Jak funguje škodlivost mobilů

6.6.2012 v Čtenáři 60

O tom, jak jsou mobily skodlivé (pěvně věřím) snad všichni víme. Mám pro vás ale velice dobře popsaný postřeh, který celý poblém popisuje z hlediska ,,více vědeckého“ a podrobně. Určitě je důležité tuto skutečnost znát:

Komunikace mezi buňkami:

Představ si nějakou buňku. Když mozek chce, aby daná buňka vyvolala určitou reakci, vyšle relativně slabý elektrický signál, ve kterém je uložena informace.

Přesněji vyšle určitou látku, která se dostane do blízkosti buňky a ta zachytí její vyzařování – a tedy frekvenční charakteristiku, nebo spíše rezonanční frekvenci určitým receptorem.

Představ si hromadu malých antének nalaďených na přesnou frekvenci – receptor.

Když se do její blízkosti dostane záření o té samé frekvenci, anténka se rozkmitá, zachytí signál a buňka podle toho, která anténka jí dá informaci, provede chemickou reakci.

A tady je problém:

*EM smog (*elektromagnetický smog) pokrývá velice široké spektrum těchto frekvencí, a mnohé mohou procházet „skrz“ tělo.

Pokud má záření o dané frekvenci velkou sílu (výkon), řádově odlišnou od síly, kterou má záření běžně používané tělem pro komunikaci (rozkmitání daného receptoru), a tento signál projde skrz buňku, může teoreticky přebudit daný receptor.


Buňka obdrží informaci daleko silněji než ji v běžných případech obdrží, takže buď velice silně vykoná nějakou reakci, nebo jí dojde, že je něco blbě, ale když má záření řádově podobný výkon, jako je ten který má záření používané tělem ke komunikaci s daným receptorem, a tento signál projde okolo buňky („otře“ se o receptory), buňka NEDOKÁŽE rozeznat, zda se jedná o signál vyslaný „z mozku“, nebo o cizorodý signál.

Provede určitou chemickou reakci, aniž by k tomu tvé tělo dalo z určitého důvodu pokyn.

Jedna reakce (rozvibrování receptoru) vyvolá kaskádovitě řadu dalších reakcí (představ si šťěpení atomu)….

A teď si vem to obrovské množství záření s různou frekvencí o různých intenzitách, procházející tvým tělem.

Pouze určitá část je schopna zmást buňky (a tělo to po určité době pozná), ale když se to zkombinuje s hromadou dalších nepříznivých vlivů (ovzduší, strava – mimochodem další látky s určitým vyzařováním, které zase aktivují určité receptory, trápení, psychické vyčerpání, nedostatek spánku, psychické programy (když budu nemocný, nemusím do práce, vyhnu se problému)), tělo toho prostě může mít v určité chvíli víc, než dokáže zpracovat a to se nějakým způsobem projeví….

Tento příspěvek poslal Kulitam

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Příspěvky čtenářů“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

Komentáře

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-06 08:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nad mobily jsem nedávno přemýšlela. Používám budík, ale i mobil … oba několikrát zamáčknu – prostě si nemůžu pomoct – a nakonec se vzbudím tak, že třeba ležím jak na budíku, tak na mobilu. Normálně se snažím mít mobil co nejdál od postele, po ránu ale v polospánku mi to vůbec nedojde. Napadlo mě, na co všechno můžou mít mobily vliv?  Nevím proč, ale najednou jsem začla přemýšlet nad tím, aby mi to jednou třeba nedělalo problémy s otěhotněním, nebo tak. Myslíte, že na to mobil může mít vliv?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-06 08:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Rozkládá krev, poškozuje zrak i sluch, zabíjí spermie, sterilizuje i ženy, způsobuje rakovinu, přispívá k demenci, likviduje schopnost interakce v mozku, nahrává silně destruktivní podprahová data, likviduje kyčelní kloub, pokud se nosí v kapse, zesiluje a způsobuje deprese, agresivitu a hyperaktivitu… mám pokračovat?

Ikona diskutujiciho Vepřík 2012-06-06 09:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, keby zamestnanec mohol fungovať bez mobilu, iste by ho nenosil. Slobodná vôla človeka nie je a nikdy nebola neobmedzená. Možno nás mobili zničia, možno nie, ale karme neunikne nik.

Ikona diskutujiciho Nikolas 2012-06-06 10:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já spíš přemýšlím nad počítačem a televizí. Ani si nechci představit, co všechno se s námi vlivem těchto věcí děje a zatím nám to nedochází. Abychom se jednou nedivili.

Ikona diskutujiciho Joachim 2012-06-06 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-06 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Já jsem zaměstnanec a bez mobilu funguji úplně v pohodě. Každý má právo vybrat si svoji práci.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-06-06 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak ja spím priamo na mobile, mám ho rovno pod hlavou :D niekedy ho stihnem vypnúť takže nevadí ale väčšinou je zapnutý, to by tiež nemalo škodiť lebo neni aktívny žiadny hovor a teda nevysiela, iba niekoľko krát počas dňa vyšle krátky signál ktorým sa registruje v sieti-poznám to podla toho že keď mám mobil položený pri monitore tak sa mi zavlní obraz, tým všetkých majitelov mobilu vpodstate špehujú, keďže mobil niekolkokrát denne takto odosiela informáciu o vašej polohe, teda keď nosíte mobil pri sebe vedia kde práve ste.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-06 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: ,,Tak ja spím priamo na mobile, mám ho rovno pod hlavou :D"

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-06 11:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

… víte co? Mám nápad.

Ikona diskutujiciho hel 2012-06-06 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je teda síla, ale už před více lety skupina lékařů odněkud ze západní evropy udělala docela alarmující rozbor fatálně škodlivých zdravotních následků záření mobilů a wifi..byli ale umlčeni, protože zkrátka byznys je byznys a peníze jsou až na prvním místě, i kdyby jsme na to měli všichni pochcípat!:-( i ochránci přírody nedávno konstatovali, že je v praze 70% stromů poškozeno wifi zářením..podepisuji petice za jejich záchranu, ale to samozřejmě nestačí..

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-06-06 11:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: Myslím že žiadny článok nikoho od mobilu neodradí, mať mobil je dnes povinnosť! Najlepšie mať hneď 3, do každej ruky jeden a jeden na varlata.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-06 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Nemáš tu studii někde? pěkně ji sem dáme..

Ikona diskutujiciho Míša 2012-06-06 12:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Díky … věděla jsem o těch spermiích a mozku.

Ikona diskutujiciho Janice 2012-06-06 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: A co tak rubriku o škodlivosti internetu?

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-06 14:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mobily sú tu ešte krátko nato aby sa mohla urobiť seriózna štúdia o škodlivosti. Taktiež treba brať do úvahy televízory, rádiá, elektrickú sieť a pod. To sa všetci môžme rovno odsťahovať niekde na samotu kde nie je žiadne elektrické vedenie a žiť tam ako v stredoveku. Pokroku sa proste nevyhneme a treba sa spoľahnúť na múdru prírodu, že nám dokáže pomôcť prispôsobiť sa. Netreba hneď zo všetkého robiť paniku. To je môj názor.

Ikona diskutujiciho Kecal 2012-06-06 14:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dokáže orgonit neutralizovat účinky mobilů a wifi?

Ikona diskutujiciho Lukáš 2012-06-06 15:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, mám tachyonizovaný disk na mobilu a funguje. Sice po 5 minutách volání  pořád dost nahřívá, ale nemá už ty destruktivní účinky. Kamarád měl silné bolesti hlavy, mobil v práci 3-4 hodiny u ucha. Po nalepení toho disku přestaly všechny příznaky nerovnováhy asi do 2 dnů. A obdobných zkušeností mám kolem sebe mnoho. L

Ikona diskutujiciho Chantal 2012-06-06 15:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten mobil co je na obrázku jsem kdysi měla :D

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-06 15:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Ano, příroda se v tobě přizpůsobí: Hluchotou a rakovinou. Neříkám středověk, říkám, že mobily nepotřebujeme mít u sebe zapnuté nonstop… stejně tak jako wifi. Obešli jsme se bez nich dřív, obejdeme se i teď.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-06 15:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Nevravím, že sa nedokážeme zaobísť bez mobilov, wifi a pod., ale pre niektorých ľudí je to nevyhnutnosť, záchranári, požiarnici, ozbrojené zložky, dispečeri….Proste v určitých oblastiach sa každodennému aj nočnému používaniu mobilov nevyhneš. A argument, že nik nemusí používať mobil ak nechce, nie je na mieste. Či už chceme alebo nie, sme na pokroku závislí všetci. Nie každý si môže nájsť prácu akú chce :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-06 15:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[20]: Jsi dispečer, nebo hasič? – A ti všichni lidi okolo tebe jsou řidiči letového provozu?

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-06 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:Nie som dispečer ani hasič ale mám prácu kde musím byť väčšinu času dostupný na mobile. Som na ňom závislý len pracovne, keď nemusím, tak ho mám v noci vypnutý, to však je málokedy. Chcel by som zmeniť prácu ale nie je to také jednoduché.

Ikona diskutujiciho Ferko 2012-06-06 16:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Keď neboli mobily bolo Potrebné volať len raz za čas. V ére mobilov je "pOTREBNÉ" volať neustále…

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-06-06 17:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[16]: O orgonitu koluje mezi lidmi mnoho tvrzení. Ale věř nebo ne, s orgonitem je možné skoro všechno. Zásadní je ale programování orgonitu. Orgonit "z výrobní linky" je v podstatě jen kus materiálu, do kterého vkládáme velké naděje.

Ikona diskutujiciho Firzen 2012-06-06 18:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Ano, toto je pravda. Já třeba na mobilu závislý jsem. To, čemu se nejvíc bráníme, to nás nejvíce povznese, když se to stane. :-)

Ikona diskutujiciho Babe 2012-06-06 18:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mobil nosim jen někdy a poslouchám na něm jen hudbu. Hovory nikomu nezvedám, nikomu nevolám, píšu lidem jen přes interent. Až seženu mp3 budu ho moct zahodit. Ale tady nebudu s nikym moct volat, má rodina se rozhodla, že vyhodí telefon a dá všem mobily. A za půl roku su začlo blbě vidět. Wifi tady je, nemůžu s tim nic dělat. Prostě jen budu doufat, že mi to nic strašnýho neudělám a pak odejdu.

Ikona diskutujiciho Sab 2012-06-06 18:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

zajímavé názory :))

Ikona diskutujiciho Moonscream 2012-06-06 19:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já mám na mobilu zase nalepovací šungit, dá se koupit ve většině "ezoterických obchodů" – takových těch, kde prodávají andělské karty, solné svícny apod. 😉 Funguje to podobně jako orgonit, akorát orgonit jsem v kamenném obchodě neviděla prodávat. Takže si vždycky koupím orgonit za padesát korun a k tomu platím 150 korun za poštovný :D

Ikona diskutujiciho all-is-magic 2012-06-06 19:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[26]: Taky u nás doma máme wifi a taky s tím nic nenadělám…  Je to prostě hrůza, to jak jsme na technice závislí.

Ikona diskutujiciho Peter 2012-06-06 21:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Doporučuju se podívat:

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-06-06 21:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Aha, tak proto mi věčně bolí kyčel. Je to tím, že mobil nosím c kapse.

Ikona diskutujiciho Scorpion 2012-06-06 23:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co používám TAMTAM v MHD už bych neměnil.

Ikona diskutujiciho hel 2012-06-07 08:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: já si ji bohužel nestáhla, je to tak 6 -7 let nazpět a byl to jeden z alternativních webů jako matrix2001, gnosis, už nevím přesně, ale popátrám..

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-06-07 12:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No, já tak nějak podvědomě cítím, že mobil není nic oka, proto bych si ho určitě nedala ve spaní pod polštář. Ale zase nadruhou stranu nevěřím v uniformismus, proto určitě někomu nevadí mobil tak moc jako mě, ale znám lidi, kteří ho nemůžou vzít ani do ruky. Když dva dělají totéž, není to totéž.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-07 23:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[31]: Kĺb ťa môže bolieť z toho ak nosíš tašku alebo kabelku stále na tom istom ramene, alebo si prekladáš nohu cez nohu pri sedení (obzvlášť ženy to majú v obľube). Vyosí sa chrbtica a vznikajú bolesti po celom tele.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-08 08:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[35]: Tak jednoduché to není. V kyčli začto dojde k odvápnění a kolikrát se ,,musí" opěrativně vyměnit (protože nikdo neví že by stačilo nenosit na ní mobil). Nevhodná zátěž ti tohle s kostí neudělá…

Ikona diskutujiciho Lucidité 2012-06-08 09:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[36]: To si nemyslím, že to není i tou zátěží. Je to jedno s druhým, protože když něco zatěžuješ, tak to bolí a kazí se to, a je jedno, jestli to zatěžuješ mobilem a nebo nevhodným zacházením.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-08 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[37]: Víš, co způsobuje odvápnění? – Používání a zatěžování kloubu to nikdy nebylo. Když už, tak je to dokonce naopak:

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-08 11:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]:Som profesionálny masér a robím spomínanú Dornovu metódu. Týmito vecami sa zaoberám už nejaký čas,tak viem o čom hovorím. Študujem veci okolo Tradičnej čínskej medicíny, qi gongu,robím Shiatsu, a o chorobách kostí, stavcov, svalov a kĺbov niečo viem. Je rozdiel medzi záťažou a záťažou. Záťaž môže byť vhodná (cvičenie, pohyb a pod.), alebo nevhodná (spomínané nosenie kabelky na pleci, jednostranné zaťaženie a pod.).

Ikona diskutujiciho Eileen 2012-06-08 12:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Televizi nevlastním už dlouho a vůbec mi nechybí. Spíš jsem ráda, že sem se toho zbavila, podle mě je to úplně zbytečná věc, která jenom škodí a oblbuje lidi. Wi-fi taky nemám, akorát s tím mobilem je to horší. Mám na něm i budíka, takže ho mám vždycky blízko sebe, nějak sem si to celou dobu neuvědomovala, ale teď jdu kupovat klasický budík 🙂

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-06-08 12:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[38]: Pravda. Ze zátěže by mě bolely obě kyčle. Nosím blastně jen školní batoh. A z toho mám namožená záda. Ty kyčle taky můžou být z toho, že špatně sedím nebo podobné věci. Ikdyž, mobil v kapse už dva dny nenosím a je to o něco lepší. Zázrak a nebo placebo?

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-08 14:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[41]: Predpokladám, že si prekladáš jednu nohu cez druhú. Ak áno, tak sa noha, ktorú si prekladáš vysúva z bedrového kĺbu, vzniká tam malá medzierka a pri chôdzi naráža hlavička kĺbu na jamku a odiera sa. To sú tie bolesti. Si ešte mladá keď chodíš do školy a mobil určite nenosíš roky na tej strane, tak za takú krátku dobu nemôže vzniknúť poškodenie z mobilu a ani odvápnenie kostí. :-)

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-08 14:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[39]: Masér mluví o bolesti kloubů z námahy. Já mluvím o bolesti kloubů z odvápnění a ozáření mobilem. – Přečetl sis vůbec můj poslední příspěvek?

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-08 14:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[42]: Kyčel bolí z mobilu i mladé lidi. Podívej se okolo sebe, jak belhají.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-08 14:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]:Na nikoho nerobím "ramena". Chcel som len vysvetliť prečo Krasiviju bolí kĺb. Nemôžeš všetky choroby a bolesti zvaľovať na mobily. Bolesti kĺbov tu boli aj vtedy keď sme o mobiloch ani nechyrovali. Ja na teba Alue neútočím, tak prosím ťa neútoč ani ty na mňa. S takýmito problémami sa stretávam často a určite nie sú od mobilu.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-08 14:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ešte jedna vec. Nosím mobil asi 15 rokov na pravej strane na opasku a kĺby mám v poriadku. :-)

Ikona diskutujiciho Karel 2012-06-08 15:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Promiň, ale pleteš pátý přes devátý, elektické signály v mozku s vysíláním látek (chemických, viď?), které mají jakési vyzařování???… žeby elektromagnetické, když na něj čekají naladěné anténky? Ještě jsi do toho pejsko-kočičkového dortu zapoměla přihodit gamma záření a rentgenové paprsky, když už tam máš štěpnou reakci.

Ikona diskutujiciho Alue 2012-06-08 22:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[47]: Proč bych neschválila? Žádný pádný a rozumný argument jsi nevznesl, pouze na mě útočíš.

Ikona diskutujiciho Krasivija 2012-06-08 22:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[43]: Tak já němám těžké učebnice, ale sešity. Mám ty tlusté, veliké z pevnými deskamí. Učebnic ani moc nemáme. Středa a čtvrtek je nejhorší.

Ikona diskutujiciho Durino 2012-06-09 10:28:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[48]: Nehovorím, že mám mobily rád. Chcem len poukázať na to, že nie všetko treba zvaľovať na mobily a wifi. Je tu chémia v strave, vo vode, v pôde a v ovzduší. Sedavý a konzumný spôsob života a pod. Je tu ďaleko viac nepriaznivých vplyvov, ktoré nám ničia zdravie omnoho viac ako vyžarovanie z mobilov a wifi. Už je málo miest na Zemi (ak ešte nejaké sú), kde sa môžeš tomuto všetkému vyhnúť a žiť zdravý život.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek