Jak na vlasy, jak na zuby, jak na komáry? – Komentáře, které rozhodně stojí za pozornost

28.6.2013 v Čtenáři 9

Co se mihlo v diskuzích a nemělo by uniknout naší pozornosti

Nikdy si dostatečně nevynachválím přínos moderovaných diskuzí. – Slušné komentáře, diskuze plodné, k tématu, příspěvky věcné, žádné hádky, žádné kopání do kotníků, mír… Žádná nepříjemná spamovací překvapení, minimum reklam (Áno, na Alušce.org by bez moderování bylo víc spamu než diskuzí, právě kvůli vysoké návštěvnosti. To bych nerozchodila.)… a občas člověk objeví v diskuzích opravdové skvosty. Tři z nedávné doby bych ráda vyzvedla, protože by to byla škoda, aby zůstaly schované někde na hromadě.

Tímto děkuji ještě jednou všem čtenářům, kteří diskutují věcně, slušně a sdílení své zkušenosti. Přesně tak to má vypadat.

Jak na slabé vlasy?

Já používám rakytníkový a arganový olej (BIO).

Vždycky jsem měla problém s vlasy, lámaly se, padaly a to jsem jich už tak měla na hlavě zatraceně málo. Tyhle oleje jsem začala používat cca před čtyřmi měsíci a můžu říct, že vlasů mám o poznaní víc. I známí si toho všimli a chválí, jak se mi vlasy krásně lesknou a vypadají zdravě…

Večer, když vím, že si ráno budu umývat vlasy, sáhnu po rakytníkovém oleji a nanesu ho ke kořínkům a důkladně jím promasíruju vlasovou pokožku, aby se prokrvila. Poté nanesu do délek arganový olej a zaměřím se hlavně na konečky. Vlasy zapletu do copu a ráno umyju šampónem…

Když se mi s umýváním vlasů nechce čekat do rána, nechám oleje působit alespoň 2 hodiny…

z diskuze pod článkem ,,Přípravky Capillan – Vlasový aktivátor a Biosil PLUS na vypadávající vlasy“


Jak uzdravit a nechat zarůst nemocný zub, ze kterého vypadla plomba?

Fascinující zkušenost čtenáře, ze které skoro běhá mráz po zádech.

Kazivost zubov: http://orgo-net.blogspot.sk/2010/07/regenerujte-si-zuby.html

Vypadla mi plomba po cca 20-tich rokoch, so zubármi mám veľmi zlé skúsenosti, 1x vytrhol zdravý zub bez kazu nechtiac a 2x taktiež zdravý omylom. Chorý ostal a mám ho bezbolesti 24 rokov. Takže k zubárovi som sa nehrnul. Po každom jedle som si vymyl deravý zub a do diery ako „päsť“ zub mal už len obvodovú sklovinu som si po každom umytí kvapol 1-3 kvp. 20% propolisu. Po mesiaci zub prestal bolieť a tak si vravím pomohlo mu to a preto budem v tom pokračovať. Plomba sa tam hýbala už dlho a okolie plomby sa rozpadlo preto vypadla. Po 4 mesiacoch propolisovania som musel na povinnú preventívnu kontrolu.

Zubár konštatoval, že z 90% kráter v zube po plombe zarástol. V biocentre som kupil biomin H – tj. vaječné šrupiny upravené tak, že sú vo vode rozpustné 1 sáčok s raňajkami. Výsledok bol fascinujúci.

Termín na opravu zubu som dostal o 3 mesiace. Zubár nič nevŕtal, len ofúkal, kvapol dezinfekciu a nalepil živicu a prehlásil „už som dôchodca 6 rokov ale toto som ešte nevidel, že niekomu zarastie diera v zube.

Ten nápad som vyčítal so zborníka Medzinárodná konferencia o propolise. Kostihoj má podobné účinky, robí sa zubná pasta s výťažkom kostihoja. Bohužial účinnej látky je v nej tak málo, že v nápise názvu pasty je určite viac farby. Tolko o paste. Najľahšie riešenie je kúpiť si veľmi kvalitnú Kostihojovú tinktúru od pána Kakaša 00421 905 445 410 výsledok je istý. Terapeutická dávka 2 čajové lyžičky je bezpečná.

Presvedčte sa v MIKA: Fytoterapia strana 253. Po raňajkách a pri ľahnutí propolis – dezinfikuje, cez deň 2-3x 3/4 čajovej lyžičky kostihojovej tinktúry.

Výborný výsledok za polovičný čas. Do šrupín s octom cukor netreba, stačí med, rum nemusí byť môže

z diskuze pod 40. Dotazníkem

Jak na komáry?

Na komáry nám funguje výluh z levandule.

Čerstvou levanduli – 2 větvičky, 1 květ.

Zalít horkou vodou do hrnku, nechat vystydnout.

Dát do lahvičky s rozprašovačem a postříkat se. Na noc vystříkáváme i ložnici, a hned je klid.

z diskuze k článku ,,Jak jsem dopadla s tinkturou proti klíš’tatům?

Kam dál:

Otevřít rubriku ,,Příspěvky čtenářů“ – Zde

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org

• Líbí se vám publikované články? Za pár dní vám může pošta doručit i knihu! – Podrobnosti ZDE

• Používáte Facebook? Pomozte propagovat tento článek a použijte prosím tlačítko ,,To se mi líbí“ níže pod reklamou, děkuji!

• Chcete mít přehled o videoaktivitách Alue na YouTube? – Můžete se přihlásit k odběru: ZDE

Elektronický obchůdek: www.kramky.cz/alue

Komentáře

Ikona diskutujiciho Avene 2013-06-28 10:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

To s tím olejem na vlasy určitě zkusím, mám je celé zničené.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-06-28 17:32:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Lekári tvrdia že zuby sú jediné kosti ktoré sa nehoja, skúsenosť toho pána je pozoruhodná.

Ikona diskutujiciho martina 2013-06-28 18:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]: doporučuju balzám elseve full repair a můžu říct že je opravdu dokonalej….. sice nic přírodního, ale opravdu pomáhá, mám to vyzkoušený.

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-06-28 18:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

S tím zubem to je nějak divně napsané.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2013-06-29 17:31:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[4]: Biomin H je prášok z vaječných škrupín, lieči rednutie a mäknutie kostí. Kto má problém so zubami odporúčam prečítať tieto články: https://www.google.sk/search?q=regenerujte+si+zuby&oq=regenerujt&aqs=chrome.2.69i57j0l2j5.5968j0&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Ikona diskutujiciho Adivé 2013-06-29 21:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Děkuji za odkaz. Vyzkouším. Jako zubní technik jsem opravdu zaujat. Ve škole vás takové věci nenaučí.

Ikona diskutujiciho Jita 2013-07-01 14:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Tak rakytník je na vlasy super, kromě oleje pomáhá mytí v odvaru z kůry a lístků. Už staří řekové prý pozorovali, že koňům pasoucím se v blízkosti rakytníkpvých keřů houstne a zkvalitňuje se srst :-)

Ikona diskutujiciho Lily 2013-07-06 17:58:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten recept s levanduľou, ako na komáre, je fakt VYNIKAJÚCI 🙂 Ďakujem 🙂 učinnosť 98% jeden komár si nedal povedať a dvakrát si musel cucnúť :D za celýý večer do 1 rána a to som aplikovala tak o 20tej išla von a tinktúru som nechala doma 🙂 úplna bomba 🙂

Ikona diskutujiciho Belis 2013-07-07 09:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Přesně tak! Nastříkala jsem to všude- na pižamo, polštáře, peřinu, na tělo, na záclony a všude možně do vzduchu… Komáři doslova utíkali :D … I když nemůžu určit jestli mě pobodali. Protože už mám tolik štípanců, že nepoznám který je nový a který starý. 🙂

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek