Jak maximálně využít energetický a spirituální potenciál dlouhých vlasů / 4.dí

8.8.2018 v Žena 13

4.díl

V posledním závěrečném dílu bych se ráda zastavila u otázek, které padly zejména k prvnímu souvisejícímu článku (ruský překlad) a ještě jim nebyl věnován prostor.

 

Ve zmíněném článku zaznělo, že není vhodné nosit na veřejnosti vlasy volně rozpuštěné, protože to přitahuje pohledy jiných lidí a bere to ženě její sílu. Článek pak doporučuje vlasy alespoň splétat do nějakého copu, drdolu a používat sponečky, které odvedou pozornost pryč od vlasů. V minulosti nosily vdané ženy šátek a neprovdané jednoduchý cop.

 

Toto jednoduché doporučení některé čtenáře velmi překvapilo a přemýšleli nad tím, jaký to má smysl a jestli nejde o nějaký zastaralý kec, který už do dnešní doby nepatří. Vždyť dlouhé vlasy jsou krásné, na co je schovávat, od čeho si je pěstujeme, abychom se pak pařily v šátku…? A jen ať se ti cizí lidi klidně podívají, když jim to zpříjemní den. Tak o co tady jde?

 

Toto doporučení má svůj kořen ve velmi jednoduchém principu a popisuje nám známé děje, pouze jinými slovy. Člověk musí umět trošku číst mezi řádky a chápat odlišná slova v jejich základním kontextu. Poté je schopen se domluvit i s těmi, kteří stejnou věc pojmenovávají úplně jinak.

 


 

Samozřejmě chápu, že tahle vlasová série není úplně pro každého a že lidé kteří nejsou nijak citliví na energie, absolutně nepochopí, o čem všechny ty články byly, o spirituálním významu vlasů, o foukání na vlasové cibulky, o rezonanci antén, o pocitu nahoty po ostříhání… Každopádně pokud tyto věci znáte a rozumíte jim, jistě pro vás nebude žádný problém pochopit další souvislosti.

 

Každý člověk má své unikátní energie. Bohužel má většina lidí energie destruktivní, nebo silně destruktivní.

Jste-li citlivá éterická konstruktivní bytost, máte potřebu se dlouhými vlasy chránit, jenomže dlouhý vlas není samospasitelná univerzální metoda, kterou se stačí jenom obalit a rozchodíte atomovku. Není to tak. Člověk musí chápat, že to má určité limity.

 

 

Způsob, jakým z vás destruktivní lidé stahují energii, má hodně podob. Dost se zabývám přenosem energií, ochranou svých energií a projevy energetického upírství ve své knize Anděl strážný, tam případně směřujte pro podrobnosti. Dnes to vezmu pokud možno stručněji.

 

Jedna z dalších forem, kdy dochází k propojení vás a druhého člověka, aniž by se nacházel ve vaší přímé blízkosti a bral pasivně, nebo aniž by se vás dotýkal, nebo vám ubližoval slovně a sál tak aktivně, je právě pohled.

Na co zaměříme svůj pohled, s tím se spojujeme. Destruktivní lidé pohledem sají, konstruktivní lidé jsou často pohledem vysáváni, nebo dávají. Protože energie má tendenci se vyrovnávat. Kde je moc, to se přelévá tam, kde je málo. Proto čím více konstruktivní energie máme, tím je pro nás setkání s destruktivními lidmi rizikovější a tím víc utrpíme ztrát, pokud se nedokážeme včas efektivně ochránit.

Osobní kontakt je mnohonásobně horší, než kontakt na dálku, nebo zprostředkovaně.

 

Například já, i když sedím jenom u počítače a něco hledám, tak se mi může stát, že zobrazím nějakou stránku a už jen samotný pohled na ni mi udělá zle. A to jsem pouze pasivně na něco upřela svůj pohled. Nemusí to být ani něco, co by bylo zprvu podezřelé. Stačí, aby to byla stránka, kterou píše silně destruktivní člověk. Stejně tak se vám může udělat zle i z pouhé fotografie, pokud jste až takto citliví.

Přitom konstruktivním lidem dělají zle destruktivní fotografie a destruktivní lidem dělají zle konstruktivní fotografie. Destruktivní lidé proto nesnesou ani čtení webů, které píšou silně konstruktivní lidé a buď je rychle opouštějí, nebo je nenávidí a snaží se je zlikvidovat. Stávají se z nich agenti, kteří jsou pod vedením destruktivních sil, které je zahltily.

Lidé, kteří nemají jasně dánu ani jednu ani druhou polaritu, se často zmateně pohybují mezi těmito dvěma protipoly kdy chvilku jsou spíš tam a podruhé přesně naopak a celý život se donekonečna ptají, kde je pravda a jak ji mají poznat.

 

 

Toto spojování se pohledem funguje úplně u všeho a samozřejmě funguje i v reálném fyzickém světě, při fyzickém setkání vás a druhého člověka.

Proto lidé většinou velmi zírají na vysoce konstruktivní lidi. Kdo nechápe tento systém, bude se divit, proč ti lidé tak zírají, ale kdo systém chápe, tak ví, že ti lidé se nadvědomě dívají na něco, co nechápou a nadvědomě se snaží vzít si z toho i něco pro sebe.

Jenomže nemá smysl nechat se vycucat a zhuntovat, jenom aby se pár desítkám upírů venku na ulici udělalo chvilku dobře. To opravdu není výsledek, který bychom si přáli.

 

Dlouhé vlasy jsou energetické antény a jsou úzce spojeny s intimitou ženy.

Jednoduše proto, že čím delší a čím zdravější vlasy žena má, tím víc dává najevo, že je fyzicky zdravá. A fyzicky zdravá znamená plodná. To oslovuje základní pud v lidské bytosti, který se neustále touží rozmnožovat. Bez tohoto pudu bychom vymřeli. Je potřebný, přirozený a zdravý, ale bohužel v dnešní době se tento pud používá proti lidem, k jejich manipulaci a natolik jsou lidé stimulováni sexem, že nakonec jejich životy ovládá spíš tento pud, než vyšší duchovní zájmy a cíle.

Proto jsou vlasy svůdné, sexy, vzrušující. Ženy si je přejí, aby toto vyzařovaly. Muži po tom jdou, protože jejich základní pud jim velí najít plodnou ženu a založit s ní kvalitní potomstvo.

 

 

Když si toto všechno uvědomíte, pochopíte, proč ruský zdroj doporučuje vlasy splétat, nebo dokonce skrývat před pohledy cizích lidí.

Tím, že rozpustíte své krásné dlouhé vlasy někde venku a necháte se od kolemjdoucích lidí očumovat, jim odevzdáte mnohem více energie, než kdybyste ty vlasy měly upravené nějakým méně okatým způsobem.

Cop je velmi decentní a pohodlný. Mohu doporučit.

To, že odkryté volné vlasy jsou sexy a jsou provokativní, je jednoduchý fakt, který pochopíte, když si spojíte souvislosti dohromady.

 

Když muž miluje ženu, často touží po tom, aby před ním chodila s rozpuštěnými vlasy. Doma i venku. Právě proto, že pohled na krásné dlouhé vlasy jeho milované ženy muže emočně a duševně uspokojuje. Uspokojuje jeho pud, jeho touhu najít zdravou plodnou žíňku.

Většina mužů nechápe proč to dělá a proč po tom tak touží. Řeknou jenom, že je to krásné, nebo že to ženě víc sluší, že je to sexy. Ale neví přesně, proč si to myslí.

 

Ono pocitové emoční uspokojení pohledem na krásné zdravé dlouhé vlasy je mimochodem v ruském zdroji řečeno také. To, že ,,muž z dlouhých vlasů své ženy čerpá sílu“…. Je to stejná věc, řečená jinými slovy.

Co vlastně posiluje muže? Například pocit úspěchu. A mít doma sexy babu s dlouhým copem pro muže prostě úspěch je. Protože cítí, že dobře ulovil.

 

Vždyť to máte ukázané i v pohádkách. Pusťte si třeba pohádku Zlatovláska…. Jak se tam starý král vášnivě třepal na to, až bude mít doma pannu Zlatovlásku, se zlatou parukou až do pasu. Dokonce i v takové nevinné pohádce je skrytý sex, když se váží dlouhá cesta za dlouhovlasou pannou, která je ta nejkrásnější z nejkrásnějších. Rozuměj ,,nejplodnější z nejplodnějších„!

Zlatovláska

celý film online HD

https://www.youtube.com/watch?v=K9u3IUW3OYA

 

Ženy, kterým v krvi koluje hodně estrogenu, jsou v obličeji velmi krásné a je podle toho zformována i jejich postava v dospívání.

Široká pánev, kulatý zadeček, plná pevná ňadra. Všechno má takto jednoduché souvislosti. Když si taková nechá ještě narůst dlouhé vlasy, rozpustí je a půjde se s nimi projít po venku, bude z toho slintat i patník u silnice.

 

Je dobré z toho dělat dogma a zahalovat se teď úzkostlivě šátkem pokadé, když jdeme ven?

Nemyslím si to. Myslím si ale, že je dobré tyto věci smysluplně zvážit, uvědomit si a vědomě se rozhodnout, co a proč dělám, za jakým účelem.

Já nosím hodně cop. Nějak netoužím po tom, vzrušovat okolní neznámé muže pohledem na moje vlasy a navíc pohledů od lidí mám více než dost, s copem se to dá trošku utlumit. Když se vlasy rozpustí, čeká mě okolní všudypřítomná hypnoza, které se jednoho dne nakrmíte už dost a už to jednoduše nechcete. Leda byste byla lačná po pozornosti a leda by vám trocha exhibice dělala dobře… Každému podle jeho gusta.

 

Pokud jste ale velmi citlivá bytost a potřebujete si svou energii chránit, minimálně spletení vlasů do copu vám opravdu nějakou tu energii venku uspoří a ubere na pozornosti z vašeho okolí, po které možná vůbec netoužíte.

Když jdete na rande pro nějakého svého vysněného prince, klidně rozpouštějte vlasy vědomě, funguje to.

 

 

Aby to nebylo tak jednostranné, podobně to samozřejmě funguje i u mužů. Vlasy signalizují zdravotní stav. A pokud muž plešatí příliš brzy na svůj věk, poukazuje to na zdravotní potíže, špatnou životosprávu, či hormonální nerovnováhu. Proto muži svou ztrátu vlasů emočně prožívají a nesou to často velice špatně. Cítí, že ztrátou svých vlasů ztrácejí sex-appeal a že to ženy vnímají.

 

Dále padl dotaz na vlasy uměle prodloužené.

Mnoho žen, které mají vlasů málo, chodí do salonů na prodloužování a zahušťování vlasů. Moderní metody to umí udělat tak dobře a tak kvalitně, že na pohled vůbec nepoznáte, že to nejsou její skutečné vlasy. Má je většina celebrit. Spoje se dělají metodou mikrokroužků, nebo zahřátím keratinového spoje. Už jsou i nanospoje, veliké jako hlavička od zápalky…. vypadá to krásně, stojí to dost peněz a ženě to jistě přidá na sebevědomí.

 

 

Rozhodně však takové vlasy nemají žádnou energetickou funkci, jsou to pouze ozdoby připevněné na hlavě. Takové vlasy narostly někomu jinému a byly ustřiženy. Pokud vlas nemá už kontakt se svou vlasovou cibulkou a tělem svého majitele, ztrácí svoji funkci a pak si ho na hlavu může lepit kdo chce, bude to jenom ozdoba.

Pokud o tom náhodou uvažujete, zvažte také nevýhody. Co jsem načetla já, tak se používá speciální hřeben, nesmí se chodit spát s mokrou hlavou a pravidelně se musí chodit na posunování spojů, které když se zanedbá, mohou se babyvlásky zadredovat a poté ručně rozčesat. Méně trpěliví kadeřníci dokonce mikrodredíky vystřihují, takže tím přicházíte o své vlastní vlasy. Nebo musíte přetrpět kudlání. Navíc ani nevíte, co za člověka to bylo, od kterého vlasy máte, možná byl destruktivní… Nejste-li v úplné krizi, kdy se kvůli plešatosti skoro bojíte vylézt z domu, raději se podobným metodám vyhněte. A pokud už do toho hodláte jít, pečlivě vybírejte kvalitní salon kde se používají remy lidské vlasy, protože špatným výběrem, šetřením a použitím syntetických vláken, můžete o své vlasy úplně přijít. Zadreduje se to do smotku a bude se to muset ostříhat úplně. Buď s tím jít k odborníkovi, nebo raději mít tři chlupy na hlavě.

 

Domnívám se, že jsem tímto posledním tématem konečně vyjádřila všechno co jsem měla na srdci, proto tuto sérii uzavírám. Pokud byste však náhodou měli nějaké další myšlenky a dotazy, které by se daly rozvést a popsat, ráda se někdy ještě k tématu vrátím, protože mě baví.

 

mějte se krásně a dlouhým vláskům zdar 🙂

 

Komentáře

Ikona diskutujiciho Ježovka 2018-08-08 02:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Proto lidé většinou velmi zírají na vysoce konstruktivní lidi." Na mě čučí furt někdo(i si pamatuju, jak k tobě do poradny psala žena/dívka, která s tímhle měla problém nebo jí spíš jako zajímalo, proč se to děje)… Ovšem nejsem dle svého mínění tak hezká, ošklivá ani konstruktivní na to, abych lidi tolik zajímala, nevím, možná si moc všímám já jich. Každopádně s pohledy na ulici i kdekoliv jinde jsem měla vždycky dřív děsný problém – buď lidi čučeli na mě nebo já na ně(protože čučeli na mě) a bylo to většinu času děsně trapný a nikdy jsem netušila, kam s očima a jak se v takových situacích vlastně chovat, když nechci čumět instantně do chodníku, což zas druzí přebírají jako nízké sebevědomí. Dneska už prostě chodím, oči vpřed a kašlu na to :D

Ikona diskutujiciho Sisi 2018-08-08 07:44:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Krásne ukončenie vlasovej série. Prepojenie a výmena-sanie energie pohľadom sedí, zažívala som to denno denne v kancelárii. Ale teraz to už mám v paži, pretože nosím tvoj energetický kryštáľ. :-P  :-D

Ikona diskutujiciho hanka 2018-08-08 09:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Lidé, kteří nemají jasně dánu ani jednu ani druhou polaritu, se často zmateně pohybují mezi těmito dvěma protipoly kdy chvilku jsou spíš tam a podruhé přesně naopak a celý život se donekonečna ptají, kde je pravda a jak ji mají poznat."

Ikona diskutujiciho Alue 2018-08-08 10:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]:  hanko, tvůj dnešní koment se sluší vytesat do kamene.. přesně takhle to je, pro drogy neexistují výjimky ani omluvy. chápu že lidé jsou nemocní a hledají pomoc, ale ubližuje jim to i tak.

Ikona diskutujiciho Ayeri 2018-08-08 10:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuju za celou tuhle sérii, číst jí bylo od začátku do konce potěšení 🙂 miluju vlasy, vždycky se o nich ráda něco dozvím. A hlavně miluju ty svoje, neposlušný, napůl vlnitý, dvoubarevný, ale zdravý lesklý vlasy, který konečně dorostly tak, že se cítím oblečená 🙂

Ikona diskutujiciho ginze 2018-08-08 22:51:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[3]: Jé, přesně jak řekla Aluška, velmi krásně napsáno. Hodně si to spojuji s tím, že se vždy pozná, jaký člověk je, podle toho, jak žije. Občas se setkám s lidmi, kteří dokonce tvrdí, jak se zajímají o duchovno, že znají spoustu věci a pak vám řeknou, že si dají občas trávu, nevadí jim se pořádně opít, atd. To si pak mohou tvrdi, co chtějí, ale to jejich duchovno jim fakt nežeru. A ještě horší jsou duchovní videa, kde lidi dokonce k braní drog navádí, že je to super věc, která vám otevře všechno to vnímání, aniž byste se museli duchovně vyvíjet a podobné blbosti. Samozřejmě přednáška na to, co s člověkem mohou a dělají drogy by byla dlouhá, ale je to mazec.

Ikona diskutujiciho aves passeri 2018-08-09 14:09:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé. Vždycky jsem se oblékala tak, aby na mě muži nezírali :-) Krátkodobý pobyt v zemích, kde není zvykem se tak odhalovat jako v Evropě, pro mě nebyl nijak velkou změnou :-) Jen jsem nosila víc sukní a míň kalhot (i kvůli teplu). A i když třeba muslimové hodně řeší sexualitu vlasů (a holky si je zahalují), já nad tím vždycky mávala rukou. Nikdy mě nenapadlo, co všechno to ve skutečnosti fakt obnáší. Poslední dobou si nechávám vlasy růst a občas si je i dám do culíku, drdolu a na meditačním soustředění, kde bylo hodně Litevek s copy (nějaký slovanský zvyk :-)), jsem na cop taky přešla. A bylo mi fajn :-) Ale stále jinak nosím vlasy rozpuštěné. Kdykoliv si je stáhnu, mám pocit, že už nejsem ta divoženka :-))

Ikona diskutujiciho Andi 2018-08-10 13:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Když mám konstruktivnější vibrace, lidé si semnou chtějí povídat. Cizí lidé na ulici, hlavně ženské, starší paní hlavně. já si povídám ráda, ale oční kontakt neudržuji nikdy s nikým cizím, a nebo tak, že nezaostřuji pohled! …

Ikona diskutujiciho Melisa 2018-08-11 22:56:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tady nejaka zazracna maska na vlasy : ) https://www.youtube.com/watch?v=6HRnZDftSyo

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-08-12 08:42:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak se mi občas stane, že si se mnou většinou ženy začnou na ulici povídat. Najednou přistoupí a začnou mi vykládat různé věci. Taky vnímám to napětí nebo bych to nazvala zpozornění od lidí (ne vždy ale děje se to), když projdu okolo nebo si stoupnu k nim na zastávku a pohledem sledují můj průchod, když pokračuju v chůzi dál. Někdy se mi stává, že mi dávají přednost např. při nastupování do autobusů i starší ženy než já. Ale co se mi občas stává, je i to, že mě sledují batolata. Zastaví se a zůstane na mě s otevřenou pusou zírat. Nebo jeden takovej malej prcek, co seděl v kočárku si mě dlouho prohlížel až sem se musela smát.

Ikona diskutujiciho Ceneon 2018-08-12 12:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]: Jo, ženy se mi také rozplývají nad mými vlasy, ale nepovídají si se mnou, jen řeknou, jak mám krásné vlasy.

Ikona diskutujiciho lenka f 2018-08-12 15:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Bára K. 2020-04-09 15:57:27 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Moc děkuji za skvělý článek s neotřelým tématem. Já už to vnímám hodně dlouho, takto shrnout bych to ale neuměla. Už několik let mi pohledy cizích lidí vadí a neumím se ostatním dívat do očí bez určité nervozity a očekávání soudu a kritiky. Dřív jsem bývala naopak velmi společenská a komunikativní, ráda jsem se vystavovala a pohledy druhých si užívala. Teď mám spíš ale pocit, že se na mě lidé dívají kriticky nebo mě vysávají… Nevím, každopádně jsem z toho hodně nervózní. Mám právě pocit, že za to můžou i ty vlasy. Ačkoliv mám přírodně téměř černé vlasy po ramena, jsou takové nezbedné, rozlítané, nepravidelně zvlněné… Bohužel mi postupně i hodně vypadaly. Měla jsem zkrátka pocit, že mě kvůli nim druzí soudí a hodnotí, proto jsem si začala dělat culík a musím říct, že se v něm cítím daleko pevnější v kramflecích a zároveň uvolněně. Navíc tím, jak vlasy mají díky culíku daný směr, jakoby to na i na mě psychologicky působilo. Mám pocit, že už díky culíku nejsou vlasy to hlavní, co na mě druzí sledují. Zároveň mě díky tomu pobyt mezi lidmi tolik nevyčerpává. Určitě by mi bylo příjemnější, kdyby lidé víc vnímali mou podstatu a mě samotnou, než vlasy. Možná je to i tak, že tím, jak jsem koukala, jestli druzí nekoukají, dost možná už jsem do vzájemného očního kontaktu předem vnášela nervozitu a neklid a to mi pak ti druzí zrcadlili… Těžko říct. O tom by se asi dalo debatovat dlouho. Každopádně mě článek velmi potěšil a utvrdil v tom, že pokud se zrovna necítím sebejistě, je lepší si vlasy stáhnout, protože ty rozpuštěné ještě více podporují nejistotu a zranitelnost.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek