Jak na falešné kamarádky?

19.6.2011 v Poradna 16

Dotaz:

Ahoj Alue ja som zo slovenska tak dúfam že ti nebude vadiť keď budem písať po slovensky. Najprv ti chcem poďakovať za tvoju stánku, ktorá je krásna a pomohla mi veľmi veľa krát.

Ale mám pár otázok alebo problémov:

1, Mám 2 spolužiačky v škole ktoré mi už veľmi veľa krát ublížili ale nakoniec sme sa opäť stali kamarátkami pretože ja osobne nestojím o hádky v škole a tie zákerné pohlady ( veď aj bez toho sa mi ťažko chodí do školy) tak to je hlavný dôvod . Lenže ja už s nimi nemôžem prehodiť ani pár slov pretože niečo akoby ma od nich “odpudzovalo ” ..a čo je na tom asi najhoršie je to že oni za mnou chodia akože nič a potom ma za chrbtom ohovárajú . A ja neviem či mám povedať tým dvom čo si o nich myslím (pravdaže bez kriku)vieš lebo oni sa potom odujú a (podľa nich) bude pohádané …alebo mám pri nich “trpieť ” ďalej ? Vieš lebo ja nejako nemám odvahu im povedať čo si o nich myslím lebo sa bojím tej hádky..prosím poraď mi ako mám ten strach prekonať..alebo ako sa mám v tejto situácií zachovať …

2, Niekedy mám taký krásny pocit. Pocit šťastia,radosti..pocit že sú pri mne anjeli atd..vieš taký krásny a hrejivý pocit z vnútra.Lenže potom to zmizne väčšinou akoby som sa z toho “vyspala” alebo jednoducho to ako keby odíde. Vieš ja by som tento pocit chcela mať väčšinou ak nie stále. Lenže on my takto odchádza. Prečo? Čo mám robiť aby som mala takýto krásny pocit častejšie ?

3, A posledné čo ma trápi je to že mne sa snívali sny v ktorých som či už videla anjelov alebo jemno hmotné bytosti ..alebo sny v ktorých som riešila to čo ma trápi alebo kde sa mi ukazovalo že čomu by som sa mala vyhnúť atď. Lenže teraz sa mi nič nesníva ale vôbec žiadny sen a to už je taký mesiac a pol a ja neviem prečo sa to stalo. Je možné že som niečo urobila zlé a teraz sa na mňa bytosti hnevajú? Alebo som si to nejako zablokovala ? Prosím poraď mi.

Alue ja ti budem veľmi vďačná ako mi napíšeš tvoj názor alebo radu. Vopred ďakujem 🙂

Odpověď:

Ahoj,

S falešnými kamarádkami je to těžké. Z vlastní zkušenosti ti nemám moc co poradit, protože u mě je to co na srdci, to na jazyku a když mi někdo nesedl, tak jsem nekomunikovala a díky tomu ani nevznikaly podobné divné vztahy. Na druhou stranu jsem ale byla jako dítě pořád odstrčená od kolektivu a to byl zase ten druhý extrém. – Je to holt v těch školách těžké, co si budeme povídat.
Určitě bys měla zkusit jít na to z jiné strany, když si s tím takhle zatím nevíš rady. Já osobně bych si na každou k těch holek udělala rituál s růží, aby na tebe nemohly energeticky, protože jestli tě pomlouvají, je možné, že jsi pro ně jenom oběť, na které se vozí. Ten rituál by ti mohl pomoci, jak se proti nim obrnit s chladnou hlavou, může se to díky němu i samo vyřešit. Najdeš ho tady, určitě to zkus, teď zrovna kvetou krásné růže v zahradách, takže máš z čeho vybírat:
► Jak se účinně ochránit před vysáváním jinou osobu?

Nepřijde mi dvakrát moudré ti říkat, jak to máš řešit, vždyť to není můj život, tak jsem si řekla, že na tebe vyložím kartu. Mám tu jedny úplně nové, ještě voní z obchodu a karty jsou k sobě v balíčku tak hezky přilepené 🙂 – Nevím, jestli je znáš, Kouzelní Jednorožci od D. Virtue.
Míchala jsem a vypadla mi jedna karta, je na ní napsané ,,Odpusť!”. Ptala jsem se jen, co by ti andělé poradili ohledně falešných kamarádek.
Opíšu ti pár vět z knížečky o významu karet, třeba ti to pomůže:

,,Je načase zbavit se hněvu a obviňování.
Máte někomu něco za zlé? Obviňujete někoho, nebo něco? Tato karta vám říká, že vám stojí v cestě svalování viny na druhé a hněv. Obviňování vám bere sílu a dává ji obviňovanému člověku. Máte spoustu síly a jedním ze způsobů, jak ji uchopit, je zbavit se svého hněvu. Pokud vám dotyčný svými skutky opravdu ublížil, nemusíte mu je odpouštět, ale je nutné přestat v něm vidět nepřítele, protože právě hněv, který v sobě nosíte, je pro vás a vaše tělo jedovatý.
Už víte, že šťastné myšlenky jsou průvodcem šťastného života. A rozhněvané myšlenky zase mohou do vašeho života přinést ještě více hněvu. Jednorožci vědí, že něco takového nechcete a proto vás žádají, abyste svůj hněv odevzdali jim a svým andělům. To, že se osvobodíte od hněvu a obviňování, vám dodá sílu, energii a pocit štěstí…..”

A já mám takový dojem, že to je přesně ta odpověď, na kterou čekáš, protože jestli ti ublížily a ty už jim teď nevěříš, je to normální, že se třeba zlobíš, nebo se cítíš ukřivděně. Kdo by to taky tak necítil?
Zkus to hodit za hlavu, popros svoje anděly, aby ti s tím pomohli, spoj odpouštění s růžovým rituálem a uvidíš, že to bude dobré. Nemusíš se s nimi přátelit, když ti to nedělá dobře, možná by fungovalo nechat ten vztah vyšumět. – Prostě se rezervuj, neřeš s nima, nic moc jim nevykládej a když přestaneš být zajímavá, nechají tě být a budou si hledět svého. Když se s tebou chtějí bavit a na druhou stranu tě pomlouvají, není to přátelství, takže stačí jen přerušit to, co je k tobě přitahuje.
Určitě tomu dej čas, nech to vyvinout, už takhle, když nemáš moc chuť s nimi být, to určitě ochladne a bude pokoj, neboj se toho.
Moje maminka říkávala, že když nejde o život, jde o Hov.. 🙂 – Zkus si to někdy říct, povzbudí tě to 🙂

2.
Pocity přítomnosti andělů bývají holt vzácné, ale dá se to nacvičit, nebo o ně můžeš poprosit. Zkus třeba přes den, když potřebuješ povzbudit, poprosit anděly, aby byli u tebe, aby ti dali dobrý pocit, který hledáš. Určitě tě nezklamou, protože kdo poprosí, ten dostává. Nebo si je zkus okolo sebe představit. Ten pocit by neměl mizet, když o něj požádáš a když se na něj budeš soustředit.

3.
Sny neřeš, bude to asi nějaké období. Mě se stala před lety taková strašná věc, která mi sebrala určitou energii a já jsem pak asi rok a půl neviděla obrázky plavat ve tmě. A teď asi před rokem se postupně začaly vracet. Jsou barevné a ukazují se mi různé věci, většinou budoucnost, nebo symbolické dění v životě. Je to nádherné a děsivé zároveň.
A není to žádný trest, že jsem je nemohla vidět, přestože mi hrozně chyběly… Zkrátka se mi uzavřel kanál v mozku, ztratila jsem energii, která mi to zprostředkovávala. Možná, že ty právě prožíváš něco podobného, klidně to může souviset i s těmi kamarádkami. Na to, aby sis pamatovala sny, také potřebuješ určitou energii, možná ti ji někdo bere, nebo zkrátka máš pauzu, já dřív mívala období, kdy jsem třeba tři měsíce vůbec neviděla nehmotné bytosti a pak se to zase vrátilo, nějakou dobu to fungovalo a po čase se to zase přetrhlo. – Určitě to také souvisí s problémy, které jsem tehdy musela řešit.
Není to žádný trest, neboj se, sny se určitě vrátí, přece nebudou trucovat do konce tvého života, chce to jen něco malého napravit, počkat. Tohle jsou věci, které zkrátka občas fungují a občas ne. Já si sny pamatuji hodně detailně, ale některé noci mám taky okno, hlavně když jsem moc unavená, nebo špatně spím.

Hodně štěstí 🙂
Alue

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Poradna: Životní směr” pro další otázky a odpovědi

Další obrázky Andělů – ZDE

Máte otázku, se kterou vám mohu pomoci? Ptejte se do ►mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Navštivte chat

Komentáře

Ikona diskutujiciho Farah 2011-06-19 08:55:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Jojo, takove falesne kamosky se na me lepily jak na mucholapku. To je asi mnohdy udel zakladnich skol, zda se mi. Staci jim treba nedat opisovat pisemky a domaci ukoly a uz se "vybarvi" jejich prava povaha.

Ikona diskutujiciho Jana Kyselová 2011-06-19 09:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Je to tak trochu z druhé strany – ale musím velmi poděkovat Alui za její moudrost, s jakou odpovídá, radí. – Je úžasné vědět o takovém nádherném stvoření!

Ikona diskutujiciho Sonča 2011-06-19 09:40:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Jojo, přesně. Úplně s tebou souhlasím.Taky jsem to měla a mám úplně stejně jako ty. Dělat jim blbečka a otroka, to se jim líbí, ale když člověk řekne NE. Tak se chovají úplně stejně.

Ikona diskutujiciho hel 2011-06-19 10:06:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ani pohádat ani trpieť, OPUSTIT…dokud to nejde kvůli společné škole, tak aspoň uvnitř sebe…upni se k něčemu jinému v dosahu, co tě zaujme..člověk, zvíře, knížka, nějaká činnost..a časem to přejde, bude ti jedno, jak se dívají a co ti říkají, dokonce i to, co říkáš ty jim:)

Ikona diskutujiciho baarel 2011-06-19 11:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

na mě když někdo třeba zatroubí, tak první co si řeknu "chudák asi se mu něco zlého stalo" a polituji ho a jedu dál

Ikona diskutujiciho Nancy Byrne. 2011-06-19 14:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

já bych taky potřebovala lék na falešné kamarádky.. takových máme ve třídě spousty! Nejsou své, jsou přehnaně hodné a obklopují se schválně ošklivýma holkama! HRŮZA.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2011-06-19 17:37:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tiez som mal takych spoluziakov a ked ich teraz po rokoch stretnem su stale rovnaky ale uz mi doslo ze mi nechcu ublizit, potrebuju sa len takto baviť… pripadne ich pred vsetkymi prefackaj a uvidis ako sa schladia.

Ikona diskutujiciho Farah 2011-06-19 23:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

…auki, da se pomoct nekomu psychicky na dalku, koho rodina vysava pozadavky a planovanim budoucnosti?-samozrejme budoucnosti, ktera vubec neni podle jeho predstav-vidim, ze je na dne a dlouho to pak nebude on, pokud to tak pujde stejnym trendem. Treba andilky k nemu poslat-zabralo by to?

Ikona diskutujiciho hel 2011-06-20 10:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: :D zkrať dálku a pomoz mu na blízko

Ikona diskutujiciho Bo 2011-06-20 15:48:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho L&N 2011-06-20 20:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Alue,prosím ťa mohla by si prezradiť krstné meno baby čo ti písala tento dopis?Aspoň prezývku ako sa ti predstavila v maili!Je to veľmi dôležité! :-(

Ikona diskutujiciho Alue 2011-06-20 20:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]: Pokud máš podezření na nějakou svou známou, tak se jí zeptej. Poradna je jinak anonymní a pokud bude chtít, může se ti sem ozvat sama, já do toho zasahovat nebudu.

Ikona diskutujiciho L&N 2011-06-21 19:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No,je to trošku inak…ale kebyže to poviem tak by som bola asi za blázna…a netuším ako to zistiť lebo keď ty to prezradiť nemôžeš a nemám sa akej známej opýtať tak naozaj neviem ako…ale možno sa mi to len zdalo.

Ikona diskutujiciho Farah 2011-06-21 22:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[9]: diky, no ono se to primo nabizi, ma to ale hacek…ceka se, az mu skonci pracovni smlouva a dostane zpet svuj pas, pak to bude mozne-zkraceni vzdalenosti, a tak jeste rok musi vydrzet, nu snazim se ho podporovat, jak to TED jde. Trpelivost a pozitivno ted bude hrat prim.

Ikona diskutujiciho terka 2013-01-19 19:22:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

tak se za ně podleme, určitě to pomůže.

Ikona diskutujiciho Magda 2016-11-14 16:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek