Jak cvičit intuici a napojování na jiné lidi?

23.9.2012 v Poradna 7

Dotaz:

Ahoj,

Mám na tebe pár dotazů, každý z trochu jiného soudku. Nejsou sice nějak extra důležité, ale ráda bych na ně znala odpovědi. Předem díky za čas.

1) Chci se zeptat, jestli neznáš nějaké cviky na trénování intuice. Hledala jsem po internetu a povětšinou jsem našla jenom semináře, a na to já nemám ani peníze, ani prostředky, je to daleko, a tak podobně. Stačilo by něco jednoduchého a účinného, nebo klidně něco těžšího. Prostě něco.

2) Pak by mě zajímalo, jestli nevíš něco o “schopnosti” napojovat se na lidi. (teď samozřejmě nemyslím nějaké napojování a kradení energie) Jedna kámoška (která se o tohle zajímá, neber to tak že by mi to prostě řekl někdo kdo o tom nemá páru) mi kdysi řekla, že na to mám talent, či co a asi měla pravdu. Teda já vím, že měla, ale skoro nic o tom nevím. Povedlo se mi to jen jednou, ale nemuselo to být ono, mohlo to být jen proto, že to bylo důležité.


Jedna moje kámoška se chtěla zabít, někam zmizela a nikdo ji nemohl najít. Tak jsem si sedla a hrozně jsem na ni začala myslet a vybavovat si ji a podobně, a v hlavě se mi prostě objevil název města – musela jsem se i dívat na mapy, protože jsem vůbec neměla tušení jestli vůbec existuje. A ona tam byla, našli ji tam.

Ale to tady nechci nějak rozebírat. O tomhle na internetu taky vůbec nic není. Zkoušela jsem všemožně hledat, něco o tom, nebo jak se to dá ještě zlepšit a kam jde zajít, ale nikde nic. Neměla bys o tom nějaké informace? Byla bych moc vděčná.

3) Co si myslíš o ankhu? Pročítala jsem spoustu těch českých esoterických blogů, abych si o tom něco zjistila, ale všude nacházím takovou podivně neutrální odpověď. Většina lidí píše, že jim ten symbol není sympatický, ale nikdy se nedozvím, jestli je vyloženě špatný nebo škodlivý. Tak špatný jako kříž asi nebude, ale tak já nevím. Mě se ten symbol líbí, stejně jako Egypt a tak celkově, mám objednaný přívěšek a tak si tím nechci nějak ublížit. Někde jsem dokonce četla, že si nějaký chlap nakreslil ankh nad postel a praskly mu střeva, či co.

Píšeš v článku, že není nebezpečný ale nenosila bys ho. Jde tedy jenom o osobní pocit z toho symbolu?

Díky předem za odpovědi, říkám jsou to takový zbytečnosti, ale dost by mě to zajímalo. A ještě ti chci poděkovat, že pro nás všechny vedeš tvoje stránky, snad se ti i dál bude dařit. 🙂

Odpověď:

Ahoj,

1. Intuici cvičíš, když se snažíš jí naslouchat a pak podle toho v životě jednáš. Cvičíš ji jedině cíleně a praxí. Čím více jí dáváš v životě prostoru, tím lépe se ti piluje a otevírá.

2. Každý člověk, kterého znáš a máš ráda, s tebou má energetická spojení. Přes tato spojení se dá krást energie, dá se přes ně napojit na druhého člověka, dá se vycítit kde je a jak se má.

To že jsi byla schopná vycítit kde je, je projev intuitivního a citlivého vnímání. To souvisí s jedničkou. – Je to přirozený jev. Sice ho málokdo umí a málokdo to vůbec zkusí, ale není na tom vůbec nic divného.
Naše vědomí jsou propojená, jen zdánlivě jsme oddělení. Někteří z nás občas můžou odhrnout závěsy a nakouknout do té sféry/úrovně, kde jsme všichni jedním. Každá buňka ve tvém těle ví, kde jsou ty ostatní a co dělají. My lidé jsme na tom stejně, jenom si to nechceme připustit a zapomínáme na to. Jsme součástí jednoho obrovského celku, proto můžeme vědět, kde je někdo druhý a co dělá. – Stačí se tomu jenom otevřít.
Gratuluji 🙂 – Opět i tohle se dá cvičit jedině praxí, ale měla bys vědět, že když to budeš chtít cvičit na nedůležité věci, pravděpodobně ti to nebude fungovat. Některé schopnosti se uzavírají proti zneužití a proti nevhodnému zacházení. Vyvaruj se proto pokusům pro zábavu.
Teď je dobré, že víš, že to umíš a pokud podobná situace nastane, tak víš, jak to řešit. To je hodnotné a to by sis měla z té zkušenosti odnést.

3. Ankh byl pro Egypt symbolem léčení, je to hodně duchovní symbol. Kříže jsou vysoce destrutivní, ale Ankh není kříž. Přesto je jeho symbolika velice sporná, protože na jednu stranu odvedenou energii vrací a z těch ostatních třetích je odvádí. Na internetu nenajdeš jednoznačný význam, protože lidé symbolice nerozumí a jelikož je Ankh svojí podstatou sporný co se týče odvádění energií, proto ho nemůžu doporučit k nošení. Přestože v Egyptě byl symbolem léčitelství. – V Egyptě se ale nenosil Ankh jentak, používal se při speciálních riuálech, částečně magických. Proto ano, najde konstruktivní uplatnění v rukou člověka, který tyto rituály zná, ale není vhodný na běžné nošení. – Jak s tím prasknutím střev. Pán neví, co ten symbol umí, nezná ty rituály. Proto mu to ublížilo.
Pokud vyloženě chceš nosit nějaký symbol pro svoji ochranu, doporučuji ti Prsten Atlanťanů. Ten je velice konstruktivní, ochranný a je na dlouhodobé nošení vhodný.

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi – ZDE

Další obrazy od umělce Brian Froud: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí” níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE


Komentáře

Ikona diskutujiciho Lagardere 2012-09-23 09:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mohu trochu pomoci s nasměrováním:

Ikona diskutujiciho Míša 2012-09-23 13:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Anch je velmi silný, co se týká energie. Některým lidem může škodit. Když ho nosíme na krku, může prý rozházet energetické dráhy v těle a čakry. Proto je vhodnější ho nechat na zdi, ne ale nad hlavou, nebo kde ho měl ten chlap.

Ikona diskutujiciho Byllinkář 2012-09-23 23:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Intuici není možné se naučit, můžeš si jen vzpomenout, jak ji používat. Hodně se rozvíjí, když si začneš věřit – ne tomu, jak myslíš, ale tomu, jak jednáš. S vědomím, že nemůžeš udělat chybu, můžeš naslouchat svému srdci.  Knížky jsou fajn, můzou ti pomoct, ale jednou nastane chvíle, kdy svoji intuici budeš potřebovat najít sama, bez všeho, co ses naučila. Jako malé dítě. O anchu toho moc nevím, ale prý záleží hodně na tom, jaké symboly na něm jsou vyryty.

Ikona diskutujiciho kaci 2012-09-24 16:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

souhlasim s Bylinkarem..take jsem hledala ruzna cviceni a tak, ale pak jsem zacala poslouchat sama sebe, verit si a hlavne se mit rada..nejdriv bylo strasne tezky ( i ted je to tezky ) rozeznat mezi Egem a Intuici..zprvu je intuice ten nejtenci hlasek, kterej je krytej krikem ega, ale ted se to pomalu meni a reknu,ze jsou to takove male zazraky..kazdopadne at si zvolis ano ci ne, vzdycky budes mit zazitek, zkusenost, to je vec jasna..ja urcite budu cvicit dal, protoze uz ted vidim, jak se mi oteviraji uzasne moznosti..doporucuju vsem film " co mi jen vime " je to na YT..berte ho trosku s nadsazkou, ale jsou tam velice zajimavy postrehy..treba o zavislosti na jinych lidech a pod..doporucuju..

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-09-25 14:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já jsem taky v sobě objevila intuici. Asi před půl rokem se stalo, že ségra mi vyprávěla o jednom chlapci, co ho vždycky vídala na intru. Popsala mi, že vypadal jako metalista, že měl krásné vlasy a podivnou halenu. A že byjí zajímalo, jak se jmenuje. A já si sáhnu ukazováčkem na nos (přitom se mi líp přemýšlí) a řeknu: "To vypadá na nějakýho Lukáška. A od tý doby jsem taky o nněm mluvila jako o Lukáškovi se staletou halenou. Jenže pak ségra zjistila, že se doopravdy jmenuje Lukáš. Já vím, velmi nezajímavá příhpda, ale svým způsobem je pro mě důležitá.

Ikona diskutujiciho Martin Riedl 2013-06-07 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je možné, aby i logicky zaměřený člověk (vědec,…) měl také poměrně vyvinutou intuici a schopnost spojit se s jemnohmotnými bytostmi, pokud o to navíc usiluje?

Ikona diskutujiciho Elda Trnimir 2014-10-09 12:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MOhl bych se na něco zeptat, Aluško? 🙂 Ohledně cvičení intuice; jsem absolutní antitalent na jakékoliv jemnohmotnější schopnosti, včetně intuice- ale právě u ní bych chtěl začít.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek