Jak mi nutili učení Kršnovo

4.1.2010 v Zážitky 22

Jdu si takhle ulicemi jednoho města a najednou mě zastavila paní asi o hlavu menší než já, jestli by mi mohla prodat nějaké knihy.

Jela jako kolovrátek, takže jsem ani neměla čas odpovědet ,,Ne děkuji, nemám zájem.” – Zkrátka mě nepustila ke slovu 🙂

,,Vy vypadáte jako inteligentní člověk…” – A začala mi strkat do rukou knihy od Hare Kršňáků, mezi nimi i Bhagavad-gítu a u toho drmolila a asi třikrát během dvou vět zdůraznila, že ta a ta kniha je stará 5 tisíc let

(btw: Nechápu, jak někdo může zakládat pravdivost knihy na jejím stáří. V dřívějšku psali knihy vzdělaní a mocní a to tak jak se jim hodilo. A protože Satan je tu u moci stále, ten píše knihy jako na běžícím pásu, a nejen knihy, ale maluje i obrazy a naše osudy. A vzhledem k tomu že je ve skutečnosti zhruba rok 717 po Kristu a ne 2010, o stáří mnoha knih směle pochybuji.)

Usmála jsem se, koukla na Bhagavad-gítu a říkám: ,,Jéje, to je ale pěkná náhoda, zrovna na Bhagavad gítu jsem dělala nedávno korekci textu… to je ale pěkná náhoda” – Paní se šibalsky koukla: ,,Nic není náhoda…. – Vy toho očividně hodně víte, že? Převtělování… inkarnace… karma a tak dále…” – A strčila mi do ruky knihu s fotografií nějakého přičmoudlého dědy se slovy: ,,Tohle je extra super veliký mistr z tama a tama a ten jezdí tam a tam….” – Skočila jsem jí do řeči: ,,Ale to je koukám další Kršňák, soudě podle jeho oděvu.” – Paní chtěla pokračovat ve své manipulaci, ale to jsem ji přerušila podruhé, protože venku byla zima a poslouchat řeči o Kršnovi už mě nebavilo. ,,Víte pro mě jsou všechny tyhle skupiny a náboženství jednoduše sekty, mě to nic neříká.”,,Ale počkejte vysvětleme si co je to sekta…. to se přece jeden člověk oddělí od společnosti, prohlásí se za vůdce, za Gurua a nutí jiné lidi aby se chovali tak jako on nařídí…”,,A to není sekta, vzývat Kršnu, Višnu, žít v celibátu, nejíst maso a podobně?”,,Nooo…”,,Podívejte se” – Usmála jsem se a pohladila paní po rameni ,,…Je to Vaše víra, Já vím-“ ,,Vy nevíte nic!”

Mno původně jsem chtěla říct, že vím že se snaží lidem předat to o čem se domnívá, že je to správné a dobré, ale že nikdy nikoho nesmí do ničeho nutit… namísto dokončení své věty jsem se slušně rozloučila a otočila na podpadku.

Narozdíl on mnoha ,,velice duchovních lidí” vím, že ten kdo nutí jiné lidi do své víry ve skutečnosti nepřesvědčuje jiné, ale sám sebe o tom, že tomu tak je. – Jedině ten kdo svoji víru nikomu nikdy nenutí a nechává vždy každému svobodnou volbu, zda-li chce nebo nechce o tom či onom mluvit, jedině takový člověk si je jistý sám sebou a svým přesvědčením, protože to nepotřebuje nikde ventilovat. Takový člověk s vámi o ničem nediskutuje, on VÍ.

Takových lidí je po čertech málo, protože málokdo z dnešních lidí si uměl svoji víru ověřit, nebo si na ni přišel sám na základě vlastního vypozorování. – Vědomosti které získáte sami ze sebe jsou ty nejdůležitější, tvoří jistotu a základ, na kterém můžete postavit cokoliv, co vám do tohoto základu zapadne. To je pravá víra.

Ne vyčíst miliardy teorií z knih, do jedné zabřednout, tápat, žít v nejistotě a na ulici nutit jiné lidi, aby tápali s vámi.

Osobně proti sektářům nic nemám. Pokud někomu dělá jeho víra dobře, pokud má pocit že mu prospívá, ať si věří čemu chce. – Koneckonců každý máme nějakou cestu a někteří lidé si holt napřed ohmatají to nepravdivé, aby se mohli dostat k tomu pravdivému právě na základě svých zkušeností. – Někteří lidé to skutečně tak udělají, jiní do své pochybné sekty zabřednou a už se nikam nepohnou, ale je to vždy otázka svobodné volby každého z nás, na kterou máme všichni právo.

Věřte si čemu chcete… ale jediná věc která mi zvedá kudlu v kapse je, když někdo někoho začne do své víry huškat.

A věty ,,Nic není náhoda” / ,,Vy vypadáte jako inteligentní člověk, vy toho jistě mnoho víte” jsou pouhá manipulace, nic jiného a to znám z vlastních zkušeností, kterých díky svému tátovi a pramáti nemám zrovna málo. – A vidíte, že jakmile paní viděla že já se do jejích sítí nechytám, místo ,,Vy toho jistě hodně víte”, přešla k tvrzení ,,Vy nevíte nic.”

Na co nutit někoho, kdo nemá zájem vás poslouchat? – Je to kradení svobodné volby rozhodnutí a je to plýtvání. Úplně zbytečné plýtvání vaší energií i toho člověka kterého nutíte, aby vás poslouchal. – Takové situace končí často nesvárem, nebo hádkou. – K čemu to děláte?

Svoboda volby je svatá, stejně tak jako přesvědčení každého z nás. A skutečnou pravdu se nikde jentak nedočtete, tu musíte zakusit. – I když čtete pravdivý text, nikdy si z toho nevezmete tolik, jako kdybyste sami měli s danou tématikou vlastní zkušenost. Proto si vše ověřujte a sledujte svoji intuici, ta vás nikdy nezradí.

Chcete vidět další obrazy od Chrise Ortegy? – Klikněte 🙂

Komentáře

Ikona diskutujiciho Amytie 2010-01-04 22:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímaví článek. Mě zase zastavil nějaký člověk s německým přízvukem, A vnucoval mi nějakou knížečku. Byly to nějaký kraviny. asi citáty z bible, či co. Tak jsem si to vzala, kdž to bylo zadarmo. Zrovna jsem čekala na autobus, tak aspon jsem si mohla zkrátit chvíli.

Ikona diskutujiciho amytie 2010-01-04 22:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jo, a máš hezký a zajímavý blog.

Ikona diskutujiciho unga 2010-01-04 22:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jak si přišla na to, že je rok 1717 ?

Ikona diskutujiciho Ordi 2010-01-05 13:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Joo,super výstižný článek!Mě tak pořád někdo zastavuje na ulici,ale já už je ignoruju,nemá to vůbec cenu se s některými bavit,ptž tě ani nepustí ke slovu…Po celkem 9 takových případech kdy jsem se jim snažila něco vysvětlit jsem to už vzdala.U většiny to fakt nemá cenu,akorát se s nimi dohádáš…:(

Ikona diskutujiciho clario 2010-01-05 13:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to by mě taky zajímalo :D protože pokud to je pravda tak nám do toho všemi opěvovaného roku 2012 zbývá ještě třista let :D

Ikona diskutujiciho ok 2010-01-05 18:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nuf přece psal že je 717 a při dalších vstupech to neopravil, kdyby to by překlep. ??

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-05 19:45:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho Lúmenn 2010-01-05 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[7]: dokonce 717? Aluško, mám pocit, že nám fakt dlužíš vysvětlení, aspoň majišké, náznakové, skoronic neprozrazující ale to je tak fantastické zjištění, že se mu všechno zdráhá uvěřit, ačkoli pořád v sobě nemůžu najít zábranu která by mi řekla "tohle není Pravda".

Ikona diskutujiciho clario 2010-01-05 23:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

neřikam že je to nemožný ale veřit tomu nebudu dokud mi někdo nevysvětlí jak to vlastně bylo :D

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-06 09:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Skutecny rok se zjistuje podle jednoduchych a presto pro me slozitych vypoctu, ale tohle rozhodne neni na popisovani po internetu.

Ikona diskutujiciho bulva 2010-01-06 17:47:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je docela vážné obvinění, že si celou historii někdo vymyslel, a podle čeho se to dá vypočítat ?

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-06 18:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho bulva 2010-01-06 23:35:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ano je, odpověděla bys mi prosím podle čeho se to počítá ? děkuju

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-07 10:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho bulva 2010-01-07 15:24:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aha ono je to přisně tajné, kdyby jsme to věděli mohli bysme být v ohrožení života ze strany společnosti. Tak to potom zcela chápu 🙂

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-07 17:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho II|II 2010-01-09 18:08:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nynejsi letopocet cca. 717 po Kristu mi bylo Nufem receno/vysvetleno a lidicky, prosim, chapejte, ze nektere veci na net proste nepatri. Musite pochopit, ze existence vidomych dusi na teto planete je stale na vazkach a "nehody" se deji kazdy den. V teto 6. Matrici vladne Dabel a jeho lide z podzemi do kterych se vteluji entity velice destruktivnich povah. Ty, jak jiste uznate, nemuzou mit radi duse typu Alue. Alue Vam jen ukazuje cestu a snazi se otevrit oci. Zbytek je na Vas. Pokud budete hledat, jednou odpoved naleznete. Uvedomte si, ze vse ma svuj cas. Vy to svou volbou muzete pouze urychlit….i udelat zazrak. Zaklepej a bude ti otevreno. Laska s Vami…

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-09 19:14:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: Děkuju 🙂

Ikona diskutujiciho bulva 2010-01-09 20:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[17]: No jasně tak ted jste tomu nasadili korunu, někdo ve vás vypěstoval slušnou schisofrenii, ale v klidu dál mě ignorujte a nic mi nevysvětlujte já sem totiž taky dablův poskok a chtěl bych vás zabít.

Ikona diskutujiciho mojda 2010-01-10 19:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Taky je nazývám sektami…hlavně nesnáším jak ti cpou ty jejich knihy atd.výpočty jsou v celku jednoduché stačí se o to jen zajímat,jenže vysvětlovat nějaké věci opravdu nemá cenu.

Ikona diskutujiciho II|II 2010-01-10 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Bulvo, neni to zadna scizofrenie, ale tvrda realita. Urcite veris na ruzne konspirace, nektere je schopen prokouknout i mene inteligentni clovek. Reknu ti to jinak. Jak jiste vis, vladnou zde na teto planete jiste tajne organizace, ktere ovladaji tajne uceni, ktere je k dipozici pouze tem nejvyssim a zasvecenym. Ti Illuminatim jak se jim rika, jsou Vidomi a znaji pravdy, ktere by se tobe zdaly daleko za hranici schizofrenie. Vis jak skoncil zasveceny, ktery vypustil nejakou prisne tajnou vec, ktera se nikdy nemela dostat mezi obycejne lidi? Tak to chapej tak, ze Alue, i kdyz nepatri mezi tu "elitu" vi a zna spoustu veci, ktere zavani pro obycejne lidi magii a mystikou, protoze lide ji jednoduse nerozumi a je mimo jejich chapani. Ma dar a taky lidi kolem sebe, kteri ji dale oteviraji oci a sdileji ruzne pravdy. Ty pravdy jsou pro verejnost tabu a vytrubovani nekterych veci do sveta by ji zbytecne zkomplikovaly zivot. Proc si delat problemy….tak asi tak. Snad je to pro tebe nyni pochopitelne. Kazdy jsme na urcite urovni a nebud zly, kdyz nemuzes neco vedet, protoze ti to nemuze byt sdeleno. Treba jeste nejsi zraly. A treba by jsi tomu stejne neveril, protoze pravda a v urcitych vecech dalece presahuje to neblaznivejsi sci-fi. Opatruj se…

Ikona diskutujiciho Alue 2010-01-10 21:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Děkuji 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek