Jak mám v sobě objevit vnitřní sílu?

26.10.2012 v Poradna 7

Dotaz:

Ahoj Aluško 😉

Přidávám se k ostatním a chválím blog, samozřejmě i ochotu pomáhat. Proto se na Tebe obracím s jedním problémem.

I když na většinu věcí si už dokážu odpovědět sama, nevím co s tím. Jde o můj vnitřní problém. Delší dobu s tím bojuji a nevím jak dál.

Problémem je, že si nepřipadnu dostatečně silná. Vadí mi útoky ostatních lidí, pomlouvání apod. Když jsem ve škole, dělá se mi zle z toho celého starého systému a nevím jak se mám ubránit. Dostudovat musím a projevovat svůj názor znamená zastrčení do škatulky, na což nemám sílu.

Chci mít stejnou možnost jako ostatní, protože jinak by se na mě profesorky dívaly skrz prsty a to bych nezvládla. Když učitelka z fyziky řekne, že polární záře je projevem jakýhosi elektrickýho působení (to nevím jak přesně funguje) a ničím jiným to způsobený být nemůže, začnu rudnout a chce se mi brečet.

Ta jejich zatvrzelost, že je to takhle a ne jinak mě dostává do varu. Přála bych si mít sílu se ozvat, říct že je to jinak! Ale nejde to.


Lidi, kteří mi nerozumí, dokážou být neuvěřitelně zlí.

Navíc mě štve, že neexistuje způsob, jak jim dokázat, že andělé přece existují a dá se s nimi mluvit. Většina takových věcí se odehrává v mojí mysli a to jim dokázat nemůžu. Nevím proč, ale zraňuje mě to.

Takže obecně: Jak mám v sobě probudit sílu? Obdivuji tu sílu na Tobě..( dodatek: nevydržím být k ostatním lhostejná. Říct si, je to jejich život, ať si takhle žijí. Není mi to jedno, když vím, že to co říkají je jinak)

Snad jsem všechno vysvětlila dobře a pochopíš to :D.

Budu ráda za odpověď a kdyby ne, i tak děkuji! 🙂

Hezký večer…

Odpověď:

Ahoj,
V první řadě je důležité pochopit: Když neumím říct ,,Je to jeho život a mně do toho nic není, ať si myslí co chce“, potom mám potřebu ho přesvědčovat. Říct mu to, co považuji za pravdu já. – Jenomže kdo potřebuje o pravdě jiné lidi přesvědčovat, ten ve skutečnosti vůbec nepřesvědčuje ty ostatní, ale sám sebe.
Snaží si totiž přes jejich víru upevnit tu svoji a opřít se o to. – Když přesvědčí lidi okolo sebe, bude to pro něj taková opora, potvrzení že má skutečně pravdu.
Když tu potřebu nemáš, znamená to, že jsi si absolutně jistá a pak máš tu sílu, o které píšeš.
Takže ti doporučím jedno: Když si sama sebou nejsi jistá, potom máš potřebu mluvit s lidmi o věcech, které vědět nechtějí. Je potřeba to utnout. První sama získej pevnou víru v to co znáš a uvědom si, že je to dar. Potom tě tohle trápení pustí.
Když s tebou někdo nesouhlasí a nechce slyšet to co mu chceš říct, nezvyšuj hlas, nikoho nepřesvědčuj o své pravdě. – Mávni rukou, změň téma. – Tohle prostě není pro něj. Speciálně ve škole to absolutně nemá smysl, na to se vykašli.
Upevni své vlastní vědomosti. Až si v nich budeš jistá, nebudeš mít potřebu někoho přesvědčovat a začneš si přitahovat ty správné lidi, kterým ani nic vysvětlovat nemusíš.
Taky jsem si tím prošla, chtěla jsem všem všechno říkat, všechny o všem přesvědčit. Padla jsem tvrdě na beton dřív, než bys řekla švec. – Tudy cesta nevede.

Hodně štěstí 🙂

Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr“ pro další otázky a odpovědi

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

• Na Aluška.org najdete také interaktivní chat Vstoupit do Chatu – ZDE

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2012-10-26 07:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mela jsem podobna cukani- rikat vsecko vsem. Ale kdo chce poslouchat? Je na to dotycny pripraven? Nikdy nevis. Tak jsem se stala pozorovatel a vyckavala, odkud prijde znameni. Taky jsem si chtela potvrdit teorii, ale udelala jsem to tak, ze jsem nesla za docentem, ale nechala jsem ho jen…prednaset! To byla vec 🙂 kdyz zacal neco o mozku a vnimani, tak muj ksicht vypadal jako dve rady zubu od ucha k uchu.

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2012-10-26 15:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ale stejně to neřeší to, jak v sobě objevit vnitřní sílu. Chce to šok. Strašný zážitek velkého zázu. A pak se ukáže, jaktli to člověk ustojí, a nebo se nervově zhoutí. Ale strašné zážitky je třeba nevyhledávat. Je třeba čekat, až co osud přinese.

Ikona diskutujiciho Božka 2012-10-26 17:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Myslím, že je to prirodzená časť vývoja, také to obdobie snažiť sa všetko a všetkých zmeniť, pretože sme sami objavili niečo úžasné…. skús si to predstaviť tak, že si kuriatko, ktoré sa už vyliahlo.. nemôže pomôcť ostatným von zo škrupiny- aspoň nie bez následkov. Všetky vajíčka musia dozrieť a keď príde čas, kuriatko sa vyliahne aj bez pomoci. To, že sme sa vyliahli skôr, neznamená, že sme lepší.

Ikona diskutujiciho Daemon 2012-10-27 16:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Podobný problém jsem měla taky, ale bylo to s kamarády. Oni prostě říkali, že je to tak a jak by to mohlo být jinak, když to bylo zrovna tak. Já si ale prostě stojím za svým a na rčení "moudřejší ustoupí" většinou zapomínám..

Ikona diskutujiciho rodney 2012-10-27 20:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky mě ničí jak lidé dávají málo prostoru duchovním věcem, ale dle mého názoru by se ve státních školách měly čistě vyučovat vědecké teorie. Naopak mě rozčiluje, když učitelka prezentuje jako fakt jen svůj duchovní názor. Jak jsi psala: "Navíc mě štve, že neexistuje způsob, jak jim dokázat, že" O to jde. Věda a škola je založena na důkazech, na vědeckém popisu reality. Každý z nás si může vytvořit ten duchovní. Kdyby se učily i ty duchovní, vždy se najde člověk, který má jiný než ty co by byly v osnovách. Jediné spravedlivé by bylo, kdyby se pro každý jev učilo 7 miliard duchovních popisů – tedy představy všech lidí na Zemi. To je ovšem nereálné. Buďme proto rádi, že nás ve škole seznamují s čistě fyzikálním popisem polární záře a nevnucují nám třeba konétní náboženské vysvětlení se kterými vnitřně nesouhlasíme.

Ikona diskutujiciho iva 2012-10-29 12:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj Alue,

Ikona diskutujiciho Alue 2012-10-30 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]: Řeší. Vnitřně silný je ten, kdo si je jistý v názorech (takže musí získat zkušenosti) a kdo se má vnitřně rád a ví, že na něho je spoleh… Je to všechno o postupné práci na sobě. Instantní osvícení v krabičce, tady hned teď, neexistuje. Všechno si musíme zasloužit..

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek