mohou vést až k trvalému poškození zraku. Samozřejmě záleží na tom, jakým způsobem se do slunce díváme a jak napsala Alue, připravuje na to článek a jak věřím, v něm budou zahrnuty i bezpečné techniky dívání se.

Ikona diskutujiciho danielkix 2010-11-06 09:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Môžem odporučiť knihu "Jak se zbavit brýlí – zkušenosti hlupáka aneb klíč k prozření" od Mirzakarima Norbekova. Ja som s ňou pred pár dňami začal robiť a už cítim mierne zlepšenie.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Tak to jsi uvěřil jednomu z nejhorších nesmyslů, které lidem nacpali do hlavy. Znám hromady lidí, patřím mezi ně i já, kteří sledují slunce pravidelně a mají zrak jako ostříž. Naopak to otevírá mozek a účinek na naše tělo to má naprosto nezanedbatelný. Prosimtě nepiš o věcech, kterým nerozumíš a se kterými nemáš zkušenosti. Mate to pak ostatní.

Ikona diskutujiciho Patus 2010-11-06 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Spomínam si, ako som sa raz dívala do SLnka ja. Tie  škrvny sa mi na sietnici odrazili a zostávali tam niekoľko dní. Mala som problémi s videním na tabuľu, nedokázala som čítať poznámky po učiteľoch na hodinách som nevidela čísla…najväčší šok nastal keď som si skúsila spolužiačkine okuliare… ˇvšetko bolo o toľko ostrejšišie :-/ Vyskúšala som zákon príťažlivosti, čo ,pochopitelne , zabralo, ale aj tak nechápem tomu asi týždňovému rozmazanému zraku o.O

Ikona diskutujiciho Patus 2010-11-06 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

neviete čím to mohlo byť spôsobené? 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 12:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Pro nezvyklé oko se musíš dívat jen při východu a západu slunce. V pravé poledne se dívají jen mistři, kteří už to praktikují dlouho a v tu dobu je také svit a jeho účinky nejsilnější. Musíš začínat od nejslabšího slunce, dokud si nezvykneš. Navíc jsou k tomu i cviky, které v tomto dotazu popsané nejsou, takže data jsou zatím neúplná, zatím je to jen nástin.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 12:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Když se budeš dívat jen při východu a západu slunce, skvrnka je mírná a zmizí velmi rychle, za pár hodin už ji nevidíš. Není to poškození oka, je to kanál, kterým do tebe vešlo hodně fotonů. Čočka lidského oka se nemůže poškodit ani spálit sluncem. Je to přirozené světlo.

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-06 12:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hele já do slunka taky čučim kdy se dá… No, v poledne většinou venku ani nejsem, tak to nečučim, ale ráno když jdu při východu slunce do školy nebo když jsem někde odpoledne venku tak koukám… Můj zrak je zatím naprosto v pořádku, jsem poslední z rodiny, kdo ten zrak v pořádku ještě má. Nevím, jestli je to slunkem ale já se dívám do slunka a na nebe docela často, cítím se hned líp, když vylezu na sluníčko a usměju se na něj. Ty fleky co potom mám na očích mi mizí nejpozději do pár minut. Nekoukám do slunce proto, že jsi nám to poradila, dělám to prostě automaticky celej život a ještě mi to neublížilo a zrak jsem si tím nepoškodila.

Ikona diskutujiciho deyf 2010-11-06 12:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mám pocit že tady zmizel jeden komentář, to je záhada :-) Jinak při tom západu sem to v létě zkoušel a žádny problémy nebyly, v poledne bych do toho určitě nešel …

Ikona diskutujiciho Wynnie 2010-11-06 13:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, to je fajn, já už jsem to párkrát intuitivně udělala při západu slunce – hůř vidím do dálky, a bylo to pro mě moc příjemné. V pátek mi kamarádka řekla, že každý den cvičí s očima, aby si spravila zrak. Mě to zajímalo jak cvičí, tak mi to řekla a já to teď taky tak dělám.

Ikona diskutujiciho deyf 2010-11-06 14:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, ty se s tim teda nepářeš, tak snad sou tvy data správny když tady pro jiny neni misto. Ale to mně de spíš o princip, ne o to slunko nebo výživu aby to nebylo špatně pochopeno. Můžeš to taky smáznout, já se neurazím, chodit sem budu určitě dál :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 14:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Deyfe, já nemám důvod mazat lidi, u kterých cítím, že mají dobré srdce a neuráží mě. Mezi ně patříš. Stejně tak mi ale dobře funguje intuice na lidi, kteří si na dobré jen hrají.

Ikona diskutujiciho Vee 2010-11-06 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem ráda za tento dotaz i odpověď. 🙂

Ikona diskutujiciho Martin 2010-11-06 15:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[14]: Může. Když si uvědomíš, že čočka ve tvém oku soustředí paprsky stejně, jako čočka, která dokáže stejnými paprsky v poledne propálit list papíru, tak jsi vlastně totálně vyléčená v okamžiku, kdy si díky Aluščině dobrotě vypálíš světločivné buňky na sítnici.

Ikona diskutujiciho Leilak1 2010-11-06 15:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Heh o tom slnku ma to prekvapilo. Ja mám dobrý zrak a dúfam, že ešte dlho budem mať. Keď tak uvažujem do slnka sa pozerám dosť často, prečo? No cez leto sa rád opalujem a pozerám stále, kde to slnko je a kde sú mraky :-)) Alebo na kupku, keď idú mraky tak idem do vody a keď idem z vody už slnko vychádza s pod mraku, aby som sa netriasol :-) Uvedomil som si teraz že dosť pozerám do slnka. Hm ale vtedy som mal stále výčitky svedomia, že keď takto stále budem čumieť na oblohu, teda do slnka, že sa mi zhorší zrak. Tak teraz už také výčitky nebudem mať a dúfam že to slnko ozaj lieči.

Ikona diskutujiciho malé srdce 2010-11-06 16:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Chtěl bych se Ti omluvit Alue, ze své nevědomosti jsem plácl něco nepodloženého. Opravdu mě to mrzí. Ale snaž se pochopit i Ty mě, když do Tebe několik let učitelé hustí, že je to nebezpečné, tak to v člověku nějaké stopy určitého strachu zanechá. Z mé strany to byla opravdu unáhlená reakce. Promiň.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 16:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: Máš to správně, protože světlo ze žárovky je levotočivé, nezdravé. Slunce naopak je pravotočivé, léčivé a nikdy tvému oku ublížit nemůže. I malé děti se rády dívají do slunce, než jim rodiče nabulíkují, že jim slunce může vypálit oči, což nemůže. Lidská čočka nefunguje jako skleněná čočka a nesoustředí paprsky tak, že by se mohla vypálit. Kdyby tomu tak bylo, většina osazenstva okolo mě a včetně mě samotné by už dávno byla slepá po těch letech. Naopak jsme zdraví. Vůbec neposlouchej lidi, co ti vykládají, že slunce ti vypálí zrak. Je to strašný nesmysl a opravdu se mu dneska směju, jak tomu někdo může věřit.

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-06 17:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluš možná někdy v létě kdy je slunko blízko v dobu, kdy svítí opravdu hodně, někdy třeba dopoledne a v poledne, by to mohlo někomu uškodit, ale zatím jsem teda neslyšela o jediným případu na světě, kdy by někdo oslepl kvůli tomu, že by se díval do slunce… Ty jo?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 17:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Máš snad pocit, že jsem slepá? 🙂 To už bych musela být vypálená natřikrát. Samozřejmě, že to neexistuje.

Ikona diskutujiciho barchettka 2010-11-06 17:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hustý :-O od té doby, co čtu tvoje stránky, se do sluníčka dívám intuitivně – kazení zraku se zastavilo a ještě nemusím nosit sluneční brýle, protože mě už neoslepuje 🙂

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-06 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Já neříkám, že TY jsi slepá 🙂 Já říkám, že NĚKDO mohl oslepnout 🙂 Zjevně ne :D Mě se taky nikdy nic nestalo, takže nevěřím tomu, že to škodí. Mě se nejvíc líbí jak jdu třeba v létě po náměstí a tam polovina lidí má sluneční brýle… I když někteří je nosí i v zimě když je zataženo :D Vypadají pak prej víc drsně, ale to už je mimo téma.

Ikona diskutujiciho Boikana 2010-11-06 17:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Věřím, že ta rada o nepoužívání mobilů atd. je pravdivá, nicméně v dněšní době? Copak má člověk na výběr zdali používat či ne, obzvlášť když jsi nezletilá a rodiči chtějí vědět kde jejich děti jsou…

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 17:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

V té souvisloti mě napadá… kdysi dávno jsem stanovala v jednom kempu a tam byl chlápek, co nosil zelené tričko jako žába. Měl vyholenou hlavu, sluneční brýle i když pršelo… prostě klasický biorobot. Ale pořád se usmíval a na noc mi půjčil i tričko.

Ikona diskutujiciho Weri 2010-11-06 18:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak proto mi zmizela ta dioptrie!protože jsem celý měsíc v kuse v létě čuměla do slunce!!!a teď zase vidím rozmazaně, když je furt zataženo..Slunce, kde jsi?Já ty brýle nechci a nechi vytáhnout z nánosu prachu!!!

Ikona diskutujiciho Snip 2010-11-06 19:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,nejspíš tě tohle urazí,ale musím se smát když si vzpomenu na jednu myšlenku z filmu Matrix,kterou jsi na svých stránkách několikrát zmiňovala.Ta myšlenka zní nějak takto:"Čím víc lidé propadli iluzi matrixu,tím urputněji si ji brání".Není to přesné,protože už si nepamatuji znění,ale myslím že víš na co narážím.Vždy si na to vzpomenu jak smažeš nějaký kritický příspěvek,například dnes ty od pana Martina.Napadlo tě někdy,že jak tak bojuješ(nebo se aspoň snažíš) proti matrixu tak si sama nějaký vytváříš?Nebo to že odmítáš snad všechny,i základní poznatky vědy z kdovíjakých důvodů,přitom na nich stojí prakticky vše co je v dnešní době funkční.Vždyť lidé co se tu snaží argumentovat proti tvým článkům nejsou ani sprostí a jejich argumenty jsou většinou opodstatněné.Víš Alue,někdy mi připadá že nejsi o nic lepší než všichni ti lidé proti kterým "bojuješ".Promiň,ale nedalo mi to.

Ikona diskutujiciho Vee 2010-11-06 19:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Moc děkuji za odpověď a vysvětlení 🙂

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-06 19:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se třeba strašně moc líbí, když jsme u té vědy, jak se věda snaží dokázat duchy tím, že rozmístí do věznice různý senzory a čeká, co se bude dít :D Ale třeba se vysílají v televizi i pořady o andělech, přistihla jsem rodiče, jak na to koukaj 😉

Ikona diskutujiciho Jindra 2010-11-06 19:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to fakt odvaha, doporučovat koukání do slunce. Oči jsou příliš cenný, než abych to riskoval naplno. Samozřejmě, že zvědavost funguje a já to budu zkoušet jen tak opatrně, ale nevzal bych si na triko to někomu doporučovat. Oči máme jen jedny. Jinak dioptrie mi naskákaly dávno v době, kdy mobily a wifi neexistovalo a dál se to nezhoršuje, roky je to stabilizované bez ohledu na čučení do PC, používání mobilu, takže to bych až do takové souvislosti nedával.

Ikona diskutujiciho Snip 2010-11-06 19:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[28]: No,neřekl bych že se tímhle zabývají vědci ve velkém,tohle je spíš kuriozita :).Dokonce i pochybuji že tohle nějací vědci byli,spíše badatelé.A co se vysílá v televizi s tím toho věda asi taky moc neudělá,i když například si vzpomínám na rozhořčení českých vědců nad pořadem Detektor.Navíc se vysílá kdeco ať už tomu lidé věří nebo ne 🙂

Ikona diskutujiciho Frise 2010-11-06 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: Přesně ocitovaná věta: "Pro vědu jsou zatím duchové neprokázaní." 😉 Jinak máš naprostou pravdu 🙂

Ikona diskutujiciho Verča 2010-11-06 20:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No upřímně – když jsem tento článek dočetla, řekla jsem si: "Co je to za blbost? Vždyť koukáním do slunce si člověk tak akorát zrak ještě víc zničí." No ale pak jsem si vzpomněla, kolikrát jsem už zažila, že někdo napsal něco, co bylo v rozporu s fakty, které nám od malička vtloukali do hlavy a uvědomila jsem si, že to, že nám sluníčko zničí zrak bude nejspíš další z nich. Rozhodně souhlasím s tím, že je to přirozené světlo a jako takové by nám tím pádem nemělo ublížit. Na druhou stranu tohle vyzkouším až o tom budu něco víc vědět, protože i dobrá věc může člověku ublížit, pokud o ní nic neví. Já jsem už od dětství intuitivně chtěla koukat do slunce, ale hloupé řeči zakořeněné v mozcích lidí v mém okolí a fakt, že jsem to zkoušela v době, kdy byl sluneční žár dost silný, mě od koukání nakonec odradily. Věřím ale, že se po Aluščině seriálu budu moct zase koukat a nejen, že mi to neublíží, možná mi to alespoň trošku pomůže.

Ikona diskutujiciho Alue 2010-11-06 20:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[32]: Tak tak, trpělivost růže přináší, já bych do toho taky bez více dat nešla.

Ikona diskutujiciho otevřená mysl 2010-11-06 21:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na ty články se už moc těším. :-)

Ikona diskutujiciho Ether 2010-11-07 02:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pridávam sem objektívnu informáciu treba to zvážiť či sa vám oplatí experimentovať alebo nie ak nemáte problémi zo zrakom tak to netreba riskovať a keď tak vo velmi malej miere. Bohuzial nie vzdy sa dá odvolávať na to ako to dakedy bolo pretože retazec DNA sa každé storočie mutuje a vlastnosti človeka sa menia.

Ikona diskutujiciho ok 2010-11-07 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Derek onemocněl v lednu minulého roku když mu byly 2 roky, byl ochrnutý a oslepl . . . Lékaři se vzdali veškeré naděje, nemohli pro něho již nic udělat … tkáně jeho očí byly prý zničeny a přirovnávali oči k prázdným mušlím … nedoufali, že by někdy mohl vidět. Zaslechla jsem, že je šťáva z karotky dobrá pro oči … Chvála Bohu začal Derek o vánocích zase vidět. Všichni se tomu divili. Teď doporučuji každému, kdo je nemocen, karotkovou šťávu … Mimoto jsem vám chtěla ještě říct, že Derek už zase chodí a je skoro vyléčený."

Ikona diskutujiciho ok 2010-11-07 11:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak samozřejmě, když se do slunka dívám ráno a večer, těžko si nějak zrak poškodím. Lidi přemýšlejte. Já se díval i v poledne, ale přes tričko, který to světlo utlumí. žádný problém.

Ikona diskutujiciho Babe 2010-11-07 12:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ve třetí třídě jsem dostalo mobil, protože už jsem chodilo daleko do školy. Ve čtvrté už jsem mělo brýle. Už vím proč 🙂

Ikona diskutujiciho Vojta 2010-11-07 19:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já to zkoušel v létě při západu slunce a uplně v pohodě.Obavy sice byly,ale říkám v pohodě".

Ikona diskutujiciho kko 2010-11-07 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

super

Ikona diskutujiciho Radůz 2010-11-08 10:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dívám se do slunka několik let, dost dlouhou dobu i v poledne a zrak mám řekl bych lepší než dřív. Neslyšel jsem o nikom, komu by slunko zrak poškodilo, takže doporučuji všem co se enbojí prolomi dogmata. Dívejte se a vciťujte se. Je to paráda.

Ikona diskutujiciho Yip 2010-11-08 12:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Bezpečná doba" na zírání do Slunce je jedna hodina po východu a jedna hodina před západem. Začít s 10 vteřinama denně, postupně po 10 vteřinách každý den přidávat (údajně až do 45 minut, víc není třeba) zrak nechat uvolněný, oči nemhouřit a NEVYNUCOVAT jejich otevření – mrkat kdykoli cítíte, že mrknout potřebujete. Možná vám oči Slunce spálit nemůže trvale, ale může vám vytvořit několikaměsíční skvrny, a to taky není nic příjemného.

Ikona diskutujiciho adamos 2010-11-08 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Boikana:na phoenixdivision.cz seženeš nálepky na telefony a monitory se spirálou proti škodlivému záření, taky jí v případě hovoru můžeš mít u sebe. orgonit by měl taky fungovat(možná i líp), ale co vím, tak to není moc mobilní řešení

Ikona diskutujiciho am2 2010-11-08 22:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: Plný souhlas.

Ikona diskutujiciho Václav Gerla 2010-12-17 17:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

kousek textu z uvedene publikace: Za určitých podmínek může viditelné světlo (v rozmezí vlnových délek 380 — 780 nm) vyvolat v oku poškození (dojde-li k jeho předávkování). Před přímým slunečním světlem je lidské oko chráněno ochrannými reflexy (zornicový a mrkací reflex, umístění v očnici). K poškození oka dochází také při pozorování zatmění Slunce okem nechráněným filtrem nebo použití umělých světelných zdrojů jako jsou obloukové lampy, fotoblesky a lasery. Dochází k fotochemickému poškození sítnice modrým světlem (vlnovou délkou mezi 380 a 450 nm), termickému poškození sítnice, makulopatiím nebo termálnímu popálení duhovky. Přímým pohledem do slunce vzniká solární retinopatie a výsledkem fokusace paprsků do makuly a jejího spálení je centrální výpadek zorného pole díky zjizvení sítnice. Zvýšenou sluneční expozicí může vzniknout šedý zákal — nukleární katarakta, a také makulární degenerace poškozením modrých čípků.

Ikona diskutujiciho ..... 2011-07-26 02:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuji pročíst !

Ikona diskutujiciho an 2011-11-16 05:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Súhlasím, článok aj názory na prirodzené vlastnosti slnečného žiarenia sa mi páčia. Prikladám tiež zaujímavý link ku svetlu zo Slnka:  http://www.svetgralu.sk/?id=temy_zdravie_a_medicina-svetlo_je_zivot_i_liek

Ikona diskutujiciho Divoké Vepřecí 2012-04-12 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

takže když mi slunce svítí do očí a slzí mi oči je to pořádku?

Ikona diskutujiciho Míša 2013-03-19 11:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Na oči jsou dobré oční výživy,ale chce to užívat delší dobu. Výbornou zkušenost mám s výživou od ocutein, obsahuje velké mnozství Luteinu -  25mg

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek