Jak se mám, co je nového a co se chystá…..

30.1.2012 v Poselství 26

Předpokládám, že jste určitě strašně moc zvědaví, jak se mám… ( 😀 ) Tak vás trošku seznámím s mojí aktuální raalitou.

Začnu asi tím, co mě potěšilo v nejbližší době (s ohledem na den, kdy tento článek píšu).

Kniha

Jak se dalo očekávat, tak prodej mé knihy osobně poštou funguje moc dobře. Objednávky chodí, je jich tak akorát aby se daly v klidu stíhat a v klidu hlídat, takže z toho postupného plynulého odběru mám radost. To je moc fajn 🙂


Taky na mě lidi dost tlačí, kdy začnu psát další knihu, ale já to teď neplánuju. Jsem ráda, že jsem stihla tuhle dopsat, vydat a udat včas ještě než přišly očekávané změny ohledně roku 2012, převibrování a tak. Nemyslím si o tom skoro nic, ale počítám s tím do takové míry, že si říkám, že ze sebe nebudu nic tlačit násilím a asi rok bude s knížkou pauza. Další díl Světa za oponou by stejně musel přijít jako blesk z čistého nebe tak jako to bylo u první knihy, protože bez chtění vyšších sil Vesmíru nic psát nebudu, to by nemělo smysl. Důvod, proč je ta kniha tak dobrá je, že ji chtěli ti nahoře a ti by nechtěli nic jentak, kdyby to měl být nějaký brak, co nikoho nebude zajímat. Takže s tím si hlavu nelámu.

Prostě si užívám aktuálního odběru mé prvotiny, raduji se jak to všechno dobře dopadlo a dál už to nedramatizuji, ačkoliv bych už měla pár nápadů na další knihy, ale to by bylo z jiného soudku. Až přijde vnitřní vedení, tak přijde a já ho poslechnu. Nebudu ze sebe nic tlačit na sílu.

Kabát

Poslední čtyři měsíce jsem vážně uvažovala nad tím, že si koupím nový kabát, ale vyřešila jsem to trochu elegantněji. Můj starý kabát potřeboval trochu upravit, aby přiléhal víc k tělu. Má už chudák nějaké roky, ale pořád je to fešák a teď co moje tělo snad už dorostlo do téměř finální podoby, tak byl čas ho zůžit a upravit na moji postavu… já si na to troufla až teď, protože jsem si řekla: ,,Když to skazíš a bude to příšernost, tak ho vyhodíš a koupíš novej. Bundu máš, neriskuješ, zima ti nebude.“

Je to osvobozující říct si,, Když to skazím, koupím novej.“ a nemuset se nikoho ptát, ani se nemuset na nic ohlížet. Možná to byl ten důvod, proč se mi ta úprava tak pěkně povedla, že jsem do toho šla beze strachu z neúspěchu.

Kabátek je přešitý, co čouhalo, to se ustřihlo, sedí jako hrnek na p. a tak mě koupě nového kabátu úplně pustila… teď jsem s ním opravdu spokojená úplně. Takže to mi udělalo taky moc velkou radost a mám nové zkušenosti ohledně mého amatérského upravování oděvů, což se do života taky hodí. Nikdy nevím, kdy budu potřebovat zase něco přešít a vzpomenu si na zůžení svého kabátu.

Zachráněna květina

Mimochodem jak jsem psala před časem, že jsem začala chodit do kurzů německého jazyka a jak jsem to chválila, někdo z vás si asi vzpomene, že jsem psala , že tam na toaletách byla na zemi veliká rostlina, co byla úplně seschlá. Tak moje tajné předsevzetí, že ji budu každý týden po kurzu chodit zalévat, přineslo ovoce.

Měli jsme totiž pololetní volno, takže jsem na němčinu dorazila až o tři týdny později a myslela jsem si kdovíco.

Chudák rostlina byla tehdy před půl rokem úplně zdechlá, když jsem ji tam našla. Když jsem ji pak zalévala, začala vyrážet nové výhonky, ale co s ní udělá měsíc bez vláhy,….??? No, netěšila jsem se na to, co uvidím.

Jenomže jaké bylo mé překvapení, když jsem se na ni šla po třech týdnech podívat!

Ona tam statečně stála na zemi, byla zalitá a všechny oschlé listy, co jsem si nedovolila z ní obrat, byly dané pryč. – Předpokládám, že si někdo všiml, že mrtvá květina začala najednou ožívat a růst, tak ji dali do pucu pod dojmem zázraku a začali se o ni zase starat. Jestli uklízečka sama, nebo ji někdo zdrbal za nedostatek péče to nevím, ale mám z toho radost, jak jsem zjednala nápravu, bez toho abych musela komukoliv něco říkat.

Byla z ní cítit radost, že mě vidí a taky vděčnost. No aby taky ne… Byla jsem ji o týden později ještě kontrolovat a i potom byla zalitá, takže nejde o nějaký dobrotivý záchvat, ale opravdu už jí konečně někdo věnuje pozornost.

Nevím, co to má znamenat, postavit někam rostlinu, nechat ji uschnout a pak umřít… to jako aby se tam mohla dát umřít nějaká další?

– To je ale úroveň. Každá pologramotná opice má přece zalít květinu, když vidí, že to potřebuje. Jaké to musí být utrpení, když rostlina cítí vodu na několik metrů daleko, každý den si kousek od ní myjí ruce desítky lidí a nikoho nenapadne jí taky trochu natočit.

Umíte si představit, co to musí být za muka, když vy máte strašnou žížeň, jste napůl mrtví, okolo vás teče vodopád a vy k němu nemůžete jít?

Ale tahle rostlina měla štěstí. Hodila se do kupy, zase roste a vyzařuje konečně radost… Na schodech jsem potkávala taky jednu, ale z té už nic ze života nezbylo, tu nemělo cenu tajně zachraňovat a už tam chuděrka ani není, dali to uschlé, co z ní zbylo, konečně pryč.

Mimochodem co se němčiny týče, hrdě chodím dál a chodit budu, mám to moc ráda.

Opera

Taky jsem byla poprvé v životě na opeře. Hrála se La Traviata. Ňuf říkal, že se tam jenom vřeští a že to o ničem není, jiná známá řekla, že když jí bylo tolik co mě, tak chodila na opery pořád a že Traviata je super… Takže jsem tam šla bez očekávání a nakonec se mi to moc líbilo, ale musela sem se zezačátku smát, jak byli všichni vymodění, někteří se tvářili a chovali jako praví snobíci 🙂

Ale při první přestávce se atmosféra uvolnila, asi proto, že snobíci si dali nějaký ten drink, měli upito a už se nebrali tak moc vážně.

Ale jinak jsem spokojená. Operní zpěv je prostě druh zpěvu, žádný jekot a je to taky o tom, kdo zpívá. To se nedá hodit jentak do jednoho pytle. Co mě ale štve je, že to skončilo špatně… ale hlavní hrdinka zahrála svou smrt vskutku bravůrně, to se jí musí nechat…navíc to byla krásná ženská.

Mám tu i fotku, co jsem ukořistila před vchodem 🙂

Určitě někdy zajdu do opery znovu, když bude příležitost… Říkala jsem si, jestli jsem to nepřehnala, když jsem se hodila taky pořádně do gala, ale ještě že jsem přitlačila na pilu a vzala podpatky. Někdy jsem trochu exhibicionista, že se schválně obleču nevhodně a pak se směju, jak lidi koukají, ale to spíš na truc, když mě někdo k něčemu přinutí. A sem jsem šla s chutí, tak proč trucovat. Bylo to moc fajn 🙂

Výlet do světa vůní

Stala se mi taková vtipná věc, že jsem si objednala v e-shopu parfém a toaletní vodu a najednou otevřu krabici a parfém tam byl úplně jiný, než který jsem chtěla. Tak jsem koukla do záznamů a nechápu proč, ačkoliv jsem se rozhodla pro jeden určitý, všude bylo napsané, že jsem odklikla úplně jiný.

Nechápu, kde jsem myslí lítala a co jsem tam viděla, ale prostě jsem objednala něco úplně jiného.

První pohled na obal mě proto zklamal, ale nechtěla jsem házet hned flintu do žita, říkala jsem si, že je to asi znamení a že když už se mi stalo něco tak strašně divného, tak to prostě musí mít smysl. – Nakonec jsem zjistila, že mi ta vůně úžasně sedne. Vždycky když ji ucítím, tak se div nerozteču blahem, takže prvotní zklamání vystřídalo denodenní nadšení. Asi u ní zůstanu trvale.

Umělecké pastelky

Dostala jsem k vánocům dva balíčky pastelek a jedny byly umělecké. 36 různých barev, sytě malují, prostě bomba. Jsem z nich z sedmém nebi a hned mě to inspirovalo k dalšímu kreslení, protože teď poslední dobou bylo moc práce. Byla jsem hodně přetažená a na kreslení nebyla inspirace ani energie ani čas. Ale jak přišel rok 2012, nějak ta přetaženost zmizela a najednou je to tak nějak jinak.

Prostě teď maluju jenom s nimi a užívám si je. Až mi dojdou, objednám je někde zase na internetu, protože mě prostě dostaly.

Vůbec letošní vánoce byly super, konečně takové, jaké jsem si je přála a dostala jsem spoustu věciček s vůní růží. Kosmetiku, čajíček… úžasné. Konkrétně ten čaj tak úžasně voní a tak úžasně chutná, jako nic na světě. Po něm půjdu taky znova, až ho vypiju… což bude asi brzo podle toho jak ho pořád vařím. Dokonce i ten parfém je do růží. Tak se doslova slastně utápím v růžovém opojení. Super. Až všechno vypatlám, seženu si další. Je to něco úžasného.

Asi největší radost mám z tohoho nového obrázku:

Moc se mi líbí, jak jsem to pěkně harmonicky rozložila a jak to krásně hraje barvami a optimismem.

Asi udělám takových motýlů na ovoci víc.

Čičmund

Čičonka se už moc dlouho neukázala. Už jsem měla strach, že se jí snad něco stalo, neviděla jsem ji snad šest týdnů. Ale přišly dobré zprávy, prý byla v okolí spatřena a nic jí není. Tak jsem ráda, že žije, ale stavit by se teda fakt za mnou mohla. Člověk by myslel, že jak je zima, kočka se bude válet za pecí, ale tahle čičinka ne, ta trajdá po světě a nějak už na návštěvy prdí, nevím, co jí přelétlo přes čumák. Možná ji její skuteční majitelé drží doma.

Plánované výšlapy

Celý podzim a zimu si pohrávám s nápadem začít organizovat výletničení. Zkrátka bych naplánovala s kámošem trasu někde po přírodě, udělal by se plakát se všemi údaji a třeba v sobotu bysme se někde sešli a udělali takovou delší tůru. On je takový túrista co se všude vyzná a tvářil se docela nadšeně, takže by to mohlo klapnout.

Jentak jít, nenuceně provětrat faldy, popovídat si, nadýchat se kyslíku a hlavně poznat nové lidi. Ze zkušeností různých srazů by to při správně naplánované trase a dobrém počasí mohlo být úžasné.

Akorát by se to většinou odehrávalo pořád v jedné části republiky, samozřejmě tam, kde máme my oba dobrý přístup, tak by to asi nebylo pro každého. No uvidíme.

Zatím jsem o takovém výletničení přesvědčená na 85%, že je zkusím jednou za 14 dní udělat, asi začnem někdy od jara, jak začne být teplo a pěkně.

Takže celkově mi pšenka kvete a jestli většna lidí pořád říká, že se doba přiostřuje, tak mě je dobře a vůbec jak přišel rok 2012, je to všechno moc fajn. Nemám si na co stěžovat…

Mimochodem jsem v rádiu zaslechla jednu hrozně vtipnou písničku a našla si ji na youtube. Je to vlastně kousek z filmu TRHÁK. Film sám sobě je slabý, ale tato písnička z něj je taková šílená, že opravdu stojí za ukázání:

Jakoby ten kdo to vymyslel byl zrovna na marijánce, nebo něčem podobném.

Celkově asi autorům u tohoto filmu dost ujela ruka, ale tohleto je prostě něco, co vešlo do historie. 😀

Dodatek:

Mimochodem čičmund už se ukázal i osobně a nakonec květina na toaletách opět skomírala a nikdo ji nezalil, takže jsem se rozhodla uklízečce vyhlásit válku a teď na tu květinu navíc věším upomínací cedule.


Kam dál:

Otevřít rubriku: ,,Deníček“ – Zde

Další obrázky zvířat: ZDE

Máte otázku? Ptejte se do ►Mailu◄

• Líbí se vám tyto stránky? Doporučte přátelům adresu https://aluska.org/

Komentáře

Ikona diskutujiciho cajovnaprozeny 2012-01-30 08:16:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

krásné zprávy, jen co je pravda. Dýchá z toho tak krásná radost ze života, že TOHLE přesně jsem potřebovala při dnešku.

Ikona diskutujiciho Salvia 2012-01-30 08:39:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

hezký, užívej si 🙂 je fajn že s knihou nespěcháš, inspirace je cyklická záležitost, nejde si na ní dupnout podle tužeb ega. moc ti to přeju, jak si umíš vychutnat život a ovoce své práce. jinak je to zvláštní, ale mě s příchodem r. 2012 taky dost odlehlo. přeju pěkný den

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-01-30 09:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Pěkné nadšení je cítit z článku. Jinak ty hlášky z filmu Trhák jsou legendární. Nejznámější je: "Stop! Kde je had? Já ho roztrhnu. Měl se připlazit hned po pavoucích." Muž v obleku hada: "Zdé! To nešlo stihnout. Ať to někdo zkusí se v tom plazit." "Člověče, kvůli vám to musíme jet znovu. Upravte mu to někdo." "Je to nutný? Kvůli jednomu blbýmu hadovi?" "Ten had tam vysloveně chybí. Pojďte, sjedeme to znovu." "Ovšem až zítra, dneska už nemáme světlo." "Ovšem zejtra tady nemáme berušky, berušky letí do Ostravy." "Co dělaj berušky v Ostravě?" "Labutě."

Ikona diskutujiciho Katrin 2012-01-30 11:03:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ten obrázek je krásný a článek mi dodal dobrou náladu:-)

Ikona diskutujiciho Lenka 2012-01-30 11:21:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Teda alue, ten obrázek je nádhernej. Úplně mě pohladil po duši.

Ikona diskutujiciho leeth 2012-01-30 11:49:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

to je krásný článek, plný dobré nálady. taky se v tomto roce cítím nádherně. těším se na vše co příjde.. 🙂

Ikona diskutujiciho Ella 2012-01-30 13:10:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No vidis,jak jsi sikovna,i stary kabat jsi si presila,ale myslim si,ze by sis tu radost mohla klidne doprat a koupit si i novy,kdyz jsi ted prodala tolik knizek.

Ikona diskutujiciho Babe 2012-01-30 15:52:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Hned jak su vidělo motýla, tak se mi tak sitost zdála nějak podezřelá :D. A co náramky? Nic nového? 😛

Ikona diskutujiciho Cherryna 2012-01-30 16:15:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Aluško, ten obrázek je krásný, ty barvy, to teplo! Prosím, co to je za pastelky?? Já bych o ně měla velký zájem 🙂

Ikona diskutujiciho Lily Addams 2012-01-30 18:05:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Nejsou to náhodou trojhranné pastelky? Jednou jsem takové měla, také jich bylo 36 a ve speciální placaté krabičce.

Ikona diskutujiciho nika 2012-01-30 18:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, operu milujem, aj ked by to nikto na mna nepovedal 🙂 odporucam operu Turandot, aj balet Labutie jazero, hudba je neuveritelna, dlho som na to nechcela ist a bola som fakt prekvapena…

Ikona diskutujiciho dennblog 2012-01-30 20:29:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, navštívila by jsi můj blog? :-)

Ikona diskutujiciho Mirek 2012-01-30 22:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj alue, asi mám tochu hloupý dotaz, ale čemu bude dobrý kurz němčiny po převibrování 2012???

Ikona diskutujiciho Jindra 2012-01-30 22:07:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Žádné násilné, skokové převibrování letos v prosinci nebude. Změny se dějí a budou dít roky a desítky let a nikdo neví, co bude přesně. Má se proto teď přestat žít? Taky jsem si objednal software na výuku angličtiny.

Ikona diskutujiciho JANA 2012-01-30 22:59:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

porad se tu mluvi o previbrovani,to je nejak v mode tohle slovo pouzivat,zajimalo by me ale co pod timto rozumite?Hodne lidi pouziva vyrazy a kdyz se jich pak nekdo zepta na vyznam tak nemohou v podstate kloudne odpovedet.

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-30 23:23:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[15]:  Ide o previbrovanie planety na vyssiu frekvenciu, a vraj ludia ktorí sa neprevibruju spolu s planetou budu postupne vymierat. V minulosti bola frekvencia planety zhodna s frekvenciou cloveka, ale priblizne od roku 2000 sa frekvencia planety zvisila asi o 5Hz, takze  previbrovanie uz prebieha, akurat frekvencia ludi sa zvisit len tak nemoze pretoze clovek by si na vyssiu frekvenciu nezvykol,  nemohol by ani zaspat takze asi sa nic nestane, clovek ostane na svojej frekvencii teda schumannovej rezonancnej frekvencii, a zem bude mat vyssiu frekvenciu, ved uz ju ma vyssiu cca 12 rokov a nic sa nedeje.

Ikona diskutujiciho Farah 2012-01-30 23:33:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[10]:Hiiiiiiiiiiiiiii!! :D uz jdu shanet takyyy… kdyz vidim, jak Alusky dilko jenom zari barvami s tech pastelek, tak je chci..a chci jak male decko 🙂 😉

Ikona diskutujiciho Luz 2012-01-31 00:27:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[13]: Vždyť nikdo neví, co přesně se stane, a umět cizí jazyk přece bude užitečné v jakékoli době.

Ikona diskutujiciho Vladan 2012-01-31 07:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

"Ňuf říkal…" tak vidíte, že se mu nedá věřit :-D

Ikona diskutujiciho David 2012-01-31 08:26:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Kniha je krásná Alue, je vidět, že vesmírné síly Tě vedli tou správnou cestou 🙂 Moc se mi líbí a děkuji Ti za ni 🙂

Ikona diskutujiciho JANA 2012-01-31 10:54:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Mariankosnac,prosim vas,kde jste se o tom vibrovani planety docetl?Previbrovat,pochazi od anglickeho slova VIBRATION(mozna odvozene z latiny)v cestine znamena chveni ci kmitani.Takze,kdyby slovo vibrace v ceskem jazyce nezdomacnelo,tak bychom previbrovat planetu prelozili do ciste cestiny asi takto,ze se planeta ZEME prokmita nebo prochveje ci protrese na vyssi frekvenci ci do vyssi dimenze.No mi to zni tedy dost uvalene nemohu si pomoct.Neverte vsemu,na netu se neobjevuji jenom fakta,ale dost casto i bludy a porad se najde dost lidi,co takovym zvastum veri

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-31 10:57:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[1]:[9]: KOH I NOOR HARDTMUTH, Polycolor 36, Artist's coloured pencils

Ikona diskutujiciho Alue 2012-01-31 11:01:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]: Marián už je dneska tak trochu diskuzní fenomén 🙂

Ikona diskutujiciho mariankosnac 2012-01-31 11:30:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

[21]:  Viem akurát že frekvencia Zeme bola 7,83 Hz čo je zároveň najlepšia a najvyššia frekvencia vhodná aj pre človeka, 99% ľudí má však frekvenciu oveľa nižšiu, okolo 5 Hz a z toho pramenia aj ich choroby a únava. Keď som si pozeral záznamy tak frekvencia Zeme sa zvýšila po roku 2000 na cca 12Hz, ale údaje o frekvencii Zeme niesú presné, pohybujú sa v širokom rozmedzí, čo miesto to iná frekvencia a stále sa zvyšujú. Bol aj článok ale nebudem to pol dňa hladať. Každý si pod pojmom previbrovanie aj tak predstavuje niečo iné, zrýchlenie času alebo prechod z 3D do 5D :).

Ikona diskutujiciho Ella 2012-01-31 16:17:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

No tak  Alus to mas velkou pravdu s tou kvalitou,neni tomu tak dlouho,co jsem byla v CA a H&M a rozcilovala jsem se,ze skoro vsechno je acryl nebo acrylik cili sama umela hmota,je to tezke a pri tretim prani se to rozgajda,ze to nemuzes dale nosit.Ja si jeste pamatuju za komunistu(to ty uz ne,ale ostatni ctenari to jiste znaji),ze jsem kolikrat rano pred odpoledni sichtou vyrazila do Ostravy a prosondovala jsem spoustu obchodu,nez jsem na neco pekneho natrefila.Ale kvalita to byla italske svetriky s moherem nebo boticky,ale musela si litat po obchodech,jak camrda.Jak jsem se pak vdala za Rakusaka a jela tam, tak mi dal v nakupnim centru 10000 silinku do ruky.ze se uvidime za dve hodiny v cafee a ja jsem tam prisla a koupila jsem si jedno tricko.No nebyla jsem zvykla na tolik zbozi a casu bylo malo,protoze jsem si porad rikala,ze treba v jinem obchode bude jeste neco hezciho,co se mi bude vice libit,no a nakonec to dopadlo tak.Tim chci rict,ze se mi zda opravdu,ze v poslednich 8-10ti letech jsou fabriky vystehovane kdesi v Cine ci v Rumunsku a nevyskolene sicky odvadeji mizernou praci na mizerne kvalite.Taky si vzpominam,ze jsem uz davneji neco cetla.co prorokval nejaky indos z kmene hopi,ve kterem mimo jine rika,ze zenske se budou oblekat do plastiku-no kdovi jestli ten acryl neni z plastiku delany-co myslis?

Ikona diskutujiciho Karolína P. 2012-02-01 12:53:00 Odpovědět
Ikona diskutujiciho
sipka

Ahoj, zdravím – potkala jsem člověka který každému radí, vše ví a hlavně hlásá vše o duchovnu.Nebudu ho soudit ale už to sebestředné a egoistické směrování každého, a hlavně jak se k němu chovat, oslovovat ho a co se mu říct může a co ne a podobně se nedá moc dobře snášet.Myslíš, že na to má takto právo?Vyzařuje z něj panovačnost a pravdu má samozřejmě on.Myslíš, že by se mu dalo pomoci?Já totiž nevím, myslím, že si takto chystá to po čem volá ale nejsem zdaleka na úrovni abych to posoudila.Je to poměrně mladý člověk a byla by ho škoda ale asi si připravuje nějakou reálnou lekci – tak asi jako my všichni.Možná je mu třeba jen požehnat a nechat ho být.

Nový komentář

Ikona moderatora

Moderovaná diskuze: Příspěvky se zveřejňují s časovou prodlevou. Pro účast v diskuzi je třeba, aby byl váš komentář v souladu s obecnými pravidly slušného chování a podmínkami používání stránek