Jak mohu zesílit a zostřit svoji schopnost vnímání energií?

9.5.2018 v Poradna 1

Dopis:

Ahoj Alue,

píši Ti z důvodu mého mírného zoufalství. Jsem patnáctiletá dívka a zajímám se o různé nadpřirozeno celkem dost dlouho (na můj věk). Mám ovšem takový menší problém. Netuším jak to nazvat, možná blok či něco takového.

Zkrátka mám problém jasně vnímat energie. Vnímám je matně a občas si nejsem jistá, jestli to není nějaká moje fantazie. Trápí mne to z důvodu, že jsem si dost jistá určitými destruktivními bytostmi kolem mě. Ty jediné jsem vnímala celkem jasně, i když jsem si mnohdy nebyla jistá, jestli to nejsou bludy. Ale mám za to že skutečně nejsou.

Pak je tu ještě jedna bytost (nevím přesně, co to je) a tu rozpoznat nemohu. Vlastně nemohu ani stoprocentně říci, že tam je. Ale opět, intuice mi říká, že tam je. Je mi nepříjemné nevědět, s kým mám co dočinění, jinak si totiž s těmito věcmi celkem poradit umím (nedělá mi velký problém zablokovat „cizí myšlenky“ a částečně odehnat ony bytosti).

A samozřejmě mě velmi mrzí a štve, že konstruktivní bytosti nevnímám skoro vůbec. Je to opravdu stresující. Cítím je rozostřeně a nejasně a k tomu všemu velmi slabě. Tak Tě prosím a žádám o radu a nějaké tipy jak vnímání energií zesílit.

Děkuji ti za odpověď a jakoukoli radu.

S pozdravem E.


Odpověď:

Ahoj,

Domnívám se, že tyto potíže s nejasným rozeznáváním mají dvě možné příčiny.

První je rušivý element. Pokud jsi citlivá a setkáváš se v běžném provozu s destruktivními lidmi a energiemi, pak to rozhazuje tvé energie. Když jsi rozladěná, nefungují ti tyto věci tak jak by měly do té doby, než se zase energeticky vyladíš a srovnáš. Což je dost složitá záležitost, záleží totiž co člověka rozhazuje a ruší. Některé věci setřese hned, ale některé trvají dlouho.

Tohle je věc, kterou bys mohla postupem času a let vyladit. Čím jsi mladší, tím máš méně možností určovat svůj životní styl, ale postupně se ti ty možnosti otevřou a budeš mít větší možnost volby a tím i ochrany své energie. Například ve škole si kolektiv nevybereš, ale práci už si vybrat můžeš.

Já to mám tak, že čím více se odizoluju od lidí a veškerého shonu nebo stresu, tím ostřeji a jasněji vnímám. I jsem pak šťastnější člověk. Naopak stres, shon a kontakt s neznámými lidmi mé schopnosti poškozuje, protože rozlaďuje moji přirozenou hladinu energií.

Tohle jsou věci, které možná také časem vypozoruješ. Možná už se ti to děje, možná to teprve v budoucnu zažiješ….. Ale také nemusíš. Všichni nejsme stejní podle pravítka a naše míra citlivosti na cizorodé energie se různí.

Druhý důvod je rozvoj a zkušenosti. Docela se totiž ve tvém dopisu poznávám, pamatuji si na své dětství, kdy jsem také zejména metodou pokus-omyl zjišťovala co a jak, a občas jsem si fakt nebyla jistá co se děje a proč. (Ani se nebylo koho zeptat a co načíst, totální středověk) Tyto věci by se měly poddat postupem času. Když se tím budeš dál zabývat, postupně nabereš zkušenosti, ale také duševně dozraješ. Lidský mozek se rozvíjí a zraje velmi dlouho, jeho vývoj je dokončen až cca ve 22 letech. Takže na sebe zbytečně nespěchej a neklaď na sebe příliš vysoké nároky. Uč se postupně, pomaličku za pochodu sbírej zkušenosti. Co ti nejde dneska, do toho můžeš ještě postupně dorůst.

Já vím, že se to jakoby bije s obecně platným pravidlem, že se lidem během dospívání mimosmyslové schopnosti ztrácejí (což je pravda), ale člověk musí dále vzít v úvahu životní styl, charakter a svobodnou volbu rozhodnutí. Když se jednou narodíš jako senzibil, jsi jím po celý život, jenom způsoby jakými vnímáš a tvoje schopnosti se postupem času s věkem a životním stylem mění, nebo posunují.

Ztrácí se to úplně pouze u lidí, kteří o tyto věci nemají zájem, jsou destruktivní a nevěří na to. Přestože jako děti mohli být přirozeně jasnozřiví. Takže pokud po něčem toužíš a jdeš za tím, neplatí pro tebe, že s věkem ,,oslepneš“ a už pak nebudeš vnímat nic, naopak se můžeš rozvíjet. Schopnosti které jsi mohla mít jako malé dítě se sice pocitově v přechodné fázi dospívání ztratí, ale když to nevzdáš, můžeš po letech tuto schopnost v sobě najít v trochu jiné formě, posunutou do jiné roviny. I já dneska umím věci, které bych si neuměla představit před deseti lety. Takže nic neber jako pevnou věc, všechno ještě můžeš posouvat dál, máš velikou rezervu a velmi široké pole působnosti.

Pokud se chceš vyladit, choď do přírody každý den. Můžeš tam nabrat energii, ale také se pocvičit v kontaktu s konstruktivními bytostmi. Pro začátek můžeš začít tímto návodem: ,,Jak správně nasávat energii ze stromů“

Ve tvém věku jsem byla nonstop zalezlá někde ve větrolamu nebo v sadu a povídala si se stromy. Byl to můj jediný dostupný způsob, jak znova nabrat energii, o kterou jsem přišla mezi lidmi. Také navázat kontakt s bytostí v přírodě bývá lehčí, než se strážným andělem, stromy jsou výborní pokusní figuranti.

Také by se ti mohla velice líbit kniha Anděl strážný, která se primárně věnuje tématu, které aktuálně řešíš. Obsahuje i návody: https://www.alue.cz/p/andel-strazny-alue-k-loskotova/

s pozdravem

Alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho aston 2018-05-09 08:50:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To je povzbudivý dopis. Škoda ale, že už nemám tolik času, jako ta dívčina. Já, takový šíleně pomalý člověk…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek