Jak na odstranění zubního kamene z pohodlí domova

21.6.2014 v Léčba 18

Předem Vás upozorňuji, že se nejedná o instantní řešení v prášku, ale o proces, který vám zabere minimálně několik měsíců v závislosti na metodě, kterou se rozhodnete používat.

Vyjmenuji některé způsoby, doporučení a mé zkušenosti s nimi. Ne všechny jsou stejně vhodné, nebo stejně příjemné a před některými by se patřilo i tak trochu varovat.

Jako první začnu varováním:

1. Odstranění zubního kamene ředěným octem

Tato metoda staví na jednoduché představě, že tak jako má ocet schopnost rozpustit vodní kámen ve varné konvici, měl by mít schopnost rozpustit i zubní kámen v ústech.

Tato představa je sice pravdivá, je tam však několik velkých ALE:

Ocet musí být ředěný, tedy jeho účinek nebude nikdy stejně rychlý, jako u varné konvice a zase tak jednoduché to není. Ředění octa je vhodné odhadovat podle sebe (ochutnáním), podle jeho koncentrace. Tak aby nebyl slabý, ale ani příliš silný, přitom každý to vnímá podle svého. Osobně vidím dobré ředění v poměru 1:5 a podobné.

Ředěným octem se proplachují ústa podobně, jako při Oil Pulling Method. Prohání se mezi zuby a převaluje, když už je ho hodně, vyplivne se a dá nový. Mírné výsledky jsou viditelné už po týdnu, ale jde to samozřejmě velmi pomalu a je to závislé podle toho, jak dlouho a jak často člověk proplachuje.


Velkou nevýhodou tohoto druhu čištění a důvod, proč tuto metodu jako takovou nemůžu zrovna doporučit, je absolutní odmaštění zubů a snad i skutečně mírné narušení zubní skloviny. Ta má sice skvělou samoobnovitelnou schopnost, ale zuby až do večera nepříjemně drhnou a vržou, když se jimi člověk vzájemně dotkne. Tento pocit je velice nepříjemný a tak čištění octem – přestože funguje – nedoporučuji. Mimo jiné i dráždí dásně.

Ocet má také mírnou bělící schopnost a perfektné dezinfikuje, takže předchází zánětům, ale kvůli jeho vlivu na sklovinu a vrzání zubů spíše varuji před jeho používáním. Nebudete z toho moc nadšeni.

2. Odstranění zubního kamene pomocí MMS:

Čištění zubů pomocí MMS a dojmy z něj se individuálně liší, nezbývá tedy, než ho jednoduše vyzkoušet a zjistit, jestli vám sedne, nebo ne. Tento návod obsahuje samozřejmě také kniha Jima Humble, který říká, že jde v podstatě o základní péči MMS. Pokud se užívá vnitřně, je důležité si první pomocí MMS vyčistit ústní dutinu, aby poté dobře fungovalo v celém těle.

Návod je snadný. Aktivujete klasicky 10 kapek MMS a poté zalijete 1dcl čisté vody.

Čištění MMS se provádí tak, že střídaně namáčíte kartáček do roztoku a čistíte si s ním zuby, poté vyplivnete, naberete trošku do úst, převalujete a proháníte roztok mezi zuby. Za pár minut vyplivnete, namočíte si znovu kartáček, začnete čistit a tak stále dokola a dokola, dokud nevypotřebujete celou dávku.

Benefity: MMS má bělící schopnosti, pomaličku při pravidelném používání skutečně odstraňuje zubní kámen (opakuji, jde o proces na několik měsíců minimálně). Dle knihy Jima Humble MMS (na rozdíl od octu) posiluje zubní sklovinu a díky svým dezinfekčním účinkům předcházíte zánětům, zubním kazům a celkově velice problematizujete existenci zubokazným bakteriím.

Klasická zubní pasta je v podstatě něco jako pouhý deodorant. Zubokazné a jiné zhoubné bakterie z úst neodstraní, pomůže od nich jen na povrchu zubů, ale bakterie jsou schované pod dásněmi i u kořenů. Na to už je skutečně potřeba používat něco pořádnějšího, jako je již zmíněné Oil Pulling Method a MMS.

Zkušenosti: Moje zkušenost s MMS je rozporuplná. Na jednu stranu skutečně pomáhá od zubního kamene, necítím nežádoucí změny na sklovině, i bělící účinky jsem zaznamenala. Co mi ale nesedne, je nepříjemný pocit z ústech, jakobych právě vypila chlorovanou vodu z bazénu. Tento nepříjemný chlorový pocit mám až do večera, pokud se s MMS vyčistím ráno. A díky tomu jsem od MMS upustila, přestože ho běžně používám před spaním a když mi zrovna není dobře. To mi nevadí… Ale po čištění zubů se nemůžu zbavit divné pachuti.

Druhý důvod, proč mi tato metoda nevyhovuje, je silné podráždění dásní po čištění MMS. Zatímco kurkuma ani OPM mi dělá na dásně moc dobře, po několika dnech čištění se MMS mám dásně podřené, zvrásněné a trvá asi 4 dny, než se zregenerují. Snesu maximálně jedno čištění za týden, když překousnu nepříjemnou pachuť, ale častější ne.

Oproti tomu znám lidi, co se s MMS běžně čistí každý den. Ptala jsem se na nepříjemnou pachuť v ústech, ale říkají, že nic takového nesledují.

Ptala jsem se, co dělají jejich dásně – V pohodě, žádné podráždění, ani narušení vrchní kůžičky. Jen benefity: Vybělení, ozdravení, stáhnutí zubního kamene…. To se někdo má. Prakticky MMS může u někoho nahradit úplně zubní pastu, pokud mu metoda vyhovuje.

Velmi příjemný je i fakt, že po ranním vyčištění MMS zůstanou zuby nádhnerně čisté celý den, ať člověk sní cokoliv. Prakticky vůbec se nevytvoří žádný plak. Plaky vytvářejí již zmíněné bakterie žijící v ústech. Čistá ústa bez nadměrného množství bakterií znamenají ŽÁDNÉ PLAKY, minimálně do doby, než se bakterie domnoží odněkud, kam se MMS nedostalo.

Za sebe tedy čištění s MMS doporučuji. Je to snadné, bezpečné a funguje. Dávejte si ale pozor, pokud máte citlivé dásně a zpozorujete podráždění. V takovém případě je vhodné snížit frekvenci čištění s MMS na 1-2x týdně, potom by neměl být žádný problém.

3. PREVENCE

Zubní kámen představuje ztvrdlý zubní plak. Zbytky potravy během celého dne ulpívají na zubech, dásních a v mezizubních prostorech, kde se za pomoci bakterií přeměňují v zubní plak. Pokud není zubní plak dostatečně odstraněn použitím zubního kartáčku a doplňků ústní hygieny, dochází k jeho hromadění, nejčastěji na místech, která jsou hůře přístupná. Do zubního plaku se později začnou ukládat minerální látky ze slin a vzniká tzv. zubní kámen. Povrch zubního kamene je drsný, proto slouží jako ideální podklad pro akumulaci dalších zbytků potravy a zubního plaku.

http://www.nechcikazy.cz/zubni-kamen

Důležité je si uvědomit, že zubní kámen vzniká ze zubních plaků, které nejsou dostatečně vyčištěny. První věc tedy je, nešudlit zuby jentak ,,abyseneřeklo“, ale věnovat jim více času a naučit se i správné techniky pro správné vyčištění zubů.

Ještě důležitější je, čistit a detoxikovat ústní dutinu. Používat pokud možno přírodní prostředky na likvidaci bakterií a snažit se zamezit tomu, aby plak vůbec vznikl. Prevence je důležitá, tyto prostředky používejte ideálně každý den, před samotným čištěním zubní pastou (pokud je to třeba a uznáte to za vhodné.).

MMS můžete používat každý den, pokud však máte citlivé dásně, můžete místo něj přejít na Oil Pulling, nebo pracovat s kurkumou. Iniciativě se meze nekladou. Zuby máte jen jedny, jakoukoliv správnou péči navíc vám vrátí krásou a zdravím.

Plaky a kazy způsobují konkrétní kmeny bakterií, na které byste u zkušeného homeopata měli dostat homeopatika (ptejte se, žádejte). Také praktikování Oil Pulling Method, a čištění úst pomocí MMS je skvělý způsob, jak vzniku zubního kamene zabránit.

Proti samotnému vzniku plaků – Ze všeho, co jsem kdy zkoušela, bezkonkurenčně nejlépe funguje MMS. Alespoň 1x týdně si na něj udělejte čas.

O dalších metodách, jak přírodně detoxikovat a čistit ústa, si povíme v příštích článcích. Stále je o čem vyprávět.

linka

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Přírodní krása“

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihy! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

.

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho BP 2014-06-21 09:18:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MMS pouzivam na sobe uz pres 3 roky na spoustu veci, doted se 100 % ucinnosti. Cistim si s nim i zuby. Ale jen vecer a rano pouzivam kokosovy olej a pasty bez fluoru od f. Weleda ci Lavera nebo si je vyrobim sama.Chlorovy pach citim nastesti jen chvili, bohuzel muj manzel ho na me registruje dlouho, on by tento pripravek nikdy na nic nepouzil. Zrovna nedavno jsem cetla na Spiegel online opet clanek o MMS. No samozrejme cely jen negativni …. pozor ziravina, zivotne nebezpecny …. apod. Uz jsem se jen usmivala. Nema cenu ani na tyhle lzi reagovat. Ten zdravotni system se sam dobrovolne nezmeni, musi se proste zhroutit … v tomhle davam zapravdu Dr. Hnizdilovi. Nejlepsi a nejpresvedcivejsi jsou vzdy vlastni zkusenosti a experimentovani sam na sobe …. samozrejme s rozumem.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 11:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: Přitom MMS je fakt úplně na všechno, kdyby mělo být škodlivé, tak už jsem dávno mrtvá.

Ikona diskutujiciho BP 2014-06-21 11:46:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

(2): Ano, podle doktoru a ruznych VEDCU bych i ja uz mela byt davno mrtva, vzhledem k tomu jak dlouho MMS pouzivam. A svete div se, ja ale ziji a dari se mi bajecne, zatimco ostatni dost chradnou. Coz samozrejme okoli uz registruje a pomalu se zacina ptat, co delam. Zjistila jsem, ze nejvetsi ucinek na ostatni clovek dosahne, kdyz jde prikladem a ne premlouvanim a nekonecnyma komentarema o zdravi. Proste je to pravda : nezachranuj a nemen okoli, ale zachran a zmen nejdrive sebe. Jine muzeme jen inspirovat a to je vse. Tetelim se radosti, ze uz i v mem okoli o MMS lide zacinaji vedet, i ma kamaradka ze sousedni vesnice byla nejdrive skepticka, po vyzkouseni je nadsena a nenapadne MMS propaguje i v jejim bydlisti. To je vlastne nase jedina moznost a obrana proti tomu vsemu, co se nam vnucuje jako spravne a jedine. Vitejme ve svete informacniho boje. :-)

Ikona diskutujiciho Raja Luthriela 2014-06-21 13:02:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Já vodu s octem občas používám. Vždycky tak tři dny v kuse. A zubní kámee truchu změkne a já ho pak vyšťourávám jehlou.

Ikona diskutujiciho Asteracea 2014-06-21 13:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

MMS je na čištění a udržování čistých bazénů a záchodů,proto ti připadá, že cítíš v puse chlór jako po návštěvě bazénu. V mírné koncentraci tě to samozřejmě nezabije. Čistí a sterilizuje všude, je jedno, zda je to tělo nebo záchod. Ale tělo není věc,aby do něj člověk vpravoval na čistění CHEMIKÁLIE. Nepoužíváte fluor,který se usazuje v těle, ale chemikálie se také usazují v těle. Všechny nepřírodní preparáty mají svůj rub i líc.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 13:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[5]: Opět někdo, kdo o tom nečetl ani jednu knihu, nikdy to nezkusil, ale moc tomu rozumí…

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 14:00:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: MMS koupíš na internetu, v nejnovější knize Jima Humble jsou i ověřené adresy, kde ho sehnat.

Ikona diskutujiciho tarantule* 2014-06-21 14:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co je to MMS?

Ikona diskutujiciho Alue 2014-06-21 14:43:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[8]: použij google.

Ikona diskutujiciho Vanilková 2014-06-21 18:36:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tyhle články o péči o tělo zbožňuju! Super, že Alue všechno předem vyzkouší, pak pečlivě zrecenzuje a nakonec nám to naservíruje do článečku:-) DÍKY! Tohle jsou moje nejoblíbenější články na téhle stránce.

Ikona diskutujiciho martina 2014-06-22 06:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

jak slyším MMS, tak se nějak  vnitřně bloknu, nechápu

Ikona diskutujiciho Karel Havlík 2014-06-22 13:11:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:… tak si vezmi 30ti kilovou palici a vší silou se majzni do hlavy. Ale jestli ten blok je pevnější, vem si na to bourací kladivo.

Ikona diskutujiciho Mája 2014-06-22 16:13:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[11]:To je instinkt, mám to sejně. Asi varuje,  každému to nemusí sedět. Tak to do sebe necpu "přes moc". To je špatně, už to mám vyzkoušené.

Ikona diskutujiciho martina 2014-06-23 12:41:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[12]:kájoo, ale já se mám mooc ráda :-D

Ikona diskutujiciho Carnelian 2014-09-01 02:12:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[6]:Nechci prudit a opravdu to tak není míněno. Ale fluor se v těle normálně usazuje a je možná i otrava fluorem. V těle způsobuje kromě jiného nepříjemné onemocnění kostí, když je ho opravdu hodně. Fluor normálně polykáme všichni (nebo většina) – přidává se do vody z kohoutku, taktéž je často fluorovaná i kuchyňská sůl. A pokud někdo používá i pastu a ústní vodu s fluorem, tak tam je to jistota. Vždycky se do krku a dál něco málo dostane se slinama.

Ikona diskutujiciho Alue 2014-09-06 17:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]: Do vody se dává chlor… fluor snad ne… A do soli se dává Jod.

Ikona diskutujiciho fsdsgg 2015-07-22 23:34:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Zajímavé info. Ten ocet, nevím nevím, ale oxid chloriitý (MMS) používám občas k debakterilizaci ústní dutiny (kloktání po vyčištění klasicky pastou). Doporučila mi to i máma. Je to dezinfekce a je to znát že je to lepší. Zmiňovanou dlouhodobou pachuť v ústech nepociťuji, cítím to skutečně naprosto nepatrně cca 15 minut po kloktání. Jinak MMsko jsem také bral. je to v pořádku a funguje. PS. jinak ohledně zubního kamene, dělá to i zubní hygienička, viz třeba zde http://www.lekari-online.cz/stomatologie/ceniky/dentalni-hygiena

Ikona diskutujiciho SSSS 2015-11-07 20:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Co jedlá soda ? Dost lidí to používá na zuby, tak 1-3x týdně. Já to pákrát vyzkoušel už taky špatné se mi to nezdá akorát nevím jaké účinky to má zrovna na zubní kámen…

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek