Jak je to se smrtí? Podléhá způsob umírání nějaké karmické záležitosti?

20.2.2007 v Nezařazené 0

I tady se ptáte, jestli člověk může volit, nebo jestli je mu něco určeno, konkrétně – jestli může zemřít způsobem, jakým chce, nebo ne. Neplatí to ale úplně všeobecně, není to tak docela pravda. Hraje zde roli více faktorů. Jedním z nich je i přání člověka. Nezáleží sice jen na něm, ale stálo by za to, se někdy zamyslet: ,,Jak by to asi mělo na konci bžt?”
Kdo by měl s vámi být, až se konec přiblíží? Mělo by to být doma nebo na klinice, v noc nebo ve dne, na jaře nebo na podzim, chcete být při vědomí nebo má smrt přijít ve spánku, má vás nechat vyřídit vaše záležitosti, přejete si, aby přijeli příbuzní z daleka nebo chcete být jen se svými nejbližšími? A nebo si řekněte: ,,To ať rozhodne někdo nahoře, mě je to úplně jedno.”
Sílu vůle byste neměli podceňovat. Splnění vašich přání nelze zaručit, protože v životě působí mnoho faktorů současně. Je možné, že existují dohody, podle kterých to má být jinak. Nebo tělo nemůže dál a řekne: ,,Je mi líto, já vím, chtěls to jinak, ale já už opravdu nemůžu.” Také je možné, že přání zmaří nějací jiní lidé. Nebo také může přijít Bůh a oznámit: ,,Tys to chtěl sice jinak, ale já myslím, že to uděláme takhle.” A potom vás přijme.

Komentáře

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek