Jak jsem poznala svého pradědečka

24.5.2011 v Zážitky 26

Zdál se mi sen, že jsem byla v nějakém cizím starém domě a na zemi jsem našla něco velikého a zabaleného. – Uvnitř jsem uviděla nějaké kosti, takže jsem to vybalila a přede mnou se objevila kostra.

Byla úplně čistá a když jsem se jí dotkla, slyšela jsem hlas, že je to kostra ,,dědečka mojí matky“. Zdá se to na první pohled jako šílené, ale ten sen měl zvláštní kouzlo.

,,Páni, tohle je můj předek?“ – Dotýkala jsem se ve snu té kostry a prohlížela jsem si ji zblízka. – Měla kresbu, jakoby byla ze dřeva, nevím proč. Takový jemně dozlatova odstín.

Běžně, když se člověku zdá o kostlivcích, bývají to přece noční můry a vůbec sny plné stresu, ale tady ne. Mě se zmocnila taková zvláštní úcta a vůbec jsem se nebála.

Chvilku jsem si tu kostru prohlížela, ale ona najednou zmizela a přede mnou se objevil muž, asi 55 – 60 let s úsměvem od ucha k uchu.

,,Jé, nazdar dědo!“ Začala jsem se smát taky, protože jsem ho okamžitě poznala. Naprosto nepochopitelně se přede mnou ukázal pradědeček, živý a zdravý.

Po pravdě řečeno nevím, ze které strany to je příbuzný, ani nevím, jestli jsem se s ním někdy setkala třeba jako miminko, ale okamžitě jsme se poznali, takže moje duše ho musela znát.

Pozdravil mě taky a pak jsme se pořád smáli, povídali si. Bylo to moc příjemné, přátelské setkání.

Měl hluboké pěkné rovné vrásky, čtvercový opálený obličej a mezery mezi předníma zubama. Tak nevím, který mamčin děda to byl, ale cítila jsem se s ním skvěle.

Dokonce jsem v tom snu využila příležitosti a zeptala se ho, že jeden můj kamarád nedávno potkal duši ze své rodiny a že byl z toho chudák trochu otřesený a nevěděl, jak si to má vyložit a jestli by tedy on jako praděda neměl nějakou radu.

A on řekl, že když můj kamarád sám neví, co to mělo znamenat, jak že je zbytečné se v tom hnípat, protože na to časem stejně přijde sám.

Tak jsem mu poděkovala, ještě jsme v tom domě chvilku spolu byli, ale potom se ten sen rozplynul a mě se dál zdály i jiné sny… ty si sice taky pamatuji, ale už nejsou tak důležité.

Ráno jsem se vzbudila jako v ráji. Spalo se mi fakt dobře, tak jsem se chvilku rochnila, protahovala a ráno jsem nevstala jako mrtvola, ale spíš jsem připomínala tajfun.

Nemůžu se zbavit vnitřního tušení, že to nebyl obyčejný sen, protože posledních pár dnů mám hodně práce, běhám od jednoho k druhému, bojím se, že nestíhám a pak z toho večer nemůžu usnout. – Těším se jen, že snad za týden už to bude dobré, ale teď je to takové vypjaté. Přestože večer padnu únavou, pořád myslím na to, co všechno a do kdy ještě musím a jak by se to dalo a nedalo ošulit a dodělat a stihnout a co by se mohlo ještě posunout, abych zvládla to a ono a co kde bych mohla udělat líp a jak na to… a sny pak ne a ne přijít.

Nechci tady moc teoretizovat, ale mám dojem, že mě přišel potěšit, protože najednou se mi ty starosti ztrácí, mám skvělou náladu, mnohem víc energie a chuti pracovat dál, dohánět všechno, co jsem musela díky zaneprázdněnosti odstrkovat. Prostě už z toho najednou nemám hlavu jako květák, ale tak nějak to plyne.

Možná přišel sám, možná ho někdo poslal, asi jsem opravdu poznala svého předka přes sen… nevím, ale děkuji, protože mi to pomohlo a mám z toho vážně radost.

Dokonce jsem si našla ve snáři, jestli tam nebude pradědeček a fakt jo! Je tam napsané tohle:

,,Pradědečka viděti – dožiješ se dlouhého věku i vděku dětí.“

Tak to vidíte, ne vždy musí být setkání se zemřelým člověkem nepříjemné. Když se toho nebojíte, umí vás i takhle potěšit.

Kam dál:

Zobrazit rubriku ,,Zážitky – Vesmírné dění“

Další obrázky andělů – ZDE

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho Peter 2011-05-24 09:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mě se zdál jednou sen, že jsem jednoduše ve městě v davu lidí potkal svojí zemřelou babičku. Babi byla v pohodě (jako běžně bývala), měla dobrou náladu, říkal jsem jí co nového a tak – ptala se spíše ona, já byl tak nějak zmaten, že jsem se k ptaní, jakože kde třeba byla celou dobu a tak, ani moc nedostal. Samozřejmě jsem na ni od počátku valil oči, ale mluvil jsem s ní prostě jakoby nic, protože, ač jsem byl na jejím pohřbu, mi nepřipadalo právě vhodné, to před ní zmiňovat, navíc jsem si nějak už prostě nebyl jist ničím, co je realita a co vzpomínka a co můj výmysl – babička umřela poměrně nečekaně a rychle. Vyměnili jsme si telefonní čísla (někam jsem musel pospíchat dál), žel po probuzení jsem si její číslo už nezrekonstruoval, vím jenom, že její 8-mi místné číslo na pevnou linku obsahovalo někde cca uprostřed, ne vedle sebe, dvě pětky, a pak myslím jednu či více čtyřek, jednu či dvě dvojky a jednu nebo dvě jedničky a jednu trojku.

Ikona diskutujiciho Honza 2011-05-24 10:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkný sen, docela závidím 🙂 Když se mi zdá podobně osobní sen, skoro vždy je to to předzvěst blízké nemoci nebo smrti toho o kom se mi zdá. Bohužel. Jinak sny mám moc rád, ale nedaří se mi více si je pamatovat.

Ikona diskutujiciho Peter 2011-05-24 10:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: to mě taky napadlo, jestli mě třeba něco nepříjemného nečeká, ale sen byl v poměrně optimistickém duchu a tak jsem tomu příliš nevěřil. Taky se nic mimořádného následujících min. snad čtvrt roku nestalo, ani mě, ani v rodině nikomu.

Ikona diskutujiciho Honza 2011-05-24 11:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:V mém případě se ta předzvěst vždy vyplnila hned, ten den po probuzení. Někdy mívám i "tušení " za bílého dne a ta situace, která mě napadne se stane za pár minut nebo jen několik málo hodin.

Ikona diskutujiciho Veronika 2011-05-24 12:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky se mi plní sny hned na další den a s tím tušením to mám velmi podobně jako ty… Ale v říjnu se mi stalo, že mě sen varoval před hroznými věcmi co mě čekají a co se bude dít, jenže symbolicky a já to tehdy nedokázala rozluštit, co se bude dít. Uvědomila jsem si to až zpětně… Ale pokud mám taková varování před zlým děním, je to spojené i s nevolností nebo bolestmi hlavy, neopodstatněnou nervozitou nebo strachem… Ale to jen v horších případech. Naposledy se mi zdálo, že si prohlížím svůj řidičský průkaz a na další den mi ho na úřadě KONEČNĚ vyřídili a já si pro něj šla 🙂 Takže ne vždy je to nepříjemné 🙂 Zdálo se mi třeba i o tom, že na stole budou ráno peníze… A… juchůů 🙂

Ikona diskutujiciho Taky Veronika 2011-05-24 12:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jéé, a kdo je tam dal? :-D

Ikona diskutujiciho Honza 2011-05-24 12:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]:Omlouvám se, že jsem trochu mimo téma, ale jen ke zmíněné řidčské záležitosti… stalo se mi, že jsem se zadíval na své auto a měl jsem najednou silný pocit, jakoby nebylo moje, že mi nepatří. Večer jsem zaparkoval tak jak bylo mým zvykem, no a ráno bylo auto fuč :).

Ikona diskutujiciho Alue 2011-05-24 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: Páni, to by ve mě pěkně hrklo, ten pocit znám.

Ikona diskutujiciho Honza 2011-05-24 12:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:Než blbé předtuchy, raději bych alespoň zahlédnul nějakou bytost jako Ty. Ale i ty předtuchy mohou být "užitečné".

Ikona diskutujiciho Lady Rovena 2011-05-24 14:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Také jsem měla docela zajímavý sen…s mou mrtvou babičkou.

Ikona diskutujiciho Ophelia 2011-05-24 15:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

ahoj, zkus třeba se zeptat maminky, jestli nemá nějakou jeho fotku 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2011-05-24 16:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: To by musela být naživu.

Ikona diskutujiciho Nelča 2011-05-24 16:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mojí mamince se zase zdálo, že mě moje mrtvá babička přinesla na poměnkovém kapesníku, a já měla taky modrý oči jako pomněnky.

Ikona diskutujiciho Lúthien 2011-05-24 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:Přesně vím o čem mluvíš, také jsem se vzbudila ze snu, kde mi zemřel manžel (byl to tak moooc živý sen, že jsem si myslela,že se to opravdu děje), asi hodinku po probuzení z tohoto hrůzného snu volala jeho mamka, že mu zemřela maldší sestra :(, a tak to mívám pořád, sny, které mi něco vypovídají,nebo mě varují, i předtuchy a někdy mívám i vize ….

Ikona diskutujiciho bigbiz 2011-05-24 16:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak tyhle sny jsou myslím celkem obvyklé, ale málokdo se o nich odváží mluvit, aby nebyl okolím hned považován za blázna. Když jsem bydlel v Brně, tak jsme bydleli v domě, kde žili převážně starší lidé. A já jsem měl jedno takové období, kdy mi asi ty duše lidí sdělovaly, kdy zemřou.  Nejživější sen byl ten, kdy za mnou přišel náš soused a říkal mi, že už tady příští týden nebude a skutečně za týden zemřel.

Ikona diskutujiciho bigbiz 2011-05-24 16:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

A ty další sny o smrti našich sousedů byly spíš ve formě symbolů, jako třeba parte na nástěnce, a tak.

Ikona diskutujiciho Mitsuko 2011-05-24 17:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když mi umřel děda a noc po pohřbu jsme spali v bytě, kde bydlel, zdálo se mi, že mě ve snu provedl tím bytem až do chodby, kde bylo ve vzduchu obrovské srdce. Řekl mi, abych babičce vyřídila, že ji měl moc rád a za života jí to nedával až tak najevo.

Ikona diskutujiciho Alue 2011-05-24 19:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Páni, to je dojemné… připomíná mi to taky jeden můj zážitek, který byl v podobném duchu.

Ikona diskutujiciho Verča 2011-05-24 19:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]:To se mi taky stává. Zrovna včera mi přila na mysl představa, že jedna úžasná úča zruší výtvarku, na kterou v pondělí chodím a za chvilku mi přišla smska, že nemá čas. Pak se mi v ten samý den stalo něco podobnýho s kamarádkou. Miluju intuici.:-)

Ikona diskutujiciho Verča 2011-05-24 19:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jinak co se týče snů – ty si nepamatuju. Je to asi tím, že málo spím a jsem tak vyčerpaná, že si mozek po probuzení nic nepamatuje. Upřímně se mu divím, že je vůbec schopný fungovat.:-D No ale kdyby se mi zdálo něco důležiého, nejspíš bych to věděla.

Ikona diskutujiciho Honza 2011-05-24 23:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Alue 2011-05-25 09:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lidi, když máte tak úžasné zážitky s předtuchami, zemřelými, se sny a dojemná srdíčka na chodbě a předtuchy s autem… proč o tom nenapíšete ke mě? Z vás občas vypadnou takové poklady, nezahrabávejte je nikam pod koberec, pochlubte se s nimi klidně do článků! 🙂

Ikona diskutujiciho Honza M. 2011-05-25 20:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue, připomněla jsi mi jeden můj sen, který se mi zdál před pár měsíci. Bylo to v době kdy moje prababička byla v nemocnici. Zdálo se mi, jak jsem šel ke knihovničce u mě v pokoji a tam byly tři knihy o prababičce. Jednu jsem vytáhl ven, byla symbolicky žlutá, asi proto že moje prababička žlutou barvu měla nejradši. Na přebalu knížky byla prababiččina fotka, seděla na lavičce a smála se. Listoval jsem knihou a zjistil jsem, že je plná básniček. Jednu jsem přečetl celou ve snu, byla nádherná, bohužel si ji už nepamatuju. 🙂 Cítil jsem jak mi ve snu radostí tečou slzy. Ten den prababička umřela. Bolelo to míň, když jsem věděl že se rozloučila. Ve snech jsme prostě vnímavější 🙂

Ikona diskutujiciho Nistol 2011-05-26 10:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, jenom jednu technickou poznámku: Ten dřevěný materiál kostry,který se Ti ve snu zvýraznil, znamená dobro. Měj se dobře a ať se daří.

Ikona diskutujiciho Nistol 2011-05-26 11:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ještě něco. Na tom snu není nejhlubší částí to povídání s dědečkem, ale ten začátek, kdy si viděla dřevěnou kostru. Před lety jsem měl několik skoro stejných snů (jen ten dědeček chyběl:-)). Předznamenávaly období,kdy začaly postupně odpadávat staré vzorce představ (= kostra,tj.smrt,zánik) a člověk se mohl posunout dál (=dřevo,tj.pozitivní vývoj). Konečně, skutečně cenné poznání leží daleko za sférou snů a astrálu… Měj se dobře a ať se daří.

Ikona diskutujiciho Lady Hestia 2011-06-03 14:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

mně se jednou zdálo, že měla moje nejlepší kamarádka poslední den života a vnějaký čas (mám dojem že o půlnoci) měla zemřít. V tom snu jsme se spolu snažily toho ještě tolik stihnout, všechno, co jsem kdy plánovaly, ale nikdy neuskutečnily. To všechno jsme nějak za jediný den stihly. Když se už blížila osudná hodina, jen jsme se objímaly a brečely. Já se rrozhodla, že chci odejít s ní a tak jsem si připravila nůž.Když odbila dvanáctá, napřáhla jsem se s nožem abych se probodla, když mě kamarádka chytila za ruce. Byla sice mnohem bledší než obvykle, ale když jsem se na ní podívala, usmála se na mně a já na ni. Na začátku toho snu něco snědla či vypila, už přesně nevím, ale když jsme tam tak seděly a křenily se na sebe, přišla k nám nějaká postava. Říkala cosi v jazyce nám neznámému a když domluvila, podívala jsem se na kamarádku. Ležela bezvládně s vytřeštěnýma očima a já nečekala a zvedla nůž. Přesně v okamžiku, kdy se nůž dotkl mé kůže jsem se probudila. Byla jsem zpocená a vyděšená. Posadila jsem se a rozbrečela. Byl to tak živý sen, že jsem myslela, že je to skutečnost. Nad logikou události jsem nebyla schopná přemýšlet, ale ještě nemíň dvě hodiny jsem probrečela, a znovu usnula.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek