Jak maximálně využít energetický a spirituální potenciál dlouhých vlasů / 1.díl

31.7.2018 v Žena 37

Předtím než se dáte do čtení, doporučuji vám, abyste si přečetli i dva předešlé tématicky spřízněné články:

,,Vlasy jsou spojení s kosmem“

a ,,Energetický a spirituální význam dlouhých vlasů pro muže“

 

Vlas funguje a rezonuje na trochu jiných energiích podle toho, jak je dlouhý. Jak vyplývá z předešlých článků, dlouhé vlasy jsou vhodné pro ženy a kratší vlasy nespadající na ramena, jsou vhodné pro muže. My se dnes budeme bavit o tom, jak ženy mohou maximalizovat energetický potenciál svých dlouhých vlasů, tedy jak o ně pečovat, aby fungovaly co nejlépe.

 

Traduje se, že kvalita i hustota vlasů je dána geneticky. Je a není to pravda. Člověk se narodí s určitým předpokladem, ale je i spousta dalších elementů, které ovlivňují jeho vlasy. To, jestli jsou vlasy heboučké a jemné, nebo tlusté jako dráty a silné, opravdu nelze ovlivnit životním stylem, nebo stravou. Je to vloha, se kterou jsme se již narodili.

Avšak naše životospráva, naše zdraví a naše duševní zdraví rozhodují o tom, jestli nám vlasy hodně padají, nerostou, lámou se.

U některých žen dokonce výživa má vliv na rychlost růstu jejich vlasů, ale je to individuální záležitost. V mém případě nezabralo nikdy nic a věřte tomu, že jsem zkusila všechno. Moje vlasy si drží standardní 1cm za měsíc a je jim úplně jedno, co zobu, nebo co na ně napatlám. Takže mi různé zkušenosti typu ,,po těchto vitamínech nebo tomto oleji mi rostou 3cm měsíčně“ připadají jako sci-fi. Některé ženy jsou schopné vyprodukovat až 3cm vlasů měsíčně a pokud jim vlasy rostou pomaleji a vlivem stravy nebo zábalů urychlí růst, pravděpodobně to znamená, že jen díky nedostatku výživných látek nevyvinuly svůj maximální růstový potenciál a dostaly se k němu až teď, když doplnily to, co tělu chybělo. Běžný průměrný vlasový přírůstek je 1cm měsíčně a žena by měla zpozornět teprve tehdy, kdy se dostává hlouběji pod tento průměr. Tehdy je vhodné zlepšit stravu a pročistit své orgány, jako jsou játra, ledviny, střeva a plíce.

 

 


 

Jelikož mají různé ženy různou rychlost růstu vlasů, je pro některé těžší a pro některé zcela nemožné dosáhnout své vysněné délky, zatímco jiné jsou tam hned. Vlas obvykle roste dva až sedm let. Proto někomu vyrostou sotva na ramena a někdo je má klidně po kolena.

O tom co všechno se dá pro vlasy udělat aby rostly déle, čím je mazat a co na ně zobat, však tento článek úplně není. Na to existují stovky receptů. Chci tím na úvod jen říct, že každá žena má jiné předpoklady a jiný typ vlasů, který je dobré znát a respektovat. Nemá smysl se za každou cenu honit za něčím, co nemáme dáno, ale je dobré vědět, co je a co už není normální, abychom neignorovaly případ, kdy nám naše vlasy říkají, že něco v těle není v pořádku, nebo jsme podvyživené. Některé nepříjemnosti s vlasy se řešit dají, jiné se řešit nedají.

 

Typické jemné vlasy.. realita bez klipů a příčesků. Víte, jak bylo těžké takový obrázek vůbec najít? 🙂

Jak už jsem psala v předešlém článku, podle délky vlasů chytáme jiné vlnové délky a přijímáme tedy jiné energie a jiná data. Domnívám se, že plný potenciál tohoto příjmu zažijí ženy, které mají vlasy pod pás, nebo k zadku, kdežto obstojná délka, která výborně plní účel spirituálního přijímače, by mohly být vlasy, které zasahují po zapínání podprsenky. Alespoň takhle to vnímám pocitově já. Jiné ženy by třeba mohly mít trochu jiný vjem.

Nejdelší vlasy co jsem kdy měla, byly cca do pasu. Když něco stříhnu, tak 10-15cm a znova dorůstám do pasu. Takže mám pocitově nejlepší srovnání mezi těmito délkami a je pravda, že tam opravdu je citelný rozdíl. Vlasy v pase rezonují a chrání lépe, než vlasy po zapínání podprsenky, ale i vlasy do půli zad svoji funkci přijímače plní dobře. Jediný důvod, proč se čas od času zbavuji délky do pasu je čistě praktický. Vlasy jsou jemné a nemám snahu za každou cenu držet co největší délku někde, kde už je pár suchých chlupů a už to nevypadá hezky. Možná teď, když jsem skončila s odrůstáním, se dostanu i dál.. uvidíme. Poslední roky jsem totiž stříhala barvu.

Nejlepší je poškozené konce odstřihnout, protože neustálé rozčesávání zacuchanců je ještě více poškodí a spěcháním si člověk ještě vyrve vlasy navíc.

Žena která má na hlavě tři chlupy, už to není hezké, ale za každou cenu se zuby nehty drží té dané délky, to nechci být já. Sice mi tam ty vlasy dorostou, ale že by to byla oslnivá kvalita a hustota, mno… :-/ Holt nejsem žádná Rapunzel 🙂

 

jemné vlasy

Moje dnešní zamyšlení se opírá zejména o mé zkušenosti a o otázky a myšlenky, které zazněly v předešlých tématicky spřízněných článcích o vlasech, na které odkazuji na začátku. Znova upozorňuji, jsou to ,,jen“ mé zkušenosti. Nesnažím se nic propagovat, ani dogmatizovat. Toto téma není nikde popsané a vlastně odnikud odjinud než z praxe se poznatky nasbírat prostě nedají. Naši předkové to možná všechno znali, ale kde je tomu vědění konec…

 

Na délce záleží

Odmala jsem měla jemné blonďaté vlásky, ty jsem zprvu nosila na kleopatří mikádo a v sedmi letech jsem se jednou nějak pozapomněla a nechala se šmíknout na hříbka. Vypadalo to strašně, protože si mě okolí pletlo s klukem. Šla jsem do toho zcela dobrovolně, protože mi připadalo, že alespoň bude trochu změna. Máti ostříhala všechny chlapy, kouká na mě a říká jestli to taky nechci zkusit, když už to má v ruce. A že vlasy co se v mládí stříhají nakrátko, jsou pak v dospělosti silnější (pověra, nesmysl).

Hřib se mi líbil tak první týden. Postupně jsem zjistila, že se v něm necítím, i když jsem oblečená, tak mám pořád pocit jakobych vlastně byla ,,nahá“ a nemohla jsem se dočkat, až dorostou. A od té doby už jsem se nikdy v životě neostříhala.

Moje vlasy mi mohla zastřihovat jedině moje máma, nikoho jiného jsem k nim nepustila. A dodneška mi vadí, když mi na ně cizí lidé sahají.

Je to zajímavé, protože když se vrátíme k prvnímu ruskému překladu, je tam vysloveně napsáno, jak dříve slovanky pracovaly se svými vlasy, že je myly, upravovaly a česaly v kruhu žen, mezi nejbližšími v rodině. Jako malá jsem to dělala jednoduše proto, že jsem nikomu jinému nevěřila (máti vždy solidně vzala jenom ty dva cenťáky co jsem si poprosila a nedělala nikdy nic navíc) a také proto, že moje máti měla jemné něžné ruce a hezky mě hladila, kdežto jiní lidé jsou spíš surovci, co mi jednou sáhnout na hlavu a už drží v ruce můj vyškublý pramen. Pár takových zkušeností stačilo a už jsem na sebe nenechala sáhnout.

Představa, že by mě měl stříhat někdo úplně cizí, i kdyby profík, je pro mne totální sci-fi a když maminka odešla do jiné dimenze, začala jsem se stříhat sama svou vlastní metodou. Od určité délky už prostě sparing partnera nepotřebujete a dokážete to sami. Ani mě nenapadlo, že bych mohla začít chodit ke kadeřnici a že bych měla někomu cizímu platit za to, aby mi vzal těch pár suchých cenťáků na konci, když si je umím vzít sama zadarmo a zabere mi to tak 10 minut.

Je mi jasné, že profesionál po tomto odstavci u obrazovky omdlévá pohoršením. Ale na co to člověku je, pokud si pěstuje dlouhé vlasy, někam s nimi chodit?

 

 

Abyste měli vlasy co nejhezčí a nejzdravější v rámci vašich možností, je nejlepší s nimi pokud možno skoro nic nedělat a spíš si je před lidmi chránit.

Když mi bylo dvanáct, ostříhala mě bábi tak trochu násilím, skončila jsem s konci na lopatkách a byla jsem z toho dva roky vyloženě nešťastná, protože se zase dostavil ten důvěrný pocit podivné ,,nahoty“.

Dneska už je člověku jasné, že ten ,,nahý“ pocit, který se dostavuje a který si žena kolikrát uvědomí až dodatečně, je oslabení přirozené ochranné funkce našich vlasů a tedy i naší bytosti.

Samozřejmě neříkám, že ho mají všichni. Kolik chodí po světě žen se střihem na kluka a je jim to jedno. Ale pokud jste intuitivní, citlivá a tak trochu čarodějka, zažijete ten pocit. A už se stříhat nechcete, protože poznáte, jak vás to oslabilo. Intuitivně určitě i cítíte, jaká délka vlasů by pro vás byla nejlepší.

 

Pokud si tedy chcete pěstovat dlouhé vlasy a chcete aby to k něčemu bylo a aby vám to sloužilo, pro začátek vám mohu doporučit, abyste si na své vlasy dávaly pozor. Nenechte cizí lidi a lidi ke kterým nemáte důvěru, aby vám na vlasy sahali, zejména ne bez vašeho dovolení. Internet je plný vzdechů na téma ,,Jak jsem si nedala pozor, svěřila se do špatných rukou a jsem bez vlasů.“ Většinou se dá průšvih vytušit předem, protože tomu předchází věty jako ,,máš to moc zničené, vzala jsem to málo, ještě trochu, ještě kousek, jako myší ocásky…“ a poznáte to i podle doteku. Pokud někdo vaše vlasy s láskou hladí a nediskutuje s vámi o tom jak moc by to mělo být versus jak to chcete vy, klidně se mu svěřte. Když to chytne jak hadr na smeták, s tím že by vzal ,,aspoň 20″, utíkejte.

 

 

Když vám někdo sahá na vlasy, sahá tím i na vaši energii a pokud je to energetický upír, ubližuje vám to, protože z vás energii stahuje. Pokud toho člověka ale znáte a víte že je konstruktivní, vůbec nic se neděje.

Taktéž vy sami si dejte pozor, abyste náhodou nějaké ženě neokupovali vlasy, protože vlasy poměrně dost souvisí s intimitou dotyčné. Pokud zareaguje s nechutí, neurážejte se. Chrání si tím svou energii nebo svůj osobní prostor, na které má nárok. Lepší je se první zeptat, než bez zeptání rovnou sahat.

 

Se střihem nemusíte chodit za cizími, choďte se střihem spíš k mamince, dceři, sestře, ideálně aby to byla žena, která vám vaše krásné vlasy nebude závidět a nebude mít snahu vás o ně připravit. – Šok? Ale nene 🙂 Ženské si vlasy často závidí a často na nich hledají co je špatně, abyste je neměly rády a chtěly se jich zbavit. Nejvíc závidí ženy, které nemají rády samy sebe a zakysnou. Ty které se rády mají, jsou naopak přející.

Například, já mám jemné vlasy. Rostou si pomalu, opravdu nemám cop jako lano, ale dělám co můžu v rámci svých možností, aby byly pěkné a zdravé. Žádný chlap si nikdy nepostěžoval, že bych měla vlasů málo, nebo že by nebyly dost kvalitní, nebo dost hezké. Kdykoliv padla jakákoliv kritika na mé vlasy, vždycky padla od ženy a kolikrát ještě s doporučením, o jak moc by to zkrátila.

 

Nevěřte těm kecům, že krátké střihy jsou moderní a že to těm vlasům prospěje. Všichni chlapi pálí za dlouhýma vlasama a ženy které chodí nakrátko, tak chodí spíše z nutnosti, než z vlastního přání. Buď jim nerostou, padají, příliš zavazí, nebo se o ně nestíhají/nechtějí starat. Nebo jsou nakrátko, protože si je zničily barvou, už se s tím nedá nic moc dělat a nemají trpělivost na pomalé odrůstání.

Někdy je péče o dlouhé vlasy totiž piplačka nadlouho, speciálně pokud jsou vlasy hodně husté a dlouho schnou.

 

 

Další rada? – Buďte dámy rády za to co máte a snažte se vždy pokud možno objektivně posoudit, jestli vlasový problém který řešíte je reálný, nebo existuje jenom ve vaší hlavě.

Většina žen má s vlasy nějaký ,,problém“ který řeší a ten je často fiktivní, nebo hloupý. Skutečný problém je pouze ten, kdy vlasy nerostou, nebo opravdu hodně padají, tehdy by se měla nasadit nějaká výživa a detoxikace organismu. Všechno ostatní jsou nepodstatné prdy, pramenící zejména z marnivosti, přehnaných představ a snahy srovnávat se s ženskými z časáků a televize, které mají skoro všechny vlasy uměle prodloužené, akorát je to udělané tak dobře, že to nepoznáte a pak máte pocit, že jsou ,,ty vaše tři chlupy pořád nějak málo“.

 

Přijměte se takové jaké jste, mějte se rády a se svým předpokladem pracujte. Nechtějte se za každou cenu podobat nějakému vysněnému ideálu, protože to vás spíš přivede k chybám, kterými si vlasy zbytečně pokazíte. A o tom si povíme zase někdy jindy.

 

Pokračování příště

fotka z litevské soutěže o nejdelší dívčí vlásky 2017

Komentáře

Ikona diskutujiciho hanka 2018-07-31 07:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za moc krásný článek, ach…o tomhle bych četla pořád, vlasy zbožňuju. Jednou jsem se ostříhala na krátko a od té doby už nikdy nechci krátké vlasy, jako bych byla jiný člověk. Moje ideální délka je minimálně po pás, raději delší. Střihla jsem je před měsícem kousek pod podprsenku kvůli zničeným konečkům a není to úplně ono…nemůžu se dočkat až budou zase  po pás. Ty maminy co tvrdí dcerkám že se v dětství musí stříhat jinak vlasy neporostou bych propleskla fakt. Chudáci holčičky:( Já sem v dětství musela chodit na kluka skoro celou školku a lidi si mě pletli s klukem, nebylo to příjemné. Dlouhé vlasy mi dávají pocit ochrany. Jediná situace kdy se umím vcítit do ženy že nosí vlasy nakrátko nebo na mikádo je, když toho potřebuje v životě hodně řešit, myšleno práci, materiální věci, když je ve stresu a potřebuje se s tím efektivně vypořádat. Pak chápu že jí krátké vlasy dávají hrubší sílu a dravost, drzost, ale já bych to tak opravdu nechtěla.

Ikona diskutujiciho Daniela 2018-07-31 07:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tenhle článek úplně přesně vystihuje, co zažívám já sama. Co si pamatuju, vždycky jsem chtěla mít opravdu dlouhé vlasy, a asi tak od sedmi let nebo možná i déle je pěstuji a nikdy jsem nenechala nikoho, aby mi je vzal víc než o pár centimetrů. Teď mám vlasy přibližně do pasu, měla jsem i delší, ale šla jsem na stříhání a od té doby mi vlasy moc nepovyrostly. Dříve mě tedy stříhala doma mamka, ale pak jsem začala chodit ke kadeřnici. Moc příjemné mi to není, nejradši bych si vlasy nestříhala vůbec, a lituju každého centimetru, o který se musí zkrátit, ale kadeřnice je hodná a nikdy mi vlasy nevzala víc, než jak to bylo doopravdy potřeba. To ale nic nemění na tom, že mi to není příjemné.

Ikona diskutujiciho Jana 2018-07-31 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc pěkný článek 🙂 Nemáš, Alue, náhodou nějaký tip, co dělat s vlasy, které se hodně mastí? Musím si hlavu umývat každý den, když si ji někdy neumyji, mám pak vlasy jako by mi je někdo namáčel v oleji :D Teď přes prázdniny si je umývám obden, s malou nadějí, že je to třeba způsobeno častým umýváním, ale žádný výsledek :/ nepomáhají mi ani šampony, které by měly být na mastné vlasy… Jestli někdo tuší, čím by to mohlo být, budu vděčná za radu 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-31 09:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: dlouhých vlasů se dost zbavují i mamky, aby je za ně dítko netahalo

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-31 09:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[2]:  Výborná je řada produktů Serioxyl, dá se to koupit na bezvavlasy.cz, šampon, balzám na pokožku a vlasová voda. Ta vlasová voda je top, sama o sobě funguje skvěle a i chlapům co mají na šišce málo, nebo moc jemné, tak po půl roce až roce krásně vlasy zhustí a posílí… Komu se dělá trošku lysinka, pleška, tak ta voda fakt zabírá. U ženských ty vlasy prostě líp rostou.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-31 09:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  a kolik ti je? jsi ještě v pubertě? jaké konkrétní šampony používáš (značka složení) a jak se obvykle stravuješ?

Ikona diskutujiciho Piktogram 2018-07-31 11:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jak již bylo řečeno vše je jinak. Ženy by správně měly nosit vlasy krátké a muži naopak dlouhé ale matrix to lidem naočkoval obráceně a tak nám ženy pobíhají nepřirozeně s dlouhými vlasy a muži zase s krátkými. Proto se tolik žen cítí spíše muži a muži ženami. Přirozenost tu stále chybí.

Ikona diskutujiciho Jana 2018-07-31 11:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]: Za pár dní mi bude 17, momentálně používám březový šampon od Dixi, ten nemá složení nic moc, ale jsem i babičky, takže si nemůžu moc vybírat. Předtím jsem cca měsíc dva měla šampon od Alverde, na mastné vlasy, teď si ale nemůžu vzpomenout, který konkrétně to byl, ani ho nemůžu najít, ale nepřišlo mi, že by to bylo o něco lepší. Jinak, co mi možná trochu pomáhalo, byl kopřivový šampon od Alpy, ale ten taky neměl moc dobré složení. Jinak jsou to takové ty obyčejné Shaumy a podobně. Jak nad tím tak ale přemýšlím, tak s největší pravděpodobností to bude vina stravy… Ne že bych se denně cpala fast foodem, to zase ne, ale přiznám se, že úplně zdravě taky nejím. I když piju převážně čistou vodu, jen občas se napiju nečeho jiného. Ale mám taky docela problémy s pletí (akné), takže je to vážně buď tou stravou, anebo hormony. Anebo to mám prostě vrozené, protože se mi vlasy mastí od malička, jenom to nikdy nebylo až tolik, začlo to až v pubertě… No jo, je to těžké období :D

Ikona diskutujiciho MM 2020-07-25 18:08:37
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak už se to za ty dva roky spravilo? 🙂 Věk, puberta, hormony… Ale i složení šamponu může hrát roli, protože mi teď kadeřník řekl, že Schauma nebo Head & Shoulders jsou ty nejhorší šampony, které vlasy ničí, obsahují spoustu chemie, takže mi doporučil, a to mám krátké vlasy a žádné problémy s nimi, Schwarzkopf Professional pro muže, tím pádem si myslím, že i ta jejich ženská řada bude dobrá a kvalitní…

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2018-07-31 11:25:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To já jsem celý život nadávala na svoje vlasy. Ale pak jsem v práci viděla kolegyni, která má vlasy tak řídké, že má vidět úplné lysiny. Od té doby vím, že moje vlasy jsou normální.

Ikona diskutujiciho Bambadum 2018-07-31 12:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Všichni muži nejdou po dlouhých vlasech. Nejeden mi oznámil, že se mu více líbí ženy s krátkými… Z takových žen jde prý větší síla a rebelie. A je to více sexy.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-07-31 12:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]:  V 17ti máš ještě pubertu a hormonální nerovnováhu, to je normální a mělo by se upravit samo časem. Zbytečně se kolem toho nestresuj. Jak akné tak mastné vlasy jsou v téhle době věc hormonální.

Ikona diskutujiciho Jana 2018-07-31 13:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Asi máš pravdu, puberta bude asi nejlogičtější vysvětlení. Děkuji 🙂

Ikona diskutujiciho Danny 2018-07-31 16:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jednou jsem znala holku, co měla husté tmavé vlasy až po zadek. Já jsem jí strašně záviděla, protože sama mám jemňoučké blond vlasy, které musím vyfénovat, když je chci mít rozpuštěné, jinak nemají žádný objem. Vlastně jsem je jednu dobu měla taky dlouhé po zadek, ale to mi bylo tak 6, a když jsem šla do školy, nechala jsem si je ostříhat.

Ikona diskutujiciho ginze 2018-07-31 16:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc krásný a zajímavý článek :-) Já mám vlasy odjakživa hodně husté. Jediné mínus hodně hustých vlasů je ten že se dost cuchají, hlavně pokud se nosí jenom rozpuštěné. Když jsem byla ve školce tak jsem měla vlasy skoro po zadek a jednou jsem si je nechala ostříhat a také jsem toho pak litovala. Já si je nechala ostříhat spíše z praktického důvodu – dlouhé a husté vlasy se špatně češou a mě navíc ráno česala babička, která to dělala velmi nešetrně, což dost bolelo. Teď je mám po pas a jsem celkem spokojená, ale je fakt, že bych stejně brala delší no :D Často se mě jiné ženy ptají, co s nimi dělám, že je mám tak pěkné, ale faktem je že mám šampon od Alverde, jednou za tři dny vlasy umyju a to je všechno. Žádné masky, kondicionéry atd. Nefénuju, nežehlím. Maximálně jednou za půl roku si udělám zábal z kokosového oleje. A je teda fakt, že jediné, co dělám, je to, že beru ty vitamíny z DM, které jsi tu doporučovala, ale tam nepozoruju žádné velké změny, vlasy mám odjakživa pořád stejné.

Ikona diskutujiciho Vodnářka 2018-07-31 18:19:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Já používám šampony zásadně bez SLS a parabenů, zkousela jsem tekuté i tuhé, nejvíc se mi osvědčila kosmetika od Bione, ale i tak se mi vlasy dost mastí a myji je ob den, výjimečně ob dva. Na akné taky trpím, měla jsem ho i na zádech, byla už jsem tak zoufalá, že jsem si nechala napsat HA, ačkoliv jsem vždy říkala, že mě nic nedonutí ji brát. No, beru ji od dubna, zatím je vše ok, pleť se mi zlepšila o 1000%, občas mám sem tam pupínek, ale to mi nevadí. Jen mě trápí, že ubližuju sama sobě. Ale předtím jsem zase měla skoro až deprese z toho akné. S vlasy mi HA nic neudělala. Prostě jsem se smířila s tím, že se mi rychle mastí. Stejně jako pleť. ?

Ikona diskutujiciho hanka 2018-07-31 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: antikoncepci kvůli "léčbě" akné bere docela dost žen, neříkám to ráda, ale není to dobrý nápad. Nedávno jsem narazila na jednu slečnu co se rozhodla vysadit HA a důsledky byly fatální, hrozně dlouho se z toho dávala dohromady, píše že po vysazení měla hrozné akné a deprese. Tady si to můžeš přečíst (česky je to dole): http://marketafrank.com/2017/01/hormonal-birth-control-my-story/

Ikona diskutujiciho romča 2018-07-31 21:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]: Ahoj :-) V tvojom veku (17 rokov) som mala rovnaké problémy ako ty. Mastné vlasy, mastná pokožka hlavy, mastná lesklá pleť, akné. A k tomu som mala plnú hlavu lupín!! Nejak som tomu ale nevenovala pozornosť, ale štvalo ma to dosť. O štyri roky neskôr keď som už bola dospelá a pracujúca som si uvedomila, že sa to všetko otočilo. Suchá pokožka hlavy, suché vlasy, suchá pleť… Zrazu som si hlavu nemusela umývať každý deň ale každý tretí štvrtý a je tomu až do dnes :-) Dúfam že ťa to trošku upokojilo

Ikona diskutujiciho jirik 2018-07-31 21:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Duše K – tentokrát o alchymii ženy a její předávání dcerám s Lucií Harnošovou – 8.7.2018

Ikona diskutujiciho Vojta 2018-08-01 00:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Má vypadávání vlasů u mužů prozaický nebo spíš nějaký duchovní důvod? Vždycky jsem měl vlasy husté a silné, což mám i teď, ale dělají se mi solidní kouty a vypadám jak sova a musím to schovávat ofinou :D

Ikona diskutujiciho Verča 2018-08-01 13:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: he he sova:-) můj kamarád má krásnou hustou vlnitou ofinu, avšak nedavno zafoukal vítr a zjistilo se, že ho trápí totéž co tebe – a tak si sčesává do čela přehazovačku (tedy nikdo to v bezvětří nepozná:-) Taky ho to trápí a pořád mi říká, ať ho zkoumám zezadu na hlavě, jestli se mu tam nerýsuje taky to opatovo kolečko:-D

Ikona diskutujiciho Viky 2018-08-01 14:04:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Z tohoto článku jsem byla poněkud smutná, jelikož sama mám vlasy ,,jako kluk'' a jsem sobě za to moc vděčná. Tato skutečnost mě udělala silnější, jelikož zkrácením vlasů jsem ztratila i jistý druh strachu. Celkově mě takový klučičí styl dává větší prostor pro kreativitu a dělá mě šťastnou, snad se nad tím zamyslí i ostatní a nebudou mě za to odsuzovat :-|

Ikona diskutujiciho zero 2018-08-01 14:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[19]: Důvod je prozaický – zhoršená činnost ledvin.

Ikona diskutujiciho Gray 2018-08-01 15:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Jestli se takhle cítíš dobře, není co řešit. Moje sestra má také krátké vlasy, takový elegantní sestřih a moc jí to sluší. Na ní i sedí charakteristika že je hodně racionální, logicky zaměřená, silná, soběstačná atd. ale určitě to není špatně. Jak už zde někde někým zaznělo, tahle doba má alespoň tu výhodu, že přeje projevům rozmanitosti. Myslím, že vlasy v různé délce mají své pro i proti a otázkou je jen to, čemu konkrétně v tuhle chvíli dáváš přednost.

Ikona diskutujiciho Verča 2018-08-01 15:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[22]:nojo to píše čínská medicína – a jak potom vysvětlit že mnoha mužům padaj vlasy a ledviny mají přitom podle testů zdravé, v dobré kondici, a jiní mají ledviny vážně nemocné a vlasů mají spousta? Mě selhaly ledviny hned několikrát vlivem extrémní psychické zátěže a vlasů mám, že bych mohla prodávat na paruky:-)

Ikona diskutujiciho Verča 2018-08-01 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[23]: naprostý souhlas:-)

Ikona diskutujiciho Alue 2018-08-01 16:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: U mužů je to také hormonální nerovnováha. Možných příčin je hodně. To že TČM zrovna nepadla na konkrétní případ neznamená, že je TČM špatně, spíš je potřeba hledat jinou příčinu. Tělo je komplexní. Jednu věc ovlivňuje mnoho faktorů. Jiný člověk tady zase zmiňoval, že mužům padají vlasy, když mají moc toxický organismus… ani jedna varianta není špatně. Záleží co je to konkrétně za člověka.

Ikona diskutujiciho Danny 2018-08-01 18:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Já jsem taky měla hrozné akné, někdy jsem se kvůli tomu cítila jak nejškaredší a nejnešťastnější zrůda na světě :D  Jednu dobu jsem brala i nějaké léky od dermatoložky. Akné sice zmizelo, ale měsíc po tom, co jsem to brát přestala, se znovu objevilo. A pak mi mamka doporučila tinktury Naděje. Ona se tím taky léčila a úspěšně. Normálně napsala té paní, co ty tinktury vyrábí, popsala, co mám za problém a ona mi pak "naordinovala" několik tinktur. Sice to trvalo asi půl roku než se mi to spravilo, ale teď mám obličej krásný jaký nepamatuju. Takže opravdu doporučuju, na rozdíl od různých pilulek ty bylinky nemají vedlejší účinky.

Ikona diskutujiciho Alue 2018-08-01 19:20:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]:  jé, ta je hodná 🙂 … já si oblíbila od Naděje Kozlík. Když jste nějací nervozní nebo nemůžete spát, dáte 20-30 kapek na jazyk

Ikona diskutujiciho hanka 2018-08-01 19:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[27]: to je parádička, zlaté bylinky:) já zase používám od Naděje grepový olej na čištění zubů, 3 kapky na kartáček. Je to mnohem příjemnější než pasta, dělá to dobře dásním

Ikona diskutujiciho zero 2018-08-01 22:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[24]: Je to nastavením organismu. V psychické rovině introvert problémy dusí v sobě a etxrovert je ventiluje.

Ikona diskutujiciho Jana 2018-08-02 12:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Jo, trochu mě to uklidnilo, děkuju :D

Ikona diskutujiciho Verča 2018-08-02 13:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[30]: díky! to je moc zajímavé..

Ikona diskutujiciho zdeněk 2018-08-02 20:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jsem prostý chlap. Vidím Anastazii Sidorovou, dávám palec nahoru. :-D

Ikona diskutujiciho Alue 2018-08-03 06:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[33]:  :D :D :D :D :D

Ikona diskutujiciho JojO 2018-08-05 19:38:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nedávno mi začali vlasy padat víc než normálně, což jsem vyřešila nějakými olejíčky od clinichair .. každopádně tvůj článek je zajímavý, některé věci, jako například to, že když nám někdo šahá na vlasy, šahá tím na naši energii mě donutily dost přemýšlet .. Je moc hezký že článek je svým způsobem originální, žádné stokrát omílané, dělejte tohle a tamto a vlasy budou kvalitní, používejte tenhle a tamten šampon … Za mě velký palec nahoru!:)

Ikona diskutujiciho Bára 2020-02-18 11:57:46 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Dobrý den,
děkuji za velice zajímavý a inspirující článek.
Já se svými vlasy „bojuji“ téměř od nepaměti.
Vždy jsem měla svou přírodní barvu vlasů téměř černou, do toho husté, pevné, vlnité, nepoddajné vlnité vlasy a vysoké čelo. Nosila jsem ofinku do půlky čela, kterou mi pravidelně zastřihávala mamka… Na první pohled jsem byla tak trochu ošklivka Betty 😀 😉 Chyběly snad jen ty brýle a rovnátka. Taky jsem si na škole užila různé ústrky a roli outsidera, ale nemyslím, že to bylo jen kvůli vzhledu, ale také kvůli tomu, že jsem i povahově byla tak trochu podivínka. Nevadilo mi sedět někde sama v koutě a jen pozorovat cvrkot ostatních dětí kolem sebe. Odmala jsem byla oproti ostatním dětem tak nějak hloubavější, měla jsem vyvinutý smysl pro spravedlnost a určitý nadhled, což mi možná pomohlo jejich ústrky přežít bez větších šrámů na duši.
Zajímalo by mě – máte někdo podobný názor/zkušenost s tím, že ženy s hodně tmavými/černými vlasy a do toho dokonce hnědýma očima jsou tak trochu „čarodějky“a na lidi ta jejich barva (a nejspíš s ní spjatá energie) prostě určitým způsobem působí? Dodnes mám pocit, že se mě občas lidé „bojí.“ Zejména, pokud zrovna nemám svůj den a neusmívám se na všechny strany.
Tohle mě i trochu trápí, protože mám pocit, že jsem kvůli svým vlasům určité izolaci. Dnes mám vlasy na mikádo po ramena, oproti původní husttotě uř jich mám mnoho násbně míň, protož už několik let mi docela padají, ofinka už není do půlky čela, ale ke straně přes obočí 😀 Takže obecně vzato vypadám dnes už „společensky přijatelněji ,“ dokonce jsem si užila zhruba 3-4 roky, kdy se za mnou chlapi otáčeli a balili mě 😀 Ale dnes vnímám, že se lidé při pohledu na mě mnohdy zarazí, ženy si dokonce často začnou při pohledu na mě své vlasy upravovat a já nějak nevím, co si tom myslet… Sama se ve svých vlasech moc necítím, mám pocit neupravenosti, i když jsem pár dní po návštěvě kadeřnice, nevím, co s nimi. Těžko na sobě snáším pohledy druhých a už jsem si na to vypěstovala
Chtěla bych na lidi působit přátelštěji a přístupněji ale má cenu se kvůli tomu „zaprodat“ a vlasy si ze své hodně tmavé přírodní barvy zesvětlit? Za prvé ta světlejší barva nemusí korespondovat s mým charakterem a za druhé by se mi už tak protenčené vlasy mohly poničit? Co myslíte, že by se z duchovního hlediska mohlo stát, pokud si změním barvu vlasů?

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek